Rotary dertig jaar actief in Waddinxveen Mos en Spetter vieren 20-jarig bestaan boomhoge KORTING 40°/ Dames I wint van psv en z&pc het ravijn BOSKOOP/W’VEEN - Dames I van Gouwestaete speelde af gelopen zaterdag uit tegen PSV I in zwembad ’De Tongelreep’ te Eindhoven. En dat kon nog maar net! Immers in het Gou- westaetekamp was niet bekend dat de wedstrijd een uur ver vroegd was. Dus bij aankomst konden de dames gelijk aan de bak. Een tiental supporters zag dan ook nog net de twee laat ste partjes; sommigen zelfs al leen het laatste doelpunt. Da mes I won vrij gemakkelijk met 5-I3. Zondag moest dames I aantreden tegen Het Ravijn uit Nijverdal. In Gouwebad 'De Sn iep’ won dames I in een matte wedstrijd vrij moeizaam met I2-9. Heren I maakte er in de bekerwedstrijd tegen De Dol fijn uit Amsterdam een leuke Leerlingen spelen eigen kerstverhaal z Slechte vangst HSW Gouwestaete Duitse rockband Stoppen met roken Ereplaatsen voor Masters speelt in De Tunnel Uitslagen Sjoelclub Zwemdiploma Grote kerst opruiming We hebben de prijzen afgetuigd. Hoe eerder u komt, hoe meer keus u heeft. GroenRijk De Bosrand Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. Het R, i j k e T u i n l e v e n Geen v k» WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 V 1 IJï' WOENSDAG 20 DECEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 27 Leerlingen van de Koninging Beatrixschool brengen hun eigen kerstverhaal ten tonele. ■v Nu de werkplaats gemoderni seerd is, staat de winkelruimte WADDINXVEEN - Een gezellige club van rond de veer tig mensen, die wekelijks bijeenkomt om de humanitaire aspecten in de werkomgeving te verbeteren. Dat is de Waddinxveense afdeling van de Rotary, een internationa le humanitaire organisatie die wereldwijd miljoenen le den telt. In 1970 werd de Waddinxveense Rotary club op gericht en dit jaar vieren de leden dan ook hun 30-jarig bestaan. gen voor het grote optreden wel merken. „Ze zijn toch echt wat drukker geweest. Zeker de dag voor de gene rale repetitie waren de zenu wen al aanwezig”, ligt de juf frouw toe. „ik maak ook jou na in hout.” Michiel blijft een nacht bij Jo han slapen, ’s Nachts krijgt Michiel een droom waarin al le poppen tot leven komen. Ze besluiten de ster die zij zien te volgen.Tijdens hun reis vindt de één na de an dere pop een goede be stemming. Als laatste vin den Michiel en een overgebleven meisje de kerststal en daar ontmoe ten de twee Jozef en Maria. Dan weet Michiel opeens wat zijn bestemming in het leven is: hij zal iedereen voortaan vertellen over de geboorte van het kerst kind. Het is de eerste keer dat de twee groepen van deze school een kerstvoor stelling geven. „Normaal gesproken hebben we een kerstviering in de klas”, WADDINXVEEN - De bijna tachtig kinderen van groep 3a, 3b en 4 van de Koningin Beatrixschool hebben al vanaf eind november hard geoefend op de musical 'Michiel en de houtsnijder’.Afgelopen maan dagavond was het dan zover dat kleintjes de voorstelling op de planken zetten, voor een volle zaal met 160 trot ste ouders, familieleden en vrienden. De musical 'Michiel en de houtsnijder’ gaat over een jongetje (Michiel, gespeeld door Victor en Menno), die op zoek is naar een bestem ming in zijn leven. Dan ont moet hij Johan, de houtsnij der (gespeeld door Stefen), die figuren snijdt voor in de kerststal. Michiel vraagt of hij alleen kerstfiguren kan ma ken. „Nee hoor”, zegt Johan, BOSKOOP - De Duitse band ‘Heinrich beats the drum’ geeft in het