Gemeente zet Deze Week komend jaar vooral bestaande ■BOOT plannen voort J c Huisarts Beroving Maatregel Hongerstaking Sport blijft gehandhaafd RTW FM zoekt nieuwe bestuursleden Eindtijd raadsvergadering I Mishandeling Gewapende overvallers bezoeken familie in Moerkapelle Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Op een adres in de drukke Dorpsstraat in het centrum van Moerkapelle vond afgelopen C1000 MKZ ORGELS-PIANO’S KEYBOARDS O De Hypotheker DE GRAAF PARTNER Onze Missie U als klant op een aangename manier te helpen bij de dagelijkse boodschappen, om tijd, geld en gedoe te besparen. www.dgep.nl Gouda, Stationsplein 1c (naast ANWB), (0182) 54 74 00 32,50 LEUK CADEAU bij aankopen v.a. 500,- Volop keus - Volop voordeel! SCHERP GEPRIJSD: Opgeteld de beste! addinxveen oplage 15.300 exemplaren 3-GANGENMENU i 1 Huisarts Beeker stuurde per zijn noodkreet naar de gemeente. Daarin waar schuwt hij voor een groot huisartsentekort inWad- dinxveen als de gemeente niet de helpende hand toe steekt pen met een personeelstekort, nu blijft er gewoon werk liggen. Om het beleid ook daadwerke lijk uit te kunnen voeren, zoe ken we nieuwe werknemers. En om te kunnen concurreren op de arbeidsmarkt moet je zor gen dat je een aantrekkelijke college van B W naar oploss ingen. „We ontkomen er niet aan de OZB te verhogen”, ligt Onze openingstijden: r ma - vr; 8.00 tot 21.00uur, za; 8.00 tot 18.00uur Verzekeringen Hypotheken Pensioenen «Vastgoed Zeer scherpe hypotheekrente Reacties met een korte motivatie sturen naar: RTW FM.T.a.v. H. Bak ker, Postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, verantwoordelijk voor de financiën, het beleid van het CvdM, adver teerders en de dagelijkse gang van zaken. Het AB komt eens per kwartaal bij elkaar en is verant woordelijk voor het Pro grammabeleid en con troleert het DB. RTW FM is opzoek naar nieuwe bestuursleden voor het DB.Van hen wordt verwacht dat zij belangstelling hebben voor de lokale radio-om- roep van haar gemeente en bestuurlijke kwalitei ten bezitten. DINXVEEN -Voetbalver- ;WSE heeft een ’lekkere’ n petto. Net als elke ver- probeert ook WSE wat inkomsten ten behoeve ;orloop was reeds een fenomeen. Dit jaar De asielzoekers die ruim een maand geleden in hon gerstaking gingen, vertellen hun verhaal ze het echtpaar bedreigden. Fa milie Vollebregt werd gedwon gen geld en mobiele telefoons terras aangelegd en straks wordt ook de groenvoorziening aangepast. Ik ben er trots op dat we dit gebouw in goede harmonie hebben kunnen realise ren. Het is tot stand gekomen binnen de afgesproken termijn en budget”. Veel oud-leden woonden de opening bij. Onder hen Kees van Leeuwen, de op richter van de vereniging, die later door zijn opvolger Pim Stigter tot erelid werd benoemd. „Met medewerking van de voetbalvereni ging Waddinxveen zijn we 36 jaar gele den in de Puttepolder met de atletiek begonnen. Ik kreeg van de voorzitter een budget om speren en een discus te kopen. In 1970 zijn we begonnen met een trim- groep waaruit het bestuur van Antilope is voortgekomen”. De atletiekclub zit al weer vele jaren aan de Bosboom Toussaintsingel en heeft een stille verwachting dat het ledental zal stij gen nu de leden een goede accommoda tie kan worden geboden. Successen voor onder meer TTW Kwiek, turnen, Gou- westaete en schakers. Nes- selande behaalde ondanks herstel van ziekte en bles sures geen overwinning. WADDINXVEEN - De maatregel ter voorkoming van mond- en klauwzeer in diverse recreatiegebieden die door GZH worden be heerd blijft voorlopig op ad vies van het Ministerie van LNV van kracht. Dit houdt in dat de volgen de gebieden waar Schotse Hooglanders of schapen lo pen niet toegankelijk zijn voor publiek: Recreatie schap Rottemeren. Lage Bergse Bos (Schotse Hoog landers). Zodra bovengenoemd ge bied weer toegankelijk is voor publiek volgt daarover bericht. WADDINXVEEN - RTW FM, de lokale ra- dio-omroep van Wad dinxveen, zoekt nieuwe bestuursleden. Ten gevolge van statu tair vastgestelde be stuursperiode treden op korte termijn enkele be stuursleden af. Volgens de regels van het Commissariaat voor de Media (CvdM) is RTW FM opzoek naar bestuursleden die een maatschappelijke stro ming binnen Waddinx veen vertegenwoordi gen. De bestuursstructuur bestaat uit een Alge meen Bestuur (AB) en het Dagelijks Bestuur (DB). Het DB komt maandelijks bijeen en is Zuidplaslaan 426 2743 KE Waddinxveen Tel.: (0182) 622 388 !4TJ'liLrZj3 Taartje van garnalen Lamshaasfilet met een saus van Tartue op een bedje van pasta en garnituur Amandelparfait PLUS Vanaf deze week heet Plusmarkt: PLUS plus in Vers, lus in Kwaliteit, plus in voordeel en plus in Service 54e jaargang nr. 2740 KERKSTRAAT 2, BODEGRAVEN TELEFOON 0172) 612541 is de mooiste sport die er is. Een vereni ging heeft een clubhuis nodig om het saamhorigheidsgevoel te vergroten. Sport is een wezenlijk onderdeel van het leven. De atletiekbaan heeft ook nog een on derhoudsbeurt nodig. Maar daarover moet de gemeenteraad nog beslissen”. Voorzitter Cor Broekhuizen, die vorig jaar Richard Franken opvolgde, bedankte zijn voorgangers voor het zuinige beleid dat in de afgelopen jaren is gevoerd waardoor Antilope heeft kunnen sparen voor de nieuwe accommodatie. Toen de gemeentelijke subsidie van 40.000 gulden rond was kon het karwei daadwerkelijk in gang worden gezet. Broekhuizen wees op een bord dat in de gang van het nieuwe clubhuis hangt. Daarop staan de namen vermeld van sponsors die hebben bijgedragen tot de realisering van de nieuwe accommodatie, die het oude clubgebouwtje vervangt. „We hebben nu een clubhuis met uitstra ling”, sprak Broekhuizen. „Vanuit de kan tine heb je zicht op de baan; Er is een stel kunnen lijden, dan dient zo nodig zo spoedig mogelijk een extra raadsvergadering te wor den belegd. de jaren zullen daar 37 uitga venposten worden onderzocht, om te kijken wat er aan kan veranderen of wat kan verval len. Met bovenstaande maatre en zondag 18 maart ip de kantine verkrijgbaar. mannen aan bregt, waarop de heer Volle bregt vervolgens nietsvermoe dend de deur opende. Twee voor hem onbekende heren kletsten zich met een smoes naar binnen, en trokken vervol- voor dit jaar, de rente komt voor een deel de jaren daarna weer vrij voor andere doelen, dus dat kan een mooi punt zijn voor de verkiezingen”, meent van de actie worden be- i aan jeugdactiviteiten. wie geen bezoek aan de krijgt maar wel WSE met actie wil steunen, zijn de kelijk is.” En daarom stijgen de tarieven naast de inflatiecor rectie met 5,5 procent. „De tweede financieringsbron om het plaatje sluitend te maken is de rente van de EMH gelden hiervoor te reserveren. De rente die we van februari tot en met december over deze dertig miljoen gulden krijgen, moeten we hiervoor gebrui- HOUTHANDEL ALBLAS bv De Hypotheker stelt voor u persoonlijk de beste hypotheek samen. Eén telefoontje is genoeg voor een afspraak! Ook zullen belangrijke of ter- mijngebonden agendapunten vooraan op de agenda worden gezet. Hiermee wordt zoveel mogelijk voorkomen dat be langrijke agendapunten moeten worden doorgeschoven. Tevens zal bij het opstellen van de agenda rekening worden ge houden met agendapunten waarbij publiek kan worden verwacht. Hiermee handelt de gemeente publieksgerichter. WADDINXVEEN - Veel beleidspunten die de gemeente Waddinxveen vorig jaar de burgers presenteerden bij het beleidsplan, vinden hun vervolg in het beleidsplan 2002- 2005. Zo zijn de onderwerpen Structuurschets 2015, Triangel, centrum, beheer openbare ruimte en het multi functioneel centrum ook dit jaar weer terug te vinden in de presentatie van het beleidsplan. Nieuw is de veiligheid van gebouwen. Overigens kunnen de kosten niet op de zelfde wijze als vorig jaar worden gefinancierd, daarvoor moeten nieuwe bronnen worden aangeboord. Dat zal ook de burger merken: de OZB stijgt met 5,5 procent. Reden voor het beperkte aantal nieuwe punten is de gemeente raadsverkiezing die volgend jaar maart worden gehouden. van openbare en het publiek toegankelijke leidsplan wordt besproken in de commissievergaderingen op gens een vuurwapen waarmee 15, 17 en 22 mei. Burgers kun nen de plannen inzien tussen 14 maart en I I april en kunnen tevens reageren aan het adres af te geven en commandeerden van