Schapenweide dreigt Zorg dat ik ook voorbij de loongrens voordelig verzekerd blijf Dat kan zeker Gezellige drukte op Kerstmarkt te worden volgebouwd Gouwebos krijgt natuurvriendelijke oever IC! Ongeval bij RDW Onder invloed Alcohol in verkeer Kleur- www.zorgenzekerheid.nl WAO-toeslag en afgekocht pensioen tellen niet mee bij* huursubsidie Opbrengst Collecte Brand in woning wedstrijd Kaarsjesbad Babbeltruc bij pinautomaat WADDINXVEEN - Een 67- jarige man uit Moordrecht en een 66-jarige vrouw uit Waddinxveen hebben bij de politie aangifte gedaan van een babbeltruc waardoor zij tijdens het pinnen hun pin pas kwijtraakten. De man en de vrouw wilden op za terdag 2 december bij de Rabobank aan de Kerkweg rond 12.20-12.40 uur pin nen en werden afgeleid tij dens het pinnen door een man en een vrouw die ge brekkig Nederlands en En gels praatten. De een wilde weten waarom hun pinap paraat niet goed werkte en de ander stal de pas. Nadat de passen zijn gestolen, bleek dat bij het blokkeren met (één van) de passen een fors bedrag was opge nomen.Vermoedelijk zijn meer mensen slachtoffer geworden van deze babbel truc. florg en Zekerheid Eindejaarsdisco vr Gratis lot r Verplichte afkoop pensioen verhogen we de totale premie gemiddeld maar 5% in plaats van 8 tot 10% zoals veel andere verzeke raars. Kortom, Zorg en Zekerheid blijft voordelig ook in 2001. Dus als u uit het ziekenfonds moet, stapt u toch gewoon over naar de particuliere ziekte kostenverzekering van Zorg en Zekerheid. Bel (071) 5 825 500 of kijk op www.zorgenzekerheid.nl Helaas, u moet het ziekenfonds uit. Hoewel u niet onaardig verdient, zit u natuurlijk niet te wachten op een hogere uitgave voor uw ziektekostenverzekering. Stap daarom van het ziekenfonds over naar de Basis Privé Polis van Zorg en Zekerheid. Dat is een particuliere ziektekosten verzekering met een ruime dekking tegen een uiterst aantrekkelijke premie. Bovendien Rii Zorg en Zekerheid. Want komt u met uw bikomen boven de loongrens van 65.700 00 dan hebben wij een voordelige particulie ziektekostenverzekering. [UITVERKOOP BIJ KINDEREN AAN HET WATER.! geródde^de^^miest^ging van slechtS 5% (i.p.v. de 8 tot 10% bij andere verzekeraar En overstappen is gemakkelijk. Bent u al verzekerd bij Zorg en Zekerheid dan neemtu u huidige aanvullende verzekering gewoon mee. i in "MW WOENSDAG 13 DECEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 Bezoekers hadden keuze uit diverse kerstartikelen. 2*1 i WADDINXVEEN - De toesla gen voor arbeidsongeschikten die volledige verzorging nodig hebben, tellen niet bij de bere kening van huursubsidie. In eer ste instantie moeten zowel de uitkeringen als toeslagen tot Door Drs. Corrie de Bakker WADDINXVEEN - Het was een gezellige drukte afgelopen zaterdag op de kerstmarkt bij winkelcentrum Groensvoorde. Mannen koor 'De Gouwe Stem’ was de organisator van de markt en had er zes kraampjes staan waar diverse kerstartikelen als kerststerren en -stukjes te koop waren. Ook aan de ver snaperingen was gedacht. Zo was er een olie- bollenkraam en werd er glühwein geschonken. Voor de maaltijd thuis konden de bezoekers bij de kraam van 'boer Maarten’, koorlid, te recht, hij verkocht zakken aardappelen en ui en. „Het weer zat dit jaar erg mee”, vertelt Iedereen krijgt bij de ingang een gratis lot voor de verloting, die om 21.00 uur wordt gehou den. Er zijn leuke prijzen te winnen, zoals disco-spiegelbol- len. De disco van vorige maand trok opnieuw een record aan tal bezoekers. Bijna 150 jeugdi ge Waddinxvenertjes kwamen op de jeugddisco af. De disco is voor de jeugd van 9 t/m/14 jaar. Om 19.15 uur gaan de deuren van het pand aan de Lijsterbesstraat 18 open, en er kan tot ongeveer 2I.30 uur ge danst worden. Entree: fl. 1,50. WADDINXVEEN - Op woens dag 6 december werd rond 22.30 uur brand ontdekt in een woning aan de Prinses Mar- grietstraat. De woning stond vol rook. Tussen de plafonds brandde het. De brandweer be streed het vuur. