Scholen zetten verkeers De zoektocht van het CDA 25 maart ouders in Gemeente en Distripark tekenen overeenkomst GROtE VLOoIeN MARKT Ui Jubileumconcert Die Gouwe Sanghers Jeugdbingo Kleding- en speelgoed beurs voor Unicef Voorjaars- concert Kleine r Bridgedrive Soroptimist „Besloten vergaderingen: Sing In in Kruiskerk Inbraak woning Trompetter CR0EN00RDHAUEN LEIDEN geen pottenkijkers” Beleidsplan 2002-2005 g/°te nadrukL Cursussen Volksuniversiteit Programma Jongeren Financiën Beeldkwaliteit Ambulancedienst maart LEZERS SCHRIJVEN PAGINA 11 WOENSDAG 21 MAART 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ZATERDAG het CDA niet. KRAAMVERHUUR 0164-257521 GOUDA - Soroptimist Interna tional Club Gouda e.o. organi seert voor de 13e keer haar jaarlijkse bridgedrive, ditmaal op woensdagavond 21 maart in verpleeghuis Bloemendaal te Gouda. Aanvang 20.00 uur, wel kom vanaf 19.30 uur. De leiding is opnieuw in handen van de heer DJ. Schutte. Zowel leden van een bridge- Namens de fractie van de PCW, Bart van der Roest club als thuisspelers kunnen zich opgeven voor deelname, dit kan tot en met 17 maart. Er is overigens een beperkt aantal plaatsen. De kosten zijn 35,- per paar. GOUDA - Er starten nieuwe cursussen bij de volksuniversi teit en op enkele daarvan zijn nog plaatsen beschikbaar. Op 27 maart start de cursus ’In dustriële vormgeving: van Mor ris tot Memphis’. De cursus WADDINXVEEN - In een in verbouwing zijnde woning aan de leplaan is ingebroken. In de woning had de aangever abusie velijk zijn GSM achtergelaten. Deze werd dan ook weggeno men. De eerste fase heeft een op pervlakte van 26 hectare net to uitgeefbare grond. De onderhandelingen hebben lang geduurd, omdat geen overeenstemming kon wor den bereikt over de verant woordelijkheid van de infrast ructuur. Zou de gemeente of Distri park A12 B.V. zelf zorg moe ten dragen voor de wegen en dergelijke. Vanwege het niet bereiken van overeenstem ming heeft de gemeente vanaf 1998/1999 geen verdere me dewerking meer verleend aan nieuwe planontwikkelingen. De economische uitvoerbaar heid van het bestemmingsplan was immers (nog) niet verze kerd. Uiteindelijk is in een be stuurlijk overleg op 18 de cember 2000 met de ontwikkelaar overeenstem ming bereikt over de voor waarden, waaronder het par ticuliere bedrijventerrein verder ontwikkeld kan wor den. De voorwaarden zijn vervat in een samenwer kingsovereenkomst. ZEVENHUIZEN - De Klei ne Trompetter geeft 24 maart een concert in Swanla aan de Klinkhamer- weg 86. Harmonie, slag- werkgroep en leerlingen orkest zullen een afwisselend repertoire ten gehore brengen. Zo staan onder andere op het pro gramma: Patience Ouver ture van Sullivan-Mellema, Acclamation van James Curnow,Toccata in D mi neur van J.S. Bach, Roem eense Dansen van Bela Bartók en La Storia Jacob de Haan. Ook komt het lichtere werk aan bod zoals Eloyse, Smooth, We are the Champions, Rock around the clock en Copacabana. Harmonie en leerlingenor kest staan onder leiding van dirigent Wenseslaus Scheepmaker. De slagwerk- groep Afslag 9 staat onder leiding van dirigent Hans van Gennip. De zaal is van af 19.30 uur open, het con cert begint om 20.00 uur en is gratis toegankelijk. Na het concert speelt de partyband Random Play. J. OORTMAN Waddinxveen WADDINXVEEN - Burge meester F. Jonkman en de he ren H. Bakker en P.L.M. Brandjes van Ontwikkelings maatschappij Distripark A12 B.V. ondertekenden afgelopen vrijdag een samenwerkings overeenkomst over de ont