Ontsluitings Zorg dat ik ook voorbij de loongrens voordelig verzekerd blijf Dat kan zeker 1 variant stuit op fel verzet Boxspr i ngs/matrassen Rechtstreeks van fabriek College B&W bezoekt Coenecoop College -1 Even knock-out, nu weer terug Vrijwilligers Souburgh in het zonnetje gezet J 0,— William Erath Global j| Leerlingen Coenecoop op bezoek bij Kreater WADDINXVEEN - Twee groepen leerlingen van het Coenecoop College heb ben zich vorige week don derdag laten voorlichten over de mogelijkheden op een baan in de kunstzinnige richting. Jeugdbingo exposeert in eigen huis WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense kunstenaar William Erath exposeert op 25 en 26 november in zijn eigen huis aan de Da Costaweg 8 onder de ti tel Kunst Zopie. De opening zal worden verzorgd door de Arubaanse kunstenaar Evelino Fingal die tevens enkele advie zen gaf. 1 Jl J I p. a Aiafe® üb ka Bij ons verzekert u zich van de laagste rente. verhogen we de totale premie gemiddeld maar 5% in plaats van 8 tot 10% zoals veel andere verzeke raars. Kortom, Zorg en Zekerheid blijft voordelig ook in 2001. Dus als u uit het ziekenfonds moet, stapt u toch gewoon over naar de particuliere ziekte kostenverzekering van Zorg en Zekerheid. Bel (071) 5 825 500 of kijk op www.zorgenzekerheid.nl OPENINGSTIJDEN: Euromarkt 101 Alphen a/d Rijn Tel. (0172) 23 34 34 Méér dan 40 vloeren uit voorraad leverbaar voor scherpe DOE-HET-ZELF MEENEEMPRIJZEN www.zorgenzekerheicl.nl r florg en Zekerheid ZIEKENFONDS PARTICULIER 1111 de Helaas, u moet het ziekenfonds uit. Hoewel u niet onaardig verdient, zit u natuurlijk niet te wachten op een hogere uitgave voor uw ziektekostenverzekering. Stap daarom van het ziekenfonds over naar de Basis Privé Polis van Zorg en Zekerheid. Dat is een I particuliere ziektekosten verzekering met een ruime dekking tegen een uiterst aantrekkelijke premie. Bovendien I Bij Zorg en Zekerheid. Want komt u_met uw inkomen boven de loongrens van 65.700,00 dan hebben wij een voordelige particuliere ziektekostenverzekering. 1 En overstappen is gemakkelijk. Bent u al verzekerd bij Zorg en Zekerheid dan neemt u uw huidige aanvullende verzekering gewoon mee. OP WIELEN 299,- Zorg en Zekerheid komt m 2001 met e gemiddelde premiestijging van slechts 5% (i.p.v. de 8 tot 10% bij andere verzekeraars). Matrasse^^^dden 695,- s I 11 WOENSDAG 22 NOVEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 j (Foto:A. Fioole.) De nieuwe winkel nodigt uit en trekt veel nieuwe klanten. (Foto: Sjaak Noteboom.) •<K f vrijdagavond geopend. Moo KOM, KIJK EN VERGELIJK GEZONDHEIDS- Men is nog steeds van mening dat de veiling verplaatst zou moeten worden naar een be drijventerrein. Op de bijeen komst van I4 juni jl. hebben de wethouders de bewoners van warring van de bruto/nettowin- keloppervlakte met de vertra- Welzijn, Educatie en Recre atie, mevrouw I. Breedijk. Van 16.00 tot 17.30 uur kwam op verzoek van het college een groot aantal ont wikkelingen aan de orde. Met name docenten, leerlingen en schoolleiding informeerden de collegeleden tijdens het bezoek. Naast de algemene informatie over de school was de nieuwe aanpak van het voorbereidend middel baar beroepsonderwijs een belangrijk onderwerp van ge sprek, In deze aanpak worden theorie- en praktijkvakken meer en meer geïntegreerd. Het Coenecoop College be lichtte verder de begeleiding van allochtone leerlingen en de opvang en resultaten van de lessen aan kinderen van asielzoekers. Daarnaast was het college van B&W geïnte resseerd in de sociaal cultu rele activiteiten die de school ontwikkelt waarbij de moge lijke instelling van een Jeugd raad Waddinxveen zeker niet onbesproken bleef. De delegatie moest wegens de extra raadsvergadering waarin fractievoorzitter W. Dijksterhuis als opvolger van de vertrokken J. Neele en G. Anker als raadslid werden be noemd, het avondprogramma afzeggen. De ouderadviesraad vergaderde