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. WADDINXVEEN - Op de Waddinxveense markt start op 15 december een kleur- wedstrijd. De kleurplaten zijn verkrijgbaar bij de marktkooplieden. De platen dienen op 22 december in geleverd te worden bij de kerstkraam, naast de stroopwafelkraam. Onder de drie beste kleurders worden drie prijzen ver loot, maar ook voor de an dere deelnemers ligt er een prijsje klaar. De prijswin naars worden bekendge maakt in de krant van 27 idecember, op 29 december kunnen de prijzen worden afgehaald bij de Noten- kraam. WADDINXVEEN - Zwem men bij kaarslicht is een jaarlijkse traditie bij Gou- webad ’de Sniep’. Ook dit jaar organiseert 'de Sniep’ een avond waarbij de sferen van kerstmis en de Goudse kaarsjesavond worden ge combineerd. Op 20 decem ber is het zwembad tussen 20.30 uur en 23.00 uur ver licht met kaarsen. Ook zal het bad worden omgeto verd in winterse kerstsfe ren. De warme chocolade melk, kerstkrans en de kerstman zullen dan ook niet ontbreken. (Foto: Artistic Artwork/Liesbeth van der Vis.) De politie in Waddinxveen is op zoek naar getuigen die meer kunnen vertellen over de daders, een donkere ge tinte man en vrouw, beide rond de dertig jaar, met een zwarte jas. De man heeft geen baard of snor en wel donker haar. De vrouw heeft half lang donker haar. Getuigen of slachtoffers worden ver zocht contact op te nemen met de politie in Waddinx veen 0900-8844. Bovendien waarschuwt de politie voor deze manier van babbeltrucs. Let op uw pas als u bezig bent met pinnen. Laat u door nie mand afleiden.Voltooi eerst uw transactie en let op uw eigendommen. ZIEKENFONDS PARTICULIER Voor alle zekerheid dichtbij. Ook de traumahelikopter vond een plaats naast de A12. De be manning was vervolgens be hulpzaam bij het stabiliseren van het slachtoffer. Ruim een uur na het ongeval werd het slachtoffer per ambulance ver voerd naar het Leyenburgzie- kenhuis in Den Haag. Over de huidige toestand van het slacht offer zijn geen nadere berich ten bekend. Met de Waddinxveense ge meentelijk sociaal raads vrouw drs. Corrie de Bak ker kan telefonisch een afspraak worden gemaakt via telefoonnummer 0182- 624767. (Van maandag tot en met donderdag.) Z’HUIZEN/MOORDRECHT - De politie heeft tijdens contro les dit weekeinde twee brom fietsers aangehouden die met alcohol op aan het verkeer deelnamen. Op 10 december rond 02.30 uur reed in Moord recht een 21-jarige man uit Gouda op de middenweg toen hij de macht over zijn bromfiets verloor en viel. Bij controle bleek de man teveel te hebben gedronken en blies 370 ug/l. Hij kreeg een boete en een rijver bod van 3 uur. Rond 03.00 uur werd een 20-jarige man uit Nieuwerkerk aangehouden op de Zuiderplasweg in Zevenhui zen. Hij blies 175 ug/l. aties het inkomen en vermogen van een medebewoner buiten beschouwing te laten. De me debewoner kan zowel de ver zorgingsbehoeftige als de ver zorger zijn. Een aanvrager moet zelf een verklaring verstrekken waaruit blijkt dat de inwoning in verband met de verzorgings- situatie noodzakelijk is. De ver- zorgingssituatie moet wel aan bepaalde criteria voldoen, zo- als: Het moet vaststaan dat als er niet zou worden verzorgd, de verzorgde in een verpleeg tehuis of inrichting moet wor den opgenomen; De verzorging of verzorgingsbehoefte moet aanleiding zijn voor de inwo- ningjAls het een verzorgd eigen kind betreft, moet dat ten min ste 18 jaar zijn; Het inkomen en vermogen mogen niet boven een bepaald maximumbedrag uitkomen. ZEVENHUIZEN-MOERKA- PELLE - De heer Gruijter zag daar bij een groot belang voor de aan hun kamer gebonden bewoners van Beth-San. Met een knipoog naar de planscha- declaims, stelde de inspreker dat wanneer de gemeente ruimte zoekt voor nieuwe wo