Eerste zege van Flyers tegen hautain Maakt goe Korbis begint competitie met nederlaag de sier 25 november 9.00 TOT 17.00 uur CRoTE VLOoIeN MARKt GROENOORDHALLEN LEIDENc Jumpers 1 L f naar Puerto Rico voor wereldbeker bowling voetbalverenigingen Vergaderingen Waddinxveense Blad- I begonia Toppositie Moerkapelle OIO faardt^K Stoomcursus Nederlaag Schakers Moerkapelle Bridge Uitslagen Sjoelen Tweede blijft aan goede kant WADDINXVEEN - Het is een rare zaak met het "tweede" van "Waddinxveen". Het is een be hoorlijk achttal, wel wat sterk voor de derde klasse. Al jaren komt promotie even dicht bij als de wortel, die men wel voor de neus van dieren hangt. Na twee gewonnen wedstrijden zag men de thuiswedstrijd te gen het vierde van Shah Mata met zorg tegemoet. Dat had twee keer gewonnen met bete re cijfers. En Herman Smits- kamp van het eerste bord was verhinderd. Wim van Os van het derde viel in.Wim Hennink Den Haag betraden wel erg zelfverzekerd de sporthal De GroenRijk De Bosrand GtoenRij< 5 pe gezelligste rommelmarkt van neperlanp f Zondag ^^77 ■in—r Van 6.95 17 UUT-W voor Het K i j k Tuint even t WOENSDAG 22 NOVEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 31 WADDINXVEEN - De basketballers van Jumpers 3 uit De niet geheel complete marathongroep, zaterdagmorgen op de baan van AV’47. I J 1» rember KRAAMVERHUUR 0164-257521 emotie was bekomen en felici taties wilde hij niet: hij had moeten winnen. Evengoed staat Waddinxveen Flyers zit met zijn eerste herenteam in een Aan het toernooi in Puerto Ri co nemen zestien landen deel. ke tweede klasse. Evenals in de veldcompetitie zal Korbis het BOSKOOP - Het aantal lange afstandslopers bij Atletiekver eniging Av’47 wordt steeds groter. Gedurende het jaar 2000 namen liefst vijfenveer tig vrouwen en mannen deel aan marathons in Rotterdam, Amsterdam, De Meern, New York en andere plaatsen. Sommigen volbrachten dit jaar zelfs twee marathons zo als Christa van Ham-van der Zeeuw en Ria Hooftman. Het bestuur van de loopgroep zette afgelopen woensdag de marthonlopers in de bloeme tjes. Aanwezig voor deze hul diging waren: Koos Slinger land, Hans van Leeuwen, Rien Hakstege, Cas Kranenburg, Ronald Barends, Christa van Ham, Jan van der Meij.Jopie Kempenaar, Leen Harkes, Wim Benschop, Harry Hoog werf, Hans van der Zeeuw, bestuur sprak Jan Hoogeveen zijn waardering uit terwijl Je anette Both het woord voer de namens de loopgroep. Plannen voor deelname aan de marathons van Londen en Mark van den Brink in de slot fase. Lobberzoo was in de tweede helft vervangen door Rob van Leeuwen, die niet helemaal fit was. Moerkapelle had de kans de score uit te bouwen maar liet dit na. In blessuretijd werd het 2-3. Over twee weken speelt Moerkapelle thuis tegen ZW. Overige uitslagen: Zestien- hoven-RFC 2000 2-1, Reeuw- ijk-Zuiderpark l-l, Gouda-Lin- schoten 0-2. Be Fair zag de wedstrijd tegen BVCB afgelast. In het zondagvoetbal behoef den om dezelfde redenen WSE, Waddinxveen en Groeneweg niet in actie te komen. Voor Groeneweg kwam dat niet slecht uit. Sander Zieck en Rei- nier Gorissen zijn op de weg terug na hun blessures. ZATERDAG Rotterdam werden reeds ge maakt. Tegen de lengte van 42 kilo meter en 195 meter kijken de AV’47ers inmiddels niet meer op. MOERKAPELLE - In de der de ronde van de KNSB- competitie speelde het eer ste team van schaakvereniging