Onbeperkt Sint naar huis, op naar de decemberwensen Deze AOV voor Week gehandicapten ssagebon Erbi 9 :U KL._ BLAD? A- Kom kerstshoppen tijdens onze Eet- Proefavond r ALLES VOOR1 UW OPEL... VUURWERK V S3 Nijbroek Nederlands kampioen in hoogste dressuurklasse mahkt Van Elswijk b.v. officieel Opel service-dealer Wellicht vrijstelling milieuvergunning aannemer Dinsdag 12 december a.s. van 19.00 tot 22.00 uur. Deze Week Nieuwe Wereldwinkel betaalt ‘loten’ Legionella in zwembad De Sniep 4 Disco w LI Plusmarkt Diwa W.C. Zuidplas ROLF BENZ burgemeester Kerstconcerten z Gouda, Stationsplein 1c (naast ANWB), (0182) 54 74 00 IrPSJ Fauteuil ƒ2395,- kroes interieur k om te geven maar vooral om te krijgen! Klaverjassen A' A MX *1 PRIMERA GROENENDIJK KONINGINNEWEG 1 ld BOSKOOP (0172) 23 07 18 LET OP DE FOLDER BU DEZE KRANT OF HAAL EEN BESTELLUST IN DE WINKEL Wensboom weer in gemeentehuis terug I ■\J)E GRAAF PARTNER IM 4 p - Az* x x Weekblad voof I oplage 14.500 exemplaren Woensdag 6 december 2000 MMMB Informeer naar uw voordeel. De Waddinxveense wensboom kan gerust een leuke traditie worden genoemd. (Foto: Archief WvW) 'Wf/far/. Claudia Nijbroek in actie. (Foto: Manege Reigersburgh) 4 De Hypotheker Verzekeringen Hypotheken Pensioenen Vastgoed De artsen in Waddinxveen zijn door de GGD geïnformeerd. Wie vragen heeft kan op kan tooruren bellen met de GGD in Gouda: tel. 0182 - 545 600. Of met Postbus 51tel. 0800 - 8051 (gratis). WADDINXVEEN - Burgemees ter Jonkman zal op 12 december officieel de verlichting van de ’wensboom’ in het gemeentehuis ontsteken. De orga nisaties die deelnamen aan het symposi- lukte het Diana Dolfing (19) met haar pony Antoine om beslag te leggen op een 3e plaats in de nationale dres suur kampioenschappen MI in Hillegom. Ook een bijzondere prestatie, omdat zij met haar pony moest starten bij de paarden. Ponyruiters vanaf 18 jaar mo- heeft, kan een kaartje met daarop de wens inleveren bij het ge meentehuis. In januari worden alle kaart jes verzameld en zal de gemeente kijken welke wensen vervuld kunnen worden. Ma. t/m vr. open van 09.00-17.00 uur De 2e zaterdag van de maand geopend van 09.30-15.30 uur i i De gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle krijgt in de persoon van Jan Westen dorp een nieuwe burge meester. De nieuwe burger vader is nu nog wethouder voor de WD in Velsen.Vori ge week zwaaiden de amb tenaren van de fusiege meente al gemeentesecretaris Visser uit. Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372,2740 AJ, Telefoon 0182- 63 03 32, Telefax Ol 82- 63 26 33. gen alleen nog deelnemen in de paardenrubrieken. Volgende week op 9 decem ber heeft Manege Reigers burgh nog een kans op een nationale titel als diverse amazones en ruiters met hun pony’s zullen strijden om de nationale indoor springtitel te Giesbeek. WADDINXVEEN - Deze week de aankondigingen voor de diverse kerstcon certen in Waddinxveen en Gouda.Voor de liefhebber worden het weer drukke maar gezellige dagen. Zuidplaslaan 426-428 2743 KE Waddinxveen Tel.: (0182) 622 388 Rijneke Boulevard Zoeterwoude Tel. (071)341 38 61 leer in 22 kleuren adviseurs in modern wonen Hypotheek adviseur gevestigd, waar het bestem mingsplan alleen agrarische ac tiviteiten toestaat. De naaste buren van het bedrijf, de familie T.A.M. Vollebregt, ervaart het wonen aldaar al jaren niet meer als landelijk en verzet zich hevig tegen zowel de aanwezigheid als de expansie van het bedrijf. Voorgaande was dan ook reden voor de familie de door de ge meente verleende vergunning kritisch te beschouwen. Daarbij kwam familie Vollebregt tot de conclusie dat de aannemer het vereiste