Sporthal ’de Dreef’ niet veilig voor grote evenementen Jubileumshow TOOS druk bezocht Moerkapelle Kreaterleerlingen voeren eigen musical op Een avontuurlijk meisje wiggen enz. werden op een kruiwagen geladen, die zij gestolen hadden van één der ondermolens, bemalen door Leendert Legersteen. Dit gestolen ijzer werd weggekruid en gebracht in een schuit die zij gestolen hadden bij nr. 2 van de bovenmolens. Het gestolen spul werd opgeslagen en ver borgen in de molen van Aper Bouwman en Maria van Spanje. De schuit en de kruiwagen hebben zij laten afdrijven in de Zuidplas. Na /I /krnrkrk enige tijd Stuurde istorisch Pianist Willem Brons speelt op tweede Kamermuziekconcert Colofon COLOFON LEZERSSERVICE Medische diensten ^^Kerkdiensten W hrvormde kerk pugkerk, Kerkweg-Oost 09.30 uur ds. C.D. Zonnenbeg 17.00 uur ds. C.D. Zonnenbtg tg yyistonscn Maria haar 14- Waddinxveen lem een oud roest en lorrenkoopman uit Zuid Wad dinxveen. Toen de vraag of hij interesse had in ’enig oud ijzer’ bevestigend werd beantwoord, hebben Maria en haar dochter tje per boot het ijzerwerk naar hem toegebracht en verkocht. Zij kreeg hiervoor 32 stuivers. Dit zal haar wel tegengevallen zijn. Ongetwijfeld zal Willem Lemmens wel gezien hebben dat het geen ’oud’ ijzer was en over de herkomst zijn gedach ten hebben gehad en daarom de transactie in zijn voordeel uitgebuit. Maria had echter niet alles verkocht. Enige tijd later is zij de Zuidplas overgeroeid naar de Goudkade van Wad dinxveen. Daar woonde de oudijzer handelaar Gerrit Bremmer, die haar handel graag afnam en daarvoor 7 gulden en PAGINA 7 Voor de praktijk van de huis- J.C. Voskamp, Dorpstraat 66, tel. 0182-612078 (zondag). (Foto: Even Hardendood.) Groens- Molens van de Eendrachtspolder. (Foto: archief Oud Zevenhuizen-Moerkapelle.) (Deel 2 en laatste deel, vervolg op 3 I januari) De Morgenster, Sterrenlaan 09.30 uur ds. J. de Jong 17.00 uur ds. J. de jong Redactie Sanne van C Kolk E-mail: s.vaterkolk @rijnengoi'e.nl OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade De gemeente beslist in de eerstvolgende gemeenteraads vergadering over deze kwestie. naar Wil- Lemmens, Dit muscialproject mag uniek worden genoemd. De ’artie- andere recht- trur, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Goda. Tel.nr. 0182-563500, dewokkels’ hield haar grote carnavalsavond ook dit jaar weer in partycentrum Concor dia aan de Bredeweg in Moer- kapelle. De reden dat de feest- burcht in Moerkapelle werd opgetrokken, ligt in het feit dat elke keer na hun optreden een onderdeel van de machi ne aan de professoren zodat aan het einde van de show de machine kon worden opge bouwd. Zo was de show een aaneen schakeling van onder meer jazzdans, gymnastiek, trim men, turnen, aerobic en sprin gen. Deelnemers van jong (de jongste deelnemer was 2 jaar) tot oud (circa 65 jaar) waren aanwezig. Samen met de Licht- en Geluidgroep Volumen, die de belichting van deze show heeft ver zorgd, werd een theaterachti ge sfeer boordevol creativi teit en entertainment land maakte hij eveneens furo re met recitals in grote muziek centra, tot in Japan en Moskou toe. zaak is het door haar overlijden niet meer gekomen. Hiermee kwam er een einde aan het veelbewogen leven van Maria van Spanje. Kantoor Zijde 30 2771 EN Boslop Telefoon: 017216654 Fax:0172-2158 BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat 10.00 uur de heer A. Bol 18.30 uur geen avonddienst GEREFORMEERDE GEMEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg 09.30 uur en 16.30 uur ds. H. Paul CHRISTELIJK GEREFORMEERDE KERK BOSKOOP Kerkgebouw Nieuwstraat 79 09.30 en 17.00 uur ds.C.C. den Hertog n.m. Jeugddienst WADDINXVEEN - Jazzdans- en Turnvereniging TOOS heeft afgelopen zaterdagmiddag en -avond twee maal een uitver kochte Jubileumshow in sporthal De Dreef gegeven. Een jaar lang had TOOS naar deze jubileumshow toege werkt dat in het kader van het 80-jarig jubileum werd gegeven. De show had als thema ’Per petuum Mobilee, de eeuwig durende beweging’. Een aantal professoren probeerde tij dens de show een machine te ontwikkelen die de eeuwig durende beweging zou weer geven. De 17 verschillende optredende groepen leverde GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage 09.30 uur ds. E. Brink. 