Moerkapel le de thuiswedstrijd tegen het Zuid-Limburgse Voeren- daal. In verband met de fes tiviteiten in Op Moer was uitgeweken naar de Reho- bothschool. Die verhuizing mocht nauwelijks een ex cuus zijn voor de wat groot uitgevallen, maar zeer ver diende 6-2 nederlaag. Door deze uitslag blijven de Lim burgers koploper in de der de klasse H. Moerkapelle daarentegen zakt naar de zevende positie (van 10), maar heeft wel drie punten uit drie wedstrijden. Topscorer Jesse van Elteren was tegen Voerendaal de enige Moerkapellenaar die won. Zijn broertje Hugo var Elteren en Ben van Geffen hielden met elk een remise verdienstelijk stand.Tegen de sterke tegenstand (ge middelde rating 2006 teger Moerkapelle 1920) waren Gerard van Ommeren, Die Bac, Maarten Vroegindewe: Wim Vroegindeweij enArr Luinenburg deze keer niet opgewassen. In de derde klasse C van Rotterdamse Schaakbond speelde Moerkapelle 3 zij thuiswedstrijd tegen Chat lois/Europoort 4 door de omstandigheden gedwongen in de speelzaal van de te genstander. Dat belette het derde niet met een keurige 5,5-2,5 overwinning huis waarts te keren. Ook zij hebben nu drie matchpun- ten uit drie wedstrijden. In Rotterdam zegevierden de jarige Kevin Bakker, Gerrit van Meeteren, Meus van der Poel, Ron Droog en Henk Doornhein. Kopman Andre Nieuwlaat zorgde voor een remise, terwijl Boudewijn Weijermans en Stefan Ren- sen, niet dan na verwoede tegenstand, hun partij verlo ren. ZEVENHUIZEN - Vele ma len werd in Zevenhuizen de vraag gesteld: "Wanneer wordt er nou weer eens een cursus gegeven voor beginners"? Welnu bij vol doende belangstelling zal be gin volgend jaar een korte stoomcursus worden gege ven van vier lessen, op za terdag, om u rijp te maken voor de bridgeclub in Ze venhuizen. Maar er zit wel enige voorstudie aan ver bonden. U moet namelijk eerst zelf de basis onder de knie krijgen en een beetje gaan oefenen en studeren aan de hand van een simpel boekje, dat u voor 7,50 kunt aanschaffen bij F.C. Schie- reck, Korenstraat 7 2761 XN Zevenhuizen.Tel. 0180- 631869. Of per giro te be stellen 705.260 t.n.v. F.C. Schiereck - Zevenhuizen. Als er ongeveer 20 aanmel dingen zijn zullen die vol gend jaar worden opgeroe pen om het hele gedoe aan een wedstrijdtafel onder de knie te krijgen. Goed bridgen leert u daarna wel in de praktijk. In Zevenhuizen bestaat al sinds 1974 een Bridgeclub waar ca. 100 leden elke dinsdagavond elkaar bestrij den met de 52 kaarten - vroeger ook wel het duivels prentenboek genoemd - zij doen dat volgens de regels van de NBB (Nederlandse Bridge Bond met I 15.000 leden). Er wordt momenteel in drie wedstrijdgroepen ge speeld en men kan om de 6 weken promoveren en de graderen. WADDINXVEEN - De uit slag van de sjoelcompetitie ziet er als volgt uit: klasse A: I.Kees Kuypers 1432,2. Dirkjan van Drunen 1394, 3. Jan Kersbergen 1394 pun ten. Klasse B: IGerard Vos 1305, klasse C: IC. Ende- veld 1220, klasse D: I.A.L. Warmelink 1085 punten. Door Bert Hertog ZONDAG 26 november klO.OO TOT 17.00 uur Ton Warmerdam, Aad Stol wijk, Kees Zijlstra, Peter Pauw, Leo Tholenaar, Henk Mounts, Hans van Til, Ab Ro denburg, Ria Hooftman, Piet van Dorp, Leen Gelderblom, Sjaak Nobel, Roel Hoefna gel, Annet Overmans, Wiro van der Werf en Sjaak Al berts. Speciale aandacht was er voor Cas Kranenburg en Jopie Kempenaar die op 62-jarige