WSE is verdedigend kwetsbaar Koetsier in het bestuur VOLOP VOORDEEL I Iva n I ijNEke Dames 2 Gouwestaete kampioen en op weg naar dubbel Moerkapelle haakt af Goede afsluiting dames Nesselande Lentetoernooi bij* sportinstituut Den Edel d e I Koninginnedag gesloten VEElzijdiq VooRddiq Be Fair kampioen Voetbal in sportweek W’veen TV Waddinxveen blijft winnen WADDINXVEEN - In de strijd voor terugkeer naar de derde klasse heeft het eerste zondagteam van TV Waddinxveen ook de twee de wedstrijd succesvol afge sloten. In Baarn werd met 6-2 gewonnen van Baarn 3. Nadat de beide dames, Jen nifer Andringa en Karlijn Jo- ling hun enkelspelen hadden gewonnen (Karlijn zelfs met 6-0 I 6-0) en alle dubbels in winst werden omgezet, kon het verlies van de beide he ren enkelspelen het feest niet meer bederven. In deze vorm maakt het eerste team van Waddinxveen een goede kans.Volgende week moet dan wel gewonnen worden van het team van de TV Soest, dat volgende week op bezoek komt op het park De Woerd. Deze wedstrijd Is van cruciaal be lang voor het behalen van de titel, omdat ook de TV Soest over een uitstekend team schijnt te beschikken. Het wordt spannend, daar aan de AlberdingkThijmlaan. F WSE Joost Blokland Nederlands Kampioen 10 kilometer SMUBMa ««aww F F WOENSDAG 25 APRIL 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 31 De grootste collectie in Jongform Heren 2 tegen HZ Zian 3 Heren I tegen GZC Z°ET£R\vOU^t u A Programma aanstaande weekend Dames 3 ook kampioen en heren I tweede 65.000 M2 WOON WINKEL VOORDEEL OP DE RIJNEKE BOULEVARD A4 AMSTERDAM-ROTTERDAM, AFSLAG ZOETERWOUDE-RIJNDIJK, VOLG DE BORDEN RIJNEKE BOULEVARD. TEGENOVER HEINEKEN. lentetoernooi voor ruim drie honderd jeugdjudoka’s gehou den.Vanuit de regio streden de fanatieke sportertjes voor de felbegeerde eerste plaats. Hier onder de uitslagen van de Dames 2 tegen Brandenburg Het tweede team van Gouwe staete heeft het zichzelf niet gemakkelijk gemaakt tegen Brandenburg 2. In ieder geval creëerde Gouwestaete zich vo- het geval. De eerste wedstrijd wordt op zaterdagmiddag I9 mei in Liri- schoten. Op zaterdag 25 augus tus worden de NK in Jaarsveld gehouden. WADDINXVEEN - Door een 4-0 overwinning op Zwervers zijn de A-junioren van de voet balclub Be Fair kampioen ge worden in hun afdeling. Zij heb ben tien punten voorsprong op het Goudse Jodan Boys. Er zijn nog drie wedstrijden te spelen, maar de Waddinxveners kun nen niet meer worden achter haald. WADDINXVEEN - Als on derdeel van de Sportweek 2001 wordt op hetW.S.E. complex in de maand mei het sportweekvoetbal geor ganiseerd. Niet alleen bedrij ven kunnen voor dit toer nooi inschrijven, maar ook wijk/straatteams, verenigin gen, speeltuinverenigingen en vriendenteams. De voet- balcommissie is weer orga nisator van het voetbal in de sportweek 2001. Dames en Herenteams zijn van zelfs sprekend beide van harte welkom. De dames spelen met een 7 tal en de heren met een elftal. De 7 talen spelen op een half veld met kleine doelen. Mogelijke wedstrijd datums: Maandag 7 mei, Dinsdag 8 mei, Woensdag 9 mei, donderdag 10 mei, Maandag 14 mei. Dinsdag 15 mei,Woensdag 16 mei en donderdag 17 mei. Het wedstrijd program ma ontvangt u op donder dag 3 mei. Inschrijven kan voor I mei bij Joop van der Lans, Ch. de Bourbonstraat 14, 