Oostpolderwijk wil wijk- en buurtbeheer starten Zorg dat ik ook voorbij de loongrens voordelig verzekerd blijf Dat kan zeker ZonnebankenAhemels geSd^ van SleXS> (i.p.v. de 8 tot 10% bij andere verzekeraa Democratie vindt achter gesloten deuren plaats Buurtbewoners pikken sloop Jip en Janneke niet Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Een grote delegatie omwonen den toog onlangs richting ge meentehuis om hun zienswijze toe te lichten over de sloop van de voormalige kleuter school aan het Moerhageplant- soen.Zij konden dit doen bij de commissie beroeps- en be zwaarschriften. r k l O ■-> 18.95 150. Scene o r www.zorgenzekerheid.nl Benoeming nieuwe Streek- Europese top dj in Loose End Helaas, u moet het ziekenfonds uit. Hoewel u niet onaardig verdient, zit u natuurlijk niet te wachten op een hogere uitgave voor uw ziektekostenverzekering. Stap daarom van het ziekenfonds over naar de Basis Privé Polis van Zorg en Zekerheid. Dat is een particuliere ziektekosten verzekering met een ruime dekking tegen een uiterst aantrekkelijke premie. Bovendien Let op: 's avonds geopend verhogen we de totale premie gemiddeld maar 5% in plaats van 8 tot 10% zoals veel andere verzeke raars. Kortom, Zorg en Zekerheid blijft voordelig ook in 2001. Dus als u uit het ziekenfonds moet, stapt u toch gewoon over naar de particuliere ziekte kostenverzekering van Zorg en Zekerheid. Bel (071) 5 825 500 of kijk op www.zorgenzekerheid.nl met hoge kortingen op o.a. diverse Alisunmodellen KvK-legpenning Gebackerij van den Berg WADDINXVEEN - Maandag 20 november heeft Gebacke rij, Party Service en Siroop- wafelbakkerij Van den Berg te Waddinxveen de gouden leg penning met bijbehorende oorkonde van de Kamer van Koophandel Rotterdam ont vangen. De KvK-legpenning is verfraaid met de beeltenis van Mercurius, de Romeinse God van de Handel. De uitreiking van de legpenning vond plaats tijdens een feestelijke bijeen komst bij de ING-Bank in Gouda. Het ambachtelijke fa- miliebedrijfVan den Berg ont vangt de legpenning ter gele genheid van zijn 40-jarig bestaan uit handen van de heer H. de Gier, lid van de Kring Midden-Holland van de Kamer van Koophandel Rot terdam, om hiermee waarde ring uit te drukken voor de wijze waarop het bedrijf de ontwikkeling van de regionale economie mede heeft bevor derd. Op 15 november 1960 opende A. van den Berg zijn eerste banketbakkerswinkel aan de Passage in Waddinx veen, waar hij samen met zijn vrouw, een winkelbediende en twee bakkershulpen werkte. Daarnaast verzorgde hij maal tijden bij boerenbruiloften, de basis voor de latere Party Service. Inmiddels is Van den Berg uitgegroeid tot een bloeiende onderneming met veertig personeelsleden. De winkel aan de Passage is er nog steeds, al is er in veertig jaar tijd veel veranderd. Ook nu de oprichters, de heer en mevrouw A. van den Berg, van hun rust genieten is Van den Berg nog een familie bedrijf. Met uitzondering van één zoon, zijn alle kinderen én hun partners werkzaam bij de Party Service, De Gebac kerij of Siroopwafelbakkerij Van Vliet En ook de derde ge neratie laat inmiddels van zich spreken. Afscheidsfeest clubhuis scouts florg en Zekerheid Activiteiten in Zonnig Zuid WADDINXVEEN - Rond het Sinterklaasfeest gaan de acti viteiten in buurt- en speel tuinvereniging ’Zonnig Zuid’ gewoon door. Op zondag 3 december a.s. is er van 16.00 - 19.00 uur ‘Familie-instuif’. Op maandagavond 4 decem ber: darten, klaverjassen of gewoon een praatje aan de bar. Op 5 december is er ’s middags vanaf I3.30 uur de Di(nsdag)Mi(ddag)-club. De entreekosten bedragen 3,- p.p. Woensdagavond 6 de cember: vanaf 20.00 uur kla verjassen. Deelname leden: 3,- (niet-leden 4,-).Vrijdag 8 december om 19.30 uur: country-dansen. Deelname: 5,- p.p. Tenslotte is er op za terdag 9 december een ’Hol landse Avond'. Nadere infor matie hierover volgt nog. ’We kregen een vinger