Nieuwe Nieuwe huurders passagewinkel districtschefs bij politie ZONDAG 4 MAART van 10.00 tot 17.00 uur! I Bewoners Kratonlaan geïrriteerd door wateroverlast AIIFÉN IN GOUDA Markt 63 Omwonenden hebben hard hoofd in resultaat dwangsom I CAS3A www.casba.nl wonen Eindelijk zwembad voor Waddinxveense familie Kinderbingo Gedupeerden van slijpers KrvlW Tele tem Borstvoeding geven zonder problemen Fore^^i Informatie- avond Gastouder bureau Kaartavond fj Gouwe Rijders Jeugddisco groot succes WADDINXVEEN - De valen- tijnsdisco voor de jeugd, die vrijdag 9 februari in de ’Het Zuidhonk’ plaatsvond, was een groot succes. Aan het eind van de avond waren er ruim 165 jongeren van II t/m 16 jaar aanwezig geweest. De aankle ding, de muziek en het enthou siaste publiek zorgden ervoor dat men lekker kon dansen en veel plezier kon hebben. De or ganisatie, het jeugdcomité van Stichting Wijkwerk de Zuidplas, hoopt op hetzelfde succes bij de aankomende disco op 9 maart. Zondag 4 maart open van 11.00 - 17.00 uur Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0172 - 21 66 54 Radio-uitzending Gereformeerde Kerk fut» m i Video GOUDA-Centrum: Markt 63 ZIE ONZE advertentie ELDERS IN DIT BLAD! i k I PAGINA 21 WOENSDAG 28 FEBRUARI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN De voormalige winkel Van der Linde in de passage heeft twee nieuwe huurders. (Foto: Artistic ArtlUesbeth van der Vis.) Het uitzicht op carrosseriebedrijf Movit vanuit een woonhuis in de Sterrenwijk. Lekker slapen in je eigen stijl het pand KOOPZONMG ten zouden worden toege staan, zoals opslag van goede ren, zodat er nauwelijks bewe gingen rond de panden zouden WADDINXVEEN - Het winkelpand waar voorheen Van der Linde haar kleding ver kocht, is nu opgesplitst in twee winkel ruimtes met twee nieuwe huurders: aan de linkerkant verkoopt naamgenoot van de vorige huurder,Van der Linde, onder meer lingerie. Kledingwinkel La Mer heeft het andere deel betrokken. Beide winkels zijn inmiddels geopend. La Mer zit al tien jaar in Waddinxveen, waarvan bijna vijf jaar in de passage. Dat de winkel goed loopt, blijkt uit het aantal bezoekers, met tot gevolg dat de ruimte te klein werd. Eigenaar jaco Groeneveld is dan ook erg blij met de verhuizing naar de overkant. „We hebben nu twee keer zoveel oppervlakte.” La Mer ver koopt kleding van bekende merken voor de moderne vrouw tussen de 17 en 50 jaar. Alle nieuwe trends voor komend voorjaar en zomer hangen nu in de rek ken van de nieuwe winkel. Van der Linde textiel is overgenomen door de familie Van der Linde uit Bleis- wijk. Deze gaat zich specialiseren in lingerie, babykleding en panty’s. De familie is met haar winkel nieuw in Waddinxveen. Wel heeft de familie reeds vier lingeriewin kels, in Bleiswijk, Hillergersberg, Berkel- Rodenrijs en Voorburg. Het personeel van de oude Van der Linde blijft overi gens gewoon werken. 2,25 en voor niet leden 2,75. Dat is inclusief drin ken en een snoepje. Kinderen onder de 7 jaar mogen alleen onder begelei ding meedoen. WADDINXVEEN - De Ge reformeerde Kerk verzorgt op zondag 4 maart de ker- kuitzending via de lokale RTW-radio. De uitzending duurt van negen tot twaalf uur en be gint met een programma voor de kinderen. Daarna wordt de kerk dienst in de Ontmoetings- kerk uitgezonden.Voorgan ger is pastor G.J. Martini. De resterende zendtijd wordt gevuld met veel mu ziek. WADDINXVEEN - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert donderdagavond I maart haar traditionele kaartavond. Inschrijven vanaf 20.00 uur bij hotel, café, restaurant De Unie, Kerkweg-Oost 226. Het klaver jassen begint om 20.30 uur. Tij dens deze avond worden 4 rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van onze vereni ging- het kaarten zal er een prijsuit reiking plaats vinden met leuke prijzen. C to ’<75 g> a (U Zoeterwoude I Rijneke Boulevard I Hoge Rijndijk 315 I 071 - 589 93 46 WADDINXVEEN - Het Gastouderbureau Waddinx veen en omstreken organi seert 6 maart van 20.00 uur tot 22.00 uur een in formatieavond voor aspi- rant-gastouders/opvangou- ders uit Waddinxveen, Zevenhuizen-Moerkapelle en Rijnwoude. Op deze avond wordt uitgelegd wat het betekent kinderen van veelal werkende ouders in je eigen huis of het huis van de opvangkinderen, op te vangen. Aan de orde