Kerstconcert ‘De Gouwestem b Dolle pret in bieb bij levende Middagje schieten blijkt voltreffer poppenkast KerstKorting Autoschade... GLOBAL KZS Kersenhouten Ongelijke behandeling Oranjeverenigingen bij subsidieverstrekking Rotary geeft bijdrage piano AF-centrum Heeren Kerst- NGS&MATBASSB1 BOX: RECHTSTREEKS VAN FABRIEK r r programma Kaarsjesavond GOUDA - Op dinsdag 19 december is de 45e editie van Kaarsjesavond. Naar verwachting wordt de avond ook dit jaar druk be zocht en daarom zetten de spoorwegen extra treinen in.Voor wie niet aanwezig kan zijn, is de avond voor het eerst ook wereldwijd li ve via internet te volgen. Tijdens Gouda bij Kaars licht is er van 19.00 tot 19.30 uur een gezamenlijk muzikaal optreden bij de kerstboom voor het Stad huis door beiaardier Bou- dewijn Zwart op de mobie le beiaard,The Griffin Singers en de Stedelijke Harmonie Caecilia. Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten Kerstprodueten Wereldwinkel generaal- kampioen De Sperwer WADDINXVEEN - D. Heeren was het afgelopen seizoen op nieuw de sterkste onder de 40 leden tellende Waddinxveense postduivenvereniging De Sper wer. Vorig jaar wist hij deze titel ook binnen te halen. Ditmaal was het onderlinge verschil met de uiteindelijke nummers twee en drie, R.A. van dér Ma de en C.A. Bode, minimaal. Ook het aangewezen kam pioenschap ging naar D. Hee ren. Het afgelopen vliegseizoen was er één om snel te verge ten: veel uitgestelde lossingen en slecht verlopen concoursen. De weersomstandigheden wa ren zeer wisselvallig en bijna ie der weekend hadden de duiven wel met regenbuien te maken. Toch lieten de Waddinxveense postduivenliefhebbers de moed niet zakken en korfden geza menlijk een respectabel aantal duiven in nl. 13.000. Ook in groter verband werd door een Sperwer-lid succes behaald. H. Metselaar ging met de overwin ning aan de haal op overnachtf- ondvlucht vanuit het Zuid- Franse Montauban en liet de gehele Zuid-Hollandse fondeli- te achter zich. Geen 9 SCHADECENTER Schodecenter van Leeuwen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN E GG W ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 PROFILE REPAIR BEDDEN MATRASSEN PAGINA 23 WOENSDAG 13 DECEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I .bij Vermaas Woonselektie Creafort VERMAAS WOONSELEKTIE GO H/I7MINK iM Wï? INI NB, Knap vervelend en het komt altijd ongelegen. Geen auto tot uw beschikking en u had zich uw avond anders voorgesteld dan u te buigen over de administratieve afhandeling met de verzekeringsmaatschappij. als muziek in de oren. „Die felle peng, da’s goed. Een we reld van verschil met de bijna doffe knal die ik de laatste tijd hoorde.” In de kleine maar gezellige kantine van de schuttersver eniging kleedt Niels zich om voor zijn training. Twee grote koffers bracht hij mee naar binnen, één voor zijn geweer en één voor de kleding. „Kun je voorstellen hoe het er uit ziet als we wedstrijden houden?”, vraagt vader Ben. Gelukkig is de re latie met buurman Antilope ding ook en natuurlijk de ademhaling (waar zelfs een heel schema voor is opge steld). Talent is nodig maar veel valt te leren. „Bijvoorbeeld de houding. Je kunt met het ge weer vechten tegen de zwaartekracht, je kunt ook leren je arm te ondersteunen met de rest van je lichaam”, aldus Ben. En dit is nog maar één aandachtspunt. „Met veel trainingsarbeid kun je veel bereiken.” Zoon Niels staat zo’n 15 tot 20 uur per week op de baan te schaven aan zijn techniek. Ben: „Zijn doel zijn de Olympische Spelen. Hij is jong maar schiet al enige tijd met de 'grote jongens’ mee in de Nederlandse