Belangstelling Nederlands team wint goud groot voor kapsalon in Souburgh VOL VER WACHTING ZWARTE PI ET AL GEZIEN HOORT WIE KLOPT DAAR Rolling ’90: tweede showvereniging van Nederland RIJNEKE RIJNEKE RIJNEKE Locale jaar jong Winterseizoen Scoutinggroep Klimop Films in Kreater Rotaryclub30 Couture in Anne Frank-centrum Amsterdam Voorlichtings avonden nieuw Belasting stelsel Zuidplas mogelijk geen Koninginnedag Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 - klU BOTJLEVARD BOTJLEVARD kM BOTJLEVARD X 9 I I WOENSDAG 22 NOVEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 Het Nederlands team dat goud won in Duitsland. (Foto: Pander Pander.) -y G Z E L L I G G G O O Speciaal voor 5 december hebben we weer volop aanbiedingen. Kom langs op de Rijneke Boulevard, u mag het gewoon niet missen. Op de Rijneke Boulevard hebben we een breed assortiment aan audio en video apparatuur. Kom snel langs voor een prachtig sinterklaas geschenk. Achter de bank, onder de tafel of op de kast. Op de Rijneke Boulevard hebben we speciaal voor 5 december geweldige woonaanbiedingen schappen Showrijden in Italië eind april 2001De eerste cate- op het schavot middels het be halen van de derde prijs. A4 Amsterdam-Rotterdam afslag Zoeterwoude-Rijndijk, volg de borden Rijneke Boulevard. Tegenover Heineken. Quavorm uit Maarssen. Deze Olympiade is te be schouwen als de Olympische spelen voor koks. Al sinds 1904 vinden dergelijke wed strijden elke vier jaar plaats. Nationale teams uit de hele wereld strijden om de be geerde eremetalen. Ook het Nationaal Team Hólland van de Nederlandse Club van Chef-koks (NCCK) neemt al sinds jaar en dag deel aan de Olympiade. De wedstrijd wordt georganiseerd door Verband der Köche Deutsch land onder auspiciën van de WACS, de World Association of Cooks Societes, een we reldomvattende koksvereni- ging waarvan de NCCK lid is. Het NCCK Nationaal Team Holland 2000, dat onder lei- terwijk. Guido Robert, SVH Meesterkok, culinair adviseur Best Foods Benelux, Hilver sum. Leendert Klaassens, chef de cuisine en culinair cunsul- tant. In de afgelopen jaren heeft het team zich grondig voor bereid op de Koksolympiade 2000, door o.a. deel te nemen aan enkele Europese topwed strijden, waarbij in 1998 in het Zwitserse Bazel een zil veren medaille is gewonnen. Het team wordt ondersteund door Best Foods Benelux, In- versco, Scholier Direct, Zwil- ling.Ten Hoope Textiles,Ville- roy Boch, Datema Mulder,Van Werkhoven Com municatie, Dutch Repro en Quavorm. De Klimopgroep heeft ook nog twee jongere speltakken, de welpen (jongens van 7-II A4 Amsterdam-Rotterdam afslag Zoeterwoude-Rijndijk, volg de borden Rijneke Boulevard. Tegenover Heineken. De derde categorie betrof het Kwartet met Apollo 2000.Vorig bij het uit het water tillen van de boten. Deze zijn namelijk van staal en wegen daardoor zo’n 700 kilo. Op een boot trailer worden ze daarna naar het terrein van de Klimop groep gebracht.Tijdens de wintermaanden worden de boten daar onderhouden door de speltakken zelf. Ge lukkig is er dan, naast al het schuur en schilderwerk, ook tijd voor andere activiteiten zoals een poldertocht of een film maken. WADDINXVEEN - Het Na tionaal Team van de Neder landse Club voor Chef-koks heeft op 24 oktober tijdens de Koksolympiade in Erfurt in Duitsland goud gewonnen met hun buffetpresentatie, die bestond uit een keur aan ex quise gerechten uit de koude keuken en patisserie. Het Team heeft zich de week voorafgaande aan de Olym piade voorbereid in de keu kens van Party-Service Gert- jan van der Loo te Waddinxveen. De