kader van een CD-promotietour in ons land een concert op 10 februari 2001 in De Tunnel. Dit concert is ta melijk bijzonder omdat de andere concertplaatsen grote zalen zijn in Neder land en België. De tour speelt zich af rond de nieuwe CD ‘Teenage Was telands’. De band geniet in Duitsland al jaren grote bekendheid, maar niet bui ten de landsgrenzen. Ook de diverse CD’s kwamen de grens niet over. Hein rich beats the drum heeft drie jaar gewerkt aan ma teriaal met internationale allure. Melodieuze gitaar rock met stevige accenten, neigend naar iets tussen U2 en de Pet Shop Boys. Vrijwel alles is eigen werk met uitzondering van een moderne versie van ‘Baba O’Riley’, een nummer dat door The Who werd opge nomen in de jaren ‘70. De platenmaatschappij van de band meenden dat hier mee Europa veroverd moet kunnen worden en zwengelde een promotie- tour aan. Deze is begon nen met veel radiowerk, na de jaarwisseling start een serie concerten waarbij op 10 februari Boskoop wordt aangedaan. In het voorpro gramma speelt dan de for matie Fusz uit Rotterdam. Kaarten zijn in dé voorver koop verkrijgbaar in De Tunnel.Voor informatie: Greenheart Media, Postbus 170,2740 AD Waddinx veen, tel. 0182 - 615 666. E-mail: info@greennet.nl De bekerwedstrijd van Gouwe staete dames 2 tegen UZSC I werd gespeeld in zwembad ’De Krommerijn’ te Utrecht. Da mes 2 won met 7-5 en bekert door dit resultaat verder. Het nieuwe jaar staat voor de deur en dat is hét tijdstip waarop veel men sen hun goede voorne mens op een rijtje zetten. Stoppen met roken is zo’n voornemen dat op veel lijstjes voor komt. Voor sommigen voor de eerste keer, anderen hebben al wat pogingen achter de rug. De gemiddelde 'stopper' heeft meestal al meerdere pogingen gedaan voordat het lukt om voorgoed van de sigaretten af te blijven. Waarom lukt het de een wel en de ander niet? Hangt het van de pleis ters, kauwgom, acupunc tuurbehandelingen of an dere stopmethoden af? Het antwoord is waar schijnlijk even simpel als voorspelbaar: ’het zit tus sen je oren'. Wie probeert te stoppen en zich van tevoren voor bereid op afkickverschijn selen lijkt het moeilijker te hebben dan de resolute stopper die er niet al te veel over nadenkt. Maar er is ook een aantal middelen die de ’stoppers’ kunnen helpen, zoals pleis ters, kauwgom, plantaardi ge rustgevers. Ook extra vitamines en mineralen kunnen helpen, veel ro kers hebben tekorten die hiermee meteen worden aangevuld. Daarnaast bestaan er mid deltjes die ervoor zorgen dat de sigaret (of de si gaar) niet meer lekker smaakt. Voor wie advies nodig heeft om het voornemen te doen slagen kan con tact opnemen met de (gratis) klantenservices van Bional. Telefoon: 0800-0202020 (op werkdagen tussen 8.30 uur en 17.00 uur). vertelt juffrouw Anke Fletter- man. „Nu wilden we eens wat anders en zo kwamen we bij deze musical.” Het brengt natuurlijk wel wat spanningen met zich mee, en dat konden de leraren de da- pot van. Met een regelmatige opbouw van de score werd De Dolfijn uiteindelijk met 14-4 huiswaarts gezonden. Dames 2 won de bekerwedstrijd tegen UZSC I in Utrecht met 7-5. Het is geen hoogstaande wed strijd geworden. Thuis werd toendertijd met 16-3 gewon nen door Gouwestaete. Deze keer deed PSV haar uiterste best om de score wat dragelij ker te maken. Dit lukte aanvankelijk wel, aan gezien de eerste periode met slechts een 0-2 voorsprong voor Gouwestaete werd afge sloten. In de tweede en derde periode liep de voorsprong voor Gouwestaete