SGP houdt vast aan TOOS stelt nieuwe douches in gebruik inzet bedrag bij claimen planschade FivFARDjq Van Noort viert dubbel feest: jubileumjaar en een afscheid I Autoschade... K ZS Slotavond culturele commissie F welzijnswerk 4i UD Actiemarkt voor hulp aan probleemjongeren Coenecoop College: discussie over bijdrage van leerlingen, ouders en personeel ALPHA STYLES SCHADECENTER Schadecenter van Leeuwen van het 2001/2002. Plavuizen Natuursteen Vloerverwarming Spiegelradiatoren Laminaat Wandtegels Europalaan 30 Alphen aan den Rijn Tel.: (0172) 47 09 01 Fax: (0172)49 05 52 Waddinxveense strijdt voor titel Provinciale Voorleeskampioen W'VEEN/LEIDEN - Debbie Langbein strijdt op 18 april met negen andere kinderen om de titel Provinciale Voor leeskampioen 2001 van Zuid Holland. Deze provinciefina- le wordt gehouden in theater ’Het Leidse Volks huis’ in Leiden en begint om 14.00 uur. OPENINGSTIJDEN: maandag: gesloten dinsdag t/m donderdag: 10.00 tot 17.30 uur vrijdag: 10.00 tot 21.00 uur zaterdag: 10.00 -17.00 uur PROFILE REPAIR Euromarkt 101 Alphen a/d Rijn Tel. (0172) 23 34 34 Méér dan 40 vloeren uit voorraad leverbaar voor scherpe DOE-HET-ZELF MEENEEMPRIJZEN autoschade- Vloertegels PAGINA 21 WOENSDAG 18 APRIL 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) <3 F v r KOM, KIJK EN VERGELIJK Vanaf 35 m2 incl. legloon Knap vervelend en het komt altijd ongelegen. Geen auto tot uw beschikking en u had zich uw avond anders voorgesteld dan u te buigen over de administratieve afhandeling met de verzekeringsmaatschappij. mingen namen deel aan de bedrijven- sportdag. Eén van de goede doelen waar voor die dag werd gesport was de nieu we doucheruimte van TOOS. Het bestuur stelde vervolgens een cheque ter waarde van 10.000 ter beschikking voor dit doel, deze cheque werd onlangs tijdens een training symbolisch aan het bestuur van Exacto overhandigd, waarna de doucheruimten officieel in gebruik werden genomen. De cheque werd door de beheersstich ting eXacto van TOOS in bijzondere dank aanvaard. Tal van vrijwilligers van TOOS startte vo rige zomer al met de verbouwing van de eerste doucheruimte. De oude douche ruimten waren ongeveer 25 jaar oud en hard toe aan een opknapbeurt. Eind 2000 was deze eerste ruimte klaar, waarna de tweede doucheruimte gelijk werd aange pakt. Met de opening van de douche ruimten heeft TOOS nu twee moderne doucheruimten. een heel andere locatie zetten. We blijven namelijk groeien, vooral in de opslag. Een nieuwe loods zit zo vol.” Voorlopig blijft het echt Wad- dinxveense bedrijf op dezelfde voet doorgaan. En over vijf jaar, is er vast weer reden voor een feest. Dan bestaat het bedrijf tenslotte 75 jaar. Natuurlijk hebben wij alle bijartikelen op voorraad. WADDINXVEEN - Stichting Bedrijven- sportdag Waddinxveen heeft op 11 april in het gymnastieklokaal ’De Staringlaan’ van Jazzdans- en Turnvereniging TOOS officieel de nieuwe douchegelegenheden van TOOS in gebruik genomen. De Be- drijvensportdag Waddinxveen, georgani seerd in september j.l. door de service clubs; Lions,Tafel Ronde, Rotaract en Rotary Waddinxveen heeft onder meer de doelstelling lokale activiteiten te steu nen. Diverse Waddinxveense onderne- De winnaar krijgt een boe kenbom een medaille en een oorkonde.Tevens mag hij/zij op 16 mei het opnemen te gen de elf andere Provincia le Voorleeskampioenen tij dens de landelijke finale van de Nationale Voorleeswed- strijd die wordt gehouden in Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht. Dit