presentatie moest een na tionale uitstraling hebben. Het Nederlands Team heeft zich laten inspireren door de zeer met een dukdalf als rots in de branding, een ontwerp van Hans Agterberg van WADDINXVEEN - De FNV regio Zuid-Holland organi seert de komende tijd een aantal voorlichtingsavonden over het nieuwe belasting stelsel. Deze avonden zijn gratis toegankelijk voor alle FNV-leden. Op donderdag 30 november om I9.30 uur zal zo’n voorlichtingsavond plaatsvinden in Het Nieuwe Trefpunt in Waddinxveen. Aanmelden vooraf is niet no dig. Voor meer informatie: FNV Zuid-Holland, tel. 0I0 - 233 5700. L L I jaar) en de kabouters (meis jes van 7-11 jaar). Zij varen nog niet maar hebben hun opkomst op het clubhuis op zaterdagochtend. Zeker bij deze jongste speltakken is nog ruimte voor nieuwe kin deren. Daarnaast zoeken we mensen die leiding willen worden bij een van de spel takken. Wil je meer weten over de groep of ben je nieuwsgierig naar het leiding zijn dan kun je bellen met de heer Snoeker, tel. 0182- 610091Langskomen op za terdag op het clubhuis naast de WSE voetbalvelden is na tuurlijk ook mogelijk. ding staat van chef de mission Wynand Vogel, SVH Meester kok en culinair adviseur van Party-Service Gertjan van der Loo te Waddinxveen, bestaat uit de volgende chef-koks: Sjaak Jobse, chef d’equipe, SVH Meesterkok, chef de cui sine Jacob Roggeveen, Middel burg. Bert van Manen, chef de cuisine Restaurant Kandinsky Banquet, Steigenberger Kur- haus Hotel, Scheveningen. Martin Hoppers, chef de cui sine Restaurant De Heeren- borgh.Almere. Peter Bakker, chef de cuisine Restaurant De Heerenborgh,Almere. Harry Moerenburg, SVH Meesterkok, ex chef de cuisi ne Hotel De Rosep, Oister- wijk. Ronnie Merks, chef de cuisine Hotel De Rosep, Ois- WADDINXVEEN - Als er niet snel versterking komt is het afgelopen met de viering van Koninginnedag in de Zuidplas. Het oranje-comité van Stichting Wijkwerk de Zuidplas in Waddinxveen luidt met deze boodschap de noodklok. Het comité be staat nog slechts uit drie per sonen. Voor 15 december zou dit comité nog met tenminste drie personen moeten wor den uitgebreid om de organ- satie van Koninginnedag 2001 rond te krijgen.Al IS jaar wordt er door vele vrijwilli gers op 30 april een heel groot festijn op poten gezet. Denk eens aan: aubade, de kinderoptocht, spelletjes voor honderden kinderen, rad van avontuur. Kortom een hele dag feest voor jong en oud. Mensen hebben wel het plezier van zo’n dag maar ervaren het als van zelfspre kend dat een dergelijk evene ment er is. Minder staat men er bij stil dat er een grote organisatie voor nodig is. „In een wijk met 2500 gezin nen hoort zo’n feest gewoon thuis. Het zou toch zonde zijn als zoiets zou verdwij nen”, laat het comité weten. Het roept dan ook Zuidplas- bewoners op zich aan te melden voor het comité en mee te helpen aan het feest. „Anders kan het Koninginne- dagfeest van 2001 niet door gaan.” Inlichtingen zijn te ver krijgen bij Johan v.d. Sloot, tel. 0I82 - 6I0 8I9 of Jan v. Keulen, tel. 0182 - 6I2 853. UEIERWOUD E^^^^ 2.7 winkels dichtbij elkaar. Minder lopen, beter kopen. U bent er zó. Gratis parkeren. A4 Amsterdam-Rotterdam afslag Zoeterwoude-Rijndijk, volg de borden Rijneke Boulevard. Tegenover Heineken. --f— UEI ERWUUU 27 winkels dichtbij elkaar. Minder lopen, beter kopen. U bent er zó. Gratis parkeren. WADDINXVEEN -Annema- rie den Dekker, betrokken bij de smaakmakende expositie Couture Locale Amsterdam, zal de Waddinxveense Kunst Kring kennis laten maken met de modetijdsbeelden uit de periode 1950-2000. Dit