2741 CC Waddinxveen (616673) of in het clubhuis van W.S.E. Het inschrijfgeld voor heren elftallen is 60 gulden en voor de dames en 7 tallen 25 gulden. W’VEEN/BOSKOOP - Afgelo pen zaterdag speelden de bondsteams van Gouwestaete thuiswedstrijden. In Gouwebad De Sniep schreef dames 2 ge schiedenis. Zij speelden met 5- 5 gelijk tegen Brandenburg 2 uit Bilthoven en werden hier door kampioen van de eerste klasse, hetgeen voor tweede teams gelijk staat met het kam pioenschap van Nederland, om dat tweede teams niet kunnen promoveren naar de hoofdklas se. Hiervoor speelde heren I te gen degradatiekandidaat GZC uit Gouda. Alleen winst kon GZC nog kans geven op hand having. De Gouwestaeteheren deden echter hun plicht en wonnen met 13-6. Tevens stel de Gouwestaete hiermee de tweede plaats veilig. GZC gaat het volgend jaar weer in de derde klasse proberen. Tenslotte speelde heren 2 met 6-6 gelijk tegen degradatiekan didaat HZ Zian 3 uit Den Haag. Heren 2 was veilig en het gelij ke spel leek voldoende te zijn voor HZ om zich te handhaven, doch mededegradatiekandidaat WVZ 2 won, waardoor HZ toch nog degradeert naar het district. Dames drie won ook haar laatste wedstrijd en is daarmee kampioen geworden in de 2e klasse district en pro moveert naar de Ie klasse dis trict. uit een viermeter. In de vierde periode kwam Gouwestaete weer sterk terug en kwam de stand op 5-4. Nadat Branden- zins nonchalant en gaven GZC nog een te scoren kansen. In deze periode waren het I c dediger,Ton Schuiling, voor zijn werk in Bangladesh verblijft. WSE viel na de pauze meer aan dan Warmunda, maar het schieten aan Waddinxveense kant was matig verzorgd. Inzet ten van Peter Oosterom en Raymond van Swieten verdwe nen naast het doel van Van der Niet. Bij WSE werden Willy Beelen en Robert Horsman vervangen liet dezelfde voetballer 0-5 aantekenep. Een gele kaart, ge geven door de Haagse scheids rechter J. van den Berg, was er voor Raymond van Swieten. De stand in 4A na 20 wedstrij den: Voorschoten 41, Floreant 37, Foreholte 36, Teylingen en FC Lisse 34, UDO 31, Soccer Boys 25, Warmunda 24, ASC 18, Zoetermeer 17, WSE en Groeneweg 15. Het tweede herenteam begon wat minder geconcentreerd aan de wedstrijd. Zodoende nam HZ Zian 3 een 0-2 voor- door Justin Sterk en Erik van Meerveld, maar bleef de 16-ja- rige B-junior Luc Schwiebbe het vertrouwen houden van Paul de Jong. Het was een half jaar geleden dat Justin Sterk in het eerste elftal van WSE mee speelde. Scoren deed alleen nog Warmunda. In de 22ste minuut maakte Ron Schuiling er met een voortreffelijk schot 0-4 van en in de 29ste minuut gaf weinig kansen weg. Michel Schouten, zoon van de Bo- skoopse trainer Koos Schou ten, woont in Sneek maar komt elk weekeinde over om Warmunda van dienst te zijn. Trainer Klaas Karte, in een ver verleden profvoetballer bij FC Amsterdam, heeft de beschik king over een kleine kern vooral omdat een andere ver- Jongform, model 'Mandres' 3 zitsbank in stof A 4È SB A voor 2.279,- www. ca s ba.nl wonen Zoeterwoude I Rijneke Boulevard I Hoge Rijndijk 315 I 071 - 589 93 46 ZEVENHUIZEN - In de laatste wedstrijd van de competitie wisten de volleybaldames van Nesselande uiteindelijk hun normale niveau te halen.Tegen stander Switch uit Millingen aan de Rijn, 3e in de competitie- stand, werd