Notitie speel plaatsenbeleid leidt tot stevige discussie Gemeente knabbelt aan vervoer inzake WVG Toi Toi speelt Knecht van twee meesters 3 O w rf Babymassage: goed en gezond I hw I Kinderen geven hun palmpasenstok aan bewoners De Bruggen Inloopmiddag voor Psoriasis patiënten A Nieuwe cursus modeltekenen Slotavond NBvP Vrouwen van Nu bij Kreater i i U WOENSDAG 11 APRIL 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 15 2e paasdag open van 11.00 - 17.00 uur P' P" x ff Door Huib Schouten Toneelvereniging Toi Toi repeteert‘De knecht van twee meesters’. (Foto: Evert Hardendood.) De grootste collectie in Leolux Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2,Waddinxveen. de verstandelijk gehandi capten van De Bruggen waren heel blij met de versierde werken. Hele maal toen de juf ook nog haar gitaar erbij pakte en liedjes ging zingen. De be woners zongen de liedjes als berend botje, hoedje van papier, en een Neder landse Amerikaan vol har telust mee en applaudis seerden luid.Toen was het tijd om de stokken over te 30 gulden aldus de socialiste. En daar had zij duidelijk moeite mee. van de Prins Willem Alexanderschooi. „De kin deren wilden allemaal hun zelfgemaakte palmpasen stok weggeven en daar ben ik heel trots op”, ver telt juf Els Roepers. Ook dragen. „Chippies, paasei tjes, koek, mm m mm mm”, reageert Albert Jan als hij een stok krijgt.Terwijl het kindje wat verloren naar hem kijkt, bewondert hij het houten kruis met daaraan wat lekkernij en groene takjes. „Echt mooi”, gaat hij verder. Juf Els is heel tevreden. „Dit is een mooi ge baar, de kinderen geven iets weg wat ze zelf hebben gemaakt. We hadden nog wat extra stokken gemaakt, voor het geval een kindje de stok toch zelf wilde houden, maar dat was niet nodig. En dat vind ik helemaal te gek. Het zijn toch kinderen van 4 of 5 jaar.” MOERKAPELLE - De NBvP Vrouwen van Nu, afd. Moer- kapelle houdt op dinsdag 17 april haar slotavond in dorpshuis Op Moer, aanvang 20.00 uur.Voor deze feeste lijke avond is de theater groep De Sprong uit Bode graven uitgenodigd. De groep presenteert het door twee leden geschreven pro gramma ’Verwondert u zich nog wel eens?’ Drie jaar ge leden verzorgde de groep ook de slotavond, met suc ces. Ook het jaarreisje zal op deze avond worden bekend gemaakt. Reden genoeg om er een gezellige avond van te maken. Ook introducés zijn welkom tegen betaling van 7,50. WADDINXVEEN - Een nieuwe cursus van vijf lessen modeltekenen door Aleid Abels-de Jong start dinsdag 8 mei bij Kreater. Deze cur sus begint dinsdag 8 mei en eindigt 5 juni en wordt ge geven in de dependance aan de Peter Zuidlaan. Dezelfde docente geeft opnieuw een korte voorjaarscursus bui ten tekenen en/of schilderen op fraaie locaties in Wad dinxveen. Bij slecht weer wordt er gens binnen met een mooi uitzicht gewerkt. De cursus wordt gehouden op vier woensdagmiddagen: 9, 16,23 en 30 mei, van één uur tot half vier. Informatie en opga ve bij het secretariaat van Kreater in de Kerkstraat in Waddinxveen, tel. 0182- 614422. WADDINXVEEN - Voor bewoners van De Bruggen in Waddinxveen is Pasen al zichtbaar begonnen. Zij kregen afgelopen vrijdag allen een palmpasenstok van de kleinste kinderen mee een ambtenaar of wellicht zelfs de wethouder zelf mini maal twee keer per jaar de toe stand van alle speeltoestellen op gaat nemen”, aldus de CDA- er. Spekman van de PvdA had nog de grootste moeite met de gang van zake. „Al jaren staat er geld op de begroting voor de speelvoorzieningen. Elk jaar gaat dat geld weer terug in de Algemene Middelen omdat er niets is gebeurd. Met nu eerst een pilot is het weer herfst voor de rest aan de beurt is”, zo brieste de socialiste. „Harde ondergronden die nu niet vol doen, dienen nu snel aangepast te worden”, zo steunde zij Te Meij. „Ik wil gewoon dat voor het einde van het jaar alle speelplaatsen gereed zijn, an ders wordt het voor ons inzet bij de volgende verkiezingen”, zo hield de PvdA-woordvoerd- ster de wethouder voor. Deze cursus bestaat uit vijf we kelijkse bijeenkomsten van an derhalf uur en is bedoeld voor ouders van baby’s van ongeveer te maken van vervoer binnen een regio van 5 zones. De provincie subsidieert voor lopig mee onder voorwaarden dat ook