wikkeling van het bedrijfster rein Distripark Doelwijk, eerste fase. Distripark Al2 B.V. heeft in 1995 in de oksel van de AI2 en de Zuidelijke Dwarsweg 9.00 TOT 17.00 uur 15 jaar. (8-jarigen moeten wel onder begeleiding zijn van een ron- I gulden. Een dier gevonden of vermist: bel stichting Amivedi, tel. 0182- 630481. achter het gesloopte veiling gebouw gronden aangekocht. Doel van de ontwikkelings maatschappij is een bedrijven park te ontwikkelen. Het plangebied is gelegen binnen de contour, zoals vastgelegd in het streekplan Zuid-Holland Oost van 1995. In overleg met de gemeente is gekozen voor een opzet van het be drijvenpark, gericht op bedrij ven voor transport en distri butie. Daarnaast is een superronde en een loterij waar vele leuke prijzen te winnen zijn. De avond begint om 19.00 uur en duurt tot 21.00 uur. De zaal gaat open om 18.45 uur. Het programma is met koor, sopraan, tenor en pianospel zeer gevarieerd. Ook zijn zowel sopraan, tenor en het mannen koor afzonderlijk te beluiste ren. Er wordt gezongen uit werken van onder andere Verdi (in ver- Uw weekblad van 14 maart j.l. maakt melding van besloten vergaderingen van colleges van B W met de gemeenteraads leden, in Gouda, Waddinxveen, en nu ook in Zevenhuizen- Moerkapelle. Volgens de bepa lingen van en heel) en goed speelgoed wor den ingeleverd. De inleving is op donderdag 29 maart van 09.00-12.00 uur, 13.00-16.30 uur en van 17.30-18.30 uur. Er mag maximaal 30 stuks per persoon worden ingeleverd, maar wie ze thuis prijst, mag er 42 stuks inleveren. Men bepaalt Het CDA maakt zich zorgen om de Waddinxveense jonge ren. Vergeten wordt te vertel len dat de Jip/Jopbus sinds een aantal maanden twee keer per week beschikbaar is. De jonge renwerker in de gemeente ont plooit volop initiatieven die bij de jongeren aanslaan. Uiteraard moet er gezocht worden naar een deugdelijk onderkomen voor de jeugd. De Westelijke Rondweg had er wat het CDA betreft al lang moeten liggen. Hier lijkt weer vergeten te worden dat een H ZONDAG 0.00 TOT 17.00 uur Lr-rri i ez-.cTC DCiKAKAELKAAP/T VAM MEDFPIAMO A—- WADDINXVEEN - Regioman- nenkoor ’Die Gouwe Sanghers’ geeft op vrijdagavond 23 maart een 55-jarig jubileumconcert in de Ontmoetingskerk aan de Groenvoorde te Waddinxveen. Medewerking wordt verleend door sopraan Margaret Roest, tenor Adrian Folèa en organist/ pianist Marijn Slappendel. De algehele leiding van het concert is in handen van dirigent Jeroen Bosman. Deze heeft een zeer hoofd geboden kan worden. Maar dat er iets moet gebeuren is duidelijk menen de scholen. In het spitsuur rond de scholen stromen van alle kanten kinde ren en ouders toe, sommigen wandelend of op de fiets, ande ren met de auto. Tien minuten lang is het heel druk en daar door soms behoorlijk onover zichtelijk. Na uitgebreide informatie van 3VO hebben de scholen drie ouders bereid gevonden de taak van verkeersouder op zich te nemen. Het gaat om Jac queline van de Vis (Kard. Alf- rinkschool), Harry te Pas (Kon. Beatrixschool) en Peter Wijnen (Dick Brunaschool). Wat de beeldkwaliteit in relatie tot de beheerplannen betreft bekruipt ons het gevoel dat wat je ook doet het nooit goed is. Als er een onderwerp is wat de Waddinxveense burger raakt en waarin meegedacht moet worden is het met name het gewenste kwaliteitsniveau van de woon- en leefomgeving. Want dat raakt juist de samen leving in essentie. Misschien wordt het niet erg gevonden als een stoeptegel een tijdje scheef ligt, als iets