Commissie positief over contract Kringloopwinkel Rijnsburger lAAj Polaroid PASFOTO’S 2e SET PRI Branchekennis is geheim van Convenient Fysiotherapeute Jonet Warmenhoven vertrekt naar Frankrijk 8 !i Oil Minister Pronk Bookmaster nieuwste succes VIDES AUDI KTV zet grootste windmolen in beweging Gerda Jonker verlaat Kreater ELEKTROTECHNIEK, TELEMATICA NETWERKEN, STORINGEN OF GEWOON EEN KLUSJE... Levensduur Samenwerking KOM, KIJK EN VERGELIJK OPENINGSTIJDEN: maandag: gesloten dinsdag t/m donderdag: 10.00 tot 17.30 uur vrijdag: 10.00 tot 21.00 uur zaterdag: 10.00 -17.00 uur - Euromarkt 101 Alphen a/d Rijn Tel. (0172) 23 34 34 Méér dan 40 vloeren uit voorraad leverbaar voor scherpe DOE-HET-ZELF MEENEEMPRIJZEN Ondernemingsweg 52 2404 HN Alphen aan cJen Rijn Tel. (0172) 43 09 1 1 Fax (0172) 42 07 54 55 W'S Jp' J WOENSDAG 13 DECEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN n dinxveen. 5 I WADDINXVEEN - De commissie Openbare Ruimte van de gemeente Waddinxveen heeft ingestemd met het slui ten van een contract tussen de gemeente Waddinxveen en Reconomy, tot oprichting van een kringloopwinkel. Reconomy runt nu een kringloopwinkel in Woerden en heeft daarnaast onder meer nog vestigingen in Bodegra ven en Gouda. ven en het culinaire wereldje in duiken. Emma, haar driejarige viervoeter, zal de ruimte en de vrijheid toejuichen. „Dankzij Emma snuif ik iedere dag vol doende frisse lucht op tijdens de overvolle werkdagen.” Een drukken. En ondernemersgeest kan haar niet worden ontzegd. „Fysiotherapie is een heerlijk beroep, waarbij je dichtbij alle la- Dat is ook precies de bedoe ling. Het succes van Conve nient is dat het bedrijf min of Bookmaster maakt het voor scholen ook gemakkelijk om een boek gedurende zijn le vensduur te volgen, de eige naar staat immers in de com puter. Een druk op de knop zal veel duidelijkheid schep pen: Ook de administratie zal het gemakkelijker hebben, de tijd van ellenlange rijen scho lieren bij de administratie van het boekenfonds is voorbij. „Maar er is meer, scholen wis selen nogal eens van leerme thode. Maar wanneer is een boek af geschreven? Het gaat om fikse investeringen en vaak wordt een methodewisseling wat op de gok doorgevoerd. Met ons programma wordt de levens duur van een boek in kaart gebracht en zo kan op een economisch verantwoorde manier een overstap worden len dat zo snel mogelijk we ten zodat zij aan het begin van het nieuwe schooljaar alle scholen hebben kunnen voor zien”, legt Ing. L. van Vliet uit. Van Vliet is de business unit manager van Bookmaster en verantwoordelijk voor alles voor met fraaie architectuur, veel kunst en een boeiend landschap. „Het leven is er nog ongerept. Doordat ik de Franse taal vloei- Carina Mathot zal Gerda Jonker opvolgen Natuurlijk hebben wij alle bijartikelen op voorraad. REGIO - Na een periode waarop tegenslag na tegen slag de minister leek te ach tervolgen, was er eind no vember een moment, dat er voor minister Pronk weer eens iets leuks viel te doen. Glimmend van trots mocht de minister, een groot voor stander van windenergie, de grootste windmolen in Ne derland in gebruik stellen. De molen, gesitueerd op de terreinen van Siemens in Zoetermeer, is met een wiek omhoog gericht, 120 meter hoog. Het vaste deel van de molen heeft een lengte van 85 meter. Wie Zoetermeer nadert, ziet de molen al van verre staan, en daarmee maakt deze molen nu nadrukkelijk deel uit van de sky-line van deze voor stad van Den Haag. De mo len is