Royal Arrow Teak brengt zomer dichterbij Tuinmeubel Architectonisch hoogstandje op voormalige Neufkavel bijna gereed Explosie van kleur en glans Zeg het met cirkels en bloemen ED REUSKEN Flielema Trendy klassiek: meer decoratie, meer glamour t DE GROTE SHOWROOM IS GEHEEL VERNIEUWD EN VERBOUWD /SILCO 12 maanden uw JONGENEEL ■I I Catalogus Teakhout Uw specialist op het gebied van woninginrichting Specialist in het restaureren van grootmoeders stoeltje. Meubelstoffeerder!) Waddinxveen Nu ook voor al uw stoffeermaterialen! BEMS europaJuin ui* t*lt**««* Boskoop Gouda Spanplafonds E Kastenwanden Wandpanelen Systeemplafond Interieurbetimmeringen SILCO Showroom St. Victorstraat 54 W’veen VOOR DOCUMENTATIE (0182) 61 68 78 http://www.silco.nl w I door de stalen hefbrug en de weerspiegeling van De Gouwe. -.1 MICUlVCMIliaMIS VRIJBLIJVENDE PRIJSOPGAVE i l Openingstijden: Dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.30 uur Vrijdagavond Zaterdag 19.00-21.00 uur 10.00-17.00 uur achtige stoffen met pluizige pool, zijn nog steeds een rage. tiek dankzij ingelegde losse draadjes. Maar de meest opvallende verschuivingen zit ten ‘m toch in de kleuren. Zeker in het design segment worden pastels steeds belangrijken Wit, beige, greige en antraciet blijven de basis, maar worden nu aangevuld met poedertinten als ijsblauw, lila, taupe en avocado. Want kleur is de nieuwe sensatie, voor wonen én werken. Was het een aantal jaren geleden bijna ondenkbaar om zoveel fraaie bomen op te offeren aan een paar tuinmeubelen, bij Royal Arrow Teak heeft men daarvoor de juiste oplossing gevonden. Het bedrijf wil zuinig omspringen met de wereldreser- ves aan teakhout. Het teakhout dat voor de meubelen wordt gebruikt, is afkomstig uit speciale wouden op Java. „Er wordt heden in de buurt. Langs het water blijven de huidige par keerhavens gehandhaafd en dichter in de buurt van Gou we Wende komen sowieso nog eens zeven extra havens. Voor de rest zal gebruik ge maakt kunnen worden van de parkeerterreinen tussen dit project en de nieuwbouwwijk Waterrijk. Ook voor het bekleden van al uw meubelen, caravan- en bootkussens Galerij 2 2771 XJ Boskoop Tel. (0172)21 22 71 Wie zijn tuin wil verfraaien met sfeervol le teakhouten tuinmeubelen, kan alvast thuis heerlijk voorgenieten en een keuze maken uit de dikke catalogus die op ver zoek gratis door Royal Arrow Teak wordt toegezonden. De catalogus beperkt zich niet enkel tot een uitgebreid assortiment tuinsets, be staande uit stoelen, tafels en banken, maar ook fraaie plantenbakken, bijpas sende tuinverlichting, kussens en textiel kunnen het woongenot buitenshuis com pleteren. Het ‘proefzitten’ in de woon winkel aan de Henegouwerweg 37 is voor veel klanten het slot van een paar uurtjes woonshoppen vanuit de catalo- De architect heeft zich bij het ontwerpen van dit gebouw laten inspireren (Foto: Lex Fioole) Open: donderdag 19.00-21.00 uur zaterdag 10.00-17.00 uur Telefoon: 06 20 74 93 06 (0182) 61 61 31 Voor informatie bel na 13.00 uur: (0182) 61 14 19 De combinatie met het stripdessin van de stof Est her zorgt voor een verras send effect. Meer informa tie via Dominice Collection (030-6362030). WONING PROJEKTSTOFFERING Impala is een collectie bestaande uit katoenen stoffen, in betweens en organzas. Er zijn diverse dessins waaronder een uni, een vervaagde streep, een Indiaas ornament en en motiefge- bruik zorgt voor een sfeervolle uitstraling in uw interieur. Meer informatie via Sanders