Vakantietips voor jong en oud Fjvtoiq G rote problemen aanleg Bentwoud ”Met de feestdagen gezellig thuis.” Waddinxveners trots op tehuis in Roemenië F Cursussen Volksuniversiteit Koppel- klaverjassen Koploper verliest bij Schakers Moerkapelle ito Verkeers- Bollen en Feesten Familie- Natuur- Gemeentelijke oorkonde Prettige feestdagen! Rabobank Gouwezoom objecten eisen tol Rottemeren wandeling Lezing ’Gouda in beeld’ Bingo Uitslag Verloting Langlaufen flappen voor Warmenhoven WADDINXVEEN - Tijdens de afscheidsreceptie van fy siotherapeute Jonet War- merhoven-Gille afgelopen vrijdag, in Gouwebad ’De Sniep’, kwam onverwacht burgemeester F. Jonkman van Waddinxveen op be zoek. Hij reikte haar een gemeentelijke oorkonde uit. Warmerhoven-Gille ontving de oorkonde wegens haar grote verdiensten ten be hoeve van het gehandicap ten zwemmen. Zij is circa twintig jaar belangenloos de drijvende kracht geweest achter het gehandicapten zwemmen (op de woens dagavonden) in het Gou webad ‘De Sniep’. Ook is zij actief geweest in het schoolbestuurswerk, het verzorgen van ouderenrei- zen en heeft elf maal een ploeg masseurs georgani seerd voor de Coenecoop- loop. Kinderboerderij voorstelling Kerstzangavond 1 Bel 0182 - 63 03 32 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Alphen a/d Rijn y I ~-i PAGINA 13 WOENSDAG 20 DECEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Waddinxveense jongeren hebben afgelopen zomer hard gewerkt aan het tehuis in Roemenië. Geen ontvangen? den gegeven en kost 50,- - KOM, KIJK EN VERGELIJK De contacten tussen Ocna Si- biului en Waddinxveen zijn vijf jaar geleden tot stand geko men. In 1997 reisde een groep van twintig jongeren met begeleiders af naar Roe menie om in de zomervakan tie de pastorie in het dorp op te knappen. Het jaar daarop kwam het predikantenecht paar uit Ocna Sibiului naar Waddinxveen. De dominee vertelde toen van zijn plannen Onze kantoren zijn op beide kerstdagen en op nieuwjaarsdag gesloten. klaar gemaakt voor bewoning. Beneden werd de keuken ge plaatst en laminaat op de vloer gelegd. En wat zagen de wanden er ineens heel anders uit toen ze betegeld waren. Na hun vertrek is de centrale verwarming nog geplaatst en de benedenverdieping geverfd. Om ook de lokale bevolking te stimuleren mee te helpen en te betrekken bij het pro ject is zoveel mogelijk materi aal in Roemenië aangeschaft. Op de dag van de opening waren de inwoners van Ocna Sibiului dan ook heel trots op hun gebouw. GOUDA - De Volksuniversiteit Gouda start in het nieuwe jaar de volgende cursussen: Op 8 januari 2001 start de cur sus ’Sterrenkunde’ voor begin- De stand bovenaan: IBen van Geffen, 2. Jesse van Elteren, 3. Gerard van Ommeren. Natuurlijk hebben wij alle bljartikelen op voorraad. Voor leuke vakantie-ideeën rond de Rottemeren is er van af 21 december de website www. ree reat i ege b i ed - rottem e- ren.nl. Hierop staat informatie over alles wat er te doen is in dit veelzijdige recreatiegebied. Bijvoorbeeld fietsen langs de Rotte, wandelen door het bos, mountainbiken door de heu vels, skiën en klimmen, alles is op de site terug te vinden. de Stichting Jeugdtheaterschool Zuid-Holland gaat op 23 en 24 december in première in de Goudse Schouwburg aan de Boelekade 67. ’En dat je dan’ is een spontane humoristische collage, waarin grote en kleine gebeurtenissen worden verteld en gespeeld, met veel