WADDINXVE f- Kwijtschelding belasting Elke ochtend... hoogheemraadschap TV West volgt Citotoets EO organiseert Ontmoetingsavond OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N Eerlijke koffie niet goedkoper Bouw 2e bedrijfswoning wordt onmogelijk Rijn en Gouwe mstmsr.! I I I I I I I I I I I I I I I I I R E R U B E N T M E E G E Inkomen Wie nu kiest voor een kennismakings- op Rijn en Gouwe. Naam: Plaats: GEMEENTEHUIS GESLOTEN Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vijf weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 24,65. Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad i op Rijn en Gouwe. Naam: BOUWZAKEN BEZWAAR VERGADERINGEN GROEN MILIEUZAKEN NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES VERKEERSZAKEN OVERIGE VERGUNNINGEN VOORZIENINGEN GEHANDICAPTEN K PAGINA 3 WOENSDAG 14 FEBRUARI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN bijeen- 1 sierkers in de - Vijverlaan naast nr. 43, 6 bomen in - Een bezwaarschrift tegen Adres: 't COLOFON Eindredactie Gemeenterubriek: Publieksvoorlichting Beide waterschappen hanteer den verschillende kwijtschel- WADDINXVEEN - Op veel basisscholen in heel Nederland stond vorige week de Cito toets op het programma. Zo ook voor de 39 leerlingen van groep acht van de Waddinx- veense Kardinaal Afrinkschool.TV West, de regionale nieuwszender, volgde leerling Joost Mulleman op deze spannende dag. De came ra's volgde hem van huis naar school en filmde hem voor en na de toets.Tijdens de toets Sociaal raadsvrouw - uitsluitend op afspraak - maan dag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. De juffrouw deelde op de tweede dag het onderdeel wereldoriëntatie uit. (Foto; Kardinaal Alfrinkschool.) SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0172 - 21 66 54 OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag 08.30 - 14.00 uur vrijdag 08.30 - 12.30 uur dinsdag-en donderdagavond 19.00 - 20.30 uur Klein Chemisch Afval bij u thuis, inzamellijst per 1 januari 2001. Een publicatie van het ministerie van VROM. Telefonische informatie kunt u krijgen op (0182) 62 46 22 Tel.: (voor controle op de bezorging) mocht de ploeg niet filmen en dus stelde ze na afloop nog wat vragen aan de kinderen. Ja- cinta,Victor en Melissa vertelden: „De Cito was best wel makkelijk.” Deze toets moet de kinderen helpen in het maken van de schoolkeuze voor het voortge zet onderwijs. Voor de uitslag moeten Joost en zijn klasgenootjes nog even geduld hebben, die komt over ongeveer vier weken. is er een vrijlating, zij mogen per persoon 5.000,- bezitten. Tot het vermogen worden ook gerekend de overwaarde in uw eigen huis na aftrek van de nog resterende hypotheekschuld en de auto die meer waard is dan 5.000,-. veerde vereniging? Verder komt een programmamaker aan het woord en is er gelegenheid om vragen te stellen aan het forum, bestaande uit de voorzitter en een directielid van de EO. Daarnaast is er ruimte voor sa menzang en gebed. De avond begint om 19.30 uur en de toe gang is vrij. De EO wil graag onderstrepen dat zij meer is dan een omroep. De EO heeft een actieve ach terban die veel werk verzet. dat niet alleen de boekhouding en bedrijfsvoering volledig apart dienen te worden ge voerd. Ook zaken als bedrijfs ruimte, ketelhuis, klimaatrege- lingapparatuur en sorteerapparatuur dient dub bel en op elk bedrijf apart aan wezig te zijn. Als oorzaak voor dit beleid, geeft de gemeente aan dat in het verleden te veel bedrijfswoningen uiteindelijk aan particulieren zijn verkocht. Daar naast gaat elke nieuwe in het buitengebied gebouwde agrarische bedrijfswoning van het gemeentelijke bouwcon- tingent af. Op termijn wordt verwacht dat de woningbouw echter volledig gestuurd gaat worden via contourbeleid, en zal het begrip contingent zo wel als stuurinstrument en in dit geval als excuus tot het verleden behoren. zen de koffieboeren in ontwik kelingslanden geen enkele mo gelijkheid bieden om een mens waardig bestaan op te bouwen. De koffieboeren krijgen van het Max Havelaar Keurmerk een gegarandeerde minimum prijs die de boeren in ontwik kelingslanden nodig hebben hun productiekosten te dek ken. Ook de situatie van de arbei ders op de koffieplantages zou beter worden als er eerlijke wordt de boel verder dichtge timmerd. De oorzaak is gele gen in het feit dat alle nog fige- rende bestemmingsplannen buitengebied binnen de ge meente op dit moment nog mogelijkheden