Gemiddelde WOZ- Afscheidsreceptie Neele Haarboetiek gespecialiseerd in pruiken Elke ochtend... waarde woningen 50 procent gestegen Centrum voorWerk en Inkomen van start Rijn en Gouwe Wegaanpassing Burg Boerstraat eindelijk gestart Gemeentehuis Naturistisch zwemmen Inloop- ochtend Verhuizingen in Ziekenhuis I I I I I I I I I I I Kaartavond bij kaarslicht gesloten Dieren kijken Kerstb ingo I I I I I I I I lij w Taxaties Geen r f WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 15,50. 1 w Brugweg 2 - 2741 KX Waddinxveen Telefoon 0182 - 617705 - Telefax 0182 - 610774 WOENSDAG 20 DECEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 23 Door Huib Schouten Naam: Adres: Plaats: 1 V 1 Y 1 Y WADDINXVEEN - Ai sinds I no vember was J. Neele (PCW) we gens gezondheidsredenen afgetre den als wethouder bij de gemeente Waddinxveen. Afgelopen vrijdag, I5 december, had hij zijn officiële af scheid. Samen met zijn vrouw C.J. tal zware beslissingen in het voor uitzicht, zal dat een zware taak worden. G. Anker is benoemd als nieuw raadslid, ook die zetel had Neele opgegeven. Vlak voor zijn afscheidsreceptie speldde burgemeester Jonkman Neele een koninklijke onderscheiding op zijn colbert. (Foto:ArtisticArt/Liesbeth van der Vis.) WADDINXVEEN - ’De Gouwe Rijders’ organi seert 2I december haar traditionele kaartavond. In schrijven vanaf 20.00 uur, het klaverjassen begint om 20.30 uur.Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Ook niet-leden zijn welkom. Na het kaar ten volgt een prijsuitrei king. Inschrijven: Hotel Café Restaurant ’De Unie', Kerkweg-oost 226. Z’HUIZEN - De NPN organi seert iedere zaterdag van 16.30 tot 18.00 uur naturistisch fami- liezwemmen in zwembad ’De Koornmolen’. De laatste twee zaterdagen van 2000 is het zwembad verlicht door kaar sen. Onder het genot van een drankje en een oliebol kunnen de naturistenzwemmers kenni smaken met de leden van de NPN. Voor meer informatie: NPN, telefoonnummer 079- 3613305. Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. GOUDA - Voor mensen met chronische pijn is er op woensdag 3 januari van I0.00 uur tot 12.00 uur weer een inloopochtend in het patiëntenserviceburo op de Jozeflokatie van het Groene Hartziekenhuis in Gouda (ingang Jan van Beaumontstraat). Een nieuw jaar met nieuwe mo gelijkheden. Misschien wilt u dit jaar wel met u pijn le ren omgaan op een positie ve manier. Wij weten uit ervaring dat dit mogelijk is. Pijn hebben is niet leuk, maar het wil niet zeggen dat u geen leuke dingen meer kunt doen. Het is be langrijk om duidelijk te zijn naar de omgeving en eer lijkheid speelt ook een gro te rol. Het inloopspreekuur is voor mensen die met pijn willen leren omgaan. Ook is er de mogelijkheid te praten met lotgenoten. Voor vragen: Andre Bandell 0348-502259. WADDINXVEEN - Haarspecialist Jorien Burger (34) is half november begonnen met een nieuwe Haarplusboetiek. De haarspecialiste verzorgt aanmetingen van pruiken op een unieke manier. „Het is belangrijk dat een klant een pruik krijgt die precies bij hem of haar past. Maar ik vind het nog belangrijken een klant vertrouwen en zelfvertrouwen te geven”, aldus Burger. Al vanaf haar 15e is Jorien Burger bezig met haarwerken. De Waddinxveense be gon haar carrière in Gouda als kapster van dames en heren bij Goos Akse. Daarna ging ze aan de slag bij Christian Akse Haarmode in Boskoop, waar zij ja renlang het gezicht van de zaak was. Ook werkte zij toen één dag in de week bij Akse Haarwerken in Gouda, waar zij de techniek van pruiken en an dere haarwerken leerde kennen. De laatste twee jaar werkte zij fulltime bij Akse Haarwerken. Pruiken en Haarwerken beviel haar goed, ze merkte dat ze daar echt op haar plek zat. „Dit werk gaat je niet in de koude kleren zitten. Bijna alle men sen die voor een pruik komen, hebben een ernstige