Kandidaten Verona voert actie voor zwanen en eenden gezocht voor milieu-estafet testok 2000 O Uit de praktijk van de sociaal raadsvrouw Scheiding van tafel en bed Lokale partij in oprichting: Dorpspartij Waddinxveen 1 l 1 Zomer kledingbeurs voor volwassenen Magazijn verkoop! F Ka 1 1 r markt Amivedi Braderie o Politie continueert controle vrachtauto’s Kanaalstraat Cursus beren maken Jaarlijkse rommel- Voorjaars- concert tijdens Wielerronde ZIE ONZE ADVERTENTIE ELDERS IN DIT BLAD! Klaverjassen De milieu- estafettestok kan worden uitgereikt voor allerlei soorten milieuprestaties ft i D D Zwerfvuil en afval D D De procedure De verschillen Voorjaarswandeling door Gouwebos en Voorofsche polder EK PAGINA 13 WOENSDAG 11 APRIL 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) een D A Door Drs. Corrie de Bakker 1 Baan Meubelen: Zuidkade 110. Waddinxvecn tel: 0182 - 613644 Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voorWaddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2, Waddinxveen. De Werkgroep heeft een actie ve rol vervuld bij de totstand koming en de uitvoering van de eerste Waddinxveense Lokale Agenda 21 gens naar school en dan kom ik langs een sloot met kwakende eenden. Ik stak door naar de gemeente Waddinxveen. In die brief schrijft Verona: ,Op 27 februari banken fauteuils salontafels eethoeken kasten estafettestok wordt bekend ge maakt zodra duidelijk is wie de winnaar is geworden. Maar ze moeten altijd eerst de weg oversteken, ik heb al een paar keer ge zien dat eenden met jongen bijna over reden werden door auto’s.” Verona is al zes jaar lid van de Kids for Animals, de jeugdclub van de Dierenbe scherming en om een oplossing te vin den voor de gevaarlijke situatie schreef ze een brief naar het hoofdkantoor. „Ik kreeg een brief terug en daarin stond dat ik naar de plaatselijke afdeling moest schrijven, dat heb ik gedaan.” De brief kwam bij afdeling Gouda terecht en die was het met Verona eens. Er zouden bordjes moeten komen, en daarom WADDINXVEEN - Op het evenemententerrein aan de Dreef wordt op zaterdag 21 april de grote jaarlijkse rommelmarkt van de Centrale Her vormde Gemeente ge houden. De markt vindt dit jaar voor de 27e maal plaats en daarmee is deze een goede traditie gewor den in het Gouwedorp. Met de opbrengst wordt jeugd- en evangelisatie werk in binnen- en bui tenland gesteund. Achter de schermen is de ophaalploeg al elke maan dagavond actief. De ploeg is telefonisch te bereiken onder 619081 of 611174. Zelf spullen brengen kan op zaterdag 31 maart. Men kan dan van 9.00 - 12.00 uur terecht achter de hervormde Brugkerk, te bereiken via de Nesse. Wie de spullen op deze dag op wil laten halen, kan bellen naar: 614522. WADDINXVEEN - Manne ke Boere is al zes jaar ac tief in het maken van be ren. Ze start nu een cursus om de techniek ook aan anderen te leren. De cur sus vindt plaats op woens dagavond van 20.00 tot 22.30 uur en start bij vol doende belangstelling. De kosten bedragen tien gul den per avond, exclusief materiaal.Voor meer infor matievel. 