Politiek met de Jostiband in concert met koor hand op de knip Rob Kempkes exposeert Hoeden ZONDAG OPEN ^4 s Data General wint in Doetinchem Rockband in De Tunnel Inloop- ochtend Concert in Kerstsfeer I BED-DIREKT van producent naar consument GLOBAL a M T Advents- concert 9 december Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten Koppel- klaverjassen WADDINXVEEN - Stich- tingWijkwerk De Zuidplas organiseert vrijdag I de- ceniber een koppelklaver- jasavond in het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552 te Waddinxveen. De avond beght om 20.00 uur. Kos ten zijn 5,- per persoon inclusief een kopje koffie of thee.Tijdens deze avond worden vier rondes ge speeld. Iedereen is wel kom. europaTuin alle seizoenen groen 18 geslaagden B-diploma WADDINXVEEN - In het Gouwebad de Sniep te Waddinxveen is op dins dag 14 november weer voor het B-diploma ge zwommen. 60-jarig huwelijk ’Vox Jubilans’ Drukke tijd Wereldwinkel te - Creatief Zware tijden OPENINGSTIJDEN: maandag: gesloten dinsdag t/m donderdag: 10.00 tot 17.30 uur vrijdag: 10.00 tot 21.00 uur zaterdag: 10.00 -17.00 uur s« Wij zijn zondag a.s. geopend van 1100 tot 17.00 uur. Consumentendagen: do.envr. 10.00 -21.00 uur za. 10.00 - 17.00 uur SLAAPADVIESCENTRUM Euromarkt 101 Alphen a/d Rijn Tel. (0172) 23 34 34 Méér dan 40 vloeren uit voorraad leverbaar voor scherpe DOE-HET-ZELF IflEENEEMPRIJZEN k f7 WOEMSDAG 29 NOVEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 21 De kaarsjesavonden worden extra opgevrolijkt met de ‘hoeden’ van Kempkes. (Foto: Evert Hardendood.) GOUDA, ACHTERWILLENSEWEG 31,0182-581337 KON, KIJK EN VERGELIJK Wethouder A. van Holsteijn kon de commissie niet vertel len, ook niet een schatting ge ven wat het zou gaan kosten. „We hebben geen vergelijkings materiaal dus ik kan geen mini mum geven.” Hij wilde echter wel gaan rekenen om in de raad met een creatief getal te ko men als basis voor verdere dis cussie. hand.Wij willen het echter niet oormerken.” woners van De Hooge Burch, het insti tuut voor geestelijk gehandicapten in Zwammerdam. De overige orkestleden wonen bij hun ouders of in gezinsver vangende tehuizen. Wat ooi is begonnen als muzikale hobby is uitgegroeid tot een volwaardig orkest dat al tientallen jaren overal in het land optreedt en ge vraagd wordt voor tv-programma’s. Het orkest staat onder leiding van Lyan Ver- burg en Wim Brussen. Hoe populair de jostiband is, bleek toen zaterdagmiddag al de eerste bezoekers de locatie op het ITC opzochten om maar op tijd te zijn. De bezoekers kwamen vanuit alle windstreken om deze avond mee te ma ken. En ze werden niet teleurgesteld want het enthousiasme waarmee de le den van de Jostiband musiceren maken de concerten altijd tot een bijzondere gebeurtenis. bomen een spektakel dat u niet mag missen. De openingstijden zijn zondag 3, zaterdag 9 en zondag 10 de cember van 14.00 tot 17.00 uur. Maandag 4 t/m vrijdag 8 december van 15.00 tot 21.00 uur. BOSKOOP - De rockband Nodal Point uit Bergen op Zoom is vanaf oktober be zig met een kleine tour om hun nieuwe CD te promo ten. De band speelt in dit kader op zaterdag 2 decem ber in De Tunnel. Nodal Point brengt stevige gitaar rock, maar gaat ook een pakkende ballad niet uit de weg. Alle songs worden ge schreven vanuit eigen bele ving en ervaring. „De nieuwe CD met daarop 12 songs, getiteld ’Crying out Loud’, is een weerspie geling van allerlei dagelijkse dingen. Het is voor ons be langrijk om naast lekkere muziek ook door middel van de teksten een bood schap uit te dragen, probe ren mensen te prikkelen, na te laten denken”, aldus de bandleden. Nodal Point is een echte li ve-band die al als voorpro gramma heeft gespeeld bij Billy the Kid, Celestial Seas on en Suburbs. Mede door de verschijning van de zan geres en haar stem wordt wel eens een vergelijk ge trokken naar Anouk en Gar bage. Zaterdag 2 december speelt Nodal Point in De Tunnel te Boskoop. De zaal gaat om 22.00 uur open, het optreden zal rond 23.30 uur beginnen. DE DOE-HET-ZELF-ZAAK LAMINAAT - PARKET- MASSIEVE VLOEREN BOSKOOP/WADDINXVEEN - Er moest worden uitgeweken naar de enorme