muziek, dans en ab surde animatie filmpjes. In deze eigenwijze familievoorstelling spelen twee keer twaalf leerlin gen van de Jeugdtheaterschool. ’En dat je dan’ is geschikt voor iedereen vanaf zeven jaar. De dag begon met een bijeen komst in de kerk, die tot op de laatste plaats gevuld was en waar de bisschop een preek hield over de Barmhar tige Samaritaan. In optocht gingen de aanwezigen vervol gens naar het tehuis waar het officieel werd geopend. ALPHEN AAN DEN RIJN - Vereniging voor natuur- en mi- WADDINXVEEN - Drs. R. de Raat, kunsthistorica, houdt op donderdagavond 21 december voor de Waddinxveense Kunst Kring een dia-lezing met de ti tel 'Gouda in beeld’. De lezing vindt plaats in de zaal van de Immanuelkerk te Waddinxveen. Aanvang 19.30 uur. Toegang vrij. WADDINXVEEN - Wijk en speeltuinvereniging 'De Padde stoel’ organiseert op 22 de cember een bingo, zoals elke vierde vrijdag van de maand. Tijd: vanaf 20.00 uur. Entree gratis. Op 23 december is er zoals elke vierde zaterdag van de maand een ruilbeurs voor jong en oud.Tijd: 14.00 uur tot 17.00 uur. Entree: 2,- voor ie dereen. ZEVENHUIZEN - Uitslag verloting vogelvereniging ’Zang en kleur’: Ie prijs: Reischeque, lotnr. 1760; 2e prijs: Waardebon 150,-, lotnr. 1993; 3e prijs: Waarde bon f 100,-, lotnr. 1604; 4e prijs: Bon La Baraque, lotnr.2042; 5e prijs: Waarde bon C1000, lotnr. 1236; 6e prijs: Waardebon AH, lotnr.644; 7e prijs:Vogel kooi, lotnr.5118e prijs: Voetpomp, lotnr.549; 9e prijs: Doppenset, lotnr. 1870; 10e prijs: Kaarsen set, lotnr. 1283. De prijzen zijn na telefonische afspraak af te halen bij Dhr.J.Huurman, Weideplantsoen 7 te Ze venhuizen, tel.0180-633427. GOUDA - ’Partyproductions’, een organisatie bestaande uit 4 jongens in de leeftijd van 21 tot 27, organiseert zaterdag 23 december een groot feest op een cruiseship met maar liefst 3 dekken. Er wordt muziek ge draaid in de stijlen ’club, trance, techno, hardhouse, oldschool en funky’. Dj’s zijn o.a.: L-X, Mouse, Marco V en Mike S. Kaarten kosten aan de deur f 35,- en in de voorverkoop f 25,- (ex fee).Voor meer info www.partyproductions.org of 06-14191924. lieu educatie (IVN) organiseert op 28 december een uitstapje naar Het Gooi. De wandeling van ca. 15 kilo meter start in Baarn en gaat over landgoed Groeneveld en de uitgestrekte Zuider- en Westerheide naar Hilversum. Vertrek per trein vanuit Alphen aan den Rijn rond 9.20 uur (in overleg) en rond 17.00 uur weer terug. Zorg zelf voor een lunchpak ket, treinkaart en consumptie(s). Informatie: I. Bosman, telefoon: 0172- 471844. Of J.Teunissen, tele foon: 0172-437018. WADDINXVEEN - Geïnteres seerden in koppelklaverjassen kunnen volop terecht de ko mende week. Als eerste heeft buurtcentrum DE DOE-HET-ZELF-ZAAK LAMINAAT - PARKET - MASSIEVE VLOEREN OPENINGSTIJDEN: maandag: gesloten dinsdag t/m donderdag: 10.00 tot 17.30 uur vrijdag: 10.00 tot 21.00 uur zaterdag: 10.00 -17.00 uur GOUDA - Snuffelen aan de sneeuwsport langlaufen, dat kan in Gouda. Ervaren langlauf ers kunnen er oefenen, onerva ren mensen kunnen er cursus sen volgen. Langlaufvereniging Gouda heeft een kunststofbaan met vlakke trajecten afgewis seld door meer golvend ter rein. Op diverse heuvels met een maximaal hoogteverschil van 4,5 meter kunnen alle stijg- en daaltechnieken worden geoe fend. De baan is tot en met I8 februari open op zaterdag, zon dag, donderdagmiddag en