16.30 uur ds. E. Brink RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Nieuwe Trefpunt, Stationsstraat 10.00 uur Peter in ’t Hout Uitgever Dagblad van Rijn en Geve BV Alphen aan derUjn Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle Tekst: Drs.W. Paul (VT 38) Samenstelling:). Ooms Inlichtingen: 0180-632962 E-mail: ozm@planet.nl Internet: http://welcome.to/OZM ZATERDAG 17 en ZONDAG 18 FEBRUARI HetWeellad voor Wad- dinxveen een onafhan kelijk wedblad, dat n een oplag van 14.90 exemplar*» wordt "er- spreid in i/addinx>êen, Zevenhufen en M>erka- pelle. Kopij dientiterlijk op maandagmdag 16.00 uur in hetazit van de redactie tdijn om in aanmerkirte komen voor plaaïig in de eerstvolgcde editie. Advertentii Advertentiesunnen tot dinsdag 00 uur worden opgeven. CHRISTENGEMEENTE BETHEL BOSKOOP Kerkgebouw Boomgaard 21 09.30 uur Allart (Beréa Amsterdam) Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad. Op 13 februari hielden de leer lingen al een generale repetitie. Op het optreden op vrijdag is eveneens jong en oud welkom en de toegang is gratis. Na zijn debuut in de kleine zaal van het Concertgebouw in 1969 raakte zijn carrière in een stroomversnelling. Brons trad onder meer op met het Con certgebouw Orkest, het Resi dentie Orkest en het Rotter dams Philharmonische Orkest met dirigenten als Bernard Hai tink,Willem van Otterloo, Hans Vonk, Edo de Waart en Lam- berto Gardelli. In het buiten en zen zal hebben. En wie nu nog durft te zeggen dat er boven de rivieren geen sprake van een goed carnaval kan zijn, is uitge nodigd op het volgende carna valsfeest van de Waddewok- kels. sten’ kinderen van zeven tot en met vijftien jaar, hebben alles rond deze musical zelf bedacht, uitgewerkt en gerealiseerd. De muziek is gemaakt door de leerlingen van Gabriëla Lucas- sen. Zij, Saskia Kennedy en Gerard Rooker slagen erin hun creativiteit en kunstzinnige spe cialismen in een volstrekt onge- WADDINXVEEN - Het twee de kamermuziekconcert van dit seizoen in de Remonstrant se kerk aan de Zuidkade 59 wordt donderdag 22 februari gegeven door de bekende pia nist Willem Brons.Op het pro gramma staat Partitia nr. 4 in D gr van Joh. S. Bach, Kindersze- nen op. 15 van Schumann en Sonate in A gr. van Schu-bert. Willem Brons studeerde in Nederland piano en orgel en vervolgde zijn studie in Genè ve, waar hij diverse prijzen ver wierf. bij calamiteiten gevaarlijke situ aties zouden kunnen ontstaan. Zolang de extra veiligheidsei sen niet zijn aangebracht, mogen er maximaal zeshon derd mensen in de zaal. Wil de gemeente deze zaal houden voor de grotere evenementen, dan zal er geld uit het laatje moeten komen. De Dreef is momenteel de enige zaal in Waddinxveen die geschikt is voor grotere bijeenkomsten. Er komen dan ook regelmatig ver zoeken om grote evenementen te houden binnen en ze wor den er ook gehouden. Ook bij de schoolsporttoernooien van het Coenecoopcollege zijn vaak meer dan zeshonderd mensen aanwezig. Daarnaast is de sporthal een goed toeganke lijke hal voor opvang bij even tuele rampen in het Gouwe- dorp. Er is een nooduitgang voor gehandicapten. Ontmoetingskerk, voorde zaterdag 17 februari 19.00 uur Woord- en communnieviering zondag 18 februari 11.15 uur Eucharistieviering Arts: T.S. Wilms, Troelstrahoeve 