ningen, deze wellicht gebouwd kunnen worden op de 22 me ter brede strook grond tussen de woningen aan de Beatrix- laan, en die de achtertuinen vormen van de woningen aan Swaanswïjckstraat. Dan zou in ieder geval de planschade al daar enigszins gemakkelijkër verteerbaar worden gemaakt, aldus Gruijter. Hij verweet de gemeente ver volgens inzake de schapenwei de, een beleid te voeren waar bij deze tracht zo wel de kool als de geit te sparen. Alle poli tieke partijen maakten vervol gens duidelijk, de renovatie van ‘de boerderij van Zegwaard’ los te willen zien van verdere be bouwing van de schapenwei-lo- catie. De heer Gibbon heeft nu lang genoeg wacht, en moet zijn gang kunnen gaan, ten einde aan de verpaupering van de hoeve een eind te maken, was de strekking van de mening die alle fracties deelden. Over be bouwing van het groengebied was men minder eensgezind. Freeke van de ChristenUnie was nog niemand in het dorp tegengekomen die voor bebou wing van de locatie was. Ook de Jong van het CDA wil dit ge bied open houden. De heer Tot slot nog een voorbeeld dat zich regelmatig voordoet en Peter van der Zwam van ’De Gouwe Stem’. „Geen regen, dat is wel eens anders ge weest. We hebben goed gedraaid met de markt, we hebben veel leuke cadeauartikelen verkocht en ook de cd’s van ons koor zijn hard gegaan. En met de fantastische medewer king van de winkeliers van Groensvoorde er bij, kon de dag niet meer stuk. In het voorjaar hebben we weer een voorjaarsmarkt, daar zien we dan ook erg naar uit.” De opbrengst is bestemd voor de vele con certen die mannenkoor ’De Gouwe Stem’ in Waddinxveen en omstreken geeft. Door Huib Schouten In raadscommissie I werd deze week opnieuw de invul ling van een gebied, beter bekend als "de Schapenweide" in het centrum van Moerkapelle aan de orde gesteld. In woner Gruijter brak zo als al eerder, ook bij deze gele genheid, middels het spreekrecht een lans voor behoud van het open karakter van dit centrumgebied. Hij deed dit namens een tiental adhesie-betuigers, die een onge repte handhaving van "de schapenweide" voorstaan. Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Binnen het keurstation van de Rijksdienst Wegverkeer bij het truckcentrum vond vrijdag 8 december een ernstig ongeval plaats. Rond 12.00 uur maakte een bezoeker een misstap in de keuringsruimte en viel vervol gens in de inspectieput met ernstig rugletsel tot gevolg. Brandweer en ambulance wa ren spoedig ter plaatse. naast op andere ook op dit punt in het ongelijk gesteld, met alle gevolgen van dien. Fer- mont vroeg de wethouder dan ook wat er gaat gebeuren wan neer er ook aanvragen voor bebouwing van de rest van de schapenweide binnenkomen, en er feitelijk geen motivering meer is dat te weigeren. U zit dan nog steeds met een meer derheid aan raadsleden die ook dan niet de gehele schapenwei de bebouwd willen zien, aldus Fermont. De wethouder ant woordde, dat in dat geval de raadsleden voor de keus kun nen komen te staan, dat blok kering erg veel geld kan kosten. Daar naast was hij niet over tuigd van de gevaren die aan de gebruikmaking van slechts een deel van de wijzigingsbevoegd- heid kleefde. Ook wees hij de commissieleden er op dat zij met het aannemen van bestem mingsplan "Dorpsgebied Moer kapelle" in 1995 hadden inge stemd met de wijzigingsbevoegdheid voor dit gebied, en daar mee akkoord waren gegaan met de nu ont stane situatie. Hij schetste de noodzaak te komen tot wo ningbouw in de kern Moerka pelle, en wilde koste wat kost deze mogelijkheid benutten teneinde nog wat woningen te realiseren. De collegepartijen SGP, WD en Gemeentebelan gen bleken de wethouder te steunen in zijn verlangen tot bebouwing van dit stukje groen in de kern van Moerkapelle. Daar mee kreeg Zijderhand een meerderheid voor dit voorstel. Na dat de gemeente raad het voorstel in de