B &W. vader, moeder en de twee kin- reserveert hiervoor de gemeente haar pri- drag van ruim twee ton. welk bedrag Geld genoeg voor de uitvoe ring van alle plannen heeft de gemeente Waddinxveen niet. Bovendien moet de gemeente king voor de initiatieven. „Daarvoor hopen woon brutale we op een positief resultaat op plaats. Rond 19.35 belden twee de jaarrekening van 2000”, licht mannen aan bij familie Volle- Jonkman toe. „ja, het kostte ons veel zorgen, pijn en moeite om dit beleidsplan dekkend te krij- WADDINXVEEN - Raadsver gaderingen mogen vanaf heden in principe niet langer dan tot 23.30 uur duren. Het college van B W stelde deze richtlijn, in overleg met commissie ABZ, naar aanleiding van de vorige raadsvergadering op 31 januari die tot 01.00 uur in de nacht duurde. Het tijdstip van 23.30 uur zal niet rigide worden gehanteerd maar als richtlijn. Als er op dat tijdstip nog agen dapunten te behandelen zijn, worden die uitgesteld naar een eerstvolgende raadsvergade ring. Mocht de behandeling van een voorstel absoluut geen uit- Zijde 30 2771 EN Boskoop Telefoon 0172 - 21 66 54 Telefax 0172-21 21 68 Weekblad voor Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle Woensdag 14 maart 2001 x— af 10 maart worden eugdleden paaseieren aan familie, vrienden, overval als afschuwelijk heeft ervaren, waarschuwt dan ook de inwoners niet zo maar voor onbekenden de deur open te doen. Met deze overval is de criminaliteit in de dubbelge- meente nu wel op een zeer be denkelijk niveau gekomen. Getuigen die iets van de over val op 8 maart tussen 19.35 en 20.15 uur in de Dorpsstraat in Moerkapelle hebben gezien, worden opgeroepen te reage ren. Het signalement van de mannen is: Man I: Breed pos tuur, lengte: 1,70 M, zwarte muts met daarop grijze letters HTP of ATP, zwarte sjaal, zwar te stoffen handschoenen, zwart leren driekwarts jas, zwarte broek en zwarte schoenen. Man 2: normaal postuur, lengte: 1,80 a 1,85 M, ongeveer 23 jaar, smal gezicht, donker haar, stop pelbaard, zwarte jas met capu chon, zwarte broek met hand schoenen. De daders zijn weggereden in de richting van de Al2 met een bestelwagen, een grijze Volkswagen Caddy. Wie iets gezien heeft wordt verzocht te reageren via 0900- 8844, of via de politie in zijn woon- of verblijfplaats. óók ZATERDAG GEOPEND van 8.00 tot 12.00 uur van maart t/m oktober Bangkirai tuinhout via eigen import Blokhutten direct af fabriek ZEVENHUIZEN - Op zaterdag I0 maart werd een 28-jarige in woner uit Zevenhuizen mishan deld op de Burgemeester Beerstraat in Zevenhuizen. Toen rondhangende jongeren overlast bezorgden, zei de man daar iets van. De man kreeg meteen van een van de jonge ren een klap en werd vervol gens door anderen ook gesla gen en geschopt. De man liep hierdoor verwondingen op aan gezicht en lichaam. Hypotheek adviseur deren Vollebregt voorover te gaan zitten. Terwijl zijn vrouw en kinderen vol angst bleven zitten, nam één van de gewa pende bezoekers de heer Volle bregt mee naar boven, omdat zij zich er persoonlijk van wil den vergewissen dat er zich verder niets van zijn gading in het huis bevond. De rovers konden niets vinden en daarom moest ook moeder Vollebregt naar boven. Samen met haar man werd zij opgesloten in een kast. Angstig als zij waren, hun beide kinderen van 9 en I4 jaar bevonden zich alleen met de overvallers beneden. Vijftien vreselijke minuten zaten ze in de kast, toen de kinderen met de mededeling kwamen dat ze weg waren. Gelukkig bleek er met de kinderen niets te zijn gebeurd, maar de toekomst zal leren of de overval geen trau ma’s heeft veroorzaakt. Zevenhuizen en Moerkapelle liggen dicht bij rijksweg I2 en dat maakt deze kernen tot aan trekkelijke locaties voor dit soort rovers. De brutaliteit waar mee dit keer te werk is gegaan, is zeer verontrustend. De familie Vollebregt, die de WADDINXVEEN - Onder grote belang stelling heeft burgemeester F. Jonkman het nieuwe clubgebouw van de atletiek vereniging Antilope geopend. Hij deed dit door eerst een legpuzzel waarvoor de stukken werden aangereikt door jeugdige atleten compleet te maken waardoor het embleem van de atletiek vereniging