I Dijksterhuis Waddinxveen geheel in teken van de Sint nieuwe wethouder B 8c W onder vuur tijdens kernbezoek Zevenhuizen ssagebon De vS F f 3" Vergeet uw kerstpakketten niet. CALLES VOOR UW OPEL... Ronald Giphart geeft one-man show MEUBELEN GRAAG TOT KIJKEN? Van Elswijk b.v. o ■i Hulp kinder tehuis nog steeds nodig Debat jongeren- problematiek een kado om nooit meer vergeten! Kantoor Weekblad dicht op vrijdagmiddag (MARKT ■j Nog niet besteld? Bij ons zijn De Hypotheker A.S. ZONDAG ZIJN WIJ GEOPEND VAN 12.00 TOT I 17.00 UUR! Gouda, HOOGENBOEZEM}| officieel Opel service-dealer Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 Hazerswoude-Dorp J 54e jaargang nr. 2725 er nog volop mogelijkheden! Voor informatie belt u met telefoonnummer (0182) 63 77 49 P^DE GRAAF PARTNER 'N WOONSELEKTIE Kanaaldijk 30 - Waddinxveen Zuid Telefoon: 0182 - 632 441 oplage 14.500 exemplaren Informeer naar uw voordeel. In de Dorpsstraat wachtte de Sint en zijn gevolg een heus welkomstfeest. Foto: Marianka Peters Door Huib Schouten eigen ff 1 i Bij ons slaagt u vast en zeker! Plusmarkt. Opgeteld de beste! www.plusmarkt.nl Verzekeringen Hypotheken Pensioenen Vastgoed Plusmarkt Diwa W.C Zuidplas Dutchtone Douglas: onweerstaanbaar aantrekkelijk! KERKWEG OOS 185 2741 HD WADDINXVEEN TEL: (0182) 64 00 72 waarna wethouder De Gooijer zijn verhaal mocht doen. Deze ging uitgebreid in op de proble matiek van de omleidingsweg, die hij ook zo graag op korte termijn gerealiseerd zou zien, maar waar voor op dit moment eerst de milieu-effect-rappor- in de jaren 2004-2005 de ge wenste verkeersader eindelijk in gebruik zal kunnen worden genomen. Een ander punt van bespreking telijk vertoeven wat terug loopt. Ook de woningbouw bleek een heikel punt.Wethou- Voor de Goedheiligman was een podium met een echte Sintenstoel opgesteld. Hier kon de Sint even op adem komen en zich samen met de kinderen laten vereeuwigen op de gevoelige plaat. Een aantal kinderen had zich als Hulppiet laten schminken en tussen het gedrang rij en ook bij het schoorsteen werpen en pepernoot poepen was het razend druk. Het was dan ook de bedoeling dat aan alle spelletjes werd deelgenomen, zodat de kaart volgestempeld raakte.Tenslotte leverde een volle stempelkaart een heer lijke zak patat op en dat hadden de kids er graag voor over. door was zelfs een ’echte’ hulpsinter klaas van zo’n zeven jaar oud te beken nen, compleet met cape, baard en mijter. Nadat Sinterklaas vele tekeningen, ge dichtjes en andere werkstukjes in ont vangst had genomen, vervolgde de koets de route naar de winkelcentra Groens- voorde, Passage en de Luifelbaan, waar wederom tientallen enthousiaste kinde ren hem ongeduldig opwachtten. Na alle drukte van afgelopen zaterdag, had de Sint afgelopen zondag een rustdag. De komende dagen zal hij de kou moeten trotseren, wanneer hij met zijn schimmel over de daken rijdt om cadeautjes voor de brave kinderen rond te brengen. In verband met een bedrijfs- uitstapje zal het kantoor van het Weekblad voor Waddinx veen aan de Kanaalstraat ko mende vrijdag vanaf 13.00 uur gesloten zijn. Zuidplaslaan 426-428 2743 KE Waddinxveen Tel.: (0 I 82) 622 388 Stationsplein 1c (naast ANWB), (0182) 54 74 00 6ENOE6 ZIJN Da s lekker mcxibelen. Wilhelminakade 48-52 - Waddinxveen Zuid Telefoon: 0182 - 615 066 k van een aantasting van zijn pri vacy. Als oplossing zagen de omwonenden het verdwijnen van de speelplaats. Als dat niet mogelijk is, moet in de visie van WADDINXVEEN - De Goedheiligman werd nauwelijks een moment van rust gegund afgelopen zaterdag. Nadat hij om streeks tien uur voet op Waddinxveens grondgebied had gezet, ging de Sint met in zijn kielzog een tiental hulppieten rich ting de winkelcentra. In de Dorpsstraat wachtte de Spaanse kindervriend een heus welkomstfeest dat door de samen werkende winkeliers was georganiseerd. Nadat de Pieten de tientallen kinder handjes hadden gevuld met lekkernijen, kregen alle kinderen een stempelkaart, waarmee zij konden