in de pap en nu moeten we roeren’ - St Victor Bij Zorg en Zekerheid. Want komt u metuw inkomen boven de loongrens van dan hebben wij een voordelige particuliere ziektekostenverzekering. archivaris SUPER aanbieding- Al‘SUnh<rne° f 1395r En overstappen is gemakkelijk. Bent u al verzekerd bij Zorg en Zekerheid dan neemt u uw hutóige aanvullende verzekering gewoon mee. WADDlNXVttm^ J PAGINA 15 WOENSDAG 29 NOVEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN j Regentesseplantsoen 52 (centrum hoek Kleiweg bij Kleiwegbrug) 2801 CM Gouda. Telefoon (0182) 52 99 04 I zaterdag van 10.00-17.30 komen.Als individu is het moei lijk daar verandering in te bren- dan ook van het college van B&W absolute medewerking.” GEOPEND ma. t/m vrij, van 10.00-21.00 uur uur UVA snelbruinings- lampen van 21.95 voor NU 3 weken! verhuur zonnehemels slechts ZIEKENFONDS PARTICULIER Voor alle zekerheid dichtbij. Voor informatie over de acti viteiten in 'Zonnig Zuid’kunt u contact opnemen met het buurtcentrum, telefoon 6I3OOI. WADDINXVEEN - De Oostpolderwijkbewoners willen zo snel mogelijk actief worden als tweede proefwijk in het Wijk- en buurtbeheerproject van de gemeente Wad dinxveen. Een voorlopige bewonerscommissie organi seerde 20 september een goed bezochte informatie avond. Commissielid K. van Barneveld-v.d. Welle zou het liefst eind dit jaar al starten met een vaste groep verte genwoordigers. „Wij gaan keihard vechten voor onze rol en onze doelen.” Dijksman gaf in zijn verweer aan dat de sloop niet uitgesteld kon worden, omdat de deplo rabele toestand van het ge bouw bij leegstand gevaar voor brandstichting en vandalisme uit zou lokken. Met het oog op het aanwezige asbest in het ge bouw en met een knipoog naar hotel Vos, kon van uitstel geen sprake zijn, aldus Dijksman. Woordvoerder Ribbens vroeg zich af welk fatsoenlijk gemeen tebestuur kan rechtvaardigen dat door bewuste verpaupering van een pand zij de omgeving op deze wijze voor voldongen feiten durft te stellen. Hij wilde dat de wethouder ging doen waar voor hij gekozen was. Hij was voorstander van de bouw van een nieuwbouwwijk zo dat niet elk gaatje groen binnen de kern bebouwd gaat worden. „Want anders zitten we straks met een dorp wat totaal ver stedelijkt is. De wethouder zal ze in Den Haag hier van dienen te over tuigen”, aldus Ribbens. Als lu dieke aktie had hij voor de wet houder een brevet ontworpen. Daar Zijderhand niet aanwezig was overhandigde hij dit‘brevet van bestuurlijke onkunde’ aan de heer Dijksman, die beloofde het aan de wethouder te zullen overhandigen. Ook is er een promotie cd ge maakt, die op het feest voor een zeer zacht prijsje te koop is en bevat techno en hardhou- se tracks, die door de organisa toren zelf geproduceerd zijn. Het feest begint om 2I.30 uur, de entree is I0,- en voor infor matie kun je bellen met 06- 24612800. Je bent welkom van af 16 jaar. Bezoek onze website www.sunsky.nl Verkoop van: Alisun - Hapro - Cleosun - Palm Beach - Philips Vraag nu onze leaseplan brochure gratis aan! Bel nu 0800-0230353 Ud van Profzon en Sanezo (erkend door K. W.F. en Huidfonds). Dennis ook bekend als DJ Hardhouser (Fonzie), loopt al jaren mee in de scene, heeft al meerdere top optredens ach ter zijn naam en heeft al meer dere feesten georganiseerd in de afgelopen jaren. „Ik werd benaderd door Jurgen, die met een plan kwam, dat zag ik wel zitten, dus zijn we samen gaan werken”. Jurgen heeft ook al jaren erva ring als feest-organisator, maar is de laatste tijd meer actief ge weest als producer. „Ik werk momenteel aan mijn tiende produktie, een hardhouse pro ject voor Engeland”, aldus Jur gen. „En in december komen er drie platen van me uit in Ne derland, leuk toch?!” Het feest heet The Wabbithole dat naar aanleiding van een plaat die uitkomt van een van de organisatoren. „De platen maatschappij heeft er heel hoge verwachtringen