Rutmer van Weringh op zoek naar vorm Reeuwijker Verstoep kampioen in Moerkapelle Volleybalsters Be Fair pakken eerste winst Nathasja Verbree Nederlands kampioen dressuur Massaschaak- Slechte editie WSV - Inter Nos Inloopavond hockeyclub WADDINXVEEN - Woens dag 6 december kunnen meisjes van I2jaaren I3 jaar meedoen aan een hoc keyclinic. Ben je geïnteres seerd en wil je weten wat hockey precies inhoudt, dan ben je van harte wel kom.Trainers van de ver eniging staan klaar om de meisjes de eerste beginse len bij te brengen. Samen met spelers van HCW in dezelfde leeftijdsklasse, C- catagorie gaan jullie het veld op. Aanvang: 18.00 uur. Zorg voor een paar goede sportschoenen, stick en ballen zijn te leen. Flyers heren I teleur stellend naar verlies Groeneweg haalt in vangst HSW Dames Gouwestaete geven visitekaartje af 1 Tweede team i 1^ WOENSDAG 29 NOVEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 31 Nathasja Verbree werd Nederlands Kampioen dressuur. (Foto: Erik Mirer.) Het totaalklassement Rutmer van Weringh. (A. Hertog.) De De acht finalisten met uiterst rechts de winnaar van het kampioenschap. i l j Op I9 november 2000 is Nathasja Ver bree op haar pony Mistral in Hillegom Nederlands kampioen dressuur klasse L geworden. De nog jonge amazone (I2) was samen met Anne Marie Francken, Anne Oosterveen, Kelly Schoumacher, Jenny van Oorschot, Jennifer Nijbroek, Marloes Hoornweg en llone Hoornweg via selectiewedstrijden geselecteerd voor dit nationaal kampioenschap. Hierdoor waren de amazones, allen afkomstig van manege Reigersburgh, sterk vertegen woordigd in het deelnemersveld van to taal 30 amazones. Helaas kon Jenny van Dames 2 van Gouwestaete kon in het begin van de wed strijd slechts met moeite af stand nemen van ZWV-Ne- reus 2. De meiden uit periode werd de basis gelegd voor de overwinning. Na de 3-I door de kersverse inter national Hanneke Kappen (prachtige boogbal) kon Polar Bears nog een keer aanslui ting vinden, doch doelpunten van Sandra Berckenkamp, Hanneke Kappen en Marion van Hooft, allen uit overtalsi- tuaties, brachten het team van trainer/coach Jim van Es op een comfortabele voor sprong van 6-2. De periode werd afgesloten met 6-3. In de laatste periode gaf Gou westaete de winst niet meer uit handen. Na 6-4 scoorde Hanneke Kappen 7-4. Polar Bears kwam nog tot 7-5, maar de twee doelpunten van Ellen van derWeijden gaven de overwinning uiteindelijk de glans die Gouwestaete ver diende. den de heren Pisa en Hekken Nathasja werd eerste, Anne Marie Francken met haar pony Mangaan reed naar de 4e plaats en Anne Oosterveen met haar po ny Serga werd 7e. De andere deelneem sters klasseerden zich verdienstelijk in de middenmoot. Manege eigenaar Arie van der Breggen was zeer trots, omdat pony Mistral on der zijn supervisie gefokt is uit de zorg vuldig geselecteerde bloedlijnen van ma nege Reigersburgh. Nathasja zal met haar pony Mistral in het vervolg uitkomen in de zwaardere klasse MI tussen Frans v/d Berg en Cock Verstoep, twee oudgedienden maar nog altijd verzot op het biljartspelletje. In de finale was van een spelletje echter geen sprake, wat het publiek te zien kreeg was pure sub-topsport. Beide spelers begonnen voort varend en via een iets minder Na afloop van de training staan er lekkere hapjes en drankjes klaar voor de har de werkers. Om 20.00 uur is het afge lopen. Opgeven voor 4 de cember bij Elvia Schenk tel (0I82) 6II564. De C-cate- gorie, 12 -en 13 jarigen is bij de hockeyclub goed ver tegenwoordigd: 3 meisjes en I jongensteam. Er wordt 2x per week getraind, op zaterdag