Schaatsers chippen op de Weissensee Rijnsburger Trainer De Jong stopt maar blijft Groeneweg trouw GOUWE MEUBEL 3 DAGEN SHOWROOM MODELLEN VERKOOP OP 11-12-13 JANUARI S !i OH Schaaknacht Toos in Opruiming jaar lid Bel 0172 - 2I 66 54 de prijzen Nieuwe Kung fu instructeurs WADDINXVEEN - In de Shaolin Kung fu school 'Double Dragon’ van sifu Rene Scharff, hebben op 23 december zwarte band/in- structeurs examens plaats gevonden. Na eerst een uur buitentraining, werd er me de onder toezicht van de oudere instructeurs (F. Scharff, N. Nahafahik, S. Meeng, H. de Vogel en H. Arslan) in de zaal het ver dere twee uur durende examen afgelegd door Pa trick Bastiaans en Jeffrey Noordanus. ELEKTROTECHNIEK, TELEMATICA, NETWERKEN, STORINGEN OF GEWOON EEN KLUSJE... Reigersburgh Harmsen blijft bij Be Fair Gouwebad legionellavrij WOENSDAG 10 JANUARI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN en, die vroeger bij ONA, Olym- clrCSSUUT Zitelementen Tuareg Stempelen uit Optreden Senioren Orkest succes Geen ontvangen? 2-zits met 1 armleuning nu 2.750,- chaise longue nu 2.450,- Als geheel: 3-zitsbank met poef Van 8327 nu 5.000,- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bij ons verzekert u zich van de laagste rente. Bfflëtaa PAGINA 27 Den Hertog Brugweg 2 - 2741 KX Waddinxveen Telefoon 0182 - 617705 - Telefax 0182 - 610774 Nu ook op internet: www.gouwemeubel.nl mer van Startbewijs donderdag [KOOPAVOND! Ondernemingsweg 52 2404 HN Alphen aan Jen Rijn Tel. (0172) 43 09 1 1 Fax (01 72) 42 07 54 Lf zij naar het evenement uit want ook voor hen is dit de wereld- klus in vakantiesfeer. veertig jaar lid was, maar vijftig jaar. Drost maakte 26 jaar deel uit van het bestuur en is nog MOERKAPELLE - Cor Drost werd op de nieuwjaarsreceptie van de voetbalvereniging Moer- WADDINXVEEN -Jazz- dans Turnvereniging TOOS behaalde afgelopen weekend enkele successen tijdens de Butterfly Cup in Zoetermeer. Bij dit toer nooi strijden turnsters van nationaal en regionaal wed strijdniveau om de Butter flycups voor brug, balk en vloer. Om een Butterfly Cup in de wacht te slepen moet het hoogste cijfer per toestel worden geturnd, on geacht het niveau waarin de turnster draait (Top, NWS, LOS-D en LOS-E). In het niveau voorinstap NWS behaalde Tessa Gut- ker een eerste plaats op de brug en vloer. Bij de Pupil I NWS was er een derde plaats voor Jenny Geertsen op het onderdeel balk. Ook Miret Gutker behaalde een derde plaats op vloer bij de Pupil 2 LOS 4.Tenslotte bij de Jeugd NWS behaalde Marleen Heikens een fraaie tweede plaats voor haar oefening op de brug. GOUW! MfllgJI MMW88K Interieur-adviseurs Hooftstraat 72 2406 GL Alphen aan den Rijn 0172-47 33 34 Het duo werd niet ontzien door hun medeleerlingen en werd het vuur nader aan de schenen gelegd door on der andere de jongere in structeurs als P. Noortdam, R.Vermey, W. Scholz en T. Fi- liipek. Patrick en Jeffrey hebben succesvol de zwarte band en het instructeurs di ploma behaald. pia en Jodan Boys heeft gevoet bald. Ik doe het nu vier jaar, mijn handicap is 22. Het bevalt mij fantastisch. Als ik dat kleine wit te balletje wegsla ben ik in staat om al het andere te vergeten”. was medebedenker van de naam De Wilde Veenen voor het sportpark in Moerkapelle. Groeneweg degradeert naar de vijfde klasse? „Nou dramatisch niet. Dramatisch is het ongeluk dat onze speler Robert Hend riks in Italië overkwam. Een de gradatie zal wel vervelend zijn voor Groeneweg. Maar sport is zo mooi, het hoort er allemaal bij. Groeneweg is wel eens eer der terug gekomen. We zullen alles