Nieuwe nota de Zuidplas- polder in balans Huisarts stuurt noodkreet naar gemeente I Mogelijk overlast door vliegtuig Reeuwijkse burgemeester opent expositie in Waddinxveen Goudse Demonstratie elektrische UNDER RENTE I Clown Slimpie in Swan la ZIE ONZE ADVERTENTIE ELDERS IN I DIT BLAD! Jeuddisco machines Expositie Janine Foppes FOTS^S glazen bij Passage I8. Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 01 72 - 2I 66 54 V w k- S. Seeker huisarts WOENSDAG 14 MAART 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) - KOOP NU BETAAL IN 2002! tentoonstelling in Waddinx veen zou worden gehou-den, vroeg hij collega Jonkman die te openen. Jonkman kon niet, maar vroeg zijn Reeuwijkse collega zelf de honneurs waar te nemen. Huisarts Beeker huist momenteel in een noodvoorzie ning, waar onlangs voor de tweede keer werd ingebroken. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) ZEVENHUIZEN - Clown Slimpie van Slim Jeugd theater uitTiel komt met zijn huis-, tuin- en keuken- feest naar Zevenhuizen. Op woensdag 21 maart ver zorgt hij een clownsvoor- stelling in dorpshuis Swanla aan de Burg. Klinkhamer- weg 86. De aanvang is om 14.00 uur. De zaal is open om 13.30 uur. De kaartjes kosten 7,50 per stuk en zijn te reserve ren via tel.nr. 06-20668352, of via internet: www.slim- jeugdtheater.nl. Het programma is geschikt voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Na de voorstelling kunnen de kinderen zich gratis laten schminken door het schminkteam. FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! Foto Video Audio KTV Telecom WADDINXVEEN - Gevonden: 27-02: Ongec. Kater, zwart/cy- pers. Gevonden in Boskoop. 04-03: Rood met witte kater. Omgeving Noordelijke Dwars weg Zevenhuizen. Een dier gevonden of vermist: bel stichting Amivedi, tel. 0182- 630481 Bauer vindt de manier waar op Van Gijzel oude schilderij en op zijn eigen wijze ko pieerde en op artistieke wijze aanvulde, zeer interessant. Hij riep zijn dorpsgenoot in zijn openings-woord op ook met eigen werk meer naar buiten te treden. Als openingshande ling gafVan Gijzel een demon stratie van zijn werkwijze. Hierbij heeft hij originele en zeer bruikbare combi-naties van potlood en krijt ontdekt. Aan het naschilderen van een oud schilderij besteedt de oud-meubelmaker tachtig tot negentig uur. Deze vader van drie kinde ren, zes kleinkinderen en één achter-kleinkind komt uit een artistieke familie. Zijn broer Jan van Gijzel was in Gouda een zeer bekende plateel schilder, die onder meer een prachtig bord met veel gou- tweede inbraak binnen een half jaar”, licht Beeker toe. „In au gustus forceerden ze de ramen en namen ze van alles mee. Nu hebben ze in de voorjaarsva kantie met een breekijzer de deuren ingeramd en de boel vernield en geplunderd. Ik heb een leuke praktijk, een fijne pa tiëntengroep, maar ik kan niet langer werken in een pand dat ik niet kan beveiligen. Ik vrees dat de verzekeraar of de pre mies omhoog gooit, of me zelfs uitsluit van verzekeren.”Er gaat een geschiedenis van ruim een jaar aan vooraf. Eigenlijk twee jaar, toen Beeker en zijn vrouw begonnen met het plannen van een praktijk in het Gouwedorp. „Met de andere Waddinxveen- se huisartsen, verenigd onder de naam Hagro, was afgespro ken dat we een praktijk zouden beginnen in de Victorwijk of Oospolderwijk. Daar was im mers nog geen huisartsenvoor ziening.” Maar een geschikte lo catie was niet te vinden. De enige optie was een noodvoor ziening in een portocabin. „We hebben zelf bij de gemeente al lerlei opties voor locaties gege ven, maar steeds keurde de ge meente dat af. Dan vanwege kabels, dan vanwege de eigen plannen van de gemeente voor dat terrein.” Ook wethouder Van Holsteijn herinnert zich de start: „Die was ongelukkig, maar we heb ben wel degelijk medewerking verleend.” Uiteindelijk werd de keet op het Junoplein neergezet. Bee ker: „Nee, het is