er het slachtoffer van. Met 4-0 en overtuigende setstanden werden ze bijkans afgedroogd. Het contrast met de wedstrijden van de afgelo pen maanden was groot. Waar Nesselande voorheen schut terde door eigen fouten en zelfs aan degradanten onnodig punten kwijt raakte, was er nu wel die emotie en gedreven heid, waardoor fouten moeite loos werden gecompenseerd met vele goede acties en waar door de tegenstander vanaf het begin was geïmponeerd. Onge twijfeld zal hebben bijgedragen dat enkele speelsters hun laat ste wedstrijd voor Nesselande speelden, dat ze afscheid na men van trainers en publiek, maar het blijft bizar. Voor het publiek en de scheidende trai ners Visser en Rutten was het echter een mooie afsluiting. Nesselande speelde sterk, niet foutloos, maar gedreven en vol energie. Op de service van Bijl, Lucas- sen en v.d. Meer werden regel matig series gemaakt. Vooral van Zaanen was attent aan het net en ook verdedigend sterk. De passing verliep niet geheel vlekkeloos, met name op korte services en vlak langs de zijlijn, maar vooral verdedigend wis en Myk Middendorp die de eindstand mochten bepalen op 13-6. Een minuut voor tijd kre- lop kansen. In de eerste perio de scoorde Gouwestaete twee punten, maar van der Nieuwendijk, R. van der Vliet, R. Schellen, R. Kor- ving, S. Ie Poole, S. Philipsen, S. Frickus, T. Engelberts, T.Kers- bergen.V. Riebeek,W. Kraay.W. Slierendrecht,Y. Eling. 3e plaats: A. van der Maarel, A. Winter, A. Langendoen, B. Crezee, B. Hoogenboom, B. Verdel, C. Benthem, C. Boers- ma, C.Verlaan, C. Klapwijk, D. van de Steeg, E. Lijbrink, E. Ho- lierhoek, F. van Houten, H.Ver- baan, I. Minnes,J. van EijkJ. Lug- ten, J. de Mik, J. van DodewaardJ.Thissen, J. Steen bergen, K. Pekala, K. van der Zwan, L. Dieleman, L. Groene- veld, M. Loeve, M. van der Meu ten, M. Kastelein, M. de Nijs, M. van der Loo, M. van Zuilen, N. van Loenen, N. deVries, O. de Mos, P. Kalmeijer, R. Croes, R. de Mik, R. de Jong, R. van Roon, R. Verhaar, R. Stolwijk, S. Ka- raaslan, S. de Feij, S. Keuris, T. Veldman,T. van der Zwan,V. van de Wijngaard, W. Bergshoeff, Y. van Langeraad. WADDINXVEEN I e plaats: A. Plugge, A. de Rooij, C. Bosma, D. van Ekris, D. van Dodewaard, D. Have naar, E. Okken, F. Huizinga, G. Ploeg, G. van Moorselaar, H. van Schaik, J. Breemhaar, J. Christiaanse, K. Ayad, L. van Haaften, L. Ploeg, M. Schoema- ker, M. van der Boogaard, M. Meijssen, M. Kastelein, M. Ver beek, M. van Leeuwen, R. van Moorselaar, R. Schuyt, R. van Amstel, R. Hempel, R. Zoete- weij, S. Schuiling, S. de Reus, S. Kloosterman, S. Bergshoeff, S. Plugge, S. Gilles, S. Brand, S. de Wit, T. Jacobsen, T. de Baare.T. Versluis,T. Godthelp.W. Osinga 2e plaats: B. van Rooijen, C. Baank, C. Berserik, C. Milev, C.Verkleij, D. Kruidenier, D. Bron, D. van Vliet, E. ter Meu ten, E. Böhm, E. van Voorden, E. Bom, E. Esveldt, F. Bos, H. Rit meester, H. de Breed, I.Wesse- link, I. van der Toorn, J. den 1 Haan, J. van der Zwan, J. de Bruyn, J. Groen, J. Buizert, J. Buckens, J. Hoogendoorn, K. Kruidenier, L. Koopman, M. Stoute, M. van Oort, M. Oskam, M. den Boer, M. Nedered, M. -I Eysackers, P. Eymaal, R. Bos, R. Voor de heren stond afgelopen zaterdag de laatste wedstrijd op het programma. Tegenstan- sprong. Daarna leek het of de der en streekgenoot