proberen om het niet zo ver te laten komen. Hopelijk hebben we ook meer geluk. Ik denk dat in de tien wedstrijden die we hebben gespeeld de bal wel dertien keer tegen lat of paal terecht is gekomen”. Je hoort vaak dat de mentaliteit van de hedendaagse voetballer minder is dan die van vroeger. Bij het uitgaan op zaterdagavond wordt er geen rekening mee ge en ouder een programma met melodieën uit operettes en ope ra’s en kerstliederen onder lei ding van dirigent de heer J.van den Berg. Bij het slotnummer kreeg het orkest begeleiding van een doedelzakspeler in Schotse kledij. Een staande ovatie van de aanwezigen was de beloning voor deze middag. 2-2 van en in blessuretijd Theo Ammerlaan 3-2. Na Soccer Boys ben ik naar DWO in Zoeter meer gegaan. Een vereniging van bestuurlijk goed niveau, maar tussen de spelers en de trainer was er geen chemie. Na een half jaar ben ik weggegaan nadat ik eerst nog een opvolger had ge zocht. Ik ben daarna drie jaar trainer geweest bij Groeneweg, dat van de derde naar de vierde klasse degradeerde. Vervolgens ben ik weer twee jaar trainer geweest van Soccer Boys. Op een gegeven moment kon ik trainen niet meer combineren met mijn werk en toen voor drie jaar gestopt. In 1999 werd ik trainer van Groeneweg. De opzet was om een verjonging door te voeren. Dat is ook ge beurd. Alleen is gebleken dat we kwaliteit tekort komen om een sterke rol in de vierde klasse te spelen. Er wordt heel weinig gescoord. Daarbij komt dat de man die wel kan scoren, Reinier Gorissen, bij elkaar bijna drie kwart seizoen door een bles sure is uitgeschakeld geweest. Als hij er bij is dan is Jarno van Dorp ook veel gevaarlijker. Dit seizoen heb ik ook Sander Zieck moeten missen evenals Klien van Dam, die naar Maast richt is verhuisd en daar voor een vereniging is gaan voetbal len". Met slechts twee punten staat Groeneweg onder aan de rang lijst. Toch heeft Henny de Jong goede hoop dat het in het twee de deel van de competitie beter gaat. „Zieck en Gorissen zijn er weer bij. Bovendien heb ik twee ouderen, Oscar Vuyk en Peter Hordijk, weer teruggehaald. Te gen Alphen dat boven aan staat in de vijfde klasse speelden we met 4-4 gelijk. Reinier Gorissen scoorde tweemaal. Dat geeft hoop voor de toekomst". Het zou dramatisch zijn als januari en I februari. De snelle toer (voor niet-licentiehou- ders) wordt gereden op 29 ja nuari, de Ronde van Oostenrijk op 28/01 (tijdrit), op 30/01 cri terium) en op 31 /01 (afvalrace). De professionele rijders komen aan de start tijdens het ONK op 27/0l,deAGM Marathon op 29/01 en tijdens de wedstrijd Alternatieve Elfstedentocht op 2 februari 2001 Dit weekblad is ook aanwezig. Wie meedoet aan de Alterna tieve Elfstedentocht op 26/01 en I/02 kan zich vroegtijdig melden bij de redactie van deze krant of bij onze verslaggeef ster Kate Spijker, tel. 0172- 231260 (werkdagen na 5 uur, weekend hele dag). KS. WADDINXVEEN - Het optre den van het Gewestelijk Senio ren Orkest op 30 december in het Anne Frank Centrum, op uit nodiging van de culturele com missie van de StichtingWaddinx- veens Welzijnswerk, was een succes. Voor een volle zaal bracht dit orkest, bestaande uit mannen en vrouwen van 55 jaar houden dat er de andere dag weer voetbal worden gevoet bald. De Jong: „Dat probleem speelt niet alleen bij Groene weg. Dat hoor je bij meer clubs. Wij dronken vroeger ook wel een pilsje, maar een trainer kon altijd op ons rekenen, ’s Avonds een vent, de andere dag ook een vent. Die instelling mis ik wel eens. Voetballers gaan te ge makkelijk voorbij aan de ver