Waterpolosters Gouwestaete ongeslagen nieuwe jaar in Kampioenregen op manege Reigersburgh Be Fair met beide Flyers niet opgewassen tegen blitz u Recepties Rowah dames winnen benen op de grond Bowlsters Trainen voor Volle winst Jong Oranje in Zevenhuizen zevende Marathon F .3’ PAGINA 31 WOENSDAG 20 DECEMBER 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN v 0172 21 37 15 info@loo.nl Wij wensen iedereen een heel goed en gelukkig nieuwjaar! APOTHEKEN w r - Door Bert Hertog 1 w John verberk Pieter van der Loo Ellen van Deelen Dames I ging in de Neem op bezoek bij SVO, een lastige te genstander, zo bleek ook nu. In ZEVENHUIZEN - De volley- baldames van Zevenhuizen spelen op zaterdag 23 decem ber in de sporthal Swanla een oefenwedstrijd tegen Jong Oranje. Aanvang 14.00 uur. Er voor geven de Oranje-dames van 11 tot 13 uur een clinic aan de Zevenhuizense jeugd. De volleybaldames van Ze- venhuizen/Data General staan in de eerste divisie tweede achter Set Up’65. WADDINXVEEN - Het Ne derlands damesbowlingteam met de Waddinxveense Anne- miek Altewischer is in het wereldkampioenschap voor landenteams in Puerto Rico op de zevende plaats geëin digd. Er deden vijftien landen mee. Er was gerekend op een vijfde plaats. Winnaar werd Amerika voor Finland en De nemarken. Annemiek Altewi scher: „Bij de training zagen wij al dat de teams sterker waren dan we hadden ver wacht. De meeste speelsters spelen het hele jaar door bowling, terwijl het bij ons en in China andersom is. Bij ons is het nog een echte amateur sport. Op de laatste ochtend stonden wij nog elfde, maar door onze vechtersmentali- teit hebben we nog opgehaald tot de zevende plaats”. In ja nuari neemt Altewischer deel aan een internationaal toer nooi in Dublin. In juni staat het EK in het Deense Aalborg op het programma. bas vocht terug, maar kwam net niet langszij. Einduitslag 36- 32.Topscoorder: Laura de Levie met I6 punten. Jongens Kadetten 3 kwam goed uit de startblokken en zette de tegenstander meteen onder druk. Dit resulteerde in een 29- 15 voorsprong bij de rust. De tweede helft ging wat moeiza mer, doordat Forwodians zich niet bij een nederlaag neer leg de en de wedstrijd kreeg een gelijkwaardiger karakter. De voorsprong - opgebouwd in de eerste helft- bleef echter intact. Einduitslag 63-46. Topscoorder: Pieter van Gorkum met 24 punten. BOSKOOP - Atletiekvereni ging AV’47 stelt een loop groep samen om te trainen voor de Marathon van Rot terdam en Londen. Bij deze loopgroep kan iedereen de komende maanden mee te trainen. De trainingen bestaan uit drie tot vijf trainingen per week. Op maandag en woensdag wordt getraind op basis-snelheid en loop techniek. Op zaterdagmiddag wordt gezamenlijk de langere duurloop gelopen. Een aantal testlopen staat op het programma om de vorderingen te controleren. Iedere loper wordt begeleid en ontvangt een trainings programma, dat tijdens de training wordt afgestemd op persoonlijke capacitei ten. Iedereen met een goede basisconditie en enige loop- ervaring kan zich tegen een kleine bijdrage aanmelden. Aanmeldingen: AV’47, Jan v/de Meij (trainer van de loopgroep) tel. 0182-640355 of e-mail: jhvandermeij@hetnet.nl. WADDINXVEEN - Voetbalver enigingen Be Fair en WSE hou den de nieuwjaarsreceptie op 2 januari. WSE start om 20.00 uur, Be Fair een half uur later. Ook Groeneweg komt op die avond om 21.15 uur bijeen. Er zijn bij de Zevenhuizense voet balclub onderlinge wedstrijdjes. Voetbalvereniging Waddinx- veen houdt op 7 januari de nieuwjaarsreceptie. Aanvang ZEVENHUIZEN - Hoewel de heenreis naar Tilburg voor de uitwedstrijd tegen Sarto vol tegenslag verliep, behaalden de volleybaldames van Data Ge neral daar vervolgens op over tuigende wijze een 0-4 over winning. De setstanden waren 