vOQf D66 wil burger 25 jaar koorlid Deze raadpleging bij Week dertig slachtoffers Ongeluk op Al 2 cnoo Supermarktzakken- rollers actief: Informeer en laat u inschrijven! 4 februari open EMH-gelden i CAS3A Gemeenten lijken te worden overruled bij plannen Zuidplaspolder O Ci\LLES VOOR A UW OPEL... l/ait Mol Van Elswijk b.v. /SILCO Se/'ers O Kaartavond Wilt u op de hoogte gehouden worden van ons aanbod? Inbraak in woning SUCADE- LAPPEN KIP SCHNITZELS 10? E o Borstvoeding Bingo in ’de boog’ Gouwe Rijders y98 LEVERKAAS 1? De Huizenbeurs Boskoop SCHOUDER- KARBONADE 8?8 Live cd EMH gelden Verloren kilo 00 r I WASMACHINE VAATWASSER DROGER KOELKAST ATTEMA tel. (0182) 61 35 00 Ook CDA wil mening burger van 11.00 - 17.00 uur DE GRAAF PARTNER [O Nieuwe en gebruikte PIANO’S Waddinxveen I Let Op! Donderdag of vrijdag ontvangt u de ClOOO-foider met de aanbiedingen voor de komende week, geldig van maandag t/m zaterdag! Gouda, Stationsplein 1c (naast ANWB), (0182) 54 74 00 L-AThj-H Spanplafonds Kastenwanden Wandpanelen Systeemplafond Interieurbetimmeringen SILCO Showroom St. Victorstraat 54 W’veen VOOR DOCUMENTATIE (0182) 61 68 78 http://www.silco.nl t oplage 14.500 exemplaren Woensdag 31 januari 2001 De heer Van Hoorn zingt al 25 jaar met zijn bariton stem in het Anne Frank Koor. (Foto.- Sjaak Noteboom.) Informeer naar uw voordeel. TELEVISIE EN VIDEO 150 gram 6 stuks Lr. .1. I 7 De Hypotheker 4 Verzekeringen Hypotheken Pensioenen Vastgoed De regionale band Teecake heeft een nieuwe live cd uit gebracht De discussie over de beste ding van de EMH gelden is losgebarsten. Niet alleen de politiek geeft haar mening, ook een inwoner stuurde een ingezonden brief. 24 UUR SERVICEDIENST vens roep ik de Waddinxveense burgers op aanwezig te zijn bij deze belangrijke raadsvergade ring op 31 januari.” stasje, laat de tas niet onbe heerd in het winkelwagentje, berg grote hoeveelheden geld goed op in gedrang, bewaar nooit een pincode bij de pasjes; bij misbruik wordt dan namelijk niets door de bank vergoed, blokkeer direct de gestolen pasjes. De telefoonnummers zijn 24 uur per dag en in het weekeinde en op feestdagen bereikbaar. Voor de giropas 058-2126000 en voor bankpas- jes 06-0313. Let extra goed op Aanbiedingen geldig deze week do. t/m zat. Plusmarkt Diwa W.C. Zuidplas Plusmarkt. Opgeteld de beste! www.plusmarkt.nl maar”, sprak hij tot de koorleden. Bij het woord ’superheld’ richtte de burgemees ter zich tot de heer Van Hoorn, die voor deze dag op sjiek was en een roosje op gespeld had gekregen. Het koor treedt met regelmaat op in verzorgings- en be jaardentehuizen en heeft een breed t e recht waardoor de auto tot stilstand kwam. De man uit Lei den heeft hierbij vermoedelijk inwendige verwondingen opge lopen. De vrachtwagen heeft slechts blikschade, de bestuurder is ongedeerd. Door het ongeval is het verkeer langere tijd ge stremd geweest. petoire van geestelijke en neutrale leide- ren en heeft 42 leden, allen boven de 55 jaar.Ter afsluiting van de bijeenkomst zongen de mannen en vrouwen speciaal voor de burgemeester het lijflied, vol gende week moet er weer worden ge oefend voor een optreden op 6 maart. Het Delftse model dat ook in Alphen aan den Rijn is gebruikt, houdt in dat burgers wordt ge vraagd wat ze willen door mid del van ideeen en projecten. Een onafhankelijke commissie kijkt welke voorstellen haalbaar zijn binnen de randvoorwaar den (geld/beleid). Vervolgens wordt een tiental voorstellen voorgelegd aan de burgers om over te beslissen. Alle D66 (duo) raadsleden heb ben in de raadscommissies, ter voorbereiding op de gemeente