CD Christelijk Jongerenkoor W’veen uitgebracht WaddinxvenerVan n gedecoreerd oen a Bouwvergunning Hotel Vos inzet rechtzaak \VARIA UW BEDDEN- EN KASTENSPECIALIST Van Nieuwkerke F svedex Woninginbraken steviger aan de leiding Rugklachten? Truckers voor Beschonken SKR naar Sint in Waddinxveen- Tentoon- nrn jn - 0172 470032 Zuid De Boog 5-deurskast stelling Vogelvrienden EIHK1VT Roemenië BETAAL HVgOOZ de Gouwe in Groeps- voorlichting bij Passage WADDINXVEEN - De christelijk-maatschappelijke vrouwenbeweging Passage houdt woensdag 22 novem ber haar maandelijkse verga dering. Deze avond zullen enkele medewerkers van het Bureau Groepsvoorlichting uit Eindhoven voorlichting geven onder het thema Kie zen in een nieuwe eeuw. Activiteiten in Eastborn Boxspring Combinatie J Koffieochtenden Grote collectie com- fort- EASTBORN I I I I Fomptefe JE Jk I»’’ Nu mm 13^9, PAGINA 31 WOENSDAG 15 NOVEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Het koor zong natuurlijk enkele liederen bij de presentatie. de Zwijgerlaan 74,0182-619157). ten Marescha van der Stelt en Remko t ifWil 1 798' POLYPREEN NOLTE SVEDEX PIRELLI ervaren Mark van Putten. Mark zag, dat hij een bepaalde zet be- Harms die op het album hun medewer king verlenen waren aanwezig. Zij zongen beiden een lied en later nog een duet. „Het was een mooie avond”, besloot Jan van den Bosch. „Maar u gaat natuurlijk niet de deur uit voordat u dit schijfje hebt aangeschaft. Normaal kost het der tig gulden, maar vanavond krijgt u korting en is het slechts 29 gulden 90. Een koop je dus.” De organisatoren van het con cert konden al met al terugkijken op een zeer geslaagde avond, waarbij de waarde ring voor het koor niet onder stoelen of banken werd gestoken. Daarmee kreeg de prestentatie van hun debuut-CD, een mijlpaal in het korte bestaan van het koor, een beetje extra glans. De CD 'De kracht van uw liefde’ is ver krijgbaar bij Boekhandel Burger (Dorp straat 39), Sonneveld (Kon.Wilhelmina- plein 5) en Visser Zn (Dorpstraat 80). Het album kan ook besteld worden bij Rob Kooiman (Kuyperhoeve 72,0182- "KRASVAST" "KLEURECHT" "PANTSERHARD" WADDINXVEEN - Op zater dag 26 november komt Sint Ni- colaas weer met een rondgang door Waddinxveen-Zuid. Alle kinderen t/m 8 jaar krijgen van Sint en Piet een cadeautje. Het bestuur van buurt- en speel tuinvereniging 'Zonnig Zuid’ heeft ten behoeve hiervan een loting georganiseerd. De loten zullen aan huis wor den verkocht tussen 17 en 22 november a.s.Tijdens de activi- ledere maandag is er een koffie-inloop van 9.00 - 11.00 uur in 'de Boog. Elke derde maandag wordt er bo vendien een thema-ochtend georganiseerd. Op de derde maandag in december, de 18e, kunt u kerststukken maken. Het eerste kopje koffie of thee krijgt u aange boden van het buurtcen trum.Voor meer informatie kunt op elke maandag tij dens de koffie-inloop bellen naar buurtcentrum de Boog’, tel: (0182) - 616 860 en vragen naar Marti Verlaan. contact opnemen met wijkge- bouw 'Zonnig Zuid’, telefoon (0182) - 613 001. WADDINXVEEN - Wilt u dit jaar eens andere ballen in uw kerstboom en bent u van plan om daar niet veel geld aan te besteden Komt u dan op maandag 20 no vember met uw oude ballen en andere kerstartikelen naar buurtcentrum 'de Boog’ (C. Huygenslaan 2), want wie weet kunt u ze ruilen met iemand die ook eens wat an ders wil. U bent van harte welkom. De zaal gaat om 9.00 yur open en het duurt tot ongeveer 11.00 uur. met witte Svedex superlak Bovenbouw slaapkamer JIFIHTERHAXEE bedset, geheel compleet, maten 140/160/180/200 x 