Zorgen WSE blijven na winst van Floreant Kinder-Tafeltennisfeest bij ttv Kwiek Volendam in WSE-toernooi Albatros maatje te groot voor Korbis Heerlijk avondje voor gouwestaete f Flyers weekend positief voor standaardteams Waddinxveen verslaat Kerst- Rutgrink maakt seizoen Kouwenberg zwemkampioen toch af Ijsclub verhoogt contributie klaverjassen koploper IJslantaarn GroenRiik De Bosrand Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. Het R, i j k e Tuinleven M Geen ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ZONDAG 17 DEC OPEN van 12.00 - 17.00 uur PAGINA 29 WOENSDAG 13 DECEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Op een zwaar veld besliste Floreant in de tweede helft de wedstrijd tegen WSE. (Foto:A.F.Fioole.) 1 de gevarenzone. De Waddinx- veners hebben alleen Warmun- da en Ghoeneweg onder zich. inzetten voor Vincent Groe nendijk en Fred Houtman. Aan vallend kon WSE geen echte vuist maken. Floreant, dat zon dag tegen Foreholte speelt, miste Tim Stekkinger (weekend weg). Ward van Klaveren, die in de Antillen verblijft, is na de winterstop weer beschikbaar. De uitslagen: Meisjes groep 6/7: I.Rianne Schoneveld, ZStephanie van Eijk, 3.Marianne Poot, Anne Versloot Meisjes groep 8: I.Simone Klapwijk, 2.Anja Dreschler, 3.Sarah Eitjes, Rianke v/d Ka den jongens groep 6: IRenze Roskam, 2.Lennart Barentsen, 3.Benoit Gütz,Wessel Spoor Jongens groep 7: I.Ruben broer, 2.Daan Broer, 3.Sven v/d Starre, Rob Heijkoop Jongens groep 8: I. Ronald de Bruin, 2.Pim Mulder, 3.Jan Pie ter de Rooij, Rohan Rijsemus MOERKAPELLE - De uit Moer- kapelle afkomstige zwemster Maartje Kouwenberg behaalde bij de Nederlandse kampioen schappen zwemmen korte baan in Nieuwegein twee titels. De voor DWK uitkomende zwem ster won de 400 meter vrije slag in een tijd van 4.13.45 voor langebaan-zwemster Etty van der Weijden in 4.17.06. Op de 200 meter vrije slag zegevierde Maartje Kouwenberg in een tijd van 1.59.64. Op de 400 meter wisselslag werd zij tweede in 4.55.34. De favoriet Kirsten Vlieghuis ontbrak. werd gestuurd. Inmiddels had den Paul de Lange en Justin Sterk bij WSE de plaatsen inge nomen van Martijn van der Wal en Sander van Dijk, maar veel maakte dat niet meer uit. Zelfs kon trainer Janssens in de slot fase de jongelingen Kees van Soest en Frans Westgeest nog veldseizoen, waren vrijwel zon der uitzondering uitgelopen op ruime nederlagen met meer dan tien doelpunten verschil. Ook nu was het krachtsverschil vanaf het begin van de wedstrijd duidelijk waarneembaar. Alba tros speelde een tempo hoger dan Korbis en de nauwkeurig heid leed daar nauwelijks onder. Korbis bleef tot 4-5 redelijk in het spoor van de Zwijndrecht- se tegenstander, maar moest daarna toestaan dat Albatros vijf maal achter elkaar de korf wist te vinden: 4-I0. Door de snelheid van spelen in de aanval slaagde Albatros er veelvuldig in om zich in de paalzone vrij te spelen en te scoren. Ook in de fensief opzicht was sprake van straffe verdediging, die veel door Korbis de achterstand kon consolideren: 8-I5. Daarna begon Albatros wat slordiger té spelen en ook het afstands schot was een minder groot wapen dan in de eerste helft. Korbis slaagde erin om in het laatste kwart van de wedstrijd dichterbij te komen. Via doel punten van Marino van Zwet en Jaco Wineke (tweemaal) kroop Korbis toch dichterbij tot II- 15. Albatros stelde in de slotmi nuten echter weer orde op za ken: II-I7. De eerstvolgende competitiewedstrijd zal Korbis I het niet gemakkelijk krijgen; in de laatste competitiewedstrijd van dit kalenderjaar zal Korbis in een uitwedstrijd in het strijd perk treden tegen Dijkvogels (uit Maasdijk). W’VEEN/MOERKAPELLE - Voorzitter Cor Rutgrink, die tijdens de jaarvergadering van de voetbalvereniging