deelnemen aan tal loze spelletjes. Bij het ponyrijden stond de Waddinxveense jeugd letterlijk in de invulling van de vacature. „Het getuigt van een regentenmen taliteit van het college door dit intern op te lossen”, zo sprak zij. Burgemeester Jonkman weerlegde deze uitspraak door haar te wijzen op het overleg dat alle fractievoorzitters had den na ontvangst van de ont slagbrief met coalitieleider T. van der Torren (WD). Deze merkte op dat deze onwetend heid ’wellicht kwam door een vakantie’, daarmee doelend op D’66 voorman F. Bos. De verse wethouder verklaar de zich te realiseren dat het geen gemakkelijke periode zal zijn. Dijksterhuis zei de taak op zich te nemen omdat hij zich verantwoordelijk voelt voor de gemeente. „Maar ik vroeg mij vaak af waaraan ik zou begin nen.” Het college studeert nog op de portefeuille-inhoud die op kleine punten gewijzigd zou kunnen worden. Hypotheek adviseur die 300 woningen gaat bouwen. Daarnaast had spreker gesigna leerd dat jongeren en ouderen nauwelijks meer aan een huis kunnen komen. „En wanneer er iets is, zoals locatie Vos, dan komt er iets dat voor die groe pen onbetaalbaar is”, aldus de spreker. De inwoner vroeg zich ook af, waarom het onlangs door de PvdA gehouden wo- ningbehoeftenonderzoek niet de mix van te bouwen wonin gen te komen. Ook was hem niet ontgaan dat binnen deze gemeente een wethouder het kennelijk voor elkaar krijgt, een krediet van 20.000 gulden los te weken, zonder dat hij pre cies hoeft te zeggen wat hij er mee gaat doen. De Gooijer gaf aan dat alleen de grote haast om zo snel mogelijk tot een weer veilige situatie te komen, hiervan de oorzaak was. Wet houder Zijderhand antwoord de de spreker dat het woning- behoeftenonderzoek, dat de gemeente in 1997 extern had laten uitvoeren, voor hem de te bouwen mix bepaalt. Toen ver volgens de spreker wilde we ten, waarom niet van een re center onderzoek gebruik wordt gemaakt, en hij vervol gens zout in de ’wonde’ van Zijderhand strooide, door ook nog te vragen waarom de wet houder de PvdA-bus voor de enquêteformulieren uit de hal van het gemeenthuis had laten verwijderen, kreeg Zijderhand het benauwd. Hij zag kennelijk geen enkele uitweg meer en re ageerde met op te merken ’dat wat de pers schrijft, niet altijd op waarheid berust’. Na deze opmerking reageerde de zaal verbijsterd middels een ijzige stilte in acht te nemen. Had im mers niet de gehele bevolking kunnen zien dat de bewuste bus niet in de hal van het ge meentehuis aanwezig was? Niét lang daarna kon burgemeester Wolf de bijeenkomst sluiten, waarna door diverse aanwezi gen het verhandelde nog eens uitvoerig werd nabesproken. Jazeker.’ 'e Hypotheker. In onze showrooms vindt u klassieke-, moderne-, design- en koloniale meubelen. zx-.. r* De Hypotheker stelt voor u persoonlijk de beste hypotheek samen. Eén telefoontje is genoeg voor een afspraak! Iedere partij betreurde de ge zondheidsproblemen van Nee le. De WD noemde het vertrek ’verstandig’ gezien de klus van de beheersplannen die er ligt te wachten. Die taak heeft Dijk sterhuis nu in zijn portefeuille gekregen. Iedere partij waar schuwde hem ervoor de zaken voortvarender dan zijn voor ganger te regelen. „Dijksterhuis is zich bewust van de forse taak. Wij verwachten volledige inzet en vertrouwen hem het te kunnen doen”, aldus fractie voorzitter M. Stoffers van de PvdA. Het CDA sprak bij mon de van fractievoorzitter D. Gerts de nieuwe wethouder kritisch maar constructief te zullen volgen. Alleen D’66 vond het maar niets. Mevrouw Y. van Went had liever gezien dat de koppen bij elkaar zouden worden gesto ken en dat alle partijen zich hadden kunnen buigen over de schrijven over het verloop van zijn leven. Een luxe-opdracht, vindt hijzelf. Op de vraag waar om seksualiteit zo’n grote rol in zijn boeken speelt was Gip- hart’s antwoord simpel. „Seksu aliteit is iets dat de gemoede ren bezighoudt, zeker als je jong bent. Seksualiteit speelt in mijn boeken trouwens minder dan