die avond en zij konden ’terug naar de schoolbanken’. speciaal bedoeld voor de jeugd van 9 t/m 15 jaar. De bingo be gint om 19.30 uur en duurt tot ongeveer 21.30 uur. De zaal is open om 19.00 uur. Zuidplas Polderweg 9-13, industrieterrein 't Ambacht, Moordrecht Tel: (0182) 37 81 75 WADDINXVEEN - Het col lege van Burgemeester en Wethouders is weer veel wij zer geworden. Geregeld brengt het een bezoek aan een bedrijf of instantie in Waddinxveen waarbij infor matie wordt uitgewisseld. Vo rige week dinsdag was het Coenecoop College aan de beurt. Ditmaal was de ge meentelijke delegatie aange vuld met sectordirecteur H. Geertsen en hoofd afdeling De Hypotheekshop Dorpsstraat 202a Zevenhuizen (0180) 63 12 72 DE DOE-HET-ZELF-ZAAK LAMINAAT - PARKET - MASSIEVE VLOEREN maandag: gesloten dinsdag t/m donderdag: 10.00 tot 17.30 uur vrijdag: 10.00 tot 21.00 uur zaterdag: 10.00 -17.00 uur bewoners zwaar zullen moeten wegen in de bestuurlijke afwe en besluitvorming. Nut en noodzaak moeten worden aan- zegd dat het gemeentebestuur nader overleg zou voeren over eventuele voorstellen met be- woners-organisaties en bewo ners zelf. Ook is door de aan- politieke Voor alle zekerheid dichtbij. ijdrecht Jg Directeur Aad Koremans ontving de jongelui en ver telde onder meer welke vervolgopleidingen voor een functie in deze sector zijn vereist. Na een rondlei ding door het gebouw gaf hij alle bezoekers een lijst met functie in de sector kunsten. „Het gaat hierbij zowel om uitvoerend, docent, als on dersteunend, zoals in de staf en het management. We hebben ongeveer een uur samen gepraat en de vragen waren gericht en goed. Ik heb meteen van de gele genheid gebruik te maakt de scholieren te wijzen op onze cursussen, de concer ten, uitvoeringen en het Filmhuis. Keer op keer blijkt immers dat nog lang niet iedereen in Waddinx veen weet wat Kreater en SWW kunnen bieden.” Het bezoek aan Kreater was een onderdeel van een beroepenoriëntatie, ’s Och tends sprak de secretaris van ICW, Willem Water reus, een openingswoord. Rond de vijftien bedrijven hebben dit keer scholieren ontvangen. Het is de be doeling dit aantal in de ko mende jaren verder uit te breiden. gens De Jong in ver-sterkte ma te doorzetten. Waarbij hij aan tekende, dat steeds meer ouderen kiezen voor zelfstan dig wonen, mits ze verzekerd zijn van zorg en eventueel ver pleging als dat noodzakelijk is. „In Waddinxveen valt het op dat mensen gemiddeld heel veel ouder worden dan elders. De schatting is dat wij in 2015 rond de driehonderd senioren in woningen met zorg moeten plaatsen. Nu hebben we die mogelijkheid in 78 appartemen ten. Waar die moeten komen? In elk geval dichtbij Souburgh. Dit laatste was wellicht een grapje, maar Simon de Jong wil met de gemeente en andere betrokkenen heel ernstig na denken over de huisvesting van mensen op hoge leeftijd in de toekomst. Dat betekent meer seniorenwoningen met zorg verlening en als het kan vanuit Souburgh ook aandacht voor ouderen elders in het dorp. „Daar gaan we voor,” beloofde hij. Inhakend op de talloze be richten over personeelsproble men in de gezondheidszorg zei De Jong dat Souburgh op die regel een uitzondering vormt. „Veel jonge mensen willen hier werken, als beroepskracht, maar eveneens als vrijwilliger. Om u, de vrijwilligers gaat het vanavorrd. Nogmaals: u bent on-*» HYPOTHEEK SHOP In voor- en tegenspoed. Consumentendagen: do en vr: 10.00-21.00 u. zat: 10.00-17.00 u. Bed-Direkt, van producent aan consument - Waalwijk Assen ging als gevolg, pakte banket bakkerij Van den Berg de draad vrijwilligers van gigantisch be lang. Als u er niet was zouden de mensen in Souburgh heel veel moeten missen. Activitei ten, contacten, thuisdiner, bibli otheek en nog veel meer. U weet niet half hoe belangrijk u bent.” De locatie manager kop pelde verleden en heden aan de toekomst. Souburgh als huis voor gezonde bejaarden werd een instelling met