200 WADDINXVEEN - DeWad- dinxveense vogelvereniging ‘de Vogelvrienden’ organi seert ook dit jaar weer haar jaarlijkse tentoonstelling. De ze zal plaatsvinden in het lo kaal van de postduivenvereni ging De Sperwer aan het Stationsplein te Waddinx- veen. De openingstijden zijn als volgt: donderdag 23 no vember is de officiële ope ning om 20.00 uur daarna ge opend tot 22.30 uur; vrijdag 24 november geopend van 14.00 tot 22.00 uur met om 2I.00 uur de trekking van de grote verloting; zaterdag 25 november geopend van 10.00 tot 16.30 uur met om 16.00 uur de prijsuitreiking. Lekker uitgeslapen de dag beginnen, dat willen we toch allemaal? Met een matras en bedbodem geadviseerd door de Personal Sleep Adviser (geavanceerd computermeetsysteemf van VARIA Slaapcomfort is slapen een genot De Personal Sleep Adviser bepaalt uit het aanwezige aanbod het voor u meest geschikte slaapsysteem De meting is geheel vrijblijvend en kost tegen inlevering von ‘deze bon NIETS. Uitsluitend op afspraak. 01724 70032 Ledikant incl. - 2 verstelbare lattenbodems - 2 SG40 polyether matrassen - kleuren: beuken, kersen, wit, zwart, etc. - maten: 90/140/160/180 x 200/210/220 Normaal 2475,- Incl. laden 200- waal offerde tegen Jeroen van der Veen een dame waarna mat met een loper en een pion verloren, hoewel de spelers dat niet gezien hadden. Lager op de ranglijst werkte Jaap van Ton Kuiper bezorgde Jan van der Born een stevige partij. Moeilijk ter been? geen probleem! Wij halen u GRATIS thuis op! Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Op dinsdag 7 november diende voor de arrondissementsrechtbank in Den Haag, het schorsingsverzoek dat de werkgroep Hotel Vos tegen het gemeentebestuur van Zevenhuizen-Moerkapelle heeft aangespannen. Na de zitting geopend te hebben, overviel de president van de rechtbank de werkgroep met vragen over hun status als belanghebbende. thousiast fan van het koor, praatte de lie deren vakkundig aan elkaar met een aan tal aansprekende verhalen. Ook refereer de hij aan de oprichting die feitelijk in één avond werd beklonken door Peter Burger, Jan Kooyman en Rob Kooiman, de voorzitter van het koor. „Vaak hangt of iets wel of niet gebeurt af van een klein aantal mensen. Deze mannen heb ben hun schouders eronder gezet en on der leiding van Peter Burger is dit koor een enthousiaste groep mensen gewor den, waarvan ik kan zien en horen dat zij met hun hart zingen tot eer van God. Nu is er eindelijk een CD en daar mo gen zij trots op zijn”, aldus Jan van den Bosch. Het Christelijk Jongerenkoor zong tij dens het concert niet alleen nummers van hun nieuwste CD, maar bracht ook enkele nieuwe liederen ten gehore. Zij werden daarbij, evenals op de CD, bege leidt door Chris Stellaard (piano) en Dick van Vliet (dwarsfluit). Ook de sgjis- 640210) en Anneke van der Sar (Willem nen eveneens loten worden ge- speldde Van Loenen, die die dag af- kocht. De bekendmaking van de win nende lotnummers zal plaats vinden tijdens en na de rond gang van Sint Nicolaas door de wijk op 26e vanaf I 1.00 uur. Bij slecht weer krijgt de Sint een op dezelfde manier gewerkt. De woningen werden helemaal doorzocht en uit beide wonin gen zijn onder andere geld en sieraden meegenomen. De poli tie is een onderzoek gestart. maar bij het afwikkelen maakte Jan een pion buit. Ernstiger was, zware stukken langs de open lijn in de zwarte stelling drongen: punt voor Jan. Henk Erkelens was tevreden over de goede tegenstand van Albert Prins: die had terecht gewon nen. Arie Kardol offerde een paard tegen Tjeerd