Opera jubileum- concert die Gouwe Sanghers Elke ochtend... FjvFARDiq Politiek bestuurt Het CDA op verkiezingstoer Films in Kreater bij voorkeur zonder pottenkijkers Plusmarkt krijgt nieuwe naam en uitstraling Boeken uit de bieb bij Ouders en Kindzorg Maskerade voert Ruimtelijke Ordening op PCW-avond ’de Muizenval’ op Rijn en Gouwe ’Samen met pensioen’ Kaartavond Gouwe Rijders Wie nu kiest voor een kennismakings- weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze Euromarkt 101 Alphen a/d Rijn Tel. (0172) 23 34 34 Méér dan 40 vloeren uit voorraad leverbaar voor scherpe DOE-HET-ZELF MEENEEMPRIJZEN LEZERS SCHRIJVEN wie nu Kiest vooreen KennismaKings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vijf vrijblijvende kennismaking betaalt u 24,65. Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad z-vt» Pi in an Glrxiixxro I I I I I I I I J, I u BW WOENSDAG 14 MAART 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 23 (Foto: Artstic Art/Liesbeth van der Vis.) op Rijn en Gouwe. Naam: Adres: Plaats: Werkzaamheden rond de Plusmarkt (Foto: Artistic Art/Liesbeth KOM, KIJK EN VERGELIJK mooie uitstraling als de werk zaamheden voorbij zijn. „Het wordt een modern winkelcen trum dat past in de tijdgeest van vandaag. WADDINXVEEN -Het con sultatiebureau Ouders en Kindzorg in Waddinxveen, on derdeel van De Vierstroom en de bibliotheek in de Van Mecklenburg Schwerinlaan gaan ouders in de wachtka mer van dit bureau attende ren op het belang van voorle zen aan hele jonge kinderen. „Conny van der Knaap en ik hebben dit project samen op gezet”, zegt Janneke Hilhorst, jeugdbibliothecaris. „Het ini tiatief kwam overigens van een wijkverpleegkundige die er elders goede erva-ringen mee had, maar zij werkt hier niet meer bij de Vierstroom. Conny en ik hebben haar sug gestie opgepakt en uitge werkt En de gemeente Wad dinxveen heeft ons meteen subsidie gegeven. Dat begrip geeft ons een heel goed ge voel. Boeken dragen ook bij aan een stuk levensblijheid en gezondheid van hele jonge kinderen.” Alle basisscholen in Waddinx veen doen mee aan het suc cesvolle (voor)leesproject Fantasia en voor de Peuter speelzalen kwam daar Boe- ken-pret bij. Volgens Janneke Hilhorst en Conny van der Knaap is een boekenkist plus folders met informatie hierop een waardevolle aanvulling. Het consultatiebureau is im mers vaak de eerste locatie, waar kinderen in aanraking kunnen worden ge-bracht met boeken. Posters, balonnen en buttons geven een speels accent aan de poging kinderen van heel jongsafaan met de wereld van boeken, voorlezen en plaatjes kijken kennis te laten maken. Janneke Hilhorst, zelf moeder van twee kleine kinderen, is heel blij dat dit project met De Vierstroom en subsidie van de gemeente tot stand is gekomen. „Het heeft iets lan ger geduurd dan we dachten, maar ik wilde van mijn kant alle puntjes keurig op de i zetten en dat kostte tijd”, ver ontschuldigt zij zich. „Daar was begrip voor. Samen zijn wij het erover eens dat ou ders met hun kinderen naar het consultatiebureu komen voor de gezondheid van hun kind. En dat lezen ook gezond is en heel leuk bovendien!” nogmaals op de mogelijkheid van het gratis lidmaatschap van het kind. Natuurlijk hebben wij alle bijartikelen op voorraad. In de uit/aankleedruimte staat een kist met boeken van de bibliotheek met een verwij zing naar de mogelijkheid meer boeken in de bieb te le nen. De rond de 25 