66, tel. 0182-618613, (zater dag). De Hoeksteen, Esdoornlaan 09.30 uur ds. H. Schipaanboorc' IN NEDERLAND 18.30 uur ds. H. Schipaanbooro Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.30 uur ds. geen opgave 18.00 uur leesdienst Dienstdoende apotheek: Boskoopse Apotheek, Zijde 22, Boskoop, tel. 0172-217834. NfJERLANDS 9.30 uur ds.A.W. van der Plas 10.00 uur ds. G.Ch.Duinker 17.00 uur ds.A.W. van der Plas Sectie ’De Rank’, corsssio- neel-hervormde gemeeschap, Coenecoopcollege 10.00 uur ds. M. de Bo 18.30 uur ds. Z. de Grf, Kat wijk a/d Rijn bestaande nooddeuren te steil. Om de gewenste extra veiligheidsvoorzieningen alsnog uit te voeren, is een bedrag van 175.000 gulden nodig. CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat 09.30 en 17.00 uur ds. J.G. van Tilburg woensdag 21 februari 19.45 uur ds. J.G. van Tilburg Weekeinddienst dierenarts: artsen Alberts, Beeker.Van den J.C. Oldenbandringl en J-C.H. Brule, Van der Linde, Van Vliet en Vroom dienst: Arts: J.J. Alberts, J. Cat- slaan I, tel. 0182-612112 (zaterdag en zondag) GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, Groens- voorde 09.30 uur ds. P.A.CBongers H.A. 18.30 uur SOW-didt in Sou- burgh Door Huib Schouten VERSAVINGSZORG MOERKAPELLE - Ruim veer- MID*EN-HOLLAND tien dagen voor vastenavond Pamssia, psycho-medisch een- ging afgelopen zaterdagavond het carnaval van start in Moer kapelle. De Waddinxveense faxir. 0182-563521. Bereikbaar carnavalsvereniging ’De Wad- mingdag t/m vrijdag 09.00- I DO uur. ZONDAG 18 FEBRUARI EMONSTRANTSE JEMEENTE in samenwerking met de Vrij- vereniging in de gemeente Waddinxveen moeilijk een zaal van voldoende afmeting kan vinden. Hierdoor vindt het jaar lijkse carnaval al jaren op grondgebied binnen de dubbel- gemeente plaats. Teneinde de feestelijkheden extra luister bij te zetten, waren maar liefst een zestal carnavalsverenigingen elders uit Nederland uitgeno digd om het feest mee te vie ren. En zo kon het dat er naast het vele publiek maar liefst zeven Prinsen Carnaval com pleet met prinsessen en raad van elf op het feest aanwezig waren. Carnavalsvereniging ’de Kwakers’ uit Zaandam ging daarbij het verst door naast veel aanhang ook nog eens de eigen blaaskapel ’De Boemele- are’ uit Purmerend mee te brengen. De thuisvereniging die zelf de Goudse blaaskapel ’de Stroopzoolen’ had inge huurd zat daardoor bepaald niet zonder muziek. Afgewis seld door dansmuziek bliezen beide blaaskapellen om beur ten de wangen bol teneinde de feestgangers op te zwepen. zeer dringende spoedgevallen bereikbaar. Mededeling: De regeling ’medische week einddienst’ is uitsluitend bedoeld voor dringende geval- derdag van*9.00 tot 10.00 Voor de praktijk van artsen Glaser, Van Heel, Sie mens, Voskamp en Wilms (groep II) heeft dienst: van de overlijdensakte uit de burgelijke stand van ’s-Graven- hage was er weer een verras sende vondst. Uit deze in het Frans opgestelde akte blijkt het overlijden te worden aangege ven door de concierge van ’s- Gravenhage. Een nader onder zoek in de archieven van de Rechtbank bracht aan het licht dat Maria van Spanje, zonder vaste woon- of verblijfplaats, was gearresteerd op 10 juli 1813 in Zegwaard, wegens dief stal in Benthuizen van twee zware kettingen en voorwerpen. Tot een WOENSDAG 14 FEBRUARI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN- ROOMS-KATHOLIEKE KERK St.Victorkerk, Zuidkade 09.30 uur Woord- en commu nieviering dinsdag 20 februari 19.00 uur Woord- en communnieviering dezelfde straf en bovendien nog een verbanning voor drie jaar uit Schieland. Haar man Aper Bouwman, overleed op 6 juli I8II. Maria van Spanje moest de molen verlaten en is gaan zwerven. Ook de meeste van haar kinderen vertrokken uit Zevenhuizen. Alleen doch ter Lea bleef in