Lastenstijging 2001 Wilck Wiericke Kreater viert I O-jarig bestaan o» Autoschade... 4 Kinderboekenweek op de Dick Brunaschool Opbrengst rommel markt de Gouwebloem Legpenning voor Dient den Heer r Concert in Schilder- Onder K ZS Vergadering Streekarchief- Verlichtings- controle dienst Bingo in de Boog f inloop voor volwassenen Dronken op snelweg Bingoavond voor senioren invloed kerstsfeer Voorlichting over bundeling culturele organisaties WL Amigo’s in De Paddestoel A PROFILE REPAIR Schadecenter van Leeuwen SCHADECENTER aaiard{.-.^.ftwr.poi»,ni WOENSDAG 15 NOVEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 11 ■r<’ V itoi ANWB, Knap vervelend en het komt altijd ongelegen. Geen auto tot uw beschikking en u had zich uw avond anders voorgesteld dan u te buigen over de administratieve afhandeling met de verzekeringsmaatschappij. komst noodzakelijk geacht. Hiertoe wordt voor 2001 een eerste stap gezet. Ook is in de begroting extra geld uitgetrok ken voor de bestrijding van de grote waternavel. Deze water- onder 6 ton voor Boskoop in het boomkwekersgebied als bijdrage in het maken van een nieuwe waterinlaat. Hierdoor WADDINXVEEN - De op za terdag 28 oktober gehouden rommelmarkt van De Gouweb- loem heeft het netto-bedrag WADDINXVEEN - De legpenning van de ge meente Waddinxveen is vorige week dinsdag uitgereikt aan het Gereformeerde Kerkkoor ’Dient den Heer’. Burgemeester F. Jonkman gaf de penning in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde wegens het 55-jarig bestaan van het koor. De leden van het koor vierden het jubileum die avond in de kerk. Zes dames uit het koor werden daarnaast ook nog in het zonnetje gezet. Zij ontvingen een bos bloe men uit handen van de burgervader. Mevrouw M. Barendrecht-van Nielen, woonachtig te schoonhoven, en L. van Nielen kregen de rui kers omdat zij mede-oprichters van het koor zijn en dus al 55 jaar lid. Mevrouw J. Kersber- WADDINXVEEN - Vrijwel iedere organi satie die ook maar iets met hetWad- dinxveens cultureel centrum Kreater te maken heeft, was afgelopen zaterdag ver tegenwoordigd op het verjaardagsfeest in de thuishaven aan de Kerkstraat. Het was dan ook gezellig druk en vele mensen maakten graag van de gelegen heid gebruik om eens goed bij te praten met de Kreater-docenten, politici en kopstukken uit het Waddinxveens sociaal maatschappelijke leven. De catering was uitstekend verzorgt evenals de bediening die prima verzorgd Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen tel: 0182-621831, fax 0182-621841 email: info@vlcoenecoop.nl internet: www.vlcoenecoop.nl WADDINXVEEN - Met het vroeger donker en la ter licht worden is het be langrijk dat fietsers en bromfietsers goede ver lichting voeren. De politie in Waddinxveen start deze week dan ook met contro les op fiets- en bromfiets verlichting. Als de verlich ting niet deugt of brandt zal de politie de bestuur der een bekeuring over handigen. WADDINXVEEN - De Streekarchiefdienst Hol lands Midden vergadert op donderdag 16 november 2000 om 9.10 uur in het archiefgebouw aan de Groeneweg 30 te Gouda. Op de agenda o.a. de be noeming van een streekar chivaris en de samenwer king tussen de dienst en de openbare Bibliotheek Gouda. WADDINXVEEN - Op vrijdag 17 nov a.s. wordt er in buurtcentrum ’de Boog’ weer een bingo- avond georganiseerd. Er zijn mooie prijzen te win nen. De zaal gaat open om 19.00 uur. De bingo begint om 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huijgenslaan 2 in Waddinx veen. z m MKW 080? i oh* der zout water dan nu het ge val is. In 2001 gaat Wilck en Wiericke de automatisering van de ge malen en inlaten verder ter hand nemen met als doel een nog nauwkeuriger