ziekte en dus een verhaal. Ik vind het belangrijk dat mensen als ze dat willen hun verhaal bij me kwijt kun nen. En dat geeft me voldoening in het werk, ik krijg liefde terug van mijn klan ten”, zegt de kersverse eigenaresse van Haarplusboetiek.Voor de naam van haar boetiek zocht ze naar he Chinese ka rakter voor dankbaarheid, een begrip dat bij haar karakter past.Toen een des- WADDINXVEEN - Het ge meentehuis van Waddinxveen is gesloten op 27, 28, 29 de cember a.s. De balie van de af deling Publiekszaken is alleen geopend op donderdag 28 de cember tussen I0.00 uur en I 1.00 uur voor het aangeven van geboorten of voor verzoe ken tot verlof voor begraven. U kunt in dit uur niet terecht voor het vernieuwen van rij- of reisdocumenten of uittreksels en dergelijke. Vanaf dinsdag 2 januari 2001 is het gemeente huis weer volledig geopend. Diverse commissieleden vroe gen waarnemend wethouder Zijderhand nog eens goed naar de taxaties te kijken. Menig raadslid had daar in toch vreemde uitschieters vastge steld. Goed nieuws is dat de ta rieven voor I januari vastge steld dienen te worden, daarna mogen de tarieven niet meer omhoog. Op aangeven van di verse raadsleden zegde Zijder hand toe, dat ingeval er vanuit Den Haag nog meevallers rich ting de dubbelgemeente wor den gesignaleerd, de tarieven wellicht nog wat naar beneden worden bijgesteld. De tarieven na het nieuwjaar nog verlagen mag namelijk wel van de wetge ver. Deze informatie werd afgelo pen week bekend tijdens de vaststelling in commissiever band van de nieuwe OZB-tarie- ven voor 2001. leder huishou den kent de jaarlijkse aanslag Onroerende Zaak Belasting, waarmee het gemeentebestuur een deel van haar inkomsten binnenhaalt. Daarbij is er ver schil tussen huurders en eige naren. De belasting komt tot stand door een tarief te bere kenen over elke vijfduizend gul den WOZ-waarde van een pand. Deze waarde wordt actu eel gehouden door elke vier jaar een taxatieronde te hou den langs de panden binnen de gemeente. me altijd in de ander te verplaatsen. Als ik met die mensen praat denk ik niet aan geld verdienen, maar dan wil ik die gene gewoon zo goed mogelijk helpen.” De Haarplusboetiek werkt samen met ziekenhuizen waar klanten op advies van de dokter te horen krijgen dat ze in aanmerking komen voor een pruik. Jo rien Burger werkt op afspraak en be handelt ongeveer 3 klanten per dag. Als mensen om wat voor reden dan ook niet in staat zijn langs te komen, komt de haarspecialist thuis langs. Die service hoort bij de persoonlijke begeleiding die zij hoog in het vaandel heeft. „Ik begin nooit meteen met de pruik, maar pro beer de klant te laten wennen aan het idee. Ze moeten toch een bepaalde schaamte overwinnen. Gelukkig is er een zeer groot assortiment en kunnen er tegenwoordig pruiken gemaakt wor den die niet van echt haar zijn te onder scheiden”, legt Jorien Burger uit. Na het aanmeten van de pruik blijft het contact tussen Jorien en de klant be staan. Bijvoorbeeld om de pruik aan te passen of te wassen, maar ook als het eigen haar weer begint te groeien en bijgeknipt moet worden. De enthousiaste Jorien Burger vertelt dat ze best een beetje trots is op het feit dat ze nu haar eigen zaak heeft. „Ik heb jarenlang met veel plezier voor an deren gewerkt, nu krijg ik de kans om het helemaal op mijn eigen, persoonlijke manier in te vullen”.Voor meer infor matie: Jorien Burger (0182-614543 of 06-22367148). Gooijer moeten toezeggen, dat hij binnen vier weken met de aanpassingen zou aanvangen. Bij de rondvraag tijdens de com- kundige haar het teken liet zien, was ze met stomheid geslagen, ze zag er name lijk haar initialen JB in terug. De Haarplusboetiek is er voor iedereen die een pruik nodig heeft. Het grootste deel van haar klantenkring zullen men sen zijn die eeen chemokuur hebben