Klup kan nog vrijwilligers Ji»-: gebruiken <2 Ai ctóHóüp Middelwout Dealer Occasions geopend Oekraïens kindertehuis krijgt weer hoop Informatieavond Gastouderbureau Boxspr i ngs/matrassen Rechtstreeks van fabriek muzikanten Record aantal deelnemers Gemeenteraad verleent Matrasser^^bpdden Global VIDE+AUDI KTV Accordeon orkest zoekt Fauteuil ƒ2295,- keramiek Wenskaarten recyclen Opbrengst Nierstichting I jgj|5DjNXVEEN - Een team van ruim I20 collec Verkoping in de Hoeksteen gemeentesecretaris ontslag Inzameling kleding BOXSPRING NASA ft ROLF BENZ Bel 0182 - 63 03 32 Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? kroes interieur dviseurs in modern wonen OP EEN HOLLETJE NAAR FOTO KLEIN MET JE ROLLETJE ONTWIKKELEN AFDRUKKEN !Cte morgen klaar! Voelbaar beter p Mat of glanzend! IQxIScm! ad MET MATRAS 398,- 695,- z t: WOENSDAG 15 NOVEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 19 De kinderen in tehuizen in Oost-Europa hebben door een tekort aan alles een slecht bestaan. worden al gemaakt. begane vrijdagavond geopend. Irecht A20 BUGlOACinW Y Zuidplas Polderweg 9-13, industrieterrein 't Ambacht, Moordrecht Tel: (0182) 37 81 75 Rijneke Boulevard Zoeteiwoude Tel. (071) 341 38 61 ken en ook om iets heel anders te maken van de kaarten. Voor informatie: bel het kantoor van maandag t/m donderdag van 10.00 tot 13.00 uur: tel. 0182- 524 540. FOTO’S VANAF leer in 22 kleuren De organisatie vindt dat jam mer omdat het de druk op de huidige vrijwilligers opvoert en ’vrijwilligerswerk moet wel leuk blijven’. De inhoud van de dag is afgestemd op de deelnemers- groep en varieert van knutselen tot disco en van spelactiviteiten tot playbackshow.Voor meer infor matie: bel het kantoor van De Klub en vraag naar Laura Da- men, tel. 0182 - 527 566. De Klub is te bereiken tussen 09.00 en 17.00 uur. WADDINXVEEN - De SBB be staat dit jaar 10 jaar. In het jubi leumjaar 2000-2001 heeft de SBB Gouda een recordaantal van 170 deelnemers voor de op leidingen keramiek. Daarnaast start er wederom een aantal korte cursussen waar ©vermin derd veel belangstelling voor is. In november start de SBB met de korte cursussen Ingekleurde Klei en Hedendaags Schilderen op Keramiek. In januari starten de korte cursussen Plateelschil- deren voor beginners, Plateel- schilderen voor gevorderden en de cursus Mallen maken. Naast de keramiekopleidingen ver zorgt de SBB ook lasopleidingen. De vier bekende technieken worden aangeboden en er wordt een NIL-examen afgelegd op een van de vier bekende ni veaus. Naast de normale lasop leidingen Verzorgt de SBB met ingang van 18 januari 2001 de korte cursus lastechnieken.Voor meer informatie: de SBB, tel. 0182-396388. Consumentendagen: do en vr: 10.00-21.00 u. zat: 10.00-17.00 u. Bed-Direkt, van producent aan consument - Waalwijk - Assen WADDINXVEEN - De Klub Waddinxveen kan nog altijd vrijwilligers gebruiken om verstandelijk gehandicapten te helpen in hun vrije tijd, net als anderen, activiteiten te on dernemen en mensen te ontmoeten. GOUDA - Op 24 en 31 januari 2001 wordt de cursus Wens kaarten recyclen gegeven van 20.00 tot 22.00 uur. Kosten: 35 gulden. Geleerd wordt van ou de kaarten weer nieuwe te ma- derhoudsboekjes en zijn ze schadevrij. Het zijn dus perfecte auto’s en hoewel we occasions leveren van alle merken, pre senteren we ons op dealerni- veau. Dat heeft te maken met onze achtergrond. We hebben beide bij dealers gewerkt en zijn dus opgevoed met de dealergedachte”, aldus Wou ters. Hij wil