Olympiërs op bezoek bij manege Reigersburgh Jubileumavond Kerngroep met Ethiopische muziek en dans PvdA Zevenhuizen Blozend Algemene Beschouwingen 95 I Muur in - Verkeers- Diefstal uit Bestelbusje ramt Jeugddisco De Paddestoel brand ongeval met letsel Felle algemene beschouwingen Zevenhuizen-Moerkapelle schuur aanhanger MOERKAPELLE - Op de Van Hasseltweg reed don derdag 9 november rond ï.7.40 uur een bestelbusje op een onverlichte gepar keerde aanhangwagen. Daarbij raakten de 40-jari- ge bestuurder en de 30-ja- rige inzittende, beiden uit Waddinxveen, bekneld. De brandweer bevrijdde de mannen uit hun benarde positie. Met onbekende verwondingen zijn zij over gebracht naar het Dijkzicht ziekenhuis in Rotterdam en het UMC Utrecht. GroenRijk De Bosrand Jv Leucothoe ^'Scarletta' Minima beleid I 1 De bestuurlijke, ambtelijke en financiële inzet 1 Het K i j k Tuint even F ■I - WOENSDAG 15 NOVEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 25 Minyeshu KifleTedla: „Ethiopië is arm, maar rijk aan muziek en dans.” (Foto: Sacha Poland.) plannen 7 I ken. gen. WADDINXVEEN - De Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking Waddinxveen is er in ge slaagd voor de jubileumavond op dinsdag 21 november een drietal professionele Ethiopi sche muzikanten naar Waddinxveen te halen. Zangeres en danseres Minyeshu KifleTedla staat centraal in de groep. Zij zal liederen uit verschillende delen van het land in diverse Et hiopische talen ten gehore brengen. Met het Nationaal Theater, het grootste dans en muziektheater van Ethiopië reisde ze door Afrika, Azië en Europa.Vanwege de censuur verliet ze Ethiopië en kwam in 1996 in België terecht. Ze moest hier een nieuw bestaan op bouwen, maar besloot haar muzikale leven weer op te pakken. Nu maakt ze deel uit van ’Afrika Unite’, een groep gevormd door artiesten afkomstig uit Somalië, Ethiopië, Soedan en Eritrea. Minyeshu wordt in Waddinxveen begeleid door 2 land genoten. Biniam Kendeya Berhe bespeelt twee traditionele Ethiopische snaarinstrumenten, de krar en de masinko. Het drietal wordt gecom pleteerd door Tesfaye Woldyohanes Haile op de kebero, de traditionele drum; daarnaast zal Tesfaye ook een belangrijk aandeel hebben in Zij vragen ons, of de gemeente niets kan doen aan de huisre gels en het toelatingsbeleid van Beth-San. Wil de gemeente a.u.b. zo snel als mogelijk met het bestuur van de Zevenster in overleg treden om te onder lijk rekenschap zal moeten ge ven.’ Met dat besef moet het toch mogelijk zijn anders den kenden hun eigen afwegingen te laten maken zonder dat u zich geroepen voelt dat voor die an der te moeten doen? zijn. Landelijk bezetten wij ech ter plaats 540 van de 580).Wij zijn niet zo "middelmatig", wij zijn duur! Zeker wanneer je weet dat ook de kabel in onze gemeente en het drinkwaterbe drijf de duurste in dit land zijn. Wij vinden dat de gemeente Laagblijvende heester waarvan de grootste sier- waarde de rood-groene bladeren zijn. Maat 20-25 cm. Van 8.95 WADDINXVEEN - Op 13 november, omstreeks 14.35 uur is de politie ter plaatse gegaan bij een brandje in een spouwmuur bij een flat aan de Eksterdreef. Bij werkzaamheden had isola tiemateriaal vlam gevat. De brand was snel geblust. (no.62-66) zijn weliswaar karak teristiek maar weinig waarde vol. Sloop ligt voor de hand...” Integraal beleid? Zo zijn er nog tientallen voorbeelden te ge ven. Door het ontbreken van integraal beleid worden vaak te dure en verkeerde beslissingen genomen; er ontstaat hap-snap beleid dat chaos in de hand werkt. Integraal beleid in deze gemeente is om te huilen! derzijds is! Een laatste advies: Zorg dat je je zaken op orde hebt. Maar wee. we barsten van de art. 19 pro cedures, planschadeclaims, za ken bij de Raad van Staten, en met droge ogen afbraak van cultureel erfgoed. In Haagse kringen zal dit gemodder, bij be- De gemeente heeft volgens ons een weinig daadkrachtig be stuur. De wethouders mogen dan een deel van hun tijd aan de gemeente besteden; zij doen dit op de verkeerde uren. De regie van het ambtelijk apparaat en het toezicht op de uitvoering van en communicatie over het beleid kan niet