Moerka pelle aftrad, zal nog tot eind mei dit seizoen zijn funktie ver vullen. Daarna zet hij er een punt ach ter. Sinterklaas die met drie Zwarte Pieten de vergadering bezocht prees de verdienste van Rutgrink voor de Moerka- pelse club. Nieuw in het be stuur gekozen zijn Rob van Blijswijk, Patrick Zwarteveld en Fred Hertog. Waddinxveense dames zich op permachtig en trokken ze de wedstrijd volledig naar zich toe, ondanks de press van DAS. Het werd uiteindelijk 70-55, met Anita van Unen als tops coorder met 21 punten. Heren I speelde zaterdagavond een uitwedstrijd tegen Woody Blues in Woubrugge. Het was een zogenaamde vier punten wedstrijd. Woody Blues staat nog op 0 winstpunten en Flyers heeft er pas twee. De wedstrijd kende veel balverlies en weinig scores. Naar het einde van de eerste helft konden de Flyers- heren iets verder weglopen en de helft werd positief met 25- 36 afgesloten. De tweede helft verliep nog rommeliger. Scheidsrechters namen onduidelijke beslissin gen en beide teams scoorden niet veel. Het middengedeelte was duidelijk voor Woody Blues en zo kwamen de Wou- bruggenaren terug in de wed strijd (49-49). Hoewel het mo mentum niet aan Flyers-kant lag, wisten ze toch in een zin derende laatste minuut de wedstrijd de winstpunten naar zich toe te trekken. Einduitslag 54-59. Topscoorder: Hans Pe ters met I8 punten. Boskoopse kant bleef gehand haafd. Na een kwartier nam Floreant de leiding uit een kopbal van aanvoerder Martijn Jansen waarop doelman Rene Boek horst het antwoord schuldig bleef. Discussie of de bal de doellijn was gepasseerd was onbegonnen werk omdat arbi ter Hagen er dichtbij stond: 0- I. Nadat Ralph Erkelens was vervangen door Denny Hout man kwam Floreant op 0-2. Fred Houtman bediende op maat Mischa van Dam, die fraai uithaalde. Dit doelpunt betekende de be slissing temeer omdat aanvoer der Marcel van Dijk van WSE op het gladde veld tegen zijn tweede gele kaart aan liep en zonder pardon door scheids rechter Hagen uit het veld ZEVENHUIZEN - De Zeven- huizensche Ijsclub houdt op vrijdag I5 december de jaarlijk se ledenvergadering in cafe De Roerdomp aan de Rotte. Er is een voorstel om de contributie met fl. 2.50 te verhogen tot fl. 12.50. Dit als gevolg van de ge stegen kosten en afdrachten aan de KNSB. Bij de bestuurs verkiezing zijn aftredend en herkiesbaar Jan van de Broek, Frans van Ringelestein, Ed Plai- zier en Bas van Vliet. In een geweldige ambiance bij ttv Kwiek waren er soms rekoefeningen nodig om de bal over het net te krijgen. WADDINXVEEN - Biljartver eniging ’Sportvrienden’ organi seert op maandagavond 18 de cember de vierde in de reeks van acht klaverjasavonden van het seizoen 2000/2001 .Voor de winnaars is er weer een leuke prijzentafel die deze keer ge heel in het teken van het nade rende kerstfeest zal staan. Aan het eind van de avond vindt er tevens een loterij plaats waaraan ook prijzen ver bonden zijn. De avond begint om 20.00 uur en vindt plaats in Café ‘Sport’ aan de Kerkstraat 11 te Waddinxveen. De kosten bedragen fl. 5,-- per deelnemer. Door Bert Hertog WADDINXVEEN - Floreant was erg blij met de 0-2 over winning op WSE. „Ik heb vroeger nooit van WSE kunnen winnen”, sprak Nico Kortenoeven, de oud-doelman van de Boskoopse voetbalvereniging. Door de verdiende overwinning blijft Floreant in het spoor van koploper Voorschoten, dat met 3-0 van Soccer Boys won. Op een kampioenschap wordt in Boskoop niet gerekend, wel op een periodekampioenschap. WADDINXVEEN - Zowel Da mes I als Heren I wisten de wedstrijden in winst om te zet ten. Dames I was thuis te sterk voor DAS en Heren I wist de uitwedstrijd in Woubrugge te gen Woody Blues ook te win nen. Verder was er winst voor Heren 2 en Jongens Mini's I. De dames kwamen