0182-61 3864 na 18.00 uur. WADDINXVEEN - Op de Groensvoorde wordt op maandag 16 april van I 1.00 uur rot 17.00 uur een braderie gehouden. Naast de re guliere handelswaren als diverse soorten kle ding, beenmode, sie raden, wenskaarten, gezondheidsartikelen, tuinbeelden, enzo voorts, zullen ook di verse hobbyisten hun eigengemaakte artike len aanbieden.Tevens zijn er diverse attrac ties als een zweefmo len en luchtkussen aan wezig. Van het luchtkussen kan gratis gebruik worden ge maakt. Gelijktijdig worden er vanaf de dorpsstraat diverse wielerrondes gereden door Waddinxveen, waaronder rondes van junioren, dames, sport- klasse A, elite- en neo amateurs en de Rabo dikke bandenrace. if je Voor het aanvragen van schei ding van tafel en bed heeft men een advocaat nodig. De proce dure is hetzelfde als bij echt scheiding. De scheiding van ta- I niseren. Het motto is, geeft de kinderboerderij terug aan de kinderen. Laat de dieren en de kinderen met elkaar spelen.” De Dorpspartij Waddinxveen wil elders in Waddinxveen een Caviaboerderij openen. „Zoiets is in het Drentse Westervelde inmiddels bijna gerealiseerd. Cavia’s zijn zeer sociale dieren, waar kinderen heel veel plezier aan kunnen beleven. De cavia heeft ons heel wat te vertel len", licht Van Driel dit actie punt toe. „Ik heb al twee mo gelijke locaties in gedachten. De eerste is aan de rand van het Gouwe Bos en de tweede in de buurt van hetWeegje.” De actiepunten rond de die renbelangen komen voort uit de eigen activiteiten van Van Driel. „Zelf ben ik jarenlang ac tief geweest op de Waddinx- WADDINXVEEN - De politie zal de controle op vrachtauto- bestuurders, die de gesloten verklaring in de Kanaalstraat negeren, blijven continueren. Het gaat daarbij met name om het gedeelte tussen de Sta tionsstraat en de Kerkweg- Oost. De geslotenverklaring is één van de eerste maatregelen wel ke zijn uitgevoerd in het kader van het Verkeerscirculatieplan te Waddinxveen. Sinds eind 2000 is in de Kanaalstraat een geslotenverklaring voor vracht auto’s in twee rijrichtingen van kracht. Bij kleinere controles blijken nog veel bestuurders zich niet veel van het verbod aan te trekken. Wekelijks worden en kele tientallen chauffeurs be keurd. Met name worden nog relatief veel overtreders gesignaleerd tijdens de avonduren. De poli tie zal de MOTTO-gerichte en repressieve controle, met name gedurende de komend vier we ken, meer op dat dagdeel toe spitsen. WADDINXVEEN - Wijk- en speeltuinvereniging De Padde stoel organiseert op vrijdag 13 april weer klaverjassen voor volwassenen. Entree: 2,50 voor leden, 3,50 voor niet-le- den.Aanvang: vanaf 20.00 uur, in de Paddestoel aan de Lijster besstraat 18. Het komt regelmatig voor dat mensen bij het Instituut Sociaal Raadslieden komen met de vraag wat nu eigenlijk het ver schil is tussen echtscheiding en scheiding van tafel en bed. Scheiding van tafel en bed komt weinig voor en gebeurt meest al om religieuze redenen omdat het kerkelijk huwelijk niet ont bonden kan worden. Door scheiding van tafel en bed blijft het huwelijk officieel in stand, maar het samenwonen houdt op. Het gezamenlijk ouderlijk gezag blijft in stand. sen waarvan de achternaam begint met A t/m K van 19.30 - 20.00 uur en van L t/m Z van 20.00 - 20.30 uur. Voor vragen: Hilda van der Sloot, tel. 0182- 610819 en Hanny deVries, tel. 0182-617889. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense werkgroep Natuur- en Milieu Educatie houdt op za terdag 14 april om 10.00 uur een voorjaarswandeling in het Gouwebos en de Voorofsche polder. In het Gouwebos staan diverse kruiden en struiken in bloei en zijn zangvogels als Tjift jaf, Fitis en Zwartkop terugge keerd uit hun overwinteringge- bied. Vanaf het pad langs de Voorofsche polder heeft men een mooi uitzicht over de wei landen met baltsende Kieviten en Grutto’s.Verder zijn daar Tu reluur, Scholekster, Slobeend, Visdief