18-25/15-25/24-26/13-25, en de volle 5 wedstrijdpunten werden bijgetekend. Hoewel de competitie nu eni ge weken stil ligt speelt Data General op zaterdag 23 de cember om 14.00 uur in Swanla een oefenwedstrijd te gen de selectie van Jeugd Oranje. Hieraan vooraf om 11.00 uur wordt er door Jong Oranje een trainingsdemonstratie ge geven. de eerste helft bleven de teams in evenwicht. Ruststand 28-28. De tweede helft nam SVO het initiatief en nam een kleine voorsprong. Flyers nam in de tiende minuut bij een stand van 42-39 een time-out en er werd overgeschakeld op een zóne- press en dit was het keerpunt in de wedstrijd. SVO had hier geen antwoord op en scoorde de resterende tien minuten nog maar tweemaal uit vrije wor pen, terwijl Flyers dat wel deed en zo de winstpunten mee naar Waddinxveen kon nemen. Uit slag 44-53. Topscoorder: Anita van Unen met 13 punten. Jongens Kadetten I kon zich uitleven tegen DAS. Flyers was een klasse beter en scoorde er op los.Vooral Sebastiaan Over dam was op dreef. Flyers start te goed en bij de rust was de score al opgelopen tot 44-17. Ook de tweede helft bleven de Waddinxveense jongens goed bij de les en de eindstand werd 97-37. Topscoorder werd Se bastiaan Overdam met 42 pun ten. Meisjes Kadetten I deed het vooral de eerste helft uitste kend en toen werd ook de kiem gelegd voor de overwin ning. De ruststand was 29-20. De tweede helft kregen de meisjes het nog moeilijk, Zoe- Meisjes Junioren I kwam tegen Voorburg tekort. Flyers had moeite met scoren en dat was van Voorburg juist het sterke punt. Hierdoor dekte de uitslag niet het beeld van de wedstrijd, maar het scorebord telt nu eenmaal. Uitslag 30-70. Tops coorder: Michelle Kars met 17 punten. Jongens Junioren I begon in compleet tegen Gymnova en dat was goed te zien gedurende de wedstrijd. Gymnova bleef het spel dicteren en pakte de winst. Uitslag 45-77. Topscoor der: Erik Koppenaal met 12 punten. deel werd de grote manege bak ontruimd voor de huldiging van de clubkampioenen. Besloten was dat niet alleen de kampioe nen van de rijvereniging gehul digd zouden worden, maar ook de kampioenen van de pony vereniging. Hierdoor ontstond een vertederend beeld van gro te paarden die naast soms wel heel kleine pony’s werden op gesteld. Bij de pony vereniging werden de volgende 14 combi naties clubkampioen: W. Roos in de rubriek A-dressuur, M. Nieuwenhuizen in de rubriek BO-dressuur, C.Boers in de ru briek BO-springen,A. Dessing in de rubriek BO-samengesteld, M. Roodenburg in de rubriek B- dressuur manege pony’s, M. Dorgelo in de rubriek B-sprin- gen manege pony’s, C. Bouwes in de rubriek B-samengesteld manege pony’s, S. Valkenburg met haar pony Flash in de ru briek B-dressuur eigen pony’s, D. v/d Burg met haar pony Fen- na in de rubriek B-springen ei gen pony’s, A. Francken met haar pony Mangaan in de ru briek B-samengesteld eigen po ny’s, N.Verbree met haar pony Mistral in de rubriek L-dres- suur eigen pony’s, D. Dolfing met haar pony Antoine in de rubriek MI -dressuur, M. Kuyper met haar pony Cassanóva in de rubriek Zl-dressuur en C. Nij- broek met haar pony Rambo in de rubriek Z2-dressuur. Na het uitreiken van de prijzen werd afscheid genomen van me vrouw den Os (tante Jeanne) die 25 jaar een van de absolute steunpilaren is geweest in het bestuur van de pony vereniging Reigersburgh. Ook voorzitter Gody Best werd in het zonne tje gezet en ontving een prach tige trofee uit waardering voor zijn jarenlange grote inzet bij de ponyvereniging. 