SGP en PvdA Contract kringloopwinkel getekend vliegen elkaar opnieuw in de haren Elke ochtend... Zevenhuizense volleybalsters willen naar hoogste niveau Florarun verhuist naar Boskoop-Oost IvJ I i Rijn en Gouwe raardt Onder invloed Bingo in ’De Boog’ Typen met tien vingers WADDINXVEEN - Voor jongeren die hun type- vaardigheid op de compu ter willen verbeteren, or ganiseert Stichting Waddinxveens Welzijns werk, in samenwerking met het Opleidingscen trum Waddinxveen, een cursus ’typevaardigheid’. Deze cursus is bedoeld voor jongeren van 16 tot 25 jaar die beter willen leren typen, bijvoorbeeld om de kans op (ander) werk te vergroten en het werken met de computer te vergemakkelijken. Tijdens de cursus is het streven ongeveer 135 aanslagen per minuut te halen. Daarnaast komen enkele algemene vaardig heden zoals het opmaken van een tekst en het ma ken van een standaard brief aan de orde. I I I I I I I I I Begrotings- vergadering Z’HUIZEN-MOERKAPEL- LE - De goedkeuring van het verslag van de begro- tingsvergadering van 7 no vember stond nog niet op de raadsagenda, maar de heer D.J.Bac (SGP) wilde toch al wel nogmaals de aantijgingen van het Pv- dA-raadslid mevrouw B.M.Spekman van zich werpen dat zijn fractie ra cistisch en intolerant zou zijn. Mevrouw Spekman antwoordde het eerste terug te willen nemen, maar het tweede verwijt volledig te handhaven. Zij verwees daarvoor op nieuw naar het toelatings beleid van het zorgcen trum Beth San in Moerkapelle met betrek king tot het hebben van o.a. t.v. en dat van de S.G.P. ten opzichte van o.m. het homohuwelijk. Bac repliceerde dat zijn fractie niet verantwoor delijk is voor het beleid van het bestuur van Beth San, en op dat van de Tweede Kamerfractie hier niet te willen worden af gerekend. howroom r Geen Wie nu kiest voor een kennismakings- Muziekinstrumenten of bladmuziek? WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 Euromarkt 101 Alphen a/d Rijn Tel. (0172) 23 34 34 Méér dan 40 vloeren uit voorraad leverbaar voor scherpe DOE-HET-ZELF MEENEEMPRIJZEN abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 15,50. WOENSDAG 3 JANUARI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 21 /■CC. r op Rijn en Gouwe. Naam: Adres: Postcode: Plaats: KOM, KIJK EN VERGELIJK Surf op internet naar: www.citymusic.nl team van de Zevenhuizense vol leybalclub de stap naar het hoog ste niveau maakt In de afgelopen jaren rammelde VC Nesselande al nadrukkelijk aan de deur naar de eredivisie, in de voorbije drie seizoenen ein digde de Zevenhuizense ploeg in de eerste divisie op een derde, vierde en tweede plaats. Boven dien doen de dames het ook goed in het nationale bekertoer- nooi waarin kort geleden Bondu- elle/WC uitVugth met 3-1 werd verslagen. Nesselande drong daarmee door tot de vierde ron de en treft nu op maandag 15 ja nuari in Emmeloord Vovem als tegenstander. Vovem zorgde eveneens voor een stunt door eredivisionist Martinus uit te schakelen. De competitie blijft echter het belangrijkste in de sporthal WADDINXVEEN - „Milieu en duur zaamheid staan in onze gemeente hoog in het vaandel, dus u zit in een goed nest”, sprak wethouder Dijksterhuis naar Reconomy, vlak voor de onderteke ning van het contract met betrekking tot de oprichting van een kringloopwin kel. Reconomy, een bedrijf dat al diverse kringloopwinkels in de regio beheert, gaat nu ook in Waddinxveen een vesti ging verzorgen. Dijksterhuis: „Ik ben blij dat we nu te genover elkaar zitten, dit verhaal kent ten slotte een lange voorgeschiedenis. Maar ik heb wel het idee dat ik tegen over een professioneel bedrijf zit en heb dan ook heel veel vertrouwen dat er op korte termijn een goede kringloopwin- Doordat het bestuur van de Ze- weer sponsors weet aan te boren lukt het nog steeds op goed landelijk niveau te volleyballen. Visser: „We trachten steeds jonge oner varen speelsters uit de regio aan te trekken. Hier krijgen ze een goede opleiding en doen zij erva ring op”. Jan Visser is tevens teammanager van het Neder- zen voor definitief afval of voor een tweede leven van hun huisraad. In een commissievergadering werd nog het pand aan de Rijnlandstraat genoemd, waar Vivante Harwa tot