Steeds meer Rwandeze kinderen leren volleyballen, dankzij Akkerhuis Introductie fitness Wijziging energieprijzen per 1 april 2001 ENECO voor 50-plussers Waddinxveens team neemt deel aan Roparun KT sl s 1 '12 Gratis Ruit repareren ChristenUnie Waddinxveen opgericht Nieuwe Inloopochtend voor ouders van kinderen met A.D.H.D. Landelijke Badmodeshow Van der Linde Lingerie WADDINXVEEN - Ook dit jaar laat Van der Linde Lingerie zich weer van de zonnige kant zien met een badmodeshow. Deze show vindt plaats op za terdag 28 april van 11.00 uur tot 16.00 uur.Tijdens deze mo deshow zullen diverse model len een gedeelte van de collec tie badmode 2001 tonen. De trend van deze zomer is kleur, de bezoekers krijgen dan ook een zeer kleurrijke compositie te zien op het gebied van bad kleding. Er is voor elk wat wils: duur, betaalbaar, grote maten gesteld van 150 teams, wat 3500 en maten. Bovendien is Van der man op de been brengt. In het Linde Lingerie gespecialiseerd eerste jaar werd een ton bij el- in grote cupmaten en dit is ook kaar gelopen, het afgelopen jaar in de badkleding terug te vin- werd er 4,3 miljoen gulden inge- den. Ook voor accessoires kan men terecht. Er zijn diverse badpak ken en bikini’s met bijpassende pareo, rok of blouse te koop en natuurlijk ontbreken de badla- begeleiden de lopers door de kens niet. juiste route aan te geven en de i Voor meer informatie zie onze internetsite www.eneco.nl of bel met ENECO Energie Midden-Holland, telefoon 0182 58 96 00 19,30 cent 20,44 cent Hij is er ween DeNVM Woningvizier 21,65 cent 22,78 cent 13,89 cent 21,65 cent Als gevolg van een daling van de inkoopkosten van elektriciteit heeft ENECO Energie de kWh-prijzen verlaagd. Met ingang van dit jaar stelt de Dienst Uitvoering en Toezicht Energie (DTe), voor alle energiebedrijven in Nederland elk kwartaal de elektriciteitstarieven vast. Door het late moment van vaststelling door de DTe is het nu pas mogelijk de gewijzigde tarieven voor het tweede kwartaal aan te kondigen. Daarnaast zijn met ingang van het tweede kwartaal 2001 de gastarieven gesplitst in een transport- en een leveringsdeel; dit is voor alle energiebedrijven in Nederland wettelijk verplicht in het kader van het vrijkomen van de energiemarkt. Genoemde bedragen zijn inclusief 19% BTW en algemene heffing op brandstoffen, maar exclusief energieheffing. De elektriciteitsprijzen zijn exclusief het, door de Minister van Economische zaken nog vast te stellen, opslagpercentage op de transporttarieven i.v.m. de "Overgangswet elektriciteitsproductiesector". Aan deze publicatie kunnen geen rechten worden ontleend. Aansluiting 3x35A t/m 3x80 Ampère - bij enkeltariefmeter per kWh - bij dubbeltarieftneter: per dag kWh per nacht/weekend kWh Ondanks de splitsing van het gastarief in een transport- en leveringsdeel zijn de samengestelde tarieven voor het tweede kwartaal ongewijzigd gebleven. Aansluiting t/m 3x25 Ampère - bij enkeltariefmeter per kWh - bij dubbeltariefmeter: per dag kWh per nacht/weekend kWh alcoholcontrole de blnnenweSen donker. De op brengst wordt beheerd en uit- REGIO - Van vrijdagnacht 20 gegeven door de stichting Ropa run en gaat onder meer naar de aanschaf van medische appara tuur, het financieren van onder zoek, het aantrekken van specia listen en het inrichten van kamers huizen en vakantiepar ken voor patiënten. Ook wor den er projecten gefinancierd op het gebied van psychische «1 IS WOENSDAG 25 APRIL 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 25 Rwandeze kinderen krijgen