de zaak op hetzelf de niveau tillen als dat van de merkdealers. „Meer cachet ge ven, mensen aandacht schenken en prima ontvangen.” Een voor beeld is de ’huiskamersfeer’ die achterin de showroom wordt gecreëerd. Geen plastic beker tjes, wel een bar, een gezellige tafel met bloemen en lectuur. Middelwout levert auto’s in alle prijsklassen, alle merken en alle soorten. Ook kan de klant een soort zoekopdracht geven. „We richten ons op het segment van 10.000 tot 50.000 gulden maar meer kan, minder ook.We kun nen alles regelen, we hebben goede contacten door heel het land.” Binnenkort kunnen men sen ook terecht op de internet site www.middelwout.nl als zij een auto zoeken. Momenteel nog onder constructie, vanaf 20 november zeker in de lucht LET OP: ook donderdag- en glklêin P^ A Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Via een ingelast agendapunt 5a ging de gemeenteraad in de be- grotingsvergadering akkoord met het ontslagverzoek van ge meentesecretaris A. Visser. De reden werd later op de avond duidelijk, toen de gemeente via een persbericht liet weten, dat de oorzaak gezocht dient te worden in ‘een gegroeide moeilijke werksituatie tussen de secretaris en gemeentebe stuur’. Er zou verschil van in zicht bestaan over taken en taakuitoefening. Ook waren er Moerkapelle, dan is de vraag op binnen het Manage- dat op dit moment gerechtvaar- waar men het niet digd of dat wel verstandig is. Als de voortekenen niet bedriegen zal gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle binnen vijfjaar op nieuw samengegaan met één of meerdere buurgemeenten. Dat betekent dat dan opnieuw amb telijke organisaties in elkaar moeten schuiven. Door geen nieuwe gemeentesecretaris aan te stellen, doch de functie door de heer Oosterhoff als waarne mer te laten blijven vervullen, kan in de toekomst wellicht een strijd om de functie gemeente secretaris worden voorkomen. Het is anders niet uitgesloten, dat na een eventuele herinde ling opnieuw kosten in verband met een afvloeiingsregeling moeten worden gemaakt. De oppositiepartijen CDA, PvdA en ChristenUnie vonden het nu al niets en stemden tegen hand having van de salarispost. De overige partijen binnen de ge meenteraad genieten echter de meerderheid, en zo haaide de begroting toch ongeschonden de eindstreep. varen gastouder zal op deze avond uit eigen praktijk het werk als gastouder toelichten. Tevens wordt over de financië le en de belastingtechnische kant informatie gegeven en krijgt u een beeld van de werk wijze van het Gastouderbu reau. Aan het eind van de avond kun nen de aanwezige aspirant- gastouders/opvangouders be sluiten om al dan niet ingeschreven teworden bij het Gastouderbureau. Iedereen die overweegt gast ouder en/of opvangouder te worden, wordt van harte uitge nodigd deze avond bij te wonen in het Anne Frank Centrum, Jan van Bijnenpad I te Waddinx veen (bewonersingang, kantoor Autobedrijf Middelwout is gevestigd in het oude pand van v.d. Sluis aan de Dorpstraat 59. (Foto-Sjaak Noteboom.) WADDINXVEEN - Het Streekaccordeonorkest in Waddinxveen is al weer ruim twee maanden met de repetities bezig en heeft ook al een optreden achter de rug. Het orkest telt thans 13 accordeonisten en wij zou den zo graag een slagwerker en een bassist willen voor de begeleiding. Ook accor deonisten zijn natuurlijk nog welkom. De orkestleden doen daarom een oproep aan bassistente, keyboard- spelers of electrische basgi- taar-spelers om eens te ko men kijken en luisteren en