Van acht naar vier politie districten AMIVEDI Horeca overvallen door controle SieMatic Langs de weg stonden weer primitieve hutjes van plastic en jutezakken FjxSiRvRDiq Serieus topmerk doet één keer gek Tijdelijk geen uitgifte paspoorten en rijbewijzen Cursussen Volksuniversiteit Bingo met Dirk Blom Knutselen voor Fraaie werkstukken van cursisten Josiah Onemu bij Kreater te kijk volwassenen Vrouwen in de GOEDHART J>BOUWHUIS bijbel WOENSDAG 31 JANUARI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 KOM, KIJK EN VERGELIJK Muziekinstrumenten of bladmuziek? Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0172 - 21 66 54 OPENINGSTIJDEN: DE DOE-HET-ZELF-ZAAK LAMINAAT - PARKET - MASSIEVE VLOEREN Euromarkt 101 Alphen a/d Rijn Tel. (0172) 23 34 34 Méér dan 40 vloeren uit voorraad leverbaar voor scherpe DOE-HET-ZELF MEENEEMPRIJZEN Mekele zondag 28 februari/20Ter 1993 ZIE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! klein n Zevenhuizen- 't Liefst een SieMatic 4 Maar één keer per jaar verkopen wij enkele originele SieMatic keukens tegen een 'afbraakprijs1. Omdat deze showroomkeukens plaats moeten maken voor de allernieuwste SieMatic modellen. De opruimkeukens worden compleet op maat geleverd. Op is helaas op. Kom dus snel kijken en bespaar duizenden guldens! Surf op internet naar: www.citymusic.nl Natuurlijk hebben wij alle bijartikelen op voorraad. de mogelijkheden voor zuivelgebruik te onderzoeken. (Foto: Archief Kerngroep OntwikkelingssomenwerkingWoddinxveen.) ministratie (GBA) en de Burge lijke Stand. Om deze reden is het niet mogelijk om op I en 2 februari op het gemeentehuis een paspoort of rijbewijs aan te Alle SieMatic keukens kunnen kookkloor geïnstalleerd worden. Openingstijden: ma. t/m do. 8.30-17.30 u vrij. 8.30-21.00 u, zat 10 00-16.00 u. WADDINXVEEN - Directeur Aad Ko- remans van Kreater opende afgelopen vrijdagmiddag in het gebouw in de Kerkstraat een exposi-tie van werken van rond de twintig cursisten beeldhou wen en boetseren van do-cent en be faamd beeldhouwer Josiah Onemu. De tentoonstelling bevat voornamelijk beelden in brons en tin en toont heel veel variatie. Tevens is het proces van •het maken van een mal tot een eind product opgenomen in de tentoonstel ling. De cursisten komen uit Waddinx- veen. Boskoop, Gouda, Nieu-wer-kerk aan den IJssel en Zevenhui-zen. In zijn openingswoord gaf Koremans aan dat met ingang van dit jaar een reeks tentoonstellingen van cursisten zal worden ge-houden. „Jammer genoeg hebben wij geen schitterende ruimte voor dit soort exposities”, zo zei hij. Toch vormt de kleine zaal van Kreater met een verfje voor de wanden, door de cursis-ten zelf helder wit geschilder de kubussen en vernuftig aange-brachte spotjes een sfeervolle omgeving. De Kreaterdirecteur vertelde elke keer weer ontroerd te zijn bij hetgeen hij op dit soort kleine tentoonstellingen ziet. „Ambachtelijke scholing hoort er wel mij, maar de vorm is iets van de cursis ten zelf”, aldus Koremans. „De verbin ding met het oorspronkelijke is een persoonlijke zoektocht”. De ervaring heeft hem hier en elders in zijn werk gebied geleerd, dat cur-sisten het leuk vinden te exposeren. „Zij laten een stukje van zichzelf zien. Dat de cursis ten uit de hele regio komen zegt veel over de inspirerende wijze waarop Jo siah Onemu doceert. Hij geeft een stuk meerwaarde.” Tot slot sprak Koremans de hoop uit dat deze tentoonstelling de cursisten mede zal stimuleren verder te gaan met hun kunstzinnige uitingen. De expositie duurt tot en met 17 fe bruari en is te bezichtigen gedurende alle openingsuren van Kreater. De toe