Snelheids toezicht en Moerkapelse Audipack wint ondernemersprijs 2000 gordelcontroles Kreater geeft reeks korte cursussen i 7 Typecursus voor jongeren De Jong verlaat WSE Mijlpaal in bevolkings onderzoek borstkanker Films in Kreater ^[Zorgen weer de goedkoopte I fejw Trainer Wielershirt voor Waddinx- veense Familie Alcohol in verkeer Familie Geslaagden zwemdiploma A I Kinderfilm: www. zorgen zekerheidnl i 1 Omdat we uw zorg heel effi ciënt inkopen zonder op kwa liteit in te leveren. En we bovendien de zorgverleners in de regio goed kennen. Maar ook omdat we zelf zorgprojecten opstarten. Zo ziet u, Zorg en Zekerheid houdt de zorg toegankelijk en betaalbaar. Maar ook dat wist u natuur lijk al. Profiteer nu en bel Zorg en Zekerheid (071) 5 825 500 of kijk op onze site. OPENINGSTIJDEN: maandag: gesloten dinsdag t/m donderdag: 10.00 tot 17.30 uur vrijdag: 10.00 tot 21.00 uur zaterdag: 10.00 -17.00 uur ontvangt auto Euromarkt 101 Alphen a/d Rijn Tel. (0172) 23 34 34 Méér dan 40 vloeren uit voorraad leverbaar voor scherpe DOE-HET-ZELF MEENEEMPRIJZEN fïorg en Zekerheid ZIEKENFONDS PARTICULIER Zorg en Zekerheid heeft al vijf jaar de laagste nominale ziekenfondspremie van Nederland. Geen nieuws dus eigenlijk. En geen nieuws is goed nieuws. Want niemand wil teveel voor zijn zieken fondsverzekering betalen. Gelijk heeft u. De dekking is immers bij wet geregeld en daarom bij elke zorg verzekeraar hetzelfde. Maar waarom zijn we dan toch de goedkoopste? Heel simpel. Risico-' m, PAGINA 21 WOENSDAG 17 JANUARI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (Foto: Artistic Artt Liesbeth van der Vis) i Zorg en Zekerheid vertelt al vijf jaar hetzelfde Bron: Rijn en Gouwe, 15-12-2000 KOM, KIJK EN VERGELIJK Natuurlijk hebben wij alle bijartikelen op voorraad. de zo veel mogelijk geld voor het bedrijf beschikbaar te hebben, besloot de fami lie voorlopig.ook binnen het bedrijfs pand te gaan wonen. De kantine werd ‘s avonds omgebouwd tot huiskamer. De beide kinderen zaten ’s ochtends in hun pyjama te ontbijten tussen de schaftende medewerkers.Toch denkt de hele familie nog met veel plezier terug aan die tijd van pionieren. De zaken ontwikkelden zich voorspoedig. De familie betrok een nieuw huis aan de Klaproosstraat, het bedrijf verhuisde naar het industrieter rein in Moerkapelle. Inmiddels beschikt het bedrijf daar over diverse locaties en is een nieuwbouw in de komende jaren opnieuw onontkoombaar. Als echte ondernemers richtten Annic- gue en Hans van den Berg, toen het geld er eenmaal was, hun leven geheel naar Moerkapelle vormden zij de voormalige ’Polderhof’ om tot hun eigen droom en realiseerden daar een eigen familiebun- galowpark. Daar wonen Opa, Oma, kin deren en kleinkinderen in een schitte rende ambiance bij elkaar. De schaarse momenten waarin de familie niet met het bedrijf bezig is wordt veel met el kaar doorgebracht. Intussen werken An- nicgue en Hans van den Berg actief aan ’hun eigen overbodigheid’ om Audipack over 6 tot 8 jaar over te kunnen dragen aan hun zoon, dochter en schoonzoon. In die tussentijd blijven zij kijken naar mogelijkheden nieuwe producten te lan ceren en nieuwe markten aan te boren. Groot succes is op dit moment de Si lent Simultaan Vertaalcabine, welke in middels is uitgeroepen tot ’standaard’ van de EEG. Inmiddels staan zij ook bij het Europese Parlement, en nog dit jaar wordt in samenwerking met Philips een exportlijn richting Amerika opgezet. Directeur Mevrouw Annicque van den Berg, heeft haar inzet en kennis intussen niet tot Audipack beperkt. Al jaren maakt zij deel uit van de Bondsraad van de Metaalunie. Sinds enige tijd zit zij ook in de Exportadviescommissie van het Ministerie van Economische