geen goede lo catie, hij staat daar open en bloot en zonder zicht vanuit huizen.” Dat maakt het beveili gen al een stuk moeilijken, met alle gevolgen van dien. „Nu WADDINXVEEN - Huisartsen. Ze zijn de laatste maanden veelvuldig in het nieuws ge weest. Er is een tekort aan praktijken, de kosten voor de artsen rijzen de pan uit en per soneel is nauwelijks te krijgen. Een tekort aan praktijken kent Waddinxveen niet. Nóg niet. „Als de gemeente niet op kor te termijn medewerking ver leent, dan kies ik eieren voor mijn geld en vertrek ik naar een andere gemeente. Van collega’s weet ik dat ze ook denken aan een vertrek. De gemeente re aliseert zich niet dat daardoor wel eens een grote groep van mogelijk tienduizend Waddinx- veners zonder arts komt te zit ten”, waarschuwt huisarts Bee ker. Hij schreef een brief met daarin een noodkreet naar de gemeente. Een inbraak in de praktijk van Beeker, gevestigd in een noodvoorziening aan de Ju- noweg, was voor hem de drup pel waarop hij de brief aan het college van burgemeester en wethouders schreef. „Het is de twintig jaar. „De laatste vijf jaar heb ik meer ruimte voor mijn verzameling, want onze kinderen zijn nu de deur uit", zegt hij. „Ik vindt wel eens iets op rommelmark-ten en ben lid van de schaatsverza- melaarsvereniging De Pool ster." De kinderschaatsen in zijn collectie zijn heel bijzonder, want die zijn amper meer te vinden. Als iemand oude schaatsen heeft, houdt hij zich aanbevolen. Wim van Herk is bereikbaar op tele-foon 06- 51480285 of via de bieb in Waddinxveen. In één van de vitrines liggen ’Waddinxvenertjês’. Gemaakt tus-sen 1850 en 1900 was deze korte, gedrongen hol- landse baan-schaats uitermate geschikt voor het 'klauw- werk’. Maar op een andere manier geslepen waren er veel meer mogelijkheden. De beide exposities zijn voor iedereen gratis te bekijken gedurende de openingstijden in de bibliotheek tot en met 3 april van dit jaar. als huisarts mag komen en je moet een zak geld meenemen. In andere gemeenten zijn ze blij als jij komt en geven zij jou een zak met geld.” Hij gaat verder: „Nu ben ik eigenlijk een dief van mijn eigen portomonee.” Maar op korte termijn zit er voor Beeker niets in. „Ik begrijp echt dat een tweede inbraak in korte tijd uitermate frustre rend is. Maar eerder had ik niet begrepen dat de nood zo hoog was. Ik weet dat de portocabin van Beeker tijdelijk is. Ik laat hem niet zitten, als we ergens tegen aanlopen, dan hoort hij dat. Maar ik moet eerst weten wat hij nodig heeft.Wat ons be treft: die medewerking is er. We gaan een plan maken voor een ’hoed’ constructie, maar dan hebben we het over een ander tempo dan Beeker.” Beeker: „Je wordt van het kast je naar de muur gestuurd. Wet houder Van Holsteijn stuurt ons ook steeds door naar een ander. De gemeente gaat er vanuit dat alles opgelost wordt, maar eens is het afgelopen. Voor mij is het nu nijpend, maar alle andere huisartsen denken ook al over een noodbrief. We willen steun. Steun die ik nooit heb gehad. Ik kan niet nog een half jaar wachten tot er weer wordt ingebroken.” Beeker ontving twee dagen na zijn noodbrief een schriftelijke reactie van het college van B W. Daarin staat dat ze kennis heeft genomen van het verzoek om de overlast te verminderen, „typisch”, is de reactie van me vrouw Beeker. „We hebben niet verzocht om minder overlast, maar om me dewerking voor een nieuwe lo catie. Het is maar afwachten wat daar nu van terecht komt.” WADDINXVEEN - Elke derde vrijdag in de maand is er een discoavond in De Paddestoel, de volgende is op 16 maart. De disco is voor de jeugd van 9 t/m 14 jaar. Om 19.15 uur gaat de deur open, er kan tot 21.30 uur gedanst worden. De en treeprijs is 2,-. Iedere deelne mer krijgt bij de ingang een gra tis lot voor de verloting van een cd die hoog in de top-40 staat. In verband met veiligheidseisen kunnen er maar 200 kinderen worden