referentieniveau over schrijdt, welke is vastgelegd in de circulaire "Industrielawaai", en ging in beroep bij zowel de gemeente als de Raad van Sta te. Ook het toegestaan aantal voertuigbewegingen welke in de vergunning zijn opgenomen acht de familie in strijd met de dagelijkse gang van zaken. De milieudienst vindt dat de aannemer te veel kosten moet maken om beneden de norm te WADDINXVEEN - Het is Claudia Nijbroek zondag 3 december in Giesbeek gelukt met haar pony Rambo de na tionale dressuurtitel in de klasse Z2 te veroveren. Zij versloeg in een spannende wedstrijd over 2 dressuur- proeven haar grote rivale Ma rianne de Boer. De Waddinx veense amazone kreeg hiermee haar beloning voor de vele jaren van intensieve training onder leiding van haar inmiddels zo succesvolle trainster en coach Marjolein Bonte, instructrice op manege Reigersburgh. Marjolein kreeg door het succes van Claudia de kroon op haar werk, een pupil met een nationale titel op het allerhoogste dressuur- niveau bij de pony’s. Pony Rambo 11 jaar, is gefokt on der supervisie van Arie van der Breggen. De succesvolle manege-eige- naar van der Breggen krijgt hiermee de erkenning dat zijn Romano gefokte pony’s op het allerhoogste niveau een rol van betekenis spelen. Arie zei in een eerste reactie dat hij onvoorstelbaar trots is in I jaar 3 nationale kampioenen te hebben op zijn manege. Op de dag ervoor lukte het Li- sanne Hoornweg met haar weg 16a in Moerkapelle. Dit was al de tweede poging dat het gemeentebestuur deze aan nemer van een milieuvergun ning probeert te voorzien, want bij uitspraak van 28 april 1999 vernietigde de voorzitter van de Raad van State een al eerder door de gemeente ver leende milieuvergunning ten gunste van het bedrijf. Oorzaak voor deze moeizame gang van zake moet worden ge zocht in het feit dat het aanne mersbedrijf op een locatie is WADDINXVEEN - Vrijdag 8 december is er weer klaverjas sen voor volwassenen. Entree: 2,50 voor leden, 3,50 voor niet-leden. Aanvang: vanaf 20.00 uur in de paddestoel. Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 k Hazerswoude-Dorp 7 Plusmarkt. Opgeteld de beste! www.plusmarkt.nl advocate van de milieudienst, mevrouw mr. C.H.P.Reijnders ook gemachtigd was door bur gemeester en wethouder van pony Xantos net niet om na tionaal kampioen te worden. Zij miste op een haar na de titel in de dressuurklasse Ml die ook in Giesbeek werd ge houden. Haar 2e plaats is absoluut een knappe presta tie, omdat zij en haar pony nog niet zo heel lang een combinatie vormen. Tenslotte Na een schorsing van de verga dering ging ook wethouder A. Van Holsteijn (PvdA) akkoord met de tijdelijk veranderende regelgeving. Het college waar schuwde de raad echter wel voor de financiële gevolgen van haar verlangen. De maatregel zal tussen de 60.000 en 80.000 gulden kosten en wordt beko stigd vanuit het VWG-budget. Binnen dat budget is nog wel enige speelruimte te vinden maar die is heel relatief. „Een aantal flinke woningaanpassin gen kan al genoeg zijn om de speelruimte in een negatief sal do te doen veranderen”, aldus wethouder Wientjens in een toelichting tijdens de persbij eenkomst afgelopen donder dag. De partijen wilden het vervoer voor gehandicapten en slecht ter been zijnde ouderen onbe perkt maken om zo de tekort komingen die adviesbureau Ro- De Hypotheker stelt voor u persoonlijk de beste hypotheek samen. Eén telefoontje is genoeg voor een afspraak! college van B W van de ge meente Zevenhuizen-Moerka- pelle op 25 juli 2000 heeft ver leend aan loon en WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen biedt ge handicapten en slecht ter been