Baden in luxe en schoonheid Hoop gloort voor bewoners Reeuwijkse recreatiehuisjes V Na welvaart komt welzijn Aandacht voor interieur op Kerstmarkt feZ /SILCO ED REUSKEN JONGENEEL Bij aankoop van een rolgordijn, schulprand naar keuze I St. Victorstraat 54 W’veen (0182) 61 68 78 Piek (Ab Kabel) Uw specialist op het gebied van woninginrichting nomen. A.S. ZONDAG GEOPEND VAN 11 TOT 17 UUR Galerij 2 2771 XJ Boskoop Tel. (0172)21 22 71 TREND EN TRADITIE 2000 Voor de meest sfeer volle kerstshow van IJssel en Rijn Gouwe komt u naar EUROPATUIN BOSKOOP EUROPATUIN GOUDA Waddinxveen E Spanplafonds E Kastenwanden Wandpanelen Systeemplafond i*» Interieurbetimmeringen E UROPaJu I N w fl Han Koster het ook wel zag De kerstshow is als altijd gevarieerd en breed van opzet. (Foto: Marianka Peters/ Openingstijden: Dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.30 uur Vrijdagavond Zaterdag Ik kan met de hand op mijn hart zeggen dat we er geen spijt van hebben gehad en dat Han en ik ons heel prettig voe len met onze huidige werk zaamheden.” 19.00-21.00 uur 10.00-17.00 uur RIJNEVELD86 ACHTERWILLENSEWEG 31 REEUWIJK - Reeuwijk, buurgemeente van Boskoop en Bodegraven, beschikt over het drukst bezochte watersportge- bied van Zuid-Holland. Het is een gebied met veel veenpiassen, ontstaan ten tijde van de vervening; het zwartveen werd af gegraven, gedroogd (turf) en als brand stof gestookt. Rondom de plassen staan nog enkele recreatiehuis jes, die worden bewoond als tweede huis. Recreatiehuisjes ook, die slechts een aantal maan den per jaar mogen wor den bewoond. Echter, daar gaat binnenkort naar alle waarschijnlijkheid verandering in komen. Staatssecretaris Remkes van Volkshuisvesting heeft onlangs gezegd dat een permanente bewoning van recreatiewoningen onder voorwaarden mag worden toegestaan. Echter, volgens M. van Roekel van de Landelijke Vereniging Permanent Wonen, die spreekt van een bescheiden doorbraak, is het nog te dreigd, moeten in de meeste gevallen nog de deur uit. Juist vanwege deze halfslachtigheid wil Remkes duidelijkheid scheppen, zegt zijn voorlichter. Gemeenten mogen vakantie huizen tot permanente woningen verkla ren, mits ze voldoen aan bouwtechnische eisen. Daar staat tegenover dat ze streng toezicht moeten houden op recreatiewo ningen die niet voor permanente bewo ning worden vrijgegeven. Niettemin gloort er hoop voor bewo ners van recreatiehuisjes in Reeuwijk, want veel nieuwbouwplannen heeft deze gemeente niet. De huisjes vinden er gre tig aftrek. Niet verwonderlijk, want de huisjes liggen in een gebied waar recre atiemogelijkheden op en rond de Reeuwijkse plassen legio zijn. Zwemmen, surfen, zeilen, vissen en andere water sporten. Een gebied van 35 hectare is in gericht voor andere vormen van recre atie, zoals fietsen, wandelen, paardrijden enzovoort. Ook de natuurliefhebber komt in het Reeuwijkse plassengebied goed aan zijn trekken. Rond de oevers is interessante plantengroei. Er leven en broeden talrijke vogelsoorten en allerlei klein wild heeft het hier best naar de zin. voor Kerst 2000 is het gebruik van ’glinsterdingetjes’ zoals glazen diamanten, glashangers, GORDIJNEN Noordkade 92A Waddinxveen (in pand Gebr. Bakker) 20 december 2000 Voor meer informatie en vragen bel: Na welvaart komt welzijn. Comfort en vormgeving staan nog steeds voorop, maar wel in harmonie met lichaam en geest. Kwantiteit maakt plaats voor kwaliteit; gevoel wordt steeds belangrijken Scheerwol past perfect in die bewuste le vensstijl. Wol biedt immers meer dan het etiketje ’puur na tuur’. Bijzondere fysische ei genschappen als vochtregulatie, warmte-isolatie en geluiddem- ping zorgen voor een optimaal woon- en werkklimaat. Naast het scala aan sprankelende kleuren zijn het vooral deze praktische zaken die vaak doorslaggevend blijken bij de keuze voor wollen tapijt. Wol is duurzaam en tegelijkertijd luxueus. Zuiver scheerwollen kostuums zijn geliefd om hun soepele snit. Eeuwenoude ta pisserieën overtuigen nog steeds door hun zachte glans en kleurenpracht. De unieke combinatie van esthetische en praktische