15.30 uur. Oud-Waddinxveen voetbalt tegen de huidige gene ratie. De voetbalvereniging Moerka- pelle houdt de receptie op I ja nuari om 15 uur. Op 5, 6 en 7 januari gaat Moerkapelle op trainingskamp in Lunteren. WSE houdt op 27 en 28 de cember de jaarlijkse zaalvoet- baltoernooien voor de jeugd in De Dreef. we over drie jaar weer een team hebben dat om het kam pioenschap kan meedoen. Dit seizoen is de doelstelling om de laatste vier te halen. De clubs, die in de andere poule speelden, heb ik niet zien po loën, maar ik denk dat DONK nog over voldoende routine beschikt om kampioen te wor den”. Bij Gouwestaete ontbrak zon dag trainer/coach Jim van Es. Van Es, een oud-speler van het Leidse LZ’86, is ook trainer van de meisjesteams J in de kring Gou- g we-Rijnstreek. Met een team nam hij in het afge lopen weekeinde deel aan het nationale kringentoer- nooi. Evert Baatje, die vorig sei zoen ook al als plaatsvervanger aantrad na het verrassende vertrek van Huib Maass, zat ook nu op de bank. Baatje: „Dat kringentoernooi en deze wed strijd viel ongelukkig samen. Het was de moeite niet waard om deze wedstrijd te verzetten omdat Gouwestaete toch al ze ker was van plaatsing in de vol gende competitie. Gouwestae te speelde tegen Het Ravijn niet geweldig, maar waar ik wel tevreden over ben dat een 3-1 achterstand werd weggewerkt. Dat zal niet veel ploegen luk ken tegen Het Ravijn. Het is waar dat Karin Kuipers niet speelde. Maar in de uitwed strijd was zij er wel bij en. toen werd ook gewonnen”. Gouwestaete nam tegen Het WADDINXVEEN - De waterpolosters van Gouwestaete zijn ongeslagen op de eerste plaats geëindigd in de voor- competitie. In het afgelopen weekeinde werd eerst met 13-5 gewonnen van PSV in Eindhoven waarna een dag la ter in het zwembad De Sniep ook Het Ravijn met 12-9 werd verslagen. Met Gouwestaete gaan Polar Bears (Ede) en Het Ravijn door naar de kampioenspoule evenals uit de andere poule het Goudse DONK, Nereus (Zaandam) en Brandenburg (Bilthoven). De competitie wordt op 20 januari hervat. Aan het einde van deze competitie spelen de vier best geklasseerde ploegen play offs om het kam pioenschap van Nederland. Masterspringer 2000 Aletta v/d Breggen (2e van rechts) tijdens de prijsuitreiking. (Foto: Rob Poordekooper.) I 'T 1 pass van doelvrouwe Francien Lankhuijzen 9-6. Met Kappen aan de kant zorgde Heerdink voor 9-7. Toen dezelfde speel ster een strafworp veroorzaak te werd deze benut door Han- neke Kappe: 10-7. Door Oostendorp en Klein-Lichter- berg haalde Het Ravijn weer op tot 10-9, maar het laatste woord was aan Gillian van den Berg (man meer) en Ellen van der Weijden-Bast. Eindstand eerste deel competi tie: poule A: Gouwestaete 8-16, Polar Bears 8-12, Het Ravijn 8- 8, PSV 8-4, ZPB 8-0, poule B: DONK 10-18, Nereus 10-16, Brandenburg 10-14, De Ham en T R/Heidelberg 10-5, OZPC 10-4. Op 4 januari houdt Gouwestaete vanaf 19 uur een nieuwjaars-estaffette en nieuwjaarsreceptie in het zwembad De Sniep. duel met de monsterscore 20- 2 was verloren. Dit keer was er gelukkig meer spanning. Na een redelijk gelijk opgaande wed strijd ging de zege met 7-9 mee naar Zeeland. De Waddinx veense goals waren van Kim Hoffmans, Kim van Stel en Mo- niek Hoefnagel. Ook de wedstrijd van de B- jeugd stond vol spanning. In R’- dam-Alexanderpolder was de fusieclub CTR 2000 de oppo nent. Na een gelijk opgaande wedstrijd won de thuisclub met 9-8. De Rowah-goals werden gescoord door Iris van Stel, Marjo de Schipper, Chantal de Munnik, Lisette Boomstoppel en Wendy van Velzen. Uitblinker bij Rowah was keepster Joelle Hoogendijk. Ravijn een 1-0 voorsprong door een doelpunt van Nata scha Baatje. Jorieke Oosten dorp maakte gelijk waarna de Nijverdalse doelvrouwe Astrid Maathuis twee goede reddin gen verrichtte op schoten van Mirjam Overdam en Gillian van den Berg. Met Gillian van den Berg aan de kant werd het 1-2 door Marieke Heerdink en ver volgens I -3 na een strak schot van Marieke van der Ham. In de tweede periode maakte Gouwestaete de achterstand goed. Eerst scoorde Hanneke Kappen, die