ONTWIKKELEN AFDRUKKEN sn Wethouders mogen binnenkort geen raadsleden meer zijn Belangstelling voor kleindieren Voedselactie voor bevolking Roemenië Inzameling huisvuil anders per I januari SL Taardt K Nieuwe locatie Tennis- en voor EHBO Boskoop squashtoernooi Zorg en Zekerheid I weer de goedkoopste I weci howroom f KTV VIDE+AUDI GOUWE KOERIER LH Dualisme Ervaring I ail*FN van 3 t/m 6 JANUARI Geen ontvangen? www.zorgenzekerheid.nl Bel 0172- 21 66 54 ma^nldwl l. ÖieS Zorg en Zekerheid heeft al vijf jaar de laagste nominale ziekenfondspremie van Nederland. Geen nieuws dus eigenlijk. En geen nieuws is goed nieuws. Want niemand wil teveel voor zijn zieken fondsverzekering betalen. Gelijk heeft u. De dekking is immers bij wet geregeld en daarom bij elke zorg verzekeraar hetzelfde. Maar waarom zijn we dan toch de goedkoopste? Heel simpel. Omdat we uw zorg heel effi ciënt inkopen zonder op kwa liteit in te leveren. En we bovendien de zorgverleners in de regio goed kennen. Maar ook omdat we zelf zorgprojecten opstarten. Zo ziet u, Zorg en Zekerheid houdt de zorg toegankelijk en betaalbaar. Maar ook dat wist u natuur lijk al. Profiteer nu en bel Zorg en Zekerheid (071) 5 825 500 of kijk op onze site. florg en Zekerheid Praktijk 2E wi^r I „Het/ “«T - www.dewaardt-showroom nl SP-- De laatste noviteiten vindt u in onze showroom. Staringlaan 8, Waddinxveen. 0182 - 621222. ■bw., PAGINA 11 WOENSDAG 3 JANUARI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Veel animo was er voor de cavia’s in een wedstrijdbak. (Foto.A. Fioole) (Hans Démoed) Zorg en Zekerheid vertelt al vijf jaar hetzelfde Bron: Rijn en Gouwe, 15-12-2000 K werden de laatste voorraden aan o.a. zaaigoed aan de dieren gegeven, zodat ook daaraan het volgend seizoen gebrek zal zijn. Om iets aan deze situatie te doen heeft de SOEB het plan opgevat om een grote voed- Als u geen boodschappen doet op deze dagen, maar toch graag uw steentje wilt bijdra gen kunt u de levensmiddelen afgeven bij één van de be stuursleden tot uiterlijk 17 ja nuari. Veel bedrijven zijn benaderd om grotere partijen voedings middelen te geven. Het ligt in de bedoeling om de voedings middelen in februari naar Roe menië te brengen om ze dan, als naar verwachting de nood het hoogst is, uit te kunnen delen aan de mensen die dit nodig hebben. Voor dit trans port is geld ook welkom. Tenslotte worden vrijwilligers gezocht, die willen helpen bij het inzamelen, het sorteren en verzendklaar maken van de pakketten. Nadere informatie kunt u krij gen bij de commissie voedsel hulp van het bestuur van de SOEB: Trijntje Stellingwerff, Gentiaan 15 tel. 230086, Bas Hameete, Vogellaan 30 tel. 213531Carla Senneker, Maat- schouw 16 tel. 218966, Fija Mulder-Doorduin, Rijneveld 47 tel. 231515, Aart van Asperen, Waterlelie I tel. 214168. Cyclus is het resultaat van een langdurig proces dat startte met de komst van de geschei den inzameling van afval rond De Commissie Elzinga doet ge meenten de suggestie om zelf ervaring op te gaan doen met een lokale rekenkamer. Het is zeker ook niet uitgesloten dat er vanuit het ministerie van Bin nenlandse Zaken het in de toe komst verplicht zal maken. Het instellen van lokale rekenka mers is eigenlijk een kopie van de Algemene Rekenkamer. Deze bestaat al sinds het begin van de negentiende eeuw. De Algeme ne Rekenkamer rapporteert aan de regering, maar ook aan mi nisteries over gevoerd beleid. Juist in de achterliggende perio de heeft de Algemene Rekenka mer zich nog al eens kritisch uit