ondergaan, waarbij het haar uitvalt. Ook mensen met alopecia, een haarziekte waarbij nog steeds door onbekende re denen het haar uitvalt hebben vaak be hoefte aan een pruik. Een kleine groep komt naar de haarspecialist vanwege cosmetische redenen, bijvoorbeeld voor een toupet. Het is dus niet zo dat alleen oudere mensen in haar zaak komen. „Veel men sen denken dat, maar er komen hier ook meisjes van I8 jaar. Je ziet dat kan ker op steeds jongere leeftijd voor komt. Ik ben zelf 34 en ben daardoor erg betrokken als mensen van mijn leef tijd of jonger langskomen. Ik probeer Tweede woningen en vrijstaan de huizen lijken het hardst in waarde gestegen. Om uitschie ters naar boven te compense ren voorziet de wet in de mo gelijkheid een ingroei- of aftopvariant toe te passen. Bij de aftopvariant gaat de eige- naar-gebruiker, buiten de jaar lijkse verhogingen, gedurende de komende vier jaar nooit meer betalen dan I30 procent in vergelijking met het jaar 2000. Bij de ingroeivariant wordt in vier jaar tijd geleidelijk naar het volgens de WOZ- waarde te innen bedrag ge werkt. Duidelijk is dat bij ge bruik van een van deze varianten het basistarief om hoog zal gaan ten einde het te kort aan gemiste inkomsten weer op niveau te brengen. Binnen het college van B&W bleek over deze kwestie geen eensgezindheid te hebben be staan. Wethouder Van der Stee, vertegenwoordiger van de par tij die de kapitaalkrachtigen doorgaans niet lichtvaardig in de kou laat staan, had zich bin nen het college nadrukkelijk voorstander van de ingroei-va- riant verklaard. Onbekend is of daarbij ook de overweging heeft meegespeeld dat deze 'duur wonende volksvertegen woordiger’ ook de waarde van zijn eigen ’landgoed’ volgens de huidige gegevens in waarde zo wat verdubbeld ziet worden. De commissie ging hier in ieder geval niet in mee. Eenstemming, inclusief de WD-fractie, werd daar besloten deze varianten niet in de dubbelgemeente toe te gaan passen. Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Op 24 oktober ontfrutselde wethouder de Gooijer de raadsleden 20.000,- om de Burgemeester Boerstraat veili ger te maken voor de overste kende schoolkinderen. In eer dere fase had de Gooijer geweigerd het verkeerslicht te repareren, het geen tot grote beroering in de kern Zevenhui zen leidde.Toen de ChristenU- nie na eerst nog een orde-truc van wethouder Zijderhand, op 24 oktober de wethouder ein delijk over deze zaak kon inter- peleren, kwam de Gooijer op miraculeuze wijze weg met het De wethouder reageerde met, hier voor vermeldde krediet, zonder dat hij aangaf wat hij precies voor dat geld ging doen. Later bleek dat er al een tekening met daar op de nieu we situatie bestond, maar de wethouder had het kennelijk drongen, gaf de Gooijer woordvoerder Freeke hoe het zat. Hij had nog geen enkele aanpassing gezien, en gaf aan dat het wat hem betreft geen juni moest worden voor alles eindelijk eens gerealiseerd is. De wethouder antwoordde daar op, dat hij alleen beloofd had binnen vier weken te be ginnen. "Ik heb nooit over een datum gesproken wanneer het werk gereed zal zijn" aldus de Gooijer. Mevrouw Te Meij van de WD viel Freeke bij. Zij had met name tijdelijke maatrege len gemist, zoals de inzet van verkeersbrigadiers. Neele-Heijstek ontving hij de vele dankwoorden van collega’s, mede werkers, vrienden en familie. W. Dijksterhuis (PCW) zal de ta ken van Neele’s wethouderschap overnemen en met een aan- De grote stijging van de huizen prijzen de laatste jaren, bezorg de menig inwoner een onrusti ge slaap, wanneer hij droomt over het bedrag dat volgens de nieuwe waarde betaald dreigt te moeten gaan worden. Dit nu lijkt erg mee te vallen. Het ge meentebestuur heeft namelijk als uitgangspunt genomen, dat men net als in 2000 ongeveer drie en een half miljoen per jaar met deze