volleybalies prijs 2e kwartaal prijs Ie kwartaal Elektriciteit Gas 19,30 cent 22,59 cent 1239 cent Het meest complete woning aanbod van Gouda e.o. was fantastisch om te zien hoe enthousiast ze zijn. Ze hebben daar weinig te doen na school tijd, dus het is een leuke tijds besteding. Bovendien krijgen ze nu sportles op school, dat kenden ze daar helemaal niet.” Natuurlijk kan niet alles even goed gaan, en dat bleek ook uit het bezoek. Akkerhuis: „We komen materiaal als ballen een netten tekort en in twee pré- fectures lagen de instructeurs ver achter op het geplande schema omdat de inspecteurs van het onderwijs aanvankelijk geen toestemming hadden ge geven voor de cursussen aan de onderwijzers.” Ook de duur van de cursussen blijkt voor sommige leerkrachten te kort. Akkerhuis krijgt veel steun van diverse clubs, spor ters en organisaties. „We kre gen van de Nederlandse Vol- leybalbond t-shirts, broeken, sokken en beschermers voor alle geslaagden van de eerste lichting”, vertelt Akkerhuis te vreden. „Ook van Brecht Ro denburg en Ingrid Visser, natio nale volleyballers uit zevenhuizen, kregen we kle ding. En via Marcella Bos, een speelster van Be fair dat ge sponsord wordt door het Keukencentrum, gaf ook een heleboel shirtjes. Het armste team van Kigali speelt daar nu in.” In juli vertrekt Akkerhuis opnieuw voor twee maanden naar Rwanda om daar een vol- 11,55 cent WADDINXVEEN - Voor veel Waddinxveners die een school in eigen dorp bezochten is jaap Akkerhuis een bekend ge zicht. Veertig jaar lang gaf hij sportlessen op diverse Wad- dinxveense scholen. Inmiddels is hij 64 jaar, en nog altijd be palen de twee woorden ’school’ en ’sport’ een groot deel van zijn leven. Nu in het Afrikaanse Rwanda. Daar zet hij in opdracht van het minis terie van Ontwikkelingssamen werking en samen met de plaatselijke volleybalfederatie zich in om kinderen te laten sporten. Akkerhuis is net terug uit Rwanda van een tussentijd se evaluatie. „Ik heb gezien dat kinderen en leraren heel en thousiast zijn over het volley bal project.” Het volleybalproject startte in 1997. „Op uitnodiging van de Rwandese Volleybalbond was ten oefenen. De ambassade is ook trots, bij bezoek van hoge delegaties wordt verwezen naar het project.” Maar ook de deelnemers zelf zijn erg over het initiatief te spreken. „De sport heeft een geweldige impact, ze sporten verschrikkelijk graag. Zelf doen ze veel aan straatvoetbal, van eigengemaakte ballen van ba nanenblad die nauwelijks stui teren hebben ze veel plezier. Nu hebben ze er een sport bij en je ziet dat ze het met grote gretigheid opnemen.’’ Tijdens zijn laatste verblijf bezocht Ak kerhuis alle prefectures (een soort provincies, red.) om te kijken hoever de opgeleide trainers waren gekomen. „Het gende groep Rwandezen de kneepjes van het trainersvak over te brengen. „In totaal hopen we 180 in structeurs op te leiden die weer leraren een cursus kun nen geven.” Maar ook andere doelgroepen moeten gebruik gaan maken van de volleybal- sport. „Dan denk ik aan jeugd- gevangen, kinderen van de straat, kinderen die niet naar school gaan, weeskinderen, vrouwen die denken dat het alleen voor mannen is enzo voort. Het zou helemaal mooi zijn als de trainers naar buur landen kunnen om dat zelfde project op te zetten. We heb ben nog een boel in de plan ning zitten.” (Gratis af te halen bij de deelnemende NVM makelaars) 24,92 cent 14,72 cent ELEKTRICITEITSPRIJZEN DALEN IN HET TWEEDE KWARTAAL natie. De voorbereiding van het RopaRun team Waddinxveen Runners