Plantariumhal op het ITC-ter- rein om voldoende ruimte te hebben. En zelfs deze grote hal zat helemaal vol toen zaterdagavond de Jostiband optrad, samen met het Chr.Waddinxveens man nenkoor 'De Gouwestem’. Het orkest de Jostiband is dan ook een formidabele publiekstrekker. Het 180 leden tellende orkest wordt deels gevormd door be- BOXSPRING OP WIELEN 299,- NASA GEZONDHEIDSMATRAS 795,- POWERSPRING MATRAS VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT 795,. I Natuurlijk hebben wij alle bijartikelen op voorraad. wordt er een Christmas High Tea geserveerd en aan het be gin van de avond een Diner Noël. Samen met 2000 kaarsjes en meer dan 30 opgetuigde kerst- zijn 3 medewerkers vielen te gen. In 1995 kwam hij in con tact met Brac. Naast orders en een goede betaling zorgde Brac voor voor een bescheiden kre diet om productiemiddelen aan te kopen en een tweede kre diet om werkplaats te verbete ren. Inmiddels schaart Shafie zijn werkplaats onder de ‘small scale industry. Er werken, naast hijzelf en zijn vrouw, 8 mannen en 5 vrouwen. De inkomsten die voor Bengaalse begrippen goed zijn, gebruiken ze deels voor eigen onderhoud, deels om naar hun families op het platteland te sturen. Vanaf het voorjaar 1997 heeft de Fair Trade organisatie, de grootste importeur van de We reldwinkels contact met Mom bati (het Bengaalse woord voor kaars) en mede dankzij de kaar senverkoop in Nederland kan deze werkplaats zich nog meer verbeteren. Ook door de ad viezen voor de kwaliteit van de kaarsen. Zuidplaspolderweg 9-13 industrieterrein't Ambacht Moordrecht tel.: <0182) 378175 In 1991 startte de jonge Shafie in enkele bijvertrekken van zijn huis in Dakha een kaarsenfa briekje. Hij had weliswaar zijn middelbare schoolopleiding af gerond, maar kon geen werk vinden. Het waren zware tijden, de inkomsten voor Shafie en De beoordelingscommissie bestond uit Rob Hoger- brugge en Guido Linker- hof. Er waren deze keer 19 kandidaatjes, waarvan I is ziek gemeld, de overige 18 zijn geslaagd. De namen van de kinde ren die hun B-diploma ge haald hebben zijn: Roy Korving, Menno Wijnen, Laura Heezen.Joey Mant- jes, Fibian Reehuis, Suraya de Jong, Justin Loomans, Wijnind Voets, Frank Schokten, Roy deVries, Bruce Tol, Ariane Bolhuis, Robin-Joy King, Wouter Bergshoeff, Christian de Rooy Michelle Jongejan, Martjjn Kraan enThimo Bolhuis. WADDINXVEEN - Op maandag 27 november was het 60 jaar geleden dat het echtpaar Kamp- hufc-Moraal te Soestdijk in het huwelijk is getreden. Burgemeester Jonkman hééft, samen met zijn echt genote, het echtpaar op maandag een bezoekje ge bracht en daar namens het gemeentebestuur zijn ge lukwensen overgebracht. Mevrouw Kamphuis is ge boren in Alphen a/d Rijn en de heer Kamphuis is geboren in Ootmarsum en is een echte ’twentenaar’. Bede echtelieden zijn 82 jaar en wonen, komend vaquit IJhorst, nu bijna 3 jaar met veel plezier in Waddinxveen. Het echt paar heeft drie kinderen, twee dochters, waarvan één in Rotterdam en één inZoetermeer en één zqon die in Waddinxveen aai de 6e Tochtweg v«pont. De familie is on dertussen verrijkt met 8 kleinkinderen en 5 achter kleinkinderen. De heer Kamphuis heeft 25 jaar in Den Haag ge werkt bij een bouwonder neming. Om gezondheids redenen is hij daar op zijn 60ste gestopt. Mevrouw Kamphuis heeft altijd voor de kinderen en het huis houden gezorgd. Na een herseninfarct van mevrouw Kamphuis heeft de heer Kamphuis de huis houdelijke taken en de verzorging voor zijn vrouw op zich genomen, terwijl hij ’tot zijn 79ste nog geen aardappel kon koken’. cepunten, maar het was toch vooral het aanvalsgeweld van Lucassen en van der Maat dat voor de punten zorgde. De I e scheidsrechter was de controle over het spel volledig kwijt en floot zeer inconsequent voor technische fouten, veelal in het nadeel van Data General. Des ondanks kwam de setwinst met 20-25 binnen en waren er al 4 wedstrijdpunten veilig gesteld. Mede door het onzeker fluiten van de I e scheidsrechter speel de Data General in de 4e set aanvankelijk rommelig. Bij 6-3 achter had Visser al beide time outs opgenomen om zijn ploeg weer rustig te