aan de binnenzijde voorzien van een wenteltrap met een doorsnede bijna 3 meter. Bij stevige wind kan de molen duizenden huizen van energie voorzien. Pronk kwam richting molen gemar cheerd, voorafgegaan door een showband, die met Zuid-Amerikaanse klanken de genodigden trachtten te verwarmen. Geheel in het teken van de Sint Nicolaas- tijd daalden er van uit de kop van de molen, langs de buitenzijde aan lange tou wen zwarte pieten af. Een blije minister gaf voor de openingshandeling aan bin nen afzienbare tijd duizend van deze molens in Neder land te willen zien draaien. Uiteraard wel op plekken die daarvoor geschikt zijn, aldus Pronk. Hij riep de techneuten op de techniek van nu toe te passen in mo lens zo als deze, en op deze wijze de schone energie een ruime kans te bieden in Ne derland. Vervolgens ver richtte Pronk de openings handeling en begonnen de wieken langzaam op gang te komen. Daarna plantte hij nog een boompje welke de blijvende herinnering moet vormen aan dit gedenkwaar dige moment. Hoewel een boom die in de weg staat, de schrik is van elke molenaar, zal deze nooit zo hoog wor den als de naastgelegen windmolen. WADDINXVEEN - Gerda Jon ker, docente schilderen bij Kre ater, neemt afscheid omdat zij met haar man naar het buiten land vertrekt. De nu nog in Alphen wonende schilderes begon drie jaar gele den met haar cursussen, die van meet af aan een succes wa ren. Gerda Jonker boeide haar leerlingen niet alleen door haar inspirende overdracht van ken nis en kunde, maar zeer zeker eveneens door haar warme, meelevende persoonlijkheid. Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 DE DOE-HET-ZELF-ZAAK LAMINAAT - PARKET - MASSIEVE VLOEREN •ft I 1 1.71 Iki artviALIST! f „Dat heeft natuurlijk te maken met de kwaliteit van de pro gramma’s gemaakt”, zegt Van Vliet. Inmiddels kunnen dertig scho len zich vinden in de uitleg van Van Vliet wat betekent dat 80.000 scholieren, waarschijn lijk zonder het te weten, pro fiteren van de service van het Waddinxveense bedrijf. Ko mend schooljaar verwacht Van Vliet weer nieuwe onderwijs instellingen in zijn klantenbe stand te mogen zetten. Inmiddels staat Convenient niet stil. Bookmaster kan nog op vele manieren worden uit gebreid. „Zo stond ik laats in een school en die verhuren kluisjes aan leerlingen tegen een borg. Dat is een enorme administratie. Dat kan in de toekomst gemakkelijker wor den als er de mogelijkheid creëren in Bookmaster. Dat zijn van die ideeën, daar kom je pas later achter”, zegt Van Vliet. Maar niet alleen wordt er voortgeborduurd op de mo gelijkheden van de huidige programma’s. Er wordt al ge sproken over plannen voor een nieuw programma. Welke wil Speetjens natuurlijk niet vertellen en gezien de drie al bestaande programma’s die ie der voor een afzonderlijke branche zijn, is het moeilijk raden. „De nieuwe plannen kunnen ook nog een hele tijd duren gezien onze werkme thode. Bovendien willen we eerst de scholen aan Book master helpen. We hoeven niet groot te worden, onze werkwijze van grondig de markt leren kennen en ver volgens samenwerken botst daar ook mee”, zegt Speet jens. Frankrijk. Nu is zij docente aan de Goudse Streek en geeft workshops voor leerlingen van het basis- en voortgezet onder wijs. foto: De Goudse beeldende kunstenares gevoel als juist zo’n patiënt ei gen klachten gaat doorzien en voor zichzelf scoort als wij het n PAGINA 19 WADDINXVEEN - Bij tal van (oud)patiënten sloeg het nieuws dat fysiotherapeute Jonet