schietsport. Hij schiet ook voor een Duits team. Bij Niels zie je nog vaak dat hij weet dat hij goed heeft ge schoten, hij houdt de score erg goed zodat men elkaar kan helpen, in wedstrijdgeval- len met het opstellen van ei kaars kantine. Vanaf 6 december treft u bij Vermaas Woonselektie een prachtige collectie kersen houten meubelen Cherry Cottage” van Creafort, Nu tot 1 januari 2001 met 20% korting! zen: IJoh. L. Bol. Oude duiven aangewezen: I. C.A. Bode. Jon ge duiven onaangewezen: I. D. KANAALDIJK 30 2741 PA WADDINXVEEN (PAL NAAST DE COENECOOPBRUG) T 0182 632 441 F 0182 632 112 Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen tel: 0182-621831, fax 0182-621841 email: info@vlcoenecoop.nl internet: www.vlcoenecoop.nl WADDINXVEEN - De ge reformeerde Kerk verzorgt 17 december het kerken programma op RTW. Een week voor kerst wordt het programma ingevuld met thema’s rondom dit feest. Om 9.00 uur is er een kin derverhaal en muziek. Aan sluitend wordt tot 10.50 uur de kerkdienst vanuit de Kruiskerk uitgezonden. Hierna volgt tot 12.00 uur een totaalprogramma met gedichten, meditatie en mu ziek. BOXSPRING OP WIELEN 299,- NASA GEZONDHEIDSMATRAS 795,- NASA NEKROLKUSSEN 89,- BOXSPRING MET MATRAS 458,- 3 ui IA Na de evangelielezing door de Burgemeester van Gouda om 19.30 uur zal de verlichting van de Noorse kerstboom uit Kongsberg voor het Stadhuis worden ontstoken. Hierna vindt sa menzang plaats van publiek, koor en begeleiding bij de kerstboom. Na afloop hier van is er in de St.Janskerk een promenadeconcert. J 8-B41 met grote blijdschap in gebruik. De oude piano vertoont al jaren nogal wat mankementen en het nieuwe instrument zal bij tal van gelegenheden uitstekende dien sten bewijzen. Na een gezellig samenzijn in de foyer verblijdde Pauline Hes van SWW alle vrij willigers bij hun vertrek met een fraaie Parker balpen. tijdens deze avond bij de uit gang een collecte worden ge houden. De gelden van deze collecte wil de initiatief groep, net als vorig jaar, beschikbaar stellen aan de kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente, ten einde noodzakelijk onderhoud aan het in Moerkapelle beeld bepalende en uit 1662 dateren de kerkgebouw te kunnen uit voeren. De aandacht gaat daar bij na drukkelijk uit naar de toren, die in tegenstelling tot bij vele an dere gemeenten, eigendom is van de Hervormde Gemeente. Kampioen oude doffer: NL-98- 1270172 van C.A. Bode. Kam pioen oude duivin: NL-98- 7042955 van Joh. L. Bol. Kampioen jonge duif: NL-00- 2031562 van D. Heeren. met ƒ500,- gulden per jaar. Aan Moerkapelle wordt ƒ3150,- gulden per jaar verstrekt, ter wijl Zevenhuizen op ƒ9500,- gulden per jaar mag rekenen. De ambtenaren kwamen wet houder Zijderhand te hulp ten einde te trachten dit alles te verklaren. Naar inwonertal is ooit de subsidieverlening opge zet. In die opzet kreeg Zeven huizen ƒ6500,- gulden. Later zijn daar de kosten van het oranjeboekje bijgekomen en zo komt Zevenhuizen totaal op ƒ9500,- gulden uit. In Moerka pelle en Oud Verlaat wordt het boekje niet extra bekostigd door de gemeente. De com missieleden deden het met de ze uitleg. Of dat ook voor de Oranjeverenigingen geldt, lijkt onwaarschijnlijk. Een aantal verenigingen zal hierover onge twijfeld met de wethouder van gedachte willen wisselen. Zuidplaspolderweg 9-13 industrieterrein't Ambacht Moordrecht tel.: (0182) 378175 Consumentendagen: do.envr.l0.00 -21.00 uur za. 10.00 - 17.00 uur Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Na het succesvolle concert van vorig jaar, wordt op initiatief van BRS Staalwerken, Bac