op woensdagavond. De baan ligt op het terrein van zwembad 'De Tobbe’ in het Groenhoven park in Gouda. Op 6 januari start een cursus van vijf lessen onder begeleiding van gediplo meerde trainers. Langlaufen is voor voor elke leeftijd. WADDINXVEEN - Traditie getrouw organiseert de ac tiviteitencommissie (ACCU) van de Hervormde Ge mengde Zangevereniging Voxjubilans de oliebollen en appelflappen verkoop. De verkoop vindt plaats op zaterdag 30 december van uit ’de Hoeksteen’, Es- doornlaan 2.Verkooptijd van 9.00-12.00 uur. Bestel lingen zijn door te geven via faxnummer 0182-636144, telefoonnummer 0182- 610021 of e-mail adres: voxjubilans@planet.nl. Jonet Warmerhoven-Gille neemt afscheid van Wad dinxveen in verband met een verhuizing naar Zuid- Frankrijk. WADDINXVEEN - Kinder boerderij Dierendal organi seert in de kerstvakantie doe- middagen, die in het teken staan van de winter. Op 27 en 28 december kan iedereen tot I2 jaar zelf vetbollen maken voor vogels.Vanaf 14.00 uur zijn de kinderen die zich heb ben aangemeld welkom. Op 3 en 4 januari kunnen er nest- kastjes en vogelhuisjes worden getimmerd. Ook hiervoor moeten deelnemers zich aan melden.Alle materialen zijn bij de kinderboerderij aanwezig en het meedoen is gratis.VrijwIlige bijdragen zijnaltijd welkom. Opgeven kan voor één of meerdere activiteiten bij kin derboerderij Dierendal, via te lefoonnummer 0182-610777. Ook ouders mogen een handje te helpen.Vrijwilligers van Die rendal en de werkgroep Na tuur- en Milieu Educatie hopen op gezellige dagen in de kin derboerderij. Ook kunnen ouderen en kin deren elke dag komen om de nieuwe bewoners, twee var kentjes en twee kleine schaap jes, te bekijken. Euromarkt 101 Tel. (0172) 23 34 34 Méér dan 40 vloeren uit voorraad leverbaar voor scherpe DOE-HET-ZELF MEENEEMPRIJZEN GOUDA - De nieuwe familie voorstelling ’En dat je dan’ van ‘de Boog’ op 22 december een koppelklaverjasavond. Aanvang: 20.30 uur, de zaal gaat open om 19.30 uur. Entree: 10,- per koppel inclusief het eerste kopje koffie. Adres: C. Huygens- laan. Autoclub ’De Gouwe Rijders’ organiseren samen met Hotel Café Restaurant 'De Unie’ op 30 december van 11.00 uur tot 17.00 uur een koppelklaverjas- toernooi. Er worden minimaal 5 partijen gespeeld. Inschrijf geld per koppel: 40,- inclusief I kop koffie, 2 broodjes, I con sumptie en I kop soep per persoon. Er zijn mooie prijzen te win nen.Tijdens het toernooi wor den loten verkocht waarmee waardebonnen en prijzen te winnen zijn. Opgeven kan tot 28 december bij ’De Unie’, te lefoon 0182-612103 of bij A.A. Boer in Zoetermeer, telefoon: 079-3315205. W’VEEN/MOERKAPELLE - De Gereformeerde Gemeente te Moerkapelle houdt in het kerk gebouw op 22 december een kerstzangavond. Aanvang 19.30 uur. Medewerking wordt ver leend door de Moerkapelse ko ren: De Avondster, Sursum Corda,Asaf, Nethanja en Asare- la. In de derde klasse van de RSB- competitie speelde Moerkapel le 3 verdienstelijk 4-4 tegen het Rotterdamse Ijsselmonde IDe punten kwamen op naam van Kevin Bakker, Gerrit van Mee teren, Meus van der Poel en in valler Christiaan Noorland. Ron Droog, Henk Doornhein, Stefan Rensen en de andere in valler Patrick Stam verloren hun partij. Dit team met veel jeugdspelers heeft vier match- punten uit vier wedstrijden en draait lekker mee in klasse 3C. Z’HUIZEN/MOERKAPELLE - Het was afgelopen week raak bij de onlangs