handhaving van het peil van de waterstan den. Wilck Wiericke gaat in 2001 een nieuw waterschaps- huis bouwen op de locatie Sta in WADDINXVEEN - In buurtcentrum ’de Boog’ (C, Huygenslaan 2) wordt op iedere woensdagmor gen van 9.30 uur tot 11.30 uur een schilderinloop ge organiseerd voor mensen die in hun vrije tijd graag schilderen. Er wordt geen les gegeven maar bezoe kers worden in de gelegen heid gesteld hun hobby te beoefenen, samen met an dere wijkbewoners. Wel licht kunnen mensen van elkaar leren en elkaar in spireren. Natuurlijk is er ook gele genheid om een kopje kof fie of thee te drinken. Het is de bedoeling dat mensen hun eigen materiaal mee nemen. Indien geïnteres seerd: neem van te voren contact even op met Ast rid deWeerd op maandag- of woensdagmorgen in het buurtcentrum, telefoon 6I6 860. WADDINXVEEN - De politie kreeg donderdagavond rond 22.30 uur een melding dat er een spookrijder op de snelweg A-12 zou rijden. De politie trof een 53-jarige man aan uit Zoeter- meer die verklaarde door aqua- planning andersom op de rijks weg terecht te zijn gekomen. Uit voorzorg werd de auto door de ANWB van de weg gesleept. Bij controle bleek de man teveel te hebben gedronken, hij blies 330 ug/l terwijl 220 de limiet is. de zaak te openen. Daarna speelden de bovenbouw en de onderbouw een Boekenweek- spel, hetgeen een groot succes was. Ook hier de voorleeswed- strijd en knutselwerkjes over het thema. Op de Zuidplashof mochten de kinderen verkleed komen.Wie gaat als pechvogel? En wie als angsthaas? Ook hier was het hele gebouw prachtig versierd. Op alle drie de vesti gingen hadden de bibliotheek commissies een tentoonstelling ingericht van boeken die te ma ken hadden met de dieren. Het team, de bibliotheekcom missies en de activiteitencom missies hadden het geheel weer goed voor elkaar en de kinde ren konden met plezier werken aan het thema Feestvarkens en driftkikkers. WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, afdeling Se- niorenwerk organiseert op dinsdag 21 november a.s. een bingo-avond in het An ne Frank-activiteitencen- trum (J. van Bijnenpad I). De zaal gaat open om I9.30 uur, de bingo begint om 20.00 uur. De kosten zijn 4,00 voor één plank je of 5,00 voor twee plankjes voor 7 ronden, in clusief een kopje koffie. Er zijn mooie prijzen te win nen. Deze activiteit is toe gankelijk voor alle 55-plus- sers in Waddinxveen. van 5.918,60 opgebracht. De organisatoren zeggen iedereen die hieraan meegewerkt heeft hartelijk dank. WADDINXVEEN - De po litie hield vrijdag I0 no vember rond 0I.I0 uur op de Zuidplaslaan een 37-ja- rige Waddinxvener aan. De man reed in zijn auto met een glaasje te veel op. Een ademanalyse kwamt tot 495 ug/l. De limiet in het verkeer is 220 ug/l.) :SO 9002 gen-Bezoen (voorzitster van het koor), M. van Leeuwen-de Heer en I.W de Wit-Lindhout zijn allen veertig jaar of langer lid. Dat is ook mevrouw C.N. van Nielen- van Leeuwen die echter die avond afwezig was. De legpenning van de gemeente Waddinxveen kan worden toegekend aan mensen of organi saties die zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt voor de Waddinxveense gemeen schap. Door de penning aan Dient den Heer toe te kennen, laat het gemeentebestuur haar waardering blijken voor de ’bijzondere toon zetting gedurende 55 jaar en de betekenis die dit voor veel Waddinxveners heeft gehad en nog steeds heeft’. WADDINXVEEN - De volgen de activiteit waar Muz.Ver. Con cordia zich nu voor opmaakt is een kerstconcert. Dit concert wordt georganiseerd door Con cordia met medewerking van het Algemeen gemengd koor Krea Musica en het themakoor His Revolution van de StVictdr- kerk. De twee koren en