Wiersma, maar zag er niet meer voor te rug dan twee pionnen. Dat was te weinig. Wim van der Hoek had het zwaar tegen zijn oud - kwaliteit leerling Erik Hennink. Hij liep in een moeilijke stelling in een dubbele aanval, waarmee de zaak beslist was. Marco de Bruijn zette al zijn kunde in te gen Joël de Roodt en kreeg in de loop van de avond een steeds meer overwegende stel- won Arjan Hennink al vroeg een stuk WADDINXVEEN - In de nacht van zaterdag 11 november op zondag 12 november is in twee naast elkaar gelegen woningen in de Dorpsstraat in Waddinxveen ingebroken. In beide woningen is Ledikant op hoogte met: - electrische lattenbodem - luxe pocketveermatras - div. kleuren leverbaar Normaal 1795, Uw Bedden Kastenspecialist Slaapcomfort PULLMAN Volgens de wet bestuursrecht kunnen alleen direct belang hebbenden bezwaar tegen de verleende bouwvergunning ma ken, en hij twijfelde of dat in dit geval aan de orde was. De werkgroep heeft zich niet als officiële stichting bij de Kamer van Koophandel in laten schrij ven, en dat zou er voor kunnen zorgen dat de werkgroep niet de status van direct betrokkene heeft. De president nam vervol gens de zaak wel in behande ling. Namens de werkgroep schetste de heer Overweel de rijke historie van het hotel en het beeldbepalende gezicht dat het hotel voor Zevenhuizen al die jaren is geweest.Vervolgens wees hij op het bestemmings plan waarin het gemeentebe stuur in I995 nadrukkelijk de horecabestemming voor deze plek had vastgelegd. „De inkt van het bestemmingsplan was nog niet droog, of de gemeente gaat in eens medewerking toe zeggen aan een bouwbedrijf, die de realisering van huizen mogelijk maakt", aldus Over weel. Mr. De Groot, door de gemeente voor deze zaak inge huurd, zag een formele en een inhoudelijke kant. Ook hij voer de aan dat de werkgroep geen direct belanghebbende was, en dat het beroep daarom onont vankelijk verklaard diende te worden. Hij was daar niet hele maal gerust op, want voor het geval dat de president daar niet in mee kon gaan, stelde hij dat de gemeente dringend om woonruimte voor haar burgers verlegen zit. Het Groene-Hart- beleid maakt dat de gemeente niet naar buiten mag uitbrei den. „Er blijft het gemeentebe stuur dan ook niets anders over dan dit soort locaties te gaan bebouwen”, aldus de ad vocaat. Ook bouwer Vergeer voerde het woord. Hij gaf aan dat hij het hotel had gekocht, j4or<T,aa’ Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Afgelopen donderdagmiddag was het zo ver. Op het par keerterrein van J. Zijderhand Expeditie BV heerste de sfeer van een truckerfestival. In een ambiance van ronkend warm- draaiende vrachtwagen moto ren werd afscheid genomen van kennissen, vrienden en familie. Een 15-tal chauffeurs had er gens een trekker met oplegger versierd en anderhalve week vrij genomen, om hulpgoederen naar Roemenië te brengen. Ook dit jaar heeft de Stichting Kinderhulp Roemenië de dorpsbewoners weer weten te bewegen dermate veel goede ren af te staan, waar door 15 opleggers vol met allerlei pro ducten deze week richting de plaats Nockinch in Roemenië konden trekken. De transport ondernemer die zich voorge nomen had, deze week eens een proefrit met een nieuwe truck van een van de gerenom meerde merken te gaan maken, zal even moeten wachten. Het parkeerterrein van J. Zijder hand expeditie B.V. overziend leek het wel een samenscholing van demonstratietrucks van ve le bekende merken. Voor dit goede doel hadden vele vracht wagendealers hun demotrucks ruimhartig naar Roemenië meegegeven zoals Scania’s van