alleen in de avonduren. Een goede relatie met de raad en het tijdig agenderen van en beslissingen nemen over be langrijke vraagstukken laat te wensen over.Voorzitter; ook op het punt van samenwerking en reflectie en toekomstvisie zijn wij bang dat het college niet voldoet aan de taak. De gemeente moet toeganke lijk, flexibel en aanspreekbaar zijn voor de burgers. Draagvlak creëren voor beleid.Wensen en behoeften van burgers regelma tig inventariseren en daar reke ning mee houden bij de beleids vorming. Voorgenomen beleid moet worden getoetst op draagvlak en het bestuur moet beschikken over strategische en tactische vermogens. Voorzit- moeite kost is het onvoorwaar delijke respect dat de SGP a|n ons vraagt voor haar gedacfi- tengoed, maar aan de andere kant zo weinig respect hééft voor het gedachtengoed van een ander. Dhr. Bac heeft eens gezegd ‘een uitgangspunt is het besef dat wij WADDINXVEEN - Op de Willem de Zwijgerlaan is op 13 november, omst reeks 16.10 uur, een 68-ja- rige vrouw uit Waddinx veen, aangereden door de bestuurder van een perso nenauto. Het betrof hier een 55-jarige man uit Bo skoop. De vrouw wilde oversteken tussen de ge parkeerde auto’s. De vrouw belandde op de motorkap van de auto en kwam ten _mjE>p het wegdek. Hierbij liep zij letsel op aan haar schouder. Zij werd door de ambulance overgebracht aaar het Bleuland zieken- huis. WADDINXVEEN - Als derde evenement in een serie waarmee het 25-jarig bestaan van de rijvereniging en de ponyruitervereniging van manege Reigersburgh wordt gevierd, werd op I november een clinic verzorgd door de bekende amazone Coby van Baaien en haar al bijna even bekende dochter Marlies. Anne Oosterveen mocht de pony even uitproberen. (Foto: Eric Mirer.) voor Aanbieding deze week geldig of zolang de voorraad strekt. Het afgelopen jaar heeft de Pv dA meerdere keren gepro beerd de categoriale verstrek kingen aan te passen aan dat wat de regelgeving heeft willen bereiken; minder betutteling, ei gen voorkomen van niet gebruik. Wij verzoeken het college om de raad binnen twee maanden na nu te informeren over de be lastingtechnische gevolgen voor de cliënt van de door u gekozen werkwijze. Het college laat zich graag voorstaan op een ruim hartig minima beleid. Kijken we echter naar het fictieve budget voor minimabeleid (vastgesteld door minister en VNG) blijkt dat deze gemeente van de 270 duizend gulden er slechts 150 duizend gebruikt! Wij vragen nogmaals de ver goeding voor abonnementskos ten te verhogen met 100 gulden en de vergoeding voor deelna me aan sport en/of culturele ac tiviteiten te verhogen met mini maal 25 gulden per persoon. Voorzitter, het mag duidelijk zijn Vervolg van pagina I Wie gedacht had dat de sfeer na hervatting van de beschou wingen daardoor verbeterd was, zat er naast.' Mevrouw Spekman van de PvdA beet het spits af, en stelde dat er een verschil is tussen kritiek en re spect en de manier waarop wethouder De Gooijer meent dit te moeten benaderen. De Jong van het CDA wilde zijn zin hebben over de welstandstoe zicht op kleine bouwwerken en stelde het college een het vooruitzicht. Bac van de SGP noemde de PvdA onver draagzaam en intolerant en gaf aan niet op een dergelijk niveau met hen te willen communice ren. Mevrouw Te Mey van de WD vond dat de beschouwin gen van alle fracties kwaliteit hadden. De vorm waarin de PvdA haar beschouwingen had gegoten, vond zij dermate negatief, dat de kwaliteit ervan werd over- schaduwd.Toen vervolgens Me- bius van Gemeentebelangen ook nog eens alleen de college partijen SGP en WD bedank ten voor hun inbreng, vloog de fik er in. PvdA-er Fermont was het helemaal zat.Witheet signa leerde hij dat twee gerefor meerde partijen het kennelijk nodig vonden om de PvdA in zake de inhoudelijk zaken van hun beschouwingen totaal te negeren. Hij stelde dat De Gooijer al leen hard blafte om de door de PvdA gestelde vragen niet te behoeven beantwoorden. Bac verweet hij de beschouwingen niet goed gelezen te hebben. Hij wenste niet afgezeken te worden, omdat de geleverde kritiek toevallig bepaalde partij en niet uitkwam. SGP-er Bac gaf daar op aan de hele