Zaken. Ook de plaatselijke Ondernemerskring kan al geruime tijd op haar inzet rekenen. Wanneer wij Hans van den Berg vragen, wat hij zich eigenlijk nog te wensen heeft, is er onmiddellijk een antwoord. „Wij zouden nog veel meer kunnen pro duceren en verkopen wanneer wij het huidige aantal van 40 medewerkers nog eens met 10 mensen konden uitbreiden. Onze mensen werken met de mooiste en modernste machines. De openstaan de functies liggen vooral op het vlak van hout- en metaalbewerking. Iemand die bij ons wil werken moet Nederlands kunnen spreken en over minimaal één, maar liefst twee rechterhanden beschik ken. Daarnaast is inzet en loyaliteit be langrijk om onze kwaliteitsproducten te realiseren. Het vak op zich, wordt elke nieuwe medewerker binnen de leer school van het bedrijf eigen gemaakt.” Mensen die bij de Onderneming van het jaar 2000 willen werken kunnen zich melden bij Audipack in Moerkapelle. Intussen geniet familie van den Berg en hun medewerkers van de meest prestigi euze Ondernemersprijs in Midden-Hol- land. De uitverkiezing, welke bekend werd gemaakt tijdens de nieuwjaarsre ceptie van de Kamer van Koophandel in de Goudse Schouwburg, wordt intussen verzilverd met publiciteit. Vanaf heden mag Audipack uit Moerkapelle zich im mers trots en verdiend presenteren als de Onderneming van het jaar. WADDINXVEEN - Zee- land’s Roem organiseerde in oktober en november een grote consumenten actie in Nederland en Ne derlands België. Op 10 ja nuari reikte Leontien van Moorse! de prijzen uit in het Zeeuwse Yerseke. De familie de Haan uit Waddinxveen won een Zeeland's Roem wieler shirt. Deelname aan de actie was simpel. De con sument hoefde alleen maar een slagzin in te vul len. Uit alle inzendingen heeft Leontien van Moor- sel de winnaars aangewe zen en zelf de prijzen overhand igd. Vijfentwi ntig prijswinnaars wonnen een origineel Zeeland’s Roem wielershirt. WADDINXVEEN - Voor jongeren die hun type- vaardigheid op de compu ter willen verbeteren, or ganiseert de Stichting Waddinxveens Welzijns werk, in samenwerking met het Opleidingscen trum Waddinxveen, een cursus ’typevaardigheid’. Deze cursus is voor jon geren van 16 tot 25 jaar. Doel is 135 aanslagen per minuut te bereiken, daar naast komen enkele alge mene vaardigheden zoals het opmaken van een tekst en het maken van een standaard brief aan de orde. Er zijn 13 bijeenkomsten op maandagavond van 18.30 - 20.00 uur. De cur susdata zijn 22 en 29 ja nuari, 12 en 19 februari, 5, 12, 19 en 26 maart, 9 april, 7 en 21 mei, 18 en 25 juni. Op 25 juni is er een eindtoets, waarna een certificaat met het behaal de resultaat klaarligt. De kosten bedragen 85,- inclusief lesmateriaal. De cursus wordt gehouden in het Nieuwe Trefpunt, Sta tionsstraat 18 in Wad dinxveen. Opgeven: S.W.W, Kerkstraat 13 in Waddinxveen, telefoon (0182) - 631932 of via email: sww@stww.nl DE DOE-HET-ZELF-ZAAK LAMINAAT - PARKET - MASSIEVE VLOEREN WADDINXVEEN - De fa milie Cornuit-Janssen uit Malden had 6 januari een feestelijke dag. Op deze dag namen zij bij een Waddinxveense Toyota dealer een Toyota Yaris ter waarde van bijna 25.000 gulden in ont vangst. De auto - uitge roepen tot auto van het jaar 2000 - vormde de hoofdprijs van de einde jaarsactie van Keuken- maxx. Deze eindejaarsac tie liep van 26 oktober tot 30 december 2000. Bij aankoop van een nieuwe keuken bij één van de drie vestigingen in Reeuwijk, Beuningen of Hoofddorp ontving elke koper een gedekte tafel voor de feestdagen en maakten zij kans op een auto van het jaar 2000. Op 30 december kreeg de winnende familie tele foon van Manon Thomas, zij vertelde de familie dat ze de hoofdprijs had ge wonnen. WADDINXVEEN - Trai ner Paul de Jong verlaat aan het