War menhoven (49) naar Frankrijk verhuist in als een bom. Leven is veranderen, schreef zij in een brief aan bekenden en patiën ten. Na 2I jaar wonen en wer ken in Waddinxveen worden de bordjes verhangen en ruil ik m’n druk bezette praktijk in voor een nieuw bestaan. Op I5 de cember geeft ze tussen vijf en acht uur haar afscheidsborrel in het zwembad. Ter afsluiting van enkele gegevens in het con tract, als voorschriften over het onderhoud van het terrein, openingstijden, ophaalregels en klantgerichtheid. Daarop reageerde voorzitter Dijksterhuis met de opmerking dat natuurlijk de Algemene Voorwaarden van Reconomy aan het contract zijn verbon den. Voor klachten kunnen mensen bij de gemeente te recht die alle meldingen zal be handelen, wat ook een meet punt is. „Bovendien” meent hij, „is de commerciële ervaring die het bedrijf heeft een garan tie dat het contract zal worden nageleefd.” Nadat het contract is getekend kunnen beide partijen, Recono my en de gemeente, op zoek gaan naar een geschikte locatie voor de kringloopwinkel. Daar voor staat een termijn van maximaal vijf maanden gepland. Tot op heden is er nog niet ac tief gezocht naar een geschikt pand. Commissielid Van der Roest (PCW) noemde in dit verband het pand aan de Rijri- landstraat waar Vivante Harwa tot voor kort gevestigd was. Voorzitter Dijksterhuis is blij een contract te zullen tekenen met een gerenomeerd bedrijf. Wat hem betreft kan op I ja nuari het contract in werking treden. lichtpunt is de keuze van haar opvolgers. „Ik ben heel bij dat ik met Jacqueline en Arjan Reijers de Groot een enthousiaste voortzetting van mijn praktijk valt niet mee. Het is veel ge compliceerder dan verwacht. Dat er zoveel reacties zouden komen had zijniet verwacht en maken het afscheid niet makke lijken Jonet wil een goede afron ding maken en daarom alles nog eens op een rijtje zetten. Niet ter glorie van zichzelf, want pu bliciteit heeft ze nooit gezocht. In I974 behaalde Jonet War menhoven haar diploma fysio therapeute en werkte een jaar met gehandicapte kinderen in de arme Algerijnse buitenwijken van Parijs. Daarna woonde zij drie jaar in Brussel, waar de kin deren zijn geboren. In die perio de heeft zij ook manuele thera- Reconomy is een betrouwbare onderneming, lichtte de heer Windvogel namens ’Duurzaam Waddinxveen’ toe. Hij was op eigen initiatief naar de commis sievergadering gekomen om het bezoek met zijn organisatie bij Reconomy toe te lichten. „We zijn met twintig mensen naar Woerden gegaan om het bedrijf te bekijken. Het is een commercieel bedrijf met een sociale inslag. Er werken men sen die moeilijk aan de slag kunnen komen, en met deze baan kunnen ze doorstromen naar het reguliere bedrijfsleven. Ik heb het volste vertrouwen dat de samenwerking goed zal werken, het lijkt me een goede oplossing.” Ook in de toekomstige kring loopwinkel in Waddinxveen zullen werknemers komen te staan die momenteel langdurig werkloos zijn. Daarbij verzoch ten de commissieleden nadruk kelijk deze mensen zoveel mo gelijk binnen de grenzen van het dorp te zoeken. Onder be geleiding van ervaren Recono my werknemers zullen zij zo een weg terug vinden naar de arbeidsmarkt. Het CDA vond het contract wat mager. Zo zou deze partij graag meetbare doelen terug willen zien in de ondertekende papieren. Ook miste de partij een mooie periode in Waddinx veen. Haar opvolgers, Jacqueline en Arjan Reijers de Groot, zul len daar ook bij aanwezig zijn. Zij nemen de praktijk met