gestadig op tot respectievelijk 2-7 en 4-1 I. Tenslotte werd, mede door goed keeperswerk van Franci- op de lijst om aangepakt te worden. „Ja, dat is een plan voor komend jaar. Deze locatie leent zich prima voor onze zaak, we zitten hier goed. Het is klein en daardoor heel intiem. Wel is het nodig om deze te moderniseren.” WADDINXVEEN - Uitslagen van de Waddinxveense Sjoel club. Klasse A: I. K. Kuypers (1404), 2.W. Slingerland jr (1395), D.J. van Drunen (1393), 4. D. Dros (I39O),A. van Gemeren (1380). Klasse B: I. G. Renesse (1314). Klasse C: I .J. Olie (1262). Klas se D: I. M.Taktor (I 165). Maar eerst is het tijd voor een feestelijke maand met leuke aanbiedingen. Het begint al tra ditie te worden bij ‘Mos en Spetter’ dat de maand decem ber een actiemaand is. Nu de winkel ook nog eens twintig jaar bestaat, is de dubbel feest. Mos: „We hebben tussen kerst en oud en nieuw een magazijn- verkoop. We geven dan piano’s tegen hele goedkope tarieven weg, beginnend bij bedragen van fl.750,-. Op vele instrumen ten geven we honderden tot duizenden gulden korting.” staete niet echt loskomen van Het Ravijn. Gillian van den Berg scoorde 7-5 en Sandra Berc- kenkamp sloot de periode af met 8-6. In de vierde periode kreeg Gouwestaete iets meer lucht. Gillian van den Berg scoorde 9-6 en Hanneke Kap pen benutte een viermeter 10- 7). Tenslotte brachten Mirjam Overdam en Ellen van derWe- ijden de eindstand op 12-9. Hiermee behield Gouwestaete de ongeslagen status in het eer ste deel van de competitie. Dames 2 tegen UZSC WADDINXVEEN - In het Gouwebad 'de Sniep’ is op 12 december voor het B-diploma gezwommen. De beoordelings commissie bestond uit R. Ho- gerbrugge en G. Linkerhof. Alle 15 kandidaatjes zijn geslaagd: Richard Kooij, Mitchell Ouden broek, Wessel Pluim, Maurice Schroeder, Martijn de Wit, Vic tor Overdijk, Rick Kersbergen, Annelien Spruijt, Jeremy Hou- weling, Duco Tollenaar, Krista Meijer, Rehwi Balradj.Wout Re- nirie, Caroline Keizer en Daniël Windhorst. Iedereen heeft weer andere kennis over te brengen en dat maakt het heel interessant. De club moet zo divers mogelijk zijn”, vult Menken aan. Samen zoeken de leden activi teiten in de gemeenschap uit die ze willen steunen. Menken: „Als er geld nodig is, dan pro beren we dat bij elkaar te bren gen door fondsenwerving of extra eigen bijdragen. Maar we steken zelf ook de handen uit de mouwen. Eén van onze Waddinxveense activiteiten is een dagje uit organiseren voor de bewoners van Souburgh. Ook hebben we een sollicita- tieproject waarbij we samen met andere organisaties scho lieren van Coenecoop een trai ning solliciteren aanbieden en we organiseren elk jaar een be- drijvensportdag om geld bij el kaar te brengen.” Ook buiten de grenzen van Waddinxveen is de Rotary clpb actief. „We werken dan mee aan initiatieven van de interna tionale organisatie. Zo hebben we projecten gesteund als het regelen van bedden in Ghana, bloedtransfusies in Uganda mo gelijk maken, kinderbedden naar Polen sturen en we steu nen het project 'help polio de wereld uit”, aldus Menken. Ook het komende jaar staan er weer diverse activiteiten op het schema „Volgende zomer komen op kosten van de Rota ry dertig jongeren uit diverse landen tussen de 15 en 18 jaar onder meer een week naar Waddinxveen om een week va kantie te vieren. De gasten ver blijven in gastgezinnen, leden van de Rotary. In die week is er een programma waarin de jon geren kennis kunnen maken met Nederland. En we hebben