gang is gratis. WADDINXVEEN - Terug in de tijd op zaterdag 3 februari met de oude vertrouwde bingoleider Dirk Blom, die deze avond presenteert op een ma nier zoals dat alleen in De Overkant kan. Aanvang 20.30 uur, zaal open 20.00 uur. Een ouderwets gezellige avond met leuke prijzen. maandag: gesloten dinsdag t/m donderdag: 10.00 tot 17.30 uur vrijdag: 10.00 tot 21.00 uur zaterdag: 10.00 -17.00 uur Brac, die sinds I972 lagere scholen opricht in de kleine dorpjes, docenten recruteert, vaak vrouwen, en hen opleidt. In totaal hebben ze zo’n 34000 gestart. Ook het benodigde lesmateri aal wordt door Brac gemaakt. Uit de discussies gepland voor deze week moet een goed programma voortkomen tot nut van de drie betrokken deelnemers. Dit kan zijn lesprogramma’s, uitwisseling van leraren of stu denten. Bij het leggen van de eerste contacten met het Col lege in Tigray zijn leden van de Kerngroep nauw betrokken ge weest. Zondagochtend ging de reis verder naar Mekele. Was het schijn? We hadden de indruk dat de militaire bewaking bij het vliegveld wat vriendelijker vergunningen. In 'Op Moer’ was net de jubi- leumshow van Tarzan beëin digd. Een kijkje in de zaal had een piste van strobalen te zien ge geven, met daar strak tegenaan TL-balken. Hoewel voor de voorstellingen aan het aanwezige publiek dui delijk was uitgelegd waar de nooduitgangen zich bevonden, waren zij door de ombouw tot circustent niet allemaal met het oog waar te nemen. Doordat het controleteam na het inzien van de vergunningen rechtstreeks naar buiten ging, teneinde naar de volgende ho recagelegenheid te snellen, kwam de beheerder van het dorpshuis in ieder geval goed weg. Café Oud Verlaat ontsprong op deze avond de controle. Toen het team daar voor de deur stond, was deze gelegenheid al gesloten. Wat de verdere resultaten van deze controle zijn, is nog niet bekend. LEIDERDORP - Het Regionaal College van Politie Hol lands Midden heeft het plan tot de vermindering van acht naar vier districten goedgekeurd. Deze organisatieveran dering levert op den duur voor de politie dertig tot veer tig extra politiemensen op. Deze worden allen toege voegd aan de wijkgebonden teams. was, wat meer ontspannen. Toch moesten we nog twee keer ons paspoort en ticket la ten zien voordat we de ver trekhal in mochten. Schijn was het niet helemaal want bij het landen in Mekele hoefden de raampjes niet meer verduisterd te worden zoals vorig jaar voor de oorlog. Ook in Mekele wa ren de militairen heel ontspan nen. Op het vliegveld maakte ik ken nis met de landbouwexpert van Relief Society of Tigray (REST) de partnerorganisatie van No- vib en de Kerngroep. De eerste plannen en bezoeken werden afgesproken. Hij maakte me duidelijk dat melkveehouderij nog in een pril stadium is. Dat gaan we de komende dagen zien en ik hoop daar volgende week weer iets over te kunnen vertellen. Willem Toering reist momenteel twee weken door Ethio pië om namens de Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen de mogelijkheden te onderzoeken voor zuivelgebruik in het Afrikaanse land. Via e-mail stuurt Toering zijn ervaringen ter plaatse naar het Week blad voor Waddinxveen. Vandaag deel I, de eerste twee dagen van zijn reis. vragen.Voor andere zaken geldt in deze periode een verminder de dienstverlening. De gemeente adviseert het aanvragen van paspoorten voor I februari te doen. Voor spoed reisdocumenten op donderdag I of vrijdag 2 fe bruari kan men zich wenden tot de Koninklijke Marechaus see bij de grote vliegvelden of bij een aantal grote grensover gangen. Voor nader informatie hierover kunt u terecht