Toch kerstboom- verbranding in Moerkapelle De beste wensen van de Waddinxveense politiek De passie van Diny en Monique voor Line dansen Waddinxveners wensen betere 25 jaar Aquarium- en Terrariumvereniging verkeersmaatregelen in 2001 •aardt Kinder boeken- Boeken voor Indiase straatkinderen Opruiming schrijfster leest voor Baggerdepot Eendragtspolder wordt niet afgevoerd HYPOTHEKEN WOENSDAG 10 JANUARI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 19 Grotere stappen Spannend jaar Van 6.137,-nu 4.995,- ZIE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT Ouderenunie 55+ Zuid Holland valt uiteen 10 jaar: 5,9% 20 jaar: 6,3% fauteuil Mama van Baleri Italia Van 3.569,- nu 2.950,- Nieuwe aanmeldingen 3-zitsbank Box van Living Divani Onze adviseurs nemen uw situatie zorgvuldig door. Wilt u echt een grondig en per soonlijk advies, bel dan snel Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0172 - 21 66 54 0172 21 37 15 info@loo.nl Den Hertog Een hypotheek is een hele belangrijke financiële stap in je leven Stannglaan 8, Waddinxveen. 0182 - 621222. VAN DER LOO (7 HYPOTHEKEN C VERZEKERINGEN C PENSIOENEN OWrOOlK www. dewaardt-showrooas^al Wf '*V 2°^ John Verberk KEUKENS.TEGELS 4 SANITAIR: ADVIES ti BEMIDDELING F.G. Bos, D66: „Het komende jaar spelen er een paar belang rijke puntén.Als eerste natuur lijk de verdeling van de EMA gel den, door de verkoop van de baar worden, zodat mensen het idee krijgen dat er een levendig hart in Waddinxveen komt. Daar gaan we met z’n allen hard aan trekken en dat moet lukken. Ik heb er alle vertrouwen in.” WADDINXVEEN - Het regio nale comité van Woord Daad kan nog steeds boeken en cd’s gebruiken ten behoeve van boe kenmarkten in de regio. De op brengst gaat naar projecten voor straatkinderen in India. Boeken en cd’s kunnen worden ingele verd op onderstaande adressen: Waddinxveen: J. Pauw Koe- koeksdreef 13, tel. 0182 - 635 225, Moerkapelle: M. Hoeflaak, Klaproosstraat 26, tel. 079 - 593 1219 (18.30 uur - 19.30 uur.) komen bij het betreffende onderwerp in de verga deringen aan bod. Ten minste, als dat kan. Niet alle wensen zijn namelijk in te willigen. Neem de wens: ’Houd groen netjes in stand, waaraan plezier te beleven valt.’ Dat is een wens die we niet zelf in de hand hebben. We kunnen het groen wel netjes houden, maar de mensen moeten dat ook zelf in stand houden.” eenkomst voor gediplomeerden waar je weer zes nieuwe dansen leert.” Niet alle deelnemers zijn met een diplo ma terug naar huis gekeerd. „Sommigen gaven eigenlijk al te lang les om nog de juiste passen te leren”, licht Diny toe. Zelf geeft ze nu twee jaar cursussen in Waddinxveen en met succes. „We heb ben twee groepen, één voor gevorder den en eentje voor beginners, meest kin deren. Met de laatste groep treden we ook wel eens op. Ook geven we ieder jaar een herhalingscursus om de pasjes goed erin te houden. Het is een leuke groep mensen hoor, heel gezellig.” Country Line dancing komt oorspronke lijk uit Amerika, waar country muziek en het dansen daarop al jaren populair is. Het is een groepsdans, waar je individu eel maar ook met paren aan kunt mee doen. De deelnemers, sommigen gekleed in country kleren, staan opgesteld in lij nen, vandaar de naam, en oefenen op de zelfde tijd dezelfde passen uit Diny (42): „Het is vooral bij vrouwen populair, man nen houden er meestal niet zo van. Mijn man is dan wel een beetje een uitzonde ring, hij vindt het schitterend om te zien. Daarom draait hij bij ons de muziek, maar zodra we gaan dansen, zit