Gemeente Inzamelen kerstbomen van centrum vraagt geld voor vernieuwen Fivtoiq f Gezellige nieuwjaarsreceptie in Oud Verlaat Bewonersorganisaties en Woonpartners Midden-Holland sluiten overeenkomst 1 &M 5 Zorg en weer de goedkoopste I r Inbraak ICW wenst leden Bejaarde valt met fiets Voorlichtings avond voor Soirée de Nouvel An Alliance Francaise WADDINXVEEN - Alliance Francaise Boskoop,Waddinx- veen en Zoetermeer organi seert 11 januari op de Dr. J.W Paltelaan I te Zoeter meer een Soirée de Nouvel An, aanvang 20.15 uur. Deze avond staat in het teken van 'La fête des Rois’, ofwel: het feest van de drie koningen. De aanwezigen worden ge trakteerd op een verrukkelij ke Galettte des Rois, met de daaraan verbonden traditie. Al met al een kennismaking met Franse specialiteiten als variété de jeux de familie, zoals Le Jeu de L’oie.Tabou, etc. Onder het genot van een hapje en drankje wordt een toost uitgebracht op een Bonne Anneé 2001Entrée: leden/cursisten gratis op ver toon van de carte nationale Alliance Francaise. Intro ducés 10,-. in woning zwangeren Stichting De Hoop bij Passage ker van de Stichting De Hoop Stichting De Hoop houdt zich uit Dordrecht informatie ge- bezig met de opvang van ven over het werk van de drugsverslaafden. Belangstel- stichting. lenden zijn van harte welkom, I x. y - www.zorgenzekerheici.nl - OPENINGSTIJDEN: maandag: gesloten dinsdag t/m donderdag: 10.00 tot 17.30 uur vrijdag: 10.00 tot 21.00 uur zaterdag: 10.00 -17.00 uur Euromarkt 101 Alphen a/d Rijn Tel. (0172) 23 34 34 Méér dan 40 vloeren uit voorraad leverbaar voor scherpe DOE-HET-ZELF MEENEEMPRIJZEN florg en Zekerheid Zorg en Zekerheid heeft al vijf jaar de laagste nominale ziekenfondspremie van Nederland. Geen nieuws dus eigenlijk. En geen nieuws is goed nieuws. Want niemand wil teveel voor zijn zieken fondsverzekering betalen. Gelijk heeft u. De dekking is immers bij wet geregeld en daarom bij elke zorg verzekeraar hetzelfde. Maar waarom zijn we dan toch de goedkoopste? Heel simpel. Omdat we uw zorg heel effi ciënt inkopen zonder op kwa liteit in te leveren. En we bovendien de zorgverleners in de regio goed kennen. Maar ook omdat we zelf zorgprojecten opstarten. Zo ziet u, Zorg en Zekerheid houdt de zorg toegankelijk en betaalbaar. Maar ook dat wist u natuur lijk al. Profiteer nu en bel Zorg en Zekerheid (071) 5 825 500 of kijk op onze site. tie: Marjan Neutel, tel 0182- Onder invloed 610879. Risico-' „Het/ koe png. It '■•''-“S/'.'X Veel kinderen verzamelden kerstbomen om een zakcentje bij te verdienen. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) Zorg en Zekerheid vertelt al vijf jaar hetzelfde in, Bron: Rijn en Gouwe, 15-12-2000 KOM, KIJK EN VERGELIJK WADDINXVEEN - Het is een leuk centje bijverdienen voor sommige kinde ren: kerstbomen verzamelen en inleve ren bij de gemeente. Op donderdag 4 ja nuari had de gemeente vier punten in het dorp opgesteld waar iedereen zijn of haar kerstbomen kon afgeven. Elke in- WADDINXVEEN - Onlangs hebben de bewo nersorganisaties HWZM uitWaddinxveen en Zevenhuizen-Moerkapelle en Woonbelang Mid- den-Holland uit Gouda een samenwerkings overeenkomst getekend metWoonpartners Midden-Holland. Voor Woonpartners Midden- Holland en de HWZM was deze samenwer kingsovereenkomst een vervolg op een eerde re overeenkomst uit een periode waarin de HWZM zich nog in de opbouwfase bevond. In middels is de HWZM flink gegroeid en was het moment aangebroken om op basis van de nieuwe verhoudingen een samenwerkingsover eenkomst uit te werken. De ondertekening is van groot belang omdat de vorig jaar opgerichte Goudse bewonersor- den zo wat alles meegemaakt te hebben, wat je in een jaar mee kunt maken als burgemeester. Als eerste stond hij stil bij de grote rampen die in Enschede en Volendam hebben plaats ge vonden. Hij hekelde de grote mediabelangstelling bij dit soort rampen, waardoor de nabe staanden nauwelijks aan het verwerken van hun verdriet toekomen. Daarnaast schetste hij nog