toegelaten. Daarom vraagt De Paddestoel ouders kinderen jonger dan 9 jaar niet naar de disco te sturen. Adres: Lijsterbesstraat www.paddestoel.nl.nu. Moordrecht ligt met haar nota 'Zuidplas in balans’ ver voor ten opzichte van andere ’Zuid- plasgemeenten’. Waar anderen nog in een stadium van bij voorkeur geheime tactiekbe- sprekingen verkeren, heeft de IJsselgemeente met deze nota ruim op tijd een toetsinstru ment gereed, teneinde andere partijen en hogere overheden te kunnen wijzen op wat in de IJsselgemeente het voorgestane beleid is inzake de ontwikkeling van de polder. Moordrecht zet onder het motto ’je moet veel vragen om te krijgen wat wil hebben’ hoog in. De nota gaat uit van de re aliteit dat er in het gebied wer- kelijk iets gaat veranderen. De ze. veranderingen mogen echter onder geen beding de kwaliteit van het wonen in de IJsselgemeente aantasten. Bij de nota is een globale kaart ge voegd, waaruit blijkt dat Moordrecht het merendeel van de polder gewoon als open ge bied met panoramische uitzich ten wil behouden. De politiek van de IJsselgemeente is zich zeer bewust van de vele claims die op het gebied rusten, en heeft dan ook een tactiek uit gezet waarbij men nadrukkelijk actief de problemen te lijf gaat. Daarbij is maar een ding be langrijk, namelijk ’wat is voor belang voor Moordrecht’. Naast contact met de gemeen ten Zevenhuizen-Moerkapelle en Nieuwerkerk om tot een gezamenlijke visie te komen, wordt ook met Rotterdam ge sproken. Zou een convenant met provincie of waterschap op enige tijd de betere kansen bieden, teneinde de wensen van Moordrecht vertaald te krijgen, dan zal dat zeker niet uit de weg worden gegaan. Moord recht beseft als geen ander, dat bij elk tot nu toe gepresen teerd plan, de waterberging op hun grondgebied dreigt te ko men. Moordrecht ziet goede mogelijkheden eventueel enig water op hun grondgebied toe Door Huib Schouten REGIO - Het was afgelopen week de gemeente Moord recht die zijn visie op de toekomst van de Zuidplaspolder presenteerde, middels de nota ’de Zuidplaspolder in ba- lans’. Opvallend was de openheid waarmee men in Moordrecht tegen deze ontwikkelingen tegemoet wenst te treden. Opvallend was ook dat de bezoekers, waaron der agrariërs en milieuactivisten, tijdens deze commis sievergadering Ruimtelijke Ordening, ruimhartig het woord kregen en vrijmoedig hun mening mochten geven. den decoraties voor koningin Beatrix beschilderde. De aanleg tot creativiteit speelt door de hele familie- geschie-de-nis. „Zelf teken ik vanaf mijn twaalfde jaar. Een blad papier en een mooi pot lood kopen was voor mij iets heel speci-aals. In die oorlogs tijd had je geen radio, nog geen tv", zegt Arie van Gijzel. „Tekenen, naar muziek luiste ren en mu-ziek maken, dat vond ik heel fijn.” De kinderen en kleinkinderen van de in 1926 geboren ama- teur-kunstenaar, genoten van de aandacht die hun (grootjvader kreeg. Zijn eer ste achterkleinkind, een piep kleine baby, was onbe-wust van alle aandacht eveneens, maar slapend van de partij. Naast de werken van Van Gij zel zijn in de bieb aan de Van Mec-klenburg Schwerinlaan schaatsen te zien uit de ver zameling van Wim van Herk uit Lekkerkerk. Van Herk heeft zelf veel ge schaatst en was lid van diver se verenigingen. Zo is zijn verzamelinteresse ontstaan. Hij doet dit nu ongeveer te passen, mits het maar deel uitmaakt van een plan met groen en recreatie. Van kassenbouw moet de IJs selgemeente niets hebben, maar ook daar realiseert men zich dat eventuele kassenbouw waarschijnlijk niet op het grondgebied van Moordrecht plaats zal vinden. Moordrecht realiseert zich ook dat Rotterdam wel eens rich ting de IJsselgemeente kan gaan uitbreiden. De gedachte daar over binnen Moordrecht is, dat Rotterdam de plek waar men uiteindelijk de zwakste weer stand ontmoet, zal inpikken. Gedachtig aan het ’succesvolle’ optreden van