einde van het sei zoen de voetbalvereniging WSE. De Linschotenaar is dan slechts een jaar in sportpark Oranjewijk werkzaam geweest. De Jong gaat in het volgende seizoen eersteklaser CSW in Wilnis trainen. Nieuwe trainer van Groe neweg wordt Cor Haze- broek (44). Hazebroek traint nu bij DCV en was voorheen werkzaam bij Steeds Hooger en Alexa- ndria’66. Hij volgt in Ze venhuizen aan het einde van het seizoen Henny de Jong op. Ben Stukart, vroeger als trainer werk zaam bij Be Fair, verlaat de voetbalvereniging Gou- derak. Bij de voetbalver eniging Waddinxveen stoppen zondag-senioren- trainer Henk den Outer en zaterdagtrainer Jan Tol aan het einde van het sei zoen. ZEVENHUIZEN - Op de Zuid- plasweg is op 16 januari, omst reeks 00.15 uur een 26-jarige man uit Zoetermeer aangehou den voor rijden onder invloed. Op het bureau blies de man 380 ug/l, terwijl 220 ug/l het maxi mum toelaatbare is. De man heeft proces-verbaal gekregen. WADDINXVEEN - In het Gou- webad ’de Sniep’ is op dinsdag 9 januari weer voor het A-diplo- ma gezwommen.De beoorde lingscommissie bestond uit Rob Hogerbrugge en Guido Linker- hof.Alle 33 kandidaatjes zijn ge slaagd. En dit zijn de geslaagden: Rowella Bottenberg, Joppe de Jong, Jill v.d. Laan,Jamie Schuur man, Amanda Seis, Edo v.d. Nieuwendijk, Britt Alsemgeest, Emily van Eek, Jeroen v.d Meer, Lobke Beens, Barry van Leeu wen,Jordi Nederhoff, Charlotte Gulikers, Floortje Ossenjuk, Denise Voskuilen, Vera-Donnée Koster, Lianne Brenkman, Nikki Moons, Lisa de Gruyter, Pieter de Wit, Pieter Vis, Maeike v.d. Toorn, Linda Hooft, Lindert Bos, Marion Hauser, Michael Bontenbal, Henk-Jan v.d.Knijff, Sahin Tunc, Layla El Hakkouni, Roel Rijken, Corieke de Wit en Kimberley v.d.Vendel. Voor alle zekerheid dichtbij. circustechnieken. De drie cur sussen duren elk twaalf weken en worden ’s middags en ’s avonds op dinsdagen gegeven in het Coenecoop College. De eerste lessen zijn op dinsdag 23 januari. Inlichtingen en opgaven bij het secretariaat van Kreater, Kerkstraat I3, telefoon 0182- 614422. Kreapashouders Vrijdag 26 januari, aanvang 20.00 uur, draait ’Little Voice’, van Mark Herman. Na de dood van Laura’s vader werd zijn pla tenzaak gesloten, de inventaris staat nu bij haar. Ze zegt niet veel, in schril contrast met haar moeder en krijgt daarom de bij naam L.V., Little Voice. Haar stem is echter zeer speciaal, omdat ze de artiesten op haar favoriete platen perfect kan im iteren. Als haar moeder een theater-agent mee naar huis neemt ontdekt deze een ster in haar. Degene die haar echter uit haar kooi weet te krijgen is een installateur van telefoonlijnen, die zelf alleen voor zijn duiven leeft. Toegang: 10,00 p.p., kor ting met Pas 65+ CJP en Kre- apas. Reserveringen bij Kreater, Kerkstraat 13,2742 BG te Wad dinxveen, tel. 0182-614422. oe- .allen .et Riik »rd. W>i We tor- bet 'Yïgen Alice van Zutphen opnieuw met twee cursussen van acht weken voor de allerkleinsten en hun ouders/verzorgers. 'Mu ziek voor dreumessen’, voor kinderen van veertien tot acht tien maanden, is van half tien tot kwart over tien. ’Muziek voor peuters’ van drie en vier jaar wordt gegeven op vrijda gen van half elf tot kwart over elf. Carina Mathot, de opvolg ster van Gerda Jonker, geeft een vijftien weken durende cursus ’Expressief tekenen en schilderen voor volwassenen’, op de locatie Peter Zuidlaan. Deze lessen zijn op dinsdagen van één tot drie uur. Woensdag 24 januari, aanvang 13.30 uur draait ’Asterix en Obelix tegen Caesar’, een film met o.a Gérard Depardieu en Roberto Benigni. Het is 50 jaar voor Christus, As terix en Obelix leven in een dorp in Gallië, het enige dorp dat de Romeinen nog niet heb ben veroverd. Het geheim van de dorpelingen