komt de mo tivatie om gast/opvangou- der te worden, wat je ta ken zijn en hoe je eigen kinderen en gastkinderen erop kunnen reageren. Een ervaren gastouder zal op deze avond uit eigen prak tijk het werk als gastouder toelichten.Tevens wordt over de financiële en de belastingtechnische kant in formatie gegeven en krijgt u een beeld van de werk wijze van het Gastouderbu reau. Aan het eind van de avond kunnen de aanwezigen be sluiten om al dan niet inge schreven te worden bij het Gastouderbureau. Iedereen die overweegt gastouder en/of opvangouder te wor den, is welkom in het Anne Frank Centrum, Jan van Bij- nenpad I(bewonersingang, dan naar de vijfde verdie ping)- Voor meer informatie: het gastouderbureau, tel. 0182- 619591. voor moeders die al borstvoe ding geven, hun baby’s zijn ook van harte welkom. Het bijwonen van de avond is geheel vrijblijvend. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur. Er wordt een bijdrage van 5 gul den gevraagd. Tijdens de avond zijn er boeken te leen, elektrische kolven te huur en handkolven te koop. Ook is er materiaal ter onder steuning van borstvoeding te koop. Voor meer informatie: Nel Veenman, 0182-619964. WADDINXVEEN - Bijna vier jaar geleden diende de heer Van Dort Kroon een principever zoek in voor de bouw van een zwembad in zijn achtertuin aan het Noordeinde. Na veel verga deringen en heroverwegingen vanuit de gemeente kan hij ein delijk met de bouw van zijn bad beginnen. De raad stemde afge lopen week in met zijn ver zoek. „Dat is een hele opluch ting”, aldus meneer Van Dort Kroon. Van Dort Kroon diende tegelijk met het zwembad een aanvraag in voor de bouw van een aard- appelschuur. Daarvoor kreeg hij al snel een goedkeuring. De schuur is inmiddels al drie jaar in gebruik, de bouw van het zwembad moest worden uitge steld. Probleem was het be stemmingsplan ’Landelijk ge bied West’, waarin de woning. Het college besloot ondanks een positief advies van de com missie het verzoek aan te hou den, totdat zij de herziening van aan de vergunning zijn gesteld.” Movit reageert hierop met de toezegging zich aan alle criteria te zullen houden. De vergun ning kwam een paar maanden later, ondanks de bezwaren van de omwoners. Verstoep: „Ik heb me goed verdiept in alle mogelijkheden, maar een ande re geschikte locatie was er voor mij niet.” Enkele weken geleden legde de gemeente Movit een dwangsom op voor het illegaal gebruik van het achterterrein. Per overtreding moet het bedrijf 2500,- beta len. Vorig jaar kreeg Movit al een dwangsom van 10.000 gul den voor het niet dicht houden van ramen en deuren. „Movit heeft zich tussen mei vorig jaar en heden niet aan de beperkin gen gehouden die zijn opgeno men in de vergunning. Er werd diverse malen een dwangsom opgelegd omdat ze teveel ge luid maakten, maar deze sanc ties lijken weinig resultaat te hebben, de overtredingen blij ven”, meent Los. zijn tuin geven aan dat het pro bleem al even aanwezig is. „Af gelopen jaar is door de ge meente een nieuwe kolk geplaatst, maar sinds die tijd is de overlast alleen maar erger geworden”, aldus de buurtbe woner. „Kennelijk waren de gemeen- temensen het waterpas verge ten, want de nieuwe kolk ligt op het hoogste punt van het I I ren van de werkzaamheden worden vervolgens onredelijk hoge bedragen geld terugver wacht van de ’opdrachtgever’. Een enkele keer zijn, wanneer de gedupeerde de betaling ter discussie stelde, door de aan bieders zelfs bedreigingen ge- uit. De politie adviseert uitsluitend in te gaan op duidelijke, schrif telijke offertes van betrouwba re organisaties om misverstan den te voorkomen. WADDINXVEEN - ’De Pad destoel’ (Lijsterbesstraat 18) houdt 7 maart een kinder bingo van 13.30 uur tot 15.30 uur. Voor leden is de entree bedrijfsleiding had daarvoor als reden niet bekend te zijn met klachten, maar die hadden we medewerking bij de gemeente vaak rechtstreeks gemeld.” om zich te vestigen in de pan den van het voormalige vracht- wagenbedrijf van de firma Van Leeuwen. Die was naar Coene- coop vertrokken stond nu leeg. Wientjes (Wethouder Ruimte lijke Ordening) zegde de om woners toe dat in dit pand slechts lichte bedrijfsactivitei- t Movit directeur Verstoep heeft weinig ervaring met rechtst reekse klachten. „Ik ben mis en het pand schien I