het woonhuis daarboven aan de Boezemweg I3 over. In het hart van de Provence be- nieuw begin, maar het loslaten gint Jonet Warmenhoven aan een nieuw leven. Zij zal ook daar, op beperkte schaal, weer haar beroep gaan uitoefenen. Maar eveneens met minstens twee uur pianospelen per dag, het oogsten van druiven en olij- den. Nu eens met gerichte oefe ningen, specifieke technieken of kan verwezenlijken. Zij hebben door blokkades op te heffen, dan weer door energieverslin dende vastgeroeste patronen te leren doorbreken.” Ze weet dat er vaak veel meer zit achter een klacht die maar niet over wil. „Boosheid, verdriet en vooral ook angst. Bij uitstek angst maakt dat iemand zijn lijf de ver keerde kant opstuurt. Door hier op een bepaalde manier aan dacht aan te besteden, zakt een groot gedeelte van de scherpe pijn veelal weg. Het lichaam is eerlijk en kent zijn eigen ge zondheid goed. De fysiothera peut kan als neutrale en onpar tijdige, een patiënt steeds weer laten ervaren hoeveel kracht en functie er nog is, maar waar hij of zij geen contact meer mee heeft” Aandacht voor elk mens afzonderlijk speelde ook heel sterk in de zwemrevalidatie in het Waddinxveense zwembad. Vanaf I979 gebeurde dat elke woensdagavond, uitgezonderd samen veel kwaliteiten in huis. Ook de manuele therapie zal gemoet gaan", besluit Jonet. moet heel snel in de markt staan anders mislukt het om dat andere bedrijven pogen je voor te zijn. Want vergeet niet, met Bookmaster zijn wij de eersten”, aldus Speet jens. Het pro bleem van de eerste zijn is dat alles moet worden uitgevonden en dat alles zo goed moet werken dat de markt van de kwaliteit van het product wordt overtuigd. Voordat het programma wordt geschreven is grondig onderzoek gepleegd om de branche te leren kennen. „Ja, namaken is gemakkelijker. Je moet snel en goed werken”, zegt de directeur. Om niet al les alleen uit te moeten dok teren, werkte Convenient bij de ontwikkeling van Book master samen met zes scho len. Het boekenvolgprogram- ma is nu een jaar op de markt en biedt scholen de mogelijk heid om de boekeninkoop, - verhuur en -distributie ge makkelijker, economischer en waterdichter te organiseren. „Met schoolboeken is het probleem met welke onder wijsmethode gaat een school werken en hoeveel boeken er van die methode worden in gekocht. De uitgeverijen wil- «klein 16 rofczafrm Hj 9 Al ZOfTHtMH» - IM KWMa - C— 44 «XJDA - C-trwc Mt *J - I 14- «WWÏtnn A/D USSH - 1» - torratDAM- --O..-». JIJ - OmmW: 41 - Tillnifr FiWiH IM - Uml.i.ir «4 H006VW1 - 41. - SnjOMSM - C-T—f. II -'I FW-. V WMaXKM 0^-VmtM 14 KLAASW AAI - «il .4» H - WWAAMSDO» - V-rrtrwt S1 MJMUUtlSS - T l»li AUDIO, TV. SPECIALIST» meer met de gebruiker een programma ontwikkelt. Een programma schrijven is niet moeilijk zo verzekert de di recteur. Het is de research die het zo moeilijk maakt. „Je hebt een idee, dan ga je de markt verkennen en vervol gens de branche. Een product wat met dat programma te maken heeft. „Boeken zijn echter ook duur”, vervolgt Van Vliet zijn verhaal, „dus scholen willen niet te veel in kopen. Dat was dikwijls koffie dik kijken maar met Book master kan de schoolcarrière van een leerling goed worden gevolgd zodat een druk op de knop laat zien hoeveel kinde ren welk boek nodig hebben. Dat scheelt veel geld.” WADDINXVEEN - „Een nieuw product is een gok, de beste ideeën sterven een stil le dood”, begint Convenient- directeur J. Speetjens zijn ver haal. Zijn onderneming eindigde vorig jaar