Waddinxveen geeft de punten weg Heren I wint uiteindelijk gemakkelijk Gezellige vakantiedrukte op Dierendal Dames Gouwestaete winnen ook van Polar Bears Jeu de boules standen Be Fair in middenmoot KNSB-beker Darten in Paddestoel Moerkapelle uit Uitslagen Invictus Flyers dames te sterk Tweede teams laten I steekje vallen Ranglijst schakers Sjoelen Schakers voor Argon overhoop deTZ o A r« r -AH ^4^ WOENSDAG 8 NOVEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Wedstrijden k X PAGINA 29 Door Bert Hertog I een aantal blunders in de verdediging kwam Sassenheim terug in wedstrijd en ging halverwege de wedstrijd zelfs met 4- 2 aan de leiding. In de derde periode werd weer een aantal kansen benut. Dui delijk was wel dat de Gouwestaeteheren in deze fase van de wedstrijd heel veel kansen moesten creëeren om tot scoren te komen. In de derde perio de waren het Rem- ko Overdam, Paul Verwey en Jeroen van Tol die Gouwestaete op een 5-4 voor sprong brachten. In de laatste periode lieten de heren zien waarom zij momen teel aan de kop van het klassement staan. Door middel van een paar fraaie goals van Remko Overdam (2x),Jaco de Jong en Mark Hommers gingen de heren uiteindelijk naar huis met een 9-5 over winning en blijven de heren op de goede weg. De heren kunnen zich gaan opma ken voor de spannende thuiswedstrijd tegen De Futen uit Amstelveen. Dames 2 kende in Zoetermeer nog wel een goede start tegen WVZ INa 0-1 door Karen Weerd en I -2 door Wendy van der Neut werd de eerste periode met 2-2 afgesloten. In de tweede periode legde WVZ, dat vorig jaar nog hoofdklas se speelde, de basis voor de overwinning. Halverwege was het 4-2 voor de thuis club. Nog eenmaal kon Gouwestaete via Wendy van der Neut (4-3) aansluiting vinden, doch WVZ sloot de derde perio de af met een 5-3 voorsprong. Hierin kwam in de laatste periode geen veran dering meer. Heren 2 keek in de eerste periode tegen Rapido’82 3 al gelijk tegen een 3-0 ach terstand aan. In de tweede periode scoorden Hugo-Cees Boonstoppel en Michel Jongejan weliswaar, doch halver wege stond het 7-2 voor Rapido. De derde periode ging gelijk op en werd af gesloten met 10-5 voor Rapido.Voor Gouwestaete scoorden Jos van den Dool, Leon Groen en Matthijs Moerings. In de laatste periode was bij Gouwestae te de kaars uit en kon Rapido’82 3 de eindstand bepalen op 13-5. zoek. Programma zaterdag: Jodan Boys-Be Fair, Moerkapelle-FC verdiend, en er komen er nog wel meer. Joël de Roodt heeft geen eerbied meer voor hoge leeftijd en bezorgde Gerard To renbeek diens tweede neder laag. De stand aan kop: I.Van Nieukerke, 2.Jansen, 3.Van Put ten, 4. Van Woudenberg, 5. W. Hennink, 6. H. de Roodt, 7. R.Dannis, 8. David, 9. Ellers, 10. Van der Born. ste remise van Erik. Albert Prins van het tweede kreeg schaakles van Wim van der W’VEEN/ BOSKOOP - Afgelopen week end speelden de bondsteams van Gou westaete uitwedstrijden. Heren I leek halverwege de wedstrijd tegen Sassen heim even de weg kwijt, doch hervond zichzelf op tijd en won uiteindelijk royaal met 9-5. Dames 2 liep dit seizoen tegen een tweede nederlaag op. In Zoetermeer werd tegen de voorma lige hoofdklasser WVZ I met 5-3 verloren. He ren 2 was niet opgewassen tegen een be