of 2 keer gebeld met „Wethouder de vraag of we wat aan het ge luid konden doen. Dat willen we ook wel, maar we maken nu eenmaal een bepaalde hoeveel heid geluid. Bovendien over- REGIO - Politie Hollands Midden telt vanaf 12 maart vier nieuwe districtschefs en een hoofd korpsrecherche voor de vier nieuwe districten. Dit besluit werd vorige week genomen in de vergadering van de Kerngroep Politie Hol lands Midden. De aanstelling is een vervolg op een ak koord van het Regionaal College over vermindering van het aantal districten van 8 naar 4, genomen in hun verga dering van 26 januari. REGIO - De politie regio Hol lands Midden heeft afgelopen maanden meerdere malen mel dingen ontvangen van gedu peerden van gereedschapslij- pers. Om die reden waarschuwt de politie voor mensen die particulieren en bedrijven in persoon benade ren met diensten als het slijpen van gereedschappen. Daarbij kunnen soms bewust onduide lijke, mondelinge afspraken ge maakt worden. Na het uitvoe- FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! Audio Door Huib Schouten ZEVENHUIZEN - Een aantal bewoners van de Kratonlaan in Zevenhuizen is de waterover last in de achterpaden en tuin na twee jaar meer dan zat. „Al in 1998 ben ik bij de gemeente over deze zaak begonnen”, al dus woordvoerder Koppenaal van Kratonlaan 84. WADDINXVEEN - Borstvoe- dingsorganisatie LLL houdt 6 maart haar maandelijkse infor matiebijeenkomst. Daar worden alle problemen rond borstvoeding besproken, van tepelkloven tot baby’s die plotseling de borst weigeren. De ervaring leert, dat de mees te problemen zijn op te lossen zonder te stoppen met het ge ven van borstvoeding. De informatiebijeenkomst wordt gehouden bij Nel Veen man, Pr. Beatrixlaan 98. De bijeenkomst is bedoeld voor aanstaande moeders en In het Regionaal College van 26 januari is het plan van het ver minderen van 8 naar 4 distric ten goedgekeurd. De verminde ring wordt gezien als een dóórontwikkeling van het korps, bedoeld om de 22 teams basispolitiezorg te versterken. De schaalvergroting zorgt voor een betere balans tussen de teams basispolitiezorg en het niveau van het district. De or ganisatieverandering levert op den duur voor de politie 30 tot 40 extra politiemensen op. De ze politiemensen worden allen toegevoegd aan de wijkgebon- den teams. achterpad”, aldus de heer Kop penaal. „Door de overvloedige regenval van de laatste tijd is de grond verzadigd, en zo duurt het na een regenbui vaak 36 uur voor dat het water is weggezakt.Wat dan overblijft is een laag blubber, die gevormd wordt door grond die uit de omringende tuinen is meege spoeld naar het laagste punt. Wat ik ook doe, wie ik ook bel bij de gemeente, er gebeurt ge woon niets”, aldus de getergde woordvoerder van de buurt. De heer Gerritse van de ge meente met deze onvrede ge confronteerd, zegt van het pro bleem af te weten. „De oorzaak moet gezocht worden in het feit, dat een aantal tuinen aan het bewuste pad de laatste jaren zijn opgehoogd. Hierdoor loopt nu het water vanuit die tuinen allemaal naar het pad”, aldus de gemeentewoordvoer der. „Naast het achterpad krij gen nu ook mensen die hun tuin niet opgehoogd hebben, water in de tuin. Dat is niet de bedoeling, en daarom staat bij de gemeente al op de planning om nog een aantal nieuwe kol ken in het pad aan te brengen. We wachten alleen nog even tot het voorjaar. Wanneer we nu alles open gooien en het wordt slecht weer, blijft het daar weken een rotzooi, en dat kunnen we de aanwonenden niet aandoen”, aldus de heer Gerritse. De buurtbewoners zullen dus nog even geduld die nen te hebben, maar dan wordt het goed geregeld. Intussen is het te hopen dat het niet te veel regent de ko mende tijd. De functie van hoofd korpsre cherche zal worden vervuld door G. Huijsse. Hij verlaat daarmee het district ijssel en Gouwe. Als districtschef zijn aangesteld: N.J.van Ooik (dis trict l:het huidige district Duin en Bollenstreek Noord en Duin- en Bollenstreek Zuid), P. de Meij (district II: het huidige district Leiden - Voorschoten), A.Troost (district III: het huidi ge district Rijn en Braassem en Rijn- en Aarlanden), H.Wierda (district IV: het huidige district Waag Wiericke, Ijssel en Gouwe en de Krimpener- waard). schrijd ik al de norm als ik om 19.00 uur ’s avonds