voor kort ge vestigd was, maar uit navraag bleek dit pand te klein is en ook slechts tijdelijk te huur zou zijn. De gemeente en Reco nomy hebben vijf maanden de tijd om een pand te vinden. Na het zetten van de handtekeningen was er een symbolische start van de in zameling van artikelen voor de kring loopwinkel. Burgemeester Jonkman, wet houder Dijksterhuis en directeur van Reconomy Koffeman laadden een grijze leren bank in de ophaalbus, waarna de bank de verkoop in zal gaan. ZEVENHUIZEN - De politie hield op zondag 31 december rond 03.50 uur een 49-jarige automobilist aan. De man had te veel gedronken. Hij blies 340 ug/l. 220 ug/L is de limiet). Zij verweet de Staatskundig Gereformeerden te weinig re spect te hebben voor het ge dachtegoed van anderen en in tolerant te zijn. Inzake het toelatingsbeleid van Beth San las Spekman een deel van een brief van een inwoner voor. Uit deze brief kwam de schreeuw, ’waarom kan ik op oudere leef tijd niet in mijn dorp blijven wo nen, enkel en alleen omdat ik met mijn geloofsovertuiging volgens bepaalde stromingen niet pas in mijn eigen dorp’. Spekman zag bij het toelatings beleid van Beth San een dikke vinger van de SGP in de pap en beschuldigde deze partij dan ook van discriminatie. Nadat wethouder de Gooijer al aange geven had een gevoel van mis selijkheid te voelen bij zulke kri tiek, reageerde SGP-er Bac destijds richting PvdA, op een dergelijk niveau niet met de Pv dA te willen communiceren. Een week later, bij het kernbe- zoek in Zevenhuizen, konden al le aanwezigen zien dat het met die communicatie wel mee viel. Terwijl de meeste aanwezigen zich aan de bar van Swan la het ’biertje van de gemeente’ goed lieten smaken, gingen Spekman en Bac in een stil hoekje met el kaar in gesprek over deze ge voelige kwestie. Tijdens de laat ste raadsvergadering van het jaar laaide deze zaak echter op nieuw op. Ondanks dat de no tulen van de bewuste vergade ring niet werden behandeld, wilde Bac toch wel eens een openbare reactie van de PvdA. Bac gaf aan dat zijn partij zich neergezet voelde als een groe pering die geen rekening met de medemens wenst te houden, en tien jaar. Het is dan niet verwon derlijk dat het Nederlands WADDINXVEEN - In buurt centrum ’De Boog’ aan de C. Huijgenslaan 2 wordt op 5 ja nuari weer een bingo-avond ge organiseerd, waarbij prijzen te winnen zijn. De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. Iedereen is wel kom. Door Bert Hertog ZEVENHUIZEN - Gaan de vol- leybalsters van Data General/VC Nesselande uit Zevenhuizen hun mannelijke clubgenoten achter na? De mannen van Zevenhuizen (tegenwoordig uitkomend onder de naam Cadenz, daar voor VC Nesselande en Rentokil) komen al heel wat jaartjes met succes in de eredivisie uit. Nu lijkt de tijd rijp dat ook het eerste dames- Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. WADDINXVEEN - Ver mist: 21-12 Kater, niet gec. Nog geen jaar oud. KI: rood met witte kin, borst en voetjes. Roep naam: Tijger. (Omgeving Rijnenveld Boskoop). 25-12 Kater siamees, gec. KI: beige met een chocolade gloed. Heeft blauwe ogen. Roepnaam: Idefix. Is 6 jaar oud. (Omgeving De Akker, Waddinxveen). Een dier gevonden of vermist: bel Stichting Amivedi, tel. 0182- 630481 OPENINGSTIJDEN: maandag: gesloten dinsdag t/m donderdag: 10.00 tot 17.30 uur vrijdag: 10.00 tot 21.00 uur zaterdag: 10.00 -17.00 uur DE DOE-HET-ZELF-ZAAK LAMINAAT-PARKET - MASSIEVE VLOEREN Er zijn totaal 13 bijeen komsten op maandag avond van 18.30 - 20.00 uur. De cursusdata zijn 22 en 29 januari, 12 en 19 fe bruari, 5, I2, I9 en 26 maart, 9 april, 7 en 2I mei, 18 en 25 juni. Op 25 juni wordt een eindtoets gehouden. Deelnemers krijgen na afloop een cer tificaat met het behaalde resultaat. De kosten voor de cursus bedragen f 85,- inclusief lesmateriaal. Lo catie: Nieuwe Trefpunt, Stationsstraat 18. Opge ven bij: S.W.W., Kerkstraat 13.Tel.0l 82-631932 of via e-mail: sww@stww.nl. Misschien hadVC Nesselande de eredivisie al bereikt als alle speel sters, die in de afgelopen jaren de Zevenhuizense vereniging inruil de voor een club uit de eredivi sie in het volleybaldorp aan de Rotte waren gebleven. Eva Heer schap en Fanny Lafeber