PvdA presenteert Waddinxveense Debbie Langbein wint uitkomsten kwartfinale voorleeswedstrijd Wethouder stuit op standvastige inwoners Kids Store: vriendinnen Woningbehoefte Onderzoek Ijjjh ■til maken van hobby hun beroep feu 1 NU GEOPEND: Moord in de polder gitlM Bouw- festiviteiten I sluit klantenbalie Het Hofhuis BOXSPRINGS MATRASSEN RECHTSTREEKS VAN FABRIEK GLOBAL Hydro n Zuid-Holland bij Sint Victor 0172 21 37 15 info@loo.nl Koppel kaarten Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten ALPHA STYLES Vloertegels Forum De juiste hypotheekvorm én een lage rente: de Lage Lasten Hypotheek Onze adviseurs nemen uw situatie zorgvuldig door. Wilt u echt een grondig en per soonlijk advies, bel dan snel Natuursteen Vloerverwarming Spiegelradiatoren Laminaat Wandtegels Europalaan 30 Alphen aan den Rijn Tel.: (0172) 47 09 01 Fax: (0172) 49 05 52 458,- 89,- OPENINGSTIJDEN: maandag: gesloten dinsdag t/m donderdag: 10.00 tot 17.30 uur vrijdag: 10.00 tot 21.00 uur zaterdag: 10.00 -17.00 uur BEDDEN MATRASSEN Euromarkt 101 Alphen a/d Rijn Tel. (0172) 23 34 34 Méér dan 40 vloeren uit voorraad leverbaar voor scherpe DOE-HET-ZELF MEENEEMPRIJZEN VAN DER LOO HYPOTHEKEN 795 5 jaar I v.a. 5,4% 20 jaar v.a. 6,0% 299,- 795,- WOENSDAG 21 MAART 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 19 Alle jonge deelnemers deden hun uiterste best bij de kwartfinale van de voorleeswedstrijd. (Foto: Ekko ten Cate.) Pieter van der Loc zelf gemaakt '<SaS^' Vanaf 35 m1 inch legloon KOM, KIJK EN VERGELIJK ADVIES BEMIDDELING Natuurlijk hebben wij alle bijartikelen op voorraad. huisvestingsbeleid als teleur stellend. fect is dan dat er ten behoeve van vooral starters in dat geval een aanzienlijk aantal huurhui zen vrij zal komen. Ook voor F350.000,- te realiseren. Onder de inwoners met kinderen, die nu in een huurhuis wonen, is grote belangstelling voor der- avond geconfronteerd met een standvastige groep inwoners. De Gooijer moest dan ook uit eindelijk constateren dat, ’ze er niet uit waren gekomen, en dat de uitkomst van deze avond geen uitwerking van een plan had opgeleverd’. Hij zegde de aanwezigen toe opnieuw met de politie in gesprek te gaan, en mogelijk daarna de buurt op nieuw te zullen uitnodigen. opnieuw aan de wethouder kenbaar gemaakt. De avond wordt gehouden in Zorgcentrum ’De Zevenster’ aan de Leliestraat 3 te Zeven huizen en begint om 19.30 uur. Iedereen is welkom. WADDINXVEEN - Debbie Langbein, leerlinge van de Dick Bruna-school in Waddinxveen, gaat door naar de provin ciale finale van de Nationale Voorlees wedstrijd op 18 april aanstaande in Lei den. Tien leerlingen van de hoogste groepen van basisscholen in de regio, allen eer der school- en plaatselijk voorleeskam- pioen, kwamen afgelopen zaterdag naar de bibliotheek in de Van Mecklenburg Schwerinlaan, vergezeld door familie, vriendjes en vriendinnetjes en leerkrach ten. Spandoeken werden meegevoerd, aan- moedegingskreten geslaakt. Presentator Serge Bosman stelde de kinderen plezie rig op hun gemak en vulde de tijd, waar in de jury de punten telde op met geïm proviseerde liedjes en acts, waarbij hij groot en klein betrok. De jury werd gevormd door Marijanne Oost van de Schoolbegeleidingsdienst Midden-Holland en Rijnstreek; Mariëlle Sterkenburg, logopediste in Boskoop en haar collega’s van de Waddinxveense bieb zorgden in de pauze voor drankjes en versnaperingen. Een record aantal scholen deed dit jaar mee aan de Nationale