hij langs de kant en kijkt toe. Zelf hou ik erg van dansen, maar de disco vind ik niks en stijldansen is verwaterd en moet altijd met z’n tweeën. Country Line dansen kan ik alleen doen.” Haar passie voor Country Line dancing begon met een brief die bij haar in de bus viel. „Het was van de vereniging ’De Paddestoel’, waar ik secretaris van ben, daar wilden twee mensen gaan lesgeven. Daar had ik wel oor naar, ik ging mee doen. De twee trainers stopten er na een tijdje mee, het werd toen nog tijde lijk overgenomen door een leraar uit Ze venhuizen en uiteindelijk ben ik zelf de lessen gaan verzorgen. Nu heb ik mijn di ploma”, legt Diny uit. En het blijft niet alleen bij cursussen ge ven, ook op de vrije Country Line Dance avonden zijn Diny en Monique te vinden. Bijvoorbeeld in Concordia in Moerkapel le of op de Darling Market in Rijswijk en natuurlijk op festivals.Voorlopig zijn Diny en Monique dus nog niet uitgedanst. WADDINXVEEN - Kinder boekenschrijfster Lieneke Dijkzeul komt op zaterdag 13 januari vertellen en voorlezen in de bibliotheek in de Van Mecklenburg Sch- werinlaan. Lieneke Dijkzeul schrijft boeken voor alle kinderleeftijden en mag zich in een grote popula. iteit bij de jeugd verheugen. Dat blijkt ook wel door de no minatie van verschillende van haar boeken door de Nederlandse Kinderjury. Bekend zijn vooral Hou je taai, De tweede viool, Een muis met klauwen en Kort sluiting. Deze boeken zijn voor kinderen uit de hoog ste groepen van de basis school. Voor jongeren schreef Dijkzeul onder meer: Wat is dat voor beest?, Hoera, ik vlieg, Een papegaai ontvoerd en Ik ben de baas! Lieneke Dijk zeul zal zaterdag 13 januari vertellen over haar boeken en de manier waarop ze die schrijft. Uiteraard zal zij ook vragen van haar lezers be antwoorden. Kinderen die hebben meegedaan aan het leesprogramma Lang leve de liefde, kregen in ruil voor een volle leespas al een toegangskaartje voor deze bijzondere schrijver- smiddag.Voor andere be langstellenden zijn kaartjes van 1,50 per stuk te koop aan de balie van de biblio theek. Kinderen van zes tot en met acht jaar zijn wel kom van half twee tot kwart over twee; kinderen van negen tot en met twaalf jaar van kwart voor drie tot half vier. of dat lukt horen we bij de eerstvolgende verkiezingen, dan kunnen de burgers hun oordeel geven. Dat is wat ik Waddinx veen op bestuurlijk gebied toe wens. Voor de rest wens ik ie dereen veel postcodeloterijen toe.” Interieur-adviseurs Hooftstraat 72 2406 GLAIphen aan den Rijn 0172-47 33 34 WADDINXVEEN - DinyAngenent en Monique Boegheim waren helemaal ver baasd toen ze hun cursisten in feest stemming zagen zitten op de wekelijkse training van de Country Line Dancing groep. De week ervoor hadden de twee dames hun diploma behaald voor dans instructrice bij de stichting Dutch Country and Western Dancers en had den de cursisten beloofd hun diploma’s mee te nemen. Dat de cursisten een feestelijke tint aan de avond hadden ge geven kwam onverwachts. Anderhalve maand lang reisden Diny en Monique één keer per week af naar Leidschendam om in een groep van tien deelnemers het lesgeven in Country Line dansen in de vingers te krijgen. „We leerden er dansen uit te leggen, aftellen, muziek herkennen, dansetikettes, en dan sen van papier lezen et cetera. Sommige trainers halen hun lessen van internet af, maar daarmee weet je niet welke passen er bij horen. Dat weten wij nu wel”, ver telt de trotse Diny. „Daarnaast gaan we eens in de twee maanden naar de Wido, deze vereniging