bij de eer ste drie in de race voor de ondernemersprijs 1999 die jaarlijks wordt georganiseerd door MKB Nederland (Mid den en Kleinbedrijf). Het Waddinxveense automatise ringsbedrijf verdiende de no minatie voor de originele aan pak van het ontwikkelen en in de markt zetten van specialis tische softwareprogramma's. Momenteel levert Convenient de programma’s Intramed, Windesign en de nieuwste telg Bookmaster. Intramed was het eerste pak ket en bleek een doorslaand succes. Het programma is be doelt voor fysio-, manueel- en oefentherapeuten en andere Paramedici en is in gebruik bij 90 procent van de doelgroep. Het tweede programma is be doeld voor de keukenbranche en is misschien wel het een voudigste idee:Windesign biedt keukenhandelaren de mogelijkheid de droomkeuken van de klant op het compu- terbeeldscherm te projecte ren. Convenient beheerst der tig procent van deze markt, maar ook met onze aanpak. Ons doel is klanten blij te ma ken en hen tevreden houden zodat ze onze producten blij ven kopen. En daar doen we veel voor. We hebben een uit gebreide helpdesk die klanten kunnen bellen en bieden cur sussen op maat aan op ons kantoor. Als een gebruiker continu struikelt op één be paald onderdeel van het pro gramma dan scholen we hem op dat punt bij. Bovendien houden we precies bij welke vragen worden gesteld. Als over een bepaald hoofdstuk veel vragen komen, dan zullen wij ergens niet duidelijk zijn geweest, dat wordt dan ook aangepast. Zo staan we heel dicht bij de klant”, aldus Speetjens. Ing. Van Vliet is verantwoordelijk voor de jongste telg van Convenient Automatise ring: Bookmaster. leeftijdscategorieën, met een ren die hun ontspanning belem- houding met collega’s en huis- grote verscheidenheid aan meren. Dat is iets van deze tijd, artsen in Waddinxveen heeft ge- klachten schuifelen voorbij”, Bovendien leven we in een be- had. Niet het loslaten van ’de zegt zij. In de afgelopen kwart- wegingsarmoedige maatschap- praktijk’, maar het loslaten van eeuw is er veel veranderd in de pij. Mensen liggen nogal eens in ’al die mensen’ maakt het ver- fysiotherapie en Jonet heeft haar strijd met zichzelf, met hun om- trek van Jonet Warmenhoven ogen daarvoor nooit gesloten, geving. Het geeft een geweldig zwaarder dan verwacht. Een „Door de studie manuele thera pie, aanvullende cursussen, on der meer integrale therapie om patiënten wat ’breder’ tegen het goede behandelprogramma vin- licht te kunnen houden, heb ik steeds weer getracht de patiënt te begrijpen, om zo het klach- pie en piano gestudeerd. Vanaf tenpatroon te kunnen doorbre- bezig zijn”, schetst Jonet die door Jacqueline worden voort- 1979 werkte zij in Waddinxveen ken. In al die jaren heb ik erva- uren. „Bij een ieder komen niet gezet.”De keuze voor de Pro- gedurende de schooltijd van ren hoe belangrijk openheid is”, de klachten, maar de gezondma- vence stoelt op een grote liefde haar dochter en zoon in diverse zegt zij. „Naast de hoofdmoot kende dingen boven en vooral voor die opmerkelijke streek buitenland. Ook de ge-meenten praktijken. In 1984 startte zij aan indicaties: orthopedische, pret in het centrum van de aan- met fraaie architectuur, veel Waddinxveen en Gouda heb- dacht komen. De zwemrevalida- kunst en een boeiend landschap. ben werk van haar in bezit. Mathot doceert tekenen, schil- ten over hun eigen gezondheid. Doordat ik de Franse taal vloei- deren en kunstgeschiedenis. Ze hebben vaak geen idee over end spreek is het mogelijk ook