naar aanleiding van de expositie die wordt gehou den in het Historisch Muse um te Amsterdam van 19 ok tober 2000 tot en met 14 januari 2001 Er zijn daar creaties te zien van Max Heymans, Frank Govers, Fong Leng, Frans Molenaar, Edgar Vos, Mart Vis ser en een keur aan jonge veel belovende jonge ont werpers. Bij de hedendaagse ontwer pen staan tevens inzendingen van acht finalisten voor de Robijn Fashion Aword 2000 opgesteld. In twee aparte ruimtes wor den accessoires en stoffen (ook voelbaar) getoond. Schoenen, tassen en hoeden van verschillende ontwerpers zijn daar in overvloed aanwe zig- De tentoonstelling, een the atrale vormgeving, met een grote visuele verbeeldings kracht wordt door Annema- rie den Dekker toegelicht voor leden, vrienden en be langstellenden in de zaal van het Anne Frankcentrum te Waddinxveen op dinsdag avond 28 november, aanvang 19.30 uur. E T E R W O U 27 winkels dichtbij elkaar. Minder lopen, beter kopen. U bent er zó. Gratis parkeren. Vijf jaar geleden begon de Wad dinxveense Anneke van der Poel in een badcel in het zorg centrum met het kappen van bewoonsters. Als zij nu om zich heen kijkt in de hypermoderne kapsalon denkt ze nog wel eens terug aan die tijd. „De wasbak, de stoel, het was in het begin allemaal heel primitief', herin nert zij zich. „Soms voerden de klanten en ik complete water- ballejten op." De kapsalon biedt een stukje service voor de bewoonsters en bezoeksters van de diverse afdelingen en de seniorenwo ningen. De enkele heer die zich aandient is eveneens welkom. „Wij werken uitsluitend voor de eigen bewoners. Daar een heel stuk zorg bij kijken. Alleen daarom al hebben wij geen tijd voor mensen van buiten", leg gen de kapsters uit. Anneke rolde van de ene dag op de andere opnieuw in het kappersvak. Haar voorgangster in Souburgh werd ziek en vroeg Anneke haar taak over te ne men. Aangezien Anneke’s jong ste kind net naar school was gegaan besloot ze het te doen. Het viel na tien jaar huishou den en kinderen niet mee. „Het werk was totaal anders dan in de knipboetiek, waar ik eerder werkte. Nu zou ik het niet meer willen missen." Drie jaar werkte Anneke alleen. Nu heeft zij Anjon Moen als collega en in de twee jaar dat beide vrouwen samenwerken, heb-ben zij een uitstekende collegiale band gekregen en zijn nu partners. Anjon, net als An neke begin dertig, bleef even eens thuis toen haar kinde-ren klein waren. Nu vinden beiden het prettig werk en gezin te combineren. De kapsalon is maandag, don derdag en vrijdag open van half negen tot half vier. In oktober tekenden beide kapsters een officieel contract met Zorgcen trum Souburgh en ze voelen zich goed als zelfstandige on dernemers. „Locatie manager Simon de Jong heeft ons ver teld dat er nog nooit één klacht is binnenge-komen over onze salon en daar zijn we trots op", zegt Arjon Moen. „Onze klan ten vinden het echt leuk bij ons te komen. Er wordt uitgebreid gepraat. We schenken een kop je thee of koffie en soms is er iets lekkers bij. We voelen ons niet alleen kap-sters, maar te vens verzorgsters. Sommige da mes moeten we in en uit de stoel tillen. Met de één kun je lachen, met de ander een keer huilen. Bejaarden worden zo vaak over één kam geschoren. Dat is absoluut onterecht. Wij werken met oudere, soms zie ke mensen en geloof me, dat is iets heel anders dan chocolaat jes inpakken. Wij nemen voor iedereen ruim de tijd." Arjon werd door Anneke in de supermarkt benaderd. „Ik ben een keertje gaan kijken en niet meer weggegaan. Ik had nooit ge-dacht dat ik het werken hier zo leuk zou