en ander soorten aan wezig. Belangstellenden die de ze wandeling willen meemaken worden om 10.00 uur ver wacht aan het einde van de Al- berdingkThijmlaan in Waddinx veen. Om de vogels goed te kunnen bekijken is het raad zaam een verrekijker mee te nemen. Voor vragen over dit onder werp of andere onderwerpen kunt u van maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.00 het huwelijk terecht bij het Instituut Sociaal Raadslieden, telefoon 624767. Met de Waddinxveense ge meentelijk sociaal raads vrouw drs. Corrie de Bak ker kan telefonisch een afspraak worden gemaakt via telefoonnummer (0182) 62 47 67. (Van maandag tot en met don derdag WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethouders roept iedereen in Waddinxveen op om vóór 29 april zichzelf of een ander persoon of instelling aan te melden voor de milieu-estafettestok 2000. De milieu-es- tafettestok is een soort wisselbeker die jaarlijks wordt uitgereikt aan degene die een opmerkelijke milieupresta tie in Waddinxveen heeft geleverd. fel en bed eindigt door verzoe ning of door echtscheiding, ontbinding Wanneer de echtgenoten zich met elkaar verzoenen herleeft als het ware automatisch het huwelijk. In het algemeen kan drie jaar nadat de scheiding van tafel en bed door de rechter is uitgesproken de ontbinding van het huwelijk worden gevraagd door één van de huwelijkspart ners. Dat kan zonder mede werking van de ander. De ont binding kan sneller totstandkomen wanneer beide partners dit willen. WADDINXVEEN - De wolf en de lynx zijn de lievelingsdieren van de 12-jarige Verona den Drijver, maar nu zet ze zich volledig in voor zwanen, eenden, meer koeten, reigers en andere dieren die graag bij de Pette Plas zitten. „Elke dag loop ik op weg naar school langs de Pet te Plas. Het is daar dan erg druk op de weg en dat is gevaarlijk voor allerlei vo gels”, vertelt ze. Ze stuurde een brief naar de gemeente met de vraag of er borden geplaatst kunnen worden. Bor den die automobilisten waarschuwen voor alle watervogels. Verona kent de dieren die er zitten. „Er is een zwaan bij waarvan de partner is al stuurde de dierenbescherming de brief gedood.” De lente is begonnen en dat betekent nog meer dieren, weet Verona. „De eenden en de zwaan zitten graag bij ga ik als gewoonlijk om 8.15 uur 's mor- water en grasvelden, daar zoeken ze voedsel en komen ze om te broeden. de drukke weg over, toen schrok ik me echt naar, want midden op de weg stond de zwaan verstijfd van angst. De zwaan wilde de weg af, maar de naderende au to stopte niet om het verkeer op te houden, maar remde vlak voor de zwaan. Die schrok behoorlijk en fladder de naar de andere weghelft, daar reed een bus. Die ontweek de zwaan nog net op tijd. Daarom wil ik vragen of jullie verkeersborden kunnen plaatsen, zodat automobilisten weten dat er plotseling dieren over kunnen steken.’ De brief is goed ontvangen, meldt de ge meente. „We staan er sympathiek tegen over, maar een antwoord hebben we nog niet. We moeten er nog over pra ten, onder andere met de wethouder”, vertelt een medewerkster van afdeling verkeerszaken. Het is nog even afwach ten voor Verona, misschien weet de ge meente volgende week meer. vrijdag 13, zaterdag 14, maandag 16 april van 10.00 tot 17.00 uur. WADDINXVEEN - Het Zuid- honk houdt al tien jaar kleding- tend beurzen voor kinderen, in het voorjaar en in de herfst. En met succes, zich inzetten voor een soortge lijke beurs voor