Goede avond voor Gouwestaete Flyers dames I onderuit tegen dunckers Dames Nesselande hebben nog een lange weg te gaan ■f Zwemtitels voor Gouwestaete Masters 1 J Turnkampioenschappen in de regio r n Hogelijk subsidie voor Pleus terug bij WSE Uitslagen Sjoelen WADDINXVEEN - De ;tand bij de Waddinxveen se sjoelers is als volgt: klasse A: IKees Kuipers 141.000, 2.André van Ge neren 138.700, 3. Jan Kersbergen 138.450,4. Wim Slingerland jr. sport- projecten 3-diploma ---1- Groeneveld Opticiens Ngr fat katjt w WOENSDAG 31 JANUARI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 21 Senioren Tweede teams l Gratis Groeneveld Perfect Kaart bij aankoop van een bril. Dames I tegen Brandenburg Heren I tegen Hoorn Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 01 72 - 2I 66 54 iili lilB Ron Droog koploper jeugdschakers jp 1 V' 'il JÏ ta i 137.514,5. Dirk Jan van Drunen 137.363 punten. Klasse B: IBas Brouwer 29.800, klasse C: IC. van Wijk 119.067, klasse D: I. lor Kersbergen 108.614. WADDINXVEEN - Het college van B W stelt de commissie WOZS (Wel zijn, Onderwijs, Zorg en Sociale Zaken) en de ge- rieenteraad voor om een bedrag van ruim negendui zend gulden beschikbaar té stellen voor de uitvoe ring van drie sportprojec- t«n. I- et gaat om de projecten: 'buurtgericht sporten voor jongeren', een sportpro- j< ct voor Marokkaanse v ouwen en het 3D spor- «n voor kleuters. De organisaties van de drie projecten hebben al len onlangs een verzoek bij de gemeente Waddinx- vten ingediend, lij het Sportbeleidsplan zet het college een plek vpor de drie sportverzoe- tón, onder de kopjes 'soortstimuleringsbeleid/aa rrlachtsgroepenbeleid' en 'laschoolse activiteiten bij sportverenigingen.’ W’VEEN/BOSKOOP - Aan de tweedaagse Nationale Open Zwemkampioenschap- pen voor Masters op 25m banen in Breda hebben enke le leden van de Waddinx- veense zwemclub Gouwesta ete weer hun visitekaartje afgegeven. Alle zwemafstanden van 50 tot 800m kwamen aan bod. Van Gouwestaete waren drie masters aanwezig. Judith van Berkel uit de leeftijdsgroep 55-59 jaar, Nic Geers (60/64) en Micky Floor (30/34). Al enkele leeftijdsgroepen lang regeren Nic en Judith bij de masters in Nederland en timmeren zij internationaal ook hoog aan de weg. Dit bleek ook weer in Breda. Geers kwam tijdens de twee dagen op acht nummers uit WADDINXVEEN - In het Gouwebad ’de Sniep’ is op jinsdag 23 januari weer 'oor het B-diploma ge zwommen. De beoordelingscommissie bestond uit Rob Hoger- brugge en Guido Linker- bof. Er waren deze keer 17 tandidaatjes die allemaal zijn geslaagd. Mamen van de geslaagden: Quint Smits, Floris Mans- 'eld, Melissa Roeloffs, Zoë bergman, Danny Hofman, Minou van Dijke, Daphne 'tormbroek, Sharona Me iers, Marco Roest, Stefan ie Feij, Kari Kremer, Mar lijn Kraak, Jeffrey Bakker, Carlo v.d. Zwan, Stephen Hackenbeck, Floorqe v.d. torn en Yusuf Bakay. en won zevenmaal goud en eenmaal zilver.Van Berkel zwom één dag drie nummers wat even vaak opleverde. Micky Floor zwom eveneens één dag. In zijn leeftijdsgroep is de concurrentie heel sterk. Hij kwam o.a. uit tegen het begrip Ron Dekker. Nic Geers werd nationaal kampioen op de 50, 100, 200, 400 en 800m vrijeslag alsme de op de lOOm wisselslag en de 200m vlinderslag. Zilver werd het op de 200m wissel slag. Judith van Berkel kan zich weer kampioen van Ne derland noemen op de 200 en 800m vrijeslag en de 200m rugslag. Micky Floor werd knap vijfde op de lOOm schoolslag en zesde op de 50m vrij. gen. Met de genezen Marc Fa ber weer in de gelederen, als mede ’good old’ Niek de Leeuw legde het team de Leid- se middenmoter constant aan banden.Via 4-1 in de eerste pe riode stond het halverwege al 6-2 voor Gouwestaete en na driekwart 8-2.Voor Gouwesta ete scoorden Michel Jongejan, Niek de Leeuw, Léon Groen en Marc Faber ieder 2x en Fred van Leeuwen lx. Aanstaande zaterdag 3 