Voorleeswedstrijd: 1888 tegen 1743 in 2000. Het meest voorgelezen boek gedurende de school- ronden is dit jaar 'Achtste groepers hui len niet’, van Jacques Vriens. Carry Slee is de populairste auteur. Zij staat met vijf van haar boeken in de top tien van de voorgelezen boeken in de schoolron- den. Haar boeken Razend en Spijt! zijn favoriet. Roald Dahl blijft onveranderd populair. Dat geldt ook voor klassiekers als Annie M.G. Schmidt en Chris van Abcoude. J.W Rowling, auteur van de Harry Pot terboeken, krijgt gaandeweg meer be langstelling. Griezelboeken zijn minder in trek dan voorheen. De Nationale Voor leeswedstrijd, met de finale op woens dag 16 mei in Muziekcentrum Vreden- burg in Utrecht, wordt dit jaar voor de achtste keer gehouden. Plavuizen Voor eventuele vragen is de af deling Klantencontracten be reikbaar onder tel.nr. 0182- 593530. WADDINXVEEN - Begin januari is begonnen met de sloop van het oude clubhuis van scouting Sint Victor aan de Jan Willem Frisoweg. De nieuwbouw vordert ge staag, de fundering is inmid dels gereed. Op zaterdag 24 maart, Nationale scouting- dag, zullen er aan de Jan Willem Frisoweg, een aantal activiteiten worden voltrok ken om de bouw van het nieuwe scoutingonderko- men voor scouting Sint Vic tor feestelijk te markeren. Om 12.00 uur zal wethou der Van Holsteijn samen met het jongste lid de eer ste steen leggen in aanwe zigheid van de leden, ou ders, buurtbewoners en overige belangstellenden. Verder zal de vlag gehesen worden in de nok van de staalconstructie. Ook wordt er op de bouwplaats een bord onthuld met het bouwlogo van de scouting groep. Na afloop is er voor de aanwezigen koffie. De nieuwbouw zal naar verwachting eind juni ge reed komen, zodat er in september in het nieuwe clubhuis gestart kan wor den. In de tussentijd vinden de opkomsten van de ver schillende speltakken door gang in de aula van de voormalige Kohnstammavo en het clubhuis van de Pie ter Maritzgroep. BOXSPRING MET MATRAS NASA NEKROLKUSSEN Zuidplaspolderweg 9-13 industrieterrein't Ambacht Moordrecht telefoon (0182) 37 50 22 Consumentendagen: do.envr. 10.00 - 21.00 uurza. 10.00 -17.00 uur DE DOE-HET-ZELF-ZAAK LAMINAAT - PARKET - MASSIEVE VLOEREN ren van 4 tot 14 jaar. De stijl van de kleding is, zoals Margr- eet het zelf zegt: leuk, trendy, betaalbaar en stoer. „Dat wil den we: leuke kleren voor een betaalbare prijs.Volgens mij zijn we daar heel goed in geslaagd. We krijgen veel positieve reac ties.” actrice Ingeborg Wieten, direct enthou siast herkend als voormalige speelster in Goede Tijden, Slechte Tijden. De drie waren niet te benijden, evenals bij de plaatselijke finale lag ook nu het peil weer bijzonder hoog. Debbie Langbein, die lokaal als tweede eindigde achter de ook nu weer deelne mende Anne Boreel van De Kameleon, was als laatste aan bod en maakte grote indruk met haar fragment uit het boek Blauwe Plekken van Anke deVries. Een boek dat gaat over lichamelijke kinder mishandeling. Debbie las haar verhaal zo mogelijk nog indringender voor dan en kele weken geleden. De tweede plaats was voor Khadija Assbai uit Gouda en als derde eindigde Lisa Tuinier uit Lex- mond. Ingeborg Wieten overhandigde alle tien kinderen namens de Stichting Lezen een rugzak. De drie winnaars kregen een boek en voor Debby waren er boven dien een oorkonde en een boekenbon. Jeugdbibliothecaris Janneke Hilhorst en HYPOTHEKEN C VERZEKERINGEN PENSIOENEN van woonzorg binnen hun kern. Maar