ter spelend Rapido’82 3. De heren moesten afgelopen zaterdag aantreden tegen Sassenheim. Op papier een heuse topwedstrijd om het klasse ment. Met het gelijke spel van vorig sei zoen in het achterhoofd waren de heren van Maarten Schouten gewaarschuwd. De opening was voor Gouwestaete. Remko Overdam en Myk Middendorp brachten de stand in de eerste periode op een 2-0 voorsprong. In de tweede pe riode dreigde Gouwestaete de grip op de wedstrijd totaal te verliezen. Door WADDINXVEEN - De stand bij deWaddinx- veense sjoelers ziet er als volgt uit. Klasse A: I Kees Kuypers 141.475, 2 André van Gemeren 139.900, 3 Jan Kersbergen 138.225,4 Dirk Jan van Drunen 137.900 en 5 Wim Slin gerland jr. 136.633 pun ten. Klasse B: I Peter van Leeuwen 129.867 punten. Klasse C: I Jan Olie 119.100 punten. Klasse D: I Cor Kersbergen 106.567 punten. WADDINXVEEN - Team I heeft dit weekend niet gespeeld. Zij speelden in week 6 een vervroegde wedstrijd, omdat twee spelers van hun tegen stander Almere naar het WK voor junioren in Chi na moesten. Deze wed strijd eindigde in een 4-4 gelijkspel.Team I komt dit jaar uit in de eerste divi sie. Dit is het op één na hoogste niveau in Neder land. Team 3 is een jong team bestaande uit vijf spelers. Het speelde dit weekend tegen BCR 3 (Rotter dam). Van de acht ge speelde partijen werden er drie gewonnen. Na blessure van Suzanne Rademaker, won inval- speelster Lisette Kuypers metTjeerd Hillerts een mixpartij. Ook de heren dubbel en één herensingel werden gewonnen.Team 4 won afgelopen zondag hun competitiewedstrijd met 7-1Dat betekent dat zij dit weekend twee pun ten hebben gescoord. Het team heeft in de eerste weken wat punten laten liggen, maar zijn met een inhaalrace bezig. Mis schien eindigt deze op mars uiteindelijk in een kampioenschap. WADDINXVEEN - Veel Wad- dinxveense kinderen hebben een deel van hun herfstvakantie doorgebracht in kinderboerde rij Dierendal. MOERKAPELLE - In de voorronde van de KNSB- bekercompetitie werd Moerkapelle evenals vorig seizoen kansloos uitge schakeld. Er was geloot tegen de sterke derde klasser Alteveer uit Den Haag en succes leek vooraf niet onmogelijk. De eindstand was, na har de strijd, 0,5-3,5 in het voordeel van de bezoe kers. Gerard van Omme ren, Ben van Geffen en Jesse van Elteren verloren hun partijen. Alleen Dick Bac hield stand en bereik te een solide remise. In ronde 10 van de on derlinge competitie wer den gespeeld: Wim Vroen- gindeweij-Hugo van Elteren 0,5-0,5; Gerrit van Meeteren-Maarten Vroe- gindeweij 0-1; Meus van der Poel-Ron Droog I -0; Patrick Stam-Kevin Bak ker 0-1; Henk Doornhein- Marianne van Elteren 1-0. De stand bovenaan: I Ben van Geffen, 2. Gerard van Ommeren, 3. Jesse van Elteren, 4.Wouter Vroegindeweij, 5. Dick Bac. de. Bert van der Knaap was te sterk voor Ryan den Drijver. Toch zijn zulke partijen goed voor de opkomende jeugd: ze leren voor een volgende keer. van Michiel Vunderink net naast het doel van SV Ommoord en vermorste invaller Essakatti een goede kans door bij een doorbraak de controle over de bal te verliezen. Doelman Edwin Versloot ver richtte nog twee goede reddin gen. Ernst op een fel schot van Paul Metselaar, later op een kopbal van Angelo Koeiman. Er