vroeger. Jongeren vinden dat soms een beetje jammer." Enkele van zijn boeken zijn ver taald. Ronald Giphart was voor een presentatie in Wenen. „Na afloop kwam de vrouw van de Nederlandse ambassadeur naar me toe. Haar enige opmerking was dat ze nog nooit iemand zo slecht Duits had horen spre ken..." Door Dave Heemskerk WADDINXVEEN - Twee blanco stemmen, de rest voor. De Waddinxveense raad accepteerde W. Dijksterhuis (PCW) met groot gemak als opvolger van J. Neele die wegens gezondheidsreden op I november terugtrad. Omdat Neele ook zijn zetel in de raad opgaf, werd vori ge week dinsdag G. Anker als nieuw raadslid geïnstal leerd. B. van der Roest nam de taak van fractievoorzitter van Dijksterhuis over. Ronald Giphart boeide jong en oud vorige week in de bi bliotheek in Waddinxveen. Motorola T180 inclusief een Douglas bon tw.v. ƒ40.-! Dit actiepakket is inclusief ƒ50,- beltegoed Verkoopadviesprijs: 129,- Motorola Tl 80 Gewicht 140 gram Stand-by tijd tot 135 uur Gesprekstijd tot 3,5 uur Groot telefoonboek, geheugen tot 100 nummers Verschillende belmelodieen Uw totale Dutchtone voordeel is 90,-! ƒ50,- beltegoed Douglas bon tw.v. ƒ40,- worden gehouden en daarvoor is eerst duidelijkheid nodig. Wethouder Van der Stee was wegéns ziekte verhinderd, en zo mocht burgemeester Wolf als laatste portefeuillehouder het woord voeren. Hij schetste zijn zorgen inzake de bestuurlij ke toekomst van de gemeente. Hij gaf aan dat de raad, na te zijn aantreden middels het raadsprogramma heeft vastge legd, dat zij in deze regeerpe- gebruikt werd om tot een goe- riode niet opnieuw met herin delingen en samenvoegingen geconfronteerd wenst te wor den. De buurgemeenten en bo venal Rotterdam hebben ech ter ander ideeën. Vooral richting Eendrachtspolder is de druk groot. De burgemeester belichtte ook zijn taken als ver antwoordelijke voor milieu, openbare orde en veiligheid. In dit verband gaf hij een uiteen zetting over de grote hoeveel heid vuurwerk die onlangs ille gaal in een pand aan de Bredeweg is geconstateerd. Nadat de gemeente de eige naar gesommeerd had het bin nen een bepaalde tijd weg te halen, bleef het gewoon aanwe zig. Onlangs heeft de gemeente in samenwerking met de mi lieudienst Midden Holland de totale partij in beslag genomen, aldus de heer Wolf. Vervolgens mochten de inwo ners hun verhaal kwijt. Een in woner zette nadrukkelijk de toon door te verklaren, dat wat hij tot nu toe gehoord had, tot een nietszeggend en vrijblijvend verhaal te degraderen. Hij wilde van wethouder Zijderhand concreet weten wanneer hij WADDINXVEEN - Op don derdag 23 november om 20.00 uur wordt er een debat gehou den over de jongerenproble- matiek in Waddinxveen in het Nieuwe Trefpunt.Thema is‘Een job als alternatief voor een J.O.P.’ Voor de PCW treedt G.W Korevaar in debat met Celal Altuntas van Groen Links. Burgemeester Jonkman treedt op als voorzitter. De beide sprekers deponeren eerst van uit hun maatschappelijke visie een aantal stellingen Vervolgens zullen ze een commentaar ge ven op eikaars stellingen. ^wadd i nx Weekblad voor Waodinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle Woensdag 22 november 2000 MOERKAPELLE - Vorige week heeft u in een artikel kunnen lezen dat er in de herfstvakantie een transport nodig was naar een kinder tehuis in Oekraïne. Door een misverstand is het arti kel te laat geplaatst en er is inderdaad al een transport gegaan met shampoo, zeep en andere babymaterialen. Maar dit betekent niet dat er geen hulp meer nodig is. Tijdens het bezoek in de herfstvakantie is er door de Nederlanders geconstateerd dat er nog steeds behoefte is aan veel materiaal. Er wo nen op dit moment 210 kin deren in Swailava. Meer dan de helft is onder de 14 maanden. De anderen zijn ouder, maar niet zindelijk. Dit betekent dat iedere dag alle 210 kinderen door ge brek aan luiers en zeep maar twee keer verschoond kunnen worden. Door het gebrachte transport is het personeel nu wel bereid om de kinderen drie keer te