thema’s gaan onder meer over speels gebrachte onderwerpen als aankleden, naar de dokter of het ziekenhuis gaan, een nieu we baby, zindelijk worden, sla pen, peuterspeelzaal en daar naast rijmpjes en versjes. Bij het ‘veertien maanden consult' krijgen ouders de fol der .Ouders en bibliotheek", met een bon waarmee zij hun kind gratis kunnen laten inschrijven bij de bieb.Vier maanden later wijst de thuis- bezoekende verpleegkundige WADDINXVEEN - Auto club De Gouwe Rijders uit Waddinxveen organiseert donderdagavond I5 maart haar traditionele kaartavond in hotel, café, restaurant de Unie, Kerkweg Oost 226 in Waddinxveen.Inschrijven vanaf 20.00 uur. Het klaver jassen begint om 20.30 uur. Tijdens deze avond worden 4 rondes gespeeld. Leden en niet-leden zijn welkom. Toegangsprijs: 10,00,- p.p. Pashouders krijgen korting. Reserveringen bij Kreater, Kerkstraat 13, tel. 0182- 614422. Werkgroep PASSAGE RONDOM E.H. Allaart, L. Conneman, J. Maas, H. Olie, C.W Slob, Mr W.A. de Voogd, KeesWijdooge en anderen. OPENINGSTIJDEN: maandag: gesloten dinsdag t/m donderdag: 10.00 tot 17.30 uur vrijdag: 10.00 tot 21.00 uur zaterdag: 10.00 -17.00 uur WADDINXVEEN - Kreater draait de volgende films: Op woensdag 21 maart, aanvang 13.30 uur, draait de film Air Bud. Een film voor kinderen vanaf 9 jaar.Josh heeft een golden retriever gevonden die door zijn eigenaar slecht wordt behandeld. Maar de hond is nu van hem. De hond Buddy is heel han dig met ballen, en helpt daar mee het rugbyteam van de school. Maar dan wordt Bud dy ontvoerd door boeven die hem in een circus willen laten optreden.Toegangs prijs: 3,50 p.p. en 2,00 voor Kreapashouders. Op vrijdag 23 maart, aanvang 20.00 uur, draait Kleine Teun. Een film van Alex van War merdam waarin hij zelf ook een rol speelt. Andere ac teurs zijn o.a.Annet Malher- r I I I I I I I I Postcode: I I I I I I WADDINXVEEN - Bij het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd veran dert het leven totaal: ’5 dagen in de week naar het werk’ verandert in 7 da gen thuis’. Een gevoel mid den in het werkzame leven te staan verandert naar ’het gevoel hebben niet meer nodig te zijn’. De partner moet thuis wen nen aan de voortdurende aanwezigheid van de ge pensioneerde. Toch brengt deze mijlpaal ook tal van mogelijkheden met zich mee: uitslapen, samen weggaan, hobby, be stuurslidmaatschap van een vereniging. Bovendien heeft de maatschappij be hoefte aan de ervaring en wijsheid die mensen in een lang werkzaam leven heb ben opgebouwd. Deze ver anderingen vragen om aan passing van beide partners. De S.W.W. organiseert sa men met Stichting Vrou wenraad Waddinxveen een cursus van vier bijeenkom sten om hierover onder deskundige leiding te pra ten. Cursusdata: donder dag 29 maart, I2,26 april en I0 mei van 20.00 - 22.30 uur. De kosten be dragen 12,50 p.p. per avond. De cursus wordt geleid door drs. Conny Holland-Duurland. Zij is als psycholoog verbonden aan de Universiteit van Amsterdam als docent re latie- en gezinstherapie. Voor meer informatie en opgeven: S.W.W, (0182) - 631932 of 615555. be, Ariane Schluter. Hoofd persoon Brand woont met zijn vrouw Keet op een boerderij. Het is erg onhandig dat Brand analfabeet is, want Keet moet altijd de onderti teling van de televisie voor lezen. Brand krijgt les van onderwijzeres Lena in het lezen en schrijven. Er bloeit een romance op tussen Brand en Lena. Gaandeweg groeit er een plan in