liefst 3000 inwoners zijn op dit moment 50 jaar of ou der. Dat is 30 van de plaatse lijke bevolking en dat percenta ge zal de komende tijd alleen nog maar toenemen.Vele senio ren verlaten op dit moment te gen hun zin de gemeente ten einde elders een door hen gewenste woning te betrekken. De onderzoekers achten het van groot belang dat deze groep in de toekomst passend binnen de gemeente gehuisvest kan worden. Om dit te berei ken zal de nodige nieuwbouw gerealiseerd moeten worden, en daarnaast moeten de be staande ouderenwoningen op- Op deze avond zal een forum onder leiding van voormalig burgemeester Jaap Wolf met el kaar en met de zaal in discussie gaan. Het forum bestaat naast Wolf uit Jeroen Dijsselbloem (Ijd tweede kamer), Edith Hallesle- ben (gedeputeerde provincie), Martien Zijderhand (wethou der volkshuisvesting), René Mascini (woonpartners Mid den-Holland), Jeroen van de Berg (voorzitter middenstands- vereniging) en Rob Fermont (medeopsteller woningbehoef te Onderzoek). WADDINXVEEN - Voor kla- verjasliefhebbers, is er maart gelegenheid om te kop- pelkaarten, in de zaal van het tenniscentrum Waddinxveen aan de Sniepweg. Er worden 4 ronden gespeeld, aanvang 20.00 uur. senioren daar het nodige voor te willen betalen. Het onder- 27 zoek geeft namelijk aan dat 75 van de respondenten binnen deze leeftijdsgroep behoorlijk zijn bijgeschreven. In het kapitaalkrachtig is. Daarnaast zou de gemeente zich sterk moeten maken om koophuizen met een prijs van maximaal de de spits te zijn uitgekomen. Toen wederom op tafel kwam dat de onmogelijkheid van handhaving deze mogelijke op- verkeersdoseringssysteem lossing in de weg staat, vroeg een aanwezige zich af, waar om er dan überhaupt nog ver keersborden langs de weg staan. Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - De plaatselijke afdeling van de PvdA houdt 23 maart een dis- cussie-avond met als thema ’Moord in de polder’. Onder werp: de uitkomsten van het woningbehoefte onderzoek. Centraal staat daar bij, wat is de invloed van het rijk, provin cie en gemeente op het wonen en werken in een kleine platte landsgemeente. delijk dat de aanwonenden ab soluut niets moeten hebben van mogelijke verkeersdrem pels. De meeste aanwezigen wilden vooral het sluipverkeer een halt toeroepen, en als mid del daar toe werd een geslo tenverklaring gedurende de spits aangedragen. De Gooijer verwees in zijn antwoord ach tereenvolgens alle mogelijkhe den op één na naar de prullen bak en kwam voor een goede oplossing toch bij de verkeers drempels uit. Daar ging de zaal niet in mee, en zeer indringend werd door diverse aanwezigen voor de tijdelijke afsluiting ge pleit. Maar liefst drie afgevaardigden van de politie waren aanwezig om de wethouder bij te staan. Het verweer van de politie mensen beperkte zich tot de stelling dat de politie geen mensen heeft om bij een afslui ting handhavend op te treden. Daardoor zal de politie een ne gatief advies over zo’n afsluiting afgeven, aldus de politieafge- vaardigde. Dat ging een aantal aanwezigen duidelijk te ver. Een inwoner zei er veel moeite mee te hebben dat kennelijk te genwoordig alleen oplossingen die geen handhaving vereisen, als oplossing voor verkeerspro blemen aanvaardbaar zijn. En bij POWERSPRING MATRAS VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT rapportage eindigt met een aantal reacties die door de deelnemers op de formulieren me rendeel van deze reacties be- Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Voorafgaand aan de ge-' meenteraadsvergadering van afgelopen week overhan digde Harm Hessels, oud bestuurslid van de voormalige woningbouwvereniging Beter Wonen, de uitkomsten van het Woningbehoefte Onderzoek aan de wethouder van volkshuisvesting Zijderhand. Gelijktijdig kregen ook de raadsleden de beschikking over deze door PvdA opge stelde rapportage. Het rapport bevat de uitkomsten van een in 2000 onder de bevolking gehouden Woningbehoef te Onderzoek. Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - De aanwonenden van het Zuid en Noordeinde in Zevenhuizen kwamen afgelopen week ten raadhuize, wethouder De Gooijer wilde er graag hun me ning horen inzake de verkeers- voetbalwedstrijden zijn er wel agenten, aldus de verbolgen spreker. Zelfs toen de wethouder met een op tafel kwam, bleek de zaal niet meer te vermurmen. Ge wend aan een gemeenteraad die meestal uiteindelijk wel om gaat, werd De Gooijer op deze Ook hier presenteerde de wet houder uitgebreid de doseerin- richting ter waarde van 150.000,- gulden welke moge lijk de problemen van het sluip verkeer kan oplossen. De be woners wilden dit niet even snel beslissen, maar spraken af eerst weer een buurtvergade- ring te beleggen, teneinde tot een oplossing te komen waar het gehele Noordeinde zich in kan vinden. Daarna wordt de Afgelopen donderdag was het oplossing waar toe besloten is, de beurt aan het Noordeinde om gehoord te worden. De presentatie door Van Rooij bleek inmiddels aangepast door het handhavingsprobleem van de politie er gelijk maar in op te nemen. Maar er was nog een verschil. De Noordeinders hadden vooraf met elkaar vergaderd, en kwamen met een unaniem standpunt naar de vergadering. Ook de keuze van de bewo ners van het Noordeinde bleek op geslotenverklaring geduren- GOUDA - Vanaf 15 maart sluit Hydron Zuid-Holland de klan tenbalie in Het Hofhuis aan de Nieuwe Gouwe OZ 3 in Gouda. Vrijwel alle klanten van Hydron Zuid-Holland maken voor ver huizingen, betalingen e.d. ge bruik van telefoon, fax of post. Daarom is -de klantenbalie overbodig geworden. 10 jaar: v.a. 5,7% BOXSPRING OP WIELEN NASA GEZONDHEIDSMATRAS Ten opzichte van de verwach tingen in het rapport uit 1995 blijken er op dit moment bin nen de gemeente 1000 meer kleine huishoudens en 1200 minder grote huishoudens ge vestigd te zijn. Men komt dan ook tot de conclusie dat het vorige onderzoek achterhaald is. Kritisch zijn de onderzoe kers over het feit dat de dub- belgemeente gerechtigd was tussen 1995 en 2000 minimaal 360 huizen te bouwen, en dat er in dat tijdvak slechts 65 smaak. De etalage, het timme ren van de toonbank en de in deling hebben we en verzorgd.” Met Kids Store is Waddinxveen een kinderkledingwinkel rijker, en Monique verko pen er kleding in de maten 92- 98 t/m 176, oftewel voor kinde- WADDINXVEEN - „Het leek wel een leegverkoop”, vertelt mede-eigenaresse Margreet over de openingsdag van haar kinderkledingwinkel Kids Sto re. „Het was zo hectisch, echt het was gigantisch druk. En we hebben heel veel leuke reacties en bloemstukken gekregen. We waren helemaal afgedraaid ’s avonds.” De eigenaressen Mar greet en Monique zijn trots op hun nieuwe winkel. Het harde werken van afgelopen maanden werd op deze dag goed be loond. Margreet en Monique. Twee Waddinxveense vriendinnen van 34 en 35 jaar die elkaar een paar jaar geleden leerden ken nen door de vriendschap van hun mannen. Samen struinden ze stad