zijn de wedstrij den. Buiten de sportactivi teiten worden diverse an dere evenementen georganiseerd: feesten, dis co’s, sinterklaas en toer nooien o.a. zorgen ervoor dat heel gezellig is. end de eer van door als enige een thuisover winning te behalen. De start van Flyers was niet goed en de eer ste periode werd met een 5-20 achterstand afgesloten, maar in de volgende periode stelden de Mini's orde op zaken en kwa men terug tot 31-32. De laatste twee periodes waren duidelijk voor Flyers en er werd uitein delijk toch nog een redelijk rui me overwinning geboekt. Uit slag 75-56.Topscoorder: Reinier Langelaar met 28 punten. A.s. vrijdagavond in de Duike laar om 21.00 uur Dames I te gen koploper Niels Stensen. WADDINXVEEN - Het eerste damesteam van KCW Be Fair speelde zaterdag 25 november jl. de thuiswedstrijd tegen het Rijnsburgse RW De vorige vijf wedstrijden kwam Be Fair net tekort en ontbrak het de da- mesformatie aan het nodige ge luk. De wedstrijd tegen RW werd evenwel duidelijk in het voordeel van Be Fair beslist: 3- I. In de eerste set was KCW Be Fair nog niet vol op dreef en verloor het door eigen kleine foutjes met 20-25. In de tweede set ging Keukencentrum Wad- dinxveen Be Fair een stapje harder werken en werd het volleybal secuurder gespeeld. Met name de middenaanval- sters Jacqueline v/d Ruit en Jo- landa Claassen hadden vaak vrijspel door langs het een- mansblok van RW. FCW Be Fair pakte de 2e set gemakke lijk door een rustig spel te spe len met 25-15. Aanvoerster Rita Slob speelde een degelijke partij op de bui- tussenstuk belandden zij in de slotfase. Nu begonnen ook de zenuwen mee te spelen. Na een serie van 6 kwamen voor Frans de ballen in ongunstige positie te liggen, achter elkaar midden op het biljart. Zodoende bleef hij twee car. verwijderd van de eindzege tenkant en kon door snelle aanvallen op linksvoor het klei ne blok van de gasten vaak om zeilen. Maar RW bleef goed partij bieden en maakte het KCW Be Fair nog lastig door een felle verdediging. Uiteinde- lijk besliste Be Fair de set met een 25-22 winst. In de vierde set wist Be Fair de eigen verde diging te optimaliseren en werd er hard gewerkt voor elkaar. Be Fair had de controle op het spel en was het een kwestie van verstandig en solide spelen om de winst van de partij bin nen te halen. Dit gebeurde door de vierde set met 25-22 te winnen. Keukencentrum Waddinxveen Be Fair kan te vreden zijn met de eerste winstpartij en het enthousias me dat uitgestraald werd door alle teamleden (zowel in het veld als op de bank door de ja rige Angela Hunink en nieuwe ling Monique Swets) bepaalde voor een groot deel de kracht die de dames van KCW Be Fair die middag vertoonden. ZEVENHUIZEN - De voet balvereniging Groeneweg werd verrast doordat de club zondag onverwacht moest inhalen tegen koplo per Voorschoten. Trainer Henny de Jong: „Hoewel wij een wedstrijd meer hebben gespeeld kregen we een telegram dat we moes ten spelen. Sommige jon gens hadden al afspraken gemaakt. Het kwam slecht uit. Qua voetbal deden we he niet slecht tegen Voor schoten, maar we scoorden niet. In tien wedstrijden hebben we pas vijf keer gescoord”. Voorschoten won met 2-0. Tijdens de jaarvergadering van de voetbalvereniging Groeneweg zijn vier erele den benoemd. Het zijn Jan- nie Bakker, Chris van Halm, Jan Noomen en Leen van Erk. Leen Boeve werd tot lid van bijzondere verdien sten benoemd. Mevrouw Bakker is na Agnes Zweere het tweede vrouwelijke erelid van Groeneweg. Zij runt al vele jaren de kanti ne van de voetbalvereni ging. Ook Van Halm en Noomen zijn