volwassenen. Er is veel vraag naar. Er wordt op gekochte en verkochte kle ding 10% ingehouden, bij de kinderkledingbeurs is de op brengst voor twee Foster Pa rents kinderen, nu gaat dit be- dinsdagavond ophalen. De men- drag naar de algemene middelen, dat kan de kas goed gebruiken. De beurs wordt gehouden op maandag 23 en dinsdag 24 april. De inname van de kleding is maandagavond van 19.00 uur De gemeente wil met de esta fettestok waardevolle initiatie ven op milieugebied in de ge meente stimuleren. De mensen die zich voor het milieu hebben ingezet worden voor het voet licht gehaald. De kandidaat die de estafettestok heeft gekregen mag hem een jaar houden, waarna hij wordt doorgegeven aan degene die het jaar daarna een bijzondere milieuprestatie levert. Zo ont staat een esta fette van mi lieuprestaties. De achterlig gende gedachte is nadrukkelijk niet die van een ’prijs voor de beste’, maar die van waardering voor opmerkelijke prestatie. Iedereen in Waddinxveen kan de komende weken zichzelf of een andere persoon of instel ling aanmelden voor de milieu- estafettestok 2000. Dat kan door vóór 29 april aanstaande een briefje te stu ren naar het college van Burge meester en Wethouders, Post bus 400, 2740 AK Waddinxveen, onder vermel ding van ’Kandidaat milieu-esta fettestok 2000’. Vermeld in de brief duidelijk de naam van de kandidaat of zijn of haar milieu prestatie. Ook telefonisch kun nen kandidaten worden aange meld. Dat kan bij de heer W. van Va- len van de gemeente Waddinx veen, tel; 624838, eveneens vóór 29 april. De datum en de plaats van de uitreiking van de De milieu-estafettestok kan worden uitgereikt voor allerlei soorten milieuprestaties. De estafettestok 1992 had betrek king op de inzameling van oud papier door de vrijwilligers van Be Fair. Voor 1993 werd de estafettestok uitgereikt voor de ’schoon maakactie’ (verwijderen van zwerfvuil op straat) van de heer De Mos. De esta fettestok 1994 ging naar de Milieuwerk- groep van de (voormalige) Sa menwerkingsschool voor mi- lieuactiviteiten. In 1995 ging de estafettestok naar Werkgroep Natuur- milieu-educatie, een groep vrijwilligers die ieder jaar een groot aantal activiteiten verricht om de kinderen in Waddinxveen te betrekken bij natuur en milieu. In 1997, 1998 en 1999 is de milieuestafette- stok niet uitgereikt omdat er onvoldoende gegadigden waren opgegeven. In 2000 heeft de Werkgroep Duurzaam Wad dinxveen, voorloper van het huidige Platform Duurzaam Waddinxveen de estafettestok in bezit gekregen. veense Kinderboerderij, maar ik mocht niet blijven. Ik wil nu ook niet meer terug, maar ik vind wel dat de organisatie an ders moet. Nu heb ik thuis een cavia opvang, ik heb 27 cavia’s”, vertelt Van Driel enthousiast. FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! klein WADDINXVEEN - Vermist: 30- 3 Hond, reu kooiker. KL: wit met bruin. Heeft een bruine halsband om. Is 6 jaar oud. Roepnaam: Joep, (omgeving Knibbelweg Zevenhuizen) Stichting Amivedi. Tel: 0182- 630481. WADDINXVEEN - Het har monieorkest en C-Akkoord ge ven op vrijdag 20 april hun jaar lijkse voorjaarsconcert, beide o.l.v. Jeroen Wentel. Er wordt op deze avond een afwisselend programma ten gehore ge bracht, waarbij het luisteren naar muziek en het kijken naar bewegende beelden samen zul len gaan. Dit concert wordt ge houden in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde 3 en be gint om 20.00 uur. Het alsmaar toenemende zwerfvuil is de Dorpspartij