Het werkgebied van De Vierstroom: VIERSTROOM DE Wervingscampagne De Vierstroom succes! Gezondheidswijzer en Steunpunt Mantelzorg ill s b o n Maaltijdenservice-aan-huis ook voor een heerlijk kerstdiner! De betekenis van de Ledenconsulent II m’ê d i 9- JIM 1 I I Telefoon Ledenconsulent: (0182) 59 45 50 Lekker ontspannen met stoelmassage Cursus Luisteren naar kinde ren voor meer rust en harmonie binnen het gezin Soms verzucht je als ouder van een kind wel eens: "Ik moet de hele dag politie agent spelen. Waarom maakt hij toch steeds zo'n ruzie?" Of uw kind treuzelt steeds wanneer u net wilt opschieten om op tijd op school te zijn. Onbegrijpelijk. Of niet? De cursus Luisteren naar kinde ren, voor kinderen vanaf drie jaar, is er om u in dit soort gedrag meer duidelijkheid te geven. De naam van de cursus is ont leend aan de titel van een boek van Thomas Gordon, een Amerikaanse psy choloog. Hij ontwikkelde een methode om in een gezin zó met elkaar om te leren gaan, dat ieder zich prettig voelt. Belangrijk is, dat ouders naar hun kinde ren leren luisteren, zonder daarbij zich zelf weg te cijferen. Ervaringen van cursis ten leren dat zij binnen hun gezin meer naar elkaar luisteren en dat er meer rust, harmonie en begrip is ontstaan. Opticien-aan-huis-service i ckin ïj Bodegraven Reeuwijk IJssel Capelle a/d IJssel Krimpen a/d IJssel KRUISWERK EN MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING l! v De Gezondheidswijzer informeert over stress op het werk (0182) 594 5C Ouderkerk a/d IJssel Leden van De Vierstroom hebben een streepje voor. Zij krij gen niet alleen korting op allerlei diensten, producten en cur sussen, maar met het lidmaatschapsgeld wordt ook een aan tal zorgvoorzieningen in de regio ondersteund. En dan is er de Ledenconsulent. Heidemarie van Drunen is de Ledenconsulent van De Vierstroom. Zij geeft leden van De Vierstroom, gratis, antwoord op allerlei vragen die te maken hebben met wonen, zorg en welzijn. Bovendien probeert zij op basis van de signalen die leden haar op deze manier geven, verbeteringen in de regio in gang te zetten. Lid wor den is dus niet alleen in het belang van uzelf, maar ook van anderen! en in aan magnetron of de oven. Als lid van De Vierstroom krijgt u 10% korting. Het is ook mogelijk speciale feestdiners te bestellen: Varkensmedaillons en kipfilet in saus Bearnaise, spruitjes en krielaardappelen Fijne schelvisfilet in kreeft-boter-saus, Parijse worteltjes en roomaardappelen Gebraden kalkoenmedaillons in botersaus Hollandaise, bloemkool, broccoli en rösti Heeft u vragen of wilt u de catalogus bestellen? Dan kunt u contact opnemen met De Vierstroom-Zorglijn: 0182 59 45 00 Wat biedt het Steunpunt Mantelzorg? Bel voor informatie De Vierstroom-Zorglijn (0182) 59 45 00 Zevenhuizen Moerkapelle Stolwijk Berkenwoude Moordrecht Nieuwerkerk a/d IJssel De Ledenconsulent doet alles wat in haar vermogen ligt om uw vraag te beantwoorden. Als dat nodig is, belt ze met aller lei instanties, gemeenten of bijvoorbeeld verzekeraars. Zij denkt met u mee en behartigt zo nodig uw belangen. Kortom: de Ledenconsulent doet haar uiterste best voor vragen van leden. Hoewel ze veel kan doen, kan zij vanzelfsprekend geen garantie geven dat aan al uw wensen voldaan kan worden. De Vierstroom biedt in haar werkgebied maaltijdenservice aan huis. De firma Apetito verzorgt en bezorgt vriesverse maaltijden, die worden bereid uit verse en natuurlijke ingrediënten. Door de speciale manier van invriezen blijven vitami nes, smaak, geur en uiterlijk behouden. Ook voor mensen met een speciaal dieet zijn er verschillende mogelijkheden. Apetito geeft een catalogus uit, waarin het uitgebreide assortiment maaltijden is opgenomen. Uw bestelling wordt wekelijks Krimpen a/d Lek De Ledenconsulent denkt mee met leden van De Vierstroom Als u een zieke, oudere of gehandi capte persoon in uw naaste omgeving verzorgt, dan bent u mantelzorgen Mensen die zorgen voor een ander kun nen af en toe een steuntje in de rug nodig hebben. Het Steunpunt Mantelzorg kan u helpen. U kunt er terecht als u: vragen heeft, informatie of advies zoekt over mantelzorg uw verhaal kwijt wilt of behoefte heeft