jaar heeft De Nationale Voorleeswedstrijd een re cordaantal schoolkampioe nen. 1.907 kinderen werden kampioen voorlezen op hun basisschool. Dit is een stijging van zeven procent ten aanzien van vo rig jaar, toen er nog ’maar’ I762 winnaars waren. Dit jaar hebben 50.246 kin deren uit groep 7 en 8 van de basisschool deelgenomen aan een schoolronde in het kader van De Nationale Voorleeswedstrijd. In de provincie Zuid-Holland de den 9.739 kinderen van 305 scholen mee. De Nationale Voorleeswed strijd is een initiatief van Stichting Lezen i.s.m. Stich ting CPNB en de Vereniging van Openbare Bibliotheken NBLC en wordt mede mo gelijk gemaakt door het mi nisterie van OCen W, het Fonds Leesbevordering van Stichting Lezen en Smiths Food Group bv. CAPAVAMVAHDHERSTEL. DE DOE-HET-ZELF-ZAAK LAMINAAT - PARKET - MASSIEVE VLOEREN hersteller j ANWB kingsonderwijs van het Coene- coop College een open discus siebijeenkomst op donderdag 26 april, aanvang is om 20.00 uur in de aula van de school aan de Dreef in Waddinxveen. Mieke Vollenhoven, deskundige van een pedagogisch centrum, houdt een inleiding. Ook zal zij praktijksituaties voorleggen en gelegenheid geven voor een ac tieve inbreng en stimuleren tot eigen afwegingen. Ouders/verzorgers, leerlingen en personeelsleden zijn uitge- reilen en zeilen van ons bedrijf. Ook hebben we een aantal de monstraties in petto en voor de kinderen is er een luchtkus sen”, licht Fred toe. En met zeventig jaar geschiede nis en de grootte die het bedrijf nu heeft bereikt, valt er ook veel te vertellen. Fred weet daar alles van. Hij is eerst chauffeur geweest en zit nu op kantoor. „Een mooi vak, vooral omdat je als chauffeur een gro te verantwoordelijkheid hebt. MOERKAPELLE - Moerkapelle vanuit een helikopter bekijken en vervolgens een bezoekje brengen aan de markt, dat kan op zaterdag 21 april. De vereni gingen van de Gereformeerde Gemeente te Moerkapelle or ganiseert op deze dag van 10.00 tot 16.30 uur op het Raadhuisplein een markt, voor de landelijke actie ’Een (t)huis voor jongeren’ ten bate van hulp aan jongeren met proble men. Op de markt is van alles te koop, als groenten, fruit, WADDINXVEEN - De cultu rele commissie van stichting Waddinxveens Welzijnswerk houdt op dinsdag 24 april om 20.00 uur in het Anne Frank Centrum de slotavond van het winterseizoen 2000-2001. Die avond treedt op de bekende theatergroep Pommodoro met Bastiaan Verhorst als zanger en verteller met begeleiding van een pianist. Het is getiteld ’10 met een griffel’ en bestaat uit liedjes en sketches. De heer Verhorst is voor de culturele commissie geen on bekende. Bijna ieder seizoen treedt hij op in Waddinxveen en hij geniet een grote waarde ring van het publiek voor wat hij brengt. De entree inclusief een kopje koffie/thee bedraagt 5,50 p.p. De commissie kijkt terug op geslaagd seizoen. Voor een groot deel is dat ook te danken aan het publiek dat altijd zorg de voor een volle zaal. De commissie is alweer hard aan het werk voor het samen stellen van het programma voor het winterseizoen /•z, 4» 4 MM MM sawfc. M Belangstellenden kunnen zich vanaf nu opgeven bij de winkel van Bac tel. 079-5931421Tus sen I 1.00 en 12.00 uur en tus sen 14.00 en 15.00 uur worden familiefoto’s gemaakt. Ook hiervoor dient men zich van te voren aan te melden, tel. 079- 5931384. Vanaf 16.00 uur is er verkoop bij opbod. De op brengst van de markt gaat naar jeugdhulpverlening waaronder jongeren met autisme en ge zinshuizen voor jongeren met problemen. Bert van Noort in 1965, hij vervoerde hier meubels voor een Waddinxveens meubelbedrijf. Schadecenter van Leeuwen regelt het voor u. En u krijgt ook nog een perfect herstelde auto terug. We zitten in Waddinxveen op bedrijventerrein Coenecoop. Maar u kunt ook bellen: 0182-621831. Vierentwintig uur per dag. Voor het geval u ergens staat met schade... Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen tel: 0182-621831, fax 0182-621841 email: info@vlcoenecoop.nl internet: www.vlcoenecoop.nl het college gaf de CDA-er aan de voorstellen af te wachten. Ook deWD meende te begrij pen wat Bac bedoelde met een lager bedrag, waarmee onge twijfeld de Leersumse regeling via het heffen van leges werd bedoeld. DeWD zag geen wet telijke basis voor het bereke nen van onkosten. Daarnaast mag geen regeling ontstaan waar bij de mensen het recht op planschade wordt onthou den, aldus deWD. Met dit laat ste was Freeke van de Chris- tenUnie het roerend eens. De PvdA vroeg zich af wat nu helemaal het verschil was tus sen de voorliggende notitie en de bestaande planschadeveror- dening. Wethouder Zijderhand gaf aan dat de instelling van een drempelbedrag geen juridisch draagvlak heeft, en daarom niet wordt voorgesteld. Topambte naar Dijksman gaf nog aan dat kosten gemoeid met de ver werking van een planschade- claim alleen via aansluiting zoe ken bij de Leersumse legesmethode mogelijkheden zou kunnen bieden. Bac re ageerde met ’de rechter heeft het nog niet verboden, dus ge bruik die mogelijkheid’ De Pv dA verklaarde zich tegen het verhalen van kosten via het hef fen van leges. WADDINXVEEN - Hoe gaan we met elkaar om op school? Welk gedrag verwachten leer lingen, docenten en ouders van elkaar en wat is ieders bijdra ge? Waarop spreken ouders/verzorgers en leraren elkaar aan? Is er een sfeer om daar open over te praten, ook in kritische situaties? Welke re gels zijn er, en zijn die goed? Welk gedrag willen we stimule ren of corrigeren? Rond deze vragen organiseert de Vereniging voor samenwer- Omschreven waren de moge lijkheden van het berekenen van kosten, en de mogelijkheid leges te laten betalen bij de in diening van een claim. Het laten betalen van een drempelbedrag bij de indiening van een plan- schadeclaim is echter op dit moment nog onrechtmatig.Wel blijkt de gemeente Leersum een variant bedacht te hebben waar bij niet vrijblijvend een claim gelegd kan worden. Het college van B W advi seerde de commissie de be staande planschadeverordening zonder drempelbedrag te handhaven. De SGP, tot nu toe stevig voorstander van de inzet van een drempelbedrag, be treurde dit collegestandpunt en nuanceerde vervolgens het SGP-standpunt iets. Woord voerder Bac gaf aan, niet meer aan de in een eerdere sessie geëiste drempel van I000 gul den vast te houden. Het mag ook een wel een ander bedrag zijn. Bac kreeg daarbij steun uit on verwachte hoek. Het CDA, dat tot nu toe weigerde de burger die planschade claimt in zijn rechten te beperken, gaf ook nu aan geen drempel te willen, maar wel open te staan voor een bedrag. Hij dacht te begrij pen wat Bac bedoelde. Naar Deze Bedford werd tijdens de oorlog onder het stro ve- borgen. Na de oorlog werd de auto weer ingezet voor transport. ->■ opleiden van verhuizers. „Hij blijft enthousiast over het vak en wil graag zijn kennis over dragen”, karakteriseert Fred zijn vader, die nu de taken van Bert gaat overnemen. Het feestje is niet alleen