vinden. Allebei gaan we elke dag met plezier naar ons werk en we leren de klan ten steeds beter kennen." De kapsters halen de dames die niet zelf kunnen komen op van hun afdeling en ontlasten daar mee de ver-zorging en verple ging. Dat leidt mede tot een plezierig ver-standhouding. De nieuwe kapsalon is door Souburgh ingericht, maar naar de adviezen van de kapsters is goed geluisterd. De stoelen zijn comfortabel, stevig en verrijd baar. Ze hebben een rem en kunnen zo worden versteld dat ze naadloos aansluiten op de wasbakken. „Iemand die niet kan lopen is blij als zij eenmaal zit en daar is bij de inrichting heel goed rekening mee gehou den", aldus Anneke. „Wij heb ben een veilige vloerbedekking, thermostaat-kranen en mooie, grote spiegels. Die laatste zijn voor menige klant een speciale belevenis, want zo vaak kijken zij niet meer in een spiegel. Hier zie je ze af en toe eerst een beetje ang-stig naar zichzelf turen. Als je dan klaar bent stralen ze en zeggen ze heel blij: Zo mooi ben ik nog nooit geweest..." WADDINXVEEN - Op 23 no- s vember 1970 werd de Wad- J dinxveense Rotary opgericht. WADDINXVEEN - Tientallen geïnteresseerden grepen zaterdagmiddag de kans een kijkje te nemen in de kapsa lon op de tweede verdieping van Zorgcentrum Souburgh in de Prins Bernhardlaan.De beide kapsters, Anneke van der Poel en Arjon Moen, waren ietwat beduusd door de grote belangstelling. Bloemen en presentjes stapelden zich op in hun salon. Zij hadden voor iedere bezoeker een rode roos en in de Marchandzaal werden de cliëntèle uit Souburgh en vele anderen getrakteerd op een keur aan drankjes en heerlijke versnaperingen. met het nummer Amadeus. De rijdsters reden geheel in de stijl van Mozart een voortreffelijk jaar werd al een prachtig num mer gereden en werd een der de plek behaald. Deze keer re den de vier jonge dames in leeftijd van 14 t/m 19 jaar een adembenemend nummer dat wat uitstraling, snelheid, tech niek en synchronie betreft, nau welijks beter had gekund. Zij behaalden de tweede plek. De vierde categorie betrof de num- nummer, waarmee een vierde twee de categorie betrof de leeftijds categorie tot 13 jaar met het nummer Marspuppies. In deze groep, die bij het EK in Eindho ven nog vierde werd, maakten vijf nieuwe rijdsters hun de buut. En dat zij het waard wa ren om mee te doen blijkt wel uit het resultaat. Zij kwamen. ’Grote Groep’ met h^t MOERKAPELLE - Afgelopen zaterdag zijn in Kerkdriel de Nederlandse Kampioenschap pen Showrijden voor kunstrij- rolschaatsers gehouden. Train- sters en showleden van de Moerkapelse rolschaatsvereni- ging zijn direct na de zomerva kantie begonnen met het in el kaar zetten van nieuwe showndmmers voor het sei zoen 2000-2001. Een grote groep ouders maak te zelf de showkleding. Na de uitstekende resultaten op de Nederlandse Kampioenschap pen van vorig jaar en het goede debuut tijdens de Europese Kampioenschappen in Eindho ven begin juni, stortte de leden van Rolling’90 zich voor de vol le 100% op nieuwe nummers. Juist door die goede prestaties van het afgelopen jaar, zijn er hoog gespannen verwachtin gen. Daarom zullen voor het komende seizoen zo wel de shownummers als de kostume ring op een hoger niveau die- gorie betrof de 'Kleine Groep’ nen te liggen. Door de elementen in de shownummers moeilijker en de kostuums nog mooier te ma ken, hebben trainsters, rijdsters plaats werd behaald. De en een groot aantal ouders aan deze verwachting kunnen vol doen. Het resultaat in alle vier de verreden categorieën was wederom beter dan het jaar er voor, en was zelfs