loopt voorspoedig. De lopers en begeleiders zijn volop bezig zich zowel mentaal als fy siek, voor te bereiden om de 530 km van Rotterdam naar Pa rijs probleemloos te overbrug gen. 18 maart is een groot deel van de ploeg in alle vroegte afge reisd naar Antwerpen, om als gezamenlijke training een deel van de route te lopen. Vanuit Antwerpen werd zo’n 80 km af gelegd tot in de buurt van Brus sel. Doel van de training was, de diverse teamleden aan elkaar, en aan de vorm van lopen en navi geren en wisselen van lopers tij dens de estafette te laten wen nen. Voor dit traject is gekozen omdat het eerste deel door Antwerpen alles vraagt van de organisatie en begeleiding van het team. Doordat de lopers en fietsers en de auto’s niet dezelf de route door de stad kunnen volgen, moeten de navigators goed opletten om iedereen op tijd bij de wisselpunten te krij gen. Hoe moeilijk dit is bleek al snel omdat de twee teams bij 2 verschillende tunnels de wissel plaats zochten. Maar omdat je van fouten leert gaan we er van uit dat dit niet meer zal gebeu ren. Voor de lopers is het tweede deel een goede test. Het geeft een beeld van de eindeloze stukken die straks door België en Noord Frankrijk afgelegd moeten worden, en ook nog vaak over geaccidenteerde we gen, wat het extra zwaar maakt. Op 8 april stond nog een geza menlijke training op het pro gramma. Het eerste deel van de route is toen afgelegd. Ook voor wat het belangrijkste doel van deze loop is, staan de zaken er goed voor. Buiten de team- kosten heeft de groep al de helft van het streefbedrag binnen. Geld dat besteed gaat worden aan projecten en instellingen, die Vijftig-plussers zijn nog wel eens onwennig om aan een trainingsprogramma te begin nen. We hopen dat we senio ren kunnen laten zien dat be wegen onder goede leiding, prettig is en goed voor je lijf.” ANBO-leden krijgen korting op de leskosten. Het fitness centrum is gevestigd aan de Sniepweg 13-H. De lestijden zijn op dinsdag- of donderdag morgen van 10.45 - 11.45 uur. Aanmelden voor een intro- ductiegesprek kan bij de AN- BO-afdeling Waddinxveen en Boskoop t.a.v. dhr. A.G. Stel, Mozartlaan 71,2742 BP Wad dinxveen tel. 0182 - 612788. WADDINXVEEN - Op vrijdag 27 april kunt u van 09.00 tot 17.30 uur terecht bij Automark op de parkeerplaats van win kelcentrum Groensvoorde aan de Beethovenlaan om gratis uw voorruit te laten prepareren en ruit inspecteren vanafWA+. De huidige gelaagde ruiten knalden niet net al vroeger in geheel eruit, maar scheuren veelal in een later stadium alsnog door. Dit soort dingen gebeurt ook nog, als de ster er al een tijdje inzit. Dat betekent voor u dan uiteindelijk toch weer een tijd rovende ruitvervanging en voor u als verzekerde het betalen van een eigen risico van nor maal 300,-. Echter, indien u WA-Plus, WA-Extra, Casco of All-Risk verzekerd bent is hars reparatie van de ster voor u zonder kosten. Graveren van het kenteken net NL in alle rui ten kost slechts 25,- per au to, inclusief twee waarschu wingsstickers. Voor 10,- extra kunt u een speciale reflectielaag over de gravures laten aan brengen, waardoor de gravures bij en regen en 's avonds goed zichtbaar blijven. Graveren helpt tegen diefstal: wil een dief een gestolen auto verkopen, dan moet hij alle ruiten met het oorspronkelijke kentekennum- mer vervangen. kankerpatiënten steunen en be geleiden, als duidelijk is dat ge nezing niet meer mogelijk is. Voor meer informatie: www.ro- parun.nl waar alles over dit eve nement, en de doelstelling van de stichting