leeftijd hun eer ste marathon liepen. Een grote groep deed onlangs mee aan de drukbezette marathon van New York. Jaren geleden waren reeds plannen gemaakt om in 2000 naar de States te gaan. Een trip die grote indruk maakte. Namens het AV’47 meer balbezit, maar Merwede scoorde makkelijker. Het mis sen van twee strafworpen aan Waddinxveense zijde in de tweede helft was ook al niet bevorderlijk voor een voor Korbis gunstige afloop van de wedstrijd. Korbis dolf dan ook met 14-13 het onderspit tegen Merwede, ondanks de Korbis - doelpunten van Jaco Wineke en drie gewonnen wedstrijden eerste. In de huishoudelijke competitie hoorde de partij tussen Bart hold Jansen en Mark van Putten het klapstuk te zijn. Na een af wisselende strijd trok Barthold aan het langste einde. Hans van Jumpers op de wisselbank zat. „Een aantal spelers is verdwe nen. De plaatsen zijn opgevuld door jongens uit het junioren team dat vorig seizoen kam pioen werd. De opzet is dit sei zoen onze positie in de kern Den Haag vast te houden. De ambitie is om binnen een paar verhoging van de prijzen in de kantine en de heffing van in schrijfgeld. In de jaarvergade ring van de voetbalvereniging Moerkapelle op woensdag 6 zaalcompetitie uit in de landelij- december is voorzitter Cor Rutgrink aftredend en niet her kiesbaar. Het is niet bekend wie moeilijk genoeg krijgen om zich Rutgrink gaat opvolgen. in de zaalcompetitie in de tweede klasse te handhaven. Gezien de indeling met sterke tegenstanders als Bolnes en Al batros zal dat een moeilijke op gave worden. Tegenstander Merwede werd vooraf gezien als een moeilijke, maar niet on- klopbare, tegenstander; in de veldwedstrijd had Korbis thuis met klein verschil verloren. Het Waddinxveense achttal startte de wedstrijd goed: Jaco Wineke scoorde het eerste doelpunt van de zaalcompeti tie. Merwede kwam daarna vrij snel op gelijke hoogte, maar diende als niet - spelende aan voerder. Na ruim een uur gaf hij een samenvatting: ’Albert Prins staat gewonnen; nog een paar partijen aardig, en een paar zorgelijk. Een gelijk spel zou netjes zijn.’ Kort daarna won Albert echt en haalde Nico Dannis uit een zorgelijke stel ling gelijk spel. Ton van Nieu- kerke en Theo Goor verloren; Jan van der Born en Wim van Os wonnen. Ton Kuiper hield overgangsfase.Van het vroegere het hekje bij het schuurtje en maakte remise. Zo stond het tien minuten voor de tweede tijdcontrole 4-3 voor de thuisclub. Aan het vijfde bord hing er dus veel af van Henk Er- kelens. Henk was kennelijk ge spannen door de tijdnood en maakte een lelijke fout. De om standers hielden zich rustig en voor deze keer had Henk zijn mimiek in bedwang. De tegen stander miste de weerlegging, die een paard opgeleverd zou hebben. Duikelaar voor de competitie-wedstrijd tegen Waddinx veen Flyers. „Jochies van vijftien jaar”, grinnikten zij bij het zien van hun opponenten die aan het inspelen waren. De wedstrijd verliep daarna heel anders dan zij zich had den voorgesteld. Constant keken de Hagenaars tegen een achterstand aan. Met 73-70 pakte het jonge team van Flyers de eerste overwinning in de competitie. Het kost te Jumpers meteen de koppositie in de eerste klasse van de kern Den Haag. 4 Korbis had duidelijk het beste van het spel en wist dat door doelpunten van Mark van den Brink en Maureen Kientz ook in de score tot uitdrukking