PCW: Kinderen tot 12 jaar gebruik van aangepast Waarnemend burgemeester Wolf neemt afscheid vervoer 9!5 Van Eldik C-akkoord naar festival exposeert in Boskoop Waddinxveense student finalist in Assistant-SEE ■M Aanbod Symposium Kreater over Gastouders Colofon ’Brede School’ gezocht Expositie De Sperwer ïvlstóha Cursussen Volksuniversiteit breidt uit 3 I E PAGINA 17 WOENSDAG 17 JANUARI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN G70EN7u< Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 01 72 - 2I 66 54 GroenRijk De Bosrand Prinsen Schouw 1, ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99 Van 16.50 voor r Het Kijke Tuinleven nende gevallen een oplossing is Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe BV Alphen aan den Rijn Advertenties Advertenties kunnen tot dinsdag I0.00 uur worden opgegeven. Redactie Sanne van der Kolk E-mail: s.vanderkolk@rijnengouwe.nl lijke handicap van de ouders. Een toepassing van de hard heidsclausules biedt daarom geen soulaas”. Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Telefoon: 0172-216654 Fax: 0172-212168 schap. Net als Zijderhand roemde ook De Jong, de betrouwbaarheid, de humor en de integriteit van de heer Wolf. Wel wilde hij nog weten waarom de oefen ramp niet had plaatsgevonden, welke de burgemeester bij zijn aantreden had aan- gekondigd. Namens het ambtelijke ap paraat sprak vervolgens de heer Oos- terhoff over een burgemeester met een opvallende belangstelling voor automati sering. De wekelijkse memo’s van de burgemeester waren altijd handgeschre ven. „U begrijpt dat de laptop, welke de gemeente voor de burgemeester be schikbaar heeft, inmiddels te koop staat", aldus de topambtenaar. „Het was plezierig om voor je en met je te heb ben mogen werken”, eindigde Ooster- hoff. Daarna moest Wolf toch echt zelf aan de bak. „Beste vrienden” begon hij. „Wat deze Wolf beslist niet nodig heeft is een ’kruiwagen’.” In praktische zin kwam het geschenk voor de tuin wel erg goed uit. Alleen over het op tijd kunnen consumeren van de inhoud maakte hij zich wel enige zorg. Wolf gaf aan gedurende zijn Zevenhuizense tijd veel steun te hebben gehad van zijn partner Leo. „Hij weet onderhand net zo veel van gemeentesecretarissen en vuurwerk als ik”, sprak Wolf. „Bij het woord Ceteco veerde ik toch weer even op. Achteraf zat ik na die affaire een tijd werkelijk in een dip. Toen ik WADDINXVEEN/Z’HUI- ZEN - Wat voor de meeste kinderen heel ge woon is, kan voor een vakantiekind heel bijzon der zijn. Een dagje strand, eenboswandeling, drie maal daags een verzorgde maaltijd, ’s avonds voor het naar bed gaan nog lekker badderen of dou chen. De Stichting Europa Kinderhulp wil deze kin deren laten kennis maken met deze wereld vol warmte en genegenheid. Daarvoor zoekt de orga nisatie gastouders. Ou ders die over voldoende begrip, geduld, maar vooral liefde beschikken om een kind voor drie weken tijdens de zomer vakantie in huis te ne men. Er staat geen ver goeding tegenover. Voor meer informatie: www.europakinderhulp.nl of Monie Wijnstra tel. Ol 82-640584 of in Ze venhuizen Jannie Visser tel. Ol 80-634263. WADDINXVEEN - Kre ater houdt in het kader van het I O-jarig bestaan op woensdag 24 januari in het eigen gebouw in de Kerkstraat een sym posium over het actuele onderwerp ’Brede School’. Dit gebeurt in samenwerking met de ge meente Wad-dinxveen en de provincie Zuid-Hol- land. De bijeenkomst begint om twee uur. Anton de Jong van de provincie zal een inleiding houden, waarin hij aan geeft welke mogelijkhe den de 'Brede School’ te bieden heeft aan kinde ren van diverse leeftijden. Er wordt tegenwoordig veel gesproken over na schoolse en buiten schoolse opvang, zinvolle vrijetijdbesteding en acti viteiten voor scholieren in hun eigen omgeving. Het doel is hierin meer duidelijkheid te schep pen. De inleiding wordt ge volgd door vier works hops. Anton de Jong leidt de workshop 'Brede School’; Joop van der Stok uit Rotterdam be steedt aandacht aan de Sportieve Basisschool; de derde workshop staat in het teken van Voor schoolse opvang in peu terspeelzalen en de vier de, onder leiding van Henk de Gooyer van SK- VR, houdt zich bezig met Kunstzinnige vorming na schooltijd. Voor het symposium zijn het bestuur en ambtena ren van Waddinxveen, al le plaatselijke onderwijs instellingen en peuterspeelzalen, diverse sportverenigingen, SWW, de bibliotheek en ande ren uitgenodigd. Tevens gingen invitaties naar mu ziekscholen in de omge ving. Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Het had een informele bijeenkomst moeten wor den. Maar burgemeester Wolf heeft in negen maanden veel vrienden gemaakt, en zo werd toch door een aantal geno digden gevraagd het woord tot hem te mogen richten. Wethouder Zijderhand refereerde aan de moeilijke beslissingen die de afgelo pen negen maanden binnen het college waren genomen. Hij gaf toe aan de werkwijze van Wolf te hebben moeten wennen. Zijderhand zei dat hem vaak door bestuurders gevraagd was, wan neer de nieuwe burgemeester zou ko men. „Kennelijk liggen er elders diverse klussen waar ze Jaap Wolf voor kunnen gebruiken”, aldus de loco. Hij was be nieuwd waar Wolf uiteindelijk terecht zou komen. Namens de gemeente was er een nieuwe kruiwagen gevuld met al le soorten groenten, welke binnen de gemeente geteeld worden. De Jong sprak namens de raad over de gelukkige kant van de Ceteco-affaire. „Hierdoor mochten wij Wolf even als burgemeester hebben. Niets kunnen doen aan de gerechtvaardigde wensen van ondernemers omdat hogere overhe den hun wetten strikt toepassen. En u zult ook wel eens gezucht hebben bij al dat gedoe over verkeerslichten en drempels”, refereerde De Jong aan de mindere kanten van het burgemeester- heidsclausule kunnen alleen ge maakt worden voor die situatie waarvoor de regeling geen pas send antwoord heeft. Bij een hiaat in de regeling dus. Over leerlingenvervoer is de regeling zo duidelijk als het maar zijn kan. Iedere ouder is verant woordelijk voor het vervoer van zijn kind, ongeacht de ge zinssituatie, een slechte ge- beoordeeld. C-Akkoord speelt van I3.3O uur tot I3.55 uur in het Bastion in Schoonhoven. van de zogenaamde hardheids clausule. Over de toepassing van de hardheidsclausule be staan volgens het PCW- raads lid grote misverstanden. „Het is onjuist te denken dat deze winnaar van de viertallen was eveneens Danny Breedijk. Een prachtig succes voor deze nog geven van 10.30 tot 22.00 uur en kost 85 gulden. Aan de hand van dia’s en een proeverij ma ken de deelnemers een 'reis' door door de Provence en langs de Rhone. Voor informa- king de jaren daaropvolgend moet de raad dan zorgdragen bij de besluitvorming omtrent het beleidsplan 2002-2005. De PCW verwacht voldoende steun van de raad en raadscom missie voor het voorstel. wedstrijd is succesvolle ver nieuwingen te stimuleren in het midden- en kleinbedrijf. Net als bij een traditionele stage biedt het project studenten de mo gelijkheid praktijkervaring op te doen, terwijl het MKB extra kennis en capaciteit ter be schikking krijgt. Bovendien heeft de opdracht een profes sionele waarde omdat de deel nemers een adviseur van Syn- tes krijgen. Per project is een geldbedrag beschikbaar om ex terne deskundigen in te scha kelen. Aan het einde van het jaar worden vijf projecten ge nomineerd waaruit vervolgens een winnaar wordt gekozen door een vakkundige jury. Deze wint een reis naar Londen en een geldbedrag. Het project van Vincent en Jurjen is één van deze vijf genomineerden en op 18 januari vindt de finale plaats. Vincent in simpele bewoording uit te leggen. „Dat is moeilijk. Explosief omvormen is een ou de techniek die een jaar of 3 geleden nieuw leven is ingebla zen. Normaal gesproken wordt voor het omvormen van plaat staal gebruik gemaakt van diep- trek of pers technieken. Wan neer de produkten te groot of te ingewikkeld zijn voor deze technieken kan er gebruik wor den gemaakt van explosief om vormen. Bij