bieden om on der voorwaarden een 2e be drijfswoning te realiseren. Met het nu ter inzage liggende pa- rapluplan worden in één keer alle vrijstellingsmogelijkheden uit alle bestemmingsplannen gehaald. Hierdoor hoeft de gemeente bij procedures, wegens weige ring bouwvergunning, nooit meer aan de rechter uit te leg gen waarom in onderhavige gevallen niet van de vrijstel lingsmogelijkheden kan wor den geprofiteerd. Oorzaak voor dit beleid is, dat de ge meente geconstateerd heeft dat aanvragen voor een 2e be drijfswoning steeds vaker een verandering van sociale om standigheden in plaats van ver anderde bedrijfsomstandighe- Om na te gaan of iemand voor kwijtschelding in aanmerking komt, wordt de betalingscapaci- teit berekend. Met andere woorden men gaat na wat er maandelijks aan inkomen res teert na aftrek van bepaalde vaste lasten (huur en premie ziekenfonds) en na aftrek van een normbedrag. Er zijn zes Adres: Postcode: normbedragen voor de volgen de groepen mensen. Alleenstaanden 1.622,54 (65 dingsnormen, maar met ingang jaar en ouder 1.71 1,45), ge huwden en samenwonenden ƒ2.317,91 (65 jaar en 2.404,64) en alleenstaande ouders ƒ2.086,12 (65 jaar en ouder ƒ2.175,03) Deze bedra gen zijn inclusief een maand va kantiegeld. Globaal zou men kunnen zeg gen dat, degenen wiens inko men niet boven het geldende normbedrag uitkomt in princi pe in aanmerking komt voor kwijtschelding verontreinigings heffing en ingezetenenomslag. Twijfelt u, raadpleeg dan het In stituut Sociaal Raadslieden. Rijnland en Schieland In de gemeente Waddinxveen zorgen twee hoogheemraad- den, telefoon 624767. schappen voor de kwaliteit en de kwantiteit van het water. Het Hoogheemraadschap van Schieland en dat van Rijnland. prijzen voor de koffie worden betaald, waarvan een deel ten goede kan komen aan verbete ring van hun arbeidsomstandig heden. De Max Havelaar prijs is mo menteel twee (voor arabica- bonen) tot bijna vier (voor ro- busta-bonen) maal zo hoog als de reguliere marktprijs. We reldwinkel Zevenhuizen-Moer- kapelle staat elke zaterdag van 10.00 - 16.00 uur op het Dorpsplein in Zevenhuizen. Bestuur en directie gaan jaar lijks met haar leden in gesprek om de band te versterken. De leden worden geïnformeerd over de ontwikkelingen in me dialand en er wordt geluisterd naar wat de leden belangrijk vinden. De aanwezigen krijgen de gele genheid om hun mening over de EO te geven. Deze reacties worden in een forum meege nomen en er wordt direct op gereageerd. met donderdag 29 maart je van bur- verzoek Gemeentehuis postadres telefax Publieksvoorlichting I Klachten en informatie openbaar groen en onderhoud wegen Cyclus: afvalinzameling, ophalen grofvuil e.d. Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d :ijn geaccepteerd: van de inrichting (art. 8.19 Wet De op de bezwaarschriften betrekking hebbende stukken liggen tijdens kantooruren ter inzage bij het secretariaat van de commissie. OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. COMMISSIE van advies voor de BEZWAAR- EN BEROEPSCHRIFTEN op donderdag 22 februari a.s., aanvang 19.30 uur. Op de agenda o.a.: - Twee bezwaarschriften tegen besluiten tot toekenning van vervoersvoorzieningen ingevolge de Wet voorzieningen gehandicapten; i een besluit tot toekenning van een vergoeding van de kosten van openbaar vervoer met bege leiding, ingevolge de Verordening leerlingenvervoer. Tegen de besluiten kunt u tot en r 2001 schriftelijk bezwaar indienen bij het college gemeester en wethouders. Tegelijkertijd kunt u een tot voorlopige voorziening indienen bij de voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag (in tweevoud). Voor dit laatste is griffierecht verschuldigd. Alleen als u tijdig bezwaar indient, kunt u, wanneer daar sprake van is, later beroep instellen tegen het besluit op bezwaar. spraak in kunt u geen men veiling. Onder vermogen wordt ver staan het totaal aan bank- en gi rosaldi, effecten, spaartegoeden en contant geld. Voor perso nen die ouder zijn dan 65 jaar Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Met de ter-inzage-legging van het voorontwerp paraplube- stemmingsplan '2e agrarische bedrijfswoningen buitenge bied’ zet de dubbelgemeente een volgende stap ten einde de bouw van 2e agrarische be drijfswoningen onmogelijk te maken. De gemeente speelt hiermee vast in op de groot schalige kassenbouw die bin nen de gemeente een plek dreigt te krijgen. Al in