krijgen. Ondanks een matige blokkering haalde de ploeg weer rustig te krijgen. Ondanks een matige blokke ring haalde de ploeg uit Zeven huizen ook deze set binnen (20-25), vooral door sterk ser veren van Knap, van der Maat en van Zaanen. Na de wedstrijd zetten de coaches van Orion hun onbeschofte gedrag jegens de arbiters nog voort, maar Data General was uiterst te vreden met de volle vijf wed strijdpunten. Komende donder dag wacht de spannende bekerwedstrijd teen eredivisio- nist Bonduelle/WC om 19.30 uur in de grote zaal van Swan- la. MOORDRECHT h 1^602 ber. De expositie bevat een dertigtal schilderijen, uitge voerd in acryl en oliepastel. De kaarsjesavonden worden opgeluisterd door harpspel en een blazerskwintet. ’s Middags WADDINXVEEN - Het Platform Gehandicapten Wad dinxveen opperde bij monde van secretaris G. Paling nog voor 2001 als noodoplossing het AOV-vervoer onbeperkt te laten rijden voorWVG-geïndiceerden. De partijen von den het een goede gedachte maar hikten aan tegen de kosten die dat met zich mee zou brengen. De Democraten wilden weten tussen welk minimum en maxi mum bedrag de wethouder zou uitkomen indien de suggestie werd overgenomen. Ook CDA, PCW en VVD waren wel nieuwsgierig naar de kosten. Bij de PvdA zat de kat toen in de gordijnen. L. v.d. Berg vroeg zich af of de dienstverlening voorop stond of het kostenplaatje. „Het is een kwestie van keuzes maken. Doen we dit dan doen we andere dingen niet.” Van Hoek: „We willen wel iets doen maar met de portefeuille in de WADDINXVEEN - Rob Kempkes exposeert met het thema Hoeden tijdens de kaarsjesavonden bij Van Berkes- teijn Wooncultuur van zaterdag 3 tot en met zondag 10 decem- De 180 leden en hun instrumenten vormen een imposante aanblik tijdens het concert in de Plantariumhal. (Foto.A Fioole) WADDINXVEEN - Op vrijdag avond 15 december a.s. organi seert Muz. Ver. Concordia uit Waddinxveen een concert in kerstsfeer met medewerking van het Algemeen gemengd koor Krea Musica en het the- makoor His Revolution van de St. Victorkerk beide ook uit Waddinxveen. De twee koren en het harmo nieorkest zullen tijdens deze avond een sfeervol en geva rieerd programma ten gehore brengen, waarbij gezamenlijke muziekwerken in kerstsfeer af gewisseld zullen worden door samenzang en door het ten ge hore brengen van muziekwer ken door het orkest of de ko ren alleen. De avond zal geopend worden door het harmonieorkest van Concordia met een meadly van bekende kerstmelodieen, ge naamd a Christmas overture. Dit wordt gevolgd door een gezamenlijk optreden van de WADDINXVEEN - Op woensdag 6 december van 10.00 tot 12.00 uur is er weer een inloopochtend voor mensen met chroni sche prijn in het patiënten- serviceburo op de Jozeflo- catie van het Groene Hartziekenhuis in Gouda (ingang Jan van Beaumontstraat). Pijn hebben is niet leuk, dat weten we allemaal. Als het dan niet meer over gaat kan het problemen gaan geven. De omgeving kan er niet altijd op een goede manier mee omgaan, we voelen ons dan onbegre pen. Als je dan met mensen kunt praten die ook altijd pijn hebben, dan helpt dat echt. We hebben geen wonderpil of prik en helaas kunnen wij u niet van uw pijn afhelpen. Maar we kun nen u wel met u pijn leren omgaan. Voor het geven van infor matie, het beantwoorden van vragen of een gesprek zijn we woensdag 6 decem ber vanaf 10.00 uur aanwe zig- Voor vragen:Andre Bandell, tel. 0348-502259. HOUAXOSE USSEL koren en het harmonieorkest met de vertolking van White christmas. Andere muziekwer ken die deze avond ten gehore gebracht zullen worden zijn Christmas swing, Sans day ca rol, Torches, Christmas Caril lon, Nativity carol, the Christ mas way en Rudolph the rednosed reindeer. De avond wordt afgesloten met een geza menlijk muziekwerk, t.w. Dre am in the silent night. De alge hele leiding van deze avond is in handen van de dirigent van Concordia, Jeroen Wentel. Dit concert wordt gehouden op vrijdagavond 15 december in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde nr. 3 te Wad dinxveen en begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt 10,-.Toegangskaarten zijn vanaf