het hoofd van de argwanende Keet waarbij ze de twee juist dichter bij elkaar brengt. Haar manipulaties blijven niet zonder gevolg. misstanden en gebreken zegt mevrouw Gerts dat er jaren lang aan een centrum is ge werkt, geld uitgegeven, gestu deerd, besloten en uitgesteld. Maar ze wil ons maar wat wijs maken. Want al die jaren was men in het gemeentehuis aan het han nesen over een winkelcentrum. Van een dorpscentrum met al zijn sociale en culturele func ties is vóór 1999 nooit sprake geweest. Pas toen de winkeliers het Passageplan in I999 bij na der inzien verwierpen en hun voorkeur voor een andere lo catie uitspraken, pas toen heeft men het IO-jaren plan geop perd voor aanpak van het gehe le Waddinxveense dorpscen trum. Als men toen echter alsnog had besloten beter naar de burger te luisteren was er inmiddels een nieuw winkel centrum gebouwd, en winkel den we nu in een royaal win kelcentrum ten zuiden van het station. Maar neen, er werd toen besloten om dat niet te stoken in het decor, dat bestaat uit een Engels landhuis met in- en uitgangen, een trap, erker, schouw en een schuifraam. De kleding is in stijl van de jaren vijftig. De gediplomeerde gri- meuse Irma Koetsier verzorgt de make-up. De voorstelling wordt gegeven in het Anne Frank Centrum, beide avonden is de aanvang om 20.00 uur. Kaarten kosten 13.50 per stuk. Reserveren is aan te ra den. van der Vis.) Ir. P.J.H. Wouterse, directeur van de sector Ruimtelijke Ont wikkeling en Beheer van de ge meente Waddinxveen, wil op deze avond met de aanwezigen nadenken over het thema: Zorgvuldig omgaan met de ruimte in en rond Waddinx veen. Ir. Wouterse wil dan in gaan op de vraag hoe de ruim te in en om Waddinxveen in de toekomst moet worden inge vuld. Hoe groen blijft in de toe komst het Groene Hart van Holland? Kan er voor de eigen bevolking in de toekomst nog voldoende woningbouw gere aliseerd worden? Krijgt Wad dinxveen een opvangfunctie voor de woningbouw van de regio? Wordt onze regio een nieuw Westland, met veel glas tuinbouw? De vergadering wordt gehou den in de Bethelschool op woensdag 21 maart. De bijeen komst begint om 20.00 uur en er is koffie vanaf I9.45 uur. Ie dereen is welkom. We krijgen een breder assorti ment, meer service en ook de inrichting wordt totaal ver nieuwd. Nieuwe schappen, nieuwe koe- WADDINXVEEN/BOSKOOP - Het streekmannenkoor Die Gouwe Sanghers bestaat 55 jaar en geeft in dat kader een jubileumconcert op vrijdag 23 maart in de Ontmoe- tingskerk aan de Groenvoorde te Waddinxveen. Mede werking wordt verleend door de sopraan Margaret Roest, de tenor Adrian Folea en de organist/pianist Marijn Slap pendel. De algehele leiding is in handen van de dirigent jeroen Bosman. Deze heeft met zorg een aantrekkelijk programma samengesteld. lingen en ook de nieu we Plus uitstraling.” Die formule gaat uit van het hoofdkantoor en de vernieuwing daarvan wordt lande lijk doorgevoerd. Zo verandert de naam van Plusmarkt deze week naar Plus. Vier uitspraken moeten de supermarktketen ken merken. Plus in vers, Plus in kwaliteit, Plus in voordeel en Plus in service. En natuurlijk is de ver nieuwde winkel straks een feestje waard. Dirven: „Na de bouw vak zorgen we voor een feestelijke verras sing. Maar daar kan ik nu nog verder niets over zeggen. Wel heb ben we ter compensa tie van de bouwwerkzaamhe den een actie: klanten kunnen in mei en juni sparen voor gra tis zwemkaartjes van het Gou- webad.” Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. WADDINXVEEN - Elk jaar or ganiseert de Protestants Com binatie Waddinxveen (PCW) een openbare vergadering. De PCW wil op zo’n avond twee dingen bereiken. In de eerste plaats wil de PCW, het samen werkingsorgaan van de Her vormde Kiesvereniging, de Staatkundig Gereformeerde Partij en de Christen Unie, ver antwoording afleggen van het gevoerde beleid in het afgelo pen jaar en kennis nemen van de vragen en opmerkingen die tijdens deze vergadering aan de orde komen. Maar de PCW wil op deze avond ook een bepaald thema extra aandacht geven. Dit jaar is gekozen om het probleem van de ruimtelijke ordening in en rond Waddinxveen nader te bezien. De Roemeense tenor Adrian Folea, geboren in Cluj-Napoca, woont sinds eind I99I in Ne derland. Zijn muzikale opleiding begon op zesjarige leeftijd met pianostudie, later ingevuld met een studie dwarsfluit. Tijdens deze studies kwam hij in con tact met het fenomeen opera. Zijn grote liefde hiervoor re sulteerde in een zangstudie aan de Muziek Academie van Cluj- Napoca waar hij in I992 zijn di ploma UM en DM behaalde. Vervolgens won hij meerdere prijzen op nationale en interna tionale zangconcoursen met de eerste prijs tijdens de opera Festival van Boedapest in 1991 Naast zijn solowerk bij de Staats Opera was hij ook ver bonden aan de Staats Filharmo- nica te Cluj-Napoca. Daarnaast zong hij op verschillende tour nees in Europa. In Nederlands ontwikkelde hij zijn muzikale zangkwaliteiten bij Cristina Deutekom. Adrian Folea heeft een uitgebreid ope ra- en oratorium repertoire. Marijn Slappendel, geboren in I973 te Alphen a.d. Rijn. Stu deerde aan het conservatorium te Utrecht. Als hoofdvak stu deerde hij orgel, koordirectie en kerkmuziek bij Reitsze Smits en Willem Tanko. Reeds vele malen trad hij op als solist op orgel of piano en als begeleider van diverse koren in Neder land. Marijn is de vaste begelei der van DGS. Het jubileumconcert begint om 20.00 uur, de zaal gaat om I9.15 uur open. De toegang- prijs bedraagt 20 gulden. Kaar ten zijn telefonisch bij onder staande koorleden te reserveren en zolang de voor raad strekt: ’s avonds aan de kerk. Waddinxveen: Leo Verwe- ij, Kon. Wilhelminasingel 77, tel. 0182-612623. Boskoop: Willem van Leeuwen, Noordeinde 255, tel. 0172-214338. Hazerswou- de: Bertus Menken, Van Scorel- straat I2, tel. 0172-588223. Benthuizen: Edwin Brouwers, Rotterdambaan 35, tel. 079- 3317326. Het programma met mannen koorzang met sopraan- en te nor solo, wordt afgewisseld door pianospel. Ook zijn zowel sopraan, tenor als mannenkoor afzonderlijk te beluisteren. 2001 Is het Verdi jaar. De mooi ste werken van deze unieke Ita liaanse componist staan op het programma. Buiten Verdi wordt onder andere ook wer ken van Charles Gounod, Ge orge Bizet, Francis Poulenc, Ga briel Fauré, Franz Schubert en Laos Janacek gezongen. Enkele werken van Giuseppe Verdi die op het programma staan zijn: uit ’La Forza del destino’ La vergine degli angeli, de aria Madre, pietoso Vergine en Pace m’io Dio. Uit ’Ernani’ Allegri! Beviam! En Mercè, diletti amici. Uit ’II Trovatore’ Siam giunti, aria d’amor sull’ali rosee en Mi serere. Van George Bizet het Agnus Dei. Uit de opera ’Faust’ van Charles Gounod het duet Laisse-moi contempler ton vi sage en het Soldatenkoor Dé- posons les armes. De mannen van het koor ne men u mee in het