Zevenhuizen wonen, zij trouwde op 20 april I8I4 in Zevenhuizen met Arie van Kleef. In de trouwakte wordt vermeld dat haar moe der Maria van Spanje was over leden op 25 augustus I8I3 in ’s-Gravenhage. Bij het opvragen Bas’, Tijdens controle voor het laat ste luilakfeest in sporthal ’de Dreef’ constateerde de Wad- Waddinxveen e' Hoge Gouwe dinxveense brandweer de te 21, Gouda.Voo spoedgevallen lage kwaliteit van de extra ieder weekeide spreekuur vluchtvoorzieningen waardoor volgens afsprak, tel. 0182- 610462 of 018-516876. I0 stuivers neertelde. De zaak liep echter slecht af, de diefstal kwam uit en zowel Maria van Spanje als Pieter van Meynen werden opgepakt en door de schepenbank van Schieland aan een uitgebreid verhoor onder worpen. De straf die Maria kreeg is voor die tijd zeer mild te noemen, kennelijk oordeelde de rechter dat er verzachtende omstandigheden waren. Zij werd veroordeeld tot een maand gevangenisstraf met water en brood, door te bren gen onder het Stadhuis van Rotterdam. Pieter kreeg Immanuëlkerkgemeente, fin- ses Beatrixlaan 10.00 uur ds. C. de Jong fA. 18.30 uur ds. C. de Jong |A. in Souburgh, Marchandzaal WADDINXVEEN - Bij evenementen van duizend of meer mensen voldoet sporthal ’de Dreef’ niet aan de ver- brechterf 42, Waddnxveen, tel. eiste vluchtvoorzieningen. Dat schrijft de Waddinxveense brandweer in een brief aan de gemeente. Door verzak- spoedge- kingen sluiten gehuurde noodtrappen niet aan op de vallen ieder weekende volgens extra nooddeuren. Daarnaast, zijn de trappen achter de de huis- afspraak. J.C. Baas, Jan Dorekenskade- Oost 36, Waddnxveen, tel. 0182-632051. Dierenkliniek ’ieter mevrouw WW.F. Smits en J.B. Cramer, Prins Brnhardlaan 79, getoond.Vooral de jongsten vanaf 2 jaar lieten als o.a. maanlanders, mickey mousen, Ufo-politie en Dominomeisjes hun spontane kunsten zien, geheel onder de indruk van de hele show. De leiding, jubileumcommis sie, kledingcommissie, decor bouwers, leden en vele ande re behulpzame mensen zijn maanden druk bezig geweest met de organisatie, het bou wen van decors, het ontwer pen en maken van kleding, het verzinnen van dansen en dergelijke, zagen hun inspan ning beloond met twee goede shows. In verband met de veiligheid van publiek en deelnemers mochten er volgens de voor schriften niet meer dan 600 toeschouwers per voorstel ling aanwezig zijn. Hierdoor kon TOOS niet meer toe gangskaarten verkopen. Een week voor de show waren beide voorstellingen al uitver kocht. De climax van de show werd ingezet door een mannengroep die een jazz dans liet zien, daarna kwamen onder toezicht van alle deel nemers en het publiek de professoren die hun machine in elkaar zette en tot groot gejuich van een ieder een ’Perpetuum Mobilee’ met hun machine wisten te creëren. Aanvraag visites Gedurende dezelfde uren als waarop e in het weekeinde spreekuu/ wordt gehouden. Buiten d<ze tijden is de waar nemend huisarts alleen voor WADDINXVEEN - Op een avond kreeg Maria van Spanje bezoek van Pieter Meynen, een 37-jarige timmerman uit Zevenhuizen. Zij kende hem goed, want al gedurende tien jaar kwam hij regelmatig bij de molens voor reparatie en onderhoud. Zij raakte met hem in gesprek, waarover Pieter later ver klaarde: ’dat zij aan hem haare bekrompen en armoedi ge toestand te kennen gaf, waarmede hij dan ook zeer bewogen wierd’. Volgens Maria heeft Pieter daarop gezegd: "Ik weet daar wel raad voor, ik zal je wel hel pen, ik weet ijzerwerk in ’t magazijn, dat zullen wij gaan halen en dan kund gij het ver kopen en brood voor de kinde ren krijgen". Dit werd overi gens door Pieter ontkend, vol gens hem heeft zij hem overge haald. Gezamenlijk zijn zij mid- dernachts gegaan naar het magazijn van de molens van de Endrachtspolder, waar allerlei materiaal