middag al boos te zijn vanwege de frontale aanval van de socialis ten richting SGP. Brand van de WD mengde zich in de discus sie, door te stellen dat de toon van de PvdA-beschouwingen bij de rest van de partijen beledi gend was overgekomen. Hij sprak in dat verband van een ’bruuskerende toon’.Voorzitter motie in Wolf beëindigde het gekrakeel door opnieuw de vergadering te schorsen. Toen hij de vergadering weer opende, bleek dat stoom afbla zen helpt. Als een keurig klasje gaf het college netjes antwoord op alle vragen van de raadsfrac ties. Wethouder Zijderhand zegde De Jong toe naar de wel- standsregels te zullen kijken, waar op de CDA-er prompt zijn motie inslikte. Wethouder De Gooijer ging nu ook uitge breid in op de vragen van de PvdA, en vervolgens werd de begroting, die in de middag nog van diverse partijen de nodige kritiek ontmoette, ongewijzigd goedgekeurd Dit gebeurde wel met de stemmen van de PvdA tegen. De ChristenUnie stemde tegen die delen van de begroting die de post directeur organisatie betroffen. Dat deed ook het CDA, maar deze partij wenste ook tegen de in de begroting opgenomen belastingverhogin gen te stemmen. De SGP wenste traditiege trouw geen medewerking te verlenen aan zaken die de zon dagsrust verstoren. Coby is individueel vijfde ge worden op de Olympische Spe len en maakte deel uit van het dressuurteam dat zilver won in Sydney. De jonge ruitertjes, maar evengoed de ouderen, vonden het een hele belevenis om de amazone, met haar zilve ren medaille, eens persoonlijk te ontmoeten. Coby en Marlies gaven op verschillende niveau’s van de dressuur les aan ruiters van de manege. Marlies had speciaal een pony hengst (Devi to) meegebracht om aan te Sluiten bij de jeugd die zich massaal had ingeschreven voor de unieke pony lessen. De kin deren die ingeloot waren tij dens een officieel door notaris Koek gecontroleerde loting, hadden natuurlijk de dag van hun (pony)leven. Je krijgt niet elke dag les van een olympisch kampioene! In de pauze lieten zij horen en zien hoe een kür op muziek wordt opgebouwd voor stap, draf en galop. Ook was er gelegenheid tot het stel len van vragen. Natuurlijk kre gen alle kinderen een mooie fo to van Olympic Ferro voorzien van handtekeningen van Coby en Marlies. De avond werd af gesloten met een demonstratie van Coby met haar paard More Magic die de opvolger kan wor den van Olympic Ferro, waar mee Coby de zilveren teamme- daille heeft behaald. Na de clinic, die zeer goed bezocht werd, bleven zij nog even gezel lig napraten en handtekeningen uitdelen. De beide amazone’s droegen een bodywarmer die was aangeboden door de firma Van Rijs uit Zevenhuizen. Alle leden van de ponyruitervereni ging kregen een mooie place mat met foto van Coby en Marlies aangeboden door Je- answear, de nieuwe kinder- en tienerkledingzaak in Waddinx veen. Voor de leden van de rij vereniging was er een muismat met foto als aandenken aan de ze leerzame en gezellige avond. Rond I I uur ’s avonds gingen Coby, Marlies en groom Inge weer op weg naar Brakel. Nog een hele reis. Coby en Marlies waren het er echter over eens: het was de moeite waard en voor herhaling vatbaar. de dansen. De musici zullen na de pauze op treden. Het programma voor de pauze bestaat uit een video over het leven van alledag in het noor den van Ethiopië en een forum over vijfen twintig jaar ontwikkelingssamenwerking. De Kerngroep heeft voor dit forum een aantal prominenten op het terrein van ontwikke lingssamenwerking kunnen aantrekken; het zijn Aad van den Heuvel (programmamaker/jour- nalist), Sylvia Borren (algemeen directeur NO VIB) en Paul Hoebink (hoogleraar ontwikke lingsstudies aan de universiteit van Nijmegen). Namens de Kerngroep zal Louise Perbal in het forum zitting nemen. Het forum wordt ge leid door Ton Planken. Aansluitend op het forum zal aan Sylvia Bor ren de jaarlijkse financiële bijdrage voor het door Waddinxveen gesteunde REST-project in Ethiopië, worden overhandigd. De avond vindt plaats in de aula van het Coe- necoopcollege (lokatie zuid) aan de Dreef in Waddinxveen en begint om half acht. Vanaf ze ven uur staat de koffie