aangebrachte verkeersheuvel op de Moerka pelse Zijde. Deze heuvel is in de avond slecht zichtbaar en de gevolgen zijn dan ook niet uit gebleven. Afgelopen weekend verdween de eerste paal van heuvel. Aan de restanten te zien, had een automobilist de heuvel te laat opgemerkt. Door het verdwijnen van deze gemarkeerde paal was het daarna nog moeilijken deze bar rière in het donker te nemen. Het duurde uiteindelijk nog tot dinsdagavond voor een auto mobilist het obstakel in het ge heel niet opmerkte en finaal over de heuvel schoot. Daarbij werd ook de paal aan de ande re zijde van de heuvel wegge vaagd. Het ongeluk veroorzaakte geen slachtoffers, doch er was grote schade aan het voertuig. Nog de zelfde avond heeft de ge meente de heuvel met hekken afgezet. De gemeente, kennelijk ge schrokken van de gevolgen, heeft de dag erop twee nieuwe palen op de heuvel gemon teerd. Of dat genoeg is dit don kere obstakel zonder ongeluk ken te passeren zal moeten blijken. Ook rond de nieuwe drempels op de Bredeweg neemt de irri tatie per week ernstiger vor men aan. Er zijn berichten dat er al een flink pak brieven van inwoners richting gemeente huis zijn gestuurd in verband dit ongemak. De inhoud van deze post schijnt bepaald niet als tekst op een kerstkaart te passen. Ongetwijfeld zal deze post binnen afzienbare tijd op de agenda van een vergadering met de volksvertegenwoordi gers staan.Tegen die tijd wordt meer bekend over de werkelij ke inhoud. Door Hans Démoed REGIO - De aankoop van grond voor de aanleg van het Bentwoud loopt ernstige vertraging op. Deze aankoop gebeurt op basis van vrijwilligheid, niet door onteigening. Maar de bereidheid tot verkoop is beduidend minder groot dan gehoopt was. winter kan onderhouden. Kos ten: 125,- Op I7 januari 2001 start de cursus ’Zijde-routevan weder zijds belang’. Deze cursus ners en wordt gegeven op drie wordt op drie woensdagavon- maandagavonden en kost 50,- Op I0 januari 2001 start de cursus ’Hoe snoei en onder houd ik mijn tuin’. Op zes woensdagavonden wordt ver teld hoe de cursist de tuin in de MOERKAPELLE - In de 15e ronde van de onderlinge com petitie bij Schaakvereniging Moerkapelle waren er in de top van het klassement interessan te uitslagen te noteren. Koplo per Gerard van Ommeren verl oor met wit in een uitstekende partij van de aanstormende Jes se van Elteren, die de Ben-Oni goed bleek te beheersen. Jesse passeert Gerard naar de twee de plaats van de ranglijst. Eerste wordt Ben van Geffen, die Wouter Vroegindeweij in een Franse partij kansloos liet, toen de zwartspeler onoplet tend kort rokeerde. Hugo van Elteren verloor wel een pion tegen Dick Bac, maar had goed gezien dat hij voldoende com pensatie had en de partij werd remise gegeven. Wim Vroegindeweij won weer eens. Zijn tegenstander, Cees van Vuuren, verzwakte zijn ko- ningsstelling en wit profiteerde daarvan bekwaam. Maarten Vroegindeweij, goed in de KNSB, blijft tobben in de on derlinge. Hij werd, met wit spe lend, door de altijd gevaarlijke Jacques de Lange opzijgezet.Jan Blok verbeterde zijn positie door winst tegen Arie Hoog- duijn. Gerrit van Meeteren maakte goed spelend remise tegen Andre Corpeleijn. De Nederlands Hervormde Gemeente Waddinxveen heeft toen de handen ineengeslagen en is gaan kijken naar moge lijkheden het Roemeense echtpaar daar bij te helpen. De rommelmarktcommissie stelde een bedrag van 12.000 