verzorging, en seniorenwoningen met zorg. misbaar. Overal wordt geklaagd dat er geen mensen meer te vinden zijn die zich op vrijwilli ge basis willen inzetten. Ik ben blij dat Waddinxveen een uit zondering is op de rest.” Hoofd voeding René Wildschut en chefkok Hans van Mourik had den met hun keukenstaf weer voorloper van kennis is, kunnen alle registers opengetrokken. In een zaal met als versiering ou derwetse schaatsen, een slee, een ouderwetse potkachel en andere attributen, trakteerden zij hun gasten op erwtensoep, zuurkool met klapstuk en aan een ander buffet op wildragout, hazenboutjes, wilde rijst, puree en groene kool.Tot slot was er nog keuze uit twee desserts en daarna werd de maaltijd afge rond met koffie en bonbons. De complimenten waren tal rijk. De gasten lieten zich al het 796. gebodene uitstekend smaken en - juist omdat zij weten hoe hard er in Souburgh door het personeel wordt gewerkt - waardeerden de inzet voor het slagen van zeer. Zoals De Jong zei: vrijwil ligers voor tal van onderdelen blijven zeer welkom. Hij is altijd bereid toelichting over diverse te Waddinxveen. Deze bingo is taken te geven (tel. 614366). Wie helpt het aantal driehon derd te halen mag volgend jaar zelf ook meedoen aan het door hem beloofde feestje.... WADDINXVEEN - Stichting dit vrijwilligersfeest wijkwerk De Zuidplas organi seert op vrijdag 24 november een jeugdbingo in het Zuid- honk aan de Zuidplaslaan 552 ^gklachun i weer op. Er kwamen nieuwe ovens, een nieuw computersys teem en nu is onlangs ook de winkel vernieuwd. Van den Berg krijgt nu mensen in de winkel die hij nog nooit had gezien. „Van slopers kreeg ik te horen dat zij niet wisten dat er een bakker in de Passage zat. En dat kregen we ook te horen in de noodwinkel op het plein”, zegt verpleging, dagverzorging Van den Berg. Oorzaak was volgens hem dat de etalage het Die ontwikkeling zal zich vol zicht naar binnen te veel be lemmerde en dat de winkel te klein was opgezet. Het viel niet op. Dat is nu veranderd. De ban ketbakkerij is in tien dagen op de muren na helemaal afgebro ken en weer opgebouwd. De winkel kent nu frisse, lichte kleuren en veel hout. De zaak is gelijkvloers gemaakt, kreeg een nieuwe toonbank en brood- planken. „Optisch is de winkel en de te aroom veel groter geworden. De doorkijk is verbeterd.” Naar eigen zeggen, is de omzet vele malen hoger geworden. Misschien op de Passage?" „Dat komt ook door de versaf deling waar mensen een vers broodje gezond of een crois sant met kaas kunnen krijgen.” Van den Berg heeft vijf jaar ge twijfeld of verbouwing wel ver standig is. „De beslissing is con tinu uitgesteld vanwege de bouwplannen. Je zult maar net verbouwd hebben en ineens gaat de eerste paal erin. Maar er moest iets gebeuren.” En dan komt het Nederlandse pol dermodel: waarom geen com promis. De nieuwe uitrusting van de winkel is gemakkelijk te de monteren en mee te verhuizen. Want het interieur is nu vol gens de laatste mode en moet een jaar of tien meegaan, laat Van den Berg wéten. V - - - kunstenaars zaken zichtbaar maken waarvan de tijd nog niet is aangebroken. De Waddinxve- ner probeert op abstracte wij ze, herleidbaar tot een figura tieve basis, protest, bewondering of waarschuwing visueel te maken. De expositie is op zaterdag 25 november van 14.00 tot 17.00 uur en op zondag 26 november van I 1.00 tot 17.00 uur. William, Da Costaweg 8, 2741 BJ Waddinxveen, 0182 - 618 Natuurlijk hebben wij alle bijartikelen op voorraad. let OP: ook donderdag- en WADDINXVEEN - Meer dan I 10 van de ruim tweehonderd voor Zorgcentrum Souburgh werkende vrijwilligers werden afgelopen woensdagavond in de in herfst- en wintersfeer fraai aangeklede Marchandzaal ont haald op een voortreffelijk oer-Hollands diner uit de eigen keuken. Helpers die zich in alle afdelingen voor bewoners en bezoekers inzetten werden, evenals de rijders van thuisdi ner, door locatie manager Si mon