Sanders (053-4601040). Bredeweg 26a Moerkapelle verwacht. Momenteel zijn er rondom de bovenste verdie pingen nog stijgers te vinden. Daaronder zijn ze verdwenen en de verwachting is dat ook de resterende stijgers binnen enkele maanden tijd zullen worden verwijderd. De gemeente Boskoop heeft overigens een besluit geno men over de parkeermogelijk- WADDINXVEEN - In de luwte van de Waddinxveense hefbrug is sinds enkele jaren Royal Arrow Teak gevestigd. Deze speciale woonwinkel ademt een en al ko loniale sfeer uit in combinatie met de En gelse grandeur. Naast de vele meubelen en decoratieve woonaccessoires voor binnenshuis, beschikt Royal Arrow Teak over een reusachtige afdeling teakhouten tuinmeubelen in ontelbare uitvoeringen en dessins. Vandaag is de lente weer ingeluid, dus hoog tijd om de tuin gereed te maken voor het komende zomerseizoen. De tuin moet worden ontdaan van het bla derendek, bomen moeten worden ver zorgd en ook zullen in de tuin hier en daar nieuwe planten worden bijgezet. Maar daar blijft het niet bij. De laatste ja ren is niet alleen wonen binnenhuis be langrijk geworden, ook buitenshuis wil men die sfeer creëren, die volledig bij de eigen stijl past. De warme sfeer van teak houten meubelen vormen daarbij een zeer belangrijk onderdeel. Uitgekeken op de minimale so berheid? Dan is er goed nieuws. Dessins zijn terug, en hoe! De grote woonmode van dit sei zoen is de bloem. De roos is veruit favoriet, op de voet ge volgd door tulp en orchidee. Wie houdt van visueel geweld zal de opgeblazen mega motie ven zeker kunnen waarderen. Vooral in het nieuwe gamma van rood aubergine zijn het ab solute eyecatchers. Deze flower power is overigens onderdeel van een bredere na- tuurtrend. Bloem en bladvor- men worden vertaald in naïef gestileerde impressies. Ook de combinatie van florale dessins op een geometrisch basispa troon komen we heel veel te- garens voor een tweedachtig beeld. Bij het weven ontstaan nonchalante structuren als zan- dribbels, boomschors en raffia effect. Voor de meer puristische geo riënteerde meubelstijlen zijn er strakke platweefsels en bouclés met fijne lusjes. Ter verhoging van het comfort worden de ve zels vaak vermengd met lycra stretch. In dit designsgment knalt kleur eruit: signaalrood, grasgroen, oranje en een scala aan paarse en lila tonen. Vaak nog eens verdiept door het ge bruik van bicolor of mêlee ga rens. met grote reserve gekapt in de bossen die beheerd worden door de Javaanse Staatsbosbouw. Bovendien is er voor de werknemers en hun gezin een flink sociaal plan uitge dacht. Royal Arrow Teak is hiervoor een zogeheten Sociaal Engagement aange gaan. Dit houdt in dat er geen kinderar beid plaatsvindt, men krijgt pensioen, gra tis medische verzorging voor het gezin, gratis melkpoeder voor jonge moeders en elke week ontvangen de gezinnen gra tis rijst, suiker en thee. Uiteraard wordt er naast het kappen van bomen ook ge zorgd voor nieuwe aanplant. Op dit mo ment is dat zelfs vijf procent meer dan noodzakelijk is”, stelt Frenk van der Berg van Royal Arrow Teak. GORDIJNEN Noordkade 92A Waddinxveen (in pand Gebr. Bakker) Bij zo’n harige look hoort ook fluweelzacht velours. Soms op gelicht met een glanzend draadje lurex of metaal. Geheel in lijn met de woonmode wor den de kleuren warmer en die per: koper oranje, fuchsia, In de dessinering wordt volop gespeeld met hoog laag effec ten. Bij de geometrische motie ven domineren de blokjes, streepjes, visgraat en ribs. Sub