bij de afdeling Publiekszaken van de gemeente Waddinxveen. Een uittreksel uit het geboor teregister is op te vragen, mits er tussen 25 januari en 5 febru ari geen wijzigingen in de per soonlijke gegevens hebben plaatsgevonden. Wel kan er aangifte van geboorte of over lijden gedaan worden. Hoorn 1260, Alphen a/d Rijn tel. (0172) 42 21 00 Vanuit een warm en zonnig Mekele, de hoofdstad van de provincie Tigray in noordelijk Ethiopië, grenzend aan Eritrea schrijf ik dit bericht. Voor de duidelijkheid, de tweede datum boven is van de ethiopische jaartelling. Ethiopië heeft een eigen jaartelling die ongeveer acht jaar bij ons achterloopt, zij leven dus dan ook in de vorige eeuw. Onze afspraken worden gelukkig gemaakt op de norma le data, zodat er geen verwar ring is. Het leuke van de ethio- Reden voor de dóórontwikke ling is de 22 teams basispolitie zorg te versterken, zodat zij dichter bij het lokaal bestuur komen te staan. Daarnaast krijgt het gebiedsge bonden werken een nieuwe im puls en zorgt de schaalvergro ting voor een betere balans tussen de teams basispolitie zorg en het niveau van het dis trict. Met de vermindering tot vier districten ontstaan voor het politiekorps Hollands Midden de volgende gebieden: District Iomvat de gemeenten Hillegom, Katwijk, Lisse, Noordwijk, Noordwijkerhout, Oegstgeest, Rijnsburg, Sassen- heim, Valkenburg, Voorhout en Warmond. District 2: omvat de gemeenten Alkemade,Alphen aan den Rijn, stop in Cairo. Het passeren van de douane in Addis Abeba ging heel soepeltjes, er werd geen diepgaand kofferonderzoek ge daan. Met de auto van het hotel wer den we opgehaald. Hij rammel de aan alle kanten, de banken zaten nauwelijks vast zodat we regelmatig met bank en al naar voren schoven. Langs de weg stonden weer de primitieve onderkomens, gemaakt van plastic en jutezakken. Gelukkig was het niet echt koud, onge veer 15 Celsius. In Addis Abeba voegde Mahbub uit Bangladesh zich bij ons, om samen met de directeuren van de Pabo’s in Assen en Meppel, de directeur ’Dean’ van het College (Pabo) uit Abbiyi Addi een driehoeksrelatie gaan vor men. Mahbub is van de Organisatie WADDINXVEEN - Vermist: 17-01Poes niet gest. 8 maan den oud. Roepnaam Minoe. Draagt een rood bandje, kleur cypers met wit. Omgeving Boe- zemweg. 25-01: Poest gest. Kleur zwart met donkerbruin gestreept. Heeft een zwart bandje om. Roepnaam Mikkie. Omgeving Kalverdans Boskoop. Gevonden: 10-1Poes of kater, kleur rood met witte borst. Heeft een ringstaart. Is niet groot, zwerft rond. Omgeving Zuidplaslaan Waddinxveen. 15-01: Kater ongec. Kleur wit cypers. Omgeving Noordeinde Waddinxveen. 19-01: Kater ongec. Kleur zwart/wit. Omgeving Zuidpla slaan Waddinxveen. 19- 01Poes of Kater. Kleur cy pers met wit. Is nog een jong beestje. Omgeving Heggewinde Waddinxveen. 20- 01: Poesje. Kleur zwart met lichte ondervacht. Omgeving Peter Zuidlaan Waddinxveen. Een dier gevonden of vermist: bel stichting Amivedi, tel. 0182- 630481 GOUDA - Er starten weer nieuwe cursussen bij de Volks universiteit en op enkele daar van zijn nog plaatsen beschik baar. Op 5 februari start de cursus Model- en portretteke- nen. Deze cursus wordt gege ven op 7 maandagavonden van 19.30 tot 22.00 uur en kost 150,-. Een scherpe, analyti sche blik is een eerste vereiste. Durven en doen is het motto van deze cursus. Op 7 februari start de cursus pische jaarindeling is dat ze 13 maanden hebben, 12 van 30 da gen en een dertiende maand van 5 of 6 dagen. Daarom ook de slogan 13 maanden zonne schijn in Ethiopië. Van een druilerig Nederland vertrok het gezelschap, be staande uit twee mensen