anderen dan alleen de doelgroep gebruik kunnen ma ken van deze nieuwe vraagaf hankelijke vervoersvoorziening. Hun insteek is dat door deze nieuwe dienst 20 van de be staande buslijnen kunnen ver vallen, en daar zit ook meteen een vervelende kneep. Moch ten door deze maatregel buslij nen in de dubbelgemeente ver vallen, dan zullen ook gezonde mensen van deze voor hen du re dienst gebruik moeten ma ken. Mevrouw Spekman van de PvdA signaleerde het al in de een retourtje Zevenhuizen - Gouda 25 gulden kosten en een re- heeft als voorwaarde gesteld dat alle betrokken gemeenten mee moeten doen. Met dit sys teem worden WVG-ers gelijk gesteld met anderen die mid dels openbaar vervoer reizen”, aldus de wethouder. De WVG- Voor naar Groningen reizen is de WVG niet bedoeld. Dat dit in de toekomst niet meer mo gelijk is, bleek voor De Gooijer dan ook geen enkel probleem. Mevrouw Te Meij signaleerde dat de nieuwe regeling voor sommige mensen dan toch ver velend uit kan pakken. Bij de behandeling in de gemeente raad deze week, pleitte de libe rale fractieleidsters dan ook voor een overgangsregeling voor de mensen die nu al ge bruik maken van een vervoers- budget via de WVG. Zij onder vond voor dit standpunt steun bij de heer Mebius van Ge- meentenbelangen. Freeke van de ChristenUnie vroeg zich af wat er gaat gebeuren als de bij drage van de provincie binnen dit project over enkele jaren vervalt. Vente van de SGP was er inmiddels achtergekomen dat niet alle betrokken ge meenten over willen stappen op het nieuwe vervoerssys teem. Als één gemeente niet mee doet, gaat immers waar schijnlijk het hele plan niet door. Dat had ook Spekman van de PvdA vernomen. Zij vroeg zich af waar we eigenlijk nog over praten. Ook in de raad verde digde de wethouder ferm de voordelen van het nieuwe ver voer. Hij twijfelde er geen mo ment aan dat het niet inge voerd zal gaan worden.Toen de koppen geteld werden, bleek alleen de fractie van de PvdA tegen was. Intussen gelooft men kennelijk op ambtelijk ni veau ook nog niet erg in de overgang naar het nieuwe sys teem.Tijdens de Sociale Middag die de ANBO daags na de raadsvergadering in de Zeven ster hield was van een komen de nieuwe regeling nog weinig te merken. Op vragen van de Oudjes legde WVG-ambtenaar Duinkerke geduldig de nu be staande regeling aan de bejaar den uit. Hij sprak wel van een mogelijk nieuw systeem. „Maar daar kan ik nog niets over zeg gen”, gaf hij de senioren-toe- hoorders te kennen. Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - De raadsleden kregen tij dens de laatste commissievergadering een voortgangsno titie voorgeschoteld inzake het speelplaatsenbeleid bin nen de gemeente. Hoewel geagendeerd als ingekomen stuk bracht dit agendapunt een ongekende discussie tus sen de commissieleden te weeg. ging kan een bijdrage leveren aan de begeleiding van mensen die psoriasis hebben. Zo be schikt zij over uitgebreide in formatie van het ziektebeeld en weten vertegenwoordigers van de organisatie uit ervaring wat het betekent een chronische aandoening te hebben. Voor meer informatie: tel: 070- 3820202 op maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag tijdens kantooruren. De vereniging biedt proriasispatiënten ook de mogelijkheid om deel te nemen aan een besloten zwemuur en wel in zwembad Keerpunt, Van der Hagenstraat 11te Zoeter- meer, op vrijdagavond van 21.15 tot 22.15 uur. De PvdA zou de nieuwe rege ling willen invoeren als aanvul ling op en niet als vervanging van de bestaande regelingen. Ook mevrouw Te Meij van de WD vond dat de nieuwe situ- aan wat u het beste kunt doen als uw baby veel huilt, slecht slaapt of veel last heeft van darmkrampjes. Tot slot is er ook gelegenheid voor het uit wisselen van ervaringen. Kort om: in de cursus ’Babymassage' leert u de lichaamstaal van uw baby te verstaan. De cursus ’Babymassage’ start op 11 mei om 09.00 uur. De overige bijeen-kom-sten vinden Wethouder Zijderhand gaf in zijn antwoord aan, dat als het zo eenvoudig lag als sommige raadsleden het zagen, hij wel met andere voorstellen was ge komen. „Er zal nog veel extra geld nodig zijn om alle speel plaatsen aan te pakken. Als de raadsleden wensen dat het sneller gaat, huur ik wel extra mensen in”, zo gaf hij de geach te afgevaardigden te verstaan. Of dat echter een verstandige oplossing is, met nu al een post van anderhalf miljoen aan door de gemeente ingehuurde krachten per jaar op de begro ting, werd in ruime kring be twijfeld. De wethouder deed geen toezeggingen, maar gaf aan goed gehoord en begrepen te hebben wat de raadsleden inzake het speelplaatsenbeleid voor ogen staat. Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Dertien gemeenten binnen de ISMH, waaronder Zevenhuizen- Moerkapelle, zijn bezig een goedkopere versie van het ver voer voor mensen met een WVG-indicatie op de rails te trekken. De dubbelgemeente kan mogelijk met deze wijziging een besparing van F220.000,- realiseren. Het plan werd door wethouder De Gooijer al tij dens de commissievergadering gepresenteerd als een ver voersvoorziening met nog meer voordelen voor de be trokken cliëntele. Met de voorgestelde Collectief Vraagafhankelijk Vervoerrege- ling blijkt ook elk voordeel zijn commissie. In dat geval gaat nadeel te hebben.Thans kan ie mand in het kader van de Wet Voorzieningen Gehandicapten tourtje Moerkapelle - Gouda een aanvraag doen voor ver- voersfaciliteiten. Afhankelijk van het jaarinkomen verstrekt de gemeente een taxibudget van F2500,- per jaar. Daarmee kan de aanvrager taxiritten maken naar waar heen hij maar wil. Sommigen gebruiken het hele bedrag om bijvoorbeeld één keer per jaar per taxi naar een familielid in Groningen te gaan. Met name aan deze mogelijk heid dreigt nu een einde te ko men. De nieuwe vervoersvoorzie ning kent namelijk geen toege kende budgetten, en voorziet in vervoer dat niet verder gaat dan 5 zones binnen het strip penkaartsysteem. Ook zal de gehandicapte medemens voor elke zone 80 cent eigen bijdra ge dienen in te leveren. Daar leggen gemeente en provincie dan F2.20 per zone bij, waar mee de werkelijke totale kos ten voor dit nieuwe vervoer op 3 gulden per zone uitkomen. Het voordeel van dit nieuwe vervoersysteem is dat voor de VWG-geïndiceerden de inko- menstoets wordt losgelaten waardoor de regeling ook open staat WVG-ers met een hoog inkomen. Daarnaast ontstaat nu voor deze doelgroep de moge lijkheid om onbeperkt gebruik Heijermans. Voor de rollen in De knecht van twee meesters tekenen een groot aantal van de leden van Toi Toi die bij het vaste pu bliek niet meer onbekend zul len zijn. Daarnaast heeft de ver eniging dit jaar een beroep gedaan op een speler van de Goudse Komedie om de bezet ting rond te krijgen. Zowel de regisseur als de spe lers zijn er trots op om weer in hun eigen Zoldertheater in ba sisschool De Kameleon te kun nen spelen. Kaarten a fl. 1250 reserveren: Mieke Bruining, tel. 0182- 614743. Op de avonden van de voorstellingen gaat de zaal om 19.30 uur open, waarna om 20.00 uur de voorstelling be gint. GOUDA - In het Groene Hart Ziekenhuis te Gouda, op de Jo- zeflokatie (ingang Jan van Beau- montstraat) wordt op 18 april van 14.00 uur tot 16.00 uur een inloopmiddag gehouden voor Psoriasis patiënten of mensen die er meer van willen weten. Psoriasis is een niet-be- smettelijke, chronische huid aandoening, waar meer dan 350.000 mensen in Nederland last van hebben. Zij hebben last van rode, schil ferende plekken op hun li chaam, die veroorzaakt worden door een overmatige aanmaak van huidcellen. In sommige ge vallen worden ook gewrichten aangetast. De Psoriasisvereni- WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense toneelverenigingToi Toi speelt op vrijdag 20, zater dag 21 en zondag 22 april het avondvullende stuk Knecht van twee meesters van Carlo Gol doni in het Zoldertheater in Waddinxveen. Dit bekende toneelstuk is door Goldoni geschreven op de grens van twee tijdperken. Daardoor heeft het enerzijds de kenmerken van het comme dia d’ell arte in zich in de vorm van de vaste figuren in het im- provisatietheater en anderzijds tevens de kenmerken van het latere literaire toneel. In De Knecht van twee mees ters stelt Goldoni de bekende figuren als de knecht, de oude gierigaard, het jonge meisje en haar minnaar in dienst van het Leolux, model 'Bora Bora' 2,5 zitsbank in stof A A voor 3.995,- WAVSA www.casba.nl wonen Zoeterwoude I Rijneke Boulevard I Hoge Rijndijk 315 