verschonen.Toch is het niet voldoende, de kinderen zijn vies en liggen in hun eigen vuil. Ondertussen is er al wel veel veranderd. In sa menwerking met Stichting Oost Europa Zending uit Rotterdam en de Zwitserse collega’s wordt er hard ge werkt om de situatie te ver beteren. Maar hulp uit Ne derland is hard nodig om de kinderen een beter leven te geven. en daarmee de verkeersveilig heid in de kern. Hij gaf aan dat er op dit moment een ver- keersvisie voor de gehele ge meente wordt ontwikkeld. Het feit dat de gemeente wellicht geconfronteerd gaat worden met de gevolgen van de plaat sing van tolpoorten op de na burige rijkswegen, maakt ech ter dat deze ontwikkeling even op een lager pitje staat. In dat geval zal immers ook met deze gevolgen rekening dienen te breuk doen aan het totale ver haal. Dat een schrijver niet geï dentificeerd dient te worden met de ik-persoon die hij op schrift zet, maakte hij zeer dui delijk. „Het autobiografische wisselt per boek. Mensen moe ten geen boeken lezen om een beeld van een schrijver te krij gen." Er meteen aantoevoe gend dat hij die fout in het ver leden zelf ook wel eens heeft gemaakt. Giphart is een bezig baasje.Van zijn boek ’Ik ook van jou’, is een film gemaakt die in februari aanstaande wordt ge presenteerd. Hij werkt nu aan een thriller, staat in theater shows en gaat vanaf januari 2001 op uitnodiging van de Ar beiderspers een jaar lang te spelen. Deze bewoner van Swanla, die op deze activiteiten Z’HUIZEN - De laatste jaren vanuit zijn keukenraam het vol houdt het college in alle drie de ledige zicht zei te hebben, sprak woonkernen, die zich binnen de gemeente bevinden, een kern bezoek en afgelopen week was als laatste de kern Zevenhuizen aan de beurt. Vele inwoners hadden zich richting dorpshuis de buurt in ieder geval de daar Swanla begeven waar het colle- gesitueerde banken verdwijnen, ge van de aanwezigen vooral zodat het comfort bij het nach- kritische geluiden te horen kreeg. Wethouder Zijderhand beet het spits af en ging in het bijzonder in op zaken, die door der Zijderhand schetste de zaal de aanwezigen vooraf schrifte- de huidige stand van zake, lijk naar voren waren gebracht. De onderwerpen speelplaats- beleid en woningbouw voerden hier bij de boventoon. Een aan tal bewoners van de wijk Swan la had grote moeite met de aanwezigheid van speeltuintjes vlakbij hun woningen. Deze plek wordt in de avond bevolkt tage op goede wijze moet wor- met opgeschoten jeugd die de den doorlopen. Hij voorzag dat daar aanwezige speeltoestellen soms op andere wijze gebruikt dan waar de toestellen voor zijn gemaakt. Een aanwonende meldde zelfs dat er op de glij baan in de nacht door de jeugd vormden de verkeersdrempels wordt gevreeën en ook de wip schijnt soms een creatieve rol WADDINXVEEN - WAD DINXVEEN - De schrijver Ro nald Giphart heeft afgelopen don-derdagavond in de biblio theek in de Van Mecklenburg Schwerinlaan van de promotie van zijn laatste boek, ’Ik omhels je met duizend armen’, een on derhoudende one-man show gemaakt. Giphart bespeelde zijn rond de vijftig toehoorders van zeer gevarieerde leeftijden als een geboren cabaretier. Hij las - ’roept u maar welke blad zijde!’ - voor, maakte grapjes over Waddinxveen, - 'ik was op zoek naar het oude centrum, maar ik vond alleen een winkel centrum; best leuk als je van kleine winkelcentra houdt’ -, stelde schertsenderwijs imper tinente vragen -’wie heeft er hier wel eens gemasturbeerd?’ - en grinnikte over het uitblij ven van antwoorden. Dat Giphart bereid was emoties toe te lichten, bleek toen hij dieper inging op de langdurige ziekte en het bege leid sterven van zijn geestelijk zeer sterke en humoristische moeder. Bij sommige uitspra ken werd het heel stil. Dat in zijn laatste boek het proces van aftakeling en doodgaan door hem toch weer gecombineerd werd met in sommige ogen de cadente passages over seksuele zaken, vond hij zelf geen af- A

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 1