het har monieorkest zullen tijdens deze avond een sfeervol en geva rieerd programma ten gehope brengen, waarbij gezamenlijke muziekwerken in kerstsfeer af gewisseld zullen worden door samenzang en door het ten ge hore brengen van muziekwer ken door het orkest of de koren alleen. Dit concert wordt ge houden op vrijdagavond I5 de cember in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde nr. 3 te Waddinxveen en begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt IO,=. Toegangskaarten zijn vanaf 20 november te verkrijgen bij Mulder Mannenmode aan de Passage 57, of telefonisch onder nr.OI82 - 6I6 297. Burgemeester Jonkman sprak in de hal van over het koor. kan steunen. Diverse instellin gen Zuid-Holland streven naar een facilitaire stichting voor cul tuureducatie. Het betreft mu ziekscholen in Schiedam, Vlaar- dingen, Maassluis, Spijkenisse, Ridderkerk, Capelle a.d. IJssel, Krimpen a.d. IJssel, Nieuwer- kerk, Pijnacker, ’s Gravenzande, Monster/Poeldijk en voorts Kreater in Waddinxveen en de Stichting Kunstzinnige Vorming (SKVR) in Rotterdam en Hoek van Holland. Op 30 november geeft J. Knol van OC en W een uitleg over de landelijke ontwik kelingen vanuit zijn ministerie. Mevrouw W. Tromp, directeur a.i.VKV schetst de plaats van de werkgeversorganisatie in deze plannen. D. Monsma, directeur SKVR, gaat in de de rol van SK VR in het provinciale branche proces. A. Koremans, de direc teur van Kreater, geeft tot slot een presentatie van de voorne mens van de samenwerkende instellingen. De bijeenkomst wordt geleid door mevrouw P. van Leeuwen, bestuursvoorzit ter van Kreater. Schadecenter van Leeuwen regelt het voor u. En u krijgt ook nog een perfect herstelde auto terug. We zitten in Waddinxveen op bedrijventerrein Coenecoop. Maar u kunt ook bellen: 0182-621831. Vierentwintig uur per dag. Voor het geval u ergens staat met schade... WADDINXVEEN - De begroting voor het jaar 2001 van het waterschap Wilck Wiericke laat een lastenstijging zien van 2,4% ten opzichte van het vorige jaar. Het tarief ingezetenenomslag blijft gelijk met 47,-, het tarief ge bouwd daalt van 1,26 tot 0,83 en het tarief omge bouwd stijgt met vijf gulden tot 133,-. bied uit wat problemen ople vert bij de uitvoering van het lager tarief zodat hierdoor waterbeheer. Wilck Wiericke heeft voor bijna 7 miljoen gulden aan nieu we investeringen op haar Gabriëla Lukassen luisterde het verjaardagsfeest van Kreater op. Het centrum vierde afgelopen zaterdag het 10- jarig bestaan. fFoto.A. fioo/e.j de Ontmoetingskerk zijn waardering uit (Foto.'A. Fioole.) De grote daling van het tarief gebouwd met 34% wordt ver oorzaakt door de verwachte waardestijging van het ge bouwd. Dit jaar vinden er her- taxaties plaats in het kader van de Wet waardebepaling Onroe- plant breidt zich ook in dit ge rende zaken. Wilck Wiericke vertaalt de waardestijging in een per saldo de belastingdruk ge lijk blijft. In 2001 zal een aanvang wor- we investeringen op den gemaakt met de regulering grondgebied opgenomen waar van particuliere inlaten en on- derbemalingen. Voorts zullen met de gemeente afspraken worden gemaakt over het wa terbeheer in stedelijke gebie- kan beschikt worden over min den. In 2000 is met Gouda en Zoe- termeer gewerkt aan een ste delijk waterplan. De verwach ting is dat erin 2001 meer gemeenten bijkomen. Doel is om als mede-overheden met elkaar het beheer van het wa ter in de stad zo doelmatig mo gelijk uit te voren, elk vanuit de eigen verantwoordelijkheid en taak. Verder gaat Wilck Wier- ringlaan-H.Hyermanslaan icke voor het komende jaar meer uitgeven aan de uitvoe ring van het baggerwerk. Op basis van een leidsplan dat in 2001 aan