deze techniek wordt bovenop de mal een staalplaat geplaatst. Middels een explosie van een boven de plaat hangende springlading wordt de plaat in de mal gesla gen. Daar bij hebben we met succes geprobeerd de spring stof beheersbaar te maken.” Het bedrijf Explovorm b.v. was al bezig met het onderzoek hiernaar en zocht nu studenten die daarbij wilden helpen. Het bedrijf Syntens werd hiervoor ingeschakeld dat het project tot onderdeel van de wedstrijd maakte. Het doel van deze voor pijnlijke gevallen, waar voor men de regeling toch wel erg hard vindt. Uitzonderingen behandeld met plamuur en lijm en beschilderd en gevernist. Op 29 januari 2001 start de cursus Wijnen van de Rhone en de Provence. Deze cursus aantrad in Zevenhuizen-Moerkapelle was ik inwendig beschadigd. Nu ik ver trek ben ik uitwendig beschadigd. Ik raad iedereen aan, loop nooit met wollen sokken aan zo snel mogelijk naar bene den op een hardhouten trap.” En daar mee relativeerde hij op humoristische wijze een probleem wat voor hem zeer confronterend blijkt te zijn geweest. Over de ramp welke hij voornemens was geweest in scene te zetten, kon hij kort zijn. Hij gaf aan een gecompliceerde ramp op de rijksweg op het grensgebied van de gemeente voor ogen te hebben gehad. Het kon niet doorgaan, want toen het zo ver was, was de betrokken ambtenaar ziek, aldus Wolf. Als afsluiting presenteerde Wolf op ei gen humoristische wijze een diapresen tatie met een aantal kenmerkende plek ken in de gemeente, dit alles onder het motto: hoe mooi is deze gemeente. Daarna was het tijd voor de ingezetenen om afscheid te nemen waarvan vele in woners gebruik maakten. Toen ook de nieuwe burgemeester Westendorp zich bij het gezelschap had gevoegd, reed de bus voor. De oude en de nieuwe burge meester gingen met wethouders, raads leden, en hun partners richting Keizers hof in Rotterdam. Daar probeerde het gezelschap op de kegelbaan duidelijk te krijgen, wie er de meeste kegels om kan gooien. W’VEEN/BOSKOOP - Oplei- dingsorkest, C-Akkoord, o.l.v. Jeroen Wentel, neemt 20 janu ari deel aan een jeugdfestival in Schoonhoven. Tijdens dit festi val beoordeelt een vakjury de deelnemende orkesten op de muziekwerken die door de ver enigingen zelf zijn uitgekozen. De jury let onder meer op rit miek, muzikaliteit, tempo en dy namiek. C-Akkoord is het op- leidingsorkest van muziekvereniging Concordia Waddinxveen en Excelsior Bo skoop. De leerlingen van deze orkesten zijn in 1997 samenge voegd tot één orkest en aange vuld door wat assistentie uit beide harmonieorkesten is er een volwaardig orkest ont staan. Doel van het opleidings- orkest is een zo goed mogelijke voorbereiding te geven op het spelen in het groot harmonie orkest. C-Akkoord brengt op dit festival de muziekwerken Friends for live, Universal Band Collection en als slot Shalom Alechem ten gehore. De laatste twee muziekwerken worden WADDINXVEEN - De clubten- toonstelling die de postduiven vereniging Sperwer op 5 en 6 ja nuari had gehouden is een groot succes geworden. De leden had den samen ruim 300 postduiven ingezet. Twee keurmeesters van de Nederlandse Groep van Keurmeesters zochten de de mooiste duiven, onderverdeeld in 16 verschillende categorieën, uit. In de categorie 'oude doffers tot 500 km’, de zgn. midfond- klasse, sprak de keurmeester van een ongekend hoog niveau. Hij had nog niet eerder in dit seizoen een dergelijke collectie in handen gehad. Wim Breedijk had uiteindelijk de allermooiste duif, een schaliedoffer uit 1998. De mooiste oude duivin was van de Comb. Van Vliet. Danny Breedijk had zowel de mooiste vrienden uit de omgeving wa ren er afgelopen vrijdag en zaterdag in het lokaal van de Sperwer te vinden.Toen zater- WADDINXVEEN - De PCW-fractie dient deze maand bij de gemeenteraad een voorstel in voor het wijzigen van de verordening betreffende aangepast vervoer voor leer lingen van het speciaal onderwijs. De fractie wil dat kin deren tot 12 jaar die naar basisscholen