pluspunten is te danken aan de veelzijdige fysi sche eigenschappen. Geen wonder dus dat wol ook bij he dendaagse tapijtontwerpers een geliefde grondstof is. De beste scheerwol wordt ge- talgisch bijvoorbeeld is een badkamer met handbeschilderd sanitair, dat in speciaalzaken verkrijgbaar is. Maar er bestaan ook meer klassieke ontwerpen met marmeren tegels en ’ou derwetse’ kranen. Of misschien kiest u wel voor eigentijdse de- signbadkamers met hout en roestvrijstaal. Door gebruik te maken van accessoires kunt u uw eigen stijl accentueren. Heeft u bijvoorbeeld wel eens gedacht aan een vaas verse bloemen in de kleur van het sa nitair? Maar u kunt natuurlijk ook werken met contrasten. Zo staat het fraai om in een leverd door Nieuw-Zeelandse schapen. Onder invloed van de wisselvallige seizoenen maken zij een sterke, compacte vezel die toch zacht en zuiver is. Onder het label Wools of New Zealand wordt deze wol door 's werelds beste fabrikanten en stilisten verwerkt tot modieuze tapijten en karpetten. Creatieve vormgeving en tech nische innovatie gaan zo hand in hand. In de winkel zijn deze topcollecties trefzeker te her kennen aan het gestileerde va renblad, symbool voor het on gerepte Nieuw-Zeelandse landschap. Dit merklogo biedt bovendien de garantie dat de tapijten op meer dan twintig punten zijn getest waaronder duurzaamheid, kleurechtheid en milieuvriendelijke verwer kingsmethoden. Wie gesteld is op rust en com fort zal in wol het ideale mate riaal vinden. Een van de meest geroemde eigenschappen is veerkracht. Een wollen tapijt is vormherstellend. Voetstappen of een stoelpoot maken, letter lijk, geen indruk. Het tapijt blijft zichtbaar mooi, zonder geplet te looppaden. De kroezige ve- zelstructuur biedt nog twee beuren vol verrassingen voor de klanten. „Naast de kerst boom, kerstballen in trendy pastels en verlichting komt er steeds meer aandacht voor het interieur. Naar het Amerikaanse voorbeeld wordt het hele huis betrokken in de kerstversiering. Daarnaast zien we ook in Nederland steeds meer mensen die de buiten kant van het huis met verlich- optuigen”. badkamer met grijze tinten en roestvrijstaal pauwblauwe of feloranje details te verwerken. Door te spelen met de indeling kunt u verrassende effecten be reiken. Plaats het bad eens niet in de hoek, maar midden in de badkamer. Zelfs in kleinere bad kamers blijkt daar vaak toch ruimte voor te zijn - zeker als u kiest voor een rond bad. De overige badkamermeubels schikt u er vervolgens omheen. Dat kan makkelijk, want het nieuwste badkamermeubilair bestaat uit speelse, losse ele menten. De massieve kasten- wand is passé. De kersttijd betekent voor een tuincentrum een piek in de werkzaamheden. De voor bereidingen beginnen al in fe bruari, als in Duitsland de vak beurzen bezocht moeten worden en in Nederland de zogeheten EuropaTuin beurs. Daar moeten de vestigings- houders beslissen wat zij gaan inkopen. Tevens kunnen ze daar zien, wat de nieuwe trend voor dat jaar gaat worden. Enige maan den later moeten de kerstbo men besteld worden. De afge- ting optuigen”, vertelt lopen jaren zijn de Kersttrends Marjolein. De absolute trend erg verschillend geweest. Het opzetten van een kerstmarkt is daardoor elk jaar weer een ge- dens kerstmarkt glühwijn, kof fie en dergelijke, terwijl de kin deren zich kunnen vermaken met bewegende kerstmanne tjes die muziek maken (Gouda) of als werkman diver se handelingen verrichten (Boskoop). Bij EuropaTuin Moons in Boskoop wordt op 31 decem ber overigens een zogenaamde oudejaarsmarkt gehouden, waar onder andere overgeble ven kerstspullen aangeboden worden voor de Kerst van het volgende jaar. WONING PROJEKTSTOFFERING u uw eigen stijl accentueren. Zo staat het en roestvrijstaal pauwblauwe of feloranje vroeg om te juichen. Volgens hem is het nog maar de vraag hoe gemeenten daar mee omgaan. Het is namelijk onzeker of gemeenten als Reeuwijk bereid zijn hun woningbouw- plannen jarenlang in de ijskast te zetten ten behoeve van bewoners van recreatie woningen. Want de huizen die je vrijgeeft voor permanente bewo- jKpF'» ning