met de au to van het terrein wegrijd.” Hij vervolgt: „Ik heb sterk het idee dat bewoners een ander idee voorgespiegeld hebben gekre gen dan de werkelijkheid. Dat is spijtig, maar daar heb ik geen schuld aan. Aan de andere kant kon iedereen die hier een huis kocht het weten als ze in het bestemmingsplan hadden geke ken.” Klachten ingediend bij de mi lieudienst worden wel aange nomen, maar formeel kan nog niets met de klachten worden gedaan. Het is wachten op de gemeente die een milieuver gunning moet verstrekken, tot die tijd werd de situatie ged oogd. Het is ook de gemeente die een bijeenkomst organi seert waar beide partijen van gedachten kunnen wisselen. De bewoners verzoeken nu de ge meente de vergunning te wei geren. „Wij hadden er geen en kel vertrouwen in dat Movit zou voldoen aan de criteria die waren we niet blij mee, een carrosseriebedrijf is iets heel anders dan een opslagbedrijf. Vanaf het moment van vesti- derge- ging begonnen de overtredin- lijk bedrijf woningbouw wordt gen op de milieuvergunning. En gerealiseerd. De firma van Movit reageerde op geen enke- Leeuwen is in onderhandeling Ie manier op onze klachten. De met het bedrijf voor een uit koopsom1. Intussen vraagt de firma Movit om planologische WADDINXVEEN - De bewo ners van de Sterrenwijk vrezen voor weinig resultaat van de dwangsom die het carrosserie bedrijf Movit enkele weken ge legen van de gemeente Wad dinxveen kreeg opgelegd. Het verhaal achter de conflicten tussen dit bedrijf en de omwo ners begon bijna drie jaar gele den, en duurt nog altijd voort. Ook nu Movit een geluidswal wil neerzetten om de overlast te verminderen. „Toen we eind jaren negentig in deze nieuwbouwwijk kwamen wonen, werd ons gezegd dat dit het visitekaartje moest worden voor dorpsontwikkeling. De autobedrijven zouden tenslotte naar het industrieterrein aan de Coenecoop gaan, want zwa re bedrijfsvoering en woning bouw verdragen elkaar immers niet. Dat klopt, we hebben er grote problemen mee. En he laas is nog steeds de belofte niet waargemaakt”, reageert Sietse Los, woordvoerder na mens de direct omwonenden. Waar ging het fout? In augustus zijn om geen overlast te ver- 1998 kregen de aspirant bewo- oorzaken”, aldus Los. ners te horen dat nog één pro- Het was Movit die de plek bleem de verdere ontwikkeling kreeg toegewezen. Los: „Daar van de nieuwe wijk in de weg stond: een kippenfokkerij aan de Piasweg. Milieuwetgeving staat niet toe dat binnen een bepaalde straal van een Ook met het plan van Movit directeur Verstoep om een ge luidswal te bouwen, zijn de omwonenden niet blij. Los ver volgt: „Ook na de bouw van deze muur zullen de bedrijfsac tiviteiten achter het pand tot een uiterst minimum beperkt moeten blijven om aan de ver gunning te kunnen voldoen, iets wat het bedrijf tot nu toe niet is gelukt. Wat geeft de omwonenden de garantie dat er nu ineens een ommezwaai komt? Bovendien zitten we niet te wachten op een uitzicht op een ruim twee- en-een halve meter hoge muur. Dat staat in schril contrast met het voorgeschilderde uitzicht op een vijverpartij.” „Wat willen ze van me?”, vraagt directeur Verstoep zich af. „Ik ben in voor een goede op lossing, ik vind het echt niet leuk. Maar dan moet er wel wat medewerking van gemeen te en omwonenden komen. Je kunt nu niet achteraf meer zeggen: bekijk het maar.” het bestemmingsplan in gang kon zetten. Met het raadsbesluit van deze week kan de familie Van Dort Kroon eindelijk beginnen met de aanleg van het bad van 5 bij 12 meter. „Hopelijk kunnen on ze kinderen van de zomer zwemmen”, aldus de vader. WD raadslid Van der Torren gaf in deze raadsvergadering aan niet blij te zijn met de be handeling van dit principever zoek. „Het gaat hier om een flutvergunning voor een privé poedelbadje, waarom moeten we er zoveel aandacht aan be steden? Zeker als de commissie vorig jaar al brede steun toe zegde?” Wethouders Dijksterhuis en Van Holsteijn gingen niet mee met het besluit van de raad, zij willen voor deze beslissing eerst een vastgestelde lijn voor dit soort voorzieningen. „We zijn niet tegen zwembaden, maar wel zonder beleid”, licht- Een diep groene aftekening op te Dijksterhuis het besluit toe. de laagst gelegen grindtegels in •“WW;

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 21