is te vinden. Via de ze site is ook de pagina van ’Waddinxveen Runners’ bereik baar. De komende tijd zal het Waddinxveens bedrijfsleven be naderd worden door leden van het team om de opbrengst nog verder te vergroten. Sponsoring kan in de vorm van een financië le bijdrage, maar ook hulp in na- tura is welkom. Bijvoorbeeld het schenken van eten en drinken voor de teamleden, brandstof voor de voertuigen, of kleding voor lopers en begeleiders. De loop is in 2001 alweer toe aan zijn tiende editie. Werd het eerste jaar gestart met 14 teams van in totaal 300 deelne mers, nu is er een maximum in- zameld. Elk team bestaat uit bij Van der Linde Lingerie acht lopers, minimaal zes fiet sers, en verder chauffeurs, mas seurs en mensen voor de alge mene verzorging. De fietsers WADDINXVEEN - Een deels Waddinxveens team van lo pers en begeleiders neemt dit jaar deel aan de Roparun. De Roparun is een jaarlijks gehouden estafetteloop rond het hemelvaartweekeind. Het is een lange rit, en wel van Rotterdam naar Parijs, zo’n 540 kilometer. Doel van de es tafette is het inzamelen van geld voor de kankerbestrij ding, en hulp en begeleiding van patiënten en hun relaties. WADDINXVEEN - Te oud voor een fitnesscentrum? De ANBO, bond voor alle 50- plussers organiseert samen met Sport Fitness Den Edel, introductiebijeenkomsten voor 50-plussers. Deze intro ductie omvat vier dagdelen op bijvoorbeeld de dinsdag- of donderdag-morgen. Bewegen is gezond, voor bij voorbeeld de weerstand en het gewicht.Trainen in een fit nesscentrum is een heel aan gename manier van bewegen. In overleg met de instructeur wordt wekelijks een trainings programma samengesteld en men kan sporten wanneer het uitkomt. Bij veel senioren is het fitness-centrum echter nog onbekend. Vandaar dat de ANBO, de bond van 50-plus sers, met de actieve afdeling in Waddinxveen/Boskoop, sa men met het fitness-centrum Den Edel, senioren van 50 tot 70 jaar over de drempel wil helpen. „Dit is een unieke kans om vrijblijvend eens met zo’n fitness-centrum kennis te maken”, meent Gerard Toren beek, secretaris van de AN- BO-afdeling Waddinxveen/ Boskoop. Eigenaar en fitness- instructeur Den Edel is en thousiast over de samenwer king met de ANBO. WADDINXVEEN - Leden van de afdelingen Waddinxveen van het GPV en de RPF hebben op 27 maart ingestemd met de vorming van de ChristenUnie Waddinxveen. Beide partijen zullen hun politieke activiteiten bundelen in de ChristenUnie Waddinxveen. De Christenu nie Waddinxveen wordt het or gaan waardoor zij zullen probe ren hun politieke doel stellingen te realiseren. De vor ming van de ChristenUnie heeft geen gevolgen voor het onze inbreng in de PCW, meent de partij. De heer G. Grootend- orst is verkozen tot secretaris van het bestuur van de partij. ders van kinderen met A.D.H.D. vinden elke vierde vrijdag van de maand plaats van 09.30 tot I 1.30 uur in de Cel lenkamer op de Jozeflokatie (ingang Jan van Beaumont- straat). De volgende data zijn: 25 mei en 29 juni. Het begrip A.D.H.D. staat voor Attention Deficit Hyperactivity Disorder, een aandachtstekort- stoornis met hyperactiviteit. Kinderen met A.D.H.D. zijn vaak drukker, impulsiever en meer afleidbaar dan andere kinderen van hun leeftijd.Wan neer kinderen niet druk zijn, maar wel afleidbaar, dan wordt de term A.D.D. gebruikt (At tention Deficit Disorder). Bij de opvoeding en begeleiding van kinderen met A.D.H.D. kunnen vragen rijzen: ’Hoe be nader ik het kind? Waar vind ik professionele begeleiding? Hoe gaan andere ouders om met bepaalde problemen?’ Ouders die zelf een kind hebben met A.D.H.D., kunnen vanuit hun ervaringsdeskundigheid ant woord geven op deze vragen. Op de inloopochtend kan men terecht voor informatie, steun, begrip, opvang of gewoon even stoom afblazen bij een kopje koffie. Er is voorlichtingsmate riaal aanwezig.Voor meer infor matie: Bureau Patiëntenservice van het Groene Hart Zieken huis, tel: 0182-566324 (tijdens kantooruren, vrijdag tot 14.30 uur) of bij Nynke Kraak, tel: 0182-537449. ik in Rwanda geweest om een bijscholingscursus te geven. Daar kwam ik vol ervaringen van terug, maar ik was ook te leurgesteld, het basisniveau was te laag. Niemand had een sportopleiding. Er waren ge woon geen sportleiders en trainers.” Akkerhuis schreef daarop een brief naar de toen malige minister Pronk en toen ging het heel snel. „Ik zei hem dat je alleen iets bereikt als je een uitgebreid programma neerzet. Zelf had hij al eens in een artikel geschreven dat sport voor getraumatiseerde mensen een uitstekend middel zou zijn om op een plezierige manier met elkaar om te gaan. Na ons gesprek heb ik een volleybalproject opgesteld, ver spreid over zeven jaar.” Na een voorbereiding van bij na een jaar begon de jeugd- trainerscursus in Kigali. Een cursus van vier keer twee maanden waarin een groep van 27 Rwandezen werd opge leid om volleyballessen te ge ven aan verschillende doel groepen als kinderen, gehandicapten en volwassenen. Deze instructeurs moeten hun volleybalvaardigheden dan weer overbrengen aan leer krachten van scholen uit het hele land. Nu loopt het project alweer bijna vier jaar. Voor een tussen tijdse evaluatie vertrok Akker huis eind januari naar Rwanda. „Het is een goed lopend pro ject”, meent Akkerhuis. „Ruim 75 procent van alle lagere scholen doet mee. En de in structeurs organiseren toer nooien voor alle scholen zodat je een echte volleybalcompeti tie hebt. Iedere school heeft als opdracht zoveel mogelijk kinderen vanaf tien jaar te la- GOUDA - Met ingang van 27 april start het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda met In- loopochtenden voor ouders van kinderen met A.D.H.D. Tij dens een Inloopochtend kun nen ouders of andere betrok kenen vrijblijvend binnenlopen bij een vertegenwoordiger van Balans, Landelijke Vereniging voor ontwikkelings-, gedrags-, en leerproblemen. Een afspraak maken is niet nodig en entree/informatie is gratis. De inloopochtenden voor ou- april op zaterdag 21 april is een landelijke alcoholcontrole ge houden. In de politieregio Hol lands Midden werd op 28 loka- ties gecontroleerd. In totaal werden er 2515 blaastesten af genomen. 46 personen kregen een proces verbaal.Van vijf per sonen werd tevens het rijbe wijs ingevorderd zij zaten bo- begeleiding van patiënten, om ven de 1,31 promilage. Het hen te leren omgaan met de ge- hoogst gemeten promillage volgen van de ziekte en medici- kwam tussen 1.81 - 2,10. Een volleybalteam uit Kigali speelt met plezier in de kleding Be Fair gesponsord door Keukencentrum van Waddinxveen. (Foto's: Jaap Akkerhuis.) loper te beveiligen. Zo lopen de deelnemers niet verkeerd. De loop gaat dag en nacht door, vooral in België en Frankrijk zijn Meer informatie over het team baar bij C.Broekhuizen tel: 0182 394143 of stichting Roparun en sponsering hiervan is behalve 610374 of M Verburg tel: 0182 Westhavenplaats 23 in Vlaardin- via de internetsite, ook verkrijg- 619001 en R. v/d Wal tel: 0182 gen tel. 010 - 341165. - - - Hr Ki f

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 25