aan een luisterend oor Wanneer uw week te druk gevuld is, bestaat de kans op het ontstaan van stress. Dit kan zich uiten in klachten als gejaagdheid, lusteloosheid, hoofdpijn of pijn in nek, schouders of rug. Een ont spannende massage kan dan welkom zijn. De massage duurt 20 of 30 minuten. U zit daarbij op een ergonomische stoel en kunt uw kleding aan houden. De massage is gebaseerd op de Japanse acupressuur en stimuleert de bloedsomloop. Hoofd, nek, schouders, rug, armen en handen worden gemasseerd, wat ontspanning en een gevoel van ruimte in het hoofd geeft. De houding op de stoel is ook voor oudere mensen heel comfortabel. Leden van De Vierstroom krijgen korting op de behan deling. Alka Derks verzorgt de massage op afspraak, in de Thuiszorgwinkel Meditheek Midden-Holland aan de Boelekade 2 in Gouda. Telefoon: 0182-59 45 45. De cursus bestaat uit tien bijeenkomsten. Uitwisselen van ervaringen, korte presen taties, demonstraties van vaardigheden, oefenen en nabespreken komen steeds aan bod. Medio februari start er een nieuwe cursus in Gouda. De prijs voor leden is 380,-voor niet- leden 480,- p.p. Per paar is de cursusprijs voor leden 570,-voor niet-leden 720 de Voor wie het lastig is om de deur uit te gaan, kan nu thuis een afspraak maken met een opticien. Oogmeting, uitzoeken van een nieuw montuur, bijstellen of repareren van uw montuur kunnen bij u thuis plaatsvinden. Leden van De Vierstroom krijgen 20% korting op de aanschafprijs van een bril en de glazen; oogmeting, advies, afstellen van uw montuur en kleine reparaties zijn boven dien gratis! Ook wordt leden van De Vierstroom geen voorrijkosten in reke ning gebracht. U kunt zich aanmelden via De Vierstroom-Zorglijn, telefoon 0182- 59 45 00. De opticien neemt binnen twee werkdagen contact met u op om een afspraak te maken. de de Midden- Holland. Adres: Boelekade 1 (hoek Spoorstraat) te Gouda. Telefoon (0182) 59 46 58. Openingstijden: Maandag 13.30-17.00, dinsdag t/m vrijdag 9.00- 16.00. Vragen via e-mail: balie@verzor- gen.nl Het Steunpunt Mantelzorg en de Gezondheidswijzer worden mede moge lijk gemaakt door de contributie van leden van De Vierstroom. Schoonhoven Bergambacht Ammerstol Lekkerkerk Het Steunpunt Mantelzorg Gezondheidswijzer vindt u Thuiszorgwinkel-Meditheek Welkom in het Mantelzorgcafé Iedereen die voor een ander zorgt is hier hartelijk welkom voor een gesprek, een gratis kop koffie of thee en een paar ontspannen uurtjes. Het Mantelzorgcafé is elke derde vrijdag van de maand van 10.00 tot 12.00 uur in het restaurant La Résistance van het Verzetsmuseum aan de Turfmarkt in Gouda. Boskoop ff Waddinxveen (5 Sinds kort heeft de Gezondheidswijzer een heldere informatiefolder over stress op het werk. Hierin vindt u informatie over het herkennen van verschijnselen, oorzaken van stress, hoe het lichaam reageert op stress, een eenvoudige test om uw eigen stress te meten en tips om er iets aan te doen. Ook is er een folder met een uitgebreidere stress-test. BB I O Gouda I HU f* Haastrecht Gouderak V(j t Driebruggen Oudewater s Oude Woerden Nieuwerbrug Waarde r In oktober ging een wervelende wervingscampagne van start. Deze campagne is bedoeld om mensen enthousiast te maken voor een baan in de thuiszorg. Wij zoeken mensen voor functies als alfahelpende, huishoudelijk medewer ker, (zieken)verzorgende of verpleegkundige. Een speciaal Vierstroom-promotieteam ontplooit een i half jaar lang diverse activiteiten. Bijvoorbeeld: twee vervoersbussen van Connexxion rijden, voorzien van de campagnetek- sten, rond in het werkgebied. Ook presenteert I het team zich op beurzen en op banenmarkten. Tot nu toe leverden deze activiteiten ruim 800 I reacties van belangstellenden op. Reageren is nog steeds mogelijk. I I Ledenconsulent Heidemarie van Drunen 1 VIERSTROOM HM m/v* t MB p Naam: Voorletters: Naam partner: Straat: Telefoonnummer: Geboortedatum: Bank-gironummer: ffi. 1 -X- <^111111^* 1 doorhalen wat niet van toepassing is R- - - - - -j=j=_=— U I Voorletters: Naam partner. I I I I Straat: 1 Postcode en plaats: I I Telefoonnummer. I I I Geboortedatum: I nirnnnmmor:

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 10