Br I I WOENSDAG 3 JANUARI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 2000 nog een keer in beeld Tijdens zijn officiële afscheid op 15 december wachtte wethouder Neele een verrassing in de vorm van een lintje. Burgemeester Jonkman speldde hem de versierselen op, behorende bij de koninklijke onder scheiding Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Ook in het afgelopen jaar vereerde Sinterklaas ons Gouwedorp weer met een bezoek. Het was een drukke tijd voor de Sint: Nauwelijks aangekomen reisde hij per koets van winkelcentrum naar winkelcentrum om toch alle Waddinxveense kinderen -groot en klein!- maar te kunnen ontmoeten. Op zaterdag 30 september hield het AZC Waddinxveen een open dag om het eerste lustrum te vieren. De bewoners hadden een bij zonder programma met veel muziek en dans in elkaar gezet om de bezoekers een goede indruk van de verschillende culturen te geven. Uiteraard waren er ook tal van -exotische- lekkernijen te proeven. Op zaterdag I I november vierde Kreater het tienjarig bestaan. Speciaal voor het tweede lustrum van het cultureel centrum speelde Kreater-docent Gabriëla Lukassen een deel uit haar voorstelling ’Saudade’. Tevens luisterde een muzikaal optreden van Sunset Boulevard de feestelijke bijeenkomst op. Het Jostiband Orkest uit Zwam- merdam kent inmiddels interna tionale successen. Maar ook in de re gio was het Or kest, waarin 180 verstandelijk ge handicapten zit ten, dit jaar actief. Op 18 november was er een geza menlijk optreden met het Chr.Wad- dinxveens Man nenkoor De Gou- westem. Het was een succesvolle avond. Veel belangstel ling was er voor de landelijke poli- tiedag. Ook in Waddinxveen opende het pand aan de Limaweg de deuren voor het publiek. Vooral kinderen waren reuze nieuwsgie rig wat zich daar allemaal afspeelt. Vingerafdrukken, ademanalyse en radarcontrole hebben sindsdien geen geheimen meer voor hen. De Coenecooploop werd dit jaar weer door velen uitgelopen. Een sterk deelnemersveld hield de spanning er tot de laatste meters in. Opnieuw won een Afrikaan de prijs: De pas negen-, tienjarige Jean Daysenga uit Burundi liep een tijd van 29 secon den rond. Zo’n zeshonderd Waddinxveners deden het afgelopen jaar mee aan de Zwemvierdaagse.Tweehonderd meter voor kinderen, vierhonderd voor vol wassenen, dat was de prestatie die vier dagen lang moest worden geleverd. Na het afstandzwemmen konden de deelnemers nog lekker vrij poedelen. Uiteraard lag er voor iedereen die het volhield een leuk presentje klaar. Ss '''"J 'V^S3®* te- Sw 4 L,-'

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 13