belasting wenst binnen te halen. Omdat nu de gemiddelde waarde waarop de tarieven gebaseerd zijn geste gen is, worden de tarieven nu dan ook verlaagd. Door het verschil in waardestijging tus sen bedrijfspanden en wonin gen, zullen de tarieven van wo ningen meer naar beneden gaan dan de tarieven voor be drijfspanden. De voorstellen zoals die er nu liggen gaan er vanuit dat het tarief voor een eigenaar-bewoner daalt van 14,05 naar 9,69 per 5000 gul den WOZ-waarde. Een eige naar die de waarde van zijn wo ning verhoogd ziet met vijftig procent, krijgt hierdoor in 2001 een aanslag die drie procent hoger zal zijn dan het bedrag dat in 2000 moest worden be taald. Omdat de waarde van bedrijfs panden minder gestegen is, gaat voor bedrijven het tarief slechts van 16,85 naar 15,69 per vijfduizend gulden WOZ- waarde. De spanning zit nu al leen nog in het feit, dat maar weinig panden de laatste vier jaar precies de gemiddelde stij ging hebben ondergaan. Zowel naar beneden als naar boven blijken uit de nu bekend zijnde gegevens flinke uitschieters te zitten. BOSKOOP - Kleindier- sportvereniging Boskoop en omstreken is gastheer van ruim 1200 dieren. Ko nijnen, cavia’s, kleine kna- gers, kippen en watervogels laten zich van hun beste kant zien. Ze doen dit op de Provinciale Bondstentoon- stelling in de Boskoopse Veiling aan de Middelburg- seweg Boskoop. Openingstijden: 28 decem ber: 19.00 uur tot 22.00 uur; 29 december: 09.00 uur tot 22.00 uur; 30 de cember: 09.00 uur tot 17.00 uur. Er zijn tal van ac tiviteiten als een knuffel hoek met konijnen en kui kens, een gezellige bar en het Rad van Avontuur met veel prijzen. Ook is er een infostand voor al uw vra gen. Entree: volwassenen fl. 4,-, kinderen fl. 2,-. Huisdie ren zijn niet welkom. Z’HUIZEN/MOERKAPELLE - De door de KAFI, een door de gemeente aangestelde taxateur, vastgestelde waarde van woningen in Zevenhuizen-Moerkapelle is in vier jaar tijd met gemiddeld 50 procent gestegen. Gelet op de berichten in de media, waaruit blijkt dat panden in gelijksoortige gemeenten met soms 70 tot I00 procent zijn gestegen, lijkt deze taxatieronde niet aan de hoge kant. Niet-woningen, dit zijn bedrijfspanden en andere objecten, zijn in de dubbelgemeente in het zelfde tijdvak met maar I I procent gestegen. WADDINXVEEN - Voetbalver eniging Befair houdt op 22 de cember de traditionele kerst- kienavond. Er zijn veel prijzen te winnen. Iedereen is welkom, aanvang is 20.00 uur. Ook ’De Paddestoel’houdt op 22 de cember een Kerstb in go. Er zijn tien rondes, en vele prijzen te winnen. Tevens is er een verlo ting met leuke prijzen en speci aal voor kerst is er een kleine attentie. De zaal gaat open om 19.30 uur, aanvang bingo is om 20.00 uur. Entree is gratis. GOUDA - De internisten (be halve van R.P.L.M.Hoogma) en de reumatoloog van het Groe ne Hart Ziekenhuis verhuizen 2 januari 2001 naar een gedeelte van het ziekenhuis. De polikli nieken Interne Geneeskunde van zowel de Jozef- als de Bleu- landlocatie zijn vanaf die datum gehuisvest op de begane grond van de Bleulandlocatie in het verlengde van de centrale hal op de afdeling AO, voormalige afdeling Psychiatrie. Verder verhuizen mee: het se cretariaat, archief, de oncolo- gieverpleegkundigen en reuma- consulente. De diabetesverpleegkundigen en de diëtisten die ter ondersteu ning van de internisten werken hebben ook een werkkamer op de afdeling AO. De polikliniek van R.L.P.M.Hoogma blijft gehuis vest op de Jozeflocatie. Op 2 ja nuari verhuist ook het avond- spreekuur op maandagavond van internist Hoogma naar de Jozeflocatie. Per 2 januari start een nieuwe internist, dr.T.Koster met zijn werkzaamheden voor het GHZ.Van 2I december tot en met I januari zijn er alleen spoedspreekuren van de inter nisten. Mw.J.M.de Jonge-Bok, reumatoloog start haar spreek uur op de nieuwe