tiele contrasten als mat glans en toon op toon geven fraaie changeant effecten. In het meer landelijke thema zorgen grof ^GtSLOTf* Bl/ gen. Met de natuur als thema is groen een duidelijke trendkleur geworden. Het hele scala is ver tegenwoordigd: van limoen tot olijf, van grasgroen tot kaki en van avocado tot eucalyptus. De ze patronen zijn natuurlijk ook hét kenmerk van de sixties en seventies revival. Cirkel, bana nen, bollen en blokken worden aangevuld met visgraat en Mis soni streep. Vaak zijn deze re- tromotieven uitgewerkt tot compleet gecoördineerde col lecties: gordijnstoffen met bij passende transparanten en be hang. Naast beschaafd greige natuurlijk ook verkrijgbaar in de authentieke psychedelische kleuren als gifpaars, appeltjes- groen en fuchsia roze. H I 1 11S stijl WONEN IN MIDDEN-HOLLAND De producten uit de Living Colors collec tie (by Jan des Bouvrie), waaronder stof fen, vloeren en woonaccesoires, zijn altijd in balans met elkaar. De uitgebreide se lectie natureltinten en op de natuur geïnspireerde dessins kunnen eindeloos met elkaar worden gecombineerd. Meer informatie via Wyers Interior (0343- 438922). Het project Gouwe Wende op de voormalige Neufkavel aan de Zuidkade is in het laatste stadium aanbeland. Het project, ontwikkeld door een Rotterdams bureau en gebouwd door het Boskoop- se aannemingsbedrijfVerweij, is volgens ingewijden een ar chitectonisch innovatief hoog standje. De rode stenen, ge combineerd met de houten stijlen, het witte beton en de glazen tussenwanden die als voorgevels fungeren, komen volgens de projectontwikke laar nergens in Nederland voor.Tenminste, niet in deze combinatie. De architect heeft zich bij het ontwerp laten inspireren door de stalen hefbrug en de weerspiegeling van De Gou we. De vorm van het complex, dat 22 appartemen ten en I I eenge- zinswoningen gaat herbergen, is die van een hoef- -ywy ijzer, alhoewel de gemeente Bo skoop ook van een paperclip- vorm spreekt. De hoogte van Gouwe Wende varieert van drie tot vijf ver diepingen hoog. Aanvankelijk was het de bedoeling op de begane grond ruimte te bieden aan bedrijven, maar daar is men van teruggekomen; de ruimten hebben nu nog louter een particuliere be stemming. Volgens de gemeen te Boskoop wordt de opleve ring nog voor de zomer gus en het bepalen van de uiteindelijke inrichting van de tuin. „Dankzij onze werkwijze hoeft de klant niet zelf het soms lastige transport van de meubels te regelen.Tegen een kleine vergoeding worden de meubels thuis be zorgd, direct vanuit ons centrale magazijn in Brabant. Royal Arrow Teak heeft een eigen team ontwerpers, maar ook ontwerpen van Jan des Bouvrie vindt men in de collec tie. „Voor iedere beurs hebben we wel een leuke collectie tuinmeubelen. Boven dien is er voor ieder wat wils, zowel voor een riante als een kleinere tuin. De accessoires kunnen tenslotte voor een verrassend element in de tuin zorgen.” Teakhouten tuinmeubelen zijn veel mi lieubewuster dan kunststof en gaan ook langer mee, zonder dat er meer onder houd aan gepleegd hoeft te worden. Roy al Arrow Teak doet daar nog een schepje bovenop door met een serie meubelen te komen die gemaakt zijn van hout dat voorzien is van het FSC label. FSC staat voor Forest Stewardship Council dat een tiental voorwaarden en criteria heeft op gesteld voor verantwoord bosbeheer en daar werkt Royal Arrow Teak graag aan mee.Royal Arrow Teak is van maandag tot zaterdag geopend van I 1.00 - 19.00 uur en op zaterdag