organiseert dan een bij les’ is echter ook een aantrek kelijk schouwspel van zowel jeugdige als oudere kijkers. Dit is reden voor de Moerkapelse jeugd elk jaar weer zo veel mo gelijk kerstbomen te verzame len teneinde een zo groot mo gelijke fik te creëren. Dit jaar viel zowel de grootte van de brandstapel als de aan wezigheid van het publiek iets tegen. De oorzaak hier van moet ongetwijfeld gezocht worden in het feit, dat pas op het laatste moment toestem ming voor de verbranding werd afgegeven. De publicatie hier van vond plaats middels aan plakbiljetten op de etalages bij de plaatselijke winkeliers. Voor diegenen die wel aanwezig wa ren, was het weer een ouder wets vuurfeest, waarbij het overgebleven vuurwerk soms voor daverende knallen in de brandstapel zorgde. in het verkeer. De bewoners commissie Zuidplas hoopt op betere verkeerstoezicht als op lossing voor het grote ver- keers- en parkeeroverlast. En ook de bewoners Noordeinde S.C Simons wensen een verbe- Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Ondanks eerdere berich ten in de voorlichtingsrubriek van de gemeente dat de kerstbomen dit jaar versnipperd zouden worden, gingen de kerstbomen afgelopen week toch in rook op middels een groot vuur. De kerstboomverbranding in Moerkapel le is door de jaren heen net zo traditioneel geworden als het vreugdevuur op de kruising in de nieuwjaarsnacht. Daarnaast zijn er uiteraard al lerlei lopende zaken zoals het centrumplan, de beheerplannen maar ook gewoon het alledaag se gebeuren waar veel energie in gestoken wordt.” W. Neutel, CDA: „De wens van onze partij is het realiseren van het winkelcentrum. Dat heeft echt prioriteit en dus zullen we er alles aan doen om stappen te zetten. Het moet gewoon eens lukken.Tot nu toe is het niet zo hard gegaan, het is een complex verhaal inmiddels geworden. Hetzelfde geldt voor de beheer plannen, die moeten goed op orde komen. Er moet gewoon eens wat gebeuren.” WADDINXVEEN - Het gaat snel bergafwaarts met de Oude renunie 55+ in Zuid Holland. Voorzitter M.C. van der Hoog heeft met onmiddellijke ingang zijn functie neergelegd. Dit uit ongenoegen over het slecht functioneren van zowel het Pro vinciaal als Landelijk Secretariaat van de Partij. Volgens p.r- man Simon Dingemans is de oorzaak vooral het eigenzinnig optreden van vice-voorzitter Viergever en secretaris mevr. Van Geeren- stein-Bedaf. Al vorig jaar beklaagde p.r.- me dewerker Jaap Ravensbergen zich over het negatieve, frustre rende gedrag van Viergever en stapte op. Nu weigert afdeling Waddinxveen elke medewer king aan de kieskringen Den Haag 12 en Rotterdam 13. Het steekt Dingemans vooral dat men het discutabel functioneren van het Landelijk Bestuur goed keurt. Dit heeft al tot de nare gevolgen geleid dat het Ge meenteraadslid van Rotterdam (mevr. P. Overhand) en het Lei- dersdorpse raadslid A. Roeber- ding uit de Partij zijn gestapt. In Den Haag overweegt met nu se rieus om een eigen Haagse Ou- aandelen van het energiebedrijf derenpartij op te richten, hebben we een bedrag van ruim 27 miljoen te besteden. Daar moeten we een goeie bestem ming voor vinden, en dat moe ten we dan ook zorgvuldig af handelen. Het beste is daarbij de bevolking zoveel mogelijk te be trekken. Je kunt het eenmalig besteden, of iets op langere ter mijn of een tussenweg. Verder moeten we werk maken van het wijk- en buurtbeheer en ook hier moeten we nog meer de bewoners betrekken bij de be sluitvorming. Dat moet veel ac tiever dan nu gebeurd. We zet ten kleine