eens de rol van de over heid, die moet zorgen dat er ge handhaafd wordt. Daarna liet de burgemeester een aantal items de revue passeren die de inwo ners de komende tijd bezig zul len houden. Hij noemde onder meer de ontwikkelingen in de Zuidplaspolder, de 5e Nota geleverde boom leverde vijftig cent op. De echte kerstbomeninzamelaars wer den een handje geholpen, bij partijen van meer dan vijftig kerstbomen kwam de gemeente ze thuis ophalen. In totaal werden er 2400 bomen ingeleverd. Met deze actie hoopt de gemeente jon geren aan te moedigen de kerstbomen niet in de fik te steken. Zelf mag de ge meente de bomen ook niet verbranden, daar is een aparte milieuvergunning voor nodig. En daarom worden de bo men versnipperd en zo mogelijk ge bruikt voor compost. Natuurlijk hebben wij alle bijartikelen op voorraad. Een dier gevonden of vermist: bel Stichting Amivedi, tel. 0182- 630481 DE DOE-HET-ZELF-ZAAK LAMINAAT - PARKET - MASSIEVE VLOEREN WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen heeft bij de provincie een projectaanvraag ingediend, om met het nieuwe centrumplan in aanmerking te komen voor een bijdrage uit het Investeringsbudget Stedelijke Vernieu wing (ISV). Onder ’stedelijke vernieuwing’ verstaat de provincie kwaliteitsverbetering van het woon-, werk-, productie- en leefmilieu in en rond de steden door maat regelen gericht op het beheer van de fysieke leefomge ving. nieuwjaarsbijeenkomst ICW (Ondernemerskring In dustrieel Contact Waddinx veen) hield de heer Jongbloed een toespraak waarin hij mee deelde dat het bestuur terug blikt op een jaar waarin veel ZIEKENFONDS PARTICULIER Voor alle zekerheid dichtbij. oe- .aflen .et Rijk Wi) We tor- het ^tïgen MOERKAPELLE - In een wo ning aan de Jonkheer van der Welstraat is in de middag of avond van zaterdag 6 januari in gebroken. Om binnen te ko men forceerden de inbrekers een achterraam. Vooralsnog worden uit de woning pasjes, een mobiele telefoon en gou den horloge vermist. WADDINXVEEN - De chris- telijk-maatschappelijke vrou wenbeweging Passage houdt woensdag I7 januari haar maandelijkse vergadering. Deze avond zal een medewer- de kosten bedragen 5,-. De avond begint om I9.45 uur in De Hoeksteen aan de Es- doornlaan.Voor meer informa- een aantal activiteiten uit het afgelopen jaar aan als een video opname over de knelpunten bij het verkeerscirculatieplan, in tentieverklaring voor regionale samenwerking op het gebied van beveiliging, een uitstapje naar het Fordmuseum, de gast spreker Ronald Naar, de beken de Mount Everest beklimmer en het jaarlijkse overleg met de gemeente. De wens voor het komende jaar behelst een groeiende band met de leden zodat er meer betrokkenheid ontstaat. Ook sprak hij zijn ver- keerswensen uit: twee roton des bij de Coenecoopbrug, een rotonde bij Doelswijk en een oplossing voor de verkeersaf wikkeling bij de afrit van de A12. Ook de aanleg van nieuwe bedrijfsterreinen staat op zijn wensenlijstje. confronteerd gaan worden. Er wordt binnen de kern al ge dacht aan het opwerpen van eflW ^ravond op ganisatie Woonbelang Midden-Holland tevens een soortgelijke samenwerkings-overeenkomst metWoonpartners Midden-Holland heeft afge sloten. Woonpartners hecht veel waarde aan een goede en duurzame samenwerking met de bewonersorganisaties omdat dit de kwaliteit van de dienstverlening en het draagvlak voor het beleid vergroten. In de samenwerkings overeenkomst is vastgelegd op welke wijze de bewonersorganisatie hun invloed kunnen uit oefenen op de beleidsontwikkeling en dienst verlening van Woonpartners.Tevens is in de overeenkomst de ondersteuning van de bewo nersorganisaties vastgelegd. De bewonersorga nisaties en Woonpartners Midden-Holland te kenen de samenwerkingsovereenkomst. Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Het gemeentebestuur van Ze venhuizen-Moerkapelle hield af gelopen week haar nieuwjaars receptie in partycentrum de Zevensprong in Oud Verlaat. De gemeente deed dit in samen werking met de ondernemers kring, de winkeliers- en de mid- denstandsvereniging uit de dubbelgemeente. Drie perso nen hield er een toespraak. Als eerste kreeg waarnemend bur gemeester Wolf de gelegenheid, voor wat één van zijn laatste toespraken als waarnemend burgemeester zou worden. Wolf signaleerde dat Oud Ver laat te vaak wordt vergeten. Hij vond het dan ook zeer plezierig dat de bijeenkomst dit jaar in deze kern plaats vond. De bur gemeester gaf aan in acht maan- ontwikkelingen door onvol doende nieuw bedrijfsterrein. Ook de omleidingsweg raakt ondergesneeuwd, aldus de spreker. Lamot besefte daar naast dat ook het gemeentebe stuur met de rug tegen de muur staat, maar wenste gezamenlijk ten strijde te trekken tegen ’on juiste’ beslissingen van hogere overheden. Hij riep de plaatse lijke politiek op bij het aantre den van de nieuwe burgemees ter, deze van stevige portefeuilles te voorzien. Bij een herverdeling van porte feuilles moet nu eens niet van uit de macht, maar van uit de kracht verdeeld worden”, aldus Lamot. Met de conclusie dat 2001 het jaar wordt waarin rus tig toegewerkt zal worden naar de invoering van de Euro ein digde de woordvoerder van de ondernemers zijn nieuwjaarsre de. Tijdens de pauze verzorgde Shantykoor 'Het Kraaiennest’ uit Zevenhuizen voor de mu- W’VEEN/GOUDA - In het Groene Hart Ziekenhuis, lo catie Bleuland, vindt op woensdag 17 januari een voorlichtingsavond plaats voor zwangeren en hun part ners. De avond duurt onge veer twee uur en start voor een eerste groep om 19.30 en om 20.30 uur voor een tweede groep. De toegang is gratis.Tijdens deze avond wordt een uitvoerige video film vertoond over de gang van zaken rond een bevalling op de afdeling Verloskunde van het Groene Hart Zie kenhuis. Aansluitend zal een verpleegkundige meer vertel len over het verblijf op de af deling Verloskunde. Mede werkers van DeVierstroom en het Kraamcentrum zullen ingaan op de periode na de bevalling. Na deze presenta ties kunt u een aantal thema tafels bezoeken met informa tie over borstvoeding, flesvoeding, diverse babyver- zorgingsproducten, kraam zorg, kinderopvang. Ook zijn verpleegkundigen van de af deling Verloskunde aanwezig. Tijdens dit gedeelte van de avond is er gelegenheid voor vragen. Aanmeldingen: telefo nisch tussen 09.00 uur en 12.00 uur bij de Kraamafde- ling van het Groene Hart Ziekenhuis, tel. 0182-566445. Op ditzelfde nummer is meer informatie over deze voorlichtingsavond te verkrij gen. ziek. Diverse vertegenwoordi gers van het plaatselijk bedrijfs leven en ambtenaren uit het ge meentehuis bevolken dit visserskoor. Na dit optreden was het de beurt aan de heer de Snoo.van belangenvereniging Oud Verlaat, voor zijn nieuw jaarstoespraak. De spreker was blij met de aanleg van een fiets pad van Oud Verlaat naar Om moord, maar sprak zijn zorg uit over de geplande vakantiewo ningen binnen het ontwerpbe- stemmingsplan Oud Verlaat. Ook de ontwikkelingen rond Nesselande baart de inwoners van deze kern zorgen. On danks dat de bouw van de hui zen gestart is, komt van de structuur van het openbaar vervoer nog niets in zicht. Over de afvoer van het wegverkeer wordt intussen alleen maar ru zie gemaakt”, aldus de heer Snoo. Hij vreesde dat de inwo ners van Oud Verlaat nadrukke lijk met de gevolgen hiervan ge- vier jaal len”.rea® togen Y was overwoj te shiitè door HeA met net is met ii- mingspkm Ruimtelijke Ordening, revitali sering van de Dorpsstraat in Zevenhuizen en Moerkapelle en het bestemmingsplan Oud Ver laat. „Wij staan hier op een om streden plek”, aldus Wolf. Hij duidde hiermee op de weer stand van de inwoners van Oud Verlaat tegen het opnemen in het bestemmingsplan van een project voor vakantiehuisjes, welke rond de Zevensprong dr eigen te worden gesitueerd. Hierna kreeg de heer Lamot hét woord namens de plaatselij ke ondernemers. Na een alge mene blik op het afgelopen jaar sprak Lamot over zijn sombere vooruitzichten voor de plaatse lijke ondernemers en midden stand. Hij