locatie op 9 januari 2001. De polikliniek reumatologie is gesloten van 23 december tot en met 8 januari. Voor afspraken met internisten en/of het stellen van vragen kunnen patiënten vanaf 2 janu ari 2001 het volgende telefoon nummer bellen: 0182-517180 (I0.00-I2.00 I4.00-I6.00 uur). Voor afspraken met de reumatoloog kunnen patiënten bellen met het afsprakenbu reau: tel.0182-566444. (Bergambacht, Bodegraven, Bo skoop, Gouda, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Nederlek, Reeuwijk, Schoonho ven, Vlist, Waddinxveen en Ze- venhuizen/Moerkapelle), de uit voeringsinstellingen Gak, Cadans, Guo, Sfb en USZO. Het CWI is gevestigd in het Ar beidsbureau Gouda aan de Büchnerweg 7. Telefoonnum mer: 0182-569300. Het Cen trum is open van maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 16.00 uur. Inschrijvingen kun nen uitsluitend tot I2.00 uur worden verricht. Voor inschrij ving of het aanvragen van een uitkering moet een geldig iden titeitsbewijs en een officieel document met het sofi-num- mer worden meegenomen. "dat daar eerst een opleiding voor nodig is, dus dat verkeers brigadiers helemaal niet op zo’n korte termijn ingezet kun nen worden". Toen ook fractie leiders van andere partijen aan- aan niet nodig gevonden de raad volgende week te beginnen, daar inzage in te geven. De raad Toen de Jong van het CDA ver had die avond kennelijk een volgens fijntjes vaststelde dat weinig kritische bui.Wel had de de belofte inmiddels vijf weken oud was en er al begonnen diende te zijn, gaf wethouder de Gooijer zijn volledige mi nachting de ruimte, en ant- missievergadering eind novem- woordde, "nou in dat geval zijn ber, vroeg ChristenUnie- we vanmiddag begonnen". De raadsleden lieten het daar bij, maar buiten gekomen bleek er in de burgemeester Boerstraat nog geen steen van zijn plek. In middels is heden, meer dan een week na de commissievergade ring, een start gemaakt met de werkzaamheden in de Burge meester Boerstraat. Met de door de wethouder bedachte wegaanpassingen moeten een veiliger situatie ontstaan voor de oversteende schoolkinde ren. GOUDA - Alle inwoners van Midden-Holland kunnen vanaf heden voortaan op één plek te recht voor werk en inkomen. Op I8 december opende het Centrum voor Werk en Inko men (CWI) Midden-Holland zijn deuren voor het publiek. Het doel van deze samenwer king tussen het arbeidsbureau, gemeenten en uvi’s is werkzoe kenden (weer) snel aan het werk te helpen. Het CWI pre senteert veel vacatures uit de regio Midden-Holland maar ook landelijke, en zowel vaste als tijdelijke banen, en zowel fulltime als parttime. Naast de hulp bij het zoeken naar een (nieuwe) baan, kunnen de me dewerkers werkzoekenden ook voorzien van informatie en advies over alles wat met werk en scholing te maken heeft. Zo adviseert het CWI bijvoor beeld over opleidingsmogelijk heden. Wanneer er niet direct een passende baan voorhanden is, kunnen klanten via het CWI een werkloosheidsuitkering of bijstandsuitkering aanvragen. „Een groot voordeel voor werkzoekenden”, meent Judtih de Kok, die het project namens de betrokken instanties coörd ineert. Vertegenwoordigers van de gemeentelijke sociale dien sten en uitvoeringsinstanties zitten namelijk in hetzelfde ge bouw als de arbeidsvoorzie ning. Daardoor kunnen alle be trokkenen met elkaar in contact komen en kan de klant aan alle benodigde informatie komen. Daardoor kan men sneller een (betere) baan vin den. Voor werkgevers wordt het invullen van een vacature doeltreffender. Het CWI is een samenwer kingsverband tussen het Ar beidsbureau, de afdelingen So ciale Zaken van de Midden-Holland gemeenten Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad, op Rijn en Gouwe. Postcode: - -/ - Nü ook op internet: www.gouwemeubel.nl

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 23