pasjes, die mogen van mij wel wat groter. Mijn motto is: vraag het de mensen zelf. Zo gezellig is het nu ook weer niet óp het gemeentehuis, bovendien kunnen we de kennis en exper tise van iedereen goed gebrui ken. Daar wordt iedereen beter van. Daar moeten we naar lui steren.” WADDINXVEEN - Aquarium- en terrariumvereniging De Gouwe Vis, opgericht op I9 ja nuari 1976, vierde op 8 januari het 25-jarig bestaan tijdens een feestelijke bijeenkomst in wijk- gebouw Zonnig Zuid. Tijdens de bijeenkomst was er onder meer een diapresentatie met een terugblik op de afgelopen 25 jaar. De vereniging houdt zich onder meer bezig met uitwisseling van informatie over het houden van een vivarium en het hou den van dieren en planten daar in. Deskundigen houden er re gelmatig lezingen. Natuurlijk B. van der Roest, PCW (SGP/HKV/RPF/GPV): „Voor de Waddinxveense politiek ver wacht ik een spannend jaar, waarin vele onderwerpen aan de orde zullen komen. De toe komstvisie, waaraan gewerkt gaat worden, zal niet op een achternamiddag tot stand ko men. Daarvoor is onze gemeen te te divers geworden. Hoe we, rekening houdend met eikaars belangen en verwachtingen, één en ander tot stand zullen bren gen zal energie vragen. Daarbij ga ik er wel van uit dat er weer vormen gevonden worden om de Waddinxveense burgers mee te laten praten. De politieke be sluitvorming zal uiteindelijk wel in de Raad gebeuren, waarbij de Raad uiteraard ook voldoende ingebracht moet kunnen heb ben. Als we dat met elkaar kun nen bereiken is dat heel wat. wordt er ook de passie van de hobby gedeeld door alle leden. Hoofdzaak tijdens de vereni- gingsavonden is steeds het wel zijn van aquarium- en terrari- umdieren. Deze avonden worden gehouden op elke tweede maandag in de maan den september tot en met juni daar is iedereen welkom. De vereniging is aangesloten bij de Nederlandse Bond Aqua Terra (NBAT) waarvan leden naast het eigen maandblad ook elf maal per jaar het tijdschrift voor vivaristiek Het Aquarium ontvangen. De lidmaatschaps- kosten bedragen 80,- per jaar. Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Het baggerslip in het baggerde pot, dat is aangelegd in de Een dragtspolder in verband met het uitbaggeren van de Rotte, wordt niet ter reiniging afgevoerd. Dat besloot het Algemeen bestuur van Recreatieschap de Rotteme- ren onlangs. Op het moment van tot stand komen van de bag- gerplannen, was rekening gehou den met een geldopbrengst uit de verkoop van het ingedroogde baggerslip. Nu de indroging een feit is, blijkt de markt veranderd, en zou voor de afvoer en reini ging van het slip zeer grote be dragen betaald dienen te wor den. Mede in het besef dat bij realisering van de toekomstige plannen in de Eendragtspolder, er behoefte zal zijn aan extra grond, heeft het schap besloten het slip in de polder te laten. Voorlopig worden de wallen rond het depot weggehaald, en het slip vlak getrokken. Daarna wordt het gebied opnieuw inge zaaid. Wanneer er in de toe komst behoefte is aan grond voor de voorgenomen recre atieve werken in deze polder, dan zal dit ingedroogde bagger slip hier voor gebruikt gaan wor den. Of dit niet alleen in geld, maar ook milieutechnisch de beste oplossing voor dit gebied is, moet betwijfeld worden. terde verkeerssituatie in de straat. Werk aan de winkel dus voor de gemeente Waddinxveen. Of verdwijnen de wensen inder daad in een doos met een strik erom, zoals de cartoonist te kent? „Beslist niet”, aldus een voorlichter bij de Gemeente Waddinxveen. Dat is vorig jaar