zag geen positieve kenskade-West. Maar dat pro ject kent nog nauwelijks rand voorwaarden of uitgangspun ten en de problemen in dit gebied zijn minder urgent. Het gaat hier met name om moge lijkheden voor woningbouw, maar ook ingrepen in de ver- keersstructuur en bodemsane ring. De gemeente wil probe ren in een later stadium ook dit project met de provincie te be spreken. Voor hetcentrumproject dat nu bij de provincie ligt, ver wacht de gemeente geen pro blemen met de toekenning van de gelden. Het project omvat zowel een fysieke, een econo mische als een maatschappelij ke herstructurering en past daarmee binnen de voorwaar den van het ISV. De hoogte van het toe te kennen bedrag is nog niet in te schatten. Op basis van alle ingediende aanvragen zul len Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland halverwege 2001 de budgetreservering voor dit project bekend maken. Pas dan kan een meerjarig inzicht wor den gegeven over de hoogte van de te verwachten provin ciale bijdrage uit het Investe ringsbudget Stedelijke Vernieu wing. Het provinciepotje ISV is be doeld voor alle Nederlandse gemeenten en wordt verstrekt voor perioden van vijf jaar. De gemeente moet wel aan een aantal voorwaarden voldoen om in aanmerking te komen voor het geld. Zo moet ze een ontwikkelingsprogramma op stellen waarin staat wat de ge meente de komende vijf jaar wil bereiken voor de fysieke leefomgeving. Ook moet er voldoende aanbod zijn voor woningen, economische func ties en voorzieningen. Er zijn twee locaties die vol doen aan alle criteria en rand voorwaarden, maar de gemeen te heeft voorlopig alleen een voorstel ingediend voor het centrumgebied. In dit gebied wil de gemeente de winkelfunc tie een stevige impuls geven en met ingrijpende maatregelen de verkeersstructuur veranderen om de negatieve invloed van het verkeer en omvang te stui ten. Dit heeft een hoge priori teit omdat hierdoor het woon- en leefklimaat in de gehele ge meente zal verbeten. De tweede locatie dat voldoet aan alle criteria en voorwaar den is de locatie Kerkweg- West/Dorpstraat/Jan Dorre- En bovenal met welke gemeen ten gaan we eventueel samen werken. De heer Snoo zag in dat geval graag keuzes gemaakt WADDINXVEEN - Tijdens de worden vanuit vooral strate- nieuwjaarsbijeenkomst van gisch oogpunt: „Ook al zijn wij het niet altijd met de gemeente eens, ik hecht er aan met hen in gesprek te blijven. Overleg met de inwoners is belangrijk. Im mers de gevolgen van gemeen telijke besluiten vinden voor de achter de schermen is gebeurd, deur van de inwoners plaats.” waarvan te weinig naar buiten Hierna mocht het shantykoor is gekomen. Jongbloed haalde opnieuw een staaltje van hun kunnen weggeven ondertussen werd door de aanwezigen met een hapje en een drankje het nieuwe jaar eens stevig inge praat. WADDINXVEEN - Op zater dag 6 januari rond I 1.00 uur viel een 77-jarige bejaarde man met zijn fiets op de Bredero- laan.Vermoedelijk liep hij daar bij een gebroken heup op. De man is vervoerd naar het Groenehartziekenhuis. WADDINXVEEN - Gevonden: 02-01: Labrador teefje is bruin van kleur (omgeving Brugweg Waddinxveen). 03-01: Kater of poes KL: zwart/wit. Is ongeveer acht we ken oud. Heeft vlooienband om. (Omgeving Boslaan Zeven huizen). Vermist: 31-12: Kater gec. KL: zwart met witte bef, tenen en staartpunt. Is 1,5 jaar oud. (Omgeving Leeuwerik in Ze venhuizen). Schouders de Usten Bogenn-. de moeten dragen. x>r- har ZEVENHUIZEN - De politie hield op zondag 7 januari rond 17.30 uur op de Bredeweg een 62-jarige automobilist uit Den Haag aan. De man had te veel barrières. Ook wees hij op de gedronken. Een ademanalyse lange armen van Rotterdam die kwam tot 955 ug/l. 220 ug/l. is zelfs de Eendragtspolder al de limiet). heeft volgetekend. Hij vroeg zich vervolgens af hoe de ge meente het bestuur dient te or ganiseren teneinde tot een goed plan van aanpak te komen. Sterke band geste- tie in ester

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 11