liever nog: meedoen! Heeft u lange tijd niet meer aan muziek gedaan? Geen pro bleem: pak bij ons de ’draad’ weer op. Leeftijd is niet be langrijk en muziekinstrumen ten zijn aanwezig. U bent van harte welkom! Het or kest repeteert op dinsdag avond van 20.00 tot 21.30 uur in Gebouw Kreater aan de Kerkweg West in Wad- dinxveen.Voor inlichtingen: beis (079) 321 13 59 of (0I82) 6I 64 62. tanten, waaronder de zeer trouwe I8 gehuldigden, is in september weer op pad ge gaan. Met grote toewijding en nauwgezet werd in de hen vaak al bekende wijk huis aan huis, soms tot tweemaal toe, bezocht voor het goede doel van de Nier stichting. Landelijk waren meer dan 70.000 vrijwilli gers op stap. De totale op brengst ging in Waddinxveen met 13% omhoog naar 15.693,75 (7061,85 Euro), een absoluut record. Toch gaat het comité in Waddinx veen niet achterover leunen. Nieuwe plannen voor 2001 spanningen WADDINXVEEN - Op za terdag 25 november 2000 houden de IZB (Inwendige Zendingsbond) van de Ned. Herv. kerk en de Stichting Goedwerk gezamenlijk een verkoping in de Hoeksteen, Esdoornlaan 2 Waddinx veen. De verkoping duurt van 10.00 - 16.00 uur. De jonge Waddinxveense kunst- schildef Jan Neven expo seert een deel van zijn wer ken; Jan Oskam laat be zoekers de geschiedenis van dekerken ziekentelefoon zien;Vtfcuwenvereniging Ma ria Martha heeft in het afge lopen jaar weer genoeg ge handwerkt; de Bond tegen het Vloeken en Vrouwenbe weging Passage zoeken nieu we donateurs en/of leden; de werkgroep Ocna Sibiului (Roemenië) heeft veel te vertellen en ten slotte zijn de organisatoren zelf ook actief met hun uitgebreide verkooptafels ten behoeve van zending in Nederland en Hulp in ontwikkelingslan den. Bovendien is er voor een creatieve hoek gezorgd en staat koffie, thee of fris klaar.Voor informatie tel. 0182 - 615 758. het is dan ook niet denkbeeldig dat, om nog meer kosten te voorkomen, hij uiteindelijk de nieuwe gemeentesecretaris zal blijken te worden. Daarnaast wordt hem nu feitelijk ook de directeursfunctie ontnomen. De verwachting is dat in ruil daarvoor het college hem toe zeggingen heeft moeten doen. Gelet op het feit dat de on werkbare situatie ten dele zijn oorsprong kent uit het in elkaar schuiven van de ambtelijke or ganisaties van de voormalige ge meenten Zevenhuizen en spanningen niet onopgemerkt gebleven, de directrice van het kindertehuis heeft bij het afscheid een lijst gegeven waarin ze aangaf waar er nu het meeste behoef te aan is. Daarom zijn de vijf Nederland se meiden een aktie begonnen om dit bij elkaar te brengen. Het gaat om de vol gende artikelen: babyzalf, shampoo, poe der, zeep, doekjes en katoenen luiers. Als alles bij elkaar is verzameld wordt het in de herfstvakantie door hen zelf er ge bracht per auto zodat er persoonlijk op kan worden toegezien dat de spullen echt bij de kinderen terechtkomt. De meiden hopen dat de meegebrachte goe deren een stimulans zijn voor het perso neel om de kinderen vaker en beter te verschonen en te wassen. Als u en jij wilt helpen en een gedeelte van de benodigde spullen wilt sponsoren, neem dan contact op met Andrea de Waal (0182-630745). Alle hulp is welkom, de goederen kunnen gebracht worden op Roosje Voshoeve 25. WADDINXVEEN - Muz. Ver. Concordia Waddinxveen doet weer mee aan de vierde actie van het inzamelen van kleding, schoenen, dekens en gordijnen. De bruikbare spullen zijn be stemd voor de Oostbloklanden. Alles wat niet bruikbaar is wordt gerecycled. Wie voor bovenge