Zevenhuizen- Moerkapelle welke uiteindelijk tot de wijk Nesselanden heeft geleid, moet dan ook ernstig gevreesd worden voor de Een- dragtspolder in Zevenhuizen. Toch houdt ook Moordrecht rekening met een uiteindelijke interventie vanuit Rotterdam. In dat geval is de keiharde eis ’bij jullie de huizen, bij ons de recreatie en het groen’. Daar naast zal Rotterdam deze voor zieningen dan ook dienen te fi nancieren. De politiek in de IJsselgemeen te constateerde raadsbreed dat het ooit ingezette pad waar uit eindelijk het strategisch groen project Zoetermeer-Zuidplas uit voort kwam, inmiddels ver zand is in rapporten en proce dures. Allerwege kwam de waarschuwing dit keer de toe komst van de Zuidplas anders aan te pakken. Andere politici vroegen zich af of de Zuidplas-problematiek Moordrecht niet boven het hoofd groeit. De wethouder gaf echter geen krimp en maakte alle aanwezigen duidelijk dat bij de invulling van het Moord rechtse deel van de Zuidplas polder andere partijen met een strijdbare IJsselgemeente reke ning zullen moeten houden. IJk- instrument zal daar bij zijn hun eigen nota ’de Zuidplas in ba lans’. WADDINXVEEN - In doe-het- zelf zaak Fixet/de Bas wordt za terdag 17 maart een demon stratie gegeven over de elektrische machines van Bosch. Specifiek is er aandacht voor de nieuwe serie schuur- machines die zijn uitgerust met het nieuwe stof/filtersysteem dat een pluspunt biedt voor de gezondheid van de schuurder, maar ook voor het milieu. De demonstratie begint om 10.00 uur en eindigt om ca. 16.00 uur. Iedereen is welkom in de win kel aan de Jan Dorrekenskade 71. moeten we de praktijk beveili gen met een bewakingssysteem dat gekoppeld is aan een bewa kingsdienst. Maar nog geeft dat geen garanties. Het is dus tijd dat we een nieuw onderkomen vinden, en daarin ligt ook een taak voor de gemeente.” In de brief aan de gemeente vraagt Beeker mee te denken over een nieuwe locatie. „De gemeente heeft een zorgplicht, en het gaat hier om de burgers van Waddinxveen. En daarom vraag ik de gemeente ons een helpende hand toe te steken. We hoeven echt geen kant en klare oplossing, maar wel me dewerking. Dit dorp kan geen huisarts verliezen, dan staan er patiënten op straat. En daar gaan we met dit gemeentebe leid wel naar toe”, licht Beeker het probleem toe. Zelf denken de huisartsen die aangesloten zijn bij de Hagro aan een ’hoed’ constructie. Een pand waarin diverse huis artsen hun praktijk kunnen hebben, gelegen op een cen traal punt in Waddinxveen. „Dit plan hebben we namens de groep ook al bij de gemeente neergelegd, maar die zegt: ’jullie zijn ondernemers, zoek het zelf maar uit.’ Maar dat is nu juist het probleem. Er is nauwelijks een ruimte te vinden en wat leeg staat kost klauwen met geld. De kosten van een prak tijk rijzen de pan al uit. Dat kunnen we gewoon niet meer betalen.” Wethouder Van Holsteijn is op de hoogte van de plannen om onder één kap te gaan zitten. „En daar willen we ook best over meedenken, we zijn in ge sprek. Ik heb ze gevraagd wat de eisen zijn, want die weet ik nog niet. Dan kunnen we weer WADDINXVEEN - De Reeuwijkse burgmeester Bau er opende afgelopen woens dag in de bibliotheek van Waddinxveen een tentoon stelling van gekopieerde oude schilderijen, eigen portretten en tegelta-bleaus van zijn plaatsgenoot Arie van Gijzel. Zoiets gebeurt niet zomaar en de achtergrond onder streept de plezierige collegia liteit van vele burgemeesters in onze regio. Bauer legde het uit. „Bij het vijftigjarig huwe lijk van het echtpaar Van Gij zel in november van het vori ge jaar zagen mijn vrouw en ik bij ons bezoek aan het echtpaar onder meer een te geltableau. Aarzelend, want hij is zeer bescheiden, toonde de heer Van Gijzel ons ander werk, getekend, geschilderd en in krijt. Hij vertelde dat er een expositie in de biblio theek van Reeuwijk zou ko men en ik bood meteen aan die te