in de nationale se lectie werd opgenomen, 2-3, maar daarna maakte Rianne Guichelaar er 2-4 van. Petra Meerdink zorgde voor 3-4 en Marion van Hooft met een uit gekookte boogbal 4-4. Nata scha Baatje raakte daarna de lat. Gemakkelijk kwam de thuis- WADDINXVEEN - De dames van Keukencentrum Be Fair vertrokken zaterdag naar Woerden. Hier moest de com petitie wedstrijd tegen VTC ge speeld worden.Woerden stond als nummer vijf geclasseerd, Be Fair staat onder in de ranglijst van de derde divisie. De eerste set met Cora Bos, Christa van der Starre, Angela Hunnink, Annemarie de Rooij, Jolanda Classsen en Jacqueline van de Ruit in de basis, liep tot 20-20 gelijk op. Be Fair kreeg de eerste setpoint maar kon niet de doorslag geven. VTC Woerden won de eerste set met 27-25. Daarna werd het spel van Be Fair minder goed verzorgd en de tegenstanders kwamen beter in hun spel.Wis sels met Rita Slob en Monique VAN DER LOO HYPOTHEKEN j P C A/C X") C A/C A/ A club op 5-4 toen Petra Meerd ink een misverstand in de ver dediging afstrafte. Dezelfde Meerdink liet met een strak schot waarop doelvrouwe Maathuis geen verweer had 6-4 aantekenen. Met Hanneke Kap pen uit het water profiteerde Mariëtte Koehorst van de nu merieke meerderheid: 6-5. Van die numerieke meerderhe den maakte Gouwestaete geen optimaal gebruik waardoor de Waddinxveense ploeg niet echt kon weglopen. Het werd 7-5 door Gillian van den Berg op aangeven van Mirjam Overdam, 7-6 door Marieke Heerdink (af standsschot) en 8-6 door Sand ra Berckenkamp. Een door braak van Ellen van der Weijden-Bast kon nog net door Koehorst worden verijdeld. In het vierde part scoorde Gil lian van den Berg na een goede WADDINXVEEN - Heren I had niets in te brengen tegen het hoger geklasseerde Blitz. Dames I deed wat werd ver wacht, winnen in de uitwed strijd tegen SVO. Een mooie overwinning was er voor Jon gens Kadetten I en Meisjes ka detten IOok winst voor Jon gens Kadetten 3.Verloren werd door Jongens Junioren I en Meisjes Junioren I. Heren I werd de eerste helft volledig overklast door Blitz uit Voorschoten. Het anders zo goed verzorgde teamspel bleek volledig zoek. Het spel zat als los zand aan elkaar en voeg hierbij nog dat het vizier van Blitz op scherp stond (10 drie punters) en de ruststand van 28-51 was volkomen verklaar baar. De tweede helft was van betere kwaliteit. In ieder geval was er, voor de toeschouwers, sprake van een gelijkopgaande strijd. Eerlijkheidshalve was dit niet volledig de verdienste van Flyers, maar werd het ook een beetje veroorzaakt door het gas terug nemen van de bezoe kers. Eindstand 53-85. Tops coorder: Al Diouf met 20 pun ten. lange en vermoeiende wed strijddag nog de uitdaging aan. De instructeurs Erik Hofman en Arie v/d Breggen creëerden een zeer uitdagend parcours van 5 hindernissen. Iedere combinatie mocht bij binnen komst voor aanvang van zijn parcours I van de 5 hindernis sen laten verhogen met 10 cm. Indien daarna een foutloze rit werd gereden, mocht de ver hoogde hindernis niet meer verlaagd worden. Bij een springfout wordt de combina tie direct uitgebeld is dan uitge sloten van verdere deelname en moest de verhoogde hin dernis weer verlaagd worden. Uiteindelijk blijft er I combina tie over zonder springfouten en krijgt de titel Mastersprin ger 2000 en een geldprijs van 100,-. Twee ruiters wisten vier volle dige steeds zwaarder worden de parcoursen foutloos af te leggen, totdat in het 5e par cours Alexander Verbree met zijn pony Cassanóva op de der de hindernis een balk afwierp. Hierdoor werd Aletta v/d Breg gen met haar paard Kwikzilver de terechte Masterspringer 2000. Na dit spectaculaire en uiterst spannende springonder- WADDINXVEEN - Het da mesteam van handbalvereniging Rowah stond afgelopen week end tegenover ASC