vertrok ken en hun plaatsen worden in genomen door jonge speelsters uit regioclubs. Doordat VC Nes selande al lange tijd de hoogste spelende club in de Goudse re gio is gaan jonge beloftevolle speelsters die hogerop willen graag naar de club uit Zevenhui zen. Momenteel bestaat het ge hele eerste damesteam uit speel- vangt een Boskoops plantje en een medaille.Voor treinreizigers is er een pendelbusje tussen het station en de Boskoopse Veiling. Voor meer informatie: Tonny Brand, tel.0172-214019. Soest deel aan een kwalificatie toernooi in Soest. Tegen kam pioen Denemarken, Bulgarije en Wit-Rusland kan kwalificatie petitie goed doen, verloren in sporthal Swanla met 3-2 van I0 kilometer prestatieloop en I0 kilometer businessrun om de Arenthals Grant Thornthon Wisselbeker. Om I3.45 uur tenslotte begint de Kidsrun van I kilometer over het veilingterrein. Kinderen tot en niet 12 jaar kunnen hier voor inschrijven. De inschrijf kosten bedragen: kidsrun drie gulden, tien kilometer 7,50, Ladiesrun 7,50, businessrun per team van maximaal vijf lo pers 75,-. Inschrijven kan alleen op de dag zelf tot I5 minuten voor aan vang. Iedere deelnemer ont- Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Tot grote teleurstelling van fractieleider Bac van de SGP waren de notulen van de op 7 november gehouden Algemene Beschouwingen tijdens de laatste raadsvergadering van 2000, nog niet ter goed keuring beschikbaar. Tijdens de Algemene Beschouwin gen had de PvdA, bij monde van mevrouw Spekman fron taal de aanval geopend op de SGP. Naast dat zij bij die gelegenheid het complete college van B W zelfvoldaan en zelfgenoegzaam noemde en de wethouders verzocht hun zetel op te geven, nam zij bij die gelegenheid ook specifiek de SGP op de korrel. kei in ons dorp staat.” De heer Koffe man, directeur van De Sluis Groep waar Reconomy onder valt, maakte van de ge legenheid gebruik door het onderwerp startsubsidie aan te kaarten, maar daar ging de gemeente nu verder niet op in. Ook gaf Koffeman aan het vertrouwen waar te zullen maken en de kringloop winkel volgens een goed concept neer te zullen zetten. Nu is het nog zoeken naar een juiste locatie en dat is niet ge makkelijk. Er is al een aantal panden be keken, maar het geschikte zat daar niet bij. De oppervlakte moet rond de vijf honderd vierkante meter zijn en de voorkeur van Reconomy gaat uit naar een plaats in de buurt van het afval brengstation zodat mensen kunnen kie- De tien kilometerloop is weder om op Boskoops en Reeuwijks grondgebied: Middelburgseweg, Middelweg, Zijdeweg, Wonnep- ad, Spoelwijksedijk, Middelburg seweg. Voor de tien kilometerlo- pers is er na vijf kilometer een lucratieve premiesprint. Er zijn kleine geldbedragen te winnen. Favorieten hiervoor zijn: F. van Zoest, H. van Beek, J.Jong, S. Kle- ijn en J. Blokland. Het AV-comite hoopt op vierhonderd deelne mers. Het spoorboekje van de 11 e Boskoopse Veiling-Florarun luidt als volgt: I3.3O uur start 5 kilometer Ladies Run (I ronde), zaken dwingend beïnvloed. Daar naast gaf hij aan, dat de SGP niet met naar fascisme nei gende gedragingen in verband wil worden gebracht. Spekman was duidelijk niet op deze onverwachte uitval rich ting PvdA voorbereid, maar hervond zich snel. De PvdA- woordvoerdster gaf aan dat het in de aard van de SGP ligt om landelijk altijd principiële stand punten in te nemen. Zij duidde hiermee op de standpunten van de SGP rond homohuwelijk, abortus, euthanasie en sport op zondag. Dit wordt heel anders als de partij plaatselijk een meerderheid wordt, aldus Spek man. Inzake de suggesties over racisme wilde de PvdA-vrouwe haar woorden wel terugnemen. Maar het intolerant gedrag hield zij staande. Zij verwees daar bij opnieuw naar het toela tingsbeleid bij zorgcentrum Beth San en de huisregels al daar, zoals het niet mogen heb ben van een televisie. De heer Bac verbaasde vervol gens de gehele raadszaal met de opmerking, niet te willen wor den afgerekend op het landelijk beleid van de Staatskundig Ge reformeerde Partij. Hoewel het weinigen is opgevallen, opereert de plaatselijke SGP kennelijk volgens afwijkende beleidsre gels ten opzichte van die lande lijk binnen deze partij gelden. Bac gaf ook aan, dat zijn partij geen invloed heeft op het toela tingsbeleid van het bestuur van het zorgcentrum. De SGP- voorman zei blij te zijn dat in ie der geval de uitspraken inzake racisme waren teruggenomen. Of hier mee alle zere plekken afdoende zijn behandeld zal de toekomst leren. Het moet niet als uitgesloten worden geacht, dat bij de werkelijke behande ling van de notulen opnieuw de vlam in de pan zal slaan. Natuurlijk hebben wij alle bijartikelen op voorraad. 