nog meer activiteiten in de planning, maar dat blijft nog even een verrassing.” WADDINXVEEN - Twintig jaar geleden begon het verhaal van de Waddinxveense pianohandel ’Mos en Spetter’. Michel Mos was operatie assistent in het ziekenhuis, en dat beviel niet helemaal. Hij ging in de leer bij vrienden van zijn ouders, die een pianozaak in Den Haag runden. Na drie jaar besloot hij zelfstandig te gaan en begon een werkplaats aan huis aan de Middelburgse weg, later ver huisde hij naar het St. Victor- plein waar de handel nog altijd is gevestigd. In 1988 kwam Pim Spetter sta ge lopen in de zaak van Mos, hij is daar nooit meer weggegaan. De twee hadden uiteindelijk beiden een eigen onderneming en deelden het pand. Officieel zijn ze in 1994 samen eigenaar van de handel, maar het 20-jarig jubileum vieren ze samen. vangen. Het bleef zeer moei zaam. Uiteindelijk werden toch enkele voorns gevangen en ble ken het parcours nog redelijk succesvol. Het gezamenlijke vangstge- wicht was 12.500 gram. De uit slag: I. R.Poldervaart 3.860 gram, 2. F.van Steenderen 2.570, 3. J.van Elswijk 1.980 gram. Natascha Baatje Gouwestaete in no-time op voorsprong en iedereen veerde op met het idee: ’Nu gaat het beginnen!’. De aanhang kwam bedrogen uit en aan het einde van de eerste periode stond Gouwestaete dan ook met 1-3 achter. Het Ravijn, spelend zonder Karin Kuipers (verplichte rust), be perkte zich tot het zónespel en kennelijk had Gouwestaete daar onvoldoende antwoord op. Pas in de tweede periode waren enkele pogingen door Hanneke Kappen vanuit de tweede lijn succesvol. Marion van Hooft bracht met een fraaie boog Gouwestaete op 4- 4 en Petra Meerdink met een boog en een schot op 6-4. Hal verwege stond het 6-5. Ook in de derde periode kon Gouwe- De geschiedenis van de Rotary ligt in Chicago, Amerika. In het begin van 1900 zat de Ameri kaanse Paul Harris regelmatig met een stel vrienden om de tafel. Ze wisselden van gedach ten, met name over humanitai re onderwerpen en wilden zelf ook een steentje bijdragen aan de gemeenschap. Zo ontstond in 1905 de Rotary en deze or ganisatie is vandaag de dag één van de oudste serviceclubs ter wereld. Gouda en Alphen aan den Rijn waren al vertegenwoordigd bij de internationale organisatie, toen in 1970 een groep van vijf tien Waddinxveense Rotary-le- den het aantal deelnemers groot genoeg vond om een ei gen club te beginnen. Rotary Waddinxveen werd opgericht en sinds die tijd hebben de le den heel wat activiteiten gehad. Voorzitter G.J. Menken licht de gedachte achter Rotary toe: „Het is een club met als doel jezelf meer te ontwikkelen en dat ten goede te laten komen van anderen. Dan hebben we het met name over de werk omgeving. Zo bezoeken we di verse bedrijven, diensten en in stellingen en er komen ook regelmatig sprekers op onze wekelijkse bijeenkomst. Met al le kennis die we hebben, steu nen we dan weer bepaalde pro jecten” De leden hebben allen een an dere beroepsachtergrond, waardoor de club een echte doorsnee is van de samenle ving. Om die reden kunnen mensen zich niet zelf aanmel den, maar moet je gevraagd worden om bij de Rotary club te komen zodat er verschillen de talenten aanwezig zijn. Met zes tandartsen kun je minder dan met een tandarts, rechter, timmerman enzovoorts. „Zo wordt ook je beeld veel breder. Het bijzondere aan ’Mos en Spetter’ is toch wel de ambacht in de werkplaats. Naast het ver kopen en stemmen van piano’s hebben de twee een werk plaats waarin oude exemplaren