maart 2000 nam de ge meenteraad de beleidsnotitie 'Bouw(on)mogelijkheden van tweede bedrijfswoningen’ aan. Sinds die tijd is het erg moei lijk toestemming voor de bouw van een tweede bedrijfs woning bij de gemeente los te krijgen. Kennelijk lopen de procedures die een aantal tuinders, na een afwijzing te gen de gemeente hebben aan gespannen, niet naar wens. Met dit paraplubestemmingsplan Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - De Wereldwinkel verkoopt cir ca tien soorten koffie met het Max Havelaar Keurmerk. De aanbieders van koffie met dit keurmerk volgen de prijsverla ging, die de reguliere koffie- branders wegens een histo risch dieptepunt van de koffieprijs onlangs doorvoer den, niet. Reden voor Max Havelaar om de prijs niet te verlagen is om dat de huidige wereldmarktprij- den als oorzaak heeft. Alle ei genaren van een agrarisch be drijf willen van oudsher graag dicht bij het bedrijf wonen. De gemeente acht het voor de be drijfsvoering voldoende wan neer buiten de reguliere werk uren één eigenaar dicht bij het bedrijf aanwezig is. Door de huidige automatisering en mo biliteit is ook een tuinder die in het dorp woont in geval van calamiteiten in staat snel in te grijpen. Alleen nog bij zeer grote glastuinbouwbedrijven kunnen in de toekomst wel licht twee bedrijfswoningen verrijzen. Dan moet wel hard gemaakt kunnen worden dat de realise ring er van noodzakelijk is voor een doelmatige bedrijfs voering. Daarnaast moet be wezen worden dat op het be drijf een zodanig toezicht vereist is dat het wonen van twee volwaardige arbeids krachten bij het bedrijf strikt noodzakelijk is. Wanneer glas tuinders overwegen hun be drijf te splitsen, ten einde een tweede woning te kunnen bouwen, is een bijzonder moeilijke weg te gaan. Bij split sing wordt als eis gesteld, dat elk bedrijf volledig zelfstandig dient te opereren. Dit houdt in TELEFONISCHE BEREIKBAARHEID De medewerkers van de sectie Bouwzaken van de afdeling VROM zijn alleen in de ochtenduren, tussen 08.30 en 12.30 uur, telefonisch bereikbaar. Dit heeft onder meer te maken met de (momenteel te geringe) personele bezetting en de wil om toch iedereen zo snel mogelijk te helpen. Wij vragen uw begrip voor deze maatregel. Vanaf 15 februari liggen de besluiten met bijbehorende stukken tot en met woensdag 28 maart 2001 ter inzage bij de afdeling VROM op werkdagen van 08.30 - 12.30 uur en op verzoek op de maandagavonden gedurende drie aan eengesloten uren (tel. 62 48 38, de heer W. van Valen). In sommige gevallen kunnen belastingplichtigen in aan merking komen voor kwijtschelding van de aanslagen verontreinigingsheffing en ingezetenenomslag. Of ie mand voor kwijtschelding in aanmerking komt, is afhan kelijk van zijn inkomen en vermogen. Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getrof fen door de verlening van een - hiervoor genoemde - ver leende beschikking, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is ver meld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. Raadhuisplein 1 (0182) 62 46 24 Postbus 400, 2740 AK 62 46 80 62 46 22 Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie 62 47 67 62 45 00 54 75 00 Sniepweg 13d 61 25 70 Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids WADDINXVEEN - De EO or ganiseert op woensdag 21 fe bruari een Regionale Ontmoe tingsavond in Waddinxveen. De avond wordt gehouden in de Nederlands Hervormde Kerk de Morgenster, Sterrenlaan I. Tijdens deze avond gaat ds.Van der Veer, voorzitter van de EO, in op vragen zoals: welke posi tie heeft de EO binnen het pu blieke bestel, welke identiteit heeft de EO en wat is het be lang van een sterke, gemoti- De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooru ren in de leeshoek van de publiekshal ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunt u gebruikmaken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Op dinsdag 20 februari a.s. is het gemeentehuis tussen 15.00 en 17.00 uur gesloten in verband met een I komst voor het voltallige personeel. De balie van de afdeling Publiekszaken is 's avonds tussen 19.00 en 20.30 uur wèl normaal geopend. GEMEENTERAAD op woensdag 21 februari a.s., aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Voorstel tot het (opnieuw) nemen van een voorbereidingsbe- sluit voor een perceel gelegen tussen Brugweg 123 en 127. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het Centrumgebied, globaal gelegen tussen de Puttelaan, Kerkweg-West, Prins Bernhardlaan, Juliana van Stolberg- laan, Souburghlaan, Oranjelaan, Noordkade, Gouwe, Jan Dorrekenskaae-Oost, Julianastraat en Stationsstraat. - Voorstel tot verlenen van medewerking aan een bouwplai aan Noordeinde 50. - Voorstel tot vaststelling van het actieprogramma Lokale Agenda 21 voor het jaar 2001 - Voorstel inzake besteding rijksmiddelen kinderopvang. - Voorstel subsidieverzoek voor buurtgericht sporten voor jon geren, sporten voor Marokkaanse vrouwen en 3D-sporten voor kleuters. - Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor extra veiligheidsvoorzieningen voor sporthal De Dreef. BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: - Kerkweg-West 26, 1 berk in de voortuin - Kerkweg-West 46, 2 berken in de voortuin - Kamilleveld 2, 1 ceder in de voortuin en achtertuin - Noordeinde 116, 1 populier - Beukenhof, tussen kinderdagverblijf en bankgebouw, 2 essen wegens aantasting door ziekte (reeds gekapt vanwege gevaarlijke situatie) i en plantsoen naast en nabij gasregelateurstation t.b.v. nieuw gasregelateurstation Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uit spraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium n bezwaarschrift indienen tegen een voorgeno- j. Wel kunt u uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte. van 01-01-2001 hanteren beide hoogheemraad- ouder schappen de hierboven ge noemde normbedragen. Dat betekent dat mensen die alleen een uitkering in het kader van de Algemene Ouderdomswet (AOW), de Algemene Nabe staandenwet (Anw)of de Alge mene Bijstandswet (Abw) ont vangen, nu ook bij het Hoogheemraadschap van Schieland in aanmerking komen voor kwijtschelding. Voor meer informatie over dit onderwerp of andere onder werpen kunt u van maandag tot en met donderdag terecht bij het Instituut Sociaal Raadslie- MELDINGEN De volgende meldingen zi Melding verandering milieubeheer) MOVit Carrosserie Wagenbouw B.V., Piasweg 16-2, inzake het veranderen van een inrichting bestemd voor het construeren en samenstellen van bedrijfsvoertuigen. - Boers Exploitatie b.v., Bredeweg 22, inzake het veranderen van een im- en exportbedrijf van land- en tuinbouwproduc ten, bloemen en planten. Invalidenpa rkeerkaarten Voor het aanvragen, afhalen en verlengen van invaliden- parkeerkaarten kunt u terecht bij de balies van de afdeling Publiekszaken in het gemeentehuis gedurende de normale openingstijden van de publieksbalie. Besloten is om: 1 een parkeerverbod langs de zijde van Gouwe op de Zuid- kade voor zover gelegen tussen de Apollolaan en de Burge meester Trooststraat in te stellen; 2 een maximale snelheid van 30 km/uur op de Zuidkade voor zover gelegen tussen de Apollolaan en de Burgemeester Trooststraat in te stellen. De volgende vergunningen o.g.v. A.P.V. of andere wette lijke regelgeving zijn verleend: - Stg. Rijvereniging Reigersburgh: loterijvergunning tijdvak maart t/m 23 mei 2001 - Stg. tot Behoud van St. Victorkerk: loterijvergunning maart t/m 5 oktober 2001 - Stg. Woord Daad: Collectevergunning in de periode van 2 t/m 7 juli 2001 - De heer A. Dol te Amsterdam: Hobby-, kunst- en creabeurs op 19 mei 2001 van 10.00 tot 16.30 uur in het Anne Frank- centrum; - Comité "Waddinxveen Wandelt": wandelavondvierdaagse van 12 t/m 15 juni 2001 - Een beroep doen op het Juliana Welzijn Fonds. Organisaties op het brede terrein van maatschappelijk wel zijn kunnen bij het Juliana Welzijn Fonds een aanvraag indienen voor alle tijdelijke steun, die een organisatie nodig heeft om goed of beter te functioneren. Het kan gaan om tij delijk (extra) personeel, de start van een nieuwe activiteit, deskundigheidsbevordering, het maken van een voorlich tingsbrochure of de inrichting van een ruimte. In de folder, die in een beperkte oplage in het gemeentehuis verkrijgbaar is, leest u daarover meer. Voor meer informatie kunt u ook de website www.jwf.nl raadplegen of op werkdagen tussen 09.00 en 17.00 uur bellen naar tel. (030) 656 45 24. Het Wvg-loket in de publiekshal van het gemeentehuis is tot nader aankondiging alleen op maandag en vrijdag tussen 09.00 en 12.30 uur geopend. U kunt alleen op deze dagen terecht bij de Wvg-consulent voor inhoudelijke vragen over de Wet voorzieningen gehan dicapten en lopende aanvragen. Op de overige dagen kunt u alleen terecht voor aanvraag formulieren. 3

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 3