voor speciaal on derwijs gaan, voor aangepast vervoer in aanmerking komen, en niet aangewezen zijn op openbaar vervoer. Kopij dient uiterlijk op maandagmiddag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing in de eerstvolgende editie. Kerk en Zanen^ Een reisje Londen zien de twee voormalige studenten wel zit ten. Vincent: „Ik vind het so wieso leuk om genomineerd te zijn, dat hadden we helemaal jonge doffer als jonge duivin. De niet verwacht. Maar nu gaan we voor de overwinning. Ik ben nog nooit in Londen geweest, dus dat is leuk. Het hangt na- jonge postduivenliefhebber. De tuurlijk wel een beetje van het tentoonstelling had aan belang- geldbedrag af wat we daar gaan stelling geen gebrek; vele sport- doen, als we winnen”. Maar de finale op I8 januari heeft voor Vincent nog een doel. Nu is hij naar tevreden heid werkzaam bij een bedrijf dagmiddag 6 januari 2001 omst- in Gouda, gespecialiseerd in af- reeks 17.00 uur voorzitter N. sluiters voor de petrochemi- Hoogerdijk de tentoonstelling sche industrie. Voor die finale- sloot waren er louter tevreden dag neemt hij wel een dagje gezichten. vrij. Je weet maar nooit wat voor contacten eruit komen. Ik heb begrepen dat er best inte ressante mensen aanwezig zul len zijn, ik ben benieuwd.” WADDINXVEEN - De WaddinxvenerTheo van El dik exposeert van woensdag 10 tot vrijdag 26 janu ari zijn bronzen beelden in de hal van het gemeen tehuis van Boskoop. Sinds enkele jaren is Van Eldik actief in het maken van bronzen beelden. Directe aanleiding was zijn behoefte om meegemaakte ge beurtenissen en emoties te 'verbeelden*. De sculp turen die hij maakt zijn bijna altijd mensfiguren die op abstract-figuratieve wijze worden verbeeld. De bronzen tonen de mens in diverse facetten en zijn nooit gepolijst; zij vertellen het wel en wee van de mens die leeft tussen vrees en hoop. De afgelopen jaren heeft Theo van Eldik bij verschillende gelegen heden zijn werk tentoongesteld. Overigens zijn de bronzen van Van Eldik ook te zien in zijn online Theo’s Gallery: http:/home hccnet.nl/t.th.van.eldik/. de expositie is te bezoeken tijdens de openingstij den van het gemeentehuis: van maandag tot vrijdag van 8.00 tot 13.00 uur en dinsdag van 17.00 tot 20.00 uur. Groene kamerplant. Hoogte 50 cm. Aanbieding deze week geldig of zolang de voorraad strekt. V een busje. De PCW stelt voor om gedurende het jaar 2001 de kosten ter grootte van f 160.000,-, te dekken uit het nog te ontvangen bedrag van overname van materieel door het regionale inzamelbedrijf Cy- WADDINXVEEN - Het gaat al lemaal heel onverwacht voor Waddinxvener Vincent Esveldt (22). De TH (Technische Hoge school) student zocht een af- studeerplaats, die vond hij bij een klein bedrijfje, Exploform b.v. genaamd. Toen hij en zijn bevriende medestudent Jurjen dit project als afstudeerop dracht aannamen, bleek dat dit project verbonden was aan een wedstrijd georganiseerd door drie grote bedrijven. ’Leuke bij komstigheid’, dacht Vincent. De opdracht werd uitgevoerd, de twee studenten slaagden voor hun opleiding en tot verbazing kreeg Vincent in december een telefoontje van Jurjen. „We zijn met ons project genomineerd voor de finale van Assistant- SEE”, sprak deze in op zijn voi cemail. De twee hebben in totaal ruim vier maanden gewerkt aan hun project ’Explosief omvormen: proces en producten’ genaamd. Een ingewikkelde titel en wat het precies inhoudt probeert GOUDA - Er starten weer gulden. Tijdens deze cursus nieuwe cursussen bij de volks- wordt met behulp van gips en universiteit Gouda en op enke- speciaal papier een masker vol le daarvan zijn nog plaatsen be- gens de oude tradidites van de schikbaar. Op 22 januari 2001 Venetiaanse meesters gemaakt, start de cursus Astrologie. De- Vervolgens wordt het masker ze cursus wordt op 5 maandag avonden gegeven van I9.30 tot 21.30 uur en kost 85 gulden. Tijdens deze cursus wordt be sproken, waar de astrologie nu eigenlijk vandaan komt, welke wordt op