Drempels Start kleding- ES redeweg per actie TOOS onmiddellijk geslaagd www.debanenbeurs.nl Meer en meer Werkf voor iedereen! Elke ochtend... BANEN BEURS verwijderd IIIM Kia-dealer van Mannekes Auto’s officieel geopend De bloembakken van een half miljoen Racebaan Zuidplaslaan Alles over banen, beroepen en studies Rijnen Gouwe I Website maken’ voor Eerlijke vinder? I Inlichtingen: Expolaan tel.: 035-6832763 t17.00 uur Workshops ’clubblad bodemsanering op Utrechtse vakbeurs vrijwilligers GRATIS ENTREE! zaterdag 28 zonda .khal te Alphen a/d zaterdag van 12a en zondag van 10. LEZERS SCHRIJVEN Opbrengst rommelmarkt I I I I I I I I I WOENSDAG 25 APRIL 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 f Wie nu kiest vooreen kennismakings- r 1 abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vijf j weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 24,65. I I XXÉ op Rijn en Gouwe. Naam: Adres: Plaats: Arie van Vliet E.H. v.d. Steeg o 1 I Vele klachten over lawaai en schade aan gebouwen hadden het gemeenthuis bereikt. Nog veel meer waren er naar toe gestuurd, maar bleken niet aan- Een inwoner was speciaal ge komen om duidelijk te maken WADDINXVEEN - Algemeen directeur van Kia-Nederland, de heer Busser, opende 19 april de gloednieuwe Kia-dealer van Waddinxveen, van Mannekes Auto’s V.O.F. Na de teloorgang begin dit jaar van garage Van Velde aan de Onderweg, zat het gehele personeel zonder werk. De werknemers van dit slissen. Overige alternatieven zijn niet mogelijk omdat Con nexion en het grote verkeer niet te veel hinder mag onder vinden. Ook is op deze avond geble ken, dat een groot aantal brie ven ingezonden door verschil lende bewoners en gericht aan B&W of Dhr. De Gooijer, regel matig hun bestemming niet be reiken Ook bepaalde argumen ten en opmerkingen blijkt Dhr. De Gooijer nogal makkelijk te vergeten. Dat vergeten kan ik dhr. De Gooijer niet kwalijk ne- Is er toch meer aan de hand Aan het meer in Nesseland? In Oud Verlaat, bij het meer Boze bewoners, dit pikken we niet meer Hadden er meer en meer op vertrouwd Op eilandjes wordt niets meer gebouwd Er gebeurde meer, er was ook een heer Nogal boos, die trok nog meer van leer. Een nieuw plan. Meer eiland in het meer. Vijftig huisjes, wellicht eentje meer Stort zand, maar terug in het meer Maar mijnheer, wat is dat nou weer? Straks is het meer het meer niet meer. Uit de bundel: meer kolder in de polder, Harry j. de Jong Mannekes als erg positief erva ren. Kia is een uitstekend pro duct, wij zijn er dan ook van overtuigd dat wij de markt in deze regio uitstekend kunnen voorzien, aldus de gloednieuwe directeur. Tot en met 28 april houdt het bedrijf een openingsshow. Alle mogelijke modellen, welke door Kia worden gevoerd zul len op deze show te zien zijn. Ter verhoging van de feest vreugde krijgt iedere koper van een nieuwe auto gedurende de show een complete Straat Staatsloten cadeau. studieboeken, eruit. Wie het ook gedaan heeft, misschien zal die persoon nog spijt krij gen en het geld voor mijn studieboeken alsnog terugge ven. Ik zou er geweldig blij mee zijn. Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. A.VERDOORN Sweelinckhof 48, Waddinxveen WADDINXVEEN - Voor vrijwilligers van scholen, buurtcentra en (sportver enigingen die binnen hun organisatie of instelling in Waddinxveen secretari- aatswerkzaamheden doen of meewerken aan een club- of verenigingsblad, organiseert de Stichting Waddinxveens Welzijns werk (S.W.W.) de komen de maanden drie work shops. Tijdens de eerste work shop komt het ’maken van boekjes’ aan de orde. Hoe kunt u met behulp van de tekstverwerker op uw computer het clubblad maken. In tegenstelling tot eerde re berichten wordt deze workshop gehouden op maandag 14 en 21 mei van 13.00 - 15.30 uur. Indien daar voldoende be langstelling voor is, volgen later in het jaar nog een workshop ’illustraties ma ken’, eveneens met de computer en een work shop ’etiketten maken vanuit uw (geautomati seerd) ledenbestand’ t.b.v. het verzenden van een clubblad of mailing. De workshops worden gegeven in het Computer- leercentrum in het Anne Frank-centrum (|an van Bijnenpad I). De kosten voor deelname bedragen 20,- per work shop (twee