anders maar wel goed geregeld is. Het CDA moet dan niet bagatelliseren over de discussie over de beeldkwaliteit alsof die discus sie er niet toe zou doen. Vervolgens het hele gebeuren rond Sterpaint. Het is juist dat het CDA gewaarschuwd heeft, maar het CDA moet er dan wel bij zeggen dat de zorg rond Sterpaint de hele commissie heeft beziggehouden. Bij een onderneming als Sterpaint worden risico’s gelopen, dat is eigen aan een onderneming. Met name activiteiten uit de sociale werkvoorziening ver dienen echter een kans, ook al kan dat soms geld kosten. Het is achteraf gezien jammer dat het zo gelopen is. Maar er zijn in Nederland voorbeelden van ondernemingen vanuit de so ciale werkvoorziening die goed aangeslagen zijn. Denk maar aan een bekende fietsdrager, die afkomstig is van uit de sociale werkvoorziening op deVeluwe. Een schrale troost is het dat het bedrag dat met Sterpaint gemoeid is, gedeeld wordt door alle deelnemende ge meenten en wel naar rato van het aantal inwoners. ingepast moet worden, waar voor onder andere de provin cie een van de acterende partij en is. De Rondweg moet uiteindelijk de drukke provinciale Hene- gouwerweg gaan ontlasten. Waarschijnlijk vindt de provin cie het prima als de gemeente Waddinxveen de Rondweg zelf aanlegt, maar wie moet er dan gaan betalen? Waarschijnlijk is er voor de Rondweg een Mi- lieueffectrapportage nodig en daarna nog een lang traject om tot besluitvorming te komen. Het lijkt wel alsof het CDA zich niet realiseert dat met name de aanleg van nieuwe infrastruc tuur over het algemeen vele ja- ren kost. kalen van het club-gebouw De Hoge Noot Alle spullen worden van tevo ren uitgesorteerd in de volgen de categorieën: elektrische ap- pa-raten (zoals computers, stereo’s, lampen, t.v. toestellen, WADDINXVEEN - Na lange tijd organiseert de Gerefor meerde kerk (vrijgemaakt) weer een zangavond. De avond bestaat uit het zingen van gees telijke liederen en het lezen van twee bijbelteksten met daar over een korte overdenking. Het thema van deze avond is: ’Wie is God voor jou?’ De zangavond is op 24 maart van 19.30 - 20.30 uur in de Kruis kerk aan de Passage. Iedereen is van harte welkom. zelf de verkoopprijs (eventueel in overleg). 1/3 van de op brengst is bestemd voor Unicef en de rest (2/3) is voor diegene die het ingeleverd heeft. De verkoop is op donderdagavond 29 maart van 19.30 tot 21.00 en op vrijdag 30 maart van 09.00 tot I 1.00 uur. Voor inlichtingen: tel. 0180- 633971,631261 of 638094. Het adres waar de kleding- en speelgoedbeurs wordt gehou den is Gereformeerde Kerk, Dorpsstraat 106, Zevenhuizen. WADDINXVEEN - Vermist: 26- 2 Poes gest. KL: schildpad, met zwart en rood. Geen wit. Is een half jaar oud. Roepnaam: Liza. Is schuw, (omgeving Wielewaal Zevenhuizen). 14-3 Kater gec. KL: helemaal rood. Is I jaar oud. Roepnaam: Simba. Is schuw. Dood gevonden: 08-03 Kater ongec. KI: cypers, (omge ving Zuidelijke dwarsweg Wad dinxveen). Bijvoorbeeld de nummer één van de CDA-lijst. Als we terug gaan in de tijd was er bij de plannenmakerij voor het cen trum van Waddinxveen (de Pas- sageplannen) nadrukkelijk een CDA-wethouder betrokken. Als toen alles gegaan was zoals de Gemeenteraad besloot, dan had Waddinxveen nu met een winkelcentrum gezeten wat noch vlees noch vis was, name lijk te klein, te volgepropt met winkels, geen uitbreidingsmo- En wie keurt de begroting? Juist, het algemeen bestuur. Ook blijkt dat het CDA de plank ronduit misslaat als ge steld wordt