Hoogwerkers, Jan Zijderhand Expeditie, E. en C. Broer ook dit jaar een kerstconcert ge houden in de Nederlands her vormde Kerk in Moerkapelle. Het concert vindt op 18 de cember plaats, en wordt ver zorgd door het Waddinxveens mannenkoor ‘De Gouwestem’ en staat onder leiding van diri gent Martin Mans. De orgel zal op deze avond be speeld worden door Martin Zonnenberg. De toegang tot het concert is vrij. Wel zal er Schiedam stonden op het pro gramma. Meteen na afloop van hun optreden trokken de ac teurs hoeden, mutsen, pruiken en neuzen af. „Het is heel be langrijk dat de kinderen achter af zien dat we niet ’echt’ zijn, maar gewone mensen. Dat geeft een stukje rust”, weet Corrie de Knikker. Ze kreeg volledig gelijk. Ook de aller kleinste kinderen wilden zelfs de heks best een handje geven en vooral jongens hadden gro te belangstelling voor de beves tiging van haar fopneus! Janneke Hilhorst, ouders en an dere medewerksters van de bi bliotheek waren laaiend en thousiast over het optreden. Dolle pret, een voortdurend overwicht over het jonge volk je en spel dat van de eerste tot de laatste minuut uitblonk door originaliteit en trefzeker heid. Als het aan de bieb ligt mag de levende poppenkast van Toi-Toi volgend jaar terugko men! Z’HUIZEN/MOERKAPELLE - Voor uw kerstinkopen kunt u ook bij de Wereldwinkel te recht. In de decembermaand heeft de Wereldwinkel bijzon dere producten speciaal voor de feestdagen geselecteerd. Bijvoorbeeld de Zuid-Afrikaan- se Rosé. De wijn komt van de coöpera tieve Goue Vallei en is gemaakt van de blauwe druivensoort Grenache. De wijn heeft een heldere zalmroze kleur, droog van smaak (effe droë in het Zuid-Afrikaans), maar is door zijn jeugdigheid fris en tintelend op de tong. De rosé is geschikt als aperitief en is een goede be geleider van voor- en hoofdge rechten met friszure accenten (palmhart - ook in de Wereld winkel-, asperges en carpac cio’s). Ook is de Vonkelwijn er weer: een lichte en fruitige, mousse rende wijn van dezelfde coöpe ratie als de rosé, in een feeste lijke fles. Nieuw is Honeybush, is net als de rooibos als thee te drinken 'N 'A’OOMEimif B.Ï. Schadecenter van Leeuwen regelt het voor u. En u krijgt ook nog een perfect herstelde auto terug. We zitten in Waddinxveen op bedrijventerrein Coenecoop. Maar u kunt ook bellen: 0182-621831. Vierentwintig uur per dag. Voor het geval u ergens staat met schade... WADDINXVEEN - Ruim honderd kinderen en een hand jevol volwassenen hebben zich afgelopen woensdagmid dag kostelijk geamuseerd bij het optreden door de leven de poppenkast van de Wadinxveense toneelvereniging Toi-Toi. „We konden maximaal honderd kinderen ontvangen en de kaartjes waren vorige week allemaal verkocht”, ver telt jeugdbibliothecaris Janneke Hilhorst. Degenen die een kaartje hadden verworven hebben zich ruim een uur geen moment verveeld. De Rotary Club Waddinxveen gaf een belangrijke bijdrage voor de aanschaf van een nieuwe piano voor het Anne Frankcentrum. Het geld voor de piano werd overhandigd door voorzitter Geert Jan Menken aan directeur Jan Kor- ving van SWW gedurende een vrijwilligersmiddag met een optreden van het bejaardenkoor Anne Frank onder leiding van dirigente mevrouw Houweling. (Foto: Sjaak Noteboom.) en is afkomstig uit Zuid-Afrika. Een heerlijke drank met een licht zoete, volle smaak en het aroma van honing. De drank bevat geen cafeïne, kleurstoffen Beek. Oude duiven onaangewe- of conserveringsmiddelen en heeft een laag tanninegehalte. Indiase Papads zijn een soort knapperige pannenkoekjes, ge- Heeren. Jonge duiven aangewe- maakt van linzenmeel. In