ontstond en vervolgens met behulp van een jeugdig lid een doek weg te trekken waardoor hetzelfde embleem aan het clubgebouw zichtbaar werd. Geelzwarte ballonnen en gele vlaggetjes met het Waddinxveense wapen zorgden voor een feestelijk gebeuren. „Elke atleet is een winnaar”, sprak burge meester Jonkman. Hij doelde daarmee op het feit dat vorig jaar nog niet duide lijk was of Antilope dit jaar over een nieuwe kleed- en kantineaccommodatie zou kunnen beschikken. Het doorzet tingsvermogen van Antilope echter zege vierde. Kennelijk ook tot vreugde van Jonkman, die zelf ook nog wel eens de loopschoenen aantrekt. Hij zei: „Atletiek t Keldertje ■W' Burg. Colijnstraat 1 2771 GC Boskoop Cgfl Tel. (0172) 21 24 67 Fax (0172) 21 84 66 www.restaurant-hetkeldertje.nl plus deze week met extra assortiment Eco-vlees en Vegetarische producten www.plussupermarkt.nl WADDINXVEEN - Op za terdag I0 maart werd een 73-jarige inwoner uit Wad dinxveen beroofd van zijn portemonnee. De Waddinx- vener liep over de Kerkweg- Oost toen hij werd aange sproken door een man die vroeg of hij geld kon wisse len. Een tweede man kwam erbij staan. Toen de Wad- dinxvener het te wisselen geld wilde overhandigen, rukte een van de mannen zijn portemonnee uit han den en gaf de andere man hem een duw. Beiden ren den hierna hard weg. „Het was niet eenvoudig om op een goede manier gestalte te geven aan het beleidsplan”, lichtte burgemeester Jonkman het papierwerk vorige week toe. Jaarlijks stelt de gemeente haar beleid voor de komende vier jaar op, met als resultaat het beleidsplan. Daarin staan de werkgever bent.” Het college visie, missie en speerpunten reserveert hiervoor een be- waaraan oriteiten geeft en er voor onderwerpen gereser veerd wordt. Daarnaast wordt toegelicht hoe alle kosten ge dekt moeten gaan worden. Veel in 2002 bijna vijf ton en in 2003 nieuws biedt het beleid de ko- nog eens een krappe 4,5 ton mende vier jaar niet. Zo blijft bezuinigen. En dus zocht het de aandacht van de gemeente uitgaan naar de Structuur schets 2015 waarin de ruimte lijke ontwikkeling van Waddinx- Jonkman toe. „Iets wat we de veen voor een groot aantal afgelopen jaren niet hebben jaren wordt weergegeven. Ook hoeven doen, maar naar onze het nieuw te ontwikkelen een- mening is nu het moment aan- trum is een prioriteit die abso- gebroken dat het echt noodza- lute voorrang moet krijgen. Zo dienen in 2002 de voorberei dende werkzaamheden te wor den gestart voor de daadwer kelijke start van de eerste fase van de centrumvisie. De voor bereidende werkzaamheden voor de multifunctionele ac commodatie staan op de plan ning voor dit jaar en met een doorloop in 2002. De gemeente legt prioriteit bij ken. Dat geldt overigens alleen realisering hiervan, door de noodzaak van een jongeren centrum en de grote huisves tingsnood van een aantal instel lingen. Een duur beleidspunt is het beheer van de openbare Jonkman. Ook moeten oude ruimte. Duur, omdat de uitga- plannen eens tegen het licht venpost behoorlijk stijgt de ko- worden gehouden. De komen- mende jaren. Voor 2002 en 2003 is er een verhoging van ruim 1,2 miljoen en verwacht wordt dat dit bedrag de jaren daarna nog eens zal stijgen. Nieuw in het beleidsplan is de gelen is er dan nog geen dek- extra aandacht aan het aspect king voor de incidentele woensdagavond een buitenge- veiligheid en de handhaving van initiatieven. „Daarvoor hopen woon brutale roofoverval de regelgeving op dit terrein. Hierover ontvingen alle ge meenten in Nederland een brief vanuit de landelijke over heid. De gemeente wil zich hierbij toespitsen op de brand- gen. Nu blijkt: een forse last veiligheid van openbare en vraagt een forse prijs.” Het be- voor gebouwen. Ook is er een nieu we kostenpost voor de ge meente zelf. Namelijk de verbe tering van secundaire arbeidsvoorwaarden voor het gemeentepersoneel. „We kam- Met behulp van een jeugdig lid opende burgemeester F. Jonkman het nieuwe clubhuis van de atletiekvereniging An tilope. (Foto: Artistic Art Liesbeth van der Vis.) I eekblad voOf ZOU EEN TELEFOONTJE AL GENOEG ZIJN?

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 1