Duitse Marken beschikbaar waarvoor het pand gekocht kon worden. Een groep jonge ren heeft dit pand afgelopen zomer volledig opgeknapt en bewoonbaar gemaakt. Nu is het dan eindelijk zover dat het huis ook voor haar doel kan dienen: het opvangen van kinderen. Armoede is in Roemenië een van de oorzaken dat ouders hun kinderen in de steek la ten.Veel baby’s worden door hun moeders in de kraamkli nieken achtergelaten. Deze zuigelingen komen in de pu blieke weeshuizen terecht. Daar ontbreken de midde len, de medische voorzienin gen en opgeleid personeel zwaar middel niet rechtvaardig de. Dit uitgangspunt is steeds gehandhaafd en dat was ook een belangrijke voorwaarde voor andere betrokkene partij en, zoals de agrarische sector, de standsorganisatie WLTO en de betrokken gemeenten. In de aanvangsfase zijn er door de Dienst Landelijk Gebied een aantal percelen aangekocht, omdat eigenaren van agrarische bedrijven bereid waren hun be drijf te beëindigen, dan wel el ders voort te zetten. Echter in de afgelopen maanden werd er geen enkele grond meer aange kocht, simpelweg omdat de Dienst Landelijk Gebied niet tot overeenstemming kan ko men met de betrokken eigena ren. Hierdoor komt de planning van de aanleg van het bosge bied zwaar onder druk te staan. De doelstelling is dat er uiteindelijk I000 hectare bos gebied wordt aangelegd en en kele maanden geleden gaven de initiatiefnemers het startschot door in de omgeving van Bent huizen het project Benthuizen officieel te laten starten. Het is duidelijk dat de grondeigenaren de aangeboden grondprijs veel te laag vinden om medewerking te verlenen aan de plannen.Veel ondernemers willen wel pra ten, maar alleen als er een be tere prijs voor de dag komt, die ook aansluit bij de waarden die op dit moment worden betaald in de markt. Deze prijzen kun nen echter niet worden betaald door de Dienst Landelijk Ge bied, omdat dit het project uit eindelijk onbetaalbaar zou ma ken. Kortom: er zijn grote problemen voor de Provincie Zuid-Holland en de Dienst Landelijk Gebied en er zullen op korte termijn knopen moe ten worden doorgehakt om deze impasse te doorbreken. Niemand weet goed welke kant het op zou moeten, want aan alle mogelijke oplossingen kle ven grote nadelen. Op basis van de huidige stand van zaken is er geen enkele basis voor een kwalitatief bosgebied. De Dienst Landelijk Gebied bleek slechts in staat om 100 hectare grond te verwerven, waarmee er dus nog een taakstelling ligt van 900 hectare. Een haast on mogelijke opgave op deze ma nier. Vervolg op pagina 5 De geldautomaten zijn alleen vanaf 31 december 14.00 uur tot 1 januari 11.00 uur buiten gebruik. WADDINXVEEN - VERMIST: 08-12: Poes gest. Kleur: licht met donkergrijs, rood en wit. Deze kleuren lopen in elkaar over. Heeft een dikke vacht en is fors van postuur. Heeft een blauw bandje om met een mag neet voor een kattenluik. Roepnaam: Fleur. (Omgeving Onderweg Waddinxveen). GEVONDEN: 07-12: Wit cy perse gec. Kater. (Omgeving Buizerdhoek in Waddinxveen). DOOD GEVONDEN: I4-I2: Teefje ongeveer 8 jaar oud. Middelslag. Kleur: bruin met wit. Heeft een witte kraag, wit te kousen voor en witte sok ken achter. Heeft een licht brui ne buik. (Omgeving Provinciale weg ter hoogte van de Nesse in Waddinxveen). Een dier gevonden of vermist: bel Stichting Amivedi, tel.0182- 630481. De provincie Zuid-Holland en de Dienst Landelijk