tegen DAS uit Delft wat moeizaam uit de startblokken. In de eerste vijf minuten liep DAS uit naar 4-9. Daarna kwam Flyers sterk te rug met een tussensprint van I6 tegen 3 punten. Na tien mi nuten stonden de dames met 12-22 voor. De voorsprong werd in de eerste helft behou den, alhoewel de dames van DAS zienderogen dichterbij kwamen. De verkregen vrije worpen aan Flyerskant werden onvoldoende benut, waardoor de ruststand op 32-30 kwam. In de tweede helft zag Flyers mogelijkheden deze voor sprong verder uit te bouwen. Tot de negentiende minuut bleef de marge binnen de tien punten. Hierna toonden de klassen 4A tot en met 4D spelen een halve reeks om een plaats in de vierde klasse. De nummers 2, 3 en 4 van ge noemde reeks degraderen rechtstreeks naar de vijfde klasse. De nummers I I van de klassen 4F tot en met 4H spelen een halve reeks om een plaats in de vierde klasse. De nummers 2 en 3 degraderen naar de vijfde klasse. WSE-Floreant werd gespeeld op een zwaar veld dat naar ma te de wedstrijd vorderde door de regen steeds gladder werd. Droog werd het eerst nadat de wedstrijd was gespeeld. In de eerste helft was Floreant meer in de aanval, maar kreeg WSE de beste kans om de score open te breken. Nadat doelman nooi dat de voetbalvereniging Gouda de laatste twee jaar sa men met Amstel organiseerde in sporthal De Dreef, gaat niet door. Volgens voorzitter Jan Kuyte- rink was er dubbel geboekt bij de aanname van de zaalvoetbal- toernooien. Het toernooi van Gouda gaat daardoor niet door. Amstel wil het zaalvoetbaltoer- nooi volgend jaar in een Goud se sporthal houden. WADDINXVEEN - In een be hoorlijk goed gevulde sporthal ’de Dreef’ is Korbis er afgelo pen zaterdag niet in geslaagd om koploper Albatros (uit Zwijndrecht) punten afhandig te maken. Korbis trok na twee maal een half uur spelen duide lijk aan het kortste eind: II-I7. Door deze nederlaag blijft Kor bis in de onderste regionen van de tweede klasse bivakkeren. De punten zullen gepakt moe ten worden tegen de zwakkere teams uit de poule. Bij het bekend worden van de indeling van de zaalcompetitie werd er al vanuit gegaan dat in de poule van Korbis Albatros dé titelfavoriet zou zijn. Eerdere confrontaties met deze tegen stander, vorig zaalseizoen en dit WADDINXVEEN - De voetballers van Waddinx veen zorgden voor een ver rassing door koploper Kra- lingen in Rotterdam met 2- I te verslaan. Dit gebeur de op een moeilijk te be spelen veld. Het volharden van Waddinxveen werd be loond. Nadat Kralingen de leiding had genomen scoor de Dion de Jong tien minu ten voor tijd de gelijkmaker. Daarna liet Raymond Beij met een fraaie lob de win nende goal aantekenen. Moerkapelle verloor in Rot terdam met 4-3 van RFC 2000. Hoewel Moerkapelle in de eerste helft beter was dan de thuisclub slaagden de blauwwitten er niet in afstand te nemen. Na een half uur nam RFC na een uitbraak de leiding. Na de rust kwamen de Rotter dammers zelfs met 3-0 voor waarna een speler met een rode kaart uit het veld werd gestuurd. Moer kapelle kwam terug in de wedstrijd en haalde op tot 3- 3 door drie doelpunten van Rob van Leeuwen. Na een terugspeelbal van Mar co van der Loos wilde doel man John Roest de situatie voetballend oplossen, maar raakte de bal kwijt waarna het 4-3 werd. Ron Kievit maakte veertien maanden na zijn beenbreuk zijn rentree in het tweede elftal dat met 6-2 van Be Fair 3 verloor. Be Fair speelde in Boskoop met 0-0 gelijk tegen Floreant. Be Fair kreeg betere mogelijk heden maar het slaagde er niet in de teruggekeerde Je an Paul van Willigen te pas seren. Hij bedwong schoten van Rene Minnee en Ihmad Saouny. Programma zaterdag: Jodan Boys-Be Fair (wedstrijd van de week), Moerkapelle-FC Perkouw. zondag: Floreant- Foreholte,ASC-WSE, Wad