de or de zal komen, wordt een ver dubbeling van budget ad 700.000 in de toe- WADDINXVEEN - Wethouder A. van Holsteijn opent donder dag 30 november om kwart voor zes in het raadhuis een bij eenkomst die tot doel heeft te komen tot een facilitaire stich ting voor cultuureducatie. Landelijk zijn in de kringen van muziekscholen en centra voor kunstzinnige vorming initiatie ven genomen, die kunnen leiden tot grote(re) branchorganisa- ties. Het ministerie van OC en W staat hierachter. Staatssecre taris Van der Ploeg gaf de VKV (werkgeversorganisaties voor kunsteducatie-instellingen) de opdracht zich om te vormen tot een volwaardige branche-orga- nisatie die deze ontwikkeling WADDINXVEEN - Gevonden: 31-10 kater ong. halfwas, zwart (omgeving de Akkerstraat Ze venhuizen); 3-11 poes lapje/schildpad, zwart/rood/wit, is een halfwas (omgeving de Ak- kerweg Moerkapelle. Vermist: 26-10 kater gec. Rood, heeft geen wit alleen een klein vlekje bij de bek. Is tijgerge- streept, 2 jaar oud, roepnaam Ruud, (omgeving Nieuwe Gou we Oostzijde Gouda, nabij Coe- necoopbrug); 5-11 kater gec. Rood met witte bef en sproeten op de neus, tijgergestreept met witte voorpoten, (omgeving Noordeinde Boskoop). 9-11: ka ter gec. Zwart met witte voet jes, bef en een vlekje op de neus. Heeft een witte streep op de buik. Roepnaam Jimmy, is schuw en I jaar oud. (omgeving Willem de Rijkelaan Waddinxveen). WADDINXVEEN - De Kinder boekenweek kreeg veel aan dacht binnen de vestigingen van de Dick Brunaschool. Op de Essengaarde werd in navolging van de volwassenen-boeken- week het geheel geopend met een Boekenbal. Alle groepen traden op voor ouders en kin- deren.Verder in de week waren er de voorrondes voor de Lan delijke Voorleeswedstrijd en in de lokalen werd getekend en geknutseld over het thema Feestvarkens en Driftkikkers. Alle ramen van het gebouw waren voorzien van zo’n feest varken of kikker. Op de Sperwerhoek werd het geheel geopend doormiddel van een step (want die is in de mode). Een leerling moest door een getekende poort rijden om WADDINXVEEN - Zaterdjg 25 november is er een gezellige dansavond. Met live muziek van de Amigo’s. Zaal open 19.30 uur. Aanvang 20.00 uur. Entree 10,00 inclusief I consumptie. Kaarten verkrijgbaar aan de bar van de Paddestoel. werd door leerlingen van het Coene- coop-college. Er vielen veel positieve ge luiden te horen over het lekkere buffjet waar voor iedereen wel wat wils was te vinden. Kreater-directeur Aad Koremans toonde zich een tevreden mens en mocht me ning compliment in ontvangst nemen; ook voor het geboden programma. Waddinxveen is verwend met een cultu reel centrum dat op zo’n hoog niveau acteert en dat maakte Kreater-docent Gabriëla Lukassen nog maar eens duide lijk door een gedeelte uit haar cabaret- programma ’Saudade’ te spelen. Lukassen scoorde landelijke bekendheid door deel te nemen aan festivals en een prijs te winnen op het Leids Cabaretfestival vo rig jaar. Een tweede programma staat op de rol. Het optreden van de Kreater-do cent die enige tijd geleden net zo gemak kelijk op de bühne stond om het Fanta siaproject te presenteren, werd gevolgd door een optreden van Sunset Boule vard, een gezelschap dat van alle muzika le markten thuis is en bestaat uit musici die allen zijn afgestudeerd op het conser vatorium. Waddinxveen. De voorbereidingen zijn bijna afgerond. Als alles volgens plan baggerbe- verloopt kan in januari de eer ste paal de grond in. De ver wachting is dat het gebouw be- het huidige gint 2002 kan worden betrokken. Staringiaan 8. 2741 GC Waddinxveen. 0182 -621222. “oviteiten vindt u in onze showroom.

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 11