gerepareerd en zelfs gerestau reerd worden. „We hebben re centelijk de werkplaats ver bouwd. Hierin kunnen we piano’s weer terugbrengen in oorspronkelijke staat. Het res taureren is voor negentig pro cent handarbeid en dat is iets wat veel mensen leuk vinden om te zien. Er is ook veel vraag naar. Mensen erven een piano waar een emotionele waarde aan zit, die brengen ze dan naar ons en wij zorgen dat de piano weer helemaal de oude wordt”, aldus Michel Mos. ne Lankhuijzen, de eindstand bepaald op 5-13. Voor Gouwe staete scoorden Natascha Baatje 3x, Gillian van den Berg, Sandra Berckenkamp en Ellen van der Weijden ieder 2x, Han neke Kappen, Karen Weerd, Kim Middendorp en Petra Meerdink ieder lx. Dames I tegen Het Ravijn De wedstrijd van Gouwestaete dames I tegen Het Ravijn was er niet een om in te lijsten. Er werd zeer mat gespeeld en het leek net of de overtuiging om te winnen, ontbrak. Trainer/coach Jim van Es moest verstek laten gaan, omdat hij aanwezig moest zijn bij een kringwedstrijd met de Gouwe- Rijnstreek in Groningen. Evert Baatje nam deze keer de hon neurs waar. Niettemin bracht WADDINXVEEN - Hengel- sportvereniging Waddinxveen (HSW) reisde I0 december naar Spijkerboor om er aan het Noord Hollandskanaal de vijfde wedstrijd voor de wintercom petitie af te werken. Uit ervaring was bekend dat daar omstreeks deze tijd vang sten van de baksteen grote voorns mogelijk waren. De hoop op een uitzonderlijke vangst verdween al na een uur, toen nog niemand iets had ge- (Foto: Artistic ArtlLiesbeth van der Vis.) WADDINXVEEN - De zwem- club Gouwestaete beschikt o.m. over een trouwe master- groep van een zestal heren wel ke door serieuze training hun conditie op peil houden. De oudste is Hans den Boer welke per I januari in de groep 70/74 jaar valt, Nic Geers (60/64 jaar), Rob Boele (40/44), Edwin van Houten (35/39), Eric van Daalen (35/39) en Micky Floor (30/34). Het masterzwemmen is uitgegroeid tot een wereld wijd gebeuren met vele wed strijd mogelijkheden. Met uit zondering van Geers treden de Gouwestaetemasters weinig naar buiten. Doch het afgelopen weekeinde hadden genoemde heren het plan opgevat om hun gezichten bij een paar wedstrijden te la ten zien. Rob Boele, altijd goed voor eerste plaatsen op de school slag, was helaas gevloerd door een griep. Hans den Boer en Nic Geers traden zaterdag aan in de win- terlangebaan van Apeldoorn welke jaarlijkse eenmaal voor en eenmaal na de jaarwisseling wordt gehouden. Zij werden eerste in hun leeftijdsgroep, Hans op de 1500 en Nic op de 1500 en 800m waarbij zij iets boven hun nationale records bleven. Het laat zich aanzien dat zij ook in de komende leeftijdsgroepen kunnen regeren. Vier man namen zondag deel aan cirquit wedstrijden in Best waarbij zij allen op hun num mers in de prijzen vielen.Voor het eerst nam officieel een 4x50 m estafette ploeg van de Gouwestaete deel en wel in de leeftijdsgroep 160+ (de geza menlijke leeftijd van ,de vier was 165 jaar). Er waren 15 ploegen ingeschreven en de Gouwestaete vier werden eer ste van alle leeftijdsgroepen in I.55.5, vier sec. boven het na tionale record. De persoonlijke nummers ein digden: Nic Geers: 200 vrij 2.29.56 (Iste), 50 rug 42.05 (Iste), I00 vl. I.26.I (Iste), 50 vrij 31.42 (Iste). Edwin van Houten: 50 rug 30.05 (Iste),25 vl. 12.03 (Iste). Eric van Daalen: 200 vrij 2I.93 (Iste), 50 sch. 34.31 (Iste). Micky Floor: 50 sch. 37.98 I ste). L "■«a»

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 27