van en zal be gin december in Nederland in de winkels liggen”, aldus Jurgen Kranz die de plaat heeft ge maakt. Euforia Hard Beats bestaat uit twee mensen, Dennis en Jurgen en hebben deze organisatie op gericht onder toezicht van stichting jeugd en jongeren werk en het is de bedoeling dat er in meerdere jeugdhonken in de regio feesten worden zullen georganiseerd, 'gewoon om de mensen in deze toch vrij saaie regio wat te bieden’. Eind dit jaar zal de vaste com missie, waarvan de kans vol gens Van Barneveld ’vrij groot’ is dat deze sowieso zal bestaan uit de tijdelijke leden, echter niet redden. Projectleidster M. Daniels zit wegens ziekte thuis en zonder haar willen de Oost- polderwijkers niet verder wer- WADDINXVEEN - Voordat het clubhuis gesloopt zal worden, wordt er eerst nog een groot afscheidsfeest ge geven in het clubhuis van scouting Sint Victor aan de Jan Willem Frisoweg (t.o. nr. 7I). Op vrijdagavond en za terdagochtend nemen de hui dige leden afscheid van het clubhuis. Zaterdagavond 9 de cember vanaf 21.00 uur is er een groot afscheidsfeest voor de oud-leden en overige be trokkenen van scouting Sint Victor. Ook alle oud-leden die geen persoonlijke uitnodi ging hebben ontvangen, zijn van harte welkom op deze avond. Nog dit jaar zal de scoutinggroep het huidige clubhuis verlaten. De weke lijkse opkomsten zullen de komende maanden gehouden worden in het clubhuis van de Pieter Maritz groep en in de voormalige Kohnstam- mavo. Nog voor de zomerva kantie 2001 hoopt de scou tinggroep naar het nieuwe clubhuis te kunnen verhuizen. Contactpersoon voor het af scheidsfeest: Jolanda Schro ten, telnr. 0182-611 853. kondigde aan, dat ook zij dan uit protest de vergadering in dat geval niet bij zou wonen. De Gooijer gaf geen krimp, en zo kon het gebeuren dat de wethouder de hem opgedron gen avond deze week moest houden, zonder dat de initia tiefneemster daarbij aanwezig was. De gebeurtenissen van deze week staan niet op zichzelf. Ve le commissie- en raadsvergade ringen in de dubbelgemeente eindigden dit jaar al in een be sloten bijeenkomst. Redenen voor beslotenheid zijn concur- rentieoverwegingen, privacyge voelige informatie of informatie die in de openbaarheid ernstige schade te weeg kan brengen. In de praktijk lijkt het er echter op dat de beslotenheid inmid dels ook dient om zaken waar het gemeentebestuur niet trots is, buiten de publiciteit te hou den. Volgens onbevestigde bronnen zouden moeilijkheden rond bepaalde trajectkeuzes, veroorzaakt door niet handig optreden van de gemeente, de ze week de beslotenheid ver oorzaakt hebben. De dubbelge meente is overigens in goed gezelschap. Waar in Zevenhui- zen-Moerkapelle SGP-wethou- der De Gooijer deze week de deur dicht hield, daar trok zijn SGP-collega in Gouda onlangs nog fel van leer tegen besloten vergaderingen in die gemeente. Vastgesteld kan dan ook wor den dat het rond dit onder werp niet zo zeer gaat over van welke partij men is, doch veel meer wat voor rol men er in speelt. Ook in Waddinxveen laaide onlangs de discussie op over het te gemakkelijk beslo ten verklaren van politieke bij eenkomsten. nog een ander probleem. De gemeenteraad is de uiteindelij ke beslisser binnen de gemeen te. Voor bepaalde taken heeft de raad het college van B&W mandaad verleend om deze op een juiste wijze uit te voeren. Daar bij behoort ook het be heer van de gemeentelijke ge bouwen en eigendommen. Wanneer echter zo’n eigen dom vervreemd of gesloopt moet worden, dan dient de raad daar eerst toestemming voor te geven. Het raads- en commissie-lid kon zich niet herinneren dat dit als een voorstel de gemeenteraad had bereikt, laat staan dat de raad het gefiatteerd had. Ook op dit punt zal eventuele sloop binnen de raad dus nog een staartje hebben. Ook de argumenten om de sloopvergunning af te geven zinden de commissie niet. In de toelichting bij de