decem- ber-raad bekrachtigd zal heb ben, kunnen de voorbereidingen voor de bouw beginnen. Het zal daar na nog slechts een kwestie van tijd zijn met harde beschoeiing diende te verdwijnen. Gekozen werd voor een oever met flauwe overgangen van water naar land met een natuurlijkepever- lijn. Dit moet uiteindelijk resul teren in een bloemrijke oever zone. Het proces wordt een handje geholpen door verschil lende wilde, inheemse oever planten aan te planten. Naast riet de dotterbloem, gele lis, zwanebloem en kalmoes. Ook wordt een mengsel van dotter en koekoeksbloem ingezaaid. Deze aanpak kent meerdere voordelen. De oever gaat er veel vriendelijker uitzien, een- den kunnen makkelijker op de kant komen en de natuur krijgt een kans. Bovendien krijgt de Machinetocht hierdoor een groter waterbergend vermo gen, want bij hoog water loopt een deel van de oever onder. Langs de tocht komt één stei ger, bedoeld voor kinderen die er met bootjes kunnen varen. Niet voor vissers. De ecologi sche verbindingszone met nat te partijen wordt, haaks daarop, WADDINXVEEN - ’Disco 2000’ is het thema van de laat ste disco van het jaar in ’De Paddestoel’. Op 15 december is er, zoals elke derde vrijdag in de maand, een disco avond voor de jeugd. DJ Ed en DJ Aman van de Waddinxveense Drive-ln Discotheek ’The Flying Dutchman’ draaien ook deze keer alle hits aan elkaar. Op deze avond komen alle gro te hits van het afgelopen jaar voorbij. WADDINXVEEN - De Natio nale Diabetes Collecte, gehou den van 29 oktober t/m 5 no vember, heeft in Waddinxveen een bedrag van fl. 14.495,25 op gebracht. Ruim 150 mensen hebben hiervoor gecollecteerd. Met het geld wordt het weten schappelijk onderzoek ge steund. WADDINXVEEN - Een 43-jari- ge automobilist uit Waddinx veen is woensdag 6 december omstreeks 01.00 uur aange houden op verdenking van rij den onder invloed. De man werd gecontroleerd op de Sta tionsstraat. Hij bleek een ade- malcoholgehalte te hebben van 320, de limiet is 220. De man heeft een rijverbod en een pro- ces-verbaal gekregen. het belastbaar inkomen wor den gerekend, maar op basis van de Huursubsidiewet kan een beroep worden gedaan op de hardheidsclausule. De huur subsidiewet bevat een hard heidsclausule (artikel 26), die bepaalt dat de minister bij bij zonder schrijnende gevallen kan afwijken van enkele wette lijke bepalingen. In dit geval gaat het om de toeslagen op grond van de Wet op de arbeidsonge schiktheidsverzekering (WAO), de Wet arbeidsongeschikt heidsverzekering zelfstandigen (WAZ) en de Wet arbeidson geschiktheidsvoorziening jong gehandicapten (Wajong). De toeslagen worden buiten beschouwing gelaten tot ten hoogste 12,2% van het onzui vere inkomen, met een maxi mum van f 3076 per jaar. Een beroep op de hardheidsclausu le moet een huurder doen bin nen zes maanden na het einde van het jaar waarop de aan vraag voor huursubsidie be trekking heeft. Artikel 26 biedt ook de moge lijkheid om in verzorgingssitu- I STOOFSTEEG 19 (HOEK ZEUGSTRAAT) GOUDA 0102-672388 MERKEHVMOA TINTSW0KJ.TWISPUK.BAST K KIEKEBOEBAST M1KTMA8 KOPPIES «UIT PETTT TUI ZCIBO JtmuM.tM80KE.SaaPIËTA.RA6A22I IKKS. I ANNE K. I AM. JEEP. TAMBCIAMB0. PAZZO. SNOOT! TOMINA. TR1X EN REES. HIT FILOU KINDEREN AAN HET WATER -> KINDERKLEDING VANAF 0 MAANDEN TOT 12 JAAR I versterkt door een vijftal amfi bieënpoelen. Deze zijn inmid dels gegraven. De vrijgekomen aarde is benut om er een ’speelkasteel’ voor kinderen aan te leggen: een aarden wal in een vierkante vorm. Waar het Gouwebos wordt doorsneden door de spoorlijn is naast het bruggetje onder het spoor een verbindingspad met kokosmat ten aangelegd. In deze matten kunnen planten wortelen. Dat zelfde gebeurt ook in de duiker onder het Noordeinde door. Zo ontstaat een faunapassage. In de nieuwe oever zijn enkele vallen gemaakt voor muskus ratten die in dit gebied vrij veel voorkomen. Deze vallen zién er uit als duikers. In de planfase zijn aanwonen- den hierover geïnformeerd. De reacties waren voor het over grote deel positief. Inmiddels is met de uitvoering begonnen, als de winter niet plotseling invalt zullen de werkzaamheden half december afgerond worden. In totaal waren er 25 werkdagen begroot. WADDINXVEEN - GEVON DEN: 30-1 IBejaarde yorkshire terrier, zwaar verwaarloosd. (Omgeving Noordtunnel Wad dinxveen). 