wonderscho ne werk Seigneur, je vous en Prie van Francis Poulenc, het Ave Maria van Janacek en The Creation van AadVos. Het koor en Marijn schitteren in het Cantique de Jean-Racine van Gabriel Fauré. Het concert wordt afgesloten met het Climb er’ry Mountain uit de Sound of Muziek. De sopraan Margaret Roest werd in Den Haag geboren. Zij studeerde achtereenvolgens bij Ria Cornelissen, Meinard Kraak, Henk Smit en Mary Wil lems. Aan het Koninklijk Con servatorium te Den Haag be haalde zij in I977 het einddiploma solozang, waarna zij haar studie vervolgde in de operaklas van dit conservatori um. Diverse malen was Marga ret Roest al te gast bij het koor ’Die Gouwe Sanghers’. Zo ver leende zij ook haar medewer king aan de Jubileum-CD ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het koor. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense toneelvereniging Maskerade voert I6 en I7 maart de klassieker ’De Mui zenval’ op. Een stuk van Agatha Christie dat al 47 jaar volle za len trekt. Het toneelstuk speelt acht karakters. Het zijn alle maal afgeronde rollen, waarin iedereen iets te verbergen heeft en waartussen allemaal lijnen lopen. De spanning blijft tot het einde bewaard. Maske rade heeft ook veel energie ge- Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - De lampen in de raadszaal van het gemeentehuis in de dubbel- gemeente bleven afgelopen week op maar liefst drje avon den tot ver in de avond bran den. Alleen op maandag waren pers en belangstellenden wel kom. Want gelijk als in Gouda en Waddinxveen bespreken ook de politici in de dubbelge- meente bij voorkeur de belang rijke zaken zonder pottenkij kers. Dat men daarbij voorbij gaat aan de bedoelingen van een democratie houdt slechts enkelen bezig. Besloten bijeenkomsten waren eertijds nog voor raads- en commissievergaderingen waar van de noodzaak soms tot he vige discussies kon leiden, of waar een enkele politieke partij gewoon weigerde te verschij nen. Thans is de tactiek binnen het stadskantoor duidelijk ver anderd. Het devies is nu: nie mand mag het weten, want er is officieel gewoon geen vergade ring. Toch zit op bepaalde avon den de complete gemeenteraad aan de raadstafel. Het kan moeilijk achterkameroverleg genoemd worden, want wie zou de raadszaal in het ge meentehuis een achterkamer durven noemen. Men zorgt er gewoon voor dat er niemand bij mag. Duidelijk is dat juist op deze avonden de echt interessante zaken op tafel komen en dat deze voorgekookt worden voor de komende raadsverga deringen.Terwijl de zaak al lang beklonken is mag de aanwezige pers tijdens de raadsvergade- den hun kiezers meer dienen door de dreigende ontwikke lingen rond Zuidplaspolder en bestuurlijke toekomst eens na drukkelijk met hun partijgeno ten in provincie en kamer aan te kaarten. En dat is nou ty pisch overleg dat in besloten heid plaats kan vinden. Het CDA in Waddinxveen nam een uitstekend initiatief door de burgers te vragen mee te helpen aan een volledige lijst van bestuurlijke misstanden in ons dorp. Hulde daarvoor! Het tijdstip is wat doorzichtig geko zen, juist nu er publiekelijk ge discussieerd wordt over de mogelijke oprichting van een lokale partij, bijvoorbeeld on der de naam ’Leefbaar Wad dinxveen’. Uit de slotzin van mevrouw Gerts in dit blad blijkt, dat het CDA de rol van zo’n partij meent te kunnen spelen. Jammer dat het CDA haar kans niet gegrepen heeft toen