GZC had nog een laatste strohalm om niet te degraderen naar klasse; doch dan moest er wel gewonnen worden. Tevens was het de laatste wedstrijd van trainer/coach Maarten Schou ten en de jeugdige spelers Paul Verwey en Myk Middendorp. In de eerste periode was het een gelijkopgaande strijd, maar in de tweede periode namen de Gouwestaeteheren defini tief afstand en was de hoop vervlogen. De Gouwestaeteheren liepen eenvoudig uit naar een voorsprong en het leek erop dat GZC zich had neergelegd bij degradatie. is besloten om de resultaten in de tweekamp mee te laten tel len voor het Puntenklassement. In Friesland was dat al eerder tegen Brandenburg 2. Mocht dames I er zaterdag niet in slagen de derde plaats zeker te stellen, dan volgt zon dag nog een derde wedstrijd in Gouwebad ’De Sniep’. Deze begint om 16.00 uur. In de derde periode was het wederom eenrichtingsverkeer, Brandenburg de voorsprong liep uit naar 10- sloot zich aan met I punt. In de 2. In de laatste periode werden tweede periode werd het zelfs de Gouwestaeteheren enigs- 3-2. In de derde periode ging zins nonchalant en gaven ze van alles mis. Wendy de Frank- GZC nog een paar eenvoudig rijker kreeg haar derde P-tje en doordat Gouwestaete kans op kans miste, kreeg Brandenburg Mark Mommers, Paul Verwey steeds meer grip op het spel en kon ook scoren. Eerst uit een overtal 3-3 en vlak voor het eind van de derde periode 3-4 gen de jeugdtalenten Paul Ver wey en Myk Middendorp een ware publiekswissel. Zij werden bedankt door voorzitter Rob den Boer en succes gewenst in burg 5-5 had gescoord, kroop hun polocarrière buiten de ran- Gouwestaete nog enkele malen door het oog van de naald. Doch knap verdedigend werk, van met name Kim Midden dorp, hield Gouwestaete over ploeg wakker werd en kwam de stand op 2-2 en zo ging de de 3e strijd door tot het einde. Begin vierde periode werd het 4-4, Gouwestaete kwam nog op een 6-4 voorsprong, maar HZ kwam in de laatste minuut op 6-6 en zodeelden beide ploe gen de punten. Komend weekend speelt da mes I in het kader van de play- off-wedstrijden om de derde 6-2 plaats tegen Polar Bears.Vrijdag 27 april speelt dames I eerst1 uit in zwembad ’Aqua Indoor’ te Ede. Zaterdag 28 april volgt om 16.15 uur de return in Gouwebad ’De Sniep’. Hierna verplaatst de hele Gouwestae- te-aanhang zich naar het ’Com- bi’-bad te Bilthoven, alwaar om 19.45 uur dames 2 van Gouwe staete de strijd aanbindt in de finale van de ManMeerl-beker Door Bert Hertog WADDINXVEEN - De voetbalclub WSE komt in de vier de klasse moeizaam tot scoren. In twintig wedstrijden kwam de Waddinxveense club tot negentien doelpunten waardoor net geen gemiddelde van een doelpunt per wedstrijd werd gedraaid. De negentien doelpunten waren goed voor slechts twee overwinningen en liefst negen ge lijke spelen. Daardoor is WSE nog niet veilig. veertig jaar in Holland en Utrecht gesprongen. Op zater dag 7 juli heeft in Polsbroeker- dam de jubileumdag plaats. Te gelijkertijd wordt dan de tweekamp met Friesland ge houden. Nieuw is de website van de polsstokbond die onder www.pbholland.nl bereikbaar is. In de jaarvergadering in Vlist den van Gouwebad ’De Sniep’. Hiermee is een einde gekomen aan een mooi seizoen, waarbij de Gouwestaeteheren uitein delijk op een keurige tweede eind en zo