heden te verkrijgen bij Mulder mannenmode aan de Passage 57, telefonisch onder nr. 0182- 616297 of bij de toegang op vrijdagavond 15 december a.s. Op zaterdag 9 december hoop het Chr. Mannenkoor ’t Hardt e.o. en de Herv. Gem. Zangver eniging ’Vox Jubilans’ met haai Jongerenkoor uit Waddinxveer een adventsconcert te gever in de Grote of St. Janskerk tt Gouda. Dit concert begint om 20.01 uur, terwijl de deuren van dt kerk om 19.15 uur opengaan Het programma zal zeer geva rieerd zijn. Bekende en mindei bekende advents- en kerstlie deren zullen ten gehore wor den gebracht. Ook zullen dt koren gezamenlijk optreden De opening en sluiting zal wor den verzorgd door Ds. J.var Doorn uit ’t Harde en teven zal hij ook een meditatie uit spreken. Het Chr. Mannenkoor ’t Hardt e.o., dat 105 leden telt, staa onder leiding van de bekendi Kamper musicus Jan Zwanepol 'Vox Jubilans’ wordt gediri geerd door Pieter Stolk terwij sinds I januari 2000 Marco der Toom de dirigeerstok voor he Jongerenkoor vasthoudt. De begeleiding van de koren ei de samenzang zal worden bege leid door André van Vliet. Kort om: het belooft een mooit avond te worden waarbij u var harte bent uitgenodigd. De toegangsprijs voor volwas senen is 10,— en voor kinde ren tot 12 jaar 2,50.Voorver koop bij Boekhandel Smit er Kosterij van de St. Janskerk. Ui teraard zijn ook bij aanvang var het concert kaarten te koop. ZEVENHUIZEN - De al sinds jaren met veel emoties belaste uitwedstrijd van de volleybalda- mes van Data General tegen Orion in Doetinchem kreeg ook afgelopen zaterdag hiervan een bevestiging. Data General had zich versterkt met routi nier Aafke Verbrugge om de li bero positie van de geblesseer de den Butter op te vullen. Ook Orion was gehandicapt, beide spelverdeelsters waren geblesseerd, reden waarom men de spelverdeelster van het vorige seizoen had opgeroe pen, die overigens net als Ver brugge niet onverdienstelijk speelde. De ploeg van coach Visser nam direct door servi- cedruk van Lucassen en van Zaanen een voorsprong. Spel verdeelster Bijl benutte de zwakke blokkering van Orion door regelmatig haar midden- aanvalsters in stelling te bren gen. Data General kwam nog even in de problemen bij de sterke sprong-service van Orion, maar enkele opeenvol gende blokpunten van Bijl en Lucassen vergrootten weer de voorsprong. Op setpoint bracht Visser spelverdeelster Knap in die met een fraaie wegdraaiende service direct het setpoint binnen haalde 19- 25. WADDINXVEEN - Voor de Wereldwinkel is weer een drukke tijd aangebroken. Naast de verkoop in de winkel zijn de medewerkers druk bezig met het verzorgen van kerstpakket ten, want daar heeft de Wereld winkel een uitstekend assorti ment voor. In de Hervormde Immanuelkerk, in de Gerefor meerde Ontmoetingskerk wor den in de Adventstijd weer Mom bati kaarsen uit Bangla desh van de Wereldwinkel ver kocht. Ook de St. Victorpa- rochie doet mee in de Ontmoetingskerk en in de St. Victorkerk. In de 2e set werden weer on nodig veel punten verspeeld met servicefouten. De passing van Verbrugge en van der Maat was echter solide, wat Knap in de gelegenheid stelde geva rieerde aanvalspatronen uit te zetten. Sterk serveren en aan vallen van van der Maat en Lu cassen en enkele blokpunten van van Zaanen zorgden voor een kleine voorsprong. Bij 22- 24 onstond tumult toen de coach van Orion wegens her haald commentaar op de arbi trage een gele kaart kreeg, wat direct een strafpunt betekende en derhalve de 22-25 setwinst voor Data General.Wat de bei de coaches vervolgens minuten lang aan de vrouwelijke 2e scheidsrechter Graafland toe voegden valt met geen pen te beschrijven en het was onbe grijpelijk dat zij desondanks be leefd bleef en dat de I e scheidsrechter niet in greep. Diverse mensen moesten tus senbeide komen om de 2e scheidsrechter te beschermen tegen nog verder gaande bele digende en zelfs bedreigende teksten en gedragingen. De ploeg uit Zevenhuizen hield het hoofd koel en zette ook in de 3e set Orion onder druk. De voor Brandenburg ingeko men Kok benutte enkele servi-

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 21