plichtingen die zij als selectie- speler tegenover de vereniging hebben. Toen wij destijds met Groeneweg kampioen werden hadden we niet zo’n geweldig elftal. Maar er was wel een brok mentaliteit. Die zie ik nu nog wel eens terug bij Groeneweg 4. De wil om te winnen straalt er vanaf. De naam Alternatieve Elfste dentocht zegt al dat dit evene ment het gemis van een echte Friese Elfstedentocht moet vervangen. Deze gaat altijd door, zelfs als er in Friesland ijs ligt. Behalve de afstand van 200 km behoort ook het stempelen tot de vaste onderdelen. Dat er voor- en nadelen kleven aan dit systeem weten de meeste deel nemers en Daarnaast de zeer professione le organisatie die, zoals geble ken is, professioneel reageert en regelt bij alle eventualitei ten. Ze doen veel zelf maar we ten ook dat delegeren de van organiseren. De opbouw van het hele kamp ge beurt door mensen van Ante- gen. Boven de start/finish han gen op drie meter hoogte an tennes. Zodra de schaatser deze passeert word de chip ge activeerd en meldt hij de com puter welke schaatser is gepas seerd. Het systeem kan op een dui zendste seconde exact aange ven en ook met grote groepen of pelotons heeft het geen moeite. Zowel het totale systeem als de card is getest onder extre me omstandigheden (kou en vocht) en langdurig gebruik houden en men achtereen. Sommige schaatsers Webcam meegenieten van een live-uitzending. De toerrijders zullen hun pres taties kunnen neerzetten op 26 WADDINXVEEN - Het was 7 januari een drukte van belang bij manege Reigersburgh, de dag van de eerste voorselectie dressuur district West-Zuid. De dag begon met klasse B, waarin M. van Eikeren met Jur maar liefst I67 punten behaalde. Zij gaat dan ook, samen met B.Martijn met It, door naar de selectiewedstrijd.Van de eerste rubriek in klasse L gingen vier deelnemers door naar de se lectiewedstrijd: S. van Rossum, N. Chodzynski, L. de Jong, E.Vos en K. Kolijn. Scoretopper was 181 punten voor S. van Rossum met Oxbow. In de tweede ru briek van klasse L gingen drie combinaties door: C. Zeelen- berg, I. Roodenburg en M. Jo- link. De dag werd besloten met klasse Ml, waarin zeven deel nemers zaten. Door het vroeg tijdig verlaten van de ring door één van de amazones, konden de overige zes allen door naar de selectiewedstrijd. Deze wedstrijd wordt verreden te Maasdijk, waarna de finale plaatsvindt in Ermelo. De orga nisatie keek terug op een ge slaagde dag, met maar liefst 55 starts. DE M HYPOTHEEK SHOP In voor- en tegenspoed. De Hypotheekshop Dorpsstraat 202a Zevenhuizen (0180) 63 12 72 www.hypotheekshop.nl De Jong (54): „Ik ben opge groeid in de voetballerij. Ik voel het als ëën verplichting om na mijn trainersloopbaan nog wat voor de vereniging terug te doen. Als ik straks stop als trai ner ga ik niet in het bestuur zit ten. Wel wil ik wat op bestuur lijk niveau blijven doen. Ik wil mij inzetten voor de viering van het 75-jarig bestaan in 2003. En ik hoop nog bij de selectie betrok ken te blijven. Ik ambieer echter geen bestuursfunctie, die weer verplichtingen schept”. Henny de Jong is werkzaam als kam (kwaliteit, arbo en milieu) coördinator bij Dekker Meube len, met 155 werknemers het grootste bedrijf in Zevenhuizen. Hij werkt er al 32 jaar. Daar naast kan De Jong terugzien op een lange voetbal- en trainers loopbaan. Daarin kende de ge boren Gouwenaar successen in de vorm van kampioenschappen en promoties, maar ook degra daties. De Jong: „Ik ben ooit in de jeugd bij ONA met voetbal begonnen. Toen ik zestien jaar was ging ik over naar de selec tie. Tot mijn