is een tover drank. Caesar wil deze drank hebben om wereldheerschappij te bereiken. Zijn Asterix, Obelix en hun dorpsgenoten dapper genoeg om alle beproevingen te weerstaan en in vrede verder te leven? Toegang: 3,50 p.p., 2,00 voor hele regio uitgevoerd. Het aan tal onderzoeken per jaar stijgt nog steeds. Enerzijds groeit het aantal vrouwen in de doel groep, anderzijds werkt BoB West sinds 1999 aan uitbrei ding van de doelgroep; voor heen werden vrouwen van 50 tot 69 jaar uitgenodigd, nu vrouwen van 50 tot 75 jaar. In 1991 werden er bijna 15.000 onderzoeken verricht, in 1999 waren dat er ruim 65.000. De uitbreiding van de doelgroep verloopt echter langzamer dan gehoopt omdat BoB West kampt met een tekort aan ra- diodiagnostisch laboranten. Naast het onderzoekscentrum in de Haagse Thorbecketoren heeft BoB West nog zes ver plaatsbare onderzoekseenhe den die steeds in verschillende gemeenten in de regio staan. Zo’n 78 procent van de opge roepen vrouwen komt naar het onderzoek. Ongeveer één op de honderd deelneemsters krijgt het advies in het zieken huis nader onderzoek te laten plegen. Bij gemiddeld vijftig pro cent hiervan wordt uiteindelijk borstkanker geconstateerd. Voor meer informatie: informa tielijn van BoB West, telefoon 071-5214237. REGIO - Het Regionaal Verkeershandhavingsteam van Politie Hollands Midden heeft in de afgelopen week snel heidscontroles gehouden op de N206 tussen Leiden en Hillegom. Met name in de ochtend- en avondspits is ge controleerd. iliW yaH de .^ravond op Bij de hardrijders waren snel heden van 140 km/u en harder geen uitzondering. De afgelo pen week is op diverse loca ties gelet op het dragen van de veiligheidsgordel.Veel bestuur ders hadden niet ’geklikt’. De boete voor het niet dragen van de gordel bedraagt 90,-. Controles komende week De komende week worden van 15 tot en met 21 januari opnieuw snelheidscontroles gehouden. In de Bollenstreek wordt op de N206 snelheids- toezicht gehouden. In de Krimpenerwaard zal worden gecontroleerd op de N207 en op de N2I0. Bij het snelheids- toezicht zullen naast radarap- paratuur ook laserguns ge bruikt worden.Vanaf woensdag zullen in en rond Schoonhoven gordelcontroles worden ge houden. Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - De eerste schreden op het ondernemerspad gin gen met vallen en opstaan. Maar juist op die momenten wordt bepaald of het echte ondernemersbloed in de aderen stroomt. Afgelopen week mochten zij oogsten.Vindingrijkheid, creatief en in novatief zijn, het altijd weer zoeken naar nieuwe markten en producten, deze kenmerken overtuigden de jury van de Ondernemersprijs Midden-Holland er van dat Annicgue en Hans van den Berg met hun kinderen en schoonzoon de 'Ondernemersprijs 2000’ verdienden. Het begon eind jaren 70 in een winkel tje op de hoek Dorpsstraat - Kerkweg West in Waddinxveen. Hans repareerde en verkocht radio- en geluidsapparatuur. Daar kwamen na verloop van tijd mu ziekinstrumenten bij. Aansprekende Ne- eigen idee in. Aan de Julianastraat in derlandse bands uit die tijd bezochten het bedrijf. Er kon geleverd worden, ins trumenten, versterkers en mengpanelen. Echter passende stevige flightcases voor deze kwetsbare en gevoelige apparatuur ontbraken. Deze waren nergens op maat te krijgen, bovendien waren ze vre selijk duur. In arren moede besloot Hans van den Berg ze dan zelf maar te maken. Hij in stalleerde een flinke zaagtafel en ging aan de slag. De 'instrumentale verpak- king' voldeed, zelfs beter dan die van de concurrentie. Dat bericht verspreidde zich snel binnen audio- en videoland. De vraag naar transportkoffers en flightca ses steeg, en zo werd Audipack geboren. Het bedrijf groeide en week uit naar de