de firma Beers,Volvo’s van WD- trucks, Mercedesen Actros van Rogam en Biemond en van Wijk, DAF’s van de dealers Blom en DAF Service West en een MAN van Truckservice van Leeuwen. Begeleid door poli tiemotoren ging het konvooi al toeterend richting rijksweg I2. Wanneer alles verloopt zo als verwacht, zijn de truckers aan staande vrijdag weer terug. Per maandag kan dan weer uitge breid proef gereden worden door de aanstaande vrachtwa genkopers. WADDINXVEEN - De allereerste CD van het Christelijk Jongerenkoor Wad dinxveen met als titel ’De kracht van Uw liefde’ is afgelopen zaterdag 11 november door Jan van den Bosch uitgereikt aan Peter Burger. „Niet alleen omdat je diri gent bent van dit prachtige koor, maar ook vanwege je langdurige muzikale in breng in dit Gouwedorp”, sprak de EO- presentator tijdens zijn uitreikingstoe- spraak. Het Christelijk Jongerenkoor gaf ter ge legenheid van de CD-uitreiking een con cert in de Morgenster. Bij dit concert waren ook de voorzitters van twee an dere grote koren uit Waddinxveen aan wezig, te weten NiekVavier van de Gou- westem en Piet Burger van Vox Jubilans. Binnen ruim drie jaar tijd is het jonge renkoor met haar 75 leden niet meer weg te denken uit het muzikale land- schap van Waddinxveen. Tijdens het poneert konden de aanwezi gen geniéten van een afwisselende rnuzi-' kale avond. Jan van den Bosch, een en- W’VEEN/ BOSKOOP - Zon dagmorgen I2 november rond 04.15 uur kreeg een surveillerende politiewagen de melding dat een auto op de Boomgaard in Boskoop tegen geparkeerde auto’s schampte en door zou rij den. Daar aangekomen, reed een 19-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats de politieauto tegemoet. Toen de agenten de man wil de controleren door hem tot stoppen te vragen, reed deze weg richting Waddinx veen. Op de kruising van Nesse/Oranjestraat/Noord- kade in Waddinxveen is de man tegen een lantaarnpaal tot stilstand gekomen. Hier op stapte de man uit toen de politie dichterbij kwam en hij rende in de richting van Zuidkade en vervolgens richting Gouwe. Opeens dook de man te water. De politie wachtte aan de kant tot de man weer uit het wa ter klom. Hij kreeg een ther- modeken en werd overge bracht naar het bureau aan de Houtmansgracht. Hier is hij onderzocht door een arts. Het was voor de man niet mogelijk een ademanaly se uit te voeren. ■Ass-, Men kan kennis maken met nieuwe produkten. Belangstellenden zijn van harte welkom, de kosten be dragen voor hen 5,-. De avond begint om 19.45 uur in De Hoeksteen aan de Es- doornlaan in Waddinxveen. op voorwaarde dat er ge bouwd mocht worden. In het begin had hij een tekening inge diend die de bouw van apparte menten mogelijk maakte, maar daar hadden de buren van het pand het moeilijk mee. In over leg met de direct aanwonenden had Vergeer vervolgens voor de bouw van vier eengezinswonin gen gekozen. De rechter boog zich vervolgens over het be stemmingsplan en de bouw- vlek, en kwam tot de conclusie dat de huizen een groter be- bouwingsvlak beslaan dan de bestaande bebouwing van het hotel. Vooral vanwege het gebruik van de artikel I9 procedure, achtte hij dat niet gewenst.Ver geer haastte zich te verklaren, dat de aangebouwde erkers de overschrijding veroorzaakte, en dat het gebruikelijk is dat die niet meegerekend worden bij het bepalen van het te bebou wen oppervlak. Ook wilde de president de beschrijving van het bestemmingsplan zien, maar die kon gemeenteambte naar Klink met geen mogelijk heid uit zijn omvangrijke stapel stukken tevoorschijn toveren. Ook een