er vele jaren actief in de vereniging. Van Erk nam afscheid van het bestuur. De Zevenhuize naar heeft zich vooral inge zet voor de jeugd. Het zelf de geldt voor Boeve. Programma zaterdag: Be Fair-Oudewater (wedstrijd van de week), Moerkapelle- ZW, zondag: Foreholte- WSE, Soccer Boys-Groene- weg.Waddinxveen- Bergambacht. WADDINXVEEN - De Hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW) viste I voor de wintercompetitie in het Zaandam hanteerden een sterke pressing, doch konden uit de zeven overtalsituaties niet tot scoren te komen. Dit was niet alleen de verdienste van de verdediging, maar ook van keepster Mirjam de Meij. Maar langzamerhand wist Gouwestaete toch een gaatje te vinden. Na de periodestan- den van 2-I3-I en 5-I na men de dames in de vierde periode definitief afstand met vier doelpunten op rij werd het 9-I. ZVW-Nereus mocht de eindstand bepalen op 9-3. Voor Gouwesatete scoorden Karen Weerd 3x,Wendy van der Neut 2x en Kim Midden dorp, Erika Vlasman, Sandra Thijsse en Wendy de Frankrij ker ieder lx. Vanwege een internationaal toernooi in Berlijn is dames I vrij. Van Gouwestaete zijn hiervoor Gillian van den Berg, Hanneke Kappen en Francine Lankhuijzen door bondscoach Paul Metz uitge nodigd. Om 18.15 uur speelt dames 2 tegen lijstaanvoerder Brandenburg 2 in Het Com- bibad te Bilthoven. omdat Cock met een schitte rende serie van I I wel zijn be nodigde punten maakte. Nadat de fecilitaties in ont vangst waren genomen werd door voorzitter CeesTijsen de wisselbeker uitgereikt aan Cock en kregen alle erepodium gasten nog een beker als aan- WADDINXVEEN - Afgelopen donderdag 23 november stond de inmiddels traditionele schaakconfrontatie op de ka lender tussen de Waddinxveen- se Schaakvereniging WSV en het Boskoopse Inter Nos. Deze editie werd nu voor de lie maal gehouden en winst was nu een must voor de Boskopers, aangezien deze in I990 begon nen ontmoeting de eerste twee edities de Boskopers de beker opleverde en de laatste 8 op rij de Waddinxveners als sterken bleven. Bij een wat lage opkomst van Inter Nos (20), werd de strijd aangespannen en naar gelang de avond vorderde, kwamen de eerste uitslagen binnen. Al snel bleek, dat opnieuw de Bosko pers en niet aan te pas kwa men. Welgeteld kwam Inter Nos tot 3 overwinningen en 3 puntendelingen. Positieve uit slagen voor Inter Nos zijn als volgt, Boskoper F. Hordijk pak te een knappe remise tegen eerste elftalspeler R. Dannis. Mark van Sandijk werd op re mise gehouden door Evert Hil debrand en veteraan P. van de Tol speelde verdienstelijk remi se tegen de Waddinxveense subtopperT. Goor.Als winnaars kwamen uit de bus T. Boeters tegen het Waddinxveense (ex) jeugdlid J. de Roodt, N. Hoogendoorn versloeg de blunderende top 10-speler H. de Roodt. De stand opmakend, bleek opnieuw, dat een duide lijk overwicht voor de Wad- dinxveneres nog altijd aanwezig is en de kille cijfers 15,5 - 4,5 spreken uiteraard voor zich. *4 Rutmer van Weringh: „Afgelo pen zomer heb ik de ziekte van Pfeieffer gehad. Daardoor heb ik niet goed kunnen trainen. Za terdagavond heb ik in Amster dam nog selectiewedstrijden gereden voor de NK sprint voor junioren. De beide 500 meters gingen nog wel, maar op de I000 meter stond ik bijna stil. In deze vorm zie ik ook de NK allrond voor junioren (op 10 en II februari in Utrecht) niet zitten.Tenzij ik een aanwijs- plaats krijg. Maar daar reken ik niet teveel op. In december wil met mijn vliegeniersopleiding beginnen”. Vorig jaar had Van Weringh een groot aandeel in de overwin ning van Zuid-Holland. Hij won de 500 meter