uit Rotter- dam-Zuid.AI snel ontspon zich een pittig duel, waarin harde charges over en weer niet wer den geschuwd. Met name Bian ca van Ham ging voorop in de strijd en gaf het goede voor beeld aan haar ploeggenoten. Mede door de snelle uitbraken van Linda Hoefnagel en de tref zekere strafworpen van Ineke Klein - die daarvoor zelfs van de bank kwam om ze te nemen - won Rowah verdiend met 17- 12. De dames A-junioren moesten aansluitend tegen EMM uit Mid delburg. Voor Rowah een ’angstgegner’, omdat het vorige Swets hadden niet het gewens te effect. VTC won ook de tweede set met 25-17. De derde set nam Crista van der Starre het spelverdelen van Cora Bos over, deze was ge blesseerd uitgevallen. De pass werd echter niet goed ver zorgd waardoor de aanval niet tot scoren kwam. Daarnaast blokkeerde en verdedigde VTC Woerden sterk. Ook de derde en de vierde set werden door de gastvrouwen gewonnen en wel met 25-15 en 16-25. Keukencentrum Be Fair heeft in deze wedstrijd geen punten kunnen pakken en verloor de wedstrijd met 0-4. Zij zullen in de tweede helft van de compe titie aanzienlijk meer punten moeten pakken om degradatie te ontlopen. De nationale titel is het doel van de Waddinxveense polos- ters.Vooral nadat drie jaar gele den Ellen van der Weijden-Bast en Petra Meerdink van het Goudse GZC naar Gouwestae te kwamen behoort de club uit Waddinxveen tot de kam- pioens-kandidaten. Maar echt inlossen kon Gouwestaete, on danks enkele uitschieters, de beloften niet. Dit seizoen lijkt de kans om de nationale titel te behalen groter dan ooit. De concur rentie raakte be- langrijke speel- sters kwijt I terwijl Gouwe- staete op peil bleef. Coach Evert Baatje trad bij de waterpolodames van Gouwestaete als plaatsvervanger op van Jim van Es. De Waddinxveensen eindigden in de poule bovenaan. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) WADDINXVEEN - Op mane ge Reigersburgh zijn op 17 de cember de clubkampioenen be kend geworden en gehuldigd. Bij de paarden rubrieken moest eerst nog een laatste wedstrijd worden verreden die uiteinde lijk de beslissing bracht. Na di verse voorronden en de wed strijd van zondag moesten diverse combinaties nog over kampen in een rechtstreeks du el om te bepalen wie zich club kampioen 2000 mocht gaan noemen. Uiteindelijk werden de volgende amazones club kampioen: S. van Leeuwen in B- dressuur manege paarden, S. v/d Leede in de rubriek L-dres- suur manegepaarden, L. Barnas in B-dressuur eigen paarden, A. v/d Breggen in L-dressuur eigen paarden,). Monster in MI -dres suur eigen paarden en Angela Kockx met haar paard Maudy is overall springkampioen gewor den. De huldiging werd voorafge gaan door het traditionele en spectaculaire Masterspringen. Een speciale springrubriek waaraan alleen kon worden deelgenomen door ruiters en amazones die zondag jl. hadden meegedaan.Wel dertien combi naties durfden na de al reeds De club die het meest aan kwaliteit inboette is lands kampioen Het Ravijn uit Nij- verdal. International Carla Quint keerde afgelopen zomer terug naar haar oude vereni ging Polar Bears. Mariëlle Scho- thans ging studeren, Annemiek Colthof is af en toe nog van de partij, Suzanne Hofman is moe der geworden en Saskia Steen bergen en Mariette Koehorst zijn in het tweede team gaan spelen. Tegen Gouwestaete werd international en tops- coorster Karin Kuipers rust ge gund waardoor trainer/coach Ronald Broekmate, die het roer dit seizoen overnam van Wico de Vries, Mariëtte Koe horst weer terughaalde. Ronald Broekmate: „We zijn bezig bij Het Ravijn weer een nieuw team met jonge speel sters op te bouwen. Ik denk dat S 1 g Ja r’Fv v r. ’-S’ Staringlaan 8, C Waddinxveen. 0182 - 621222. KEUKENS. TEGELS SANITAIR

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 31