te brengen: 1-3. Nadat Merwede terug was gekomen tot 3-3, pakte Korbis de draad weer goed op. Het scorend vermo gen, dat Korbis in de laatste veldwedstrijden ontbeerde, leek weer teruggekeerd: doel punten van Marino van Zwet (driemaal) en Yvonne Boomers bezorgden Korbis zelfs een 4-7 voorsprong. Doordat Merwede nog net iets makkelijker de korf wist te vinden met afstands schoten, kwam de Sliedrechtse tegenstrever toch weer op ge lijke hoogte met Korbis (8-8). Op slag van rust zorgde Yvonne Boomers er met een strafworp voor dat Korbis met een 8-9 voorsprong kon gaan pauzeren. In de tweede helft kwam Kor bis voor het eerst in de wed strijd op achterstand (10-9); Marino van Zwet (afstands schot) en Yvonne Boomers (strafworp) zorgden ervoor dat Korbis wel in het spoor bleef van Merwede (I l-l I). Naarmate de tweede helft vor derde, bleek het harde werken van Korbis niet opgewassen te gen het rendement van de Mer wede - aanvallen: Korbis had t I OPEN van 10 'S Bijzonder door de fraaie kleur schakering van de bladeren. Verschillende soorten zijn verkrijgbaar. Excl. sierpot. Maat 25 cm. Aanbieding deze week geldig of zolang de voorraad strekt. WADDINXVEEN - Korbis is de zaalcompetitie afgelopen za terdag begonnen met een on gelukkige I4-I3 nederlaag. In de uitwedstrijd tegen Merwede (Sliedrecht) trok Korbis, mede door het missen van een drie tal strafworpen, aan het kortste eind. Een groot deel van de wedstrijd konden de Waddinx veense korfballers bogen op een voorsprong. In het laatste kwartier van de wedstrijd keer den de kansen zich echter en hield Merwede twee belangrij ke punten in Sliedrecht. Korbis komt dit seizoen in de Vijf landen komen uit Europa, vijf uit Amerika en vijf uit Azië/Australië. De zestiende plaats is ingeruimd voor het gastland Puerto Rico. MOERKAPELLE - Na de 3-2 overwinning in Bergambacht behoort de voetbalvereniging Moerkapelle tot de ploegen die in de vierde klasse een topposi tie innemen. In de eerste twin tig minuten werd er door Moerkapelle onsamenhangend gespeeld. Na een onnodige overtreding van doelman John Roest nam Bergambacht de lei ding. Twee minuten later werd Dennis Jager onjuist getackeld en benutte Peter Zijderhand de toegekende strafschop: l-l. In de veertigste minuut werd het I-2 uit een fraai genomen vrije trap van Danny Pols. Ver volgens scoorde na een slechte uittrap van de keeper Emiel Lobberzoo I-3. WADDINXVEEN - Annemiek Altewischer is geselecteerd voor het Nederlandse Bowling team, dat van I tot en met 9 december in Puerto Rico deel neemt aan de wedstrijden om puntgave drie- World Tenpin Team Cup. In fei te handhaafde bondscoach Jack Edelaar het zelfde damesteam, dat afgelopen zomer vijfde werd in het Israëlische Neta- nya. Met de Waddinxveense bow- van het Nederlandse team deel uit An nemiek van den Boogaart De spanning bleef in de tweede (Eindhoven), Ross Greiner (Ju- helft aanwezig mede doordat lianadorp), Chris Koopmans de thuisclub een flink aantal (Maassluis), Tessa van der Valk vrije worpen tegen kreeg. Fly- (Rijnsburg) en Angelique de ers behield zijn voorsprong die Win (Sittard). Inmiddels zijn er halverwege de tweede helft elf zes trainingen geweest, punten (60-49) bedroeg. Daar na krabbelde de geroutineerde Haagse ploeg toch nog terug, maar behield Flyers onder aan voering van Allionne Diouf de krappe voorsprong: 