konden de dames plaats zijn geëindigd. eindelijk het welverdiende kampioensfeestje vieren. E V WADDINXVEEN - Oud-sprin- ger Bert Koetsier is gekozen in het bestuur van de polsstok bond Holland. De Waddinxve- ner volgt Marja van Eijk uit Vlist op. Het bestuur is er (nog) niet in geslaagd een opvolger voor de afgetreden voorzitter Bram te Brake (Jaarsveld) te vinden. Komende zomer wordt er MOERKAPELLE - Voetbalver eniging Moerkapelle heeft moe ten afhaken in de strijd om het kampioenschap in de vierde klasse. De thuiswedstrijd tegen Zestienhoven werd met 1-3 verloren. Moerkapelle had in de eerste helft het betere van het spel. Kansen werden door Lennaert Visser gemist.Vijf minuten voor de rust leidde balverlies tot een Moerkapelse achterstand. Na de pauze raakte Rob van Leeu wen de paal. Drie minuten voor tijd werd het 0-2 waarna Peter Zijderhand een strafschop be nutte. In blessuretijd werd het nog I- 3. Met nog wedstrijden tegen FC Perkouw (uit) en Bergam bacht (thuis) te gaan mag Moerkapelle hopen op een vierde plaats die nog nacompe- titie kan betekenen. Be Fair verloor met 2-1 van Soccer Boys in Bleiswijk. In het zondagvoetbal verloor Groeneweg met 4-1 van UDO in Oegstgeest. Jarno van Dorp gaf de ploeg uit Zevenhuizen de leiding, die daarna verzuimde verder uit te lopen. Van Dorp, Van Vliet, Stuurman en Wijn- veldt misten. Na de rust kwam Groeneweg met 2-1 achter te staan.Vervol gens kreeg het een strafschop tegen waarna het in de laatste minuut 4-1 werd. Waddinxveen speelde met l-l gelijk tegen Ommoord. Dion de Jong gaf Waddinxveen tien minuten na rust de leiding. Ste fan Kanters en Raymond Beij verzuimden de score te verho gen. In blessuretijd werd het l-l. Waddinxveen heeft nog een wedstrijd tegen koploper Nico- laas Boys op het programma. Het programma voor zaterdag: Be Fair-Jodan Boys, FC Per- kouw-Moerkapelle, zondag: Floreant- Groeneweg (wed strijd van de week), FC Lisse- WSE, Waddinxveen is vrij. aar weg. Wij hebben gevoet bald als een kip zonder kop. Toch hebben wij een ploeg die niet behoeft te degraderen”. WSE had in de beginfase de leiding kunnen nemen, maar doelman Sander van der Niet reageerde uitstekend op een prima schot van aanvoerder Martijn Sol. Ook Robert Hors man bleef in gebreke in de af werking. Aan de andere kant kopte Barry van Rijn uit een hoekschop -tegen de lat. Het had een waar- schu il wing voor moeten zijn. In de 25ste mi nuut echter kreeg doelman Rene Boekhorst de bal na een schot van links niet onder controle waarna Barry van Rijn War munda op een 0-1 voorsprong zette. In de 28ste minuut liep Ron Schuiling na van der Voort dwars door de verdediging en scoorde 0-2. Daarmee legde Schuiling de geleid door Michel Schouten basis voor een kwartet doel punten want vlak voor de pau ze had hij met een flitsend schot opnieuw succes: 0-3. Van der Voort was inmiddels gewis seld voor Peter Oosterom. Namens WSE nam Willy Bee len doelman Van der Niet op de korrel maar deze pareerde uitstekend. De verdediging van Warmunda vv W’VEEN/GOUDA - Tijdens de Nederlandse kampioen schappen 10 kilometer op de baan in Veenendaal is de Waddinxveense atleet Joost Blokland van atletiekvereni ging AV Gouda kampioen geworden bij de A-junioren. De 19-jarige atleet ging voortvarend van start. Hij draaide