Waddinxveen een ergernis. De partij pleit ervoor om wekelijks de grijze containers te legen, en tijdens de maanden april tot en met september ook wekelijks de groene containers. Met be hulp van de Ecokids en de Scouting zou iedere maand grote schoonmaak gehouden moeten worden. „Er moet een algemene gemeenteverorde ning komen, dat het wegwer pen van afval in de leefomge ving bestraft wordt met een geldboete, een korte celstraf of een taakstraf. Lege blikjes zom aar op straat gooien is niet no dig en niet sociaal”, meent Van Driel. Zijn mening rond het zwerfvuil had hij ook al eens gegeven bij de Socialistische Partij in Gouda, waar hij nu lid van is. „Maar daar vonden ze me te extreem. Eerder al was ik lid van de WD, maar die partij verloor zijn kracht toen Bol kestein wegging. Nu richt ik maar mijn eigen partij op.” Er komen nog meer actiepun ten bij, maar eerst gaat Van Driel zich inspannen om de partij officieel te maken. Zo heeft hij nog een aantal handte keningen en een geldsom van duizend gulden nodig. Ook zoekt hij nog een medekandi- daat die in Waddinxveen woont. „Zelf woon ik nog in Gouda. Ik ben wel van plan te rug te keren naar Waddinxveen waar ik heel lang heb gewoond. Maar voor de partij heb ik een Waddinxveense lijstaanvoerder nodig, dat is verplicht. Ik heb Frans Bos daarvoor gevraagd, maar hij wil voorlopig op eigen voet verder.” -Na echtscheiding kan men hertrouwen. Na scheiding van tafel en bed kan men niet her trouwen omdat het huwelijk elkaar, tenzij bij testament of officieel nog bestaat. Wil men anders is bepaald. Verona hoopt dat de gemeente Waddinxveen bordjes wil plaatsen, zodat automobilisten beter letten op de wa tervogels bij de Pette Plas. toch hertrouwen, dan zal eerst van moeten worden aangevraagd. - De opbouw van het nabe staandenpensioen in een pen sioenregeling stopt bij echt scheiding; bij scheiding van tafel en bed loopt de opbouw ge woon door. - Bij echtscheiding blijft het ge zamenlijk gezag bestaan, maar kan ook één ouder met het ge zag worden belast. Bij scheiding van tafel en bed blijft het geza menlijk ouderlijk gezag bestaan, maar moet de rechtbank bepa len wie van de ouders dit zal uitoefenen. -Bij scheiding van tafel en bed blijft de vrouw erf genaam van de man (en anders om), tenzij bij testament anders is bepaald. Bij echtscheiding er ven de ex-echtgenoten niet van Dierenbelangen Verder wil de Dorpspartij Wad dinxveen de bezem halen door de hele organisatie van de kin derboerderij. Van Driel: „Het gebouwtje is prima, maar er kan nog heel veel verbeterd worden. Konijnen en cavia’s zit ten heerlijk in hun hokken en ze worden prima verzorgd, maar mogen niet worden vast gehouden door de kinderen. Dit is geen kinderboerderij, maar een dierentuin.” Van Driel vervolgt: „Ook het ongemanierd verwijderen van drie zeer ijverige medewerkers van de kinderboerderij vorig jaar is naar de mening van de Dorpspartij Waddinxveen niet terecht geweest. De Dorpspar tij Waddinxveen wil op een mens- en diervriendelijke ma nier de kinderboerderij reorga- tot 21.00 uur en dinsdagoch- van 09.00 uur tot 10.30 uur. De ingeleverde kleding moet schoon en heel zijn. De Nu gaat de organisatie verkoop is dinsdag van 13.30 uur - 17.00 uur. Er mogen geen tassen mee naar binnen, deze kunt u afge ven bij de deur. Tijdens de ver koop is er kinderopvang. Het afhalen van de kleding is als volgt: kleding en/of geld op -• -

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 13