sloopaanvraag sprak men van brandgevaar en de mogelijkheid van vandalis me. In de stukken van B&W sprak men al over een bouwva- riant A of B, en had men dus al duidelijk plannen met de loka- tie. Een commissielid stelde vast dat hier mogelijk verkeer de argumenten waren aange voerd om de sloop gereali seerd te krijgen. Ambtenaar treden al had vastgesteld, dat het gebouw niet in de buurt paste. Vervolgens was aan de buurt aangegeven dat om ‘mo verende’ redenen er geen on derhoud meer aan werd uitge voerd. Wat hij daar mee bedoelde werd de buurt nu pas duidelijk, het ging waarschijnlijk alleen over de eerste vier let ters van het woord. Een com missielid had de stukken zeer goed bestudeerd, en had gezien dat de sloopvergunning door de gemeente op I8 augustus was aangevraagd door eigenaar de gemeente, en op 24 augus tus verleend was door vergun- ninggever, de gemeente. De aanvraag was niet gepubliceerd, en het commissielid vroeg zich dan ook af, of de aanwonenden eigenlijk wel in de gelegenheid waren geweest, hier op te re ageren met een zienswijze. Naar ambtenaar Dijksman, die wethouder Zijderhand verving, kwam dan ook de vraag, wat is in deze een redelijke termijn. De verlening van de vergunning was op 6 september gepubli ceerd en daar door lijken de bezwaarden niet echt in de ge legenheid gesteld van hun rech ten gebruik te maken. Er was ook nog iets anders. Binnen de commissie die uit een aantal raadsleden bestaat, zag een lid w K lai REGIO - De gemeenteraad van Gouda heeft maandag 20 no vember op voordracht van het Algemeen Bestuur van het Streekarchief Hollands Midden besloten Sigfried Janzing (40) met ingang van I januari 2001 tot streekarchivaris te benoe men. De nieuwe streekarchivaris is al enkele jaren werkzaam in het streekarchief als coördinator interne dienstverlening. Hij be schouwt het als een uitdaging om de functie van het archief als regionaal-historisch cen trum voor de gemeenten Gouda, Moordrecht, Nieuwer- kerk a/d IJssel,Waddinxveen en Zevenhuizen-Moerkapelle te versterken. Ook de uitbreiding van de educatieve sector en het versterken van de publieks functie van het archief staan hoog op zijn agenda. Het is dan ook bijzonder plezierig dat een lang gekoesterde wens van het archief, namelijk de aanstelling van een educatief medewerker eindelijk in vervulling gaat. Per I januari 2001 zal Jac. Piepen broek namelijk de educatieve werkzaamheden op zich ne men. Met de versterking van de pu blieksfunctie is al een goede start gemaakt met de onlangs door het archief georganiseer de tentoonstelling In Oude Glorie (nog te bezichtigen t/m 9 februari 2001) en de uitgave van de cd-rom Het Groene Hart in kaart, met oude kaar ten uit het bezit van het Streekarchief. gen. Nu moet het makkelijker hét wijk-en buurtbeheer zelf in worden. De gemeente heeft het leven geroepen en wij eisen REEUWIJK/WADDINXVEEN - Nadat het lange tijd stil is ge weest rond het Reeuwijkse jeugdhonk Loose End start de Waddinxveense party organisa tie Euforia Hard Beats op 23 december 2000 weer eens met een feest. Op dat feest pakt men direct uit met een Europese top dj uit België. DJ Bountyhunter zal op het eerste feest optreden en is bekend in heel Europa door onder meer de hits Whoops, Demilitarized Zone van zijn Bonzai tijd en heeft laatst nog een gouden plaat gehad voor zijn aandeel in D-DevilsThe 6th Gate waar maar liefst 25.000 exemplaren van verkocht zijn. DJ Bountyhunter zal op het feest de zeer populaire echte Belgische trance draaien. ken. Daniëls kan niet zeggen wanneer zij weer present is. „Ik kan en wil me daar verder niet over uitlaten maar voorlopig nog niet.” „De tijd wordt niet verspild”, volgens Van Barneveld. „We kunnen nu in rust onze vaste commissie samenstellen, de kwaliteiten beoordelen en de taken verdelen.” Een wensen- lijstje ligt al wel klaar. Heel hoog op de agenda staan de groenvoorziening