voorontwerp bestem mingsplan was niet voor han den. De formele kant van de zaak leek daar door behoorlijk hout te snijden. Alles hangt echter af van het feit of de werkgroep uiteindelijk door de president ontvankelijk wordt verklaart. Doet hij dat niet, dan kijkt hij niet verder naar de inhoudelij ke en formele kant van de zaak, en kan de bouwer zijn gang gaan. De president doet op I4 november uitspraak in deze zaak. Overigens is de sloop al enigszins aangevangen: afgelo pen zaterdag ontstond er een brand in het hotel. De oorzaak is bij het verschijnen van deze krant nog niet duidelijk. BODEGRAVEN - In een restaurant in Bodegraven werd vorige week vrijdag de heer H. van Loenen (65) benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. De .teiten in het wijkgebouw kun- Waddinxveense burgemeester F. Jonk man trad als penningmeester van de Samen werkende Personeeldverenigingen Maxeres N.V., de versierselen op. Van Loenen vervulde het bestuurslidmaat schap 27 jaar. De aan de Groensvoorde wonende Van Loenen trad op I oktober 1968 in dienst zetel aangeboden in het wijkge- als technisch tekenaar bij Meneba Meel bouw van 'Zonnig Zuid’ waar te Rotterdam. In I993 trad hij vervroegd de kinderen hun cadeautje kun- uit dienst maar bleef belangeloos actief nen afhalen (vanaf 11.30 uur), in de personeelsvereniging. De Waddinx- Voor meer informatie kunt u vener zet zich nog in voor de helpdesk- activiteiten ten behoeve van senioren voor de S\A7W. (Foto.A. Fioole.) WADDINXVEEN - Op de tien de clubavond van de schaakver eniging Waddinxveen speelde dat zijn het eerste zijn competitiewed strijd tegen het tweede van Hil- legersberg. Bij voorbaat zag de toestand er niet slecht uitWad dinxveen had in de eerste ronde gewonnen, de gasten verloren. Nu wist men, dat daar bij Wad dinxveen geluk aan te pas was gekomen, maar misschien was dat hem nu juist? Nee dus. In het eerst leek het wat Ronald Dannis raakte een voor, weldra een volle toren, en zette mat. Wim Hennink kreeg remise door herhaling van zet ten en twee partijen stonden goed. En juist die twee liepen verkeerd, evenals een partij mid den op de lijst Nu speelt het eerste, net als het tweede, dit ling. In het bekertoernooi jaar met een niet-spelende aan voerder. Dat heeft wel voorde- tegen Jan Kraijesteijn, waarna hij len. De aanvoerder verbood, bekwaam afwikkelde. Jaap Smit tactisch gezien juist gelijke spe- liep tegen Jan Muit in een af- len aan te nemen. En de partijen trekaanval, maar stond voor een waar dat kon gingen ook verlo- eindspel waarschijnlijk toch al ren, wat wel vaker gebeurd is. Eduard Philipse kon echter te vreden zijn met een stevige ranglijst werkte Jaap van der overwinning. Totaal: vijf partijen Heiden met een goede overwin- verloren, twee gewonnen, een ning tegen Ryan den Drijver aan remise.Vroeger in de week had zijn terugkomst Herman Ver- ook het vierde een zware ne derlaag geleden. In de huishou delijke competitie speelde Ton van Nieukerke met wit tegen de volgde. Kees Alblas hield na af ruil van de stukken tegen Ton Bronk een vrijpion over en won. slist niet moest doen,dacht nog De stand aan de kop is nu: I.Van wat na en deed vervolgens de Nieukerke, 2. Jansen, 3. Van afgekeurde zet waarna hij de Woudenberg, 4. Van Putten, 5. partij volgens de regels verloor. WHennink, 6. H. de Roodt 7. R.Dannis, 8.Van der Born, 9. Da vid, I0. E.Hennink. Normaal 1995,- Nu - Pulsar Boxspring vlak - Luxe pocketveermatras Ravel - Maten: 70/80/90/100 x 200/210/220

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 31