tussendoor was het team van trainer Ed van der Most op 1-2 gekomen door aanvoerder Van de Hor. Daarna kreeg in de slotfase Marco Versloot nog uitzicht op de gelijkmaker, maar hij stuitte op doelman Jeroen van de Woude. Waddinxveen speelde met Edwin Versloot, Scheurwater, Van Vliet, Kanters, Tiben, Beij, Blonk, Bunnik, Vun derink, Marco Versloot, De Jong. De kinderboerderij had weer van alles georganiseerd. Het was een drukte van belang tus sen de dieren. Op dinsdagmiddag sneden ruim 18-11-30; 9. Ron en Fred v.Dij- ken 18-10-3 en 10. N.Schiffer- ling/G.Nieuwland 18-10-5. Met het eindigen van deze cyclus werd ook het puntenklasse ment een feit. IH.Cammeraat 63; 2. S.Tabben 56;T.Wubben en P.v.d.Made 48; 5/7 WVersluis, E.Hoogendoorn en R.Huls- kamp 45; 8. Rob v.Dijken 44; 9.I.Matla 41 en I O.T.Hulskamp 40. De wedstrijdactiviteiten zullen van de winter op een laag pitje staan, maar des te meer energie zal gestoken worden in de nieuwbouw van het clubhuis. Aanstaande zaterdag speelt Gouwestaete thuiswedstrijden in Gouwebad ’De Sniep’. De sessie begint om 18.00 uur met de wedstrijd van dames I tegen het team van PSV I uit Eindho ven. Om 19.00 uur speelt heren I tegen De Futen I uit Amstel veen. Swol 1894 2 uit Zwolle is de tegenstander van dames 2 van Gouwestaete. Hun wed strijd begint om 19.45 uur. He ren 2 speelt om 20.30 uur te gen Rapido’82 2 uit Haarlem. De avond wordt om 21.15 uur besloten met de wedstrijd tus sen dames 4 en ZPS 2 uit Ber gambacht. Voor Waddinxveen had het te rugtrekken van Real Zoeter meer geen nadelige effecten. De geelzwarten hadden nog niet tegen deze ploeg gespeeld. Overigens blijft SV Ommoord na de 2-1 zege op Waddinx veen de beste kansen op de toppositie in de vijfde klasse behouden. Vorig seizoen waren de Ommmoorders ook al dicht bij promotie, maar moesten toen GSV laten voorgaan. Waddinxveen miste te- gen SV Ommoord Patrick Hooger- vorst en Jeffrey Pons door I schorsingen, ter- wijl Alex de Wilde en Peter Heeren op de blessurelijst staan. Toch gaven de Waddinxveners SV Ommoord, dat niet z’n bes te zondag beleefde, goed partij. De openingstreffer van de Rot terdamse gasten werd snel on gedaan gemaakt door Marco Versloot en daarna greep SV Ommoord de winst doordat verdediger John Tiben bij het terugspelen op doelman Edwin Versloot in de fout ging. Aan voerder Johan van de Hor strafte de fout genadeloos af: I - 2. Na een kwartier kreeg SV Om- WADDINXVEEN - De voetbalresultaten zijn dit seizoen magertjes bij Waddinxveen dat met goede voornemens aan de competitie begon. Dit keer werd met 1-2 verloren van SV Ommoord, dat aanvankelijk op kop stond maar doordat het zwakke Real Zoetermeer uit de competitie is gehaald de leiding moest overgeven aan SC Kralingen. Voor SV Ommoord was dat sneu. De wedstrijd tegen Re al Zoetermeer was met liefst 24-0 gewonnen zodat de Rotterdamse ploeg ook een riant doelsaldo had. Aanvoerder Johan van de Hor van Ommoord in fel duel met Waddinxvener Mark van Vliet. Marco Versloot kijkt toe. (Foto.A Fioole.) WADDINXVEEN - Na de 3-1 overwinning op Soccer Boys is de voetbalclub Be Fair gestegen naar een plaats in de midden moot. Johan Scheuerman gaf de thuisclub uit een voorzet van Rene Minnee de leiding. Daarna zorgde Minnee voor 2-0 op aangeven van Andy Koele. In de tweede helft werd Henk-Jan Verzijl onderuit gehaald en ver zilverde Martin van Tol de straf schop. Nadat Bleiswijker Michel Huygens (tweemaal geel) was weggestuurd scoorde Paul van derTogt 3-1. Moerkapelle verloor met 4-3 bij Zestienhoven. De Rotter dammers, die in de rust met 3- 0 voor stonden scoorden na de pauze 4-0 waarna Moerkapelle aan een tegenoffensief begon. 