de Jong, enkele medewer kers en de keukenbrigade in het zonnetje gezet en uitge breid in de watten gelegd. „Zoveel vrijwilligers en toch kunnen we er nog steeds meer gebruiken", zei De Jong in zijn openingswoord. „Als de de driehonderd halen geven wij weer een feestje. U bent als ren. Men voelt er niets voor om straks ingesloten te zitten tussen de Middelburgeweg en de nieuwe ontsluitingsweg. De bevolking van de Middel- burgseweg en omgeving is in ruime meerderheid tegen de extra verkeer aantrekkende ontsluitingsplannen en het bij behorende asfalt. De geluids hinder zal nog meer toenemen, zo vrezen zij, met als resultaat vernietiging van landschappelij ke- en natuurwaarden in de polders. Men vraagt zich ook af wie de onderhoudskosten voor de nieuwe rondweg voor zijn rekening neemt. Bovendien zijn de bewoners van mening dat het ontsluitingsplan niet valt te rijmen met andere plannen, waaronder het streekplan. Daarin staat het gebied ge schetst als landelijk, groen en verkeersluw. Een rustige, kleine kern in het Groene Hart. Een kern die langzaam kan groeien door enige woningbouw en daarnaast kleinschalige bedrij vigheid kan herbergen. Men vraagt zich af wat de noodzaak voor een zuidelijke rondweg is. Een éénzijdig verbeterde ont sluiting - zoals voorgesteld door Reeuwijks Belang en an deren - levert de minste schade op aan de omgeving, minder veiligheidsproblemen, en kan ook bijdragen aan verbetering van de verkeersveiligheid op de WADDINXVEEN - Het is heel Brugweg naar Waddinxveen. geleidelijk gegaan. Na de ver- De bezoeker zal kunnen kijken naar honderd werken van Erath. Hij maakt beelden, schil derijen, objecten en paintures. De kunstenaar is sinds 1997 full-time bezig met zijn beroep na en loopbaan in het bedrijfs leven en bij non-gouvernemen- tele organisaties en overheid. Erath mag zich verheugen in een groeiende landelijke en re gionale belangstelling. Het werk voerde hem naar verre streken en alle werelddelen, hetgeen in zijn kunst steeds weer terug komt. Vorige maand werd de Waddinxvener voor de tweede keer genomineerd in de cate gorie professionals Groene H’Art-prijs met zijn werk I Groen-Blauw-lk-Hou van Jou. In 1998 was het voor Passie in de Polder. i Erath is overtuigd van de socia le functie van kunstenaars en I de mogelijkheid van een kun- i stenaar zijn gevoel verder te ontwikkelen. Omdat gevoel Onlangs presenteerde de Ge- De Boskoopse Veiling heeft vol- biedscommissie Boskoop- gens de bewoners geen langdu- Reeuwijk een nieuw voorstel rig perspectief meer, door ont- ontwikkeld over de ontsluiting wikkelingen als e-commerce. van het boomkwekerijgebied in Boskoop en Reeuwijk-Dorp. De nu door de commissie ge kozen voorkeursvariant gaat nog steeds over de Nieuweweg en achter de Middelburgseweg langs naar de veiling. Daarnaast de Middelburgseweg e.o.toege- komt er een aftakking via een halve rondweg om Reeuwijk- Dorp. Op 7 november is in Reeuwijk-Dorp een extra raadsvergadering gehouden in gebouw Amicitia. Een afgevaar- wezige politieke partijen digde van de gemeente heeft gesteld dat de belangen van de uitgelegd waarom is gekozen voor deze ontsluitingsvariant. Belanghebbenden konden bij ging die gelegenheid opnieuw hun (tegen)argumenten laten ho- getoond en slechts voor zwaar wegende belangen zal aanpas sing van bestaande plannen door middel van zorgvuldige procedures acceptabel kunnen zijn. De bewoners hebben daar hun vraagtekens bij gezet. Ze hebben kritiek op de inspraak en vinden dat hun stem tot nu toe onvoldoende is gehoord. REGIO - Bewoners van het gebied Nieuweweg en Mid delburgseweg zijn fel gekant tegen de ontsluitingsvariant door dit gebied. Men heeft dit afgelopen zomer al ken baar gemaakt tijdens een bijeenkomst en deze mening wordt opnieuw geventileerd in een buurtkrant. VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT TT -

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 13