1 Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad 1 worden afgedwongen voor deel name aan de EK in april in Tsje ch ië.Tot de nationale selectie be hoort ook Simone Legerstee van VC Nesselande. Zij speelde dus tegen haar clubgenoten die aan vankelijk op een 3-1 overwinning voor de ploeg uit Zevenhuizen leek uit te draaien. De eerste set werd met 25-19 gewonnen, de tweede ging met 25-17 naar het jeugdige Oranje en de derde weer met 25-18 naar Zevenhui zen. Een 13-15 voorsprong in de vierde set werd niet verder uit gebouwd. Na een spannende strijd won Oranje deze na een half uur spelen met 28-26. Ver volgens won het jeugdige Oranje ook de vijfde set met 10-15. Visser: „Ik denk toch dat wij had den moeten winnen. We missen momenteel onze libero Janneke den Butter. Zij speelt in Jong Oranje en haar kunnen we ei genlijk niet missen.Vandaar dat ik AafkeVerbrugge.die in het twee de team speelt, gevraagd heb om op die positie in te vallen”. In de wedstrijd tegen Oranje raakte Karin van der Maat ook nog ge blesseerd waarna het beste van het Zevenhuizense team af was. Visser: „Het jeugdige Oranje is een redelijk talentvolle groep. Er wordt op maandag- en dinsdag in het KNVB-sportcentrum in Zeist getraind. Daarnaast krijgen de speelsters studiebegeleiding. Hoeveel speelsters het A-team weten te halen weet jë niet. Maar er is best talent aanwezig”. BOSKOOP - Jarenlang vond de door de Boskoopse atletiekver eniging AV’47 georganiseerde Florarun in juni plaats met start en finish op het ITC-terrein. Meer dan 250 deelnemers kwa men er niet aan start omdat de concurrentie van andere presta- tielopen in juni te groot was. Daarom wordt de Florarun nu op zaterdag 13 januari gehou den. Omdat de Boskoopse Vei ling hoofdsponsor is geworden, wordt overdekt begonnen en geëindigd in de veilinghallen aan de Middelburgseweg in Bo- skoop-Oost De volleybaldames van Data General/Nesselande uit Zevenhuizen, die het in de com- het jeugdige Oranje. (Foto. Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) Swanla waar de Zevenhuizense vrouwen tegenwoordig op zater dagavond op het zelfde tijdstip (19.00 uur) de thuiswedstrijden spelen als voorheen de mannen. Deze spelen sinds vorig jaar hun thuiswedstrijden in de nieuwe Topsporthal bij het Feyenoord- stadion in Rotterdam. In de competitie van de eerste divisie B staat DG/Nesselande momen teel op een derde plaats achter Set Up’65 en Barneveld S/Vre- vok. Set Up heeft na tien wed strijden 40 punten,Vrevok 35 en het team uit Zevenhuizen 34. Op zaterdag 27 januari staat in Swanla de belangrijke wedstrijd tegen Set Up’65 op het pro- sters die door Zevenhuizen zijn gramma. Daarin kunnen de Ze- gescout bij lager spelende clubs, venhuizense dames laten zien wat zij werkelijk waard zijn.Trai- venhuizense club steeds ner/coach Jan Visser, die aan zijn zesde seizoen bezig is, tracht zo veel mogelijk de druk weg te ne men. Hij zegt: „Het team is jong, gemiddeld 19 jaar. Het wordt een zware opgave om de eredivisie te bereiken. Worden we kam pioen dan moeten we promotie wedstrijden spelen tegen de kampioen van de eerste divisie A. lands jeugdteam tot en met zes- We staan nu derde maar hadden hoger kunnen staan. In het begin hebben we door het nieuwe jeugdteam in Swanla een oefen puntensysteem punten laten lig- wedstrijd speelde tegen Nesse- gen. Als ons team topfit is en lande. Het Nederlands jeugd- geen geblesseerde speelsters telt team neemt van 4 tot 7 januari in dan zijn we gelijkwaardig aan een team uit de eredivisie. De speel sters moeten nog leren met de mentale druk om te gaan”. noviteiten vindt u in onze showroom.

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 21