in 38.94 sec. wat een nieuw record voor de Resi dentie Cup betekende. Dat re cord werd zaterdag verbeterd door Beorn Nijenhuis van het gewest Noord Brabant/Limburg met een tijd van 38.72 sec. Rut mer van Weringh kwam tot 39.60 sec. wat hem een elfde plaats opleverde. Ook op de 1500 meter ging het Residentie Cup-record er aan. Dat stond op naam van Jong Oranje-lid Yu ri Solinger met 1.57.53. Beorn Nijenhuis reed met I.56.92 zelfs een nieuw baanrecord voor junioren B. De tijd van Van Weringh op de 1500 meter was 2.05.63 waarmee hij 26ste werd. WADDINXVEEN - Flyers He ren I kon de goede prestatie van vorige wedstrijd niet herha len en verloor van The Hooters uit Leiden. Ook was er verlies voor Jongens Adspiranten I. Winst was er alleen voor Jon gens Mini's I tegen DAS. Heren I speelde meer tegen zichzelf dan tegen de tegenstan der. De goede wil was er, maar wat men ook probeerde, het ging net niet. Schoten die nor maal doel treffen gingen nu net mis. De spelers van The Hoot ers daarentegen speelden dege lijk en scoorden wanneer ze een kans kregen, want de ver dediging van Flyers stond wel goed. Hierdoor konden de Waddinxveners nog aardig bij benen. Ruststand 2I-26. De tweede helft probeerde Flyers de bakens te verzetten, maar dit ging ten koste van de verdedi ging. Hiervan profiteerde The Hooters bekwaam en speelde met veel ervaring de wedstrijd uit. Uitslag 47-65. Topscoorder: Fred van Noort met I I punten. Jongens Adspiranten I had geen enkele kans tegen kampioen- denken mee naar huis. Mocht u interesse gekregen hebben in de biljartsport of wilt u eventueel de Biljartver. Moerkapelle sponsoren, neem dan even contact op met bo venvermelde bestuursleden of kom langs in Biljartzaal Het Wapen van Moerkapelle. Door Bert Hertog ZEVENHUIZEN - De schaatsjunioren van het gewest Zuid-Holland van de KNSB slaagden op de kunstijsbaan De Uithof in Den Haag niet in de Residentie Cup te be houden.Vorig jaar wonnen de jonge Zuid-Hollanders met de Zevenhuizenaar Rutmer van Weringh in de gelederen de jaarlijkse strijd om de Residentie Cup. Dat gebeurde ook in 19911992, 1995 en 1996.Van Weringh was er zon dagavond weer bij, maar de schaatser is nog op zoek naar de goede vorm. WADDINXVEEN - Voor het eerste damesteam van Gou westaete stond zaterdag een lastige klus op het program ma. Immers, Polar Bears uit Ede is niet een van de gemak kelijkste ploegen uit de hoofdklasse A. Maar de da mes wisten, zonder Gillian van den Berg (weekendje vrij), doch met Kim Midden dorp en Wendy van der Neut uit dames 2, een knappe 9-5 overwinning te behalen. On der de ogen van bondscoach Paul Metz en het oog van de camera van TV West kwam de overwinning echter niet zonder slag of stoot tot stand. In de eerste periode hielden de ploegen elkaar volkomen in evenwicht (0-0), o.a. door uitstekend keepers werk van international Fran cine Lankhuijzen. De ban werd gebroken toen Petra Meerdink begin tweede pe riode de stand op I -0 bracht. Vrijwel direct daarna scoorde Polar Bears, doch de periode werd met 2-1 afgesloten door een doelpunt van Sand ra Berckenkamp. In de derde 239.366 239.876 241.258 241.465 243.886 p„ 8. Drenthe 245.293 P- De dames-junioren reden een individuele wedstrijd over 500 en 1500 meter. Ook hier sneu velden de Residentie Cup-re- cords, een bewijs dat het niveau nog steeds beter wordt. De we reldkampioene Frederique An- kone won met 85.103 punten. Zij reed de 500 meter in 42.20 en de 1500 meter in 2.08.71. De Drentse Elma deVries werd tweede met 85.320 punten. Zij won de 500 meter in 41.88 sec. en werd derde