45 kinderen, vaak met hun ou ders gezichten uit kalebassen en suikerbieten. Toen de werk stukken aan het eind van mid dag klaar waren, konden ze worden opgehangen met bran dende waxinelichtjes erin. Daarna mochten de werkstuk ken mee naar huis.Twee dagen later was de speurtocht. Meer dan 50 kinderen waren druk De kinderen en ouders hadden het prima naar hun zin bij Die rendal waar on der andere een kabouterpad was uitgezet. (Foto: Sjaak Noteboom.) bezig met het kabouterpad, dat door de Werkgroep Natuur- en Milieu Educatie was uitgezet. De kinderen moesten onder weg allerlei opdrachten uitvoe ren. Na de speurtocht was het even bijkomen in de kinder boerderij met een bekertje li monade en een crackertje met rozenbotteljam. Natuurlijk hoopt kinderboerderij Dieren- Overdam 6-3. Polar Bears sloot de periode af met 6-4. In de derde periode werd om en om gescoord. Bij Gouwestaete wa ren dat Natascha Baatje (2x), Marion van Hooft en Sandra Berckenkamp. Polar Bears was via Sandra Nieuwenburg (3x) trefzeker, zodat eind derde pe riode Gouwestaete op een comfortabele 10-7 voorsprong kwam. Gouwestaete hield het hoofd koel en kwam begin vier de periode via Natascha Baatje op een I I -7 voorsprong. Polar Bears kwam nog eenmaal tot scoren, alvorens Mirjam Over dam met een fraai boogje en Sandra Berckenkamp met een strak schot de eindstand be paalden op 13-8. Zoals gezegd werd de schitterdende goal van keepster Francine Lankhuijzen helaas niet geteld. WADDINXVEEN - Iede re donderdagavond van 20.00 t/m 22.00 is er dar ten in De Paddestoel.Wie ook een tweede Barney wil worden en ouder is dan 16 jaar, wordt van harte uitgenodigd om ook eens een pijltje mee te gooien. Er zijn eventueel een paar pijlen te leen. Voor de liefhebbers is er de mogelijkheid in com petitieverband te darten. De entree bedraagt voor niet-leden 2,50 en voor leden 2,-. Peter Zijderhand (2) en Rob van Leeuwen scoorden waarna het in de slotfase nog spannend diging en haalde remise: de eer- werd.Aan de gelijkmaker kwa men de blauwwitten niet toe. In het zondagvoetbal zag WSE de wedstrijd tegen Warmunda Hoek, hoewel Wim op de rang- in Warmond afgelast. Groene- lijst te laag staat voor het twee weg verloor op eigen veld met 3-1 van UDO. Met twee punten uit negen wedstrijden staat Groeneweg in de vierde klasse laatste. Zondag komt koploper Floreant in Zevenhuizen op be- Theo Goor bracht tegen Dirk van Offeren zijn zware stukken op een open lijn in het centrum en won. Perkouw, zondag: WSE-FC Lis- Onderaan de ranglijst behaalde se, Groeneweg-Floreant (wed- Mourad Boussaid zijn eerste strijd van de week), Waddinx- winstpunt tegen Ton Bronk: dik veen is vrij doordat Real Zoetermeer is teruggetrokken. Ommoord kwam met 0-1 voor doordat doelman Edwin Ver sloot