gelaten over onderdelen van het regeringsbeleid. In de gemeen- winter Festival. Gedurende drie dagen toonden inzenders van uit de hele provincie hun mooi ste grote en kleine kippen, ko nijnen in 50 rassen en kleuren, eenden, ganzen, fazanten, patrij zen, cavia’s, duiven, tamme rat ten en muizen. Na de opening door burgemeester Rijsdijk en oe- .allen «et Rijk Wi) We •oc tet 'Tfgen na 18.00 uur en op zaterdag 13 januari de hele dag kunt u de ze levensmiddelen inkopen en afgeven. Dankzij de bereidwillige mede werking van de Boskoopse su- u na uw (weekend) boodschappen de levensmiddelen inleveren bij de SOEB-vertegenwoordigers, die staan bij de volgende be drijven: Albert Heijn, alle drie Naar de mening van Elzinga en zijn commissie is dat zeker geen zaak om in te berusten als een gegeven van deze tijd. De lokale democratie moet nieuwe impul sen krijgen en daardoor meer aansprekend worden voor de burger. Als dit doel wordt be reikt dan zal ook de belangstel ling voor de lokale politiek en haar activiteiten van zelf gaan toenemen, zo oordeelt deskun dige Elzinga. Inmiddels zijn vele gemeenten met de suggesties van Elzinga aan de slag gegaan om te kijken wat zij op plaatse lijk niveau kunnen met de sug gesties van de Staatscommissie. is dan wel een relatie met een politieke partijen, maar de wet houders zullen dan niet langer lid van de gemeenteraad zijn. Daarnaast doet de Commissie Elzinga ook aanbevelingen over een versterking van de positie van de gemeenteraad. De ge meenteraad zou zich met name op de controletaak moeten richten en in de huidige praktijk is dat moeilijk, vooral ook om dat er onvoldoende instrumen ten zijn om deze taak vorm te geven. Om deze controletaak beter in te kunnen vullen stelt de Commissie Elzinga voor om lokale rekenkamers in te stellen die de doelmatigheid van het ge voerde beleid kunnen toetsen. .ges tie in ester ■-.ing. selactie te starten voor de armste inwoners van het dorp Osorhei, waarmee zij contac ten onderhoudt. Daarvoor is reeds een groot aantal bedrij ven in Boskoop benaderd, maar wordt ook een beroep Gratis indexprint? Voelbaar beter papier?"^> gCUlt-TV— -- fondsen dezelfde. Een belangrijke constatering is dat de verhouding tussen de ge meenteraad en het college van burgemeester en wethouders duidelijker moet worden. In de huidige situatie zijn de wethou ders tevens raadslid en daar door direct gebonden aan de ei gen gemeenteraadsfractie. De Staatscommissie Elzinga vindt dit geen goede verhouding en kiest voor het zogenaamde du alisme, zoals we dat ook op rijksniveau zien. Er is een Twee de Kamer met gekozen parle mentsleden en er is een Kabinet met personen die geen directe binding hebben met de fracties uit de Tweede Kamer, ofwel een dualistisch bestel. Dit betekent dat er over enkele jaren vrijwel zeker wethouders van buiten de raad zullen zijn. Er ter van opzet, waardoor het mogelijk wordt tijdens oe fenavonden een groter aan tal ongevallen in scène ge zet kunnen worden. De leden kunnen zo nog beter hun vaardigheden oefenen. Dit alles heeft natuurlijk als doel dat de EHBO-ers in het dagelijks leven een zo goed mogelijk eventuele slachtoffers kunnen helpen. Met een nieuwjaarsreceptie zullen de leden op 15 janu ari de nieuwe locatie in ge bruik nemen. BOSKOOP - Al enige jaren kampte EHBO Boskoop met een te kleine locatie. Tijdens de oefenavonden in Ons Paradijsje aan de A.P. van Neslaan was nauwelijks plek voor alle leden. Het bestuur heeft daarom ge zocht naar een nieuwe en ruimere