niet ge beurd en zal ook dit jaar niet het geval zijn. We be kijken elke wens en leg gen deze bij de juiste af deling neer. Alle wensen worden opgenomen en concrete resultaten gaan zien. Daarmee doel ik bijvoorbeeld op een aantal verkeersproble men, onderdak voor het histo risch genootschap, zichtbaarheid van het nieuwe centrum. Dat de sociale maatregelen die hebben gesteld goed uitpakken en de doelgroepen die ondersteuning nodig hebben ook krijgen. Dat het daarvoor beschikbare geld goed terechtkomt en dat de ontvangers er ook daadwerke lijk profijt van hebben. Het uur is aangebroken, de plannen moeten uitgevoerd worden en M.J.C. Stoffers-Bosch, PvdA: „Mijn wens is dat er het komen de jaar veel nieuwe ideeën bin nenkomen en dat er mensen zijn die actief willen worden in de politiek. Je leest dat de poli tiek niet meer interessant is, maar daar ben ik het niet mee eens. Er zit wel degelijk toe komst in. Daarom hoop ik dat er mensen zijn die zich zonder schroom met de politiek willen gaan bemoeien.Wat betreft mijn verwachting van het komende jaar is dat de politiek er in zal slagen het centrumplan zicht baar te maken. Het moet tast- GIGANTISCHE MAGAZIIN- OPRUIMING WADDINXVEEN - Kerst is voorbij, oud en nieuw is ge vierd, voor de gemeente was het 3 januari tijd om de wens- boom, die in de hal van het ge meentehuis stond, af te tuigen. Er kwamen 27 kaarten met wensen voor het komen de jaar van af. En daaruit bleek dat velen een ver beterde verkeerssituatie op de bovenste plaats van het wensenlijstje hebben staan. De verkeerssituatie werd in diverse vormen aangehaald. Zo wil de één een veilige omgeving voor de kinderen, de ander ge lijke rechten voor alle kinderen wat betreft aan gepast vervoer. De AN- BO wenst een goed gere geld aanvullend openbaar vervoer in het algemeen en Henk ter Heiden wenst een milieuvriende lijke oplossing uit het aan- gekondigde verkeerson- derzoek naar verkeersproblemen. 3VO wenst, uiteraard, ook ko mend jaar veel veiligheid \e_KOOT IH serwcf FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! jkMHT Verbranding van de kerstbo men is inmiddels niet meer al gemeen geaccepteerd, het wordt dan ook voor Moerka pelle jaarlijks steeds moeilijker hier toestemming voor te krij gen. Ook dit jaar liepen vele in stanties te hoop, en naar ver luid heeft waarnemend burgemeester Wolf zich per soonlijk moeten inzetten ten einde de toestemming rond te krijgen. Dat de verbranding ondanks milieutechnische weerstand toch door mocht gaan, komt doordat de kerst boomverbranding in Moerka pelle al vele jaren onderdeel uitmaakt van een praktijkoefe- ning van de jeugdbrandweer. Gedurende de brand leren de jeugdige spuitgasten een water- scherm aanleggen die voor komt dat vonken uit de brand stapel met de rook mee de lucht in gaan. Deze ’brandweer- Door Sanne van der Kolk WADDINXVEEN - Op de 'nieuwjaarsreceptie van de ge meente op 2 januari werden ve le handjes geschud en de beste wensen uitgewisseld. Maar wat zijn die wensen voor de Wad dinxveense politiek eigenlijk? Wat hopen de politieke partijen voor het komende jaar? De bur gemeester sprak in zijn toe spraak, nu: de wensen en ver wachtingen van de partijen voor 2001. T. van der Torren, WD: „Voor Waddinxveen wens ik het zicht baar worden van de oogst van wat we aan het begin van deze collegeperiode drie jaar geleden hebben voorgenomen. Dat we De laatste noviteiten vindt u in onze showroom. WU wensen 4s|iA> XERSTBOOMV/EHSEN

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 19