dinxveen is vrij. WADDINXVEEN - Tafelten nisvereniging Kwiek hield af gelopen zaterdag de traditio nele Basisschoolkampioenschap- pen gehouden, sinds twee jaar onder de naam Kinder-Tafel tennisfeest. Een record aantal inschrijvingen (ruim 140) zorgde dit jaar voor een over vol en dagvullend programma. Onder leiding van organisator Jurgen Reichard werd vanaf negen uur ’s-morgens het toernooi in vijf categorieën gespeeld. Een overvolle speel zaal aan de J.W Frisoweg zorgde voor een geweldige sfeer. Kwart-, halve- en finalis ten werden luid aangemoe- digd door schoolgenoten en elk punt werd met gejuich be groet. Het toernooi deed dan ook z’n naam Kinder-Tafelten nisfeest voor de volle hon derd procent eer aan. Van wege het grote aantal deelnemers werd er op tijd gespeeld en besliste de stand van dat moment de een schepje bovenop en liep de ploeg van trainer/coach Jim van Es uit naar 17-2. De laatste pe riode was een formaliteit, waarbij ZPB de eindstand be paalde op 19-4. Voor Gouwe staete scoorden Gillian van den Berg 6x, Natascha Baatje, Petra Meerdink en Ellen van der We ijden ieder 3x, Marion van Hooft, Hanneke Kappen, Mir jam Overdam en Karen Weerd ieder lx. Dames 2 van Gouwestaete blijft het goed doen in de Ie klasse, alhoewel de overwin ning tegen het op de tweede plek staande Het Ravijn uit Nij- verdal, niet zonder slag of stoot tot stand kwam. Na de 3-0 in de eerste periode stagneerde de productie en was de stand 3-I halverwege.Via 4-1 was de stand eind derde periode 4-2. Toen Gouwestaete begin vier de periode op 5-2 kwam, leek de strijd beslist, doch de veer kracht van Het Ravijn was enorm en zo stond het 20 se conden voor tijd 5-5. Het was de avond van Kim Middendorp. Zij had de eerste twee er al in gegooid en zo vlak voor tijd, bezorgde zij Gouwestaete de 6-5 overwinning. De overige schutters voor Gouwestaete waren Wendy de Frankrijker, Karen Weerd en Heike Koglin. Wederom een formidabele Emiel Borst eerst had gered voor Martijn van der Wal kreeg Robert Horsman een uitne mende mogelijkheid na een pass van Thijs van der Voort. Horsman schoot echter in het zijnet. Daarna richtte Raymond van Swieten nog een keer voorlangs. Bij Floreant misten schoten van Fred Houtman en Martijn Jansen de juiste rich ting. Ron Geers kreeg van scheidsrechter Rob Hagen uit Alphen aan den Rijn de gele kaart na een overtreding tegen Martijn Sol. Kort na de hervatting liet Horsman de tweede kans om WSE de leiding te geven liggen. Van der Wal stuurde met een dieptepass Horsman het vrije veld in. Doelman Emiel Borst zorgde door geroutineerd uit lopen er voor dat de nul aan I Deze ijslantaam kunt u geheel naar eigen l smaak maken. Vul de mal met water en doe er bijvoorbeeld een beetje ecoline in q g“ voor de kleur. Plaats de mal in J '1 de vriezer, het resultaat ziet u I hier. Van 14.95 Aanbieding deze week geldig of zolang de voorraad strekt. uitslag. De vele vrijwilligers van de tafeltennisvereniging zorgden voor een vlot ver loop van het evenement, dat mede gesponsord wordt door de NTTB. prestatie van het tweede team van trainer/coach Jim van Es! Overigens heeft Otters/’t Gooi I zich teruggetrokken uit de competitie en vervallen de wedstrijden die tegen deze ploeg zijn gespeeld. Aanstaande zaterdag 16 de cember speelt dames I van Gouwestaete uit tegen PSV I. De wedstrijd begint om 20.00 uur en wordt gespeeld in zwembad ’De Tongelreep’ te Eindhoven. Zondag 17 decem ber speelt dames 2 een beker wedstrijd tegen UZSC in zwembad ’De Krommerijn’ te Utrecht. Heren I en dames I spelen thuis in Gouwebad ’De Sniep’. Heren I speelt om 16.00 uur de bekerwedstrijd tegen ’De Dolfijn’ uit Amsterdam. Daarna speelt dames I de laatste com petitiewedstrijd vóór de win terstop tegen