en de herin deling van de wijk. „We hebben een groot parkeerplaatsen te kort. Maar zoals het er nu uit ziet wordt het een vijfjarenplan. De verharding wordt niet ver anderd, gedurende lal I/2 jaar moet de grond inklinken. Pas in 2003 is de herinrichting gepland.” Uit het plan proeft Van Barneveld dat de gemeente het toch weer van bovenaf op legt. En daar gaat ze niet mee akkoord: „Het plan klinkt lo gisch, maar leg het ’waarom’ ook eens uit. Bovendien, vol gens mij kan het inklinken van de grond ook in de nieuwe in richting. Bij de herinrichting- plannen moeten de bewoners worden be trokken. Die weten wat ze willen en ken nen de wijk goed. Wij kre gen een vinger in de pap en nu moeten we roeren. En dat gaan we doen.” De commissie wil ook met de gemeente om de tafel om een eigen buurtcentrum te krijgen. Op dit moment heeft de Oost polderwijk niets voor de jeugd. „We willen een clubgebouw zoals sommige andere wijken die ook hebben. Een ontmoe tingsplaats waar men koffie kan drinken.” Het zijn overigens al lemaal wensen en behoeften van bewoners die door de (voorlopige) commissie in volg orde van prioriteit zal worden opgepakt. Van Barneveld ver wacht veel van het project. „De gemeente had altijd iets van ’we doen het gewoon en we horen het wel als er reacties I van De voorlopige commissie wijk- en buurtbeheer Oostpolderwijk. v.l.n.r. R. van der Meer, N. Baas, D. den Hollander, K. van Barneveld-v.d. Welle. Niet aanwezig: E. van Vliet, J. Harte en E. Kruidenier. (Foto:A. Fioole.) Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Meer en meer stuiten belang stellenden en de pers op een gesloten deur wanneer de de mocratisch gekozenen in verga dering bijeenkomen om bepaal de onderwerpen te bespreken. Afgelopen week was de deur twee keer gesloten. De raadscommissies van Moordrecht, Zevenhuizen- Moerkapelle en Nieuwerkerk a/d IJssel waren maandag uitge nodigd door de politie voor een bijeenkomst waarin het be leid rond een aantal politieza ken aan de orde was. Hoewel niet aangegeven kon worden wat de reden voor besloten heid was, werden niet-commis- sieleden buiten de deur gehou den. De avond daarop had wethouder De Gooijer een commissiebijeenkomst uitge schreven, bij welke gelegenheid hij de raadsleden eens stevig bij zou praten over de stand van zake met betrekking tot de nieuw aan te leggen rondweg om de kern Zevenhuizen. Deze avond was hem enige tijd gele den opgedrongen door PvdA- raadslid Spekman, die rond dit onderwerp een aparte avond met de commissie wenste. Ze legde daarbij gelijk de eis op ta fel, dat deze avond in verband met mogelijke belangstelling van belanghebbenden en Bur gemeester Klinkhamerweg-be- woners wel openbaar diende te zijn.Toen De Gooijer tijdens de onlangs gehouden Algemene Beschouwingen aangaf dat de avond een officieus karakter zou krijgen, kreeg hij opnieuw mevrouw Spekman tegenover zich.Toen duidelijk werd dat de wethouder met officieus eigen lijk besloten bedoelde, ontstak de fractieleidster in woede en Zo de commissie iets duidelijk werd tijdens deze zitting, dan was het wel dat de buurt ont zettend kwaad is op het ge- meentbestuur. De voorzitter van de commissie had soms moeite de aanwezigen bij het deze avond te behandelen on derwerp te houden. De buurt bewoners wensten de zaak breedvoerig te behandelen en voerden tal van zaken aan, van kritiek op het onderhoud dat al acht jaar niet is uitgevoerd tot en met de dreigende nieuw bouw op de locatie. Woordvoerder Ribbens ver weet het gemeentebestuur be wust geen onderhoud te heb ben uitgevoerd waardoor nu een sloop de enig mogelijke op lossing lijkt. „Er is niet eens ge keken of er andere mogelijkhe den zijn voor het gebouw”, aldus Ribbens. Wethouder Zij derhand had de buurtbewo ners onlangs bijeengeroepen en aangegeven dat hij bij zijn aan-

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 15