van Novib en de directeuren van de Pabo’s in Assen en Meppel, zaterdag vroeg eerst naar Frankfurt. In Frankfurt stapten we over op het vliegtuig naar Addis Abeba met een tusssen- \™OOT !N $CHVfa\ GIGANTISCHE MAGAZIJN- OPRUIMING varken of heks van wilgenteen. Deze cursus wordt gegeven op 3 woensdagavonden van 19.00- 22.00 uur en kost 75,-. Deel nemers kunnen kiezen uit het maken van een lekker vet var ken van wilgenteen of het ma ken van een heks met punt muts op een bezem van ongeveer I meter. Voor infor matie: van maandag t/m don derdag van 10.00-13.00 uur, Olympiadeplein 2, tel. 0182- 524540. Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Tijdens de commissie vergadering op 9 januari gaven alle fracties binnen de gemeentepolitiek blijk van hun zorgen over de plaatselijke ho reca. Waarnemend burgemeester Wolf gaf aan geen 100% zekerheid te kunnen geven, maar zegde de bezorgde volks vertegenwoordigers toe op korte termijn een grote onver wachte controle te zullen hou den op de vergunningen en veiligheidsaspecten zoals brandveiligheid. Afgelopen zaterdag was het zo ver. Van Moerkapelle tot Oud Ver laat werd de horeca bezocht door een team met aan het hoofd de plaatselijk politie- vrouwe Jenny, en in haar kiel zog gemeente-ambtenaar voor horecazaken de heer Lateveer alsmede iemand van bouw en woningtoezicht. De opdracht van het team: controleren op de vereiste In Kreater werd vrijdagmiddag een tentoonstelling geopend van het werk van volwassen cursisten beeldhouwen en boetseren van docent en beeldhouwer Josiah Onemu. Kreaterdirecteur Aad Kore-mans sprak een openingswoord. (Foto.-Sjaak Noteboom.}0' WADDINXVEEN - In de pe riode van 25 januari tot 5 fe bruari vindt er een aanpassing plaats van de software van de Gemeentelijke Bevolkings Ad- Jacobswoude, Leiderdorp, Lie- meer, Nieuwkoop, Rijnwoude, Ter Aar en Zoeterwoude. District 3: omvat de gemeenten Leiden en Voorschoten. District 4: omvat de gemeenten Bergambacht, Bodegraven, Bo skoop, Gouda, Moordrecht, Nederlek, Nieuwerkerk aan den IJssel, Ouderkerk, Reeuw- ijk, Schoonhoven, Vlist, Wad dinxveen en Moerkapelle. Met deze besluiten wordt een krachtige impuls gegeven aan de gewenste verbetering van de bestuurlijke inbedding van de politiezorg, de verdere uit bouw van de relatie tussen het lokaal bestuur en de leiding van de gebiedsgebonden teams in de aanpak van lokale veilig heids- en leefbaarheidproble- men. WADDINXVEEN - In buurt centrum ’de Boog’ aan de C. Huygenslaan 2, wordt iedere donderdagochtend van 9.30 uur tot I 1.00 uur een knutse- lochtend gehouden voor vol wassenen. Iedere week wordt een ander idee uitgewerkt. Voor de maand februari ziet het programma er als volgt uit: op I februari wordt een groen- decoratie gemaakt, op 8 febru ari: een dakpan versieren, op 15 februari: een 3D-schilderij ma ken en op 22 februari: werken aan een siermasker. De kosten voor deelname be dragen 2,50 per ochtend. In verband met de aanschaf van de benodigde materialen wordt verzocht van te voren op te ge ven. Dat kan bij Astrid de Weerd op maandag- en woens dagochtend in ’de Boog’, tel. (0182) - 616860. WADDINXVEEN - Vorming Toerusting organiseert vier avonden over Vrouwen in de Bijbel. De data zijn: 6 en 20 fe bruari, 6 en 20 maart, van 20.00 uur tot 22.00 uur. In de Ont- moetingskerk zal Anny van Herwijnen de avonden leiden. Opgeven bij Corrie Smallegan- ge tel. 614401 Vrijdag 9 februari is er een Taizéviering in de Sint Victor- kerk. Het inzingen begint om 19.30 uur en de viering om 20.00 uur. -ju -ws8 'w—«o

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 17