locatie en is daarin geslaagd.Vanaf I januari BOSKOOP/WADDINXVEEN - Cyclus, een regionale afval- en reinigingsdienst, zal vanaf I ja nuari 2001 zorg dragen voor de inzameling van het huishoude lijk afval in 11 regiogemeenten, waaronder Boskoop en Wad- dinxveen. Daarnaast zal Cyclus de ver werking van het huishoudelijk afval uit 19 gemeenten in Mid- den-Holland en Rijnstreek ver zorgen. Cyclus is ontstaan door het samenvoegen van de ge meentelijke reinigingsdiensten van Bodegraven, Boskoop, Gouda en Waddinxveen met het Gemeenschappelijk Vuilver- werkingsbedrijf Midden-Hol- land en Rijnstreek (GVB). De nieuwe inzamelvoertuigen van Cyclus zijn uitgerust met een nieuw logo en het Cyclus logo symboliseert de kring- loopgedachte, die bij het be heersen van afvalstromen van cruciaal belang is. Cyclus is gespecialiseerd in het inzamelen, scheiden en verwer ken van huishoudelijk afval. Het nieuwe bedrijf zal voor in totaal 210.000 inwoners het huishou delijk afval inzamelen in de ge meenten Bodegraven, Boskoop, Gouda, Waddinxveen, Bergam bacht, Nederlek, Oudekerk, Moordrecht, Vlist en Zevenhui- zen-Moerkapelle. Daarnaast zal Cyclus de recycling en verwer king van het afval afkomstig van 365.000 inwoners in de regio. Cyclus start met ruim 160 per soneelsleden en opereert van uit twee hoofdvestigingen, in BOSKOOP - Tot 18 januari be staat de gelegenheid in te schrijven voor het derde Na tionale Kampioenschap tennis en squash, dat wordt gehouden in Sportcentrum Midden Bo skoop onder de naam ’Fleur- merc Open’. Het toernooi vindt plaats op vrijdag 26 januari van 9.00 tot 23.00 uur en zaterdag 27 janu ari van 9.00 tot 20.30 uur in het tenniscentrum aan de Sportlaan, bereikbaar vanaf de Hoogeveenseweg. leder die werkzaam is in de boomkwekerijsector kan deel nemen. Inschrijving is mogelijk met één of meerdere heren of gemengd dubbels per bedrijf of combinatie van bedrijven. Per persoon is slechts één inschrij ving mogelijk. Voor het squash toernooi kunt u inschrijven voor singel dames of heren. Het inschrijfgeld bedraagt 15 gulden per persoon. Er zijn drie klassenindelingen: C Dl, D2 en E. Op vrijdagavond kan tegen bet aling van 25 gulden gebruik worden gemaakt van een uitge breid stamppotbuffet, verzorgd door Sportcafé Midden Bo skoop. Óp zaterdag worden na afloop de prijzen uitgereikt, ZIEKENFONDS PARTICULIER Voor alle zekerheid dichtbij. de gebruikelijke keuring door deskundige keurmeesters kreeg het publiek alle gelegen heid om de dieren te bewonde ren. Op de laatste dag, zater dag, werd voor de jeugd nog iets extra’s toegevoegd. Zo werden er wedstrijden gehou den in een caviabak. waarna besloten wordt met een gezellig samenzijn, opge luisterd door de band ’De Ami go’s’. Inschrijfformulieren kun nen opgevraagd worden per fax bij de wedstrijdleidng of af halen in de tennishal. Het fax nummer is 0172-216871 of 212693. Een aantal gemeenten heeft al ervaring opgedaan met een lo kale rekenkamer. De grote ste den Utrecht,Tilburg en Roosen daal hebben al een aantal jaren een eigen rekenkamer. Rotter dam heeft een volledig onafhan kelijke commisie die zelf de on derzoeksonderwerpen bepaalt. In de andere voorbeelden is het de gemeenteraad die de onder werpen vaststelt en vervolgens een vraag voorlegt aan de re kenkamer. In de eigen regio zijn er inmid dels ook gemeenten die dit ini tiatief hebben genomen. In de gemeente Zoetermeer functio neert al geruime tijd een reken kamer en die heeft bij een aan tal projecten kritische kanttekeningen