Gebied (DLG) van het ministerie van landbouw, Natuurbeheer en Visserij (LNV) werken samen aan de realisatie van het bosge bied Bentwoud aan de rand van Hazerswoude, Boskoop en Waddinxveen. Jarenlang is er gedaan over de planvorming voor het Bentwoud met lang durige gerechtelijke procedu res bij de Raad van State. Uit eindelijk zijn de meeste beroepschriften ongegrond verklaard, maar het verzet van uit de agrarische sector in het gebied is nooit geheel verdwe nen. Dit verzet komt met na me voort uit het feit dat de gronden voor het Bentwoud zeer geschikte grond voor ak kerbouw zijn en al tientallen ja- ren voor dit doel worden ge bruikt. Daarnaast zal als gevolg van de aanleg van het Bent woud het open polderland schap in dit deel van het Groe ne Hart gaan verdwijnen en ook dat heeft niet geleid tot eenduidig enthousiaste reac ties. Dat heeft de Provincie Zuid-Holland er niet van weer houden om het Strategisch Groenproject Zoetermeer- Zuidplas door te zetten. De aanleg van het Bentwoud vormt een belangrijk onderdeel van dit grote project. De Zuid- Hollandse gedeputeerde Jan Heijkoop werkte jarenlang aan de voorbereidingen en na zijn aftreden is deze rol overgeno men door de nieuwe gedepu teerde voor Natuur en Groen, Leen van der Sar. Na de afron ding van de juridische procedu res leek de weg vrij voor de aanleg van het gewenste bosge bied in dit deel van de rand stad. Dit optimisme bleek ach ter niet gerechtvaardigd en inmiddels is er een forse ach terstand ontstaan in de plan ning voor wat betreft de aan koop van de benodigde gronden voor het Bentwoud. Bij de start van het project is door de provincie Zuid-Hol land direct als uitgangspunt ge steld dat de verwerving van de benodigde gronden zou plaats vinden op basis van vrijwillig heid. Het middel van onteige ning zou niet worden toegepast bij de realisering van het Bent woud, ook omdat het algemeen belang van dit project zo’n WADDINXVEEN - Een dele gatie Waddinxveners is in no vember naar Roemenië afge reisd om de feestelijke opening een tehuis voor zwerf- en weeskinderen in het dorp Ocna Sibiului bij te wonen.Waddinxveen heeft namelijk een speciale band met dit dorp en weeshuis. Dankzij de inzet van de Stuur groep OCWA (OCna Sibiu- lui/WAddinxveen) kon in april 1999 met behulp van giften een leegstaand pand worden gekocht. Afgelopen zomer reisde een groep Waddinx veense jongeren naar dit dorp om het aangekochte pand op te knappen. een huis te kopen met als om deze kinderen de vereiste doel opvang te kunnen bieden zorg te geven. Dat is de reden aan een aantal wees- en van het hoge aantal handicaps zwerfkinderen. en HlV-besmettingen bij deze tehuiskinderen. De kinderen die de moeilijke omstandigheden overleven, verlaten op achttienjarige leeftijd de instellingen: zonder baan, zonder onderkomen en zonder middelen van bestaan. En dan zijn er nog de velen die vroegtijdig de weeshuizen verlaten en ondanks de barre omstandigheden ’het leven van de straat' verkiezen. Daar worden ze niet zelden het slachtoffer van prostitutie of criminaliteit. Het gaf de Waddinxveense groep jongeren dan ook veel voldoening om in hun vakan tie mee te helpen aan de ver bouwing van het aangekochte pand voor een tehuis voor kansarme kinderen. Op de bovenverdieping werden vijf kamers afgebouwd en volledig J 1 r 1 i *^Bf

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 13