rondes van 74 se conden over 400 meter waar zijn concurrenten ron des van 78 seconden liepen. Op het moment dat de voorsprong 25 seconden was belandde Blokland ook in de 78 seconden. Uitein delijk finishte hij in de tijd van 31.58,69 wat een per soonlijk en clubrecord is van de AV Gouda. Blokland vertrok na het kampioen schap voor een trainingssta ge van 2 weken naar het warmere Monte Gordo in de Algarve in Portugal. De atleet gaat zich nu rich ten op de NK 5000 meter en de 3000 meter steeple chase. ten Den Butter en Van der Maat veel moeilijke ballen bij de spelverdeelster te brengen. Aanvallend was vooral Lucas- sen op dreef vanachter de 3- meter lijn, terwijl Kok, Bran denburg en Vermeulen, later aangevuld met Donk, regelma tig punten scoorden door aan val en blokkering. Met de over tuigende setstanden 25-19, 25-17,25-16 en 25-16 werd de volle winst van 5 wedstrijdpun- ten geboekt, waarmee de 5e plaats in de eindstand van de I e divisie werd verstevigd. Na afloop waren er vanzelf sprekend bloemen voor de be geleiding en speelsters, bij som mige waarvan de emoties van het afscheid duidelijk zichtbaar waren. Nesselande staat voor de moeilijke taak het vertrek van 6 speelsters en beide trai ners op te vangen.Vanuit het 2e team is echter belangrijke aan- WADDINXVEEN - Het was vulling beschikbaar gebleken begin april een drukke boel bij van enkele geroutineerde sportinstituut Den Edel. Op 7 speelsters als Aafke Verbrugge, april werd daar het jaarlijkse Monique Bijl en Monique van Dijk en van het Jeugd Oranje talent Simone Legerstee. Bo vendien zijn er inmiddels ge sprekken gevoerd met talent volle speelsters van andere onder de uitslagen van verenigingen die de komende Waddinxveense strijders, weken aan selectietrainingen zullen deelnemen. Deze trainin gen zullen onder leiding staan van Wim Boegheim uit Gouda, een bekende naam in volleybal- land, die o.a. de heren van Eks- palvo Dordrecht naar de eredi visie bracht. een fout van Thijs WSE in de aanval tegen Warmunda. De Warmondse ploeg speelde zich door de 5-0 overwinning in veiligheid. (Foto: Artistic Art, Liesbeth van der Vis.) B O R D De kans om de positie op de ranglijst te verbeteren liet WSE tegen Warmunda voorbij gaan.Vooral verdedigend bleek de thuisclub nu kwetsbaar waardoor de Warmonders een eclantane 0-5 overwinning be haalden en zich daarmee in veiligheid speelden. WSE heeft nog twee wedstrij den tegoed om het vierdeklas- serschap veilig te stellen. Ko mend zondag wordt gespeeld bij FC Lisse waarna de compe titie op zondag 6 mei wordt beslo- ten met een thuiswed strijd tegen ASC dat even eens nog niet veilig is. Doordat Erwin Pleus in de vo rige wedstrijd tegen Foreholte (weer) geblesseerd was ge raakt was oudgediende Willy Beelen. opgeroepen. Bij WSE gaan er stemmen op om de laatste wedstrijden ook weer een beroep te doen op de oud-eerste elftalspelers Rene en John Moons, die in het der de elftal de ene overwinning na de andere behalen. Trainer Paul de Jong, die aan het einde van het seizoen WSE verruild voor eersteklasser CSW in Wilnis, vond dat WSE de 0-5 nederlaag tegen War munda aan zichzelf te wijten had. Hij zei: „We waren iets beter dan Warmunda maar ge ven het in de eerste helft zom-

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 31