02-12 Schotse collie reu,zwart/bruin en wit. (Omge ving Julianaweg Moerkappelle). Tel. 0182-630481. Fermont van de PvdA legde de vinger op de zere plek. Hij gaf aan dat de nu voorgestelde be bouwing met enkele woningen tot precedentwerking kan lei den. Hij duidde hier mee op de wijzigingsbevoegdheid die op dit gehele gebied ligt, en na een wijzigingsprocedure, woning bouw voor de gehele locatie mogelijk maakt. Wanneer nu slechts voor een klein gedeelte van deze groene vlek de be stemming gewijzigd wordt in wonen, ontstaan er voor de ei genaren van de rest van de schapenweide ook rechten. Er is sinds april 2000 duidelijke ju risprudentie die aangeeft dat in zo’n geval door te wijzen op gelijke behandeling, de belang hebbenden op de rest van de schapenweide ook woning bouw moet worden toege staan. In die zin wrijven de Ge reformeerde Gemeente en de familie van der Spek zich onge twijfeld al in de handen bij het zien ontstaan van deze plannen. Het dagelijks bestuur van Ze- venhuizen-Moerkapelle werd dit jaar al met deze uitleg van de regels geconfronteerd, toen zij bij het gebruikmaken van de wijzigingsbevoegdheid aan de Oranjestraat, het ook binnen de wijzigingsbevoegdheid gele gen perceel van familie Pieters uitzonderde, en alleen de grond in eigendom van de gemeente wijzigde in wonen. Onder meer daar door kan op deze locatie nog steeds niet gebouwd wor den. Bij toetsing voor de Raad tot de gehele schapenweide van State werd de gemeente met woningen gevuld zal zijn. waarbij huurders een beroep kunnen doen op artikel 26. Ar tikel 26 biedt ook de mogelijk heid om bij de bepaling van het inkomen en vermogen bepaal de inkomsten buiten beschou wing te laten. Voor de verplich te (gedwongen) afkoop van een pensioen geldt dat het ontvan gen bedrag volledig buiten be schouwing moet worden gela ten en dus daadwerkelijk uit het inkomen moet worden ver wijderd. Achterliggende ge dachte is dat wanneer het pen sioen maandelijks zou worden uitbetaald, dit voor de bereke ning van de subsidie nauwelijks merkbaar is omdat het bedrag daarvoor te laag is. Meenemen van dat bedrag is in dat geval niet redelijk. Het gedwongen karakter voor de afkoop blijkt bijvoorbeeld uit de formulering dat de afkoop kan plaatsvinden "zonder toestemming van de belanghebbende". Met vragen over dit onderwerp kunt u van maandag tot en met donderdag terecht bij het Insti tuut Sociaal Raadslieden, tel. 624767. BOSKOOP/WADDINXVEEN - Aan het project om meer na tuur in en bij het Gouwebos te realiseren wordt dezer dagen de laatste hand gelegd.Voor dit doel werd de zuidelijke oever van de Machinetocht - dat is de oost-west lopende brede vaart naar het gemaal aan de Linna- eusweg - drastisch gewijzigd. De beschoeiing van deze sloot was aan vervanging toe en van de gelegenheid is nu gebruik gemaakt om deze te vervangen voor een grillig gevormde en glooiende oever waar wilde planten een kans krijgen. Het karwei werd financieel me de mogelijk gemaakt door een provinciale bijdrage in het ka der van het ’Groene Hart im puls’, dat voorziet in meer na tuur en recreatieve voorzieningen. Het waterschap Wilck Wiericke heeft het werk uitbesteed aan Riet, ad viesbureau voor Ruimtelijke In richting En Techniek. Mevrouw D. Gerritsen-Davidse van het adviesbureau legde op locatie uit dat de strakke oever ki i m 1 j 7 L

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 13