dat de gemeente onder curatele staat bij Gede puteerde Staten. De indruk zou gewekt kunnen worden dat we een artikel 12 gemeente zijn geworden. Dat is pertinent onjuist. Er wordt uit voering gegeven aan een wette lijke bepaling dat de begroting van een gemeente op tijd dient te zijn vastgesteld. Is dat niet het geval, en dat was het in Waddinxveen, dan speelt de dergelijk fenomeen ruimtelijk provincie de haar opgedragen wettelijke rol. delijk voor het principiële be leid van het bestuur van Beth San, alsmede tegen het beleid van de Tweede kamerfractie van de SGP, over het homohuwelijk. De nadrukkelijke wijze van af stand nemen, kwam over als vaandelvlucht. Het is begrijpelijk dat sommigen liever hebben dat wordt gegeven op dinsdagavon- dit niet na te lezen is. Dat zal dan ook de vermoedelijke re den zijn dat er in de notulen van de raadsvergadering van 19 de cember geen spoor van deze uitspraken terug te vinden is. A. de Gruijter Moerkapelle echter niet bedoeld om vanwe ge mogelijke andere belangen de burgers en pers onkundig te houden. Burgers onkundig hou- liggen op tafels in de beide lo den kan echter ook nog anders, heb ik onlangs gemerkt. In de raadsvergadering in Zevenhui- zen-Moerkapelle op 19 decem ber j.l. ontstond een heftig dis puut tussen de fracties van SGP en PvdA, wat feitelijk een voor zetting was van een treffen op 7 pick-ups, radio’s e.d.), huishou- november daar voor. De heer DJ. Bac verklaarde zich met ZEVENHUIZEN - De kinder kleding- en speelgoedbeurs ten bate van Unicef zal worden ge houden op donderdag 29 en de gemeentewet vrijdag 30 maart. Er kan voor moeten besloten vergaderingen jaars/zomerkleding (schoon van de raad altijd in en tijdens een openbare vergadering wor den aangevraagd en aangevan gen, dit onder vermelding van het onderwerp waarover men besloten wenst te vergaderen. Pers en burgerij weten dan in ieder geval dat er in besloten heid is overlegd en waar over. De bedoeling van deze bepaling in de gemeentewet is, te voor- Er is geen koe zo bont of er is wel een vlekje aan. Het artikel over de misstanden en gebre ken in Waddinxveen in het Weekblad voor Waddinxveen van 7 maart doet daar wat aan denken. Het CDA gaat er naar op zoek. Misschien een goede zaak, zeker als je bedenkt dat er volgend jaar gemeenteraads verkiezingen zijn. Aan de ande re kant zou bijna vergeten wor den welke goede zaken er in Waddinxveen te vinden zijn. Het zal toch niet allemaal kom mer en kwel zijn? Bovendien is het in een gemeenschap onmo gelijk om het iedereen naar de zin maken. Je ontkomt er niet aan keuzes te maken, en dat is eigenlijk hét element wat in de klaagzang van het CDA wordt gemist. Daarbij komt dat het CDA er in een aantal keuzes zelf bij be trokken is geweest. En daar moet het CDA niet de kop voor in het zand steken. Beide partijen gaven elkaar per toeval dezelfde pennenset om de overeenkomst te tekenen. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) den en kost 65 gulden. Aan dacht is er voor onder meer Morris en de Arts and Craft beweging, het Bauhaus, stalen huismeubilair en plastics, Ray mond Loewy, Scandinavische vormgeving uit de jaren vijftig en Italiaanse postmoderne delijke spul-len (kop en scho tels, bor-den, be-stek, glazen), bloempotten, vazen, boe-ken, spelle-tjes, puzzels, schilderijen, etc. Deze rommelmarkt wordt ge houden in het Clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W Friso- weg l,van 08.00 uur tot 14.00 uur. Bruikbare artikelen