zijnde ouderen de moge lijkheid tot eind 2001 onbeperkt gebruik te maken van het AOV. Dit initiatief van CDA’er W. Neutel kon vorige week woensdag rekenen op grote steun in de Waddinx veense raad: CDA, PvdA,VVD en D’66 waren voor. um voor duurzaamheid zijn uitgenodigd om het eerste wenskaartje in de kerst boom te hangen. Wie ook een wens komen, en heeft geadviseerd de overschrijding toe te staan. Zij gaat daar bij totaal voorbij aan de beslissing van de provincie Zuid-Holland, die op 10 juli Zevenhuizen-Moerkapelle ten 2000 besloot het aannemers bedrijf geen bouwvergunning te geven voor de uitbreiding van een schuur ten behoeve van de einde de verdediging voor haar te voeren. Deze weinig objec tieve benadering dient gezocht te worden in het feit dat de bedrijfsvoering. De motivering voormalige gemeente Moerka- daarbij, pelle ooit zaken deed met de familie Reijneveld, waardoor de gemeente eigenaar werd van de omstreden woningbouwlo catie aan de Oranjestraat. Bij deze gelegenheid rekende de aan de familie Reijneveld. Deel van deze toezeggingen maakte uit, dat de gemeente zich ver plichtte het aannemersbedrijf van J.D Reijneveld aan de Mid- en een uitbreiding van een schuur Waddinxveen Weekblad voor Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle Door Dave Heemskerk WADDINXVEEN - In twee weken geleden in Góuwebad De Sniep genomen watermon sters is de legionellabacterie gesignaleerd. De monsters zijn afkomstig uit de leidingen van de publieke douches. De resul taten werden vorige week woensdag bekend, waarna di rect maatregelen zijn genomen. De douches zijn tot nader or der gesloten voor publiek, het zwembad blijft echter gewoon open. „Het zwembad zélf levert geen gevaar op voor de volks gezondheid. Het is alleen wat ongemakkelijk om thuis te moeten douchen”, zegt de ge- meentevoorlichter. Hoe en wanneer de bacterie weer in het systeem is gekomen is nog onduidelijk. Eind september werd bekend dat in juni ook al legionella werd geconstateerd in het zwembad.Toen werd be sloten dit ’niet actief naar bui ten te brengen’ omdat het niet de publieke douches betrof maar die van personeelsleden. Naar aanleiding van die be smetting is een aantal techni sche maatregelen genomen. Bij de volgende controle in juli is de legionellabacterie niet aan- Ad in een onderzoek boven water haalde ineens goed te maken. Het Gouwedorp, zo was de conclusie in het rap port, voert de Wet Voorzienin gen Gehandicapten weliswaar correct uit, maar op het gebied van vervoersvergoedingen kan het veel beter. De raad koos voor een periode van één jaar omdat het de be doeling is dat Waddinxveen mee gaat doen aan het Collec tief Vraagafhankelijk Vervoer (CW) dat I augustus 2001 als streefdatum heeft om van start te gaan en onder de vleugels van het ISMH valt.Secretaris G. Paling van het Platform Gehan dicapten Waddinxveen re ageert tevreden maar herin nert er wel aan dat het om een ‘noodoplossing’ gaat. „Ze zaten onder de zorgplicht na de for se ingrepen. Er wordt continu gerepareerd en dit is het laat ste.” WADDINXVEEN - Vrijdag 8 december is er weer een jeugddisco in het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan. De aanvang is 20.00 uur en het duurt tot 23.00 uur. De kosten zijn 3,- per persoon en dit is inclusief één consumptiebon. i Jazeker.