maandagavonden ge- betekenis de dierenriemtekens en de planeten hebben, hoe een horoscooptekening eruitziet en waar de astrologie voor ge bruikt kan worden. Op 23 januari 2001 start de cursus Een Ventiaans masker tie: van maandag t/m donderdag maken. Deze cursus wordt op van I0.00 uur -13.00 uur, 4 dinsdagavonden gegeven van Olympiadeplein 2, tel: 0I82- 19.30 tot 2I.30 uur en kost 65 524540. De PCW-fractie ziet de nood- ten over dit onderwerp heeft kreet van Herma Aangeenbrug wethouder Van Holsteijn naar in een regionaal dagblad als het voren gebracht dat voor schrij- topje van de ijsberg. Het I O-ja rig zoontje van Aangeenbrug, te vinden door het hanteren dat aan het syndroom van Gil les de la Tourette lijdt, wordt met een speciaal busje bij school en huis afgezet. Aan de ze regeling komt echter per I mei 2001 een einde, de veror dening van de gemeente Wad- clausule kan worden gebruikt dinxveen geeft aan dat kinde ren na hun negende jaar met het gewone openbaar vervoer moeten gaan. Vanaf die datum door middel van deze hard- mag de 10-jarige Ben niet meer mee met deze bus, en dus zal Helma samen met haar zoon met de trein naar Gouda zal moeten reizen. Een onmogelij ke opgave voor de moeder die ook nog een zoontje in Wad dinxveen op school heeft zit ten. Een bekend verhaal voor Kees Bax, van de PCW-fractie. „Van veel ouders horen we vergelijk- zondheid, of zelfs een lichame- bare reacties. Ze zien de ko mende regeling als een grote bedreiging. Als het gaat over speciaal onderwijs moeten we onderscheid maken. Er is voortgezet speciaal onderwijs, Wijzing VOOfStel zoals onderwijs voor zeer moeilijk lerende kinderen, do- PCW dient daarom een initia- ven en lichamelijk gehandicap- tiefvoorstel in om de regeling ten. Voor deze categorie geldt aan te passen. Daarin zijn kinde- de bedreigende regeling niet, ren niet tot 9 jaar, maar tot 12 Daarnaast zijn er de speciale jaar verzekerd van vervoer met scholen voor basisonderwijs. Voor deze groep, die moet uit wijken naar een andere ge meente als Gouda, omdat er op een gewone basisschool in Waddinxveen niet genoeg on derwijsmogelijkheden zijn, geldt de regeling wel”. Bax zegt clus.Voor een structurele dek- begrip te hebben voor de reac tie van de ouders. „Ouders vertellen dat de nieuwe rege ling een enorme belasting bete kent voor het gezin en voor slapeloze nachten zorgt”. Tijdens eerder gevoerde debat- Het Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 14.500 exemplaren wordt verspreid in Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle. WADDINXVEEN - Zowel op het gebied van muziek als van beeldend breidt het aanbod van Kreater zich voortdurend uit. „Alhoewel het aantal cursisten dit schooljaar opnieuw is toe genomen, kent men in Wad dinxveen en de naaste omge ving toch vaak nog niet alle mogelijkheden”, meent Aad Ko- remans, directeur van Kreater. „Onze docent Josiah Onemu, een bekend beeldend kunste naar, geeft uiteenlopende cur sussen boetseren en beeldhou wen en leert zijn leerlingen ook keramieken kunstwerken ma ken. Op het gebied van tekenen en schilderen biedt Kreater een zeer ruime keuze: realisme, impressionisme, modernisme en organisme. Ook voor kinde ren is op het beeldende gebied een zeer groot en gevarieerd aanbod. In dit geheel mogen we de fotografie beslist niet verge ten.” Als het over muziek gaat valt het Koremans op dat ie dereen goed op de hoogte is van de klassieke cursussen, maar dat de moderne muziek nog ietwat onderbelicht is. „Pe ter Dingemanse geeft op woensdag lessen keyboard en de Not so big band van Xandra Zijl-stra draait goed, maar wil er nog best wat leden bij.” Bij de instrumentale lessen ont breken nu nog hobo, fagot en bas, maar indien daar belang stelling voor is, wil Aad Kore mans die graag in het cursus pakket opnemen. In de kindercursussen instrumenten verkenning van Rineke Mart- witz komen deze instrumenten overigens wel aan bod.

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 17