voor personeelsleden, maar voor al- le Waddinxveners. „Op 2I april kan iedereen van 15.00 uur tot 17.00 uur een kijkje bij ons ne men. Alle hallen zijn open, en medewerkers staan klaar om een boel te vertellen over het bloemen, snoep, cd’s en hobby artikelen. Daarnaast zijn er diverse activi teiten. Voor kinderen is er een springkussen en kunnen zij kruisboogschieten en T-shirts kleuren. Om 16.00 uur is er een ballonnenwedstrijd, waar voor de kinderen zich van te voren op de markt moeten op geven. Bovendien is er de mo gelijkheid Moerkapelle eens vanuit de lucht te bekijken: er is een helikopter. Een vlucht van zes minuten kost vijftig gulden. nodigd hun zegje te doen. Een goede omgang vraagt immers een bijdrage van alle betrokke nen. De bijeenkomst is voor ie dereen toegankelijk. De Vereniging voor voortgezet onderwijs in samenwerkings verband in Waddinxveen e.o. heeft onder meer als taak een platform te bieden voor ont moeting en dialoog over identi teit en kwaliteit van het Coe necoop College. Zij houdt direct na de discussie nog een jaarvergadering. Soms heb je voor een halve miljoen gulden in je wagen staan, dat moet je dan goed af leveren. Je hebt echt een portie inzicht nodig.” Hij is overigens niet het enige fami lielid dat werkzaam is bij het bedrijf. „Mijn oom en een nicht werken hier ook, een neef van mij zit op de locatie in Vilvoorde, België.” Nadat het bedrijf vijftig jaar p het Noordeinde was ge vestigd, verhuisde het naar de Tuin- bouwweg. „Geen ideale locatie”, weet Fred. De vrachtau to’s konden er al leen over smalle weggetjes komen.” In 1997 vertrok Van Noort naar Coene coop. „En ook nu is het terrein weer te klein. We hopen dat we een deel van de gemeentegrond kunnen bijkomen, of we moeten een deel Van Noort anno 2001, de nieuwste vrachtauto is net geïntrodu- van^ het bedrijf op ceerd. (foto's: archiefVan tyoort) auto’s wegreden. Op de carros serie stond groot: ’Van Noort fouragehandel en transportbe drijf. Tel. 286 Waddinxveen.’ Met twee auto’s en enkele perso neelsleden was het bedrijf Van Noort Transporten een feit. Een klein bedrijf waarbij de werknemers in de pauzes op de koffie bij oma gingen. Het is nu zeventig jaar later en Van Noort Bedrijven is uitge groeid tot een groot bedrijf met zestig auto’s, honderd me dewerkers en diverse hallen van vele vierkante meters. Nog altijd is het bedrijf groeiende, nog altijd wordt het gerund door de familie Van Noort. En dat is in dit jubileumjaar een feestje waard. „Daarom hebben we op 2I april een feest”, vertelt Fred van Noort (30). „Dubbelfeest zelfs. We bestaan 70 en jaar en mijn vader, Bert van Noort en algemeen directeur, neemt af scheid. Hij gaat na 41 dienstja ren voor vijftig procent in de VUT.” Bert van Noort blijft ad viseren en contacten met rela ties onderhouden. De vijftig procent dat hij niet voor Van Noort werkt, stopt hij in Ijet WADDINXVEEN - Opa Van het Noordeinde in Waddinx- Noort begon het familiebedrijf veen. Hij bouwde schuren op in I93I achter zijn woning op zijn erf, van waaruit de eerste Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - De raadscommissie behan delde afgelopen week een rapportage over de mogelijk heden van legesheffing en kostenverhaal in geval van planschadeclaims. Deze rapportage handelde over de mogelijkheden tot het opwerpen van financiële drempels ten einde de toevloed van planschadeclaims enigszins te ontmoedigen.

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 21