op de 1500 me ter in 2.10.32. Anja Borst uit Voorhout eindigde als derde in de eindstand en Esther Boer (Woubrugge) als achtste. Oorschot niet deelnemen, omdat haar pony een dag tevoren geblesseerd raak te. Er werden in totaal 2 dressuurproe- ven gereden onder de deskundige bege leiding van interim coach Aletta van der Breggen, omdat zij de zieke Marjolein Bonte verving, die de amazones dagelijks traint en coached. Na de eerste dres- suurproef was Nathasja de best geklas seerde Reigersburghse met een 4e plaats. De 2e dressuurproef gaf echter de door slag en de dames uit Waddinxveen reden voortreffelijk zo oordeelden de 2 jury Ie- MOERKAPELLE - Een Reeuwij ker heeft de finale van het club- kampioenschap van B.V Moer kapelle gewonnen. In augustus, voor aanvang van de competi tie, waren de voorronden ge speeld. Deze voorronden be stonden uit 4 poules van 5 spelers waarvan de beste twee zich plaatsten voor de finale. Om half werd acht begonnen. De eerste halve finale ging tus sen Frans v/d Berg en Rene Knop. Na een dramatische start van Rene kwam hij toch redelijk terug en na 25 beurten moesten beide spelers nog 20 caramboles maken. Frans was in de slotfase de meest koel- skandidaat Oegstgeest. Waddinxveense jongens zijn te hoog ingedeeld en wachten vol spanning de tweede helft van de competitie af. Hierin wordt een nieuwe competitie-indeling ge maakt en daarin hopen ze op meer gelijkwaardige tegen stand. De uitslag werd 39-104. Topscoorder werd Steven Hof huis (afgelopen weekend geko- bloedige en veroordeelde Rene zen in de voorlopige Kernselec- tot de strijd om de 3e en 4e tie) met 13 punten. plaats. Jongens Mini's I hield dit week- De partij tussen Niels en Cock Flyers hoog, ging lange tijd gelijk op. Cock die t.o.v. Niels 20 car. meer moet maken maakte deze 20 in de 22e beurt en nam daardoor een beslissende voorsprong. Niels kon deze achterstand niet meer wegwerken. Zo ging de strijd om het brons dus tus sen de ’jonkies’ Rene Knop en Niels v/d Vlist. Niels startte bijzonder slecht en Rene tikte menig punt bij el kaar. Maar doordat Niels in de laatste 6 beurten 30 car. maak te en Rene in deze fase niet meer tot scoren kwam eindig de Niels op trede drie van het erepodium. De finale ging dus was voor Beorn Nijenhuis voor Jacques de Koning, Remco Olde Heuvel en Stefan Groothuis, al len van Jong Oranje. Dennie van Leeuwen (Hoogma- de) was met een achtste plaats de beste Zuid-Hollander. Thijs van Goudoever (Leiden) werd dertiende en Niels Stam (Bode graven) werd na een verkeerde wissel gediskwalificeerd. Daar door zakte de ploeg van Zuid- Holland van de derde naar de vijfde plaats. Eindstand: I. Noord Holland/Utrecht 236.346 p., 2. Friesland 237.859 p., 3. Noord Brabant/Limburg p., 4. Overijssel p., 5. Zuid-Holland p., 6. Gelderland p., 7. Groningen de vierde wedstrijd Aarkanaal. Elf deelnemers haalden gezamenlijk slechts 11 kilo witvis op het droge, een slecht resultaat derhal ve. Winnaar van deze wed strijd, waarin de vaste hen gel duidelijk favoriet was, werd R. Jenner met 2.520 gram. Op de tweede plaats eindigde M. van Leeuwen met 2.250 gram. Als derde eindigde J. van Elswijk met I.870 gram.Vierde en vijfde werden H. Romeijn en H. Kraan met 1.380 respectie velijk 1.070 gram.A.s.zater dag wordt de jaarlijkse St.Nicolaaswedstrijd gehou den. Het inschrijfgeld be draagt 7,50. Belangstel lenden, leden van de HSW, kunnen zich aanmelden bij het station NS.Tijdstip van vertrek is 07.30 uur. Inlich tingen bij A. van Leeuwen, tel. 615225.

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 31