openen.” Maar Bauer werd niet aan die belofte gehouden. Arie van Gijzel bracht de moed niet op. Toen kunstliefhebber en - kenner Bauer hoorde dat de W’VEEN/WOERDEN - Van 15 maart tot en met 28 april exposeert Janine Fop pes beelden en objecten in de polikliniekhal van het Hofpoort Ziekenhuis in Woerden. Naast stenen beelden (van zacht spek steen tot hard marmer) zijn er bronzen beelden en ke ramiek te zien. Er is veel figuratief werk, maar ook geabstracteerde en abstracte vormen. De opening is op donder dag 15 maart om 16.30 uur. Belangstellenden zijn wel kom. verder praten.” En inderdaad, Van Holsteijn vindt dat de on dernemers zelf actief moeten zoeken. „We kijken en werken mee, maar we gaan niet zelf langs de makelaars. Bovendien hebben we in het nieuwe cen trumplan ook een idee voor een huisartsenpraktijk.” Dat antwoord verwachtte Bee ker al. „Maar dat nieuwe cen trum staat er nog niet en daar kan ik niet op wachten. Dat is echt te laat. De gemeente loopt achter de feiten aan en dat kan ze zich nu niet meer permitte ren”, is de reactie van Beeker. Hij zou best zelf een pandje willen kopen, maar een geschikt pand voor een geschikt bedrag kan hij zelf niet vinden. „De ge meente hoort toch vaak eerder als er ergens een locatie vrij komt. Daar kunnen ze best een rol in spelen.” Het beeld van de Nederlanders over huisartsen klopt niet meer, wil Beeker daarbij nog eens benadrukken. „Vandaag de dag is het echt geen fortuinlijk beroep meer, ik weet van één Waddinxveense arts dat hij zijn lidmaatschap van de huisart senvereniging op moest zeggen omdat hij het niet meer kon betalen. Dat is te gek voor woorden, maar het zegt wel waarom wij niet zo maar naar elke locatie kunnen. Sommigen moeten een lening afsluiten om rond te kunnen komen. De kosten voor huisartsen is in de afgelopen jaren vervierdub- beld.” „En daarbij komt nog eens”, vervolgt Beeker, „dat ik in het hele land aan de slag kan. Er zijn zelfs gemeenten die je geld gé ven als je komt.” Zijn vrouw vult aan: „In Wad dinxveen mag je blij zijn als je WADDINXVEEN - De christelijk-maatschappelijke vrouwenbeweging Passage houdt woensdag 21 maart haar maandelijkse vergade ring. Deze avond zal de heer Metselaar uit Gouda spreken over de St. Jans- kerk en haar beroemde Goudse glazen. Belangstellenden zijn van harte welkom, de kosten bedragen 5,-. De avond begint om 19.45 uur in De Hoeksteen aan de Esdoorn- laan. Nadere informatie bij Mar jan Neutel, Zuidkadering 11, tel. 0182-610879. WADDINXVEEN - Tussen me dio maart en eind april onder vinden de inwoners van Wad dinxveen op een aantal dagen mogelijk geluidsoverlast door een vliegtuig. Dit vliegtuig ver richt hoogtemetingen en vliegt mogelijk ook ’s nachts. De Meetkundige Dienst van Rijkswaterstaat voert hoogte metingen van het land uit door middel van vliegtuig laser-alti- metrie, een techniek waarbij hoogtemetingen worden uitge voerd vanuit een vliegtuig met een laser afstandsmeter. De exacte hoogte van land is van groot belang voor onder meer de waterhuishouding van Ne derland. Ook in Waddinxveen wordt de hoogte opgenomen. Het gebied wordt overvlogen in een pa troon van stroken van oost naar west op een hoogte van 750 meter. De meting wordt verricht met een tweemotorig propellervliegtuig van het type Cessna 404. In verband met de groei van gewassen e.d. moeten de vluchten plaatsvinden in de periode tussen medio maart en eind april, onder droge en wol kenloze weersomstandigheden. Daarom is een snelle uitvoering van de meting noodzakelijk. Gezien het bovenstaande ver wacht het bedrijf Eurosense, dat de metingen uitvoert voor Rijkswaterstaat, dat een gedeel te van de vluchten ’s nachts zal dienen plaats te vinden. Hier door kan sprake zijn van enige geluidsoverlast. De Rijkslucht vaartdienst heeft hiervoor toe stemming gegeven.

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 17