van 10.00 - 17.00 uur. Op dinsdag is de woonwinkel geslo ten. Voor het aanvragen van de catalogus of voor meer informatie kan men bellen met Royal Arrow Teak, tel. 0182-613770. Stoffen zijn terug in het interieur: van strak architectonisch tot trendy klassiek. Want luxe en glamour mogen weer. In de nieuwe, meer comfortabele woonstijlen zorgen stoffen voor behaaglijkheid en sfeer. Decoratie maakt een verrassende comeback. Hippe tinten, oversi zed bloeménprints, glanzende metallics en in genieuze reliëfs spelen een schitterend spel van licht en kleur. De nieuwste stoffen moet je eigenlijk meer voelen dan zien. Alles draait om driedimensio nale structuren: wafels, honingraten, ruiten en ribbels. Ook bij de gedessineerde stoffen kun je je handen amper thuishouden.Volg het pa troon van de opdruk in zachtschuimige 3D puuf inkt, laat de vingers glijden over heuse glitters, knisper met de papierachtige transpa ranten. Ontwerpers zijn volop aan het experimente ren met onorthodoxe materialen en technie ken. Meegeweven cellofaan, krimpstoffen, non- wovens als vlieseline. Kreukeleffecten dankzij metaaldraad of patronen die uitgesneden zijn met laser de stoffen van nu blijven verbazen. Die kunstzinniger benadering leent zich per fect om wontextiel steeds meer als plat vlak te gaan verwerken denk aan de populaire pa- neelgordijnen of aan een toepassing als ruim- teverdeler. Onbetwistbare topper dit jaar is het thema glans en glim.Vaak gaat het om een prachtige mix tussen ouderwetse romantiek en high tech cyberspace. Lurex draadjes, metallic coatings en hoogglans lakdruk zorgen voor beweging en reflectie. Echt iets voor liefhebbers van moderne kunst en architectuur. Bij de meer ingetogen naturel le sfeer blijven de sheerlys stoffen met ge schoren franjes actueel, net als de varianten met losliggende weefdraden (flotteringen) en de netachtige open weaves in stoere garens. Halftransparanten krijgen een grasachtige op- kleurgroepen aubergine mosgroen. Unis worden als het even kan opgeluisterd met in trigerende goud, zilver en/of koper finishes. Opvallend is wel dat dit elegante, semi klassieke beeld zelfs te vinden is in de trendsettende designcollec- ties.Ook daar zorgen lurex, krimpstoffen en opgestikte ver sierseltjes voor een vleugje de cadentie. Wel zijn de kleuren terughou dender: veel zwar, bruin, taupe en wit. Toch is daarmee duide lijk dat decoratie niet langer voorbehouden is aan klassiek alleen, maar dwars aoor alle stijlen loopt. Net als bij de gordijnstoffen zien we ook bij de meubelbe- kleding een terugkeer van war me, aaibare stoffen. Een lekkere stoere grip, daar gaat het om chenilles, die teddy henna achtige stippen. Het ingetogen kleur Rijneveld 86 N 207 afslag Boskoop Noordoost Achferwillenseweg 31 Nabij NS-station Gouda Goverwelle Meer decoratie, meer glamour. De komende tijd komt in het teken te staan van trendy klas siek. Een soort glossy fushion van eigentijds en nostalgisch. Daarmee komen extravagante materialen weer in beeld: taft, handgeweven zijde, delicaat or- (olijfgroen, cognac en marine, ganza en weelderig fluweel. Ap plicaties als borduurdeld, kraal tjes en pailletten zorgen voor een extra stukje verleiding. Deze stoffen met allure wor den vooral aangeboden in tra ditionele kleuren als bordeaux rood, nachtblauw, crème en suèdetinten als champagne en cognac. Nieuwkomers zijn de gemêleerde en overtwijnende en ■c=s’ I IR

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 15