februari I door de griep een paar kilo af gevallen en was afgelopen week voor het eerst weer ko men trainen. Janneke den Butter kon na haar blessure alleen worden ingezet om voor de passing te zorgen. Verdedigend is zij nog niet zo ver. We willen de eredivisie in, maar gaan nu voor de tweede plaats.” voorsprong voor de thuisclub leek een puntje binnen bereik, maar in de slotfase trok Set Up’65 ook deze naar zich toe. Spannend was het nog wel met 19-19, 21-21, 22-22, 24-24 en uiteindelijk 26-24 voor Set Up’65 dat nu riant aan de lei ding gaat. Coach Jan Visser: „We hebben niet echt slecht gespeeld, maar Set Up is een maatje te groot. Het is een ervaren ploeg, die al eerder kampioen was. Onze ploeg is nog jong en moet MOERKAPELLE - In de onder linge competitie bij de jeugd werden twee rondes afge werkt. Er werden maar liefst 26 partijen gespeeld. Na vier speelavonden zijn er nog twee spelers ongeslagen. Ron Droog (groep I) en Remco Vollebregt (groep3) hebben beide nog een score van 100%. In groep I volgt na de eerste plaats van Ron Droog, Boudewijn Weijer- mars met 80% en de 10-jarige Matthias Freeke met 75%. Zo wel Ron als Boudewijn wisten op deze clubavond hun twee partijen te winnen. Bij groep 2 was het eerste ver lies van koploopster Jojanneke Weijermars een feit. Tegen de sterk spelende Jessica Stam verloor zij haar dame en daar door de partij. Met 4 uit 5 staat zij nog aan kop, maar nu ge deeld met Teun Kooij. Marius en Thijs van derTorren enTom- mi van Rooijen volgen met 3 uit 5. Marius, Teun en Tommi had den met twee winstpartijen een goede avond. Groep drie wordt zoals gezegd aangevoerd door Remco Volle bregt met 5 uit 5. Hij wordt op de voet gevolgd door Job Noorland met 4,5 uit 5. Tho mas Roest heeft zijn vorm weer terug en wist zich door twee keer winst op de derde plaats te nestelen. David Bon tenbal won deze speelavond ook twee keer. met een prima voltige oefening. Het verschil met nummer 2 was maar liefst 12 punten. Les ley turnde een goede wedstrijd en zal zich in dit niveau zeer ze ker nog verder verbeteren. Hij werd derde. In niveau 5c kwamen de twee verenigingen DOS Alphen en TOOS Waddinxveen uit. DOS met vier en TOOS met vijf jon gens. Wouter de Graaff werd met uizondering van de sprong op alle onderdelen eerste, en had een totaal van 51.03 pun ten. Hij liet nummer twee met 47.78 punten ver achter zich. Daan Vermey nam de bronzen medaille in ontvangst. Menno Versluis, Dennis van Hof en Bas van Agten eindigden respectie velijk op de vierde, vijfde en achtste plaats. Michel Brand werd in het voor hem nieuwe niveau 2c ook derde. Voor Anton Stoter was het een pechdag. Hij blesseerde zijn on derarm tijdens het eerste on derdeel (rek) waardoor hij de rest van de wedstrijd niet kon meedraaien. groeien. We hadden ons terde ge op deze wedstrijd voorbe reid. Tijdens de wedstrijd kre gen we niet het initiatief dat wij zouden willen. Aan de opslag werden punten verspeeld, ter wijl je juist dan de tegenstan der onder druk kan zetten”. Waren de voorbije griep en blessures nog van invloed? Vis ser: „Karin van der Maat is speelt Gouwestaete uitwed strijden. Dames I speelt om 15.00 uur tegen Assuron/Donk in ’De Tobbe’ te Gouda. Heren I gaat om 19.00 uur de strijd aanbin den tegen Katwijk in ’Aqua- mar’. Dames 2 gaat eveneens om 19.00 uur op bezoek bij MNC Dordrecht I in ’Aquapulca’ en heren 2 speelt om 20.30 uur tegen Alliance 2 in 'De Slag 2’ te Zaandam. klok sloeg: 25-19. In de derde set had Nesselande even een voorsprong, maar daarna behielden de gasten constant een voorsprong van drie, vier punten: 22-25. In de vierde set was kennelijk een last van de schouders van de speelsters uit Zevenhuizen gevallen. Het team van coach Jan Visser stond toen lange tijd voor en bij 6-8 begon er zelfs weer een trompet te schette ren. Na een time-out bij een 15-17 ZEVENHUIZEN - De volleybaldames van Data Gener- al/Nesselande kunnen de hoop op een kampioenschap in de eerste divisie B en daarmee promotiewedstrijden voor een plaats in de eredivisievoorlopig wel vergeten. De rechtstreeks confrontatie tegen koploper Set Up’65 uit het pittoreske Overijsselse plaatsje Ootmarsum leverde een 0-4 nederlaag op. Het was de derde nederlaag van Nesselande in deze competitie. Eerder ging de uitwed strijd tegen Set Up’65 met 3-1 verloren. Door Bert Hertog Tijdens de winterpauze werd nog halsreikend en met goede verwachtingen naar deze top wedstrijd uitgekeken. Ook toen al stond Set Up’65 boven aan maar in Zevenhuizen leefde toch de verwachting dat het gat tussen beide teams kleiner zou zijn geworden. Vorig sei zoen werd de club uit Ootmar sum kampioen, maar slaagde niet in de promotiewedstrij den. De laatste weken bracht in Zevenhuizen echter een kente ring teweeg. Blessures en griep sloegen onbarmhartig toe waardoor de volleybalvrouwen uit Zevenhuizen kostbare pun ten verspeelden en ook de be kerwedstrijd tegen tweede di visionist Vovem in Emmeloord met 3-0 verloren ging. Hoewel de ziekenboeg ook voor de wedstrijd tegen het Veldhovense Nuvoc al rijkelijk was gevuld leverde deze wed strijd, met Monique Bijl en Si mone Legerstee van het twee de team in de gelederen, toch een 4-0 overwinning op. De daarop volgende week verliep voor Nesselande dramatisch slecht. Op 15 januari begaven de Zevenhuizense dames zich hoestend en proestend in twee busjes, die al snel de naam Ro de Kruisbusjes kregen, op weg naar Emmeloord waar de ploeg met 3-0 door de plaatselijke volleybaltrots Vovem werd op gerold. Vervolgens werd in de wedstrijd tegen Somas in het Brabantse St. Antonis een 0-2 voorsprong verspeeld. De drie volgende sets gingen kansloos Het eerste damesteam speelde een degelijke wedstrijd tegen BZC Brandenburg uit Biltho- ven en liet het publiek bij tijd en wijle genieten van leuke combinaties. Gouwestaete was gedurende de gehele wedstrijd sterker dan de Bilthovensen. Dit kwam tevens tot uitdruk king in de periodestanden. De ze waren 4-1, 3-1, 3-2 en 4-1. Brandenburg had in verhouding veel overtredingen (12) nodig om de aanvalsdrift van Gouwe staete te beteugelen. Hieruit scoorden de Waddinxveensen vijf keer. Brandenburg kreeg zes overtal- situaties en scoorde hieruit drie keer. Verder kreeg Bran denburg nog twee viermeters, waarvan keepster Francine Lankhuijzen de laatste op gran dioze wijze stopte. Bij Gouwestaete kregen Kim Middendorp, Karen Weerd, Wendy van der Neut en Erica de Jong regelmatig speeltijd. Voor Gouwestaete scoorden Petra Meerdink en Gillian van den Berg ieder 4x, terwijl Ellen van der Weijden, Sandra Berc- kenkamp en Mirjam Overdam ieder 2x scoorden. verloren. Geen best vooruitzicht derhal ve voor de thuiswedstrijd te gen koploper Set Up’65, dat met een voorsprong van acht punten in de sporthal Swanla, waar nog lege plekken op de tribune waren, van start ging. Nesselande bleek de malaise nog niet te boven. Binnen het uur had de ploeg uit Ootmar sum korte metten gemaakt met het Zevenhuizense team dat alleen in de vierde set nog voor spanning wist te zorgen. Wrang was het om te zien dat vele punten van Set Up ont stonden na fouten van de speelsters van Nesselande, die komend week veel op de serve zullen moeten oefenen. Nu verdwenen vele ballen in het net. In de eerste set liep Set Up’65 in sneltreinvaart uit naar een 5- 13 voorsprong. Het zou daarna zelfs 6-17 worden doordat de Zevenhuizensen onder druk de vreemdste caperiolen uithaal den. Een flinke mep van Joske Lucassen dwars door de verde diging (11-19) gaf aan dat er ook een andere kant bestond. Gaandeweg begon Nesselande in te lopen, maar de setwinst liet de ploeg uit Ootmarsum zich niet ontnemen: 18-25. In de tweede set ging het aan vankelijk gelijk op, daarna werd door treffers van