geplaatst bij het optreden van het college en van de raad bij de uitvoering van projecten. Onlangs stelde ook de gemeen teraad van Leiderdorp een ei gen gemeentelijke rekenkamer in. In de praktijk zijn er verschil lende voorbeelden over vorm en samenstelling van de reken kamer. Er zijn gemeentelijke rekenka mers met alleen maar leden van buiten de gemeenteraad. Daar naast zijn er gemengde commis sies met raadsleden en externe deskundigen. Het rapport van de Commissie Elzinga zal de aanzet zijn voor nieuwe wegen in het openbaar bestuur op plaatselijk niveau. Veel gemeen ten hebben inmiddels de hand schoen van Elzinga opgepakt en zijn zelf aan de slag gegaan met de aanbevelingen. Een uitdaging om de kracht van gemeenten te benutten. Het is immers de overheid die het dichtst bij de overheid staat. Alphen aan den Rijn en in Gouda. Door de samenvoeging kunnen in de eerste plaats vragen en wensen van gemeenten en in woners beter worden ingevuld. Cyclus blijft onder bestuur van de gemeenten in de vorm van een gemeenschappelijke rege ling. Deze samenwerking tus sen gemeenten biedt mogelijk heden om efficient en bedrijfsmatig te kunnen wer ken. Het nieuwe bedrijf kan daardoor ook de voordelen van specialisatie en schaalver groting volledig benutten. De circa 20 inzamelvoertuigen bij voorbeeld kunnen nu iedere werkdag maximaal worden in gezet en staan niet meer stil gedurende een aantal dagdelen. Daarnaast heeft Cyclus nu alle kennis en ervaring in huis om zich verder te kunnen ontwik kelen tot een bedrijf dat be heersing van afval integraal aan pakt, van beleidsvoorbereiding tot en met recyling en verant woorde verwerking. Deze re gionale dienst kan in de toe komst ook beter inspelen op allerlei technische vernieuwin gen en marktontwikkelingen, bijvoorbeeld op het terrein van het voorkomen en scheiden van afval, dat in onze wegwerp maatschappij steeds belangrij- ker wordt. ten zou een rekenkamer zich vooral bezig moeten houden met de controle van het uitge voerde beleid van het college van burgemeester en wethou ders. Vreemd genoeg is de be langenvereniging van de ge meenten, de Vereniging van Nederlandse gemeenten (VNG), geen voorstander van lokale rekenkamers. De VNG is van mening dat de gemeente raad voldoende mogelijkheden heeft om de controletaak uit te voeren. Deze opvatting is mede ingegeven vanwege de hoge kosten die aan het instellen van een lokale rekenkamer verbon den kunnen zijn. ■pen- Als -X ueST^ topfeo. de zx.^rste lasten Bogenn— pakketten samen te stellen met houdbare producten, zo- economisch herstel als: zonnebloemolie, blikgroen- te, suiker, droge witte bonen, bloem, droge bruine bonen, rijst, pakjes soep, macaroni, In het voorjaar hebben zich als thee, vitamines, tandpasta en gevolg van ernstige regenval borstel. Ook losse onderdelen grote overstromingen voorge- zijn natuurlijk welkom, daan, maar vanaf april heerste Op vrijdagavond 12 januari een grote droogte die tot no vember voortduurde. Door deze langdurige droogte is in de afgelopen zomer weer een enorme terugval opgetre den. Met name is in deze win ter een zeer groot probleem permarkten kunt ontstaan en lijdt het armere deel van de bevolking gebrek. Een groot aantal mensen moest wegens gebrek aan vee voeder hun varkens en soms hun koeien verkopen. Ook Hoogvliet-vestigingen, Goudse Rijweg, Gouweplein en Linna- eusweg. Ook kunt u uw bijdra ge inleveren bij het Kerkelijk Centrum de Stek, naast het Winkelcentrum Snijdelwijk. a»W vierpa^. van de _ravond