o O/- Massale belangstelling taxatiedag Deze Week r Noodmaatregel snelheid voor Informeer en laat NU ƒ695,- HOUTEN ■BOOT FAILLISSEMENTS VERKOOP Bloemendaalseweg u inschrijven! 8?° ALLES VOOR UW OPEL... Van Elswijk b.v. officieel Opel service dealer l/U M* m3 8?8 Kinderbingo In De Boog BANANEN BANK De Bron Verkeerscontroles: bijna vier procent beboet Oud papierinzameling 2001 structureel geregeld Culturele avond o C1000 Te veel op en geen helm Wilt u op de hoogte gehouden worden van ons aanbod? N.H. JONGE KAAS COBURGER- HAM KRENTEN BOLLEN maandag t/m zaterdag! LEIDEN - GROENOORMULLEN MIltUIB. 10-17 UUR Se/Jers TUINMEUBELEN ORGELS-PIANO’S KEYBOARDS 8 SLAVINKEN Troubadourweg 2, Alphen aan den Rijn De Huizenbeurs Boskoop ’de Dreef’ Kinderopvang Sport Gordelcontroles Komende week DISCOUNT Alcoholcontroles i 7 7 De Hypotheker DE GRAAF PARTNER Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 Hazerswoude-Dorp J49 J49 IrTSzl /nf7 =1 addinxveei MÜ l kilo 100 gram BeoSound 9000 3 jaar garantie BANG 8.OLUFSEN zak a 10 stuks OOIT KIEST U VOOR MOOIST L www.pcdiscount.nl 1 Plusmarkt. Opgeteld de beste! www.plusmarkt.nl De brandweer stuurde de gemeente een brief over Sporthal ’de Dreef’, deze is niet langer veilig voor grote evenementen Donderdag 15 Februari van 12.00 uur tot 21.00 uur Zaterdag 10 februari heeft het Regionaal Verkeershandhavings- team alcoholcontroles gehou- Aanbiedingen geldig deze week do. t/m zat. Plusmarkt Diwa W.C. Zuidplas voor de komende week, geldig van Rotterdammer werd zondag 11 februari rond 4.15 uur door de politie staande gehouden op de Noordelijke Dwarsweg in Ze- ZOU EEN TELEFOONTJE AL 6ENOE6ZIJN? Waddinxveen krijgt er mogelijk ruim 75 plaatsen bij in de kinderopvang. In totaal heeft de gemeente negen ton beschikbaar voor dit doel. Vrijdag 16 Februari van 12.00 uur tot 21.00 uur Zaterdag 17 Februari van 10.00 uur tot 18.00 uur van SSS Toys deed taxateur van Schalk wijk watertanden. „Je ziet wel dat er mee gespeeld is, maar toch ziet het er nog netjes uit. Heel bijzonder is dat de origi nele doos er nog bij zit. Meestal wordt de doos als eerste weggegooid, maar in dit geval verhoogt dit de waarde aanzien lijk.” Ook de militaire jeep met soldaatjes viel in goede smaak bij de taxateur. „Op merkelijk is dat ze in de vijftiger jaren he lemaal niet op veiligheid letten. Al die scherpe randjes van het blik, dat zou nu ondenkbaar zijn. Het is alleen jammer dat hiervan de doos er niet meer is.” Toen van Schalkwijk het laatste stuk van de heer van Kralingen onder ogen kreeg, ging hij direct in conclaaf met zijn mede- taxateurs. In de puntgave van Gend en Loos wagen met losse container van het model Daf uit 1951 was het museum wel heel erg geïnteresseerd. Een dergelijk stuk speelgoed hadden zij nog niet in haar collectie. Al snel werd dus gevraagd of de heer van Kralingen de drie stukken speelgoed wilde verkopen, waarvoor een aardig bedrag van zo’n zevenhonderd gul den beschikbaar was. „Het is mijn eigen speelgoed geweest, maar ik heb er geen binding mee. Het stond maar in de schuur. Bovendien is het bedrag best aan trekkelijk, dus ik verkoop het maar”, was zijn eerlijke mening. Mevrouw Kemper had daarentegen een emotionelere band met haar klederdrachtpop, die zij ter taxatie aanbood. „Ik heb deze pop gekre gen van een vriend, toen hij zijn huis op knapte. Ik ben altijd al geïnteresseerd ge weest in antiek speelgoed, maar verkopen doe ik het niet”, vertelt zij. Zij bracht een Zuidplaslaan 426-428 2743 KE Waddinxveen Tel.: (0182) 622 388 54e jaargang nr. 2736 Deze week nergens goedkoper! RADIO I" van vliet Wilhelminastraat 46 Bodegraven (0172) 61 28 28 MEER DAN 120 MODELLEN TEAK n Hypotheek adviseur porseleinen popje mee, die bekend staat als Burger weeshuismeisje uit Amster dam. Het folklore popje, dat in de jaren twintig werd gemaakt