gaan van je bouw- V’iZ contingent af, aldus de voorlichter van Remkes. Veel gemeenten leveren aL al jarenlang een taai ge- vecht met bewoners van jhT&.Z vakantiehuisjes die van r hun recreatiewoning te- gen alle regels hun per- manente verblijf hebben gemaakt. De term vakan- tiehuisje is enigszins mis- XZjL plaatst, want het gaat in haiL veel gevallen om kapitale woningen op de mooiste plekjes van Nederland. Diezelfde gemeenten dr eigen al jaren de permanente bewoning aan te pakken, maar de eerste brieven waarin met een dwangsom wordt ge- De oude Romeinen wisten het al: een bad nemen is meer dan een snelle, noodzakelijke was beurt in een efficiënte omge ving. Baden is genieten in een fraaie ruimte, waar je graag tijd doorbrengt om even helemaal te ontspannen. Dat is ook de fi losofie achter de modernste badkamers. Ze verwennen het oog, het lichaam en soms zelfs het oor... Badkamers zijn tegenwoordig een volwaardig onderdeel van de woning. U kunt op deze ruimte echt uw persoonlijke stempel drukken. De variaties zijn bijna eindeloos. Heel nos- Rondom de plassen staan nu nog de huisjes die worden bewoond als tweede huis. Recreatiehuisjes, zoals hier langs De Ree in Reeuwijk, die slechts een aantal maanden per jaar mogen worden bewoond. Echter, daar gaat binnen kort naar alle waarschijnlijkheid verandering in komen. Foto.-A Roofe Door gebruik te maken van accessoires kunt fraai om in een badkamer met grijze tinten details te verwerken. Dochter Marjolein zit pas vijf jaar in ’het vak’. „Ik ben hier in zitten, hebben we de stap ge- Gouda begonnen in januari 1996; daarvoor was ik werk zaam op het kantoor van een grote boomkwekerij. Natuurlijk heb ik vanaf mijn kindertijd thuis het 'groene vak’ met de paplepel binnen gekregen. Uiteraard hielp ik in de vakantietijd op ons bedrijf ook mee, maar toch heb ik zelf eerst naar een baan op het ad ministratieve vlak gezocht. Dat vonden mijn ouders niet erg: zij lieten ons de vrije keus”, vertelt Marjolein met het nodi ge enthousiasme. Toen vader Matthieu Moons een tweetal bedrijven opzette in Gouda en zijn dochter een voorstel deed om op één van die bedrijven bedrijfsleidster te worden, nam Marjolein het besluit om op dat voorstel in te gaan. Ze verruilde aldus haar kantoor baan voor de huidige baan. Marjolein: „Het was wel een uitdaging om een bepaalde zelfstandigheid te verkrijgen. Aangezien mijn toenmalige vriend (en huidige echtgenoot) onovertroffen voordelen: warmte- en geluidsisolatie. Het warmte-isolerend vermogen is te danken aan de stilstaande lucht tussen de vezels. De krullerige structuur zorgt er bovendien voor dat al te veel decibellen worden ge dempt. Zo is wol ook zacht voor de oren. De collectie ’Koraal’ van tapijt- fabriek Best draagt het merkla- bel van Wools of New Zealand. Schoonheid en comfort in na tuurlijke harmonie. BOSKOOP/GOUDA Het ’seizoen’ van de kerstmarkten en kerstshows is begonnen. Bomen, ballen, lichtjes en ar tikelen die bij de huidige kerst-trend horen zijn weer ruimschoots voorradig. Ook Marjolein Koster, bedrijfs leidster van de EuropaTuin-vestiging in Gouda is er met haar medewerkers ’helemaal klaar voor*. „Overigens was onze vestiging in Boskoop op Rijneveld 86 al enkele weken eerder gereed”, geeft ze toe.Van afgunst is echter geen sprake, aangezien EuropaTuin Boskoop toebehoort aan haar ouders, Anke en Matthieu Moons, die ai vijfen dertig jaar actief zijn in deze branche. parelkaarsen en tientallen an dere artikelen. Het totale aan bod kan men overigens zien in het reclameboekwerk dat één dezer dagen in de gehele regio huis aan huis wordt bezorgd. Uiteraard is er ook een ruime keuze in kerstbomen: de blauwspar, nordman (Noorse boom) en fijnspar; met of zon der kluit en natuurlijk is er keuze uit vele kunstbomen. De prijzen variëren van 10 gulden tot 250 gulden (voor een boom van zes meter). In beide vestigingen (in Boskoop en Gouda) is er tij- (0182) 61 14 19 Openingstijden: ma., di., wo. 13.00-17.30 uur do., vr. 10.30-21.00 uur za. 10.00-17.00 uur

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 17