I 071 - 589 93 46 plaats op 18 en 25 mei, I en 8 juni. De kosten bedragen 220,- voor leden van De Vierstroom en 320,- voor niet-leden.Ver- schillen-de ziektekostenver zekeraars, waaronder het Trias, vergoeden (een deel van) het cursus-geld. Aanmelden bij voorkeur voor 23 april bij De Vierstroom-Zorglijn, 0182- 594500. atie een verbetering van de be staande situatie zou moeten zijn. Ze was daar niet op alle punten van overtuigd. Ze zag ook een vorm van rechtsonge lijkheid omdat alle betrokken gemeenten toch een aantal cri teria zelf in mogen vullen. Me bius van Gemeentebelangen wilde mensen van 65 jaar en ouder extra compenseren. De ze mensen betalen nu vijftig cent per zone in het openbaar vervoer, in het nieuwe ver voerssysteem wordt dat mini maal 80 cent per zone, en als ze nog gezond zijn, zijn ze F3,- per zone kwijt, aldus Mebius. Vente van de SGP zag de nieu we vervoersregeling als een manier om de kosten van de WVG weer enigszins beheers baar te maken. Wel vroeg hij aandacht voor het feit dat ter wijl nu een nieuwe vervoers mogelijkheid aan het ontstaan is, de treintaxi vanuit Zoeter- meer naar Moerkapelle ineens is afgeschaft. Wethouder De Gooijer zag louter voordelen. „Door koppeling van openbaar vervoer en vraagafhankelijk vervoer kunnen lijnen weer rendabel worden. De provincie In de notitie is opgenomen dat er inzake de ontwikkeling van nieuwe speelplaatsen voor de jeugd eerst een pilot zal wor den gehouden middels een ze stal proeflocaties binnen de ge meente. Als deze pilot slaagt worden nog eens 35 andere lo caties gerenoveerd en van nieuwe speeltoestellen voor zien. In deze voorstelling van handelen zag menig commissie lid een te trage gang van zake. „Waarom een pilot”, vroeg me vrouw Te Meij zich af. „Dat met die nieuwe speeltoestellen moet gewoon snel gebeuren. Veertig gebiedjes, dat gaat op deze manier veel te lang du ren.” Ook wilde de VVD- woordvoerster op korte ter mijn rubberen tegels onder de speeltoestellen. Freeke van de ChristenUnie vroeg zich af of de notities over het speelplaatsenbeleid niet zo veel gaan kosten dat er straks geen geld meer is voor de speeltoestellen zelf. Geen rap porten maar speelvoorzienin gen wilde de ChristenUnie- woordvoerder zien. SGP-er Bac en CDA-er Lindhout wa ren beiden geconfronteerd met inwoners die klagen over de slechte toestand van de huidige speeltuintjes. „Waarom eerst een pilot”, zo vroeg ook Bac zich af. Mebius van Gemeente belangen pleitte voor een een voudiger beheersysteem en een zo kort mogelijke pilot. De Jong van het CDA verge leek het beheersysteem met andere beheersplannen, zoals wegenbeheer. „Je kon in het programma zelfs zien waar de plassen zouden komen te staan. Maar in dit geval wil ik in plaats van een duur beheersplan de inzet van een dienstfiets waar- Bewoners van De Bruggen kregen afgelopen vrijdag een zelfgemaakte palmpasenstok van de kleuters van de Prins Willem Alexanderschooi. (Foto: Uesbeth van der Vis.) WADDINXVEEN - De Vier stroom, de organisatie voor thuiszorg, ouder- en kindzorg en maatschappelijke dienstver- le-ning in Midden-Holland, or ganiseert in Waddinxveen de cursus ’Babymassage’. verhaal over een ongelukkige wat onbereikbare liefde. En ui teraard lijkt die liefde alleen maar erg onbereikbaar wan neer van beide geliefden de knecht zich er mee gaat be moeien. Met de vertaling van Erik Vos in de hand is Toi Toi gaan associë ren en fantaseren en kwam zo terecht bij de eerste pizzeria’s, de bijbehorende mandflessen chianti en Willy Alberti met zijn Volare. Daarnaast heeft Toi Toi de nadruk willen leggen op de egoïstische karaktertrekken van alle rolfiguren. De regie is dit jaar in handen van René Roza, zelf ook lid van de Waddinxveense vereniging en vorig jaar nog te zien in de rol van Karel Kremer in het stuk Dora Kremer van Herman twee tot negen maanden oud. Tijdens de cursus leert u uw baby te masseren. Daarnaast leert u hoe u uw kindje het beste op kunt pakken, zodat het zich geborgen voelt. Ook wordt er uitgebreid stil gestaan bij het tempo waarin uw baby leeft. Dit is namelijk niet gelijk aan het tempo waarin u zelf leeft. Verder besteden we aandacht f ji V--A

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 15