kunnen op donderdagavond vanaf 19.00 uur worden afgegeven in de Hoge Noot, of even bellen naar: tel.0182-615972. voor die gepensioneerden uit het particuliere traject die GEEN compensatie voor de gestegen kosten, zoals bij de overheid, van hun pensioen in komen kunnen verwachten. NEEN, dus tegen deze wijze van financiering, maar haal de stofkam door de begroting en stel ambitieuze plannen, welke geen volledige ondersteuning van de burger hebben, nog wat uit tot betere tijden. Laten we eerst zorgen dat de situatie van heden, tip-top in orde is voor dat we de volgen de stap naar de toekomst zet ten! De verkeersouders moeten een brug gaan vormen tussen ouders, school en derden als gemeente, politie en wijkver- enigingen. Zo’n ouder praat binnen en buiten de school mee over mogelijke verbeterin gen van de verkeersveiligheid in de directe omgeving van de school. De eerste actie die het drietal gaat ondernemen is het houden van een enquete onder de ouders om na te gaan wat de ouders veilig of onveilig vin den bij de school. Wanneer de uitslag daartoe aanleiding geeft, zal de Werkgroep contact op nemen met Gemeenten en/of politie om samen na te gaan hoe aan gevaarlijke situaties het Deelnemers kunnen vooraf gaand aan de bridgedrive ge bruik maken van een soep- buffet, hier kan men zich voor fl.20,- apart voor inschrijven. De netto opbrengst komt ten goede aan de Stichting Hospice Midden-Holland te Gouda, die de onlangs verworven panden aan de Ridder van Catsweg voor gebruik zal gaan inrichten. WADDINXVEEN - De Samenwerkende Scholen Zuid- plashof Waddinxveen heeft drie verkeersouders aange steld, die de verkeersveiligheid bij het aan- en uitgaan van de scholen moet verbeteren. Rond half negen en na drie uur is het spitsuur bij de Kardinaal Alfrinkschool, Kon. Beatrixschool en Dick Brunaschool en dat leidt vaak tot onoverzichtelijke situaties. De financiële situatie van Wad dinxveen is niet onduidelijk. Al leen als je iedereen tevreden wilt stellen, dan blijken de fi nanciële middelen onvoldoen de te zijn. Dat betekent dus dat er keuzes gemaakt moeten worden. De meevaller tengevolge van de aandelen van het Bouw fonds en het Energiebedrijf wil len wij op een zodanige manier benutten dat heel Waddinxveen er beter van wordt. Niet even potverteren, nee, goed naden ken waar ze als gemeente het beste mee gediend zijn. Wat ons betreft voor een periode van vele jaren. Het opknappen van de begraaf plaats aan de AlberdingkThijm- laan is ook een zaak die het CDA erg bezig houdt. Met na me de discussie rond het poortgebouw lijkt het CDA niet te zinnen. Gelukkig is er in middels in de commissie ORM een duidelijk commissiestand punt ingenomen. Hopelijk dat het CDA niet blijft zeuren over de uitslag van een gelopen race. Tengevolge van het college voorstel om een pand aan te kopen wordt door het CDA de indruk gewekt dat het ambte narenkorps van de gemeente de feitelijke macht in handen heeft en niet het College van B W. Vermoedens moeten ook in de politiek hard gemaakt kunnen worden en dat doet gelijkheden, te duur en grote onduidelijkheid over de gehan teerde oppervlaktematen. Me de vanwege het dreigen van de CDA-wethouder om het bijltje er bij neer te gooien is een meerderheid van de Gemeen teraad indertijd door de knieën gegaan. In die zin is het spreek woord van toepassing ’Beter ten halve gekeerd, dan ten hele gedwaald’. Waddinxveen heeft tot nu toe geen echt centrum. De Ge meenteraad heeft er in deze raadsperiode