haar wethouder nog in het zadel zat. Als men toen be ter naar de burger geluisterd had was er allang een nieuw winkelcentrum gebouwd, en winkel-den we nu ofwel in een royaal winkelcentrum ten zui den van het station, ofwel in het vernieuwde boodschappen- centrum Passage. Maar toch, CDA, een prachtig initiatief. In punt I van haar top-IO van meentehuis een bijeenkomst waar alleen de gekozenen wel kom waren van die partijen die vertegenwoordigd zijn in het college van B W. Dus naast pers en publiek waren ook de raadsleden van PvdA, CDA en Christenunie niet welkom. In de wetenschap dat de college partijen met I0 tegen 5 stem- men altijd ruim de meerder- heid hebben teneinde hun voorstellen door de raad te ha len, wordt door eerst onderling af te stemmen, op deze manier de oppositie gewoon buiten spel gezet. In de openbare commissie- en raadsvergade ringen mag de oppositie in de wetenschap dat het toch niets uit haalt, daar nog even hun standpunt uit een zetten. Het bestuur in een democratie dient in een glazen huis, door- zichtig voor iedereen plaats te vinden. Daar is op dit moment niet altijd sprake van. Het erg ste is nog dat de zaken die in dit overleg aan de orde komen, vaak over zaken gaan waarmee men veel te laat is, en die in Den Haag al lang zijn besloten. Op de momenten dat in Den Haag de zaak bepleit kan wor den en de beslissingen vallen, is er echter geen wethouder te bekennen. Op momenten dat men een toetsinstrument, zoals de structuurvisie, nodig heeft voor verweer blijkt hij achter haalt en al jaren niet geactuali seerd. Politieke partijen in ka mer en provincie hebben compleet andere standpunten dan de gemeentelijke vertegen woordigers van dezelfde partij en. De plaatselijke politici zou- Tel.:- (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. WADDINXVEEN - Het winkelcen trum aan de Zuid- plaslaan wordt ze ker vijfhonderd meter groter. „Een deel komt ten goe de aan de bloe menwinkel, de rest aan de Plusmarkt”, licht Plusmarkt di recteur Dirven toe. Vier jaar terug begonnen de voor bereidingen, in ja nuari startte de werkzaamheden bij de winkels. „Nu zijn de bouwvak kers bezig met hei werkzaamheden aan de achterkant, hierna gaan ze aan de voorkant ver der die is over vier weken al klaar. Uiteindelijk moet de verbou wing voor de bouwvakvakantie in de zomer klaar zijn”, aldus Dirven. De Plusmarkt verwacht een ring de ingestudeerde politieke uitspraken en soms gespeelde boosheid noteren, waarmee de afgevaardigden hun kiezers dui delijk willen maken hoe zeer zij wel hun best doen binnen de plaatselijke politiek. Maar het kan nog erger. Afgelo pen week was er in het ge- onderzoeken en te gaan gelo ven in een denkbeeldige Weste lijke Randweg, in een omstre den verkeersplan, in optimistische parkeeroplossin- gen, en hoopte men maar dat het financieel wel haalbaar zou blijken. Met dit traject heeft de hele raad ingestemd, ook het CDA. Maar dat alles wordt vanaf he den beter. Het CDA zet zich in voor een leefbaar Waddinx veen, gaat luisteren naar haar eigen verkeersdeskundige die tijdig waarschuwde, naar de provincie die niet piekert over een Westelijke Randweg, en naar de burgers in het cen trum, die nog even strijdbaar zijn als het weer nodig is. Een uitstekend initiatief, CDA. Hul de. DE DOE-HET-ZELF-ZAAK LAMINAAT - PARKET- MASSIEVE VLOEREN s l i r'.-.g V

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 23