73-70. Hans Peters zorgde voor zijn derde driepunter en werd sa men met Alfred van Noort top scorer. aan de vereniging”. Van Gasteren hoopt dat zijn voorbeeld navolging krijgt want met name in de begeleiding van de jeugd kan Flyers nog wel wat vrijwilligers gebruiken. Van Gasteren: „Het aantal senioren is de laatste tijd wat terug gelo pen, maar bij de jeugd is het stijgende. We kennen echter een krappe bezetting om daar leiding aan te geven. Onze zorg is echter dat te weinig ouders betrokken zijn bij wat hun kin deren doen. Ze worden hier bij de sporthal afgezet en later weer opgehaald. Misschien is dat een maatschappelij ke trend. Kinderen vinden het juist prachtig als hun ouders komen kijken. /De groep zestien en twintig jaar is weer meer be trokken bij de vereni ging. Die jongens en meisjes willen meer voor de vereniging doen. Er is meer waardering en respect voor elkaar. Verder e hebben we een redelijk grote Annemiek Altewischer recreantengroep. Dat juichen we toe want daarin kunnen we mensen benaderen voor de barbezetting”. In de jaarvergadering van Flyers die afgelopen week hield werd afscheid genomen van secreta ris Jan Karel van Gent. Van Gent, die wegens drukke werk zaamheden terugtrad, wordt opgevolgd door Jaap de Lange. Flyers kende tegen Jumpers 3 een goede start. Hans Peters begon met een punter. Na 7-0 volgde bij I I -8 opnieuw een driepunten van Peters. De volgende driepunter volgde vlak na de pauze en kwam op naam van Rene Ou- dijk. Jumpers was op dat mo ment tot op twee punten (34- lingspeelster maken 32) genaderd. „Wij mikken op een plaats bij de eerste vijf”, zegt Annemieke Altewischer. „Wij hebben een sterk team, waarin een goede sfeer heerst". De Waddinx veense staat met haar team Qubica uit Rijswijk op de eer ste plaats in de eredivisie. Er zijn nog vier wedstrijden te spelen. Daarnaast reikte zij in individuele toernooien twee keer tot de finale. Mijn beste klassering was een vijfde plaats in een toernooi in Den Bosch", vertelt Annemiek Altewischer, die in I994 deelnam aan het WK voor speelsters onder 23 jaar in Mexico. me opleverde. Frido Ritter kon tamelijk tevreden zijn: na een afgewezen remiseaanbod moest hij tot laat op de avond doorwerken, maar Ton Bronk moest toch in remise berusten. In het bekertoernooi verreken de Huib de Bruin zich in een goed speelbare stand en verl oor onnodig. Frans Draaisma kluifde tegen de ervaren Peter van der Belt de partij tot op het bot af en maakte remise, waarna hij het uitvluggeren verloor. De volgende avond won het vijfde, het jeugdzestal, voor de vierde klasse een RSB - wed strijd tegen het tweede van Maassluis met 4-2. 4. Aanstaande zaterdag speelt Korbis de eerste thuiswedstrijd in de zaalcompetitie. In sport hal de Dreef zal Korbis uitko men tegen Rust Roest uit Eind hoven. De aanvang van de wedstrijd staat gepland om 19.00 uur. Woudenberg stond tegen Erik Hennink enige tijd minder en moest hard werken om wat materiaal te winnen. Het eind spel met twee pionnen meer was hem toevertrouwd. Eduard Philipse heeft zich vorig jaar de naam verworven van een remi- semaker. Een avondvullend pro- jaar terug te keren in de rayon- tegen Hennie de klasse. Ons hoogste dames team speelt wel in de eerste klasse van het rayon en is daar in een stabiele middenmoter. Coach van het damesteam is Bart Molenaar, een