noemde spullen nog geen be stemming heeft gevonden, kan deze altijd inleveren bij Concor dia. Een speciaal bedrijf zorgt er voor dat de bruikbare artikelen in de Oostbloklanden terechtko men. Het bruikbare hoeft niet van het onbruikbare gescheiden te worden. Alles kan in vuilnis zakken. Twee gelijke schoenen moeten aan elkaar geknoopt zijn. De kleding, schoenen, dekens en gordijnen kunnen, voor de vierde inzameling van dit jaar, worden ingeleverd op de donderdag avonden, tussen 19.00 uur en 22.00 uur bij het clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W Frisoweg nr. I te Waddinxveen. Het inleve ren kan nog tot en met donder dag 23 november 2000. ment Team, eens kon worden over functies en functioneren. Een van de oorzaken hier van kan worden gezocht in de aanstelling van een directeur Ambtelijke Orga nisatie door het college, dat destijds nog onder voorzitter schap stond van burgemeester Schoots. Het hoofd grondge- biedzaken, die deze functie er bij ging doen, kreeg taken die eerder tot de gemeentesecre taris behoorden, en dat heeft de verhoudingen bepaald niet be vorderd. Op de begroting voor 2001 staat naast de salarispost voor het hoofd Grondgebiedza- ken, dit jaar voor het eerst een nieuwe post voor de directeur organisatie. De post hoofd grondgebiedzaken is volgens de begroting per I januari 2001 vacant, en hier mee lijkt het er op dat de heer Oosterhoff per die datum alleen nog als direc teur aan het werk zal zijn, en er voor Grondgebiedzaken een opvolger wordt gezocht. De ge meenteraad werd afgelopen week bij de behandeling van de begroting 2001 feitelijk voor het eerst officieel met deze nieuwe functie, en de daar mee gemoeide kosten van F 140.000,- per jaar geconfron teerd. De oppositiepartijen CDA, Christenunie en PvdA sputterden hevig tegen, en wil den zo wel de functie als de sa larispost van de begroting ge schrapt hebben. Wethouder Van der Stee, tegenwoordig verant woordelijk voor de ambtelijke organisatie, gaf in zijn antwoord aan dat de plannen inmiddels veranderd zijn. De functie di recteur gaat niet door. Wel moest de salarispost gehand haafd blijven, en het waarom zou later op de avond duidelijk worden bij het ingelaste agen dapunt 5a. Bij de behandeling van agendapunt 5a bleek dat de heer Visser weliswaar als ge meentesecretaris aftreedt, maar ook direct weer benoemd wordt tot adviseur in algemene dienst bij de gemeente. Daarbij hoort ook een salaris, en dat bleek de uiteindelijke reden om de salarispost in de begroting te handhaven. De gemeente krijgt er dus nu officieel een gemeen telijk adviseur bij, die voor dat geld gewoon thuis kan blijven. Waarnemend gemeentesecre taris Oosterhoff neemt inmid dels al bijna een half jaar de ta ken van Visser volledig waar, en Gastouderbureau grond). Wilt u meer informatie dan kunt u ook bellen naar het gastouderbureau. Elke werkdag van 08.30 tot 17.00 uur, op vrij dag tot 12.30 uur, tel. 0182- 619591. De Klub wordt zeer gewaar deerd door de gehandicapten gezien de grote toeloop. Eens in de twee weken bezoeken zo’n 25 mensen met een verstande lijke handicap deze club die haarWad- dinxveense activi teiten opzet in wijkgebouw Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552. Deelnemers komen graag naar de organisatie maar door de groeiende belangstelling vanuit de deelnemers komt De Klub één a twee vrijwilligers tekort. WADDINXVEEN - Het Gou- wedorp heeft er een nieuw au tobedrijf bij. Of eigenlijk, Ne derland. Middelwout Dealer