Z&PC Het Ravijn uit Nijverdal. Daarna vindt een herschikking plaats in de kampioenspoule en de degradatiepoule. Aan zeker heid grenzende waarschijnlijk heid bestaat de kampioenspou le uit Gouwestaete, Polar Bears, Het Ravijn, Assuron/Donk, ZWV-Nereus en Brandenburg. De degrada tiepoule bestaat dan uit PSV, ZPB H&L Productions, De Ham, OZ&PC. er bij, is ons doel een pe- riode-kampioen- schap. Ik ben heel tevreden met het resultaat tegen WSE. I Wij hebben vier weken niet gevoetbald, maar deze overwinning, zo kort voor de winter stop, is voor ons een opsteker. Hoewel we een paar keer goed weg kwamen denk ik dat we verdiend hebben gewonnen”. Dat gold zeker voor de aanval lende aspiraties van de Bosko pers in de tweede helft toen WSE er nog maar moeizaam uitkwam. Trainer Paul de Jong van WSE: „Daarvoor hebben we in de eerste helft de kans gehad en ook nadat Floreant met I -0 voorkwam.We hebben echter verzaakt te scoren.Toch vind ik dat wij gelijkwaardig wa ren aan Floreant. In de verdedi ging en in het midden steekt het bij ons goed in elkaar.Voor in hebben we echter grote pro blemen.We moeten roeien met de riemen die we hebben”. WSE blijft door het verlies in WADDINXVEEN - Voetbalver eniging WSE houdt op woens dag 27 en donderdag 28 de cember de jaarlijkse zaalvoetbaltoernooien voor de jeugd in sporthal De Dreef. Op woensdag komen de D/C- teams in actie en op 28 decem ber de C/B-teams. De start is om 10 uur ’s ochtends.Deelna me is zeker van FC Volendam, Sparta, Excelsior, RVC/Rijswijk, UVS, Elinkwijk, Be Fair en WSE. Het Amstel-zaalvoetbaltoer- Trainer Bas Janssens van Flore ant: „Vorig seizoen was het doel een plaats bij de eerste vijf. Dat hebben we gered. Dit De derde plaats van onderen seizoen, met een paar spelers geeft een gevoel van veiligheid. De degradatie-regeling in het district West IV geeft aan dat de nummers 12 in alle vierde klassen degra- g deren alsmede de nummer I I van 4E. De num mers I I van de W’VEEN/BOSKOOP - Gouwe staete speelde afgelopen zater dag thuiswedstrijden in Gou webad ’De Sniep’. Dames I had geen kind aan ZPB H&L Pro ductions en won moeiteloos met 19-4. De overige wedstrij den waren van een ander kali ber die allemaal goed uitpakten voor Gouwestaete. Heren I won met 7-5 van directe oppo nent Vlaardingen. Dames 2 kon pas in de laatste 20 seconden het pleit beslissen tegen Z&PC Het Ravijn 2; 6-5. Heren 2 deed goede zaken door ZWV-Ne reus 3 met 7-6 te verslaan. Al lemaal nipte overwinningen; maar toch. De dames van Gouwestaete lieten er geen gras over groei en. In een razend tempo, met de nodige breaks, werd ZPB uit Barendrecht in de eerste pe riode aan banden gelegd (6-0) en dat ging door tot halverwe ge de tweede periode (9-0). Ook werd leuk samengespeeld; de ene combinatie nog mooier dan de andere.Toen besloot de ploeg wat gas terug te nemen. Dit gaf ZPB, dat bleef poloën en zich niet verlaagde tot het no dige hang- en trekwerk, zoals je zo vaak ziet bij lager geplaatste ploegen, ook scoringskansen. Halverwege stond het 9-1. Na de 9-2, begin derde periode, deed Gouwestaete er weer druk legden op de afstands schoten van Korbis. De rust stand 5-1 I was een goede af spiegeling van de krachtsverhoudingen in de eer ste helft.Voor Korbis waren ge durende de eerste helft pro ductief: Yvonne Boomers (tweemaal), Marino van Zwet, Jaco Wineke en Donja van Ot- terloo. De tweede helft gaf aanvanke lijk hetzelfde beeld te zien.Wel iswaar was de eerste score na de rust voor Korbis doorYvon- ne Boomers, maar daarna ver grootte Albatros de marge weer tot 6-13. Twee door de scheidsrechter toegekende strafworpen werden door re spectievelijk Marino van Zwet en Jaco Wineke benut, waar-

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 29