op togen o— ruing- was af) oyctwo| te maal ej- is met n- mingsplan Risico> I als I tent pen een J houder Uly 1990. De gemeenten in het groene hart realiseerden zich dat de inzameling van afval, door de scheiding van afval, complexer en duurder werd. Als antwoord koos een groot aantal gemeenten voor meer samenwerking bij afvalinzame ling. Vanaf 1993 besloten zeven gemeenten om de inzameling van huishoudelijk afval aan het GVB op te dragen, waarbij de feitelijke uitvoering door de Stadsreiniging Gouda werd ver zorgd. Vanaf 1997 startten de gemeenten met een eigen inza mel- en reinigingsdienst een onderzoek naar mogelijkheden tot samenwerking of fusie tot een dienst. In 2000 besloten de gemeenten Gouda, Boskoop, Bodegraven en Waddinxveen om per I januari 2001 samen met het GVB deze inzamel- en reinigingsdienst op te richten. In principe is en blijft iedere ge meente verantwoordelijk voor het inzamelen van afvalstoffen. Dus inwoners kunnen te allen tijde de gemeente bellen als zij over afvalinzameling vragen hebben of iets willen melden. De 11 betrokken gemeenten hebben de uitvoering uitbe steed aan Cyclus en de inwo ners van deze gemeenten kun nen met vragen of klachten dus ook terecht bij Cyclus. Er is per gemeente een vaste Cyclus ray- oncoordinator die voor de af handeling van deze vragen of klachten zal zorgdragen. De gemeentelijke kringloopsta- tions van Bodegraven, Boskoop, Gouda en Waddinxveen gaan eveneens over, de openingstij den en het acceptatiebeleid voor de afvalstoffen blijven ge lijk. Óm de inzamelvoertuigen opti maal in te kunnen zetten, zullen de routes in de toekomst wel licht worden aangepast. Uiter aard worden de betrokken in woners daarover tijdig geïnformeerd. Wie vragen of klachten heeft kan gewoon de gemeente bel len. Of neem contact op met Cyclus, telefoon 0182-547500. BOSKOOP - Zo’n 1250 ver schillende kleindieren stonden centraal tijdens een show van de Kleindierensport vereniging Boskoop en omstreken, in de laatste week van het jaar ge houden in de Boskoopse Vei ling. Daarmee werd in feite de aftrap gegeven voor het Mid- DEN HAAG/REGIO - De Staatscommissie Elzinga heeft dit jaar het rapport ’Dualisme en lokale democratie’ ge presenteerd. De opdracht van deze commissie was om adviezen uit te brengen om de lokale democratie te ver sterken. In de huidige praktijk is er sprake van een ver wijdering tussen burgers en het gemeentebestuur. ■legeMaden* schouders de s moeten dragen. \ar kléin BOSKOOP - In Roemenië dreigt een ernstige situatie te ontstaan als gevolg van de gro te droogte van het afgelopen jaar. De Stichting Oost Europa Boskoop (SOEB) organiseert begin januari een grootscheep se voedselactie om de ergste gedaan op de hele Boskoopse nood bij de armste inwoners gemeenschap om iets te doen, van het dorp Osorhei te leni- Het doel van de actie is om gen. zoveel mogelijk voedselpak- In Roemenië begon het afgelo- ketten te verzamelen. U wordt pen jaar juist enige stabilisatie gevraagd één of meerdere op te treden in de economi sche situatie. De eerste teke nen van worden zichtbaar, maar de be volking leeft nog steeds in gro te armoede. I Nederland De «iJagd Zorg en danken I ziekenfondspremieisverlaag onder®«^T\n I n vergelijking tussen de aan van de verae- I hoofdverzekerde bi) Zorg neemt EHBO Boskoop haar intrek in een zaal binnen De Stek, gelegen aan de Puttelaan naast het winkel centrum. De ruimte is gro- KEUKENS. TEGELS SANITAIR 1 - -A

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 11