™ )e Hypotfieker. WADDINXVEEN - Het was 27 november al weer drie jaar ge leden dat de Wereldwinkel Waddinxveen naar het nieuwe pand aan het K.W.plein ver huisde. Nog steeds zijn de me dewerkers van de Wereldwin kel tevreden met deze locatie en met de plezierige omgang met de buren.de medewerkers van Albert Heijn. Bij de verhuizing in 1997 start te de medewerkers de aktie 100 X 100’. Het team stuurde brieven rond en vroeg voor de inrichting van het pand, als fi nanciële ondersteuning een renteloze lening van 100,- gul den met een looptijd van 10 jaar. Nu is de organisatie bezig met de terugbetaling van de honderd ‘loten’. De eigenaren van de loten krijgen schriftelijk bericht als hun loten aan de beurt zijn. Deze keer zijn de volgende nummers uitgeloot: 4, 6,7,9, I I, 13, 15, 26, 28 en 29. Naast financiële steun vroegen de medewerkers in de brief ook om daadwerkelijke hulp en ook daarop kregen ze gehoor. In de oude winkel werkten maximaal 18 medewerkers, dat aantal ligt nu op 40. Het ver loop is door verhuizing of nieu we banen groot en daarom zijn nieuwe vrijwilligers altijd wel kom. Geïnteresseerden kunnen zich melden bij de Wereldwin kel Waddinxveen. CONNECTION Chr. Huijgensweg 2 Industrieterrein Molenwetering Alphen aan den Rijn Tel: 0172 - 46 01 30 www.erbi.nl getroffen. De gemeente stelt samen met de provincie Zuid- Holland een onderzoek in. De douches blijven gesloten tot de milieuvergunning, welke het oorzaak van de besmetting is gevonden en er een nieuwe controle is uitgevoerd. „Mis schien moeten de richtlijnen leend aan worden aangescherpt. Het kan aannemingsbedrijf J.D. Reijne- zijn dat langdurig doorspoelen veld, gevestigd aan de Middel- met heet water toch niet vol doende is. In Waddinxveen wordt het zwembad drie maal per jaar gecontroleerd terwijl één keer per jaar verplicht is. En toch is er weer besmetting”, zegt de gemeentevoorlichter. Zij vertelt verder dat „alle in stellingen zoals gymzalen wor den door de gemeente regel matig volgens voorschriften gecontroleerd.” De legionella bacterie komt overal voor. In de grond en in het (leiding)wa- ter maar slechts in zulke kleine aantallen dat zij geen gevaar voor de volksgezondheid vormt. Dat is pas het geval zodra le gionella zich vermenigvuldigt. Het best gebeurt dat bij een temperatuur tussen de 25 en 55 graden Celsius in stilstaand water; dus in bijvoorbeeld ’do de hoeken’ van een warmwa- tersysteem. De bacterie ver oorzaakt de veteranenziekte die als verschijnselen heeft een snel opkomende hoofdpijn, spierpijn en een ziek gevoel, ge volgd door longontsteking met hoge koorts. De tijd tussen be smetting en ziekteverschijnse len varieert tussen twee en tien dagen. Infectie gebeurt via de longen. Besmetting door an dere mensen is niet mogelijk. Risicogroepen zijn mensen die roken, met een verminderde af weer en ernstige astma. 54e jaargang nr. 2727 Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Dinsdag 28 november diende er voor de Raad van State in Den Haag een schorsingsver- zoek met betrekking tot een van de provincie was dat dit bedrijf gewoon niet in dit agrarisch gebied thuis hoort, en dat er daarom van vergunningverlening geen spra ke kan zijn. In dat kader is het zeer bijzonder dat de milieu- gemeente niet alleen af in geld, dienst 15 dagen na deze pro- maar moest daarnaast ook een vinciale beslissing, toch zijn aantal harde toezeggingen doen goedkeuring hecht aan een ver gunning, die legalisatie van de aannemer op de locatie aan de Middelweg 16a moet bewerk stelligen. Afgelopen dinsdag bleek dat de milieudienst dit delweg 16a, te legaliseren doet in innige samenwerking met de gemeente. Deze partij- mogelijk te maken. en gingen daar bij zo ver dat de Lees verder op pagina 23 De nieuwste trends in keuken- en wastafelbladen vindt u bij Erbi. Kom zaterdag 9 december a.s. kijken in showroom de Connection en vraag hier deskundig BladAdvies.

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 1