de Aziatische keuken is de papad een bijgerecht, dat vaak tevens als een soort lepel wordt ge bruikt om een hap rijst of cur ry mee te eten. De Tibetaanse Noedels zijn ge- Joh. L. Bol. maakt van o.m. bloem en ei eren, in de vorm van spaghetti, en vormen een heerlijke basis voor een oosterse maaltijd of ter vervanging van pasta in Ita liaanse gerechten. Voor de liefhebbers van kokke rellen is er de Spicebox, een fraaie geschenkdoos gevuld met elf verschillende oosterse kruiden en specerijen. Ook voor kaarsen, kerstversie ringen en speciale cadeaus kan men in de Wereldwinkel te recht. De Wereldwinkel staat elke zaterdag van 10.00-16.00 uur op het Dorpsplein in Ze venhuizen. Niels ‘aan het werk’ in het clubgebouw van de schiet vereniging. (Foto: B. Pereboom.) POWERSPRING MATRAS VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT 795,. mevrouw Houweling, pianist Toebak van het Anne Frankcom- bo en mevrouw Van ’t Slot van de culturele commissie. Me vrouw Houweling nam de nieu we aanwinst onmiddellijk en De kampioenschappen bij de Sperwer zijn als volgt verdeeld: Vitesse onaangewezen: I .Joh. L. Bol.Vitesse aangewezen: IC.A. Bode. Midfond onaangewezen: I .Joh. L. Bol. Midfond aangewe zen: I. C.A. Bode. Fond onaan gewezen: IR.A. van der Made. Fond aangewezen: I. E. van V 8'kanis Fatitoschase- hetsieilerj ANWB. zen: I. D. Heeren. Generaal to taal onaangewezen: I. D. Hee ren. Generaal totaal aangewezen: I. D. Heeren. Na vlucht onaangewezen: IJoh. L. Bol. Navlucht aangewezen: I. Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - In raadscommissie I stond af gelopen week de nieuwe subsi dieverordening op de agenda. Deze geldt voor subsidiering in het jaar 2002. Het komend jaar zullen alle verenigingen het nog moeten doen met de nu be staande regels. Mevrouw Spekman van de Pv dA benadrukte nog eens dat zij voorstander is van het subsi diëren van twee peuterspeel- groepen bij peuterclub ’Dikkie Dik’ in Oud Verlaat. Mebius van Gemeentebelangen had iets ge heel anders ontdekt in de ter informatie beschikbare stuk ken. Hem was opgevallen dat de oranjeverenigingen dan wel comités, welke actief zijn in de drie kernen, niet allemaal op dezelfde subsidie recht schijnen te hebben. Ook daarbij komt Oud Verlaat er het slechtst af Het spel heette ’De Prijs’. Jan Klaassen (Henk Keuken) en Katrijn (Corrie de Knikker) winnen een prijs en één van beiden mag op bezoek bij Sin terklaas is Spanje. Het pro bleem is dat ze allebei willen! Nog ingewikkelder wordt het als de heks Eucalypsa (Kitty Schrever) zelf naar Sint wil om eindelijk eens een cadeautje te krijgen. Als haar bezemsteel breekt pikt zij het vliegticket in... Gelukkig is er verstandige zwarte Piet die alles weer in goede banen leidt. Wat de vier acteurs, voor en in een levens grote poppenkast, vlakbij en vaak tussen de luidkeels meele vende kindertjes, op de bieb- vloer brachten was toneel pursang. De groep speelt dit stuk voor het tweede jaar en dat betekent dat er volgens tra ditie volgend jaar een nieuw verhaal wordt bedacht. Met 'De Prijs’ waren ze de afgelopen weken in de wijde regio op tournee. Ook Rotterdam en WADDINXVEEN - Het kost wat moeite maar dan heb je ook wat. De Waddinxveense jeugdschuttter Niels Pere boom schoot tot vorige week Niels draagt de hele uitrus- 'al enige tijd niet echt lekker. De kogel miste snelheid en daalde tijdens de gang naar de schijf. Om zijn geweer eens te laten nakijken toog hij met zijn vader naar Stap horst waar hij vaste klant is bij een sportwinkel. De eer ste training na het bezoek schoot Niels 397 uit 400, een topprestatie. „Twee