de bij een aanval onvol doende wegwerkte waardoor Juri van Heusen kon inschieten: 0-1. Het antwoord van Waddinx veen liet niet lang op zich wachten. Uit een voorzet van Michael Blonk, die eerder een gele kaart had gekregen, schoot Marco Versloot de gelijkmaker binnen: l-l. SV Ommoord probeerde na dien opnieuw op voorsprong te komen, maar Mark Pitlo en An gelo Koeiman zochten het doel te hoog en eenmaal redde Blonk voor het doel dat door Edwin Versloot was verlaten. Daarna moest ook Mark van Vliet nog een keer redding brengen. Aan de andere kant schoot Marco Versloot op aangeven moord de kans om de leiding te nemen. Eerst werd een schot van Juri van Heusen door doelman Edwin Versloot ge stopt, daarna zag Johan van de Hor zijn inzet geblokkeerd. Drie minuten later kreeg SV Ommoord een nog mooiere gelegenheid om de score open te breken. De Rotterdamse aanvaller Paul Metselaar werd door verdediger Alphons Scheurwater gevloerd en scheidsrechter Ad Eeg- deman uit Moord- v recht kende de gasten een straf- schop toe, die J door Van de Hor op de paal werd geschoten. Die meevaller gaf Waddinxveen moed. SV Om moord kwam in de eerste helft niet meer toe aan gevaarlijke aanvallen, terwijl Waddinxveen dicht bij een treffer was toen Marco Versloot passte op de doorgelopen Michael Blonk. De rechtermiddenvelder stuitte op de uit zijn doel gekomen Jeroen van de Woude. Bij Waddinx veen keerde na de pauze de ge blesseerde Dion de Jong niet terug. Hij werd vervangen door Zoar Essakatti. De wedstrijd was nauwelijks begonnen of SV i', WADDINXVEEN - Dames I had geen last van de midweek se bekerwedstrijd tegen Perik Jumpers (4de plaats in de ere divisie). Na de verrassende overwinning op Basketiers (eerste divisie) bleek Perik Jumpers gewaarschuwd en kwam op volle sterkte naar Waddinxveen. Dit betekent o.a. met twee Amerikaanse, één Noorse en twee Nederlandse internationals in de gelederen. Flyers kon het - ondanks goed tegenspel - de Tubbergse da mes niet moeilijk maken en verloor met ruime cijfers. Het was toch even afwachten hoe de Waddinxveense dames vrijdagavond tegen Argon zou den spelen met de bekerwed strijd nog in de benen. Maar Flyers startte overdonderend en nam meteen het heft in han den, dicteerde het tempo en scoorde volop. Ruststand 9-20. De tweede helft begon toch de vermoeidheid mee te spelen en zo ontstond er een gelijkwaar dige strijd. Echter de overwin ning kwam nooit in gevaar. Uit slag 30-43. Topscoorder: Anita van Unen met 12 punten. Dames 2 speelde tegen Leiden een ongelukkige eerste helft en de hierin opgelopen achters tand (12-33) werd in de twee de helft maar voor een gedeel te goed gemaakt. Uitslag 27-45. Topscoorder: Jeanet Deeleman met 10 punten. Jongens Junioren I kwam slecht uit de startblokken en keek na zeven minuten al tegen een achterstand aan van 2-19. Hier na bleven beide teams in even wicht en dat betekende wel een nederlaag voor Flyers. Uit slag 41-60. Topscoorder: Mar- tijn Hageman met 11 punten. Jongens Adspiranten 3 doet het goed in deze competitie. Nu werd na een spannende strijd gewonnen van The Jump. Uit slag 59-55.Topscoorder: Melvin Graveland met 24 punten. A.s. vrijdagavond in de Duikelaar om 21.00 uur Dames I