Occasions, gevestigd aan de Dorpstraat 59, opende in sep tember de deuren en koopt en verkoopt auto’s in heel het land. De twee oprichters, en enige personeelsleden, Hans van Mid delkoop en Raymond Wouters, struinen merkdealers in hele land af op zoek naar goede au to’s die zij vervolgens weer doorverhandelen aan andere dealers of in hun eigen showroom zetten voor de ver koop. „De doorvoerfrequentie van onze auto’s ligt erg hoog. Wekelijks hebben we een an ders gevulde showroom”, zegt Raymond Wouters. Ze weten wat er te koop is. Beide kennen ‘het wereldje’. De showroom is gevestigd in het pand van v.d. Sluis dat na twee jaar te hebben leeggestaan na een flinke ver bouwing, weer in gebruik is ge nomen. Door een bedrijf dat zegt kwaliteit hoog in het vaan del te hebben staan. „Omdat we onze occasions voorname lijk bij dealers kopen, kennen we de geschiedenis en leveren we uitsluitend auto‘s met on- WADDINXVEEN - Vijf uur van de Hon gaarse grens vandaan ligt de kleine stad Swailava. Hier is een groot kindertehuis voor kleine kinderen van 0 tot 5 jaar oud. De baby’s, peuters en kleuters die hier wonen missen de meest noodzake lijke dingen om op te groeien tot norma le mensen. Er is sprake van verwaarlo zing, er is een tekort aan goede voeding en de verzorging van de kleine kinderen is onacceptabel. Er is in Nederland veel bekend over de toestand van kindertehuizen in Roe menië, en dit kindertehuis is ermee te vergelijken. Er wonen 220 kinderen die vaak afgestaan zijn door de moeder om dat er geen geld en mogelijkheden zijn om de kinderen op te voeden. Als een kind in het kindertehuis terecht komt is er eigenlijk ook geen uitzicht meer pp $en normale toekomst want dooi1" d&Ttert1è‘6n‘ongeïnteresseerde ver- W’VEENZ Z’HUIZEN-MOER KAPELLE - Op maandag 20 no vember, van 20.00 tot 22.00 uur organiseert het Gastou derbureau Waddinxveen en omstreken een informatie avond voor aspirant-gastou- ders/opvangouders uit Wad dinxveen, Zevenhuizen-Moerkapelle en Rijnwoude. Op deze avond hoort u wat het betekent van veelal werkende ouders in je eigen huis of het huis van de opvangkinderen, op te vangen. Aan de orde komt wat iemands motivatie kan zijn om gastouder of opvangouder te worden, wat je taken zijn en hoe je eigen kinderen en na tuurlijk ook de gastkinderen erop kunnen reageren. Een er- \Moo i zo hard nodig hebben.Toch is dit geen hopeloos verhaal. Er wordt vanuit Ne derland hulp geboden en in de afgelopen zomervakantie hebben vijf enthousiaste studenten hier hard gewerkt aan een be tere verzorging van de (gehandicapte)kinderen. Kinderen die nog nooit buiten waren geweest voelden het gras en de modder, baby’s waar nooit te gen werd gepraat konden opeens weer wat brabbelen en een paar oudste kleu ters mochten mee naar een winkel en keken hun ogen uit.Vooral de verzorging van de lichamelijke of verstandelijk ge handicapte peuters was erg slecht. In het kindertehuis betekent het hebben van een handicap dat er geen speelgoed wordt uitgedeeld, geen aandacht is voor de motorische en cognitieve ontwikke ling en er is geen teken van genegenheid voor de jcinderen te yipden. Zelfs de na- Trfeh moésten In een schriftje worden zorging van het personeel krijgen de kin- opgezocht toen de Nederlandse vrijwilli- deren niet de aandacht en liefde die ze gers er naar vroegen. Ook zijn de in- VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT GEZONDHEIDS- -; 3‘ 4 - e/J

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 19