veren zijn vervangen. Met het aantal schoten dat ik per jaar los, doe ik er zo’n anderhalf jaar mee”, zegt Pe reboom. O p zijn niveau is het kleinste verschil fataal voor een goede goed oog en een goede hou- score.Vandaar dat de Wad- dinxvener de instellingen van het vizier, de gewichten en de trekkerspanning helemaal na kijkt. Terecht zo blijkt, want de wapenspecialist uit Stap horst heeft de trekker niet goed ingesteld. Met een spe ciale meter, met een prijs als of hij uit goud is gemaakt, wordt de trekkerdruk geme ten en vervolgens gezet op 55 gram. Een aai blijkt vol doende om het wapen af te laten gaan. „Ik laat mijn wapen altijd na kijken en repareren in Stap horst. Het is mijn vaste adres. De man staat altijd voor me klaar, midden in de nacht nog, als het nodig is. Geen moeite is teveel en er is slechts één voorwaarde: ik rommel niet aan met een ander”, legt Niels de spelregels uit terwijl hij het wapen, met een prijs van 4000 gulden, afstelt, een paar keer .laadt en af laat gaan. De hoge knal klinkt hem ook bij en dan gaat het nog wel eens fout op het menta le vlak bij de laatste scho ten. Hij wil dan erg graag weten of het allemaal zo goed is gegaan.” Zo ook de training van vori ge week dinsdag. Zijn vader bespeurt een mindere hou ding, minder standvastigheid, bij de laatste schoten. En dat blijkt te kloppen: „Ik wist dat ik erg goed stond te schieten. 397 uit 400 is echt heel erg goed. Zeker op een training want het best schiet ik voor het echie.” ting omdat de schietsport een ongezonde houding met zich meebrengt, zeker voor een tiener volop in de groei. „Niels moet tijdens wedstrij den vaak anderhalf uur in de zelfde houding staan, dan is een goede ruggesteun nood zakelijk. De kleding biedt ook grip, er zit bijvoorbeeld rubber op de handschoen”, legt Ben uit die ook instructeur is. Terwijl Niels aan zijn eerste schoten reeks begint, geeft zijn vader uitleg. Een vaste hand is een vereiste, een Nadat binnengekomen gelden van vorig jaar er toe zullen lei den dat de toegangsdeuren tot de toren binnenkort zullen worden vervangen, zal deze collecte besteed worden aan het onderhoud van de klokken en de uurwerken in deze toren. Voor mensen die buiten de col lecte om hun steentje willen bijdragen is er speciaal hier voor een rekening geopend met nummer 375059040 t.n.v. Onderhoud Kerktoren Moer kapelle. Het kerstconcert vangt om 20.00 aan. WADDINXVEEN - In de recre atiezaal van het ouderencen trum Anne Frank prijkt sedert vorige week donderdag een schitterende nieuwe piano, waaraan de plaatselijke Rotary Club een bijdrage van driedui zend gulden heeft geleverd. Directeur Jan Korvingvan Stich ting Waddinxveens Welzijns werk (SWW) nodigde vorige week donderdagmiddag de vrij willigers uit, die zich in het Anne Frankcentrum en elders voor SWW nuttig maken. Speciaal voor hen was er op deze zeven de december een bijeenkomst in het teken van de internatio nale vrijwilligersdag. „Al het werk dat binnen SWW wordt verzet, niet alleen voor oude ren, maar ook voor kinderen, jeugd en volwassenen, is alleen mogelijk door de inzet van al deze vrijwilligers”, zo zei Kor- ving. Het bejaardenkoor Anne Frank luisterde de bijeenkomst op met enkele liederen. Namens de Rotary Club Waddinxveen, die net als het koor dertig jaar bestaat, overhandigde voorzit ter Geert Jaap Menken daarna het bedrag dat het mogelijk maakte een nieuwe piano aan te schaffen. Die werd in feestver- pakking binnengereden en in ontvangst genomen door de di rigente van het bejaardenkoor, a

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 23