tegen Gunco. WADDINXVEEN - In de ne gende ronde van de eigen com petitie van Waddinxveen moes ten een bekerpartij en een wedstrijd van het derde achttal (tegen het derde van Papend- recht/ Alblasserdam) ingebreid worden. Het derde behaalde succes: vijf partijen gewonnen, drie gelijke spellen. In de beker partij plaatste Nico Dannis een paard op f6, zodat het door geen pion van Biniam David verdreven kon worden. Maar Biniam zette zijn paarden ook goed neer en wikkelde af naar een eindspel met een pion min der, dat hij won. Formeel moest de partij tussen Ton van Nieu kerke en Hans van Wouden berg, de hoogste twee van de ranglijst, het grote nummer worden. Het viel tegen: in een stand waarin nog veel mogelijk was gaf Hans een paard weg. Beter was de partij van Mark van Putten, die in een langdurig loopgraven-gevecht het onge slagen record van Hennie de Roodt brak. Barthold Jansen haalde met zwart een knappe overwinning op Eduard Philipse binnen. Erik Hennink stond hal verwege de partij beter tegen Evert Hildebrand, maar Evert organiseerde een goede verde- W’VEENZ BOSKOOP - Gou westaete heeft ook de tweede wedstrijd in de nieuwe compe titie winnend afgesloten. In Ede werd met 13-8 gewonnen. In feite was de eindstand 14-8, aangezien ook keepster Franci ne Lankhuijzen in de laatste drie seconden met een af standsschot wist te scoren. Het doelpunt werd om onbegrijpe lijke redenen afgekeurd. Niette min was er tevredenheid alom bij het Gouwestaetekamp, want Polar Bears is geenszins de ge makkelijkste tegenstander. Ook trainer Jim van Es gaf blijk van zijn tevredenheid over de uit voering van de opdrachten. Naast Hanneke Kappen kregen ook de jeugdspeelsters Kim Middendorp en Wendy van der Neut een behoorlijke portie speeltijd. Het eerste damesteam van Gouwestaete speelde zondag avond uit tegen Polar Bears in het nieuwe zwembad ’Aqua In door’ te Ede. Beide teams mis ten een Sydney-gangster. Bij Gouwestaete was dat Ellen van der Weijden en bij Polar Bears Carla Quint. Gouwestaete nam gelijk het initiatief en kwam via Gillian van den Berg op een 2- 0 voorsprong. Polar Bears be nutte een viermeter en scoor de vlak voor het einde van de eerste periode 2-2. In de twee de periode wist Gillian Gouwe staete wederom op voor sprong te zetten. Eerst scoorde zij 3-2 en halverwege het partje 4-3. Hierna scoorden Sandra Berckenkamp 5-3 en Mirjam WADDINXVEEN - Dinsdag, 31 oktober werden de 2 laatste wedstrijden gespeeld voor het kampioenschap doublette. Ver rassingen vielen er die avond niet en derhalve werd de vol gende eindstand bereikt. I. E.Hoogendoorn/T.Wubben 18- 16-1 13; 2. R.Hulskamp/ H.Cam meraat 18-15-98; 3. S.Tabben/ Rob v.Dijken 18-13-112; 4. E.Nieuwland/WVersluis 18-13- 57; 5. I.Matla/ J.Hulskamp 18- 12-61ó.T.Hullskamp/ A.Janssen 18-11-34; 7. P.Wybenga/ WHendriks 18-11-23; 8. Wv.Bockom Maas/ N.Oudijk dal ook in de kerstvakantie weer verschillende activiteiten te organiseren. Dankzij steun van particulieren en bedrijven kunnen de mede werkers en dieren ook dan de kinderen een paar leuke dagen bezorgen.Tot die tijd kan ieder een de expositie bezoeken, die gaat over de natuur in de herfst. Z W»

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 29