diensttijd heb ik bij ONA gespeeld. Ik heb gevoet bald met Cor Palsgraaf, Joop Paap en Piet de Gruijl. Ik was geen vaste eerste elftalspeler.Af en toe mocht ik meedoen. Wij len Cees van den Berg was toen trainer van ONA. Na mijn diensttijd ben ik bij Groeneweg gaan voetballen. Ik ben ook in Zevenhuizen gaan wonen. De eerste wedstrijd die Groeneweg speelde op het sportpark Van ’t Verlaat heb ik nog meegemaakt. Dat moet in 1968 zijn geweest. Groeneweg speelde toen, net als nu, in de vierde klasse. Maar er kwamen goede jaren aan. Onder leiding van trainer Bas van der Flier promoveerde Groeneweg in 1970 naar de derde klasse en vervolgens in 1980 met Maarten Strijdhorst Eén van de meest gestelde vra gen van dit moment is: ligt er hadden. Het ontwikkelen van dergelijke systemen kost veel geld. Het ’statiegeld’ van de chipcard is 50 gulden en dat wordt door de organisatie voorgeschoten. Het is dus van het grootste belang dat de chipkaart samen met de barco- dekaart wordt ingeleverd an ders kan de desbetreffende schaatser een rekening ver wachten. als trainer zelfs naar de tweede klasse. Heel goed weet ik ook nog een districtsbekerfinale in 1977 op het Olympia-terrein in Gouda de herinneren. Groene weg tegen Xerxes, dat met 1-0 won door een doelpunt van Kees-Jan Snoeck, die daarna naar Feyenoord zou gaan. Maar ook Groeneweg raakte spelers kwijt. Jan Monster ging naar FC Utrecht en Arie Kortlever en Piet Stuurman stopten. Zelf heb ik nog vijf wedstrijden in de tweede klasse meegedaan. Toen ben ik gestopt om trainer te worden bij VEP in Woerden waar ik al jeugdtrainer was. Het trainersdiploma C heb ik inder tijd in Waddinxveen behaald. Harry Loerts was docent. De meeste cursisten kwamen uit de regio Leiden en ben ik uit het oog verloren. De enige die ik nog wel eens tegen kom is Günther Gehlich (jeugdtrainer bij Jodan Boys, red.). In het jaar dat ik bij VEP de training over nam bleef de club behouden voor de derde klasse. Ik heb bij VEP een fantastische tijd, maar dat geldt ook voor twee andere verenigingen waar ik trainer ben geweest Soccer Boys en Groe neweg. Na vijf jaar VEP ben ik naar de Soccer Boys (zondag) gegaan. Daar heb ik eveneens vijf jaar gewerkt. Het zijn de mooiste vijf jaren geweest uit mijn trainersloopbaan. We had den een grandioos elftal dat op de laatste competitiedag kam pioen werd in de vierde klasse. In het laatste kwartier werd te gen Floreant, getraind door Hans van der Winden, een 2-0 achterstand omgezet in een 3-2 overwinning. Bart van Dijk kwam er in als invaller. De eer ste bal die hij kreeg knalde hij in de kruising. Kennelijk moest hij zijn frustratie kwijt omdat hij wissel stond. Vijf minuten voor tijd maakte Bram de Bruijn er WADDINXVEEN - Trainer Jack Harmsen blijft ook volgend sei zoen als trainer verbonden aan voetbalvereniging Be Fair. De Haastrechtenaar is aan zijn tweede seizoen bezig in het Warnaar-sportpark. Beide par tijen zijn van mening dat er nog rek zit in de prestaties. Binnen kort worden de gesprekken met de andere trainers afge rond. Koes de Quillettes knoopt er nog een jaar aan vast bij de voetbalvereniging Waddinxveen waar hij in principe een contract voor drie jaar heeft. De Rotter dammer Rob Hoppener verlaat aan het einde van het seizoen de Reeuwijkse voetbalclub RVC’33. Oud-Waddinxvener Willem den Besten wordt vol gend seizoen trainer van de voetbalvereniging Nieuwerkerk. mogelijke oorzaken. Omdat de mogelijke oorzaken nooit met honderd procent zekerheid zijn vast te stellen is er fors geïnves teerd om de problematiek breedschalig