lag opgeslagen. Via een geforceerde opening aan de achterkant kwamen zij in het magazijn en konden van binnen uit de deur openen, voorganger: Rob Allerlei ijzerwerk, zoals spieën, bouten, stroppen, kettingen, dam piano, kamermuziek en liedbegeleiding. Daarnaast treedt hij op in tal van kamer- muziekensembles. Het concert begint om 20.00 uur; de kerk gaat om 19.30 uur open. Kaarten kosten vijftien gulden per stuk. Houders van de bekende pasjes krijgen een rijksdaalder korting. Kaarten kunnen worden besteld bij Kreater, telefoon 0182-614422 of zijn, als nog plaatsen beschikbaar zijn, in de kerk te koop voor aanvang van het concert. dwongen sfeer op de jeugd over te brengen. Het motto is: niks moet, alles kan. De drie docenten gaan ervan uit dat ieder kind zich goed moeten voelen in haar of zijn eigen rol. Hoe perfect dat is gelukt willen zijn en hun leer-lingen graag op de generale repetitie en de uit voering laten zien. Van jong tot oud stonden de deelnemers aan de jubileumshow van TOOS op het podium In Japan klom zijn ster vanaf 1982 tot grote hoogte. Willem Brons geeft daar aan de groot ste universiteiten eveneens masterclasses en lezingen. In Nederland doceert hij aan het Conservatorium van Amster- straat 12,2741 HS Waddinx veen. Telefoonrimmer: 0182 - 623 040. Na 10.00 uur wordt u automatsch doorverbonden e met de^orglijn centralist die Carnaval van start in uw bodschap aanneemt. Inloop^reekuur Consultatie- buro Vaddinxveen per l-l- 2001laandag I 1.00-12.30 uur. Bethelkerk, Bilderdijklaan JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal, Burgemeester Trooststraat 10.00 uur Openbare toespraak I I.00 uur Wachttorenbespre- king Hadden prins Jos en prinses Nel bij het ontvangen van de te gast zijnde verenigingen al wat onderscheidingen uitgereikt, er ging deze avond nog meer gebeuren. Ook het hoofd van de Federatie van Europese Narren had zich op deze avond naar Moerkapelle begeven. Het was bij het overkoepelend orgaan van carnavalsverenigin gen niet onopgemerkt gebleven dat twee dames van de Wadde- wokkels zich binnen de vereni ging zeer verdienstelijk hadden gemaakt. Als eerste kreeg Dini Guddens een onderscheiding omgehangen. De grootste eer ging naar ’Grootvorstin’ Karin Versluis die de op één na hoog ste onderscheiding van de fede ratie in ontvangst mocht nemen. Het hoofd federatie- west hing haar op deze feeste lijke avond de ’zilveren Nar’ om. Na deze plechtigheid was het alle remmen los, en volgden de polonaises elkaar in hoog tempo op. Of de feestelijkhe den ook in de kern van het dorp zijn doorgedrongen is niet bekend. De blaaskapellen deden er wel hun uiterste best voor.Tot in de late uurtjes werd door de aanwezigen carnaval gevierd. Het zal weer minstens een jaar duren voor de dubbel- WADDINXVEEN - Met niets gemeente weer zo veel prinsen beginnen en in negentien prinsesjes binnen haar gren- weken een musical met liedjes, teksten, dansen, kostuums en decors opvoeren. Dat doen de leerlingen van de musicalgroep van Kreater van Saskia Kenne dy, Gabriëla Lukassen en Ger ard Rooker op vrijdag 16 februari om 19.30 uur in het ALGEMEEN MAATSCHAPELIJK WERK De Vierstrocn Spreekuur: laandag t/m don- 1 uur. len, waarvan de behandeling Bezoek enpostadres: Stations- niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huis arts Op zaterdag en zondag van 10.00 - I 1.00 uur en van 16.00 - 17.00 uur. Voor deze spreek uren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. Buiten de spreekuren zo mogelijk eerst bellen voordat u met een spoedgeval naar de praktijk komt. Z jarige dochtertje van Dorst, Katteisingel 17, (groep I) heeft Gouda, tel. 0182-510958; Wou- 0182-613112. Kiene huisdie- ren-spreekuur voer

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 7