en dorp af op zoek naar de leukste kleren voor hun kin deren. „We gingen vaak naar Amsterdam of Den Haag, win keltje in, winkeltje uit. Die voorliefde voor kleren hebben we dus al heel lang. Op een ge geven moment dachten we: we willen zelf een winkel begin nen”, licht Margreet toe. En dus gingen ze samen aan de slag. Hun oog viel op het win kelpand aan de leplaan 75 en daarin gingen ze zo’n drie maanden geleden aan de slag met hun eigen inrichting. Mar greet: „We hebben alles zelf ge- Margreet daan en daardoor is de inrich ting helemaal onze eigen Doel van dit onderzoek was over concrete gegevens te kun nen beschikken en deze te ana lyseren. Dit alles ten einde toe komstige woningbouw binnen gelijke woningen. Bijkomend ef- de gemeente af te kunnen stemmen op de behoefte die er van uit de plaatselijke bevolking bestaat. De gegevens van het in 1995 door de gemeente ge- woonzorgvragers, dit zijn seni- houden onderzoek vonden de oren die naast een woning ook socialisten niet langer voldoen- zorg behoeven, wordt aandacht de actueel teneinde daar het gevraagd. In de kern Moerka- huidige huisvestingsbeleid op af pelle blijken er te weinig moge- te stemmen. lijkheden voor niet-kerkelijke Uit het onderzoek blijkt dat er ouderen. Ook ouderen in Oud onder de responsgroep bijzon- Verlaat vragen om enige vorm der weinig vraag is naar vrij staande dure koophuizen. Bij zonder veel vraag is er naar woonruimte, bij voorkeur ap partementen, voor jongeren en senioren. Uit de analyse blijkt ook dat starters liever begin nen in een huurhuis, maar wan neer zij ouder worden dan 25 jaar, al gauw het liefst een wo ning zouden kopen. De koop woningen binnen de gemeente blijken echter dermate pittig geprijsd, waardoor velen maar naar elders verhuizen. Maar liefst 63% van de mensen die aan het onderzoek meededen, wenst binnen twee jaar een an dere woning te betrekken. Gelet op de vele vooral dure koopwoningen die er de laatste gewaardeerd worden, jaren gebouwd zijn, en de nu vastgestelde wensen van de in woners inzake wonen, consta teren de onderzoekers dat het gemeentelijke huisvestingsbe leid heeft gefaald. Voor de toe komst adviseren de opstellers het gemeentebestuur vooral meer woningen voor jongeren en senioren te bouwen. De wo ningen voor senioren mogen zo wel huur als koop zijn.Wan neer alles in zo’n woning gelijk vloers gerealiseerd kan worden en er daarnaast een klein tuin tje aanwezig is, dan blijken de koopwoningen en 16 huurwo ningen zijn gerealiseerd. De problematiek. Op beide wegen wordt te hard gereden, wat ge vaarlijk is voor vooral fietsers en wandelaars. Daarnaast neemt het sluipverkeer op bei de wegen en de tussen liggende stempelt men het gemeentelijk Dorpsstraat toe. Het zal niet toevallig zijn dat nu de eerste daken op de huizen in Nesse- landen zitten en de rondweg wederom in een procedurele wurggreep lijkt te zijn vastgelo pen, de wethouder het nu tijd vindt maatregelen op deze twee sluiproutes te nemen, ambtenaar Van Rooij gaf voor afgaand aan de discussie een presentatie met mogelijke op lossingen. Vervolgens nam wet houder De Gooijer het woord en stelde volledig blanco, zon der een voorgenomen oplos sing, naar de bijeenkomst te zijn gekomen. Alle aanwezigen kregen vervol gens het woord teneinde hun wensen inzake een oplossing voor de verkeersproblematiek kenbaar te maken. Bij de inventarisatie werd dui- I B -

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 19