klaar en is een presen tatie van de Kerngroep te bekijken. De toe gang is gratis. WADDINXVEEN - De dis co van De Paddestoel is er weer op vrijdag 17 novem ber aan de Lijsterbesstraat 18 in Waddinxveen. De vo rige maand waren er wel twee disco’s die allebei een recordaantal bezoekers trokken, meer dan honderd jeugdige Waddinxvenertjes kwamen op de jeugddisco van De Paddestoel af. Het was dan ook reuze gezellig. Deze disco is voor de jeugd van 9 tot met 14 jaar. Om 19.15 uur gaat de deur open en duurt tot onge veer 21.30 uur. De entree prijs is 1,50. Halverwege de disco gaat de keuken open en kun je kroketten en fri- candellen kopen. Op de disco wordt géén al cohol geschonken en roken is door de bezoekers niet toegestaan. De vrijwilligers van De Paddestoel houden altijd de bezoekers een beetje in de gaten, zodat de disco altijd leuk blijft. Iedereen die komt krijgt bij de ingang een gratis lot voor de ver loting die om 21.00 uur wordt gehouden. Deze keer is er een cd-single die hoog in de top-40 staat te winnen. Ook zijn er wat troostprijzen. Sinds kort heeft de disco van de Pad destoel ook een eigen ho- jnepage. Het internetadres van de disco is: www.pad- destoel.nl.nu. ZEVENHUIZEN - Uit een schuur in de Staringstraat is in de nacht van 12 op 13 november een groot aantal goederen gestolen. De deur werd geforceerd, waarna in de schuur aan wezige fietsen, gereedschap eri een friteuse werden weggenomen. Aan de eige naar van de schuur is een preventieadvies gegeven. tatievergunning en de limitatie ve lijst van kosten posten is een versterking van de regierol van de gemeente. Wij verzoeken u dan ook om de raad in decem ber 2000/ januari 2001 een pro jectvoorstel te doen. Het is mo gelijk om voor het einde van 2001 minstens 100 woningen te bouwen wanneer u anders gaat werken! Wij vragen uw aan dacht voor starters en 45+ers. Dat, wat niet met nieuwbouw kan worden gerealiseerd moet vaardig. Ook het loslaten gerealiseerd worden via aanpas sing van de bestaande wonin gen. ter; besturen is richting geven aan beleid, het vaststellen van randvoorwaarden, keuzes ma ken, duidelijk zijn, beslissingen nemen, beleid concretiseren. Goed bestuur vraagt ook be schikbaarheid op de gewenste uren, vertrouwen en respect in en voor alle betrokken partijen. Openheid.Afstand nemen bij de uitvoering. Draagvlak creëren! Projectmatig werken kan alleen wanneer alle betrokken partijen voldoen aan het hier boven ge noemde. Het college is maatge vend. Alleen wanneer het colle ge de moed heeft een begroting op te stellen op zo’n manier dat het resultaat meetbaar is, is er hoop voor de toekomst. Voorzitter, het mag duidelijk zijn dat wij de zittende wethouders vriendelijk verzoeken hun zetel te geven aan een ander lid van hun fractie wanneer zij die moed niet hebben! Indien het college er niet in slaagt het bovenstaande te ver beteren, zal het nooit echt iets worden! Het doet pijn te er kennen dat, wanneer de be stuurskracht van de gemeente niet toeneemt, er van onze vol gende wensen ook niets te recht komt. Woningbouw; het is noodzake lijk de bouwactiviteiten uit de pot met stroop te halen! Het is toch te gek voor woorden dat, op het moment dat de provin cie niet langer de rem zet op het aantal woningen, deze ge meente nog niet eens de helft heeft gebouwd van het aantal (360) dat ze mocht bouwen. Klagen, klagen; waarom? Het is de falende gemeente. Het moet om op project-basis, plannen snel uit te werken en aan de slag te gaan. Een exploi- te zijn omdat het niet voorzien is van een meetbaar tijdpad. Zo lang het college zich niet op de ze wijze wil vastleggen zal er nooit iets van terechtkomen. 