Ook gaf zij schildercursussen in aanzienlijke hetgéen ze nog kunnen. Ik hoop daar mijn beroep uit te oefenen vurig dat deze activiteit door zal gaan.” Terugkijkend is Jonet blij 1 i i tenpatroon te kunnen doorbre- erva- ren hoe belangrijk openheid is”, zegt zij. „Naast de hoofdmoot aan indicaties: orthopedische, haar eigen praktijk. Die gaf haar reumatische klachten, de func- een stuk vrijheid en de moge- tieopbouw na operaties, Ion- tie geeft mensen nieuwe inzich- lijkheid haar eigen stempel te gaandoeningen, enzovoorts, is er heden ten dage in een particu liere praktijk een groep mensen, die ongewild in vurig dat deze activiteit door zal en zo onder de mensen te ko- hun klachten blijven ronddraai- gaan.” Terugkijkend is Jonet blij men", zegt Jonet. „Minder regel- gen van de bevolking staat; alle en. Er zijn kennelijk zoveel facto- dat ze altijd een goede verstand- geving. Minder taken en plich ten die hun ontspanning belem- houding met collega’s en huis- ten. Meer aan mijn mensdeel meren. Dat is iets van deze tijd, artsen in Waddinxveen heeft ge- toekomen.” Samen met haar Bovendien leven we in een be- had. Niet het loslaten van ’de partner, Jan Speentjens, die met kunstenares Carina Mathot wegingsarmoedige maatschap- praktijk’, maar het loslaten van haar in dezelfde richting kijkt, volgt Gerda Jonker op als do- pij. Mensen liggen nogal eens in ’al die mensen’ maakt het ver- De kinderen uit beider huwelij- cente op bij Kreater in Wad- om- trek van Jonet Warmenhoven ken zijn volwassen. De familie, ook haar bejaarde vader, vindt het besluit na al die jaren van al leen maar werken volledig te recht. Nu is het een hectische tijd en het past allemaal bijna niet meer in haar hoofd. „Maar ik weet zeker dat Jan en ik in Frankrijk een geweldige tijd te- Zij gaat naar Postdam, de histo rische hoofdstad van het Duit se land Brandenburg. Kreater biedt Gerda Jonker een af- scheidstentoonstelling aan, die op maandag I I december om vijf uur in het Kreatergebouw in de Kerkstraat zal worden ge opend. Daar zal haar opvolg ster, Carina Mathot uit Gouda, worden voorgesteld. Op de ex positie, die de rest van de maand december duurt, is te vens werk van cursisten van de basis- en vervolgcursus van Gerda Jonker te zien. Voor Gerda zelf ligt er zo goed als zeker ook weer een nieuwe loopbaan te wachten. In Pots dam is veel aandacht voor beel dende kunstmuziek en theater. Zij heeft al een bezoek aan de diver-se instellingen voor kunstzinnige vorming gebracht en is uitgenodigd voor vervolg gesprekken. Potsdam heef se dert 1700, toen Frederik de Grote kunstenaars en techni sche handwerkslieden naar Potsdam uitnodigde, speciale banden met en interesse voor Nederland. Gerda Jonker denkt ook al aan culturele uitwisselin gen. Haar opvolgster bij Kreater, Carina Mathot, heeft een eigen atelier/galerie in de Peperstraat 19 in Gouda. Zij volgde haar schilder/tekenopleiding aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag en specialiseerde zich in de monumentale schilderkunst. Haar transparante schilderstijl resulteerde in tal van opdrach ten in de monumentale glas kunst. Carina Mathot expo seert regelmatig in binnen- en Jonet Warmenhoven met haar hond Emma die uiteraard de vakantieperiodes. „Een heer- ook meegaat naar Frankrijk. (Foto.Ton Bennemeer.) lijke manier van therapeutisch il KEUKENS. TEGELS SANITAIR Staringlaan 8, 2741 GC Waddinxveen. 0182 - 621222.

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 19