Karin Ver meulen en Joske Lucassen een 7-10 voorsprong genomen. Na 11-10 maakte Olga van Zaanen nog I I -11 maar daarna was het voornamelijk Set Up dat de De heren kregen afgelopen za terdag Hoorn op bezoek. Hoorn is een gevaarlijke outsi der en de vraag was natuurlijk hoe de heren zich hadden her steld na het teleurstellende verlies tegen WSV-Vlaardingen. In de eerste periode leek het meer op een zwemwedstrijd maar DAS bleef aanklampen. Vanaf de twaalfde minuut kre gen de Waddinxveense dames wat meer ruimte en toen kon de voorsprong over de tien punten getild worden. Daarna werd de wedstrijd bekwaam uitgespeeld. Uitslag 54-43.Tops coorder: Jeanet Deeleman met 14 punten. Jongens Junioren I kon alleen de eerste helft goed tegenstand bieden en toen was er ook sprake van een spannende strijd. Ruststand 30-32. De tweede helft echter stortte Fly ers volledig in en was het Gras shoppers wat de klok sloeg. Eindstand 57-83. Topscoorder: Wai-Hong Tsang met 20 pun ten. Meisjes Kadetten I liet het vooral in de eerste helft liggen. Dunkinn greep die gelegenheid met beide handen aan en ging de rust in met een 18-32 voor sprong. De tweede helft waren beide teams aan elkaar gewaagd en ontstond er een mooie strijd. Beide teams legden het accent meer op de verdediging en hierdoor werd het scoren schaars. Winstkansen voor Fly ers zaten er echter niet meer in. Uitslag 32-47. Topscoorder: Marloes Buytenhek met I I punten. De volgende wedstrijd is op 2 februari om 21.00 uur in de Duikelaar, dan spelen Dames I tegen Jumpers. Zaterdag 3 fe bruari spelen, ook in de Duike laar, de Jongens Kadetten I te gen BV Voorburg. Aanvang: 19.00 uur. VVADDINXVEEN - De »oetbalclub WSE boekte een nuttige 2-1 zege bij FC Zoetermeer. De Waddinxveners speel den zonder de geschorste Marcel van Dijk, wel viel jia dertig minuten Erwin Pleus na een langdurige blessure in. Vlak na rust scoorde FC Zoetermeer I -0 nadat Ro- pert Horsman had gemist, lamon van Swieten scoor de l-l en vijf minuten foor tijd liet Robert Hors- fnan I -2 aantekenen. Waddinxveen-Ammerstol <verd 2-3. De overige wedstrijden werden afgelast. Program- na zaterdag: Jodan Boys- Be Fair, Moerkapelle-Per- <ouw, zondag: WSE-FC Jsse, Groeneweg-Floreant (wedstrijd van de week), Waddinxveen is vrij. In de onderlinge competitie bij de senioren werd in de kop van het klassement de wedstrijd Jesse van Elteren- Dick Bac ge speeld. Door een openingsfout moest de kersverse koploper het onderspit delven. Gerard van Ommeren had geen moei te met Cees vanVuuren. In de partij tegen Hugo van El teren speelde Gerrit van Mee teren lange tijd goed. In het eindspel verloor hij uiteindelijk toch. Overige uitslagen: Meus van der Poel - Jacques de Lange 0- IMaarten Vroegindeweij - Jan Blok 1-0; Henk Doornhein - André Nieuwlaat 0-1; Michiel Rensen - Kevin Bakker 0,5 -0,5; André Corpeleijn -Arie Hoog- duijn 1-0; Stefan Rensen - Ron Droog 0-1; Marianne van Elte ren - Christiaan Noorland 0-1. De stand bij de senioren I. Jesse van Elteren, 2. Gerard van Ommeren, 3. Ben van Geffen, 4. Dick Bac, 5. Wim Vroeginde weij. Volgende week wordt een be langrijke wedstrijd voor de KNSB-competitie gespeeld. Het eerste team van Moerka- pelle zal in Sittard aantreden tegen de schaakvereniging GESS. dan een waterpolowedstrijd. In een razend tempo ging het spel als een jojo heen en weer zon der dat veel werd gescoord. Het waren alleen Wouter Stel ler en Jaco de Jong die voor een 2-1 voorsprong zorgden in de eerste periode. Beide ploegen waren aan el kaar gewaagd. De Gouwestae- teheren lieten het betere spel zien, maar verzuimden dit om te zetten in goals. In de tweede periode zakte het zwemtempo iets in en werd het een aan trekkelijke wedstrijd met goals over en weer. Remko Overdam (2x), Jaco de Jong en Paul Ver- wey zorgden voor een 6-4 voorsprong halverwege de wedstrijd. Langzaam