2. Consequenties opgaven voor beleid Een hoop woorden en veel te weinig daden. Het gebrek aan een meetbare prioriteitenstel ling en tijdpad wreekt zich ook hier. Omdat er te veel blijft han gen in de strooppot verliezen we aan geloofwaardigheid en daarmee ook bestuurlijk en maatschappelijk draagvlak. Omdat ook de ambtenaren hierdoor geen goede planning kunnen maken zijn zij verplicht om vaak, op stel en sprong, het college uit de wind te houden met een te snel in elkaar gezet advies. Dit is vragen om fouten. Door een gebrek aan goede planning komt het nogal eens voor dat zaken ‘door de strot geduwd’ worden. Hierdoor neemt het aantal procedures tegen de gemeente sterk toe evenals de toenemende onwil bij de bevolking om hun mede werking te geven aan van de gemeente. Van het realiseren van eenheid van beleid, integraal beleid, is al helemaal geen sprake. Een voorbeeld: Hotel Vos; In de in ventarisatie van historisch waardevolle bebouwing lezen we op pag. 6: „Dorpsstraat 64- 66 is alleen al het behouden waard vanwege de beeldonder- steunende functie ten opzichte van het ertegenover gelegen rijksmonument...” In de stede- bouwkundigevisie die is ge bruikt als onderbouwing van het bouwplan Hotel Vos lezen we: „...De (voormalige) wonin gen langs de Dorpsstraat T Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. ZEVENHUIZEN - Zo’n 95% van de beleidsvoornemens 2001 hebben wij al twee ach tereenvolgende jaren goedge keurd en onderschreven met daarbij de aantekening: Ietsje sneller a.u.b. Bestemmingsplan nen, aula/begraafplaats, bouw plannen, speelplaatsenbeleid, onderwijsachterstandsbeleid, etc. etc. Jaar na jaar komen de ze onderwerpen terug. Soms gaat er een kernpunt van beleid een jaar in de ijskast (revitalise- rering Moerkapelle o.a.) om er een ander weer uit te halen. U doet dit zonder schaamte! Voorzitter, ook tot aarzelen moet je besluiten. U wacht op rood licht om maar niet naar de overkant te hoeven. Wanneer er al iemand de moed heeft een kritisch geluid te laten horen doet u dit af met een harde, op geblazen brul, in de hoop (of wetenschap?) dat men, met de staart tussen de benen, in stilte, terug zal keren in het hok. Er is een oud nederlands spreek woord dat zegt:Veel beloven en weinig geven doen de gekken in vreugde leven. Met een gezond gevoel voor eigenwaarde willen wij u daarom nogmaals probe ren duidelijk te maken, hoe u ons volgend jaar in grote vreug de kan doen jubelen. Jubelen bij ons volle verstand! De concept notitie Grensver kennend en grensverleggend? geeft een heldere analyse over hoe u moet werken om dat wat u zegt te gaan doen, ook wer kelijk te kunnen doen. De noti tie geeft 6 normen die wij graag met u langslopen. I.Opgaven en prioriteitenstel ling Onze conclusie is dat de priori teitenstelling niet haalbaar blijkt dat wij het onverteerbaar vin den dat u de 550.000 gulden lastenverlichting voor het grootste deel gaat inzetten voor een korting op de OZB. Een huurder in een huis van 250.000 gulden krijgt I I gulden korting; de eigenaar/gebruiker 23. Is het een eigenaar/ gebrui ker van een woning van I mil- geloven dat een ieder persoon- joen is de korting 92 gulden, een bedrijf van die zelfde waar de is dat 110. Dit is niet recht- van het rekentarief vinden wij een ongewenste ontwikkeling. Wij willen u voorstellen om het positieve saldo op de produc- Voorzitter; de laatste jaren ko ten riool en huishoudelijk afval men er regelmatig verzoeken (jaarrekening) te storten als ba- binnen van inwoners van de ten op deze producten in het kern Moerkapelle. eerst volgende begrotingsjaar. De mensen hebben recht op een snelle terugbetaling. Voor zitter, voorlichting is ook een vak en u kent de kneepjes van verantwoordelijkheid, dat vak. De gemeentepagina liet ons zien dat de woonlasten in deze gemeente "gemiddeld" zoeken of een dependance in Moerkapelle mogelijk is? Tegen onze gewaardeerde collega’s van de SGP willen wij, met de woorden van Rosa van Luxem burg, zeggen: „Ik ben het van harte met u oneens en ik zal tot het eind van mijn leven ervoor strijden dat u het woord krijgt.” ook met die onvrijwillige kos- Wij gaan ervan uit dat dit we ten rekening moet houden bij het vaststellen van haar eigen tarieven. Wij willen even stil staan bij het lustrum van de gemeente Ze venhuizen-Moerkapelle. Met het samengaan van beide ge meenten is de stem van de SGP luider gaan klinken in de kern Zevenhuizen/Oud Verlaat. Let schouwing, verwondering wek- wel; wij hebben daar geen be- kenmet verstrekkende gevol- zwaar tegen. Wat ons soms wel r

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 25