Noordkade in Waddinxveen. In 1985 kwam het naar de Zuidplasstraat in Moerkapelle. In afwachting van een huis binnen het zelfde dorp, alsmede tenein- Heel bijzonder en vorig jaar bij zonder goed ontvangen is het circusproject voor kinderen en jongeren van zeven tot en met vijftien jaar, dat geleid wordt door het circus/artiestenecht- paar Esther Swart en Marc van den Broek. Circus I heet ’Ont dek de wereld van het circus’ en is bestemd voor kinderen van zes tot dertien jaar. Zij ma ken kennis met het circus, leren schminken, decors bouwen en kleding maken.Tot slot is er een voorstelling voor ouders en belangstellenden. Circus 2 om vat diverse workshops voor jongeren van elf tot en met zestien jaar en Circus 3 biedt een cursus jongleren en andere WADDINXVEEN - In Kreater draaien de komende week de volgende films: vierjaak len".rea3 togen rrüng.i was aft overwoi te sluite» maal ev tuigd- doof metbët is met o- mingsplao i „Het."' I als 1 lent. I pen een v- J houder t»l' .gen. Als oe sterkste <je zt.^rste lasten 92% van de passerende auto’s ging niet harder dan de gel dende maximumsnelheid. Bij de 8% hardrijders werden re gelmatig snelheden boven de 120 km/u gemeten. Op de Haarlemmertrekvaart pas seerde zondagmiddag een mo torrijder met 139 km/u, waar maximaal 80 km/u is toege staan. Deze bestuurder zal voor moeten komen. Ook op de Provinciale weg N207 tussen Bergambacht en Gouda werden dagelijks con troles uitgevoerd. 96% van de voorbijkomende auto’s reed niet te hard. 481 bestuurders overschreden wel de maxi mumsnelheid en kregen een bekeuring. Op de N2I0 tussen Krimpen aan den IJssel en Schoonhoven werd de snel heid van 17.630 passanten ge controleerd. 3% reed te hard. in gaf eei- raad Bogenru- REGIO - De Stichting Bevol kingsonderzoek Borstkanker West-Nederland (BoB West) vierde eind september dat zij 10 jaar geleden is gestart met het bevolkingsonderzoek borstkanker in de regio. Tevens werd op 13 september het 500.000ste onderzoek verricht. Het betrof de 54-jarige me vrouw Arkesteijn-Voskuil uit Den Haag. Zij werd onderzocht in het mobiele onderzoekscen trum van het bevolkingsonder zoek borstkanker bij station Hollands Spoor in Den Haag. Op 28 november ontving zij hiervoor officiële felicitaties van mevrouw E.M. Timmers- Van Klinke, voorzitter van het bestuur BoB West. „Een half miljoen onderzoeken is echt een mijlpaal voor het bevol kingsonderzoek”, aldus me vrouw Timmers-Van Klinke. Mevrouw Arkesteijn-Voskuil vindt het belangrijk aan dit on derzoek mee te doen: „Met borstkanker kun je er beter op tijd bij zijn”. BoB West werkt al tien jaar aan vroege opsporing van borst kanker in de regio. In septem ber 1990 startte BoB West in Den Haag, vanaf 1996 wordt het bevolkingsonderzoek in de WADDINXVEEN - Binnenkort beginnen bij Kreater weer ver schillende korte cursussen. Kunsthistoricus drs. Reina de Raat geeft twee cursussen kunstgeschiedenis. De eerste ’Muziek om naar te kijken’, be gint op woensdag 24 januari en duurt drie weken, steeds op woensdag van tien uur tot half- twaalf. Hier staat muziek in de schilderkunst centraal. Eveneens drie weken beslaat de cursus ’Impressionisme’, die 28 maart begint en ook op woens dagen van tien uur tot half twaalf door Reina de Raat wordt gegeven. Vrijdag 2 februari begint Marie- -•’■v .ftege mden schouders de 2 de moeten dragen. geste- tie in ester ‘.ing. nekenfondsveneter^ Volgens «n woord de lage I I Nederland. De ?X°rUagd Zorgte danken ziekenfondspremie is verlaag onder meer^ I met 4-5° tussen de dekking van de verze- I Uit een vergelijking w3 zorg- De dektang Kmmale prerme VOO"* dezelfde. I hoofdverzekerde bi) Zorg en_---

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 21