middagen). Aanmelden kan bij: S.W.W, Kerkstraat 13, te lefoon (0182) - 631932. Op weg naar Station-Noord in Waddinxveen op vrijdag ochtend 30 maart, rond I I uur is de tas van mijn fiets ge vallen. Bij het station kreeg ik in de gaten dat de tas weg was. Ik ben toen direct naar het politiebureau gegaan, waar de tas al was gebracht. Helaas was het geld (250,-), dat bestemd was voor mijn Mannekes bij het starten van zijn eigen toko. Directeur Bus ser was blij een Kia-dealer te mogen openen. Een aanwinst voor de Kia-orga- nisatie, aldus de heer Busser. Ook ondernemer Mannekes wilde op deze feestelijke dag wel iets kwijt aan de vele aan wezige genodigden. Is het ope- WADDINXVEEN - De eerste resultaten van de kleding- actie die Jazzdans- en Turnvereniging TOOS dit jaar is ge start, zijn succesvol. In maart zijn de groene containers voor kleding, schoenen, dekens, gordijnen en ander tex tiel voor het eerste kwartaal geleegd. Er kwam 1260 kilo textiel uit, en dat is goed voor een bedrag van circa 850,00 gulden. Een bedrijf gespecialiseerd in kledinginzameling haalt bij TOOS de kleding en textiel op en zorgt dat de bruikba re spullen in de Oostbloklanden of Derdewereldlanden komen. De niet bruikbare spullen worden gerecycled tot poetslappen. Vanaf januari staan in de hal van de gymnastiekzalen aan de Staringlaan en van de J. Postlaan het hele jaar lang groene containers waar de kleding en textiel in kan wor den gedaan. Eens per kwartaal worden deze geleegd. Met de opbrengst van deze actie spaart TOOS voor een opblaasbare tumblingbaan voor de gymafdeling en een lichtinstallatie voor de Jazzafdeling. Het inleveren van de kleding voor het tweede kwartaal kan tot en met vrijdag I juni. De gymzalen zijn elke doordeweekse dag open van circa 16.00 - 21.00 uur. Al les kan worden ingeleverd als het maar in dichte (vuil nisbakken is verpakt.Twee gelijke schoenen moeten aan elkaar worden geknoopt. Voor informatie over de kledingactie bij TOOS 0182 - 613839. weg liggen en de speelweide aan de andere kant. Een ander levensgevaarlijk verkeerspunt is de kruising Zuidplaslaan - Dreef. Als je het over mooie bochten hebt dan moet u daar maar eens kijken. De Dreef een verkeersader waar iedereen vanuit de Zuidplas overheen moet om bij het zwembad of sportschool te komen. Probeer eens met je kinderen op de fiets daar over te steken. Het lijkt wel op het computer spel Frogger. Hoe kom ik veilig aan de overkant. Gemeente! Waarom geen stop lichten of een rotonde op die drukke kruispunten en waarom geen verkeersdruppels/drem- pels op de Zuidplaslaan. Overigens blijven de bestuur ders van voertuigen de eerste verantwoordelijke voor hun rij gedrag. bedrijf pakten onder aanvoe ring van Jan Mannekes de hand schoen op teneinde een nieuw garagebedrijf op te zetten. Het gehele bedrijf werd verbouwd en in nieuwe frisse kleuren ge schilderd. Ook Kia-Nederland signaleerde het enthousiasme van de voormalige werkne mers, en steunde ondernemer Wordt Zandvoort in Neder land het nieuwe racecircuit of gaan we het beleven op de Zuidplaslaan te Waddinxveen? Ik begin zo langzamerhand te geloven dat het de Zuidplaslaan wordt. Een ideaal circuit met prachtige bochten waar je ge makkelijk een snelheid haalt van 80 km. En vooral met de motor lekker plat door de bocht. Regelmatig slaat de schrik om je hart als je weer piepende banden hoort of een wieldop het veldje op ziet rol len. Tot nu toe heeft de ge meente nog maar twee nieuwe boompjes hoeven te verpoten omdat ze eruit werden gere den. Onbegrijpelijk dat men nog steeds niet realiseert wat voor gevaar kinderen hier lo pen. Wachten we met z’n allen op de eerste verkeersdode? Een snelweg dwars door een jonge wijk. Waar scholen en winkels aan de ene kant van de ruim 100.000 keer bezocht, waarmee het bewezen succes vol blijkt te zijn. Van Barneveld hoopt dat ook andere woonwijken in Neder land waar een bodemsanering gaat plaatsvinden een internet site zullen gaan oprichten. Er is duidelijk behoefte aan de ze informatievoorziening. Getuige ook het feit dat men sen elders in het land, die bin nen afzienbare tijd zelf met een bodemsanering te maken krij gen, contact zoeken met Van Barneveld. De bodemsanering