aan te pakken. In het zwembad zijn nieuwe boi lers geplaatst zodat het douche- systeem de beschikking heeft over water met een tempera tuur van 80’C (60° is wettelijk verplicht). Er is een nieuwe, on afhankelijke koudwatervoeding aangelegd.Alle betrokken leidin gen zijn opnieuw en dubbel geï soleerd en het volledige lei- dingssysteem is ontsmet en doorgespoeld. Met een intensief spoelprogramma van drie keer per week (de wettelijke ver plichting is één keer per week) en zelfs een spoelprogramma op de koudwaterleiding kan en mag besmetting in het zwembad niet meer voorkomen. WADDINXVEEN - De legio- nellabacterie die op 29 novem ber werd ontdekt in de pu- blieksdouche van het Gouwebad is uit het douchesys- teem verdwenen. Dit betekent dat het weer veilig is om de douches te gebruiken. Na het bekend worden van de aanwe zigheid van de bacterie heeft de directie van het Gouwebad in samenwerking met de gemeen te, provincie en de GGD de ge bruikers van het bad zo breed mogelijk geïnformeerd. Er zijn ongeveer drieduizend brieven verzonden naar scholen, lesklan ten, huurders en andere gebrui kers. Ondanks de maatregelen die dit jaar al waren getroffen (nieuwe douche-installaties met automatische spoelmogelijkhe- den) werd er toch legionella ontdekt. Met diverse instanties en bedrijven is gezocht naar WADDINXVEEN - Voor de achtste maal zal Schaakvereni ging WSV in samenwerking met stichting wijkwerk ’De Zuid- plas’ een Schaaknacht organise ren. Dit toernooi start op vrij dag 19 januari 2001 om 20.00 uur en er zal worden doorge schaakt tot zaterdagochtend 08.00 uur. Er worden twintig ronden afgewerkt, gespeeld volgens het Keizer systeem. Dat betekent dat er na iedere gespeelde ronde opnieuw op sterkte zal worden ingedeeld. Het speeltempo bedraagt tien minuten per persoon per par tij. Het programma voor deze schaaknacht ziet er als volgt uit: 20.00 u: aanvang, 23.30 u -00.00 uur: eerste pauze, 03.15 uur - 04.00 uur: tweede pauze, 7.15 u: ontbijt prijsuitreiking, 08.00 u sluiting. De kosten voor deelname be dragen 25,00 inclusief ge bruik van de buffetten in de pauzes, het gezamenlijk ontbijt en voor iedere deelnemer een leuke prijs. De bar is de gehele nacht open. Opgeven voor dit toernooi kan bij Hans van Woudenberg: tel 0182-612551 of bij Ton van Nieukerke tel:0182-630594 of via e-mail: jjwoud@uni-one.nl of tvnieu- kerke@wxs.nl. laatje en burgemeester Alfred Winkler en VW-directeur Christopher Gruber hebben in 1999 met de Stichting Winter- marathon een contract afgeslo ten tot het jaar 2011. In die twaalf jaar is er het een en ander gebeurd en veran derd. Spil in het geheel zijn Leo van Hees en Aart Koopmans en nog een heleboel andere vrij willigers. Elk jaar is het weer gezellig ouwe-jongens-krenten- brood en Leo en Aart zijn weer voor iedereen aanspreekbaar. Ook de acceptatie van de voet ballers naar trainer en het be stuur toe is minder geworden. Maar dat is een maatschappelijk kapelle niet gehuldigd omdat hij probleem. Dat zelfde geldt voor kritiek op het bestuur. Ik vind dat je pas kritiek op mensen die vrijwilligerswerk doen kan heb- scheidsrechters-rapporteur. Hij ben als je zelf meehelpt en op- was medebedenker lossingen aandraagt”. Na dit seizoen zal Henny de Jong zijn voetbalactiviteiten ver minderen om meer tijd te be steden aan zijn nieuw hobby Voorselectie golf. „Ik speel met Ad van Maar- de schaatser opgesla- ijs? Rond de jaarwisseling lag er al een behoorlijk laagje in het kleine meer en het grote meer begon ook langzaam dicht te vrïezen. Omdat de temperatuur ’s nachts tot min 10 graden daalt, komt er elke nacht een laagje bij. Het deelnemersaantal stijgt ook dit jaar weer tot het maxi mum en (te) late inschrijvers zouden wel eens pech kunnen hebben en geen startbewijs krijgen. Dankzij Internet worden de thuisblijvers op de hoogte ge houden en men kan via de Door Bert Hertog ZEVENHUIZEN - Henny de Jong stopt aan het einde van het seizoen als trainer bij de voetbalvereniging Groeneweg, maar blijft toch voor de club uit Zevenhuizen behouden. Na achtendertig jaar als voetballer en als trainer op het trainingsveld te hebben ge staan vindt de Zevenhuizenaar het welletjes. Hoewel hij tegenwoordig ook zijn hart heeft verpand aan golf keert hij de voetbalsport niet helemaal de rug toe. Trainer Henny de Jong stopt aan het einde van het seizoen bij Groeneweg. Hij wil bij de Drost 50 Zevenhuizense voetbalclub op een andere wijze werkzaam zijn. (Foto: Artistic Art/Üesbeth van der Vis.) staan immers wel 13 uur op het ijs.Technici zijn er heilig van overtuigd dat het systeem werkt en doet wat ervan ver wacht wordt. Omdat de Stich ting Wintermarathon verant woordelijk blijft voor de uitslagen van de wedstrijd en de snelle toer zal ook nog via de oude methode worden ge werkt. Met dit systeem wordt het ook mogelijk om door middel van het plaatsen van meerdere poorten tussentijden te gaan melden en dat maakt het na tuurlijk extra aantrekkelijk voor de wedstrijdrijders. Dit geldt ook voor de toerrijders die deze tijden terug zullen vin den op het diploma nieuwe stijl. De organisatie hoopt met dit Schaatsers passeren een controlepost op de Weissensee. systeem ook verlost te zijn van (Foto: archief) verkeerd geregistreerde uitsla gen bij de toerrijders. Verschil lende rijders hadden het afgelo- cardachtige chipcard met daar- pen jaar niet de eindtijd op hun op een passieve chip. De kaart diploma staan die ze gereden kan om de nek worden gehan gen. In de chipTs het startnum- BOSKOOP/W’VEEN/HAZERS- WOUDE - Eind van het jaar is meestal de tijd waaraan je nog eens aan mensen denkt die je lang niet gezien hebt. Al weer een jaar voorbij, maar even een kerstkaartje sturen. Zo gaat het kracht is ook met de deelnemers en an dere trouwe bezoekers van de Alternatieve Elfstedentocht op cedo. Elk jaar weer kijken ook de Weissensee. De alternatieve Elfstedentocht op de Oostenrijkse Weissensee is de grootste schaatsmarathon ter wereld. Ontstaan door Ne derlanders die reeds elf keer in Oostenrijk een schaatsspekta- kel hebben neergezet waar men de vingers bij aflikt. Voor dien werd er wel een leuk baantje op de Weissensee ge maakt, maar dan hoofdzakelijk voor de krabbelende vakantie ganger en sleeënde kinderen. Nu komen er in twee weken tijd ruim 5000 (Nederlandse) schaatsers naar het meer om hun rondjes te rijden en ver- nemers en stempelaars. Niet volgens hun medaille en diplo- zelden komt het tot valpartijen, ma in ontvangst te nemen, snijden scherpe schaatsen in li- Geen bed blijft onbezet, maar chaamsdelen of breekt men de Weissenseërs zijn blij met polsen of armen. Voorbij rijden deze invasie. Zo’n evenement kan ook gebeuren. brengt zeer veel geld in het Aan dat ongemak is nu een ein de gekomen. Was de Stichting Wintermarathon de eerste die een decennium geleden het barcodesysteem introduceer de, nu gebeurt dit met de chip kaart. De Stichting, en met na me computerman Wiebe, heeft samen met een Oostenrijkse firma de chipcard ontwikkeld. Het systeem werkt als volgt; de schaatsers krijgen een credit-

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 27