in zijn geheel (in clusief de fractie van het CDA) mee ingestemd dat er eindelijk wel een echt centrum voor alle Waddinxveners komt. En ook het CDA weet maar al te goed dat je zoiets niet op een ach ternamiddag regelt. En om dan ook maar te twijfelen aan de fi nanciële haalbaarheid en de on derhandelingen met belangheb benden, dat gaat ons toch wel wat te ver. Als het CDA het voor het zeg gen zou hebben in het college van B W, dan zou de werke lijkheid er niet anders uitzien. Daar waar het gaat over plano logie en eigendommen, daar komen belanghèbbenden op voor hun recht. En wat ons be treft is dat terecht. Ook de ambulancedienst kampt met een tekort, waarbij het CDA vergeet aan te geven dat de fractievoorzitter van datzelfde CDA dan wel niet in het dagelijks bestuur van Mid den-Holland zit, maar toch wel in het algemeen bestuur. Het tekort zou niet opgetreden zijn als de begroting anders was op gesteld. Begrepen dat voor dit plan de huidige financieringen-wijze niet toereikend is en daarvoor nieuwe bronnen moeten wor den aangeboord! Hiervoor moet de burger dan maar extra bloeden door een verhoging van de OZB met 5.5%.Was ons POLDER-model niet gebaseerd op het in toom houden van ba ten en lasten? Zou dan het ook niet meer op de weg liggen van B&W, om de wensen uit het structuurplan aan te passen aan de te ver wachten inkomsten? Elke verhoging van belasting gaat ten koste van het besteed baar inkomen van de bevolking en dit geldt met nadruk voor de gepensioneerden en vooral Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Memphis-ontwerpers. Op I I april wordt een lezing gegeven over ’Van Gogh en zijn Franse vrienden’. De lezing begint om 19.30 uur en kost 20 gulden. Naast aandacht voor het werk van Van Gogh en schilders als Denis, Anquentin, Bernard, Gauguin, Toulouse Lautrec, wordt ook gekeken naar de Ja panse prentkunst en het Clois- sonisme. Voor informatie: van maandag t/m donderdag van 10.00-13.00 uur, Olympiade- plein 2, Gouda. Tel. 0182- 524540. aantrekkelijk programma sa mengesteld. Al met al valt er nog wel wat af te dingen op hetgeen het CDA allemaal dwarszit. Enerzijds lijkt het op stemmingmakerij, an derzijds is het gewoon een vorm van struisvogelpolitiek. Ook al behoor je tot de oppo sitie, dan blijft het wel zaak dat je met constructieve voorstel len op de proppen komt. Wat de PCW betreft willen we de kop niet in het zand steken voor vermeende misstanden, maar we willen ook de goede dingen van ons dorp benadruk ken. Uiteraard kunnen burgers ook bij de PCW-raadsleden te recht voor opmerkingen en suggesties. band met het Verdi jaar) Char les Gounod, George Bizet, Francis Poulenc en Gabriel Fauré. Het jubileumconcert begint om 20.00 uur, de zaal zal om 19.15 uur opengaan. De toegangsprijs bedraagt f 20.00. Kaarten zijn telefonisch te reserveren bij: Leo Verweij 0182-612623 of Willem van Leeuwen 0172- 214338 (zolang de voorraad strekt) WADDINXVEEN - Stichting Wijkwerk ’de Zuidplas’ organi seert op vrijdag 23 maart een jeugdbingo in het Zuidhonk, Zuidplaslaan 552. Deze avond is volwassene.) Er worden 5 speciaal voor jeugd van 8 t/m des gespeeld van komen dat bij voortijdige be- Rommelmarkt kendwording, gemeentelijke be langen worden geschaad. WADDINXVEEN - Muziekver- Besloten vergaderingen zijn eniging Concordia houdt op za terdag 31 maart een voorjaars- rommelmarkt. Er zullen diverse bruikbare artike-len uitgestald O

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 11