op de loca tie Alpherbrink is nog in volle gang. Wie nieuwsgierig is, surft naar www.bodemsaneringalpher- brink.nl voor het nieuws en foto’s. den dat er maatregelen getrof fen moesten worden. Dat dit uitvoerig zou worden bespro ken op de evaluatie avond is vanzelfsprekend, maar al gauw bleek dat al lang was besloten de drempels zelfs de andere dag al te verwijderen. Nu ge bleken is dat omwonenden be hoorlijk overlast van deze drempels ondervinden zou ook ik deze niet willen handhaven, maar dat de gemeente geen en kel ander alternatief voorlegde, betreur ik ten zeerste. Dhr. De Gooijer zal zich hard maken om een flitspaal te plaatsen maar kan niets beloven omdat Door Huib Schouten Dorpshuis Op Moer stormde afgelopen donderdagavond vol met mensen die hun mening kwijt wilden over de herinrichting van de Bredeweg in Moerkapelle. Wethouder De Gooijer begon met het herhalen van de doelstellingen tot welke de ge nomen maatregelen die op de Bredeweg zijn genomen, hadden moeten leiden. De doelstelling waren bereikt, echter de genomen maatregelen hadden dermate bij-ef- fecten gehad, dat menig aanwonende het hardrijden in de uitvoerende aannemer bij middels weer voor lief wenste te nemen, wanneer de aan gelegde verkeersdrempels maar zouden verdwijnen. W’VEEN/UTRECHT - De web site over de bodemsanering in de Oostpolderwijk is op 24, 25 en 26 april te bekijken op de vakbeurs Soiltech in de Jaar beurshal te Utrecht. De Soil- tech is een vakbeurs onder meer gericht op geotechniek, bodembeheer, bodemonder zoek en bodemsanering. Dit jaar wordt deze beurs gelijktij- Z’HUIZEN-MOERKAPELLE dig georganiseerd met de Eco- tech, een vakbeurs gespeciali seerd ten aanzien van afvalverwerking en recycling. De Soiltech en de Ecotech zijn toegankelijk voor de bezoekers van beide beurzen. Heijmans Milieutechniek B.V., uiteindelijk niets terechtgeko men. Wat we er wel voor heb ben gekregen zijn een groot aantal mooie bloembakken bij het begin van de bebouwde de bodemsanering locatie Al pherbrink in de Oostpolder wijk, wil in haar stand niet al leen de website laten zien maar tevens wat er allemaal komt kijken bij een bodemsanering in een woonwijk. De site is een initiatief van Kit- gekomen bij de wethouder, ty van Barneveld-van der Welle, zelf ook een direct betrokken bewoonster bij deze bodemsa- dat hij al drie jaar achtereen de nering. wethouder had aangeschreven Sinds 10 januari jl. is de site inzake de verkeersdrempels op de Móerkapelse Zijde. Tot nu toe mocht hij niets te rug vernemen van het gemeen tebestuur. Een aanwonende van de Bredeweg wist het nog sterker te vertellen. Hij had een brief zowel per post, per expres, per fax, per koerier, per e-mail en persoonlijk richting gemeentebestuur gezonden. Hoewel dat meer dan acht we ken geleden was had ook hij tot nu toe niets mogen verne men. Het was dan ook geen wonder dat de problematiek aan de Bredeweg inmiddels menig aanwezige hoog zat. Een door een aanwonende op geworpen barrière met auto’s heeft waarschijnlijk de wet houder tot het besef gebracht actuele dat de aangebrachte drempels wellicht toch in heroverweging diende te worden genomen. Ten einde zuiver te kunnen af wegen had wethouder De Gooijer uiteindelijk een onder zoek laten uitvoeren door tril- lings-specialist Fugro. Daar was uitgekomen dat de trillingen, veroorzaakt door verkeer, dat de heuvels met te grote snelheid neemt, tot te grote lawaaioverlast leidt voor de omwonenden. Uit het on derzoek zou ook zijn vast ko men te staan dat het trillingsni- veau niet tot schade aan de aanpalende gebouwen geleid kan hebben. Toch heeft een flink aantal aan- wonenden sinds het plaatsen van de drempels plots last van scheurvorming in hun huizen. De conclusie dat scheurvor ming niet door de drempels veroorzaakt kon zijn ging er dan ook bij menig aanwezige niet in, op deze avond. De Gooijer wees de aanwezi gen er op dat wanneer op dit punt een andere mening wordt gehuldigd, aanwonenden die denken schade te hebben gele den, altijd nog de gang naar de Donderdag 19 April werden belanghebbenden en belang stellenden uitgenodigd voor een evaluatie avond inzake de Bredeweg te Moerkapelle. Naar aanleiding van de toezeg ging gedaan