oud-speler van Flyers die dit seizoen is te rug gekomen. Hij is enthousiast en wij zijn zeer te tevreden over hem. Het spelen in de lan delijke klasse zit er voorlopig voor ons niet in”. Donald van Gasteren basket en is al 23 jaar bij Flyers betrok ken. De laatste tweeënhalf jaar levendige partij maakte is hij voorzitter. Hij zegt: „Toen ik jeugdlid was waren andere mensen actief voor mij. Ik vind bal met naai. tegen niets. Daarop sprak Het vergt ui- I teraard enige U ook", antwoordde tijd voordat Alionne Diouf van Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. team zijn basisspelers als Wol ter Zwijnenburg (verhuisd naar Monfoort), Mike Heerkens en Coen van Wilgen (beiden ge stopt) er niet meer bij. Eigenlijk is alleen Alfred van Noort over gebleven van het oude team. Basketballers als Jeroen Jenner, Hans Peters, Eric Koppenaal, Rene Oudijk, Erik Schaaf en Martijn Hageman zijn nieuw in het eerste team evenals trai- ner/coach Alionne Diouf, die zelf oook regelmatig mee speelt. Diouf heeft ooit De fouten over en weer volg- eredivisie-basket- den elkaar op, minder hevig, bal gespeeld maar toch. Henk kwam aan de met Stadska- winnende hand met twee pion nen zijn tegenstander: "U bent door uw klok." "I Henk. Maar dat is gelijk spel, af gezien van het feit, dat de gast Flyers een goed inge zonden materiaal niet kon win nen. Zo was het winnende hal ve punt binnen. Het duurde een kwartiertje voor Henk van de thuiswedstrijd tegen Jumpers 3, dat met Blitz, Lokomotief en Grasshoppers de koppositie deelt, leverde echter de eerste het tweede nu als enige met overwinning op. Een aanzet van de Waddinxveners om in elk geval Woody Blues, dat even eens op nul punten stond, on der zich te houden. „Het verjongde team mist nog ervaring”, zegt voorzitter Do nald van Gasteren, die tegen gramma tegen Hennie de Roodt wikkelde hij bekwaam tot winst af en over dit seizoen is zijn aantal remises nog nul. Peter de Louw had tegen Tjeerd Wiersma van het begin af het minste van het spel en kwam er niet aan te pas. Jan Muit van het derde is op papier een mindere speler dan Lau rens Ellers van het derde; op het bord handhaafde hij zich met een nette remise. In de partij van Wim van der Hoek balt vanaf zijn twaalfde jaar tegen Bert van der Knaap wis selden de kansen. Bert won. In een Arie Kardol remise tegen Arie Versluis. Lager op de ranglijst schoot dat ik nu wat terug moet geven Jaap Smit een bok door tegen Adriaan van der Starre een mat-dreiging over de halfopen g - lijn niet te zien: dat kostte een stuk en de partij. Jaap van der Heiden speelde een volwaardi ge overwinning tegen Hans van Offeren. Maar Kees Alblas gaf tegen Jaap van Sandijk onnodig een stuk weg en verloor. Her man Verwaal maakte het erger WADDINXVEEN - De voet- door tegen Ryan den Drijver balverenigingen Waddinxveen de dame in te leveren. Dirk van en WSE houden op maandag 27 Offeren liet Mourad Boussaid november hun jaarvergaderin- in een valletje lopen dat de da- gen. Bij WSE komt een voorstel aan de orde om verplichte bar diensten voor senioren in de voeren. Tevens wordt gesproken over speeld team heeft gemaakt. De eerste vijf competitie-wed- strijden gingen verloren. De De laatste noviteiten vindt u in onze showroom. Staringlaan 8, '2741 GC Waddinxveen. 0182-621222.

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 31