maar zeker bouwden de Gouwestaeteheren hun voorsprong uit en sloeg de ver moeidheid bij Hoorn toe. In de derde periode waren het de jeugdtalenten Myk Middendorp en Paul Verwey die de voor sprong uitbreidden naar 8-5. De laatste periode was een formaliteit. Hoorn was com pleet leeg gespeeld en Gouwe staete kon rustig op de break spelen. Dit resulteerde in een I 1-5 overwinning. Myk Midden dorp (2x) en Remko Overdam mochten deze eindstand bepa len. De heren kunnen zich op maken voor de topper tegen Katwijk. Willen de Gouwstae- teheren nog kans maken voor het kampioenschap, dan moet daar gewonnen worden. WADDINXVEEN - Flyers Da mes I verloor afgelopen week end de uitwedstrijd in Hilver sum tegen Dunckers. Heren I kon niet doorgaan, omdat de bondsscheidsrechters verstek lieten gaan. Dames 2 won, maar Jongens Junioren I en Meisjes Kadetten I verloren hun wed strijd. Flyers Dames I kampt de laat ste wedstrijden met tal van blessures en minder fitte speel sters. Dit geeft zijn weerslag op de resultaten, zo ook in Hilver sum tegen Dunckers. Flyers knokt wel voor een goed resul taat, de inzet is 100%, maar het is net niet genoeg voor een overwinning. Dunckers had het huiswerk goed gedaan en be gon de wedstrijd met een zo- ne-verdediging. Flyers heeft daar veel moeite mee, maar toch ging het redelijk gelijk op. Ruststand was 32-23. Flyers begon fel aan de tweede helft en kon terugkomen tot vier punten, maar daarna begon de fysieke toestand tegen te werken en kwam men kracht tekort om door te gaan. Dunc kers profiteerde daar goed van en de Waddinxveense dames konden aan de thuisreis begin nen met een 52-42 nederlaag. Topscoorder: Mireille Raap horst met I I punten. DAS kostte Dames 2 had meer moeite dan gedacht. Flyers was wel de betere ploeg, maar wist niet een stempel op de wed strijd te drukken. De scores bleven dicht bij elkaar. Rust stand 27-20. Ook in de tweede helft maakte Flyers het spel, Bij dames 2 was de teleurstel ling groot. Niet alleen om het verlies met 4-7 van LZ 1886 I, doch meer om de abnormaal slechte leiding van het arbitrale duo. Halverwege stond Gou westaete nog met 4-2 voor, doch na twee schéiSsrechterlij- ke blunders in de derde perio de kwam LZ 1886 op gelijke hoogte en nam zelfs op een 4- 5 voorsprong. Begin vierde pe riode werd een speelster van Gouwestaete, wegens een ver meende trapbeweging, zonder vervanging eruit gestuurd en kon LZ 1886 Izij het met moeite, de eindstand bepalen op 4-7. Voor Gouwestaete scoorden Karen Weerd 2x en Kim Middendorp en Wendy de Frankrijker ieder lx. Heren 2 deed goede zaken te gen LZ 1886 4. Aan de 9-2 overwinning valt niets af te din- BOSKOOP/W’VEEN - De bondsteams van Gouwestaete speelden afgelopen zaterdag thuiswedstrijden. Dames I won afgetekend met 14-5 van BZC Brandenburg I en heren I gaf Hoorn het nakijken met I 1-5. Alleen dames 2 kreeg in een slecht geleide wedstrijd met 4- 7 klop van LZ 1886 I, terwijl heren 2 met 9-2 van LZ 1886 4 wist te winnen. Tenslotte won dames 4 met 6-1 van BZC 2. Zondag om 17.00 uur speelt dames 2 nog een uitwedstrijd tegen UZSC I in zwembad ’De Kromme Rijn’ te Utrecht. WADDINXVEEN - De TOOS- heren hebben 27 januari hun eerste wedstrijd van het jaar geturnd. De kampioenschappen werden gehouden in Alphen aan de Rijn. De jongens kwa men uit in zes verschillende ni veaus. Timo Gras turnde als allereer ste TOOS-turner in niveau 7. Na een heel goede sprong ein digde hij als eerste met 33.90 punten. Sander de Graaff en Lesley van Hof deden mee in 6c. Sander eindigde op een ver diende eerste plaats met o.m. De teleurstelling van de volleybaldames van DG/Nesselande en coach Jan Visser na het verlies tegen Set Up’65 groot. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) Waddinxveen, De Passage 220. Tel. (0182) 614 303. hg' i i

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 21