tijdens het voor traject, zou het effect van de getroffen maatregelen bespro ken worden. De doelstelling van dit gehele project was oorspronkelijk het verlagen van de snelheid, veilig heid verbeteren ten behoeve van voetgangers en fietsers en vermindering van het sluipver- keer. Na deze eerste fase is de doelstelling redelijk behaald, al leen jammer dat sommige din- anderen daarover moeten be- gen maar half werden aange pakt. Na enkele dagen bleek ook al gauw dat de geplaatste drempels voor zoveel overlast zorgden dat na metingen van Fugro bleek dat deze voor dus danige schade en overlast zorg- om een trottoir aan te leggen tussen de Julianastraat en de Zuidplasstraat is er helaas niet meer. Die benodigde fl. 140.000 is met het verwijderen van drempels en kattenogen, waarschijnlijk afgelopen Vrijdag, van straat geveegd. rechter kunnen maken. Zoals verwacht kwam op deze avond de vraag op tafel, hou den we de drempels of doen we ze weg. Massaal gaf de zaal te kennen van de drempels af te willen. De Gooijer gaf wel aan nauwe lijks andere middelen te heb ben om het verkeer ter plaatse op 50 km/uur te houden. Ook op deze avond was de po litie weer uitgerukt om de aan wezigen voor te houden, dat zij werkelijk geen mankracht heeft om af en toe een uurtje op snelheid te controleren. De wethouder gaf tevens aan dat ook voorstellen over flits palen en stoplichten waar schijnlijk niet door justitie zul len worden toegestaan. Wel zegde hij toe zich hier voor sterk te zullen maken. Deze zachte toezegging en de weigering tot handhaving door de politie, ging menig aanwezi ge te ver. Een aanwonende van de Bre deweg dreigde zelfs met een autoblokkade ingeval de drem pels weggingen en er geen concrete andere maatregelen werden toegezegd. De wet houder reageerde met „dan halen we drempels niet weg”. Daar zat de rest van de zaal niet op te wachten, en liet dat dan ook duidelijk merken. Uiteindelijk werd ruim acht uur na dat de bijeenkomst was afgesloten, de eerste drempel al losgeschroefd. Kennelijk had de wethouder het verwijderen van de drempels reeds voor de vergadering uitbesteed. Ook Bredewegbewoner Van Vliet hield woord en bouwde tijdens het verwijderen van de drempels met twee auto’s een chicane om de passanten te dwingen tot langzamer rijden. Op het traject geldt geen par keerverbod, dus deze situatie zou nog wel eens even kunnen voortduren. Intussen mag de wethouder strijden voor een andere aanpassing die de vaart ter plaatse uit het verkeer haalt. Wanneer hij daar in slaagt zul len de gemoederen aan de Bredeweg misschien eindelijk eens bedaren. Haast is daar bij geboden, want de verkiezing komen er al weer aan. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. men, de vier aanwezige ambte naren schreven namelijk nage noeg niets op van de argumen ten die de bewoners hadden richting gemeente. Nu afgelopen Vrijdag de drem pels zijn verwijderd heeft het verkeer zelfs nog meer vrij spel dan voorheen. We hebben nu zo’n mooi laagje asfalt gekregen dat circuit Zandvoort er jaloers WADDINXVEEN. De rommel markt die de Centrale Her vormde Gemeente hield op 2I april werd een geslaagde dag. De opbrengst bedroeg 58.820,00. nen van een bedrijf op zich al een feest, het openen van je ei- gloednieuwe gen bedrijf is wel een zeer bij zonder gebeurtenis, aldus de heer Mannekes. Hij dankte zijn vrouw, familie en collega’s voor de enorme inzet, steun en ver trouwen bij het opzetten van dit bedrijf. Mannekes wilde het bedrijf dan ook niet alleen zien als zijn be drijf, maar veel meer als ons bedrijf. Zonder een goed team ben je nergens, en hier staat een team, aldus de blije onder nemer. Ook de steun van Kia had van Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad op Rijn en Gouwe. op zal zijn.Van de doelstelling is -1 Naam: TOOS heeft in het eerste kwartaal al een boel kleding ingezameld. (Foto: Evert Hardendood.) Postcode: kom.Voor ruim een half miljoen aan projectkosten zijn dit wel erg dure bloembakken gewor- den.Waarschijnlijk hadden deze bij een willekeurig tuincentrum stukken voordeliger kunnen worden aangeschaft. De ca. fl. 140.000 die minimaal nodig is

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 17