van dien aard dat Rolling’90 zich met alle nummers gekwalificeerd heeft voor de Europese Kampioen- Rotary is een ideële internatio nale organisatie met als belang rijkste doelen onderlinge vriendschap en zorg voor de gemeenschap, lokaal maar ook wereldwijd. Thans zijn nog twee leden van de 30 jaar gele den opgerichte club lid. Feeste lijk wordt donderdag 23 no vember en ook het weekend daarop met partners en oud-le- den het een en ander herdacht en gevierd. De Rotary hoopt een kleine bijdrage te leveren aan steun aan mensen. OOR L L I G Kinderfilm: Woensdag 29 november, aanvang I3.30 uur De Boefjes Speelduur 90 minuten Wie kent ze niet, de boefjes Al falfa, Spanky, Darla, Buckwheat, Porky en Froggy. Onschuldig plezier en schaamteloos lawaai gaan vooraf aan een spoedver gadering van de Vrouwenha- tersclub. Maar als Alfalfa ver liefd wordt op Darla, bedreigt hij het bestaan van hun man nenclub. Toegangsprijs: 3,50 p.p. en 2,- voor Kreapashou- ders. Vrijdag I december, aan vang 20.00 uur Cookie’s Fortune Speelduur: I 18 minuten Regie: Robert Altman Met o.a.: Glenn Close, Charles Dutton, Julianne Moore Ook ’Cookie’s Fortune’ is weer zo’n kostelijke Altman-film. De meester neemt ons dit keer mee naar het landerige zuiden van de Verenigde Staten, het slaperige, gemoedelijke plaatsje Holly Springs om precies te zijn. Zo’n dorpje waar ieder een, rijk en arm, blank en zwart, elkaar door en door kent. In dit dorp woont de weduwe Cookie samen met haar zwarte huisvriend Willis. Cookie mist haar overleden echtgenoot, pleegt zelfmoord en natuurlijk wordt Willis verdacht van moord. Maar iedereen, ook de sheriff, weet zeker dat hij on schuldig is. De deur van zijn cel blijft dan ook gewoon open en iedereen loopt gezellig in en uit, om een hapje mee te eten of een potje Scrabble te spelen. Dit simpele gegeven is de aan zet tot een ontroerende en aanstekelijke komedie die de acteurs alle ruimte geeft om te schitteren. En dat doen ze dan ook vol overgave. Toegangsprijs: 10,- p.p. Pas 65+ en CJP: 8,- p.p., Kreapas- houders: 6,50 p.p. Incl. koffie/ thee. Reserveringen bij Kreater, Kerkstraat 13, 2742 BG te Waddinxveen, tel. 0182 - 614 422. R D G E mer From a different World. Terwijl deze groep verleden jaar nog een zesde plek behaal de, bracht het gezelschap van 20 dames en die ene heer het dit jaar tot de vierde plek. De goede plaatsing in alle catego rieën resulteerde niet alleen in een kwalificatie voor de Euro pese Kampioenschappen in Ita lië, maar Rolling’90 werd tevens de op één na beste showver eniging voor kunstrolschaat- sers van Nederland. Het is al vaker gezegd, in deze geldt, waar een klein dorp groot in kan zijn. WADDINXVEEN - Zoals ie der jaar zijn begin november de boten van de scouting groep Klimop uit het water gehaald. Van mei tot novem ber liggen de acht boten van de groep aan de Grote Elf- hoeve plas in Reeuwijk, waar dan iedere zaterdag gezeild en geroeid wordt.Voor het winterseizoen worden de bo ten naar het clubhuis in Wad dinxveen gebracht. De varende speltakken, de zeeverkenners (11-15 jaar), de Wilde Vaart (15-17 jaar) en de loodsen (17 jaar en ou der) zorgen ervoor dat de boten omgevaren worden. Dat deden ze dit jaar roei ende, van de plas via de Breevaart naar Gouda, door de stad en daarna over de Gouwe naar de Loswal in Waddinxveen.Tij dens het stuk over de Gouwe was ook het sleep bootje van de groep erbij voor de veiligheid. Dit jaar was het transport bedrijf van Noort bereid om een handje te helpen i t :W: i'

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 17