raad, aangekondigd dat hier over een motie zal worden in gediend in de gemeenteraad van 31 januari. De D66 raadsle den Frans Bos en Yvonne van Went zullen de motie op de raadsvergadering indienen. De reden voor de motie van D66 is dat de partij niet wil dat Burgemeester en Wethouders zonder advies van de burgers de verkregen miljoenen in ’de oude sok’ stopt. Daarover zegt de partij het volgende: „Martin Kraaijestein (ex-wethouder Pv dA) meldde afgelopen week in het Weekblad van Waddinx- veen dat de burger aan de zijlijn mag toekijken en dat ondanks alle mooie verhalen over inter actief bestuur de burgers niets wordt gevraagd. D66 onder steunt deze uitspraken, uit de mocratisch oogpunt hebben de burgers het recht zich uit te spreken over zulke belangrijke zaken.” Zoodsma: „Ik hoop dat de ge meenteraad wil luisteren naar haar burgers en deze inspraak wil toestaan zodat het vertrou wen met de burger kan worden hersteld. Deze kans mogen de raadsleden niet laten liggen.Te- heerd laten om op het gemak een keuze uit de schappen te maken of omdat men verdiept is in de beschrijving van een product, dat men geen acht meer slaat op het wagentje met tas. Om diefstal te voorkomen, heeft de politie de volgende tips: doe geen portemonnee in de boodschappentas maar berg MOERKAPELLE - Op de dag of avond van vrijdag 26 januari werd ingebroken in een woning aan de Julianaweg. Om binnen te komen forceerden de inbre kers een raam. Het is nog niet bekend wat er wordt vermist. Zuidplaslaan 426-428 2743 KE Waddinxveen Tel.: (0182) 622 388 WADDINXVEEN - Al 25 jaar is de 92- jarige heer Van Hoorn lid van het Anne Frank Koor. En dat was een feestje waard, vond ook burgemeester Jonkman. Hij kwam tijdens de wekelijkse bijeen komst met een bloemetje langs. „Als je iets niet goed kunt zeggen, zing het dan 500 gram WADDINXVEEN - D66 wil voor de besteding van dertig miljoen gulden, verkregen uit de verkoop van de EMH- en Bouwfonds aandelen, de burgers raadplegen. „Volgens het zogenaamde Delftse model moet de burgers worden gevraagd wat er met dit geld moet gebeuren. Misschien wel een brug over de Gouwe, een nieuwe accommodatie voor een sportclub of een algehele belastingverlaging, het maakt niet uit wat het wordt, de burgers hebben het recht dit aan te geven”, meent D66 (duo) raadslid Bauke Zoodsma. Extra voordelig bij: BOOT Bodegraven Kerkstraat 2, tel. (0172) 61 25 41 officieel Opel service-dealer Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 Hazerswoude-Dorp J I Hypotheek adviseur WADDINXVEEN - Een 35-jari- ge man uit Leiden reed op 26 januari rond 11.30 uur achter op een vrachtwagen toen hij richting Utrecht reed. Door een nog onbekende oorzaak botste hij op de achterkant van de vrachtauto van een 43-jarige Pool. De Leidenaar kwam bij de botsing op de vluchtstrook te- Hypotheek adviseur lad De dames van Nesselande hebben afgelopen weekend een zware wedstrijd ge speeld en verloren. Een plaats in de eredivisie zit er voorlopig niet in. provincie wel erg gemakkelijk beslist over grondgebied bin nen zijn gemeente. Hij zou eerst de mening van raadsleden en betrokken gemeentebestu ren wel eens willen inventarise ren. „Daarnaast zit Zevenhuizen- Moerkapelle om andere zaken dan alleen kassen en waterber- gingen verlegen. Wanneer de raad het er mee eens is, zou ik eerst met de provincie het ge sprek eens aan willen gaan, ten einde binnen de gemeente ook wat huizen en bedrijfsruimte te kunnen realiseren. Dan kan een win-win situatie ontstaan waar binnen wellicht voor alle partij en realisering van een aantal wensen mogelijk wordt”, aldus Van der Stee. Intussen blazen de nu al aanwe zige glastuinders in dit gebied de loftrompet. De voormannen van de plaat selijke glastuinbouw hebben flink voor deze mogelijkheid gelobbyd, en laten nu geen mo- Dj WADDINXVEEN - ’De ge boorte van de baby en het ge ven van borstvoeding in de eer ste weken’ is het onderwerp van de maandelijkse informatie bijeenkomst van Borstvoe- dingsorganisatie LLL. Deze wordt gehouden op 6 februari bij Nel Veenman, Pr. Beatrixlaan 98 in Waddinxveen. De bijeenkomst is voor aan staande moeders en voor moe ders die al een kind borstvoe ding geven. Ook de baby’s zijn welkom. De bijeenkomst start om 20.00 uur en duurt tot on geveer 22.00 uur en is geheel Topform, model 'Loft' 3-zitsbank 2.495,- www. ca s ba.nl Zoeterwoude I Rijneke Boulevard I Hoge Rijndijk 315 I 071 - 589 93 46 paald product ligt of informatie vraagt. Zijn of haar ’collega’ slaat dan vaak een slag. En ten- het winkelwagentje slotte: doe altijd aangifte bij de politie. Ook het CDA wil de mening van de burger weten over de EMH gelden, echter alleen over de rentebaten van de EMH-gel den, zo’n 1,5 miljoen gulden. In de vergadering van ABZ (Alge meen Bestuurlijke Zaken) van 23 januari jl. stelde CDA-frac- tievoorzitter Dorenda Gerts voor deze rentebaten over 27 miljoen gulden in samenspraak met de bevolking van Waddinx veen te besteden. Gerts: „Deze gelden mogen niet gebruikt worden voor lopende zaken uit de begroting. Onze bedoeling is vanuit het maatschappelijk mid denveld én individuele perso nen voorstellen te doen ’ter al gemeen nut’. In een publiek debat zal de Raad een afweging kunnen maken over de te ho noreren voorstellen, zeker als deze in totaliteit de 1,5 miljoen gaan overschrijden.” Het CDA is van mening dat de besteding van de hoofdsom van de EMH-gelden inzet van de verkiezingen voor de Gemeen teraad van volgend jaar moet worden. „In ons democratisch systeem kiezen wij immers om de vier jaar vertegenwoordi gers die namens de bevolking kassengebied wordt vrijwel ge- de gemeente besturen. 27 mil- heel gesitueerd aan de noord- joen is zoveel geld dat het van groot belang is een totale afwe ging te maken en dit enorme kapitaal in een sie in te zetten.” Tijdens de avond zijn er boeken te leen, elektrische kolven te huur en handkolven te koop. Ook is er materiaal ter onder steuning van borstvoeding te komst in ieder geval minder te- koop. genwind ervaren bij een tocht tussen de kassen. WADDINXVEEN - In buurt centrum ’de Boog’ wordt op vrijdag 2 februari weer een bin- go-avond georganiseerd. Er zijn mooie prijzen te win nen. De zaal gaat open om 19.00 uur. De bingo begint om 20.00 uur. Iedereen is welkom in het buurtcentrum aan de C. Huij- genslaan 2 in Waddinxveen. ZOU EEN TELEFOONTJE AL GENOEG ZIJN? Voor meer informatie: Nel Veenman, 0182-619964. WADDINXVEEN - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert op donderdag I februari haar traditionele kaartavond. Inschrijven in hotel, café, res taurant De Unie, Kerkweg Oost 226 in Waddinxveen, van af 20.00 uur. Het klaverjassen begint om 20.30 uur. Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Ook niet leden zijn welkom. Na het kaarten is er een prijsuitreiking met leuke prijzen. Deze week nergens goedkoper! lingsmaatschappij op om daad- werkeiijk de uitvoering ter hand te nemen. De plaatselijke politiek lijkt hier bij totaal overruled te worden. Kennelijk neemt de provincie inmiddels de taken van het ge meentebestuur over op het moment dat er echt belangrijke zaken op het grondgebied gaan spelen. Het middel hier toe zou een zogenaamde aanwijzing kunnen zijn. Gedeputeerde Van der Sar is er niet bang voor dat Milieudefen sie de plannen zal blokkeren. Over de plaatselijke politiek en inwoners wordt niet eens ge sproken. Wellicht dat van uit die hoek de gedeputeerde ech ter nog leuke verrassingen staan te wachten. Ook de onlangs aantredend burgemeester Westendorp van de dubbelgemeente gaf duide lijk aan niet op kassen in de Zuidplas te zitten te wachten. Verantwoordelijk wethouder Fons van der Stee vindt dat de kant van de Al2, en zal komen te liggen binnen de gemeenten Waddinxveen en Zevenhuizen lange termijnvi- Moerkapelle. De gemeentebesturen van Waddinxveen en Zevenhuizen- Moerkapelle lijken bij deze ont wikkelingen totaal gepasseerd te worden. De provincie heeft aangegeven de verandering van bestemming niet aan de ge meenten te willen overlaten. Woordvoerder Van der Sar stelt dat dit er in het verleden vaak toe leidde, dat er dan ver volgens niets meer gebeurt. De provincie neemt de be stemming op in het streekplan. Ook richt zij een ontwikke- 54e jaargang nr. 2734 Onze openingstijden: g ma - vr; 8.00 tot 21 .OOuur, za; 8.00 tot 18.00uur gelijkheid voorbij gaan om van hun instemming met de plan nen blijk te geven. Met de komst van 200 ha nieuwe glas tuinbouw, wordt de aanleg van leidingen naar dit gebied voor warmte- en Co een rendabele zaak. De nu al aanwezige tuin ders kunnen in dat geval ook op deze voorzieningen aanslui ten, en dat zal voor hen een fik se kostenreductie in de exploi tatie teweeg brengen. De opgetogen kreten van de be staande glastuinbouw zijn dan ook zeer verklaarbaar. Dat een fietstocht door het huidige open landbouwgebied, vrijblijvend. Entree: 5,- in de toekomst een fietstocht tussen warenhuizen wordt, houdt deze ondernemers min der bezig. De recreanten zullen in de toe- Zijde 30 2771 EN Boskoop Telefoon 0172 -21 6654 Telefax 0172-21 21 68 Weekblad voorWaddii Zijde 28, 2771 EN Boskoop, Tel. 0172 - 210747, Fax 0172 - 211669 O Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben twee we ken geleden besloten om 200 hectare in de Zuidplaspolder aan te wijzen als glastuinbouw gebied voor de opvang van tuinders uit het Westland. Het WADDINXVEEN - Diverse zakkenrollers die actief zijn in een Waddinxveense super markt, hebben in het afgelopen half jaar al dertig mensen van hun portomonee beroofd. De daders munten het daarbij met name op oudere vrouwen en hanteren structureel dezelfde tactiek: de slachtoffers worden aangesproken en afgeleid door deze op in de binnenzak of hal- een onbekende, waarna een mededader zijn slag slaat. Zonder uitzondering hebben de slachtoffers hun tas, met gescheiden op, neem niet meer daarin hun portemonnee aan geld mee dan nodig. Let goed het winkelwagentje hangen of op hand- of schoudertas en staat deze in het wagentje.Vaak draag deze het liefst over de is die tas niet afgesloten en ligt nek en voor de borst, let extra de portemonnee voor het grij pen. Aan de kassa gekomen ontdekt het slachtoffer de dief stal. Een enkeling had zelfs een briefje met de pincode van een betaalpas in de portemonnee, waardoor de daders in korte tijd aanzienlijke bedragen van de rekening konden opnemen. Uit signalementen die de slachtoffers zich van de moge lijke daders kunnen herinneren als iemand vraagt waar een be- blijkt dat het om verschillende daders gaat. De politie Wad dinxveen constateert dat veel mensen met de tas geruime tijd onbe- addinxveen De Hypotheker stelt voor u persoonlijk de beste hypotheek samen. Eén telefoontje is genoeg voor een afspraak!

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 1