om het Burger weeshuis financieel te steunen was in ori ginele staat. De sobere jurk met kanten kraagje, het schortje en zelfs de papier- maché vingertjes waren nog geheel in tact „Het popje is gemaakt van biscuit porselein, dus ongeglazuurd. Daarnaast heeft het houten ledenmaten en papier- maché vingertjes”, vertelt de poppenspe cialist de heer Mulder. „Poppen zijn heel erg interessant. Het is een afspiegeling van de maatschappij en erg aan mode on derhevig. De haardracht bijvoorbeeld en de kleding, die verschilde per jaar. Rond I880 kwamen de open mondjes dat ook weer voor veel opzien zorgde.” Hoewel het popje van mevrouw Kemper op zo’n duizend gulden werd geschat, nam zij het weer voorzichtig mee naar huis. Jaarlijks organiseert het Oude Ambachten en Speelgoed Museum uitTerschuur zo’n 12 speelgoedtaxatiedagen. „Voor ons zijn deze taxatiedagen een goede promotie voor ons museum, want wij zijn meer dan alleen maar een museum”, vertelt van Schalkwijk. „Naast zo’n honderd ou de ambachten en antiek speelgoed heb ben we regelmatig wisselende tentoon stellingen. Op dit moment is er een grote Dinky Toys expositie die eind vorig jaar door mr.Pieter van Vollenhoven werd ge opend.” Het Speelgoedmuseum, dat nog geen zes jaar bestaat, mag op ruime be langstelling rekenen. Jaarlijks trekt het museum zo’n vijftigduizend bezoekers uit binnen- en buitenland. Volop keus - Volop voordeel! KERKSTRAAT 2, BODEGRAVEN TELEFOON 0172) 612541 WADDINXVEEN - De cul turele commissie van Stich ting Waddinxveens Welzijns werk organiseert dinsdag 20 februari om 20.00 uur in het Anne Frank Centrum een culturele avond voor Waddinxveense senioren van 55 jaar en ouder. Deze avond wordt een bijzondere avond met muziek en caba ret met als titel: Het feest- carroussel. Het feest wordt verzorgd door Peter Adri- chem als conferencier en kunstfluiter, Joke Klok met accordeonmuziek er wordt ook een aantal be kende liederen gespeeld) en Dorus de clown met bege leiding op keyboard. Dit ge zelschap trad twee jaar ge leden ook op voor de Waddinxveense senioren met een overweldigend suc ces. De zaal gaat open om 19.30 uur. De entree be draagt 5,50 per persoon inclusief een kop koffie/thee. Hypotheek adviseur krijgen voor het aanleveren van de bemanning 6 cent per kilo opgehaald papier. Wanneer de betrokken partijen dit jaar wer kelijk 800 ton ophalen, kunnen ze 48000,- gulden verdelen. Daarnaast houdt de gemeente zelf ook nog eens 45000,- gul den over doordat het papier nu niet als restvuil verwerkt hoeft te worden. Voetbalvereniging Moerkapelle, dat al jaren een ei gen systeem van inzameling in bedrijf heeft, doet niet mee aan het initiatief. Zij hebben een ei gen container op hun terrein, waar de voetbal nu al 100 ton per jaar door de leden aangele verd krijgt. Nu dit goed draait wil men niet plotseling deze een aanvraag bij de provincie ingediend om deze weg binnen de bebouwde kom te trekken, zodat de gemeente bevoegd is structureel de. snelheid aan te passen. Zolang de aanpassings- werkzaamheden nog niet zijn gestart, geldt op de Bloemen- daalseweg de maximum- snel heid van dertig kilometer per uur. „Het is geen structurele oplossing, de handhaving is moeilijk. Maar voorlopig willen we de weggebruikers waar schuwen dat je er niet te hard mag rijden. Niet alleen voor de eigen veiligheid, het is imers ook een fietsroute voor veel schoolkinderen”, aldus Dijk- sterhuis. Fysieke maatregelen moeten ongelukken in de toe komst voorkomen. Welke dat zijn, weet de wethouder van onder meer verkeer en ver voer nog niet. „Dat kan zijn het leggen van drempels, weg versmallingen, of iets anders. Daar gaan we nu eerst met de bewoners over praten.” Het Regionaal Verkeershandha- vingsteam zal van 12 tot en met 18 februari dagelijks snelheids controles houden op de N206 tussen Leiden en Hillegom en op de N210 tussen Krimpen en Schoonhoven. Gordelcontroles worden onder meer gehouden in de bebouwde kom van Schoonhoven, Lekkerkerk en Bergambacht. De Hypotheker stelt voor u persoonlijk de beste hypotheek samen. Eén telefoontje is genoeg voor een afspraak! Jazeker.” >e Hypotheker. Verzekeringen Hypotheken Pensioenen Vastgoed man bleek tevens te veel ge dronken te hebben. De uitslag van de ademanalyse was 255 dit jaar de ug/L Hij heeft een rijverbod ge kregen van een uur en een pro- ces-verbaal voor het rijden on der invloed en zonder helm. De van Gend en Loos vrachtwagen van de heer van Kralingen doet taxateur van Schalkwijk watertanden. (Foto: Marianko Peters.) Zijde 28, 2771 EN Boskoop, Tel. 0172 - 210747, Fax 0172 - 211669 j adv Samen met de Piasweg is de Bloemendaalseweg opgeno men in het project ’Duurzaam den op de Kerkweg in Schoon hoven en op de Juliana van Stolberglaan in Waddinxveen. Van 16:00 tot 20:00 werden ongeveer 100 bestuurders uit genodigd voor een blaastest. Een 55-jarige man uit Schoon hoven is aangehouden. Hij blies 490 ug/l; ruim 1,00 promille. De man kreeg een rijverbod van 4 uur en een boete van 800,-. Tussen 20:30 en 21:30 uur heb ben op de Juliana van Stolberg laan in Waddinxveen 50 men sen geblazen. Twee bestuurders reden onder invloed en kregen een boete. Een 35-jarige man uit Waddinx veen blies 275 ug/l; ongeveer 0,60 promille. Naast een rijver bod voor een uur, kreeg de Waddinxvener een boete van 400,-. WADDINXVEEN - De Bloemendaalseweg. Een smalle weg, met veel flauwe bochten en een slechte grondslag. Daarnaast vallen links en rechts van het asfalt voortdu rend gaten in de berm waardoor het gevaar ontstaat in de slip te raken en in de sloot te belanden. Een onveilige weg, vindt de gemeente en besloot een noodmaatregel toe te passen en de snelheid hier tijdelijk te beperken tot dertig km per uur. Dinsdag 6 en donderdag 8 fe bruari heeft het Regionaal Ver- keershandhavingsteam op ver schillende locaties in de bebouwde kom bestuurders gecontroleerd op het dragen van de veiligheidsgordel. De controles vonden onder meer plaats op de C.G. Roosweg in Schonhoven. De meeste be stuurders droegen de gordel. Op de Oosthoutlaan in Voor hout werden 35 bekeuringen geschreven. veilig’. Een landelijk project waarvoor ook een subsidiep- otje beschikbaar is. „Doel is de wégen veiliger te maken, en voor de wegen buiten de be bouwde kom gaat het dan om het verlagen van de maximum snelheid van tachtig naar zestig kilometer per uur of lager”, licht wethouder Dijksterhuis het project toe. „Met bewo ners van beide wegen hebben we gesprekken hoe we deze veiliger moeten maken. In maart is er nog een gesprek gepland, daarna willen we een plan opstellen zodat de wegen dit jaar nog worden aange past.” De eerste stap daarvoor is al gezet, de gemeente heeft Donderdag of vrijdag ontvangt u de ClOOO-folder met de aanbiedingen l Onze openingstijden: ma - vr; 8.00 tot 21.00uur, za; 8.00 tot 18.00uur Door Marianka Peters WADDINXVEEN - De speelgoedtaxatie- dag, die afgelopen zaterdag in restaurant Bibelot werd gehouden, mocht op massa le belangstelling rekenen. Na zo’n twee uur hadden de taxateurs al meer dan vijf tig taxaties verricht. „Dinky Toys, poppen, beren, treinen, bouwdozen, toverlanta rens, kortom, van alles hebben wij voor geschoteld gekregen”, vertelt de heer Schalkwijk van het Speelgoedmuseum uit Terschuur, die de taxatiedag organiseer de. „En natuurlijk veel, heel erg veel do minospelen in talloze varianten. Domino spelen vormden wel de nummer één van de ranglijst” Volgens van Schalkwijk, zelf gespecialiseerd in Dinky Toys, waren de meeste bezoekers benieuwd naar de fi nanciële waarde van het ter taxatie aan geboden speelgoed. „Er was bijvoorbeeld een hele mooie antieke trein van rond 1900. Ja, die is dan toch wel zo’n vijfdui zend gulden waard. Maar niet iedereen was geïnteresseerd in de waarde. Vooral bij spelletjes was er een grote vraag naar handleidingen om het spel te spelen. Maar ook kregen we talloze vragen op ons afgevuurd over reparaties van speel goed.” Vooralsnog zag het ernaar uit dat er weinig uniek speelgoed werd aangebo den, waarvan nagenoeg niets bekend is en dat het speelgoedmuseum nog niet haar collectie heeft, totdat de heer van Kralingen met een doosje jeugdsentiment binnenkwam. „Het is mijn eigen speel goed uit de jaren vijftig. Al jaren staat het in de schuur, maar ik was best wel be nieuwd wat de waarde ervan was”, ver telt hij. De blikken Cadillac met caravan REGIO - Het Regionaal Ver- keershandhavingsteam heeft van 5 tot en met I I februari bijna dagelijks snelheidscontro les gehouden. Daarbij bleek dat het percenta ge overtreders in vergelijking met voorgaande week hoger was. Toen reed drie procent van de gecontroleerde be stuurders te hard, afgelopen week was dat 3,9%. Incidenteel zijn ook op de Haarlemmer- trekvaart in Oegstgeest en op de Dr.lr. Tjalmaweg bij Valken burg snelheidscontroles gehou den. Regelmatig werden snelhe den boven de 110 km/u gemeten. Zijde 30 2771 EN Boskoop Telefoon 0172 - 21 66 54 Telefax 0172-21 21 68 Weekblad voorWaddii systeem ontwikkeld waardoor een groot deel hiervan in 2001 niet meer in de grijze bak te rechtkomt. Elke derde vrijdag van de maand in Zevenhuizen, en elke vierde zaterdagmorgen in Moerkapelle rijdt er geduren de 2001 een kraakwagen die al leen oud papier ophaalt. De ge meente heeft afspraken gemaakt met in Moerkapelle de gezamenlijke kerken en in Ze venhuizen voetbalvereniging Groeneweg. Deze zullen per ophaalbeurt minimaal twee mensen beschikbaar stellen van minimaal 18 jaar die de kraak wagen gedurende zijn rondgang zullen vullen. De voetbalvereni ging en de gezamenlijke kerken vorm van inzameling aan de kant zetten. De vraag is echter wel of meer verenigingen en instellin gen, die tot nu toe niets met oud papier deden, binnen deze opzet geïnteresseerd zijn om mensen voor de inzameling te leveren. Immers de structuur is aanwezig, en er hoeven alleen maar eens in de vier weken vrij willigers geleverd te worden. Met de berekeningen zo als die er nu liggen, verdient zo’n me dewerker dan 1000 gulden per keer voor zijn vereniging. De oudpapierkoek in Zevenhuizen- ZEVENHUIZEN - Een 20-jarige Moerkapelle lijkt dus nu wel erg eenvoudig verdeeld. Voor 2001 ligt de verdeling intussen vast. Intussen zijn ook de eerste cij fers bekend geworden inzake de venhuizen omdat hij zonder papierinzameling in januari helm op zijn bromfiets reed. De 2001. In januari hebben de op- haalbeurten in de dubbelge- meente zo wat 30 ton papier opgeleverd. Wil men 800 ton halen dan zal dit tonna ge de komende maanden ver dubbeld dienen te worden. Gouda, Stationsplein 1c (naast ANWB), (0182) 54 74 00 Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Bij een uitsorteeranalyze in ge bleken dat bij de grijze contai ner 30% van de aanwezige in houd uit oud papier bestaat. Dit betekent dat in de dubbelge- meente per jaar 800 ton papier in de grijze container verdwijnt. De kosten van verwerking be dragen dien aangaande 135000,- gulden per jaar. Dat is zonde, en daarom heeft de gemeente een Informeer naar uw voordeel. WADDINXVEEN - Op woens dag 2I februari is er weer een kinderbingo in buurtcentrum De Boog. De zaal gaat open om 13.00 uur, de bingo begint